>>>BETFAN - BONUS 200% do 400 ZŁ <<<<
>>> BETCLIC - ZAKŁAD BEZ RYZYKA DO 50 ZŁ + GRA BEZ PODATKU!<<<
>>> FUKSIARZ - ZERO RYZYKA 100% DO 50 ZŁ. ZWROT W GOTÓWCE!<<<

Marnik

Status
Zamknięty.
marnik 18

marnik

Forum VIP
Witam,
Jak zapewne część z Was wie zajmuje sie głownie typowaniem siatkówki. Specjalizuje się w siatkówce męskiej, choć żeńska tez nie jest mi całkiem obca. Będę podawał tutaj swoje najpewniejsze typy z PlusLigi, Serie A oraz rozgrywek międzynarodowych, ponieważ na nich znam się najlepiej. Podane typy beda w większości bazowały na analizach, nie na niedoinformowaniu buków.

Na początek:
Eliminacje do ME 2011:
Belgia -1,5 seta - Hiszpania 1.72 Betclick⛔
Stawka 2/5
Belgowie pewnie wygrali swoje pierwsze spotkanie barażowe (był na nich kurs ponad 3). Dzis zagraja u siebie, a w domu są zawsze dodatkowo niebezpieczni. Hiszpanie pojechali do Belgi bez swoich najlepszych zawodników: braci Falasca, Rodrigueza i Molto. Ogólnie źle się dzieje w zespole Hiszpańskim, są naciski ze strony kibiców zeby zwolnić trenera, który nie potrafi poukładać ekipy. Przed MŚ do tego na pewno nie dojdzie, ale nie sprzyja to dobrej atmosferze w kadrze. Belgowie to typowy Europejski średniak, zazwyczaj solidny i myślę ze nie powinien mieć problemów z pewnym zwycięstwem z osłabioną ekipą gości.
 
marnik 18

marnik

Forum VIP
Cuba - Serbia over 185.5 1.85 3/10 Masa buków⛔
Kuba radzi sobie całkiem nieźle na MŚ. Ich odwieczne atrybuty, czyli siła i atak sa po ich stronie. Nie widać specjalnych niesnasek w drużynie, co czasem bywało problemem tej ekipy. W ostatnim czasie zespoły te grały ze sobą dużo spotkań czy to towarzyskich czy o stawkę. Znają się wg mnie na tyle dobrze, że żadna nie ma szans odnieść zwycięstwa w 3 setach. Ja widzę tutaj podobny mecz jak z Brazylia zakończony
najprawdopodobniej w setach na korzyść Kuby.
PR - Niemcy -1,5 1.775 6/10 Pinnacle✅
PR robi masę błędów w każdym meczu, bazuje tylko na grze dwóch graczy, co prawda skutecznych, ale na Niemców to wg mnie za mało. Widzę ten mecz tak: PR zrobi swoje pkt atakiem, pewnie ugra 1 seta, kiedy będzie robić mniej błędów. Jednak na przestrzeni całego spotkania konsekwencja Niemców powinna wziąć górę. Powinni spokojnie wykorzystać prezenty od rywali i wygrać.

Post: ✅1,65
Jako iż zapomniałem podawać stawki w formacie x/5 to post faktycznie powinien być:
Post: ✅ 0,825 jednostki
 
marnik 18

marnik

Forum VIP
Niemcy +9,5 pkt - Włochy Betclick stawka 3/5⛔
Niemcy graja dobrze, moje przewidywania co do roli czarnego konia rozgrywek zgadzają się. Zajęli 3 miejsce w naszej grupie, aby mieć łatwiejszą drogę do medali. Po wyjsciu z grupy pewnie pokonali PR, które namieszało Rosji. Włosi nie grają żadnej rewelacji na turnieju, a kombinują jak tylko mogą... nawet gasza swiatła na hali żeby znać wyniki innych meczy i dopasować sobie wynik do kolejnego rywala (dla mnie to oznaka strachu i słabości). Mam nadzieje ze te kalkulacje się na nich zemszczą. Obiektywnie patrząc to Włoska ekipa wydaje się lepsza... ale tylko na papierze. W rzeczywistości nie widzę możliwości aby gospodarze zrobili spokojnie 10 pkt przewagi w meczu. Ja widzę tutaj zacięty mecz (małe różnice pkt w setach) i minimalne zwycięstwo Niemców. Dlatego taki wysoki handicap wydaje mi się łakomym kąskiem.
 
marnik 18

marnik

Forum VIP
Spain - Russia 3.55 Tobet 2/5✅
Wszytskie znaki na niebie i na ziemi wskazuja ze tego meczu nie opłaca sie wygrać Rosjanom. Ląduja wtedy w grupie z Kuba i Brazylia. Jeśli przegraja i zajma 2 miejsce bedą mieli zdecydowanie łatwiej. Jako iż Rosjanie od zawsze kombinuja na tego typu imprezach i duch sportowy zazwyczaj schodzi na dalszy plan to zaryzykuje i zagram na Hiszpanów. Sportowo typ nie ma szans na wejście, ale na tych MŚ juz było tyle podkładania sie i kombinowania, że jeśli dziś zwycięża Rosjanie to będe w ciezkim szoku.
zwycięstwo 3:2

