>>>BETFAN - TRIUMF BONUSA NAD BOOSTEM <<<<
>>> BETCLIC - ZAKŁAD BEZ RYZYKA DO 50 ZŁ + GRA BEZ PODATKU!<<<
>>> FUKSIARZ - ZERO RYZYKA 100% DO 50 ZŁ. ZWROT W GOTÓWCE!<<<

Mistrzostwa Świata w Lotach Narciarskich 2024 - Kulm / Bad Mittendorf

Status
Zamknięty.
typerskoki 415,1K

typerskoki

Ekstraklasa Expert
Członek Załogi
Środa, 24.01.2024
19:00 - Odprawa techniczna

Czwartek, 25.01.2024
11:30 - Oficjalny trening
14:00 - Kwalifikacje

Piątek, 26.01.2024
13:00 - Seria próbna
14:00 - Pierwsza i druga seria konkursu indywidualnego

Sobota, 27.01.2024
13:00 - Seria próbna
14:00 - Trzecia i czwarta seria konkursu indywidualnego

Niedziela, 28.01.2024
13:00 - Seria próbna
14:00 - Konkurs drużynowy

* wszystkie godziny według czasu polskiego
 
T 0

Twisted

Użytkownik
Zniszczoł A. - Kubacki D. - 1@STS 1,70 kwalifikacje

Co tu dużo pisać. Zniszczoł jest znacznie lepszym lotnikiem od Kubackiego który notorycznie notuje występy na poziomie drugiej i trzeciej dziesiątki. Olek pokazuje w tym sezonie pojedyncze bardzo dobre skoki co tylko spotęguje ten efekt na skoczniach mamucich. Dawid nigdy lotnikiem nie był i przy aktualniej dyspozycji nie widzę logicznych argumentów dla którym miałby być lepszy od Olka.
 
typerskoki 415,1K

typerskoki

Ekstraklasa Expert
Członek Załogi
D.Prevc w top3 kwalifikacji @ 4,50 @ goplusbet
D.Prevc w top3 całych mistrzostw @ 6,50 @ goplusbet
Słowenia wygra drużynówkę @ 3,50 @ goplusbet
D.Prevc top6 @ 2,25 @ STS

Bardzo fajne kursy na Domena. Nie ukrywam, że bardziej poluje na typy na całą klasyfikacje Mistrzostw gdzie kursy na podium są 5, a na jeszcze ciekawsze top6 nawet 2,25. Myślę, że przy wąskiej stawce chętnych do top6 taki kurs na Domena jest znakomity. Już tłumacze jak rozumuje. Weźmy loty z zeszłego sezonu. Mieliśmy mocnych Słoweńców, Norwegów, Polaków. Dzisiaj nikt z Polaków i Norwegów o top6 się nie liczy. Lanisek wypadł ze Słoweńców, a forma Zajca jest co najmniej niepewna. Zatem kandydatów dużo mniej niż rok temu na konkursach w lotach. Za to Forma Domena chyba lepsza. Jeszcze na TCS była gorsza lub taka sama, ale potem Domen potrenował i w Zakopanem potrafił być w top6 drużynówki! Skoro na skoczni dużej potrafi to na lotach on tu może nawet pokrzyżować plany Krafta! Rok temu mając gorsze wyniki i więcej rywali Domen nie miał problemów być w top6 na lotach. Teraz przy 4 seriach, gdzie można nadrobić jakąś wpadke czy niefart do warunków szanse są jeszcze większe. Jeszcze lepsze kursy są na top3, które uważam że też jest w zasięgu. Rok temu na tej skoczni Domen był trzeci, a jak wspominałem w formie był gorszej, więc widzę bardzo realną szanse na podium, a kurs 6,50 na takie wydarzenie to już jest hit i dla mnie bet weekendu.
Jeśli chodzi o kwalifikacje. Te mogą się nie odbyć, a jak się odbędą to mogą być w nierównych warunkach, więc tu z jednej strony typ jest bardziej ryzykowny bo Domen może źle trafić. Ale może też trafić wyraźnie lepiej niż końcówka serii. Tym bardziej że rozbieg i zeskok w złym stanie więc im więcej skoków tym stan może się pogarszać a Domen jedzie w połowie stawki, a najwięksi rywale pod koniec. Także jakby nie dowiózł formy jakiej się spodziewam to zawsze mogą pomóc warunki pokryć typ i po kursie 4,50 też żal nie zaryzykować.

