>>>BETFAN - BONUS 200% do 400 ZŁ <<<<
>>> BETCLIC - ZAKŁAD BEZ RYZYKA DO 50 ZŁ + GRA BEZ PODATKU!<<<
>>> FUKSIARZ - ZERO RYZYKA 100% DO 50 ZŁ. ZWROT W GOTÓWCE!<<<
  • Polecamy się zapoznać
    Regulamin czatu

  • Nowy Projekt na Forum
    WASZE BETY - MOJE KUPONY!

  • EURO 2024 zbliża się wielkimi krokami, wzorem ostatniego Mundialu również na zbliżające się Mistrzostwa Europy wraz z naszymi parterami przygotowaliśmy konkursy na wszystkie spotkania tego turnieju oraz dwa osobne Typery
    BETFAN Typer EURO Niemcy 2024
    forBET EURO 2024 Expert
    W pierwszym uczestnicy zostali wyłonieni w eliminacjach i nie ma już możliwości dołączenia do Typera, natomiast drugi konkurs jest dla wszystkich użytkowników Forum, więc zachęcam do udziału.

    Ogólnie na wszystkie konkursy jest rekordowa suma nagród wynosząca 12 800 PLN oraz ponad 800k punktów reputacji!

    Do odbioru nagród potrzebne są konta u naszych Partnerów, dlatego jeżeli jeszcze nie masz konta u któregoś ze sponsorów konkursów to zachęcam do założenia ich z linków podanych poniżej

    Betters TUTAJ!
    forBET TUTAJ!
    Betfan TUTAJ!
    Betclic TUTAJ!
    Fortuna TUTAJ!
    Betcris TUTAJ!
    Fuksiarz TUTAJ!

Matura 2013

legionista696 1

legionista696

Użytkownik
jak tam po rozszerzeniach ? ????
geografia dała radę, dużo jeszcze się nie przygotowywałem, ale jakoś poszło. Wiadomo, jak to geografia, trochę było odczytywania z wykresu, z tekstów źródłowych, więc nie było źle, z 70% powinno być co najmniej.
Matma w porównaniu z zeszłoroczną trochę trudniejsza, a trochę łatwiejsza. Zawsze najgorsze zadania są ze stereo i planimetrii a tutaj dosyć łatwo poszło, za to miałem problem z innymi zadaniami, głównie z jednokładnością, której nigdy na lekcjach nie robiliśmy. Jeżeli udało mi się tam coś nawymyślać to powinno być ok, kurs na over 85% wystawiłbym gdzieś 1,5 :p
 
poznaniak 128

poznaniak

Użytkownik
Pisał ktoś niemiecki ? Jak dla mnie mega trudny jak na podstawę, dobrze się czuję z tego języka na poziomie podstawowym, a tutaj wynik pewnie będzie w granicach 60, max 70%.
Niemiecki, mega, ale to mega trudny, praca pisemna bardzo trudna, krótsza forma łatwa.
Matematyka łatwiutka była, myślę że 50-60% będzie.
Polski, wybrałem lektury, wiedziałem jak mają na imię i jakoś poszło.
Wszystko na podstawach.
 
legionista696 1

legionista696

Użytkownik
Czyli cała Polska załamana praktycznie niemieckim, ja spojrzałem sobie w klucz to z zamkniętych mam jakieś 24/35, z 70% będzie.
Podobno fiza też dzisiaj mocno trudna, chociaż ja nie nie pisałem. Słyszałem głosy, że po co w ogóle operon robi matury na takim poziomie (fiza rozszerzona, niemiecki podstawowy) jak to w ogóle nie sprawdza wiedzy na tym poziomie tylko na wyższym, trochę bez sensu. Mogliby to wypośrodkować.
 
M 176

michal93

Użytkownik
też pisze mature i mam pytanie do maturzystów ,zaczeliście już pisać prace na polaka ? Jak myślicie ile to może zając. czasi ,czy lepiej dać komuś 100 zł za napisanie ,dodam że mam temat ,,Motyw powstańca w literaturze i sztuce&quot; zastanawiam się też czy nie zmienić tego.
 
poznaniak 128

poznaniak

Użytkownik
też pisze mature i mam pytanie do maturzystów ,zaczeliście już pisać prace na polaka ? Jak myślicie ile to może zając. czasi ,czy lepiej dać komuś 100 zł za napisanie ,dodam że mam temat ,,Motyw powstańca w literaturze i sztuce&quot; zastanawiam się też czy nie zmienić tego.
Ja na razie skupiam się na tym aby oceny były takie, aby w następnym półroczu mieć wy..., a co do pracy, mam już jakąś na kompie gotową o Żydach, ale dużo się jeszcze może zmienić.
 