Wałki raz bolą raz cieszą

Ps. Na live można było chwycić kurs nawet w okolicach 16.0, ja zagrałem jeszcze po 9.0
 
marnik 18

marnik

Forum VIP
Egipt - Spain 2.75 Betclick 3/5
Ciąga dalszy kombinowania i odpuszczania meczów dla lepszego startu w następnej rundzie. Typ bardzo podobny do wczorajszego z tym, ze dziś Egipt może nawet w pełni sportowo ograć Hiszpanów.
 
marnik 18

marnik

Forum VIP
Brazylia -1,5 seta - Bułgaria 4/5 1.735 Pinnacle
Bułagrzy graja słabo. Z polakami wygrali tylko dlatego, że bylismy super słabi. Dwóch zawodników w ataku i czytelne rozegranie Zekova nie da rady pokonać Brazyli. Z racji zwycięstwa Hiszpanów ten mecz powinien być czysty. Zresztą podkładanie się nie pasuje zupełnie do Brazylii.
Edit: Wyczytałem na Bułgarskich serwisach ze Bułgaria moze wyjsc bez swoich gwiazd. Wola za rywali mieć Czechów i Niemców niż Hiszpanów i Kube. Stawka wzrasta o jedna jednostke.
 
marnik 18

marnik

Forum VIP
Egipt - Spain 2.75 Betclick 3/5⛔
Ciąga dalszy kombinowania i odpuszczania meczów dla lepszego startu w następnej rundzie. Typ bardzo podobny do wczorajszego z tym, ze dziś Egipt może nawet w pełni sportowo ograć Hiszpanów.
Brazylia -1,5 seta - Bułgaria 4/5 1.735 Pinnacle⛔
Bułagrzy graja słabo. Z polakami wygrali tylko dlatego, że bylismy super słabi. Dwóch zawodników w ataku i czytelne rozegranie Zekova nie da rady pokonać Brazyli. Z racji zwycięstwa Hiszpanów ten mecz powinien być czysty. Zresztą podkładanie się nie pasuje zupełnie do Brazylii.
Edit: Wyczytałem na Bułgarskich serwisach ze Bułgaria moze wyjsc bez swoich gwiazd. Wola za rywali mieć Czechów i Niemców niż Hiszpanów i Kube. Stawka wzrasta o jedna jednostke.
Temat na razie wygląda słabo. Postaram się to poprawić w najbliższym czasie. Na dziś proponuję:

Rosja -1,5
- Bułgaria 2.00 Pinnacle 3/5✅
Rosjanie przegrali swoją walkę o medale. Zazwyczaj po porażkach w takich imprezach grają już bardzo słabo i zwyczajnie odpuszczają mecze - nie podchodzą poważnie do rywali. Od czasu przejścia Bagniolego jako trenera ich mentalność uległa dużej zmianie. Nie ma już charakterystycznego dla nich odpuszczania, cały mecz są skoncentrowani i chwile przestojów oczywiście ciągle się zdarzają, ale nie tak często ja zazwyczaj. Skład Rosji jest bardzo mocny, przed MŚ typowałem ich do finału, a juz co najmniej do jakiegoś medalu. Do rzeczy, Rosjanie odpadli już z walki grają o miejsca 5-8, ale w spotkaniu z Argentyna widac było sportową złość i chęć zwycięstwa. Dzis zapewne będzie podobnie i zobaczymy zmotywaną ekipę Rosyjską.
Bułgaria na własne życzenie przegrała mecz z Kubą. Mieli go wygrać najpierw 3:0, potem 3:1. W 5 secie nie mieli już nic do powiedzenia. Drużyna po takiej porażce powinna byc podłamana psychicznie. Co ciekawe w wywiadzie udzielonym mediom Nikołov - lider Bułgarskiej ekipy - na pytanie dlaczego przegrali odpowiedział 2 słowami: &quot;Teoder Aleksiev&quot;. Miał oczywiscie racje, ale coś takiego powinno zburzyć ład i przyjazna atmosferę panującą w szatni zespołu. Do tego wszystkiego z Kuba, rozgrywający Zekov zagrał z kontuzją - nie było widać jego słabszej gry, wprost przeciwnie moim zdaniem grał bardzo dobrze. Czy jednak dzisiaj nie usiądzie na ławce tego nie wiadomo.
Podsumowując. Dziś zagrałbym na Rosjan nawet gdyby wszyscy byli zdrowi i nie było niesnasek pomiędzy zawodnikami Bułgarskimi, ponieważ uważam ekipe Sbornej za zwyczajnie lepszą (2 zawodników Kaziyski i Nikołov to zwyczajnie za małą na tak klasową ekipę). Jako iż występują jeszcze smaczki poza sportowe to rekomenduje ten typ innym.
 
