>>>BETFAN - TRIUMF BONUSA NAD BOOSTEM <<<<
>>> BETCLIC - ZAKŁAD BEZ RYZYKA DO 50 ZŁ + GRA BEZ PODATKU!<<<
>>> FUKSIARZ - ZERO RYZYKA 100% DO 50 ZŁ. ZWROT W GOTÓWCE!<<<

Mistrzostwa Świata F1 2015 – dyskusja

Status
Zamknięty.
abraxas 3,2K

abraxas

Forum VIP

15 marca ruszy sezon Formuły 1, inauguracja jak zwykle wyścigiem o GP Autralii. Jesteśmy po pierwszych testach tego sezonu, w których świetnym tempem zaskoczyło Ferrari. Jak myślicie, czy nowy sezon znów zdominuje Mercedes i jego kierowcy ? Czy będziemy mieć nowego Mistrza Świata, a może Hamilton po raz 3 będzie triumfował na koniec sezonu ?

Mistrzostwa Świata Kierowców F1 2015:​




Mistrzostwa Świata Konstruktorów F1 2015:​




Bet365​
 
dawid1892 2,1K

dawid1892

Użytkownik
Dla mnie F1 to jest kpina obecnie. Już poprzedniego sezonu nie śledziłem a teraz tylko potwierdziło się to co było w tamtym sezonie. Co do za przyjemność oglądać wyścigi gdzie wiadomo kto wygra? Dominacja jednego zespoły była na przestrzeni ostatnich lat widoczna, był jeden sezon gdzie Vettel wygrywał wszystko ale przez 4 lata dominacji RBR tak naprawdę to był jedyny taki sezon i tego nie dało się oglądać a teraz to już w ogóle, drugi rok z rzędu będzie absolutna dominacja jednego zespołu, to już nawet nie chodzi o same wyniki tylko o przewagę jaką mają nad resztę na jednym okrążeniu... Serio kogoś interesuję walka pomiędzy dwoma kierowcami z jednego zespołu? Już nawet pomijam te różne chore zmiany jak te silniki i ich dźwięk czy jakieś podwójne punkty w ostatnim wyścigu bo to się da przeżyć ale emocjonowanie się drugi rok z rzędu wewnętrzną walką jednego zespołu o mistrzostwo już nie. Nie rozumiem też jak takie zespoły jak ten Manory itp. są w ogóle w stawce F1. To znaczy wiem dlaczego bo oczywiście chodzi o pieniądze ale nie dość że te zespoły są zawsze na końcu i tylko potrafią spieprzyć komuś wynik to jeszcze sobie będą startować kiedy będą chcieli...?

Mam nadzieję że ten pajac Ecclestone da sobie za niedługo spokój bo kasę umie robić ale sam sport jakim jest F1 po prostu upada.
 
Otrzymane punkty reputacji: +9
snajper 322

snajper

Forum VIP
Kurde czułem, że Vettel namiesza w Malezji, ale bardziej w kwalifikacjach. W wyścigu totalnie mnie zaskoczył. Chyba tak jak wielu spodziewałem się deszczu i jakieś loterii, która pozbawi Mercedesa wygranej, a tu proszę, strategią i tempem Ferrari pokonało mistrzów świata.
Nigdy nie byłem jakoś nastawiony pozytywnie na Niemca, ale powoli będzie trzeba zmienić zdanie. Kto wie, może podobnie jak Michael Schumacher wyciągnie włoski zespół z gów** ???? Większość po pierwszym wyścigu od razu ogłosiła pełną dominację Mercedesa i rozstrzygnięty sezon, a tu proszę. Liczę, że Williams również się podniesie, bo Malezja w ich wykonaniu to dramat. Zobaczymy, czy w kolejnym, już chłodniejszym wyścigu Ferrari nawiąże walkę z Mercedesem.
Niestety gaśnie gwiazda Alonso i już niedługo osoby twierdzące Alonso &gt; Vettel mogą nie mieć argumentów.
 