Dodatkowo bardzo ciekawą opcją jest wygrana Słowenii w drużynie. Słoweńcy już w Polskim turnieju wymiatali. Do sobotniej drużynówki mieli 50pkt przewagi na Austrią. W Wiśle byli nie do pokonania, również licząc czwórkę do drużyny. Za lotników uchodzą lepszych od Austriaków i na Austriakach będzie duża presja z racji że są u siebie. JUż na TCS presji nie udźwignęli, tutaj będzie podobnie. A Słowenia nic nie musi, bo broni tytułu i Mistrzem już była 2 lata temu. Słoweńcy wielokrotnie w ostatnich latach wygrywali drużynówkę na lotach i widzę sporą szansę, że w tym roku też się uda. Szczególnie, że drużyna jest w niedziele a Słoweńcy lubią się rozkręcać. Domen lubi na początku skakać zbyt agresywnie, ale im bliżej jest niedzieli tym bliżej jest nawet zwycięstwa. To samo ostatnio robił Zajc, gdzie rok temu piątek sobotę miał problemy w Kulm, a niedziela podium. W Vikersund tez pierwsze dni miał problem z rozchwianiem w locie, a na niedziele się ogarniał i walczył o zwycięstwo. Tak samo było w Planicy. Tacy skoczkowie jak Kos, Lanisek (wiem że go nie ma) nie będący top lotnikami, też ze skoku na skok latali coraz lepiej. Zatem myślę, że Słowenia kontra AUstria (innych rywali tutaj nie ma) szanse są 55 do 45 dla Słowenii mimo braku Laniska. A kurs jest 3,50 do 1,30, także wybór jest oczywisty. Skład Zajc, Domen, Pero Prevc i Kos ma szanse się całościowo zameldować w top10 indywiduala. Z Austriaków Fettner jest nierówny, ma wpadki jak Innsbrucku i Wiśle a nie jest super lotnikiem. Hayboeck też ma tendencje do nie wytrzymywania długich imprez przez problemy z plecami. I zarówno w TCS jak i na lotach regularnie w ostatnich próbach notuje regres. Na Krafcie będzie presja i też wcale nei musi tutaj mocno nadrabiać nad lotnikami ze Słowenii. Hoerl solidny i pewny ale przy odrobinie presji tez miewa swoje wpadki. Dlatego całościowo typ uważam za bardzo dobry.


1706176533203.png


1706176593723.png

1706176633419.png
 
Otrzymane punkty reputacji: +1445
irtyko 171,8K

irtyko

Użytkownik
Jutro zawody po treningach, wystąpi 47 zawodników , ja poczaruję trochę przed treningami
Kobayashi - Hoerl
typ: 2
kurs: 2.45 totalbet


Jak dla mnie Ryoyu nie jest wybitnym zawodnikiem na dużych skoczniach , w ubiegłym roku zajął w Bad 14 i 13 lokatę a Hoerl był dwa razy 5 , Ryoyu okazał się raz lepszy w Vikersund gdzie zajął 4 lokatę w Planicy Ryoyu był 12 i 8 a Hoerl był tu podobnie jak w Bad dwukrotnie na 5 pozycji , w całym ubiegłorocznym cyklu lotów Hoerl był chyba 6 a Ryoyu 8

Podobnie za słabych na mamutach uważam Niemców dla tego warto atakować ciekawe pary przeciwko Wellingerowi

a z tych lepszych to pograłem
Zajc - D. Prevc
typ:2
kurs: 2.20 total

Tu ciekawa para Słoweńców , po odpadnięciu Laniska zrobiło się wolne miejsce Lidera , jak dla mnie to miejsce dla Kos'a ale za plecami ma co raz lepszego Pero a ci dwaj Panowie Zajc i Domen to się bawią gdzieś z tyłu , ale loty to dla nich inny świat , każdy z nich może przeskoczyć nawet tych najlepszych, ale ja dam szansę dla Domena bo zaimponował mi w Zakopanem w zawodach drużynowych , skakał tam naprawdę świetnie i chociaż to nie mamut to dla mnie jest to dobry prognostyk
 
tarki_16 214,3K

tarki_16

Moderator
Członek Załogi
Akurat Wellinger z Niemców na mamutach prezentuje się najlepiej. W tamtym sezonie w Kulm 9 i 5 miejsce indywidualnie , a w obecnej chwili jest w zdecydowanie wyższej formie , więc radzę uważać z takimi stwierdzeniami. Dla Mnie Niemiec z dużymi szansami na podium , bo obecnie obok Krafta stabilna i równa forma
 
tarki_16 214,3K

tarki_16

Moderator
Członek Załogi
Klasyfikacja końcowa h2h (zakład ważny przy rozegraniu 3 i 4 serii)