dawid1892 2,1K

dawid1892

Użytkownik
też pisze mature i mam pytanie do maturzystów ,zaczeliście już pisać prace na polaka ? Jak myślicie ile to może zając. czasi ,czy lepiej dać komuś 100 zł za napisanie ,dodam że mam temat ,,Motyw powstańca w literaturze i sztuce&quot; zastanawiam się też czy nie zmienić tego.
Nawet za 50zł znajdziesz kogoś kto Ci napiszę porządną pracę, jak dla mnie to nie ma sensu pisać tego samemu i lepiej zapłacić i mieć spokój ale jak kto woli. ????
 
ramzesa 13,8K

ramzesa

Forum VIP
też pisze mature i mam pytanie do maturzystów ,zaczeliście już pisać prace na polaka ? Jak myślicie ile to może zając. czasi ,czy lepiej dać komuś 100 zł za napisanie ,dodam że mam temat ,,Motyw powstańca w literaturze i sztuce&quot; zastanawiam się też czy nie zmienić tego.
płacą tylko f.
Bibliografię i wszystko inne trzeba było wcześniej oddać (jakoś w styczniu w moim przypadku). Pracy jako takiej nie pisałem - leciałem na spontanie po przeczytaniu książki Stasiuka i obejrzeniu Symetrii. (praca na temat socjolektu więziennego). Jak samemu sobie ułożysz w głowie to zawsze lepiej to idzie. Zapłacisz komuś, ktoś odwali fuszerkę której nie będziesz mógł ogarnąć, bo będzie to stek bzdur i co wtedy?
NIE KUPUJCIE PRACY OD NIKOGO
Nie da się oblać części ustnej (praktycznie), a nawet jak będzie słaby wynik to i tak nie liczy się to przy rekrutacji na studia (drobne wyjątki). U mnie w szkole byli agenci co płacili nawet 300 zł polonistom za napisanie takiej pracy, a później zdawali na minimum, bo nie mogli zrozumieć toku rozumowania osoby, która napisała pracę.
 
w0jtek 199

w0jtek

Użytkownik
Pisał ktoś dzisiaj fize rozszerzoną? Dosyć trudna, chociaż sam nie wiem jak to oceniać bo nie mam porównania z latami poprzednimi, bo nie przeglądałem starych matur.
 
gystlik 13,2K

gystlik

Użytkownik
płacą tylko f.

Bibliografię i wszystko inne trzeba było wcześniej oddać (jakoś w styczniu w moim przypadku). Pracy jako takiej nie pisałem - leciałem na spontanie po przeczytaniu książki Stasiuka i obejrzeniu Symetrii. (praca na temat socjolektu więziennego). Jak samemu sobie ułożysz w głowie to zawsze lepiej to idzie. Zapłacisz komuś, ktoś odwali fuszerkę której nie będziesz mógł ogarnąć, bo będzie to stek bzdur i co wtedy?

NIE KUPUJCIE PRACY OD NIKOGO
Dokładnie. Zawsze powinien byc jakiś w miarę albo młodzieżowy temat albo temat który po prostu Ci pasuje i w mniejszym lub większym stopniu się nim interesujesz.

Ja też nie pisałem żadnej prezentacji - byłem tylko dobrze zaznajomiony z tematem (Coś związanego z PRLem w literaturze i filmie, także obleciałem Bareje, 300 mil do Nieba i Wydarzenia w Gdyni 70&#39; bo znałem to z historii bardzo dobrze). - Także nie pisałem żadnej prezentacji - gadka wyszła cienko i odjeli mi punkty, ale przy pytaniach nie mogli mnie zagiac i poszło optymalnie. - Należy pamiętac! Że za wyrecytowanie (jeżeli dobrze pamiętam) można zebrac tylko 5 punktów! O wiele ważniejsze czyli 15/20 punktów są odpowiedzi na pytania, także nie ma sensu pracowac nie wiadomo ile nad pisaniem tej prezentacji. Trzeba ogarniac temat i miec trochę w głowie - a pytania zapunktują w 100%.
 