piotryna 8

piotryna

Użytkownik
Ja natomiast jestem ciekaw czy to Raikkonen potrafi tak dobrze wspomagac projektowanie i rozwoj bolidu, czy to James Allison blyszczy geniuszem.
Przypuszczam, ze Alonso mial maly wplyw na obecne auto, w przeciwienstwie do fina.
Ale tak jak wspomniales, Alonso chyba powoli sie wypala...
 
snajper 322

snajper

Forum VIP
Kobiety będą ścigać się przed wyścigami lub kwalifikacji F1 - taki pomysł ma Bernie Ecclestone. - Myślę, że byłby to dobry pomysł, a kobiety mogłyby się pokazać na torze. Z jakiegoś powodu ciężko im się przebić do F1. To nie jest tak, że ich nie chcemy w tym sporcie. Przyciągają uwagę wielu kibiców, a także sponsorów - powiedział 84-latek.
Nie powiem, że nawet nawet by się to mogło udać i dobrze sprzedać. F1 potrzebuje świeżości i drobnej rewolucji. Na pewno wyścigi kobiet nie byłyby nudne, a kursy z pewnością dałoby się ustrzelić powyżej 3,0.
Jednak największym problemem może być liczba kobiet gotowych do startów. Zauważyła to Sussie Wolff, która ostatnia brała udział w testach przedsezonowych, a ma wystapić także w tegorocznych treningach. No i jest jeszcze Carmen Jorda - to by było na razie na tyle.
 
bob94 465

bob94

Użytkownik
Niestety gaśnie gwiazda Alonso i już niedługo osoby twierdzące Alonso &gt; Vettel mogą nie mieć argumentów.
Spokojnie ???? Dadzą mu szybki bolid który dojeżdża do mety to pokaże jeszcze na co go stać ???? Ale fakty są takie że jest coraz starszy, więc forma może już powoli uciekać a Vettel wchodzi w najlepszy wiek dla sportowca, czyli młodość a mimo wszystko już takie doświadczenie.
Już pomijam fakt ryzykownej zmiany zespołu...
 
piotryna 8

piotryna

Użytkownik
Nie powiem, że nawet nawet by się to mogło udać i dobrze sprzedać. F1 potrzebuje świeżości i drobnej rewolucji..
Osobiscie wolalbym troche mocniejsze jednostki napedowe, tankowanie podczas zawodow, brak limitu ogumienia (zarowno zuzycia, jak i uzycia podczas zawodow) oraz wezsze przednie skrzydla. Do tego brak zalosnych restrykcji dotyczacych wyprzedzania i samej walki na torze i brak DRS.
 
snajper 322

snajper

Forum VIP
No wszystko co wymieniłeś to idealne by było, jakby wróciło - stara dobra F1. Nie wiem gdzie sens był likwidacji tankowania? Mniejsze koszty? Przecież Ferrari dorzuca nagle 100 milionów euro na rozwój bolidu. Ekologia? Ktoś obliczył, że podczas całego weekendu GP jest takie spalanie, jak podczas startu samolotu (nie pamiętam dokładnie)
Największą głupotą są silniki... Nie wiem czy wiecie, ale to Renault było pomysłodawcą tych nowych jednostek i robili wszystko żeby to osiągnąć pomimo sprzeciwu innych dostawców, aż w końcu ulegli. A teraz? Teraz Renault rozważa odejście z F1...
DRS, mimo wszystko raczej bym zostawił ????
 
Otrzymane punkty reputacji: +8
piotryna 8

piotryna

Użytkownik
W kwestii tankowania chodzi wylacznie o bezpieczenstwo. Pamietamy chyba z czasow juz nowozytnych 1994 Niemcy...a potem tez kilka incydentow podczas postojow.
Smajper, nie do konca sie z Toba zgodze co do DRS ale jesli masz jakis argument, moze ktorego ja nie widze, pisz. Dla mnie to za sztuczne i troche wypacza wyscigi. Dodajac do tego brak mozliwosci dobrej obrony podczas walki niszczy obraz. Nie wiem czy pamietasz monze 2011 lub 2012 jak MSchumacher zajezdzal non stop Hamiltonowi droge broniac pozycji...wg mnie to jest sciganie. Bo broniacy uzywa roznych torow jazdy by nie dac sie wyprzedzic, a atakujacy poprzez obserwacje musi analizowac, probowac i nieco ryzykowac. Wyobraz sobie gdyby walka dotyczyla miejsc 1 i 2. ???? . Realizator wowczas slusznie koncentrowal sie na tej dwojce ..
 
snajper 322

snajper

Forum VIP
W kwestii tankowania chodzi wylacznie o bezpieczenstwo. Pamietamy chyba z czasow juz nowozytnych 1994 Niemcy...a potem tez kilka incydentow podczas postojow.

Smajper, nie do konca sie z Toba zgodze co do DRS ale jesli masz jakis argument, moze ktorego ja nie widze, pisz....
Gdy wróciłaby stara dobra F1, to z miejsca zakazałby DRS. Teraz przynajmniej są jakieś akcje wyprzedzeń, bo gdyby nie ten system, to chyba w kilku wyścigach sezonu moglibyśmy zobaczyć procesje, albo oglądać start i koniec wyścigu. Tak jest to sztuczne, bo kierowca pomyśli&quot; A nie wyprzedzę w tym zakręcie po co ryzykować, poczekam na strefę DRS.&quot; Ale lepsze już chyba taka pomoc w wyprzedzeniu, niż brak wyprzedzeń.
 
E 0

eryk-kowal

Użytkownik
Jakie jest to Ferrari?
Chciałbym się z Wami powymieniać spostrzeżeniami dotyczącymi Ferrari jako samochodu (odrzucając na razie umiejętności i motywację kierowców). Zasadnicze pytanie, to czy ich forma, w sumie nie najgorsza, to tylko przebłysk, czy znajdujemy się na pewnej ścieżce wznoszącej? To bardzo istotne w kontekście typów na resztę sezonu - czy dadzą radę Mercedesowi? A może doścignie ich Williams?
Prośba o merytoryczne opinie, może czytaliście w jakiejś fachowej literaturze na ten temat?
 
robson-united 7,8K

robson-united

Użytkownik
W kwietniowym wydaniu F1 Racing jest bardzo ciekawy tekst na temat Ferrari i potem analiza odnośnie samego Kimiego Raikkonena czy jest faktycznie nietuzinkowym kierowcą ;) Jescze kilka dni w kioskach pewnie bedzie to wydanie bo już w najbliższy piątek 24 kwietnia ukaże się majowy numer. Także odsyłam do tego czasopisma.
I ogólnie polecam każdemu fanowi F1 bo swietne teksty co miesiąc są ;)
 
bob94 465

bob94

Użytkownik
Jak na moje oko to Mercedes już Ferrari raczej nie odskoczy, tylko może być coraz bliżej. Ferrari w końcu znalazło odpowiedni tor pracy i wie jak rozwijać bolid a duet kierowców ma idealny, obaj się lubią i mają motywację więc nie powinno być żadnych kwasów. Co do Williamsa to są 3 ekipą aktualnie i im dalej w sezon będzie zbliżał się do nich McLaren, i RBR też na bank z nimi będzie co wyścig walczył mimo że mają wolniejszy bolid. Co do reszty się nie wypowiadam bo dużo niewiadomych nie wiadomo jak młodzi w Sauberze czy Toro Rosso będą bolid rozwijać razem z zespołem, bo fajna rywalizacja może być między nimi przez ten sezon, FI jak to oni bez fajerwerków ale takich też trudno oczekiwać. No a jeszcze co do tego McLarena to swoje zdanie zweryfikuję po Hiszpanii, czy te silniki ruszą coś z mocą czy jednak maks w tym sezonie dla nich będzie walka o top10
 