marnik 18

marnik

Forum VIP
Francja - Czechy 1.90 Betclick 3/5✅
Czesi są czarnym koniem tych Mistrzostw. Mieli realne szanse na pokonanie Brazylijczyków i gre o medale. Niestety troche nie wytrzymali ciśnienia i przegrali w 5 setach walkę o medale. Następnego dnia grali z Niemcami i gładko przegrali, ale byli bardzo zmęczeni po meczu z Brazylijczykami fizycznie (mieli jakieś 18 h na regeneracje) i przygnębieni psychicznie. Dziś bedą wypoczęci i powinni spokojnie zagrać swoją siatkówkę (cały turniej nie odpuszczali nie kalkulowali, wiec nie powinno to miec miejsca i teraz)
Francuzi grają bez atakującego i ich gra wygląda fatalnie. Chodzą plotki że dzis może zagrać Rosuzier poniewaz czuje sie lepiej po kontuzji, ale na dobra sprawe nie widze powodów zeby ryzykować zdrowie tego gracza. Francja gra o miejsca 9-12 czyli o nic, lepiej dać wyleczyć sie zawodnikowi, nie ryzykowac pogłebienia urazu. Sam tez nie powinien naciskać na gre, sezon ligowy przed nami wiec musi byc na niego sprawny. Jakby problemów z atakiem było mało do domu pojechał juz Ngapeth (przyjmujący grający ostatnio zamiast Rouziera na ataku).
Nie widze innej możliwości jak łatwe zwyciestwo Czechów. Nie gram handicapów ponieważ obecny kurs na zwycięstwo w pełni mnie zadowala, a i daje pewną rezerwe gdyby przypadkiem zagrał Rouzier lub Francuzi nagle zaskoczyli i przestali grac kompletnego piachu w ataku.
 
marnik 18

marnik

Forum VIP
Wyczytałem teraz jeszcze ze Ngapeth nie pojechał do domu dobrowolnie. Został odesłany przez trenera. Część zawodników poparła ta decyzje część nie m. in. Hardy-Dessources, Le Roux, Vadeleux nie chcieli podpisać listu do mediów popierającego decyzję trenera.
Na Bułgarskich forach piszą też o tarciach w szatni Bułgarów po meczu. Wszystko to tylko upewnia z w przekonaniu, że atmosfery dobrej w zespole byc nie może.
 
marnik 18

marnik

Forum VIP
Serbia -0,5 pkt - Kuba 1,85 Wiliam Hill 2,5/5
Serbowie już raz spotkali się z Kubańczykami i wyszli z tego spotkania zwycięsko. Teraz sytuacja wygląda zupełnie inaczej. Serbowie zagrali bardzo dobry mecz i wyeliminowali Rosjan z dalszej gry, nastroje w zespole są bardzo dobre. Liderzy zespołu to doświadczeni Grbić i Milijković. Wnoszą do zespołu wiele sportowo i mentalnie. Serbia z każdym meczem gra lepiej. Kuba przeciwnie ostatnie dwa mecze zagrała słabo, poniżej swoich możliwości. Najpierw pomęczyli się z przeciętną Hiszpanią, później wygrali co prawda z Bułgarami, ale prawda jest taka, że powinni ten mecz przegrać. Leal zagrał tragicznie w ataku, z Bułgarami miał skuteczność rzędu 30 procent. Cała gre ofensywną trzymał prawy atak, Simon i Leon. To za mało na Serbów, tym bardziej ze środkowi Serbii a Bułgarii to zupełnie inna klasa. Kuba nie jest już tak groźna jak na początku turnieju. W meczu z Bułgarami można było już zauważyć momenty spojrzeń i mały pretensji za stracone piłki miedzy zawodnikami. Kubie ponadto w całym meczu często sie zdarza jeden odpuszczony set, kiedy widzą już ze nie maja szans na zwycięstwo popełniają błędy seriami. W następnym secie już zazwyczaj graja swoje, ale małe pkt uciekają. Serbowie czegoś takiego nie robią, albo zdarza im sie to o wiele rzadziej. Mój typ właśnie bazuje na tym założeniu. Linia -0,5 na Wiliamie Hillu lub +2,5 na betcliku (kurs 1,75) wydają mi się najpewniejsze na ten mecz. Ponieważ istnieje szansa, że typ wejdzie nawet przy porażce Serbów w całym meczu.
Brazylia -1,5 seta - Italia 1.75 William Hill 2,5/5
Brazylia rozpoczęła ten turniej słabo, zresztą ona ma to w zwyczaju. Grała dobrą siatkówkę i zła, ale co trzeba było to wygrywała. Prawdziwa gra rozpoczęla się od meczu z Czechami. Bardzo ładne spotkanie. Czesi walczyli dzielnie, mieli już prawie Brazylijczyków, ale Brazylia i tak dała radę sie pozbierać i pokazać, że nie bez powodu uważana jest za najlepsza drużynę na świecie. Po Czechach gładko pokonali Niemców (jeżeli spojrzeć w statystyki szału nie ma, ale nie trzeba było - sety wygrywane były bardzo pewnie). Składu nie bede opisywał kazdy wie na co ich stