>>>BETFAN - BONUS 200% do 400 ZŁ <<<<
>>> BETCLIC - ZAKŁAD BEZ RYZYKA DO 50 ZŁ + GRA BEZ PODATKU!<<<
>>> FUKSIARZ - 3 PROMOCJE NA START! ODBIERZ 1060 ZŁ<<<
Fortuna bonus

mma by michlak

M 10

michlak11

Użytkownik
Witam wszystkich.
Będę w tym temacie podawał typy z dyscypliny którą interesuje się już około 7 lat. Gram praktycznie tylko single płaską stawką ( 1 jednostka). Czasem zdarza się że obstawiam coś za połowę stawki. Na początek polecam stronę bestfightodds.com. Znajdziecie tam aktualne kursy na zbliżające się gale.
 
M 10

michlak11

Użytkownik
Strikeforce, 9 Kwiecień
Gilbert Melendez vs Tatsuya Kawajiri
Uważam że Melendez to aktualnie najlepszy lekki na świecie. W całej swojej karierze odniósł tylko dwie porażki, ale w obu przypadkach się zrewanżował. Obaj zawodnicy walczyli ze sobą na Pride Shockwave 2006. Wówczas górą był Melendez, a od tamtej pory zrobił jeszcze ogromny postęp. Kolejnym argumentem przemawiającym na korzyść Melendeza jest klatka. Gilbert jak większość zawodników walczących w stanach świetnie potrafi ją wykorzystywać . Japończyk prawie wszystkie swoje walki toczył na ringu. Wbrew pozorom to bardzo istotna sprawa. Zawodnicy którzy przez całą swoją karierę walczą na ringu mają duży problem ze specyfiką walki w klatce. Jednym z najważniejszych atutów Melendeza to kondycja, a Kawajiri nigdy nie walczył na dystansie 5 rund( po 5 minut).Ostatnie tragiczne wydarzenia w Japonii też na pewno nie wpłynęły dobrze na jego formę. Stawiam na Melendeza już teraz ponieważ sądzę, że kurs na niego będzie spadał. Gilbert powinien sobie w tej walce spokojnie poradzić, kurs nie powala, ale moim zdaniem i tak jest za wysoki.
Typ: Melendez, 1,5 Pinnacle
 
M 10

michlak11

Użytkownik
BELLATOR 41 ( 16.04.2011)
Daniel Straus vs Kenny Foster
W tej walce stawiam zdecydowanie na Strausa. Jest młody, perspektywiczny, głodny sukcesu. Moim zdaniem jest silniejszy fizycznie od Fostera. Dzięki przewadze fizycznej, Straus nie da się łatwo obalać i zdominować. Myślę że walka będzie toczyła się w stójce gdzie Straus jest mocniejszy. Nawet jeżeli walka przeniesie się do parteru to nie powinien dać się poddać. W dwóch poprzednich walkach pokazał że obrony przed technikami kończącymi to jego mocna strona. Foster nie walczył raczej z mocnymi zawodnikami, jedynym jego rywalem z przyzwoitym rekordem był Danny Walker z którym przegrał przez TKO. Żałuję że nie obstawiłem tej walki wczoraj..na pinnacle był kurs 1,72. Teraz kursy niestety już mocno spadły.
typ: Straus, 1,65 Sportbet
 
M 10

michlak11

Użytkownik
Bellator 42 (23.04.2011)
Christian Mpumbu vs Tim Carpenter
W tej walce Carpenter powinien zdominować swojego przeciwnika. Jest przede wszystkim silniejszy i ma lepsze zapasy. Sądzę że nie będzie ryzykował walki w stójce. Powinien obalać i kontrolować walkę w parterze. Mpumbu w ćwierćfinałowej walce zwyciężył trochę szczęśliwie. Dawał łatwo się obalać i kontrolować przez pierwsze 2 rundy, zwyciężył dlatego że jego przeciwnikowi zabrakło prądu na ostatnią rundę. Nieźle radził sobie w parterze ale na Carpentera to za mało. IMO Mpumbu nie ma argumentów żeby wygrać tą walkę. Wykluczając oczywiście jakiś szczęśliwy cios itp ( w mma może zdarzyć się wszystko).
Typ: Carpenter, 1,55 pinnacle
 
M 10

michlak11

Użytkownik
Bellator 42 (23.04.2011)
Dj Linderman vs Richard Hale
Hale jest lepszy na każdej płaszczyźnie. Kursy na Hale drastycznie spadły. Zagrałem na pinnacle jak tylko się pojawiły po 1,95. teraz już niestety dużo niższe. Typ podaje zgodnie z aktualnym kursem.
Typ: Hale, 1,81 pinnacle
 
Otrzymane punkty reputacji: +4
M 10

michlak11

Użytkownik
Christian Mpumbu vs Tim Carpenter ⛔
Dj Linderman vs Richard Hale ✅
W walce Mpumbu vs Carpenter niestety stało się to o czym pisałem. Jeden cios i po walce. Moim zdaniem w tej sytuacji błąd popełnił też sędzia który zbyt wcześnie przerwał walkę. Carpenter był zamroczony, zaliczył knockdown ale miał szansę wyjść z tej sytuacji. IMO ewidentny błąd sędziego.
 
Otrzymane punkty reputacji: +1
M 10

michlak11

Użytkownik
UFC 129
Nate Diaz vs Rory MacDonald
Nate to znacznie bardziej doświadczony zawodnik ale moim zdaniem górą w tym pojedynku będzie MacDonald. Od początku 2009 roku Diaz bilans walk Diaza wygląda nie najlepiej ( 4 porażki i 3 zwycięstwa ). Jego zwycięstwa w tym okresie nie robią wielkiego wrażenia:

Melvin Guillard - Mocny w stójce. Gameplan Diaza na tą walkę był prosty. Nie dać się trafić w stójce i dążyć do zakończenia walki w parterze który Guillard ma po prostu słaby.
Marcus Davis - Forma tego zawodnika na przestrzeni ostatnich walk była coraz słabsza. Z UFC już wyleciał.
Rory Markham - typowy średniak.
Nie twierdze, że Diaz jest słaby ale jego walki od 2009 roku nie robią na mnie wielkiego wrażenia. Jego rywal to zawodnik nowej generacji, bardzo młody-22 lata. Walka z Conditem pokazała że jest zawodnikiem który już w tym momencie śmiało może toczyć wyrównane walki z czołówką. Był blisko sprawienia sensacji. Wygrał dwie pierwsze rundy ze świetnie przygotowanym i bardzo wysoko notowanym przeciwnikiem. W trzeciej zabrakło po prostu doświadczenia. Diaz to zawodnik który od pewnego czasu nie robi wyraźnych postępów..trzyma cały czas ten sam poziom. Po tym co pokazał MacDonald w walce z Conditem uważam że powinien sobie z nim poradzić.
Typ: MacDonald, 1,91 5dimes
 
M 10

michlak11

Użytkownik
Bellator 44
Chandler vs Freire
Chandler to znakomity zapaśnik, dużo silniejszy od rywala. W walkach z Heldem i Woodardem pokazał dobrą obronę przed technikami kończącymi więc w parterze nie da się zaskoczyć. Fraire ma mocniejszą stójkę ale myślę że Chandler nie będzie się wdawał w wymiany. Będzie obalał i dominował rywala z góry. Jest znakomicie przygotowany fizycznie i taktycznie do walk.
Chandler, 1,95
 
M 10

michlak11

Użytkownik
Bellator 44
Shlemenko vs Cooper
Kursy na Coopera znacznie spadły, ale myślę że nawet po aktualnym ( 2,5 ) warto na niego zagrać. Obaj preferują walkę w stójce. Cooper w tej płaszczyźnie jest bardziej rozważny od swojego rywala. .Rosjanin natomiast nieobliczalny, nokautował wielu mocnych przeciwników, ale jego stójka ma też słabe punkty..Shlemenko często stosuje techniki po których można go skontrować lub obalić. Dużo wysokich kopnięć, back fisty itp Myślę że Cooper nie będzie ryzykował wymian w stójce ponieważ wie ze to może źle się skończyć.. Będzie walczył uważnie w stójce i starał się obalać ( ma lepsze zapasy). Cooper będzie wykorzystywał nonszalanckie akcje Rosjanina w stójce i sprowadzał go do parteru. Zapowiada się wyrównana dobra walka. Kluczem do zwycięstwa Coopera będzie dobry game plan.
Typ: Cooper, 2,5 pinnacle
 
M 10

michlak11

Użytkownik
UFC 130
Roy Nelson vs Frank Mir
W tej walce dużo zależy od tego w jakiej formie wyjdzie do walki Mir, ale nawet jeśli będzie dobrze przygotowany to Nelson powinien sobie z nim poradzić. Strasznie nie lubię Mira i liczę na Efektowne KO. Scenariusz taki jest bardzo prawdopodobny. Technicznie stójka Nelsona nie jest na najwyższym poziomie ale posiada on bardzo mocny cios. Wszystkie 5 porażek Mira to KO/TKO. Frank będzie próbował wymęczyć decyzję ale Nelson mu na to nie pozwoli. Ma więcej atutów po swojej stronie. Jeżeli walka w stójce nie będzie układała się dla niego korzystnie to dzięki swoim umiejętnościom zapaśniczym przeniesie ją do parteru. W parterze dopóki będzie na górze to będzie miał przewagę. Frank nie ma zbyt wielu argumentów w tej walce. Większość osób nie docenia parteru Nelsona.
typ: Nelson, 2,1 pinnacle
 
salonowiec 616

salonowiec

Użytkownik
Ciekawe, fajne analizy w mojej ulubionej dyscyplinie.
Nie wiem czy mozna popisac w temacie?

Też się zastanawiam nad walką Nelson - Mir i cięzko mi dojść do zdecydowanych wniosków.

Mir ma chyba problem z silnymi zapaśnikami. Stąd przegrane z Lesnarem i Carwinem, gdy udało im się go przyszpilić.

Z drugiej strony Nelson nie walczy jak typowy zapasnik, nie specjalnie szuka klinczu , potrafi długo prowadzić walkę w stójce , wyczekiwac na moment , żeby samemu posłać jakaś bombe.

Ostatnio podobno schudł i ten swój atut w postaci wielkiego bębna może odpaść ;)

Ciężko tu znalezć faworyta, walka może się potoczyć na wiele sposobów.
KO , submission, decyzja - wszystko możliwe.
 
M 10

michlak11

Użytkownik
Zagrałem ten typ bo po prostu nie widzę sposobu którym Mir mógłby to wygrać. Submission w tej walce raczej mało prawdopodobne. W parterze raczej będzie nuda i dominacja tego zawodnika który będzie na górze. Nelson nie jest w tej płaszczyźnie gorszy niż Mir..lepszy też nie, ale na pewno nie gorszy ( kiedyś nawet wygrał z nim w submissioon fighting, dawno bo dawno ale wygrał). W stójce może być różnie ale Nelson jeżeli zajdzie potrzeba to wykorzysta swoje zapasy. Z tą walką w klinczu moim zdaniem nie jest do końca tak jak piszesz. W walce np z Monsonem walczył jak typowy zapaśnik( i wygrał zdecydowanie, sędziowie chyba inną walkę oglądali). Mir często wdaje się w takie &quot;przytulanki&quot; i to może go zgubić. Dla mnie najbardziej prawdopodobny scenariusz to KO w stójce w wykonaniu Nelsona. W UFC odprawił już dwóch solidnych strikerów. Walka z Dos Santosem ma małe znaczenie bo to inna liga, zatrzymać go może tylko Valasqez. Mir nie ma wyraźnej przewagi w żadnym elemencie walki. Do tego jest przeceniany.
Lubię dyskutować z ludźmi którzy mają pojęcie o mma także w temacie śmiało można pisać. Przynajmniej wiem że ktoś to czyta:grin:. Co do analiz pisałem tylko ogólnikowo zbytni się nie rozpisując. Teraz będę się starał zwracać uwagę na bardziej szczegółowe aspekty walki.
 
M 10

michlak11

Użytkownik
Bellator 44
Chandler ✅
Cooper ⛔
Powinienem był przewidzieć to że Cooper nie jest na tyle dobrym zapaśnikiem żeby dominować w tej płaszczyźnie.. Zły jestem strasznie bo za bardzo połaszczyłem się na wysoki kurs. Shlemenko był faworytem i tyle. Był moment że nawet chciałem na niego postawić (kurs był wtedy ponad 1,7), ale przestraszyłem się drastycznych spadków kursów na Coopera.
 
M 10

michlak11

Użytkownik
Bellator 45
Strauss vs Freire
Freire , 1,65 BookMaker
Freire jest mocniejszy Właściwie w każedej płaszczyźnie walki. Strauss to taki rzemieślnik- zawsze dobrze przygotowany, niezły w stójce i parterze ale na Freire to zdecydowanie za mało. Patricio szykuje się na Warrena więc na pewno mocno pracuje nad zapasami które są jego najsłabszą stroną.
Spodziewałem się kursów na Patricio w okolicach 1,40 a tu taka niespodzianka. On cały czas się rozwija. Jest znakomitym parterowcem i do tego posiada niesamowite umiejętności w stójce. Jak już pisałem jego głównym celem jest zdobycie pasa a Strauss po prostu stoi mu na drodze. Co do zapasów to musi nad nimi pracować ponieważ wie że w walce z Warrenem bez konkretnych umiejętności zapaśniczych nie ma czego szukać.
 
Do góry Bottom