bob94 465

bob94

Użytkownik
HAHA stary dziad Marko i te jego teorie spiskowe. Twierdzi że Mercedes pomaga w rozwoju Ferrari żeby upokorzyć RBR i dodatkowo sami opóźnili rozwój własnego bolidu żeby Ferrari było bliżej Merca
 
snajper 322

snajper

Forum VIP
Wyścig o Grand Prix Australii, inaugurujący sezon 2016, miałby się odbyć w pierwszy weekend kwietnia. Organizatorzy, chcąc wrócić do tradycyjnej godziny rozgrywania zawodów, przesuną start sezonu, aby doczekać zmiany astronomicznego czasu na letni.
Z jednej strony fajnie, ale z drugiej... zawsze czekało się na ten poranny wyścig. Ehh co to było, jak się wstawało o 5 nad ranem ????
 
snajper 322

snajper

Forum VIP
Co sądzicie o Red Bullu? Znów o nich głośno. Chcą wymienić skład, związać się z Audi... Tonący brzytwy się chwyta?
 
bob94 465

bob94

Użytkownik
A najlepsze jest to że tej brzytwy nie ma nawet kto podać, bo zaszli za skórę Mercedesowi i Ferrari i silników od nich na bank nie dostaną , opcją jest jeszcze Honda ale nikt nic nie wspomina. Raczej to straszenie o zmianie składu czy tam odejściu szefa z F1, to ma posłużyć jako motywacja oni w RBR zawsze rzucają dużo słów na wiatr. Mnie ta sytuacja bardzo cieszy bo trochę pokory im się przyda po tych latach dominacji i samozachwytów, najbardziej jeszcze ciekawi mnie gdzie są ci eksperci co robili z Neweya nadczłowieka, a wystarczyło że przepisy się zmieniły i pewna koncepcja przestała się sprawdzać i ten zespół wrócił na swoje miejsce. A wracając jeszcze do tego Audi to sam nie wiem ryzyko duże i na pewno projekt na kolejne minimum 2-3 sezony a z Renault patrząc tak historycznie i to że ich silniki zawsze odstawały mocą od top2, smiem twierdzić że i tym razem już nic nie wyciągną więcej z tego silnika, a aktualnie nawet te kilkanaście KM robi sporą różnicę.
 
snajper 322

snajper

Forum VIP
Grupa Strategiczna F1 oraz FIA zdecydowały o zmianach, jakie wejdą w życie w w ciągu dwóch najbliższych sezonów. Nowy regulamin przewiduje m.in. powrót dotankowywania i zmianę wyglądu bolidów.

  • Przegląd planowanych zmian od sezonu 2017:
  • Zmniejszenie czasów okrążeń o 5-6 sekund w drodze zmian przepisów dotyczących aerodynamiki, wprowadzenia szerszych opon i redukcji wagi bolidu
  • Przywrócenie dotankowywania w trakcie wyścigów
  • Wyższy moment obrotowy silników i większy hałas
  • Bardziej agresywny wygląd bolidów


Więcej na SportoweFakty.pl -&gt; http://www.sportowefakty.pl/formula-1/521529/formula-1-bede-zmiany-od-2017-wraca-tankowanie
 
paul-scholes 38

paul-scholes

Użytkownik
Nareszcie wraca dotankowywanie! ???? W FIA najwyraźniej zrozumieli, że sport zszedł niejako na psy. Jak wszystko wróci do normy, to czuję złote lata F1.
 
snajper 322

snajper

Forum VIP
Serwis Autosport poinformował, że Lewis Hamilton oraz Mercedes GP uzgodnili warunki nowego kontraktu. Oficjalnie informacja ta ma być ogłoszona w środę wieczorem w Monako.

No to teraz czekamy na oficjalne potwierdzenie, które ma być w ciągu najbliższych godzin. Coś czuje, że Hamilton i Mercedes zdominują F1 na dłużej niż Red Bull za czasów Vettela.
 
Status
Zamknięty.
Do góry Bottom