J.A. Forfang - L. Kos 2 @2.13 STS


Przewaga Norwega nad Słoweńcem to 7.7 pkt, czyli na mamucie praktycznie żadna zaliczka. Czemu akurat przeciwko Forfangowi? Wiele razy w analizach to poruszałem, jemu często nie dojeżdża głowa w kluczowych momentach konkursu, coś się zacina, i jedna z prób pozbawia go walki o podium. Tak było praktycznie przez cały sezon, na treningach i w kwalifikacjach skakał najlepiej, przychodził konkurs i wielki zawód. Tutaj o dziwo w piątek dwie bardzo dobre próby, które plasują go na 3 miejscu , czyli do samego końca będzie się bił o medale. Słoweniec bardzo dobry sezon i przełożył to również na mamuta. Treningi w czubie, po 1 serii zajmował 3 lokatę, ale ciut słabszy skok w drugiej próbie zrzucił go na 5 miejsce, ale nadal jest w walce o podium i na pewno nie odpuści do końca. Słoweńcy to urodzeni lotnicy, prowadzi Zajc i myślę, że nie wypuści już tego zwycięstwa , zwłaszcza, jak pojawią się jeszcze podmuchy pod narty, to wszyscy wiemy jak oni potrafią to wykorzystać. Wracając do typu, liczę tutaj na powtórkę z rozrywki i słabszy skok Norwega, który pozbawi go medalu i miejsca niżej niż Słoweniec Kos.

Żyła top 8 @1.80
Żyła top 6 @2.46


Dla niektórych skoczków powrót na mamuta wiążę się z dużym bananem na twarzy. Chodzi tutaj głównie o Zajca, który prowadzi na półmetku i Piotrka Żyłę, który zajmuje 6 lokatę. Obaj Panowie zdecydowanie byli pod formą w ostatnim czasie, Zajc nie łapał się do drużyny, a Piotrek często do drugiej serii. Przychodzą loty i panowie odgrywają główną rolę. Bardzo fajne kursy na top 8 czy top 6 Polaka w końcowych MŚ. Piotrek ze skoku na skok się rozkręca, i osiąga to co raz lepsze rezultaty. We wczorajszym drugim skoku zawalił lądowanie, stracił na tym dodatkowe 5 pkt, ale mimo wszystko nadal jest blisko podium, co jeśli patrząc na pryzmat całego sezonu w wykonaniu naszych skoczków, to fantastyczny wynik. U Żyły nie ma granic, i ja wiem, że on może jeszcze więcej i nie zdziwi mnie zupełnie fakt, że będzie potrafił wskoczyć na podium, a utrzymanie miejsca w top 6-8 uważam na normalną rzecz. Kto tam może wyprzedzić Polaka? Myślę, że jedynie Hayboeck , który jest genialnym lotnikiem, Hoerl jednak za duża strata i na mamucie tyle do Żyły nie odzyska.
 
Ostatnia edycja:
typerskoki 415,1K

typerskoki

Ekstraklasa Expert
Członek Załogi
D.Prevc w top6 sobotnich serii @ 3,75 @ Fortuna
R.Kobayashi w top3 sobotnich serii @ 5,50 @ Fortuna

Typy biorą pod uwagę tylko dzisijeszy dzień.
Ponownie idę w kierunku Domena. Bez wątpienia umie latać. Pokazał to w 1 serii treningowej zajmując w niej 6 miejsce. Nie raz i nie dwa miewał jakieś słabsze, zbyt agresywne (jak wczoraj) występy na mamucie, a na drugi dzień się ogarniał i mocno poprawiał lokaty. Dzisiaj liczę na to samo i patrząc na klasyfikacje dnia dzisiejszego widzę duże szanse na top6, gdyż tak jak pisałem wcześnięj i co się potwierdziło konkurencja jest słaba. Dododem na to są najlepsze w sezonie miejsca Polaków czy Kytosaho. Także wystarczy że Domen skoczy swoje normalne skoki i top6 w zasięgu a i top3 mnie nie zdziwi. Ostrożniej top10 po kursie 1.80 też jest fajną opcją do dubla.

