>>>BETFAN - TRIUMF BONUSA NAD BOOSTEM <<<<
>>> BETCLIC - ZAKŁAD BEZ RYZYKA DO 50 ZŁ + GRA BEZ PODATKU!<<<
>>> FUKSIARZ - ZERO RYZYKA 100% DO 50 ZŁ. ZWROT W GOTÓWCE!<<<

Mistrzostwa Świata w OSLO (Norwegia) 02-13.03.2016r.

Status
Zamknięty.
ted 9,5K

ted

Forum VIP


Oficjalna strona mistrzostw:
https://www.oslo2016.no/

Program zawodów:
03 Mrz 2016 15:30
Mixed 2x6+2x7.5 km Relay

05 Mrz 2016 11:30
Men 10 km Sprint

05 Mrz 2016 14:30
Women 7.5 km Sprint

06 Mrz 2016 13:30
Men 12.5 km Pursuit

06 Mrz 2016 15:45
Women 10 km Pursuit

09 Mrz 2016 15:30
Women 15 km Individual

10 Mrz 2016 15:30
Men 20 km Individual

11 Mrz 2016 15:30
Women 4x6 km Relay

12 Mrz 2016 15:30
Men 4x7.5 km Relay

13 Mrz 2016 13:00
Women 12.5 km Mass Start

13 Mrz 2016 16:00
Men 15 km Mass Start

Prawie miesiąc czasu dzielił nas od ostatnich zawodów do najważniejszej imprezy sezonu. MŚ wspominamy dość dobrze, rok temu nasza Weronika Nowakowska zdobyła niespodziewanie srebrny medal w sprincie. W roku już mamy lekkie oczekiwania co do naszych pań po tym co prezentowały w konkursach poprzedzających Oslo, czy któraś z nich zaskoczy pozytywnie a może wspólnie w sztafecie dostarczą nam niezapomnianych emocji i radości ?
Zapraszam do dyskusji i pisania analiz :!:
 
Otrzymane punkty reputacji: +26
ted 9,5K

ted

Forum VIP
Składy:

Polska
Kobiety: Krystyna Guzik, Weronika Nowakowska, Monika Hojnisz, Magdalena Gwizdoń.
Mężczyźni: Łukasz Szczurek, Grzegorz Guzik, Mateusz Janik, Rafał Penar.

Niemcy
Kobiety: Franziska Hildebrand, Franziska Preuss, Vanessa Hinz, Miriam Gössner, Maren Hammerschmidt , Laura Dahlmeier.
Mężczyźni: Arnd Peiffer, Andreas Birnacher, Benedikt Doll, Erik Lesser, Simon Schempp.

Francja
Kobiety: Célia Aymonier, Anaï Bewscond, Justine Braisaz, Anaïs Chevalier, Marie Dorin-Habert.
Mężczyźni: Jean-Guillaume Beatrix, Simon Desthieux, Quentin Fillon-Maillet , Martin Fourcade, Simon Fourcade.

Rosja
Kobiety: Olga Podczufarowa, Jekatierina Szumiłowa, Daria Virolainen, Jekatierina Jurłowa.
Mężczyźni: Jewgienij Garaniczew, Anton Babikow, Matwiej Elisjejew, Dmitrij Małyszko, Anton Szypulin, Maksim Cwietkow, Aleksiej Wołkow.

Norwegia
Kobiety: Tiril Eckhoff, Synnøve Solemdal , Fanny Birkeland ,Marte Olsbu, Kaia Nicolaisen.
Mężczyźni: Ole Einar Bjørndalen, Johannes Thingnes Bø, Tarjei Bø, Emil Hegle Svendsen, Lars Helge Birkeland, Erlend Øvereng Bjøntegaard.
 
kubarks 5,4K

kubarks

Użytkownik
Gdzieś już widziałem typ Rogera
Rosja - Niemcy 1 @2,37 ale jakoś nie jestem przekonany
Ruskim nie idzie zbyt dobrze w tym sezonie w mieszanych
Aż dwie sztafety takie były, i za każdym razem Rosjanie inne składy dawali. Garanichev i Shipulin mogą to pociągnąć, a że Anton z Schemppem na 4 zmianie to tym bardziej ciekawie. Liczę na to, że Niemki trochę stracą na pierwszych dwóch zmianach, bo strzelecko wyglądają lepiej od Rosjanek. Szkoda, że Podchufarova nie jest w składzie.
Całe szczęście, że Tsvetkov nie biegnie ????
Shumiłova MVP ????
 
E 76

elcrackk

Użytkownik
Gdzieś już widziałem typ Rogera
Rosja - Niemcy 1 @2,37 ale jakoś nie jestem przekonany
Ruskim nie idzie zbyt dobrze w tym sezonie w mieszanych
Nie grałbym Rosjan. Wg mnie Shumilova w składzie zdecydowanie osłabia tę sztafetę, Yurlovej też się już wpadki w stylu 2+5 zdarzały w tym sezonie.

Szwajcaria- Słowenia 1 @1,4 ⛔
To dla mnie elegancki typ do dubelka. Weger z Wiestnerem wyskoczyli z formą (ostatnio nawet prowadzili po swoich zmianach) a siostry Gasparin powinny bez problemu poradzić ze Słowenkami, szczególnie z Mali, która zdobyła w tym sezonie oszałamiające 2 punkty.

To co zrobili panowie, szczególnie Weger, to jakiś kryminał. Panie zrobiły im 1:30 przewagi, a oni to wszystko roztrwonili i przegrali o jedno dobieranie. Nie mam pytań
 
taiwoffinden 364

taiwoffinden

Użytkownik
Gdzie znajdę informację dotyczącą, ile razy wczoraj Polki (Weronika Nowakowska, Krystyna Guzik) oraz Polacy (Łukasz Szczurek, Grzegorz Guzik) dobierali w sztafecie mieszanej?
 
inzaghi78 2,7K

inzaghi78

Użytkownik
Sprint 14:30 K

Dorin-Habert, Marie - Makarainen, Kaisa [1] @1.70 1/10 Bettson 1,67 Marathon ✅✅✅
Soukalova, Gabriela - Makarainen, Kaisa [1] @1.83 1/10 Marathonbet
✅✅✅

Sprinty lubie grac najmniej poza tym poczatek mistrzostw wiec rozwaznie ale musze tutaj grac przeciw Makarainen. Zaczne od drugiej pary ktora ogrywam regularnie od poczatku sezonu i mam nadzieje ze tym razem bedzie podobnie -- 7 sprintow w tym sezonie i wynik mamy 7-0 dla Soukalovej, w przypadku Dorin bilans troche gorszy bo 5-2. Sztefa mieszana wczoraj to troche inna bajka ale zarowno Soukalova jak i Dorin rewelacyjne wystepy i obie zdecydowanie lepsze od Finki







11.30 Sprint M

Landertinger- Slesingr [1] 1.50
Guzik- Szczurek [1] 1.40 9 sekund ech :/

AKO: 1.85 netto 1/10 STS
⛔

Podobna sytuacja jak u Pan, Landertinger ostatnio bardzo dobra forma - regularnie ogrywa Czecha
W sztafecie mieszanej bardzo dobry wystep i widac solidne przygotowanie pod mistrzostwa. Slesingr jak dla mnie typowy sredniak bez rewelacji zarowno w biegu jak i na strzelnicy.
Druga para troche dziwna i nie lubie grac maruderow ale wydaje mi sie ze Guzik troche przejal formy od partnerki o ile przy takich wystepach mozna mowic o formie ????
W ostatnich wystepach zza oceanem w Canmore Szczurek 1 pudlo mniej a mimo tego blisko minuta straty , w Stanach znow pudlo mniej i znow strata tym razem 23 sek.







14:30

Wierer - S.Gasparin [1] @1.30
Pidhrushna- Podchufarova [1] @1.60

AKO: 1.83 netto STS
✅✅✅

Pierwsza para na dokladkę, Wierer troche inna liga niz Szwajcarka - 3 zawodniczka pucharu swiata , w ostatnim czasie dwa razy podium w sprincie (2 miejsce w Anterselvie i 3 miejsce w Canmore) Gasparin najlepsze miejsce 6 w Stanach w sprincie.
Druga para wystawiana przez caly sezon 1.8-1.8 tylko ze ostatnio forma obu pan jakby sie troche rozjechala bo Ukrainka notuje rewelacyjne wystepy a Rosjanka zupelnie sie pogubila. Jeszcze nie tak dawno w Anterselvie wygrywala sprinty a teraz albo czlapie okrutnie jak w Stanach gdzie przy bezblednym strzelaniu dopiero 16 ( strata do Ukrainki 3sek ale przy 2 pudlach Pidrusnej) albo pudluje niemilosiernie jak w Canmore 3 pudla (Ukrainka tutaj 10/10 i 1 miejsce)


Ole Einar Bjørndalen - krol krol krol -- jako fanatyk Biatlonu nie moge nie wyrazic ogromnego szacunku dla tego MISTRZA nad MISTRZAMI
????????
 
taiwoffinden 364

taiwoffinden

Użytkownik
Jaka prognoza pogody na jutrzejsze, w zasadzie to już dzisiejsze przedpołudnie, kiedy to zostaną rozegrane sprinty, pierw Panów a później Pań. Myślę, że cenna informacja w kontekście zakładów na strzelnicy.
Wpisz w google prognoze pogody dla Oslo i w minute bedziesz wszystko wiedzial. RADULA
 
E 76

elcrackk

Użytkownik
Strasznie nie lubię obstawiać sprintów, dlatego dziś nie bawię się w żadne h2h tylko postaram się złapać jeden z wyższych kursów.

Ole Einar Bjoerndalen na podium- Tak @5,5 ✅ WIELKI OLE!
Zacznę od typu na jednego z najlepszych sportowców wszech czasów. Co tu dużo mówić, to prawdopodobnie ostatnie impreza z udziałem słynnego Norwega (chociaż może jeszcze zmieni zdanie i pociągnie 2 lata do igrzysk), podporządkował pod nią oczywiście cały sezon. Kto jak kto, ale on wie jak należy przygotować się pod takie wydarzenia (vide ostatnie igrzyska i złoto w sprincie, kiedy sezon miał o wiele gorszy niż obecny). Całkowicie odpuszczone występy w Ameryce, zaszycie się zapewne w jakiejś dziczy i poświęcenie się jednemu celowi- medalowi (medalom?) na zakończenie kariery na swojej ziemi, przy wsparciu tysięcy kibiców.
Początek sezonu miał świetny, wygrana w sprincie, kilka wysokich miejsc. Cieniem na to kładą się ostatnie występy Bjoerndalena w Anterselvie i Ruhpolding, gdzie pudłował na potęgę, m.in. 10/20 na strzelnicy i ostatnie miejsce w biegu masowym. Od tamtego czasu minęło już jednak 6 tygodni i wierzę, że wróci do formy z początku sezonu. Powodzenia, Legendo!

Johannes Boe wygra @8 ⛔
Kto jest w stanie przeciwstawić się Martinowi? Wiadomo, że w sprincie tylko dwa strzelania, więc jeśli Fourcade spudłuje 2 razy to może to zrobić kilku zawodników, nie znajduję jednak nikogo innego niż Johannes, który przy takim samym strzelaniu mógłby z nim wygrać. Młodszy z braci Boe w ostatnim trzech startach w sprincie wygrał 2 razy, a raz stracił 21 sekund do zwycięzcy, mimo dwóch pudeł na strzelnicy. W Presque Isle wygrał z Fourcadem o pół minuty, biegnąc podobnie, za to strącając wszystkie 10 krążków (francuz jedno pudło). Są inni- Shipulin, Schempp, pewnie jakieś niespodzianki, ale 8 na zwycięstwo młodego Boe przy 2,1 na Martina wydaje być się lekkim nieporozumieniem, zważywszy na fakt, że Johannes wygrywał z Francuzem w trzech ostatnich sprintach (w Canmore Norwega nie było).

Krystyna Guzik na podium- Tak @17
Co tu dużo mówić- buki nie doceniają naszej zawodniczki. Teraz już krótko, dwa ostatnie sprinty, dwa razy podium, świetne przetarcie w sztafecie 2 dni temu. Kurs 17? Gram w ciemno. Nawet pokuszę się delikatnie o zwycięstwo Polki po kursie 67 :]

Warto jeszcze zastanowić się nad kursem na podium Simona Edera, kurs 15 wydaje się być sporą przesadą, przy jego bezbłędnym strzelaniu top 5 murowane.

E: A wrzucony tu z STSa kurs na Guzika ze Szczurkiem to prawdziwa lokata. W sztafecie Łukasz biegł jakby miał worek kartofli na plecach, a na strzelnicy bronił się przed karnymi rundami, Guzik wygląda przy nim o dwie klasy lepiej (jeśli na tym poziomie można mówić o klasach :] ).

Hahaha, Szczurek wygrał o 9 sekund, Guzik już chyba myślami przy starcie żony
 
Otrzymane punkty reputacji: +1
L 0

legia89

Użytkownik
Johannes Boe-Simon Schempp 1
kurs:1,83 Toto-mix✅✅✅✅✅✅IZI
Na starcie 8,3 sekund przewagi Norwega nad Niemcem. Norweg jest dla mnie głównym kandydatem do srebra, bo sprawa złota jest już chyba rozstrzygnięta. Biegowo delikatne wskazanie na Norwega. Jeśli tylko Johannes nie będzie miał gorszego dnia na strzelnicy to powinien wyprzedzić Niemca. Kurs jest zachecający.
 
tomekzwd 257

tomekzwd

Użytkownik
S.Schempp - J.T.Boe 1 Fortuna 1.77 ⛔
Niestety nie zgodzę się z typem kolegi wyżej, owszem Norweg jest może trochę szybszy od Niemca ale lepsze wyniki osiągał tylko w sprincie, natomiast Schempp popełnia zdecydowanie mniej błedów na strzelnicy i przy panujących dzisiaj warunkach w Oslo to Schempp jest faworytem dla mnie i sądzę że będzie walczył dzisiaj o podium.
E.H.Svendsen - Q. Fillon Maillet 1 Fortuna 1.55 ✅
Bardzo ciekawa para z dobrym kursem, faworytem jak dla mnie jest Norweg. Panowie strzelają podobnie ale bardziej doświadczonym biathlonistą jest oczywiście Emil który na pierwszym pomiarze już może odrobić stratę do Francuza.
E.Garanichev - D.Windisch 1 Fortuna 1.45 ✅

W trzeciej parze podobnie jak w pierwszej stawiam na lepsze umiejętności strzeleckie. Jak wiadomo Włoch na strzelnicy spisuje się źle więc do silniejszego wiatru jaki ma dzisiaj panować to Rosjanin powinien popełnić mniej błędów.
 
E 76

elcrackk

Użytkownik
Ok, Król Wszechświata i Okolic Ole Einar Bjoerndalen znowu dał tyle radości, a przy okazji pozwolił zarobić, więc pokuszę się o typ na zwyciężczynię u Pań:

Gabriela Soukalova win @5,5 ⛔
Mało kto wierzy, że Eckhoff jest w stanie na 4 strzelaniach zrobić taki wynik jak wczoraj (chociaż kurs na Norweżkę spadł z 12 na 6), w związku z tym walka o zwycięstwo powinna rozegrać się między Dahlmeier, Dorin Habert i właśnie Soukalovą. Wierer bym odrzucił, ostatnio jej forma biegowa jakby trochę spadła, a wczoraj przy bezbłędnym strzelaniu przegrała nawet z Soukalova z karną rundą.
Z wyżej wymienionej trójki zawodniczek Dorin Habert jest najsłabszą zawodniczką na strzelnicy i w sumie jako faworytkę bukmacherzy słusznie uznają Dahlmeier, gdyż na starcie ma handicap nad Soukalovą w postaci prawie 20 sekund. I teraz kwestia kursów, bo nie odważyłbym się grać Laury po 1,9. Natomiast to 5,5 na Czeszkę wygląda smakowicie, aczkolwiek wg mnie jest trochę przesadzone, stąd mój typ w stronę liderki Pucharu Świata.
 
psotnick 846,4K

psotnick

ModTeam
Członek Załogi
Ok, Król Wszechświata i Okolic Ole Einar Bjoerndalen znowu dał tyle radości, a przy okazji pozwolił zarobić, więc pokuszę się o typ na zwyciężczynię u Pań:
Gabriela Soukalova win @5,5
Mało kto wierzy, że Eckhoff jest w stanie na 4 strzelaniach zrobić taki wynik jak wczoraj (chociaż kurs na Norweżkę spadł z 12 na 6), w związku z tym walka o zwycięstwo powinna rozegrać się między Dahlmeier, Dorin Habert i właśnie Soukalovą. Wierer bym odrzucił, ostatnio jej forma biegowa jakby trochę spadła, a wczoraj przy bezbłędnym strzelaniu przegrała nawet z Soukalova z karną rundą.
Z wyżej wymienionej trójki zawodniczek Dorin Habert jest najsłabszą zawodniczką na strzelnicy i w sumie jako faworytkę bukmacherzy słusznie uznają Dahlmeier, gdyż na starcie ma handicap nad Soukalovą w postaci prawie 20 sekund. I teraz kwestia kursów, bo nie odważyłbym się grać Laury po 1,9. Natomiast to 5,5 na Czeszkę wygląda smakowicie, aczkolwiek wg mnie jest trochę przesadzone, stąd mój typ w stronę liderki Pucharu Świata.
Pursuit. Women. 10 km.
Match-Up: Dorin-Habert, Marie - Eckhoff, Tiril - Soukalova, Gabriela
Typ: Soukalova, Gabriela @ 2.80 ⛔ zupełna pomyłka
Marathon
Biorąc pod uwagę wszystko co napisałeś to jeśli już coś grać w stronę win Soukalovej to może bezpieczniejsza opcją jest typ, że będzie najlepsza z powyższej trójki. Po pierwsze, nie ma w tym gronie Dahlmeier, więc Czeszka nie musi nawet wygrać żeby typ wszedł, a po drugie, wprawdzie 2.8 to nie 5.5, ale to nadal pokaźny kurs, a jednak dużo bezpieczniejszy typ.
Zresztą buk daje jeszcze kilka takich zestawów i co ciekawe te typy można łączyć..
 
E 76

elcrackk

Użytkownik
Nie gram na Marathonie, także nie mam tego typu zakładu ???? Ale fakt, wygląda lepiej i o wiele bezpieczniej niż suchy win Gabrieli.
Ciekawy jest też typ na Olsbu vs Makarainen 1 @2,75⛔
Norweżka niesiona przez publiczność, mimo dwóch karnych rund, wykręciła tylko 53 sekundy straty do Eckhoff, podczas gdy Kaisa 49 sekund przy jednym pudle. W dodatku Makarainen startowała jako pierwsza z czołówki, także mogła liczyć na medal mimo ostatniego niecelnego strzału. W związku z tym nawet, jeśli to pudło wjechało jej na psychikę to nie mogła myśleć o odpuszczaniu czegokolwiek na ostatniej rundzie. Gwoli dopowiedzenia, obie w tym sezonie na strzelnicy mają po 81%, także jeśli Olsbu w biegu odpali tak jak wczoraj to nawet z karniakiem więcej będzie miała szansę pokonać Finkę.
Niestety, po 4 pudła, a biegowo Makarainen dziś lepsza. O Soukalovej nawet się nie wypowiadam, wystrzelała się w trybuny za wszystkie czasy. Zresztą do Dahlmeier i tak by nie miała dziś podjazdu
 
radula 5,4K

radula

Użytkownik
Dopiero jutro bieg Pan na 15km jednak ja gram już dzisiaj:

G.Soukalova - L.Dahlmeier 1 2,75 bet365⛔

Bieg indywidualny więc mamy 4 strzelania a za każde pudło doliczana jest 1minuta do czasu biegu. Każde pudło przesuwa zawodniczke do tyłu i tu nie jest tak łatwo odrobić pudła jak podczas karnych rund.
Dla mnie to jest para 50/50. Na strzelnicy panie maja podobne statystyki Czeszka 91% Niemka 92%. Biegowo nieznacznie ale jednak lepsza Gabi. Kurs tylko i wyłącznie podyktowany słabym wynikiem na strzelnicy Soukalovej podczas biegu na dochodzenie gdzie zaliczyła 5 pudeł! Był to jej najgorszy występ w sezonie i na pewno takie cos się nie powtórzy. Liczyłem na zawyżony kurs na Czeszke no ale to co widzę to jest w szoku. Należy to zagrać.

F.Hildebrand - D.Wierer 1 2,37 bet365 ✅:jezora:✅

I tutaj też według mnie kurs za wysoki na Niemke. Patrząc że to bieg indywidualny odrazu spoglądam w statystyki na strzlenicy a tam Niemka 88% Włoszka 87% więc podobnie. Ostatni bieg pościgowy Hildebrand 1 pudło Wierer 2 pudła. Czas biegu niemal identyczny. Kolejna para bardzo wyrownana a kursy na to nie wskazują dlatego też gram bo szanse widzę spore.
 
Otrzymane punkty reputacji: +40
Status
Zamknięty.
Do góry Bottom