>>>BETFAN - TRIUMF BONUSA NAD BOOSTEM <<<<
>>> BETCLIC - ZAKŁAD BEZ RYZYKA DO 50 ZŁ + GRA BEZ PODATKU!<<<
>>> FUKSIARZ - ZERO RYZYKA 100% DO 50 ZŁ. ZWROT W GOTÓWCE!<<<
Fortuna bonus

Mistrzostwa świata w narciarstwie klasycznym - Oslo 2011 (Biegi narciarskie)

Status
Zamknięty.
christopher48 2K

christopher48

Forum VIP

Oficjalna strona:
http://www.oslo2011.no/

Konkurencje:


Mężczyźni

Sprint techniką dowolną
Data / Początek: Czwartek 24 lutego 2011 / 15:00 CET

Sprint drużynowy techniką klasyczną
Data / Początek: Środa 2 marca 2011 / 14:15 CET

15 km techniką klasyczną
Data / Początek: Wtorek 1 marca 2011 / 13:00 CET

Bieg łączony 30 km
Data / Początek: Niedziela 27 lutego 2011 / 12:00 CET

50 km techniką dowolną
Data / Początek: Niedziela 6 marca 2011 / 13:00 CET

Sztafeta 4 × 10 km
Data / Początek: Piątek 4 marca 2011 / 12:45 CET



Kobiety

Sprint techniką dowolną
Data / Początek: Czwartek 24 lutego 2011 / 15:00 CET

Sprint drużynowy techniką klasyczną
Data / Początek: Środa 2 marca 2011 / 14:15 CET

1 0 km techniką klasyczną
Data / Początek: Poniedziałek 28 lutego 2011 / 13:00 CET

Bieg łączony 15 km
Data / Początek: Sobota 26 lutego 2011 / 11:30 CET

30 km techniką dowolną
Data / Początek: Sobota 5 marca 2011 / 12:00 CET

Sztafeta 4 × 5 km
Data / Początek: Czwartek 3 marca 2011 / 14:00 CET


Wyniki biegów narciarskich na poprzednich MŚ w narciarstwie klasycznym (Liberec 2009):
http://pl.wikipedia.org/wiki/Biegi_narciarskie_na_Mistrzostwach_%C5%9Awiata_w_Narciarstwie_Klasycznym_2009
 
fcbialas 91

fcbialas

Forum VIP
Musze przyznac , ze na jutro moim zdaniem buki wystawiły bardzo fajny kurs Kowalczyk (1-3) 1,45 . Moim zdniem typ spokojnie wchodzi. Justynka przez cały sezon pokazuje w jak znakomitej formie jest.W pierwszych zawodach na MŚ a dokładniej w sprincie pokazała ze jest bardzo dobrze przygotowana , poniewa 5 miejsce w sprincie jak na nia było swietnym rezultatem a kurs na top 6 był 4.00 i był swietnym kąskiem do upolowania.
Jutro z rana zawody , pewnie zajmie 2 miejsce bo wygrac z niesamowita Marit bedzie niesamowicie ciezko i boje sie ze jak nic sie złego nie wydarzy to Norwezka zgarnie 4 zlote medale indywidualnie.Justyna sadze że pokaże to co robi od poczatku sezonu , czyli swietna stabilna forme i siegnie po medal.
poZdraiwam białas
 
fcbialas 91

fcbialas

Forum VIP
Musze przyznac , ze na jutro moim zdaniem buki wystawiły bardzo fajny kurs Kowalczyk (1-3) 1,45 . Moim zdniem typ spokojnie wchodzi. Justynka przez cały sezon pokazuje w jak znakomitej formie jest.W pierwszych zawodach na MŚ a dokładniej w sprincie pokazała ze jest bardzo dobrze przygotowana , poniewa 5 miejsce w sprincie jak na nia było swietnym rezultatem a kurs na top 6 był 4.00 i był swietnym kąskiem do upolowania.
Jutro z rana zawody , pewnie zajmie 2 miejsce bo wygrac z niesamowita Marit bedzie niesamowicie ciezko i boje sie ze jak nic sie złego nie wydarzy to Norwezka zgarnie 4 zlote medale indywidualnie.Justyna sadze że pokaże to co robi od poczatku sezonu , czyli swietna stabilna forme i siegnie po medal.
poZdraiwam białas
Kowalczyk (1-3) 1,45 ✅✅✅
No i swietny typ , spokojnie weszło .No i niestety Bjoergen tak jak myslałem zwyciezyła .Co dwie Norwezki z przodu to nie jesna niestety .Johaug troche pomogla , ale w nastepnych biegach bedzie lepiej .
 
simons 646

simons

Forum VIP
Na biegach to się nie znam, ale taki tripelek mnie zainteresował na Tobecie:
Johaug - Longa 1 ✅
Saarinen - Justyna 2 ✅
Bjorgen - reszta 1 ✅
AKO: 2.23 ✅ ✅ ✅

Po prostu wszystkie 3 widzę w top 3, jak wczoraj. Bjorgen niestety zdaje się być bezkonkurencyjna, a Johaug i Justyna wydaje mi się bedą walczyć o 2-3 miejsce, nie widzę większego zagrożenia ze strony Longi i Saarinen.

Wszystk ona podstawie wczorajszego biegu. Nie znam się na tym więc, jakby ktoś mógł się wypowiedzieć kto się bardziej zna, bo bym zagrał to :p
 
coolmen7 8,8K

coolmen7

Użytkownik
Na biegach to się nie znam, ale taki tripelek mnie zainteresował na Tobecie:
Johaug - Longa 1
Saarinen - Justyna 2
Bjorgen - reszta 1
AKO: 2.23

Po prostu wszystkie 3 widzę w top 3, jak wczoraj. Bjorgen niestety zdaje się być bezkonkurencyjna, a Johaug i Justyna wydaje mi się bedą walczyć o 2-3 miejsce, nie widzę większego zagrożenia ze strony Longi i Saarinen.

Wszystk ona podstawie wczorajszego biegu. Nie znam się na tym więc, jakby ktoś mógł się wypowiedzieć kto się bardziej zna, bo bym zagrał to :p
Jak widać po wynikach osiąganych na tym dystansie w tym sezonie PŚ to Bjoergen 2x wygrywała o ponad 30 sekund i raz o 17 także nie mam wątpliwości ona jutro wygrywa. Kowalczyk za każdym razem 2 miejsce i w ostatnim biegu w Drammen wygrała tylko o 6 sekund z Saarinen, lecz tu trasa jest na tyle trudna, że 2 miejsce powinna mieć spokojnie. O 3 miejsce wydaje mi się powalczą Johaug i Saarinen, nie wskazywałbym tu na żadną bo szansę oceniam 55-45 % dla Norweżki.
Ale co do twoich typów wydaje się, że jeżeli nie będzie jakiejś mega niespodzianki, albo upadku itp. to na luziku to AKO powinieneś trafić.
 
korazz34 21

korazz34

Użytkownik
10km stylem klasycznym to koronny bieg J.Kowalczyk. Jest bardzo dobrze dysponowana na tych MŚ co pokazała w sprincie oraz w biegu łączonym. Myślę że spokojnie zajmie 2 miejsce a strata do Marit będzie mała. Dlatego stawiam na typ Under 19.9 seconds Tobet 1.65 ✅
 
Otrzymane punkty reputacji: +1
stskarol 49

stskarol

Użytkownik
MŚ (Oslo/NOR) - 15 km stylem klasycznym - 13:00
Antepost - zakład na zwycięstwo (inni na życzenie)
Typ: Daniel Rickardsson ( SWE )
Kurs: 4.00
Buk: Bwin
Dzisiaj o godzinie 13.00 w Oslo odbędzie się kolejny bieg podczas Mistrzostw Świata w Narciarstwie klasycznym. Tym razem dojdzie do biegu na 15 kilometrów Panów w stylu klasycznym. We wczorajszym biegu Pań widzieliśmy że czołówka składała się z kilku zawodniczek a reszta odstawała bardzo mocno. Dzisiaj wydaje się że faworytów można także policzyć na palcach jednej ręki aczkolwiek nie ma takiego faworyta czy dominatora jak u kobiet Marit Bjoergen . Jak dla Mnie głównymi faworytami do medali są Szwed Rickardsson, Lukas Bauer, Norweg Sundby, Cologna, Northug i Legkov. I to między nimi powinna się toczyć walka o złoto i medale mniej przyjemnego kruszcu. Ja dzisiaj stawiam na doświadczonego 29letniego Szweda Daniela Rickardssona, który ma całkiem dobry sezon i zajmuje 3 miejsce w klasyfikacji generalnej. Jest to zawodnik typowy do biegów w stylu klasycznym ma świetnie rozwiniętą tą technikę i tak na prawde ta konkurencja to dla niego największa szansa na zdobycie krążka na tych Mistrzostwach Świata. To iż jest w formie to nie ma żadnych wątpliwości bowiem 10dni temu w Drammen również na 15km klasykiem znokautował rywali. Wygrał tam w takim stylu że mało kto wiedział o co chodzi bowiem drugi zawodnik stracił do niego 29sekund co jest na prawde sporą przewagą na takim poziomie. I tak na prawde ten bieg mnie przekonuje za Szwedem, miał w tym sezonie jeszcze kilka innych świetnych występów jak np. 2 miejsce w Otepee ( 15km Klasykiem ) czy 3 miejsce na 10km w Kuusamo. Daniel jak dla Mnie to faworyt numer jeden a co pokazał już Hellner w sprincie, Szwedzi są świetnie przygotowani do Mistrzostw.
 
D 21

duza-stawka

Użytkownik
Witam dzisaj według mnie Zwycięstwo u mężczyzn NORWEGIA a u Kobiet FINLANDIA u kobiet dobrze mostatnio pokazały się sarinen latkhemaki według mnie są lepsze bez norweżek które bez bjorgen są niezwykle osłabione natomiast u panów Faworyci Norwegowie powinni zwyciężyć ale pewniejszy typ to Win Finlandia u kobiet czekam na wasze opinie ????
 
S 2,4K

soltysiao

Użytkownik
Jak mozna dac Rickardsson win jesli dzien wczesniej tragicznie spisal sie na trasie.... ? Kompletna głupota. Koles wymienil 5 zawodnikow faworytow i nawet w nich nie trafil zwyciezcy..
Kolejny gral najnizsze kursy myslac ze w biegach to jest wazne i tez umoczyl 2 na 2...
Gram dla siebie a nie dla innych ;)
 
unicaja 7K

unicaja

Użytkownik
First leg
P. Muranen - I. Ingemarsdotter 1 @1,55 | tobet ⛔

Moim skromnym zdaniem jeden z lepszych typów na dzisiejszą sztafetę kobiet 4x5km. Granie zwycięstwa Norweżek po kursie w okolicach max 1,20 uważam za bezsensowne i dlatego też zainteresował mnie powyżej prezentowany zakład. Obejmuje on tylko pierwszą zmianę w rywalizacji fińsko - szwedzkiej. Jako że pierwsze dwie zmiany rozgrywane będą stylem klasycznym to typuję wygraną Finki w tej parze. Doskonałą bazą jest tu poniedziałkowy bieg na 10 km rozgrywany stylem klasycznym. Pamiętamy doskonale rewelacyjną wprost postawę reprezentantek Finlandii, których aż 4 przedstawicielki znalazły się w czołowej 8. Jedną z nich była Pirjo Muranen, ostatecznie sklasyfikowana na miejscu 6 z czasem 28:06,1. Ida z kolei wypadło blado, zajmując 28 pozycję z czasem 30:02,1. Jak łatwo zatem policzyć obie zawodniczki dzieliły bagatela prawie 2 minuty :!:
Wiadomo, że wówczas dziewczyny biegły startując każda osobno podczas gdy dzisiaj dojdzie do walki ramię w ramię. Jednak w mojej ocenie wiele to nie zmienia na niekorzyść Pirjo.
Dodatkowo należy podkreślić wczorajszy występ a zatem większe zmęczenie Szwedki, która wraz z Charlotte Kallą wywalczyła mistrzostwo świata w sztafecie sprinterskiej. Łącznie aż 6 - krotnie Ida Ingemarsdotter pokonywać musiała w dniu wczorajszym przewidziany odcinek.
Zatem mając na uwadze większe umiejętności w stylu klasycznym Finki, dodając do tego niewątpliwe zmęczenie wczorajszym występem Szwedki (plus ewentualne świętowanie tytułu :cool: ) gram w tej parze H2H na Pirjo Muranen.
Powodzenia.
 
Otrzymane punkty reputacji: +3
S 2,4K

soltysiao

Użytkownik
Typ : USA-Polska 2 - 2,55
Expect
USA
Randall - specjalnych umiejetnosci na dystanse to ona nie ma
Brooks - przecietniak
Stephen - nie biegla w Oslo wiec to na pewno minus..
Diggins - zawodniczka anonimowa, nie bierze udzialu w PS ale cos czuje ze i tak da rade tragicznej Szymanczak
Polska
Marcisz- z Randall przegra, oby niewiele stracila (okolo -15-20sek)
Kowalczyk - klasa sama w sobie, jesli odpusci strace do niej szacunek, licze ze 70% swoich mozliwosci wlozy w dzisiejsze zawody ( okolo 1,2 minuty przewagi nad Brooks)
Maciuszek - nie powinna duzo stracic ze Stephen ( -10sek )
Szymańczak - obok Marcisz najslabsze ogniwo... mam nadzieje ze wypluje pluca zeby Polski zajely miejsce w ósemce (-10)
Kowalczyk bedzie sie chcialo biec = Polki beda lepsze od USA
Licze na to...


Typ : Niemcy-Włochy 1 - 2,9
Pinnacle
Nie chce mi sie rozpisywac ale jak patrze na sklady to po takim kursie trzeba sprobowac
Longa najlepsza z 1 grupy zrobi ogromna przewage ale... potem jest nieznana mi zawodniczka... , potem slaba Rupil i Follis bez formy
Niemki maja - slaba Boehler ktorej Longa ucieknie ale nastepne zawodniczki powinny to nadrobic - Zeller chociaz 30sek nad Confo cos tam, Sachenbacher 20 sek na Rupil i Fessel lekka przewaga nad Follis.
 
Otrzymane punkty reputacji: +10
levy42 3,9K

levy42

Użytkownik
30 km dowolnym
Kowalczyk-Kalla 1@1,6✅ Kalla nie ta wytrzymałość co Polka,która mimo słabszego dnia izzi ją pokonała
Dla mnie pewniak,bo o ile Justyna ma małe szanse na wygraną z Bjoergen,tak Kalla nie ma żadnych szans pokonać Justynę,tym bardziej na tak długim dystansie. Buki chyba wierzą,że &#39;specjalistka&#39; od łyżwy ze Szwecji może wygrać z Polką.Ja nie wierzę ???? ????
 
A 4

alex123

Użytkownik
http://www.fis-ski.com/uk/604/610.html?sector=CC&amp;amp;raceid=16216 wyniki z oslo z zeszłego roku
http://www.fis-ski.com/uk/604/610.html?sector=CC&amp;amp;raceid=16258 wyniki z falun z zeszłego roku
Co do typów na jutro to niepodważalnie marit wygra,wydolnościowo niema innej zawodniczki na świecie która może z nią nawiązać walke.Justyne musi zadowolić drugie miejsce o które bedzie rywalizować z johaug,kallą.Ciekaw jestem jak poradzi sobie z trasą steira i majdic,obie sa bardzo doświadczone ale chyba troche pod forma w tych mistrzostwach.Na włoszki bym raczej nieliczył,nieosiągneły nic na tych mistrzostwach i tak zostanie,miejsca w top10 to maks dla longi i follis.Jeśli macie jakies info o zawodniczkach które nielubia zbytnio tego stylu to prosze o info.
 
fcbialas 91

fcbialas

Forum VIP
30 km dowolnym
Kowalczyk-Kalla 1@1,6
Dla mnie pewniak,bo o ile Justyna ma małe szanse na wygraną z Bjoergen,tak Kalla nie ma żadnych szans pokonać Justynę,tym bardziej na tak długim dystansie. Buki chyba wierzą,że &#39;specjalistka&#39; od łyżwy ze Szwecji może wygrać z Polką.Ja nie wierzę ???? ????
Wiesz co , nie używał bym slow nie ma zadnych szans.
Ponieważ nie wiem czy zdajesz sobie sprawe ale Kalla jest mocna na tym dostansie w tym stylu.Tak naprawde ma tutaj najwieksze szanse powalczyc o medal.Ja od poczatku stawiam na Justyne , ale tutaj naprawde nie bedzie miała tak ąłtwo.chociaz racja ze taki kurs to mozna powanzie rozwazyc.Jednak jesli Justa zdobedzie medal w tym biegu to bedzie z pewnoscia najtrudniejszy na tych mistrzostwach.
 
dawid.400 14K

dawid.400

Forum VIP
Justyna Kowalczyk TOP3 @ 1,45 Unibet ✅ 3 Ostatni bieg na Mistrzostwach Świata. Bieg dowolny na 30 km. Chciałbym aby wygrała i udowodniła tym cholernym astmatyczką kto jest najlepszy. Ogólnie Justyna lubi ten dystans, jest przecież mistrzynią Świata i Olimpijską na tym dystansie. Oprócz Norweżek czyli Marit i Teresy, napewno liczyć się będzie Finka Sarinen i Szwedka Kalla. Jednak ja uważam że Justyna jest na tyle mocna że poradzi sobie z tymi zawodniczkami i TOP 3 powinno być izzi.
 
unicaja 7K

unicaja

Użytkownik
Justyna Kowalczyk TOP3 @ 1,45 Unibet Ostatni bieg na Mistrzostwach Świata. Bieg dowolny na 30 km. Chciałbym aby wygrała i udowodniła tym cholernym astmatyczką kto jest najlepszy. Ogólnie Justyna lubi ten dystans, jest przecież mistrzynią Świata i Olimpijską na tym dystansie. Oprócz Norweżek czyli Marit i Teresy, napewno liczyć się będzie Finka Sarinen i Szwedka Kalla. Jednak ja uważam że Justyna jest na tyle mocna że poradzi sobie z tymi zawodniczkami i TOP 3 powinno być izzi.
Saarinen na 30 km i to łyżwą? Nie przesadzajmy, nie ten styl, nie ten dystans. Ona już na tych MŚ swój plan wykonała w 100% akurat. Generalnie chodzi mi o to że stawiasz ją w jednym rzędzie i wymieniasz jednym tchem razem z Marit i Teresą a to już nieporozumienie.
Pozdrawiam.
 
waclaw-65884 360

waclaw-65884

Użytkownik
Na 30 km to różnica w jeździe łyżwą Kalli a Kowalczyk przestaje mieć znaczenie. Tutaj liczy się na 1 miejscu wytrzymałość i moim zdaniem Kalla nie wytrzyma takiego dystansu na tak trudnej trasie. Ktoś napisał , że Kalla ma tu największe szanse na medal ale przecież na ostatnich imprezach na długich biegach ona nie walczyła wogóle o medale.
Dla mnie to będzie się trzymała w czubie przez jakieś 10-20 km ale potem odpadnie.
Co do Saarinen , to ona walczyła na tym dystansie w Libercu o medal . Była w czubie , jednak tutaj rzeczywiście trasa jest za trudna. Myślę, że przez jakiś czas będzie większa grupa ale potem Norweżki będą szarpać żeby Kowalczyk zmęczyć i wtedy się to rozerwie.
 
dawid.400 14K

dawid.400

Forum VIP
Saarinen na 30 km i to łyżwą? Nie przesadzajmy, nie ten styl, nie ten dystans. Ona już na tych MŚ swój plan wykonała w 100% akurat. Generalnie chodzi mi o to że stawiasz ją w jednym rzędzie i wymieniasz jednym tchem razem z Marit i Teresą a to już nieporozumienie.
Pozdrawiam.
Dziękuję za sprostowanie, w biegach tak nie siedzę ale Sarinen aż taka słaba w tym stylu chyba nie jest. Może gorsza od pozostałych wymienionych ale w czołówce powinna być.
Ale jeśli mówisz że Sarinen nie na tym dystansie, to tylko jeszcze bardziej przekonujesz mnie do tego typu.
 
Status
Zamknięty.
Do góry Bottom