M 176

michal93

Użytkownik
dzięki Ramzes i Gystlik ,dało mi to troche do myślenia,nawet nie wiedziałem że trzeba wcześniej bibliografie oddać ,ale taka jest już moja szkoła o niczym wcześniej nie powiedzą.
Mam jeszcze jedno pytanie narazie nie mam zielonego pojęcia na jakie studia iść ,wiem jedynie że na żadne humanistyczne,raczej coś z technicznyc bo chodze do Technikum,czy opłaca się brać fizykę na mature? Słyszałem że przy rekrutacji liczy się nie tyle wynik co sam przedmiot dodatkowy wybrany na mature ,ja wybrałem fiz + geo ale czuje się bardziej mocny z geo jakieś 20-80 na korzysć geo.Da radę ogarnąc fizyke praktycznie od podstaw ,żeby napisać w miare ok ?
 
tysioncbaksuf 57

tysioncbaksuf

Użytkownik
dzięki Ramzes i Gystlik ,dało mi to troche do myślenia,nawet nie wiedziałem że trzeba wcześniej bibliografie oddać ,ale taka jest już moja szkoła o niczym wcześniej nie powiedzą.
Mam jeszcze jedno pytanie narazie nie mam zielonego pojęcia na jakie studia iść ,wiem jedynie że na żadne humanistyczne,raczej coś z technicznyc bo chodze do Technikum,czy opłaca się brać fizykę na mature? Słyszałem że przy rekrutacji liczy się nie tyle wynik co sam przedmiot dodatkowy wybrany na mature ,ja wybrałem fiz + geo ale czuje się bardziej mocny z geo jakieś 20-80 na korzysć geo.Da radę ogarnąc fizyke praktycznie od podstaw ,żeby napisać w miare ok ?
Zależy jaki masz umysł, ja mam chłonny do ścisłych, ale fizyka była moją łyżką dziegciu całe życie ???? reszta zależy tylko i wyłącznie od zasad rekrutacji na danej uczelni, sprawdź to sobie.
 
gystlik 13,2K

gystlik

Użytkownik
dzięki Ramzes i Gystlik ,dało mi to troche do myślenia,nawet nie wiedziałem że trzeba wcześniej bibliografie oddać ,ale taka jest już moja szkoła o niczym wcześniej nie powiedzą.
Mam jeszcze jedno pytanie narazie nie mam zielonego pojęcia na jakie studia iść ,wiem jedynie że na żadne humanistyczne,raczej coś z technicznyc bo chodze do Technikum,czy opłaca się brać fizykę na mature? Słyszałem że przy rekrutacji liczy się nie tyle wynik co sam przedmiot dodatkowy wybrany na mature ,ja wybrałem fiz + geo ale czuje się bardziej mocny z geo jakieś 20-80 na korzysć geo.Da radę ogarnąc fizyke praktycznie od podstaw ,żeby napisać w miare ok ?
Ja Ci powiem tak. Napisałem Geografię rozszerzoną na 70% i nic mi to nie dało. - Piszę w tym roku maturę z fizyki i matmy i uciekam na techniczny kierunek. Z chęcią powybieram w takich jak: Automatyka i Robotyka, Mechatronika, Mechanika i Budowa Maszyn, Informatyka, Teleinformatyka. - Nawet jakbym miał się dostac do Gdańska czy Łodzi to raczej zmienię adres na parę lat.

Po Geografii dostałem się na Inżynierię Środowiska, niby jest po tym tytuł Inżyniera, ale... No śmieszne studia - po prostu. Także, że jakieś filologie, politologie czy historię (nie umniejszając nic nikomu kto wybrał akurat takie kierunki, może akurat mają zajawkę i sprawia im to przyjemnośc) tylko matematyka, fizyka dobrze zdana i szeroki wybór przyszłościowych (na dzień dzisiejszy) kierunków.
 
homel 918

homel

Użytkownik
na ustnego wystarczy przeczytac ksiazki ktore dales w bibliografi , jak wezmiesz sobie dobry temat to nawet tego cyztania duzo nie bedziesz mial. obisz sobie plan o czym bedziesz gadal , masz go przy sobie i patrzysz i lecisz z glowy to co czytales a co chcesz rozwinac na podstawie planu i pare pytan od egzaminatora i zdane. Z tego co pamietam to mature z ustnego jak ktos nie zdal to dlatego ze nie znal tresci tego co podal w bibliografi tylkko nauczyl sie smiesznego wypracowania.
Lepiej te 50-100 zlotych na buki dac, wiecej pozytku bedzie , wg mnie to lekkie frajerstwo placic za &quot;prace&quot;.
plan pisalem w ten sam dzien co mialem egzamin , nawet nie przeciwczylem gadki, przed wejsciem skreslalem pewne podpunkty bo bym za duzo gadal :p 18/20 wez ksiazke co cie interesuje , i pozniej o niej opowiedz. przyklad Ramzesa ktory juz o tym pisal &#39;]
a i dziwie sie tyym co sie bawia w prezentacje power point ^^^
 
levy42 3,9K

levy42

Użytkownik
Oj chłopaki chłopaki.A wyobraźcie sobie że na starej maturze z polskiego losowałeś 3 pytania.2 z lektur(od starożytności do współczesnej) i 1 pytanie językowe.Coś czuję,że ssiakalibyście się w majty na takiej maturze:razz:

A co do nowej,to tak jak poprzednicy.Ustna z polskiego to wasze najmniejsze zmartwienie,bo każdy ją powinien zdać.Zdarzają się jednostki wybitne nie zdające nawet tego,ale to już są osoby które powinny chodzić od początku do szkoły specjalnej;)

Powodzenia wszystkim maturzystom 2013!
 
bsk 184

bsk

Użytkownik
Oj chłopaki chłopaki.A wyobraźcie sobie że na starej maturze z polskiego losowałeś 3 pytania.2 z lektur(od starożytności do współczesnej) i 1 pytanie językowe.Coś czuję,że ssiakalibyście się w majty na takiej maturze:razz:
A co do nowej,to tak jak poprzednicy.Ustna z polskiego to wasze najmniejsze zmartwienie,bo każdy ją powinien zdać.Zdarzają się jednostki wybitne nie zdające nawet tego,ale to już są osoby które powinny chodzić od początku do szkoły specjalnej;)
Powodzenia wszystkim maturzystom 2013!
Nie mówiąc już o pisemnym - standard wypracowania pisanego w ciągu 4 godzin matury. Generalnie to było 6-7 stron A4 zapisanych maczkiem. Sam napisałem 8, a byli agenci, co po 10+ stron pisali. No i oczywiście przekrój wszystkich lektur, a nie tam, że jedna dwie się przeczytało i reszta z bryków plus to co jacyś głupole za forsę napiszą.
 
T 15,3K

tadzin

Użytkownik
Ja Ci powiem tak. Napisałem Geografię rozszerzoną na 70% i nic mi to nie dało. - Piszę w tym roku maturę z fizyki i matmy i uciekam na techniczny kierunek. Z chęcią powybieram w takich jak: Automatyka i Robotyka, Mechatronika, Mechanika i Budowa Maszyn, Informatyka, Teleinformatyka. - Nawet jakbym miał się dostac do Gdańska czy Łodzi to raczej zmienię adres na parę lat.
Po Geografii dostałem się na Inżynierię Środowiska, niby jest po tym tytuł Inżyniera, ale... No śmieszne studia - po prostu. Także, że jakieś filologie, politologie czy historię (nie umniejszając nic nikomu kto wybrał akurat takie kierunki, może akurat mają zajawkę i sprawia im to przyjemnośc) tylko matematyka, fizyka dobrze zdana i szeroki wybór przyszłościowych (na dzień dzisiejszy) kierunków.
no ten tytuł to chyba jest aktualnie mniej wart, niz tytuł znawcy/vipa na tym forum ???? , koledze z mgr inz po automatyce robotyce w szczecu pani z firmy ktora &quot;kwapi się&quot; ze potrzeba im ludzi po automatyce/mechatronice, zaproponowala arcyciekawa prace przy linii montażowej (fizol, co moze wykonywac czlowiek po zawodowce), normalnie ze szczescia sie zesrać można, takze wole nie myslec co jest po inzynierze po kierunku ochron srodowiska ????
ogolnie wszystkim sie w glowach poprzewrcało, ale to temat na inną rozmowę ????
 
bodzio9 247

bodzio9

Użytkownik
jam zdawał. 5 lat temu.
I jak Ci poszło ? Ile się przygotowywałeś i z czego?
Bo ja dziś poszedłem praktycznie bez przygotowania, to lipa straszna i ogólnie boję się, czy to wszystko ogarnę, bo z tego co mieliśmy dawno to praktycznie nic nie pamiętam. Koledzy zdawali wos, nic się nie uczyli i mówią , że po 50%. I się właśnie zastanawiam czy nie zmieni. istorii mamy dobra facetkę , a z wosu taką że nic nie robimy.
 
dawid1892 2,1K

dawid1892

Użytkownik
Ja tam WOS-u też się nigdy nie uczyłem (to znaczy miałem go w szkole i mam dalej) ale dużo ogarniam mniej więcej z zagadnień polityki itp. rzeczy które są na WOS-ie. Choćby ostatnio przeglądałem próbne matury z WOS-u to np. były zdjęcia M.Belki i J.Buzka, to chyba każdy wie jak oni wyglądają, nie wiem też czy dobrze pamiętam, ale w jednym arkuszu chyba było pytanie kto jest obecnym prezydentem Polski. ????
 
Do góry Bottom