Drugim ciekawym typem jest poprawa Ryoyu. TOP 6 jest bardziej realne ale Ryoyu potrafi też z dnia na dzień nawet wygrać. Przykład Wisła gdzie też piątek sobota miejsca 10-15 a niedziela wygrana. Zakopane tez progres w niedziele. W Szczyrku wygrane kwale po słabych treningach. Na lotach też raz zrobił taki numer chyba w Oberstdorfie że pierwszy konkurs 2 dziesiątka a potem wygrana. Także tutaj jak będzie najlepszy dzisiaj mnie nie zdziwi, a top3 w zasięgu. BYł w jednym treningu w okolicy top3.
 
versa 397,5K

versa

Typer
Kobayashi 8 lub lepszy
Fortuna @1.90

Uwazam, że Japończyk w top8 powinien się tym razem znaleźć po słabszym występie w piątkowym konkursie, gdzie zajął dopiero 13 pozycje przez nieudany drugi skok na odległość 196m , kogo jak kogo ale akurat Kobayashiego stać spokojnie na top8 w lotach, a biorąc pod uwagę że jest to drugi konkurs mistrzostw świata napewno będzie chciał poprawić swoją sytuację, kursy bardzo zachęcające przez właśnie wczorajszy słabszy konkurs, wiec nadarza się idealna sytuacja by to wykorzystać, a i to co mówi przedmówcy -konkurebcja nie wydaje się być zbyt mocna.
Ps, w tym konkursie typuje 1. Kraft, 2. Zajc, D. Prevc
 
Ostatnia edycja:
Otrzymane punkty reputacji: +2843
miki19 8,1K

miki19

Użytkownik
Niestety warunki pogodowe od rana nie były korzystne, a wiatr zdecydowanie przekraczał ustalony przez jury korytarz wietrzny.
Na godzinę 14:00 zaplanowano początek pierwszej serii. O 13:30 ma się odbyć spotkanie jury, po którym zostaną podjęte dalsze decyzje. Jeśli konkurs zostanie odwołany, to Żyła straci szanse na medal.
 
tarki_16 214,3K

tarki_16

Moderator
Członek Załogi
Konkurs drużynowy

Norwegia 1-3 @2.20 Unibet


Jutro zapowiada nam się świetne widowisko , bo pogoda już nie będzie przeszkadzała skoczkom, jak to miało miejsce w dzisiejszej i jedynej serii konkursowej. Niestety organizatorzy na siłę chcieli przeprowadzić tą serię, pewnie, gdyby Kraft zajmował 1 miejsce po wczorajszym dniu, to tego cyrku by nie trzeba było oglądać, ale udało się organizatorom i Austriak zdobył upragnione złoto, bo Zajc nie trafił na dobre warunki. Wracając do jutrzejszej drużynówki, Austria ze Słowenią powinna powalczyć o złoto, Norwegia z Niemcami o brąz. Sumując wszystkie dotychczasowe 3 próby każdej z Reprezentacji, to Norwegia z niewielką przewagą 17 pkt nad Niemcami. Każda drużyna ma słabe ogniwo, które potrafi zawalić skok, liderzy w osobach Wellingera i Forfanga powinni zrobić swoje. Cieszy lepsza postawa Lindvika, który zaprezentował się dziś z dobrej strony, bo zanotował 6 rezultat i ze skoku na skok prezentuje się co raz lepiej, i to może jutro mieć znaczenie. Dla mnie Norwegia z dużymi szansami na medal, więc po takim kursie warto spróbować.

1 runda h2h

K. Stoch - S. Amman 1 @1.60 Unibet


Pojedynek weteranów i myślę, że Polak powinien być zdecydowanie lepszy. Na treningach Kamil o niebo lepiej, nie skakał indywidualnie, co było dużym błędem, bo widać, że Wąsek na mamutach nie radzi sobie najlepiej, co pokazały dotychczasowe skoki. Stoch wypoczęty, i myślę, że jutro będzie jeszcze lepiej niż na treningu i bariera 200m zostanie przekroczona, a Szwajcar może mieć problemy z osiągnięciem tego rezultatu, co pokazały jego dotychczasowe próby na skoczni w Kulm.
 
Ostatnia edycja:
Otrzymane punkty reputacji: +1444
G 2,1K

grubaryba

Użytkownik
Moze glupie pytanie. Czy do drugiej serii dzis awansuje 8 ekip? Czyli, że odpadnie tylko jedna ekipa po 1 serii?
 
Ostatnia edycja:
Status
Zamknięty.
Do góry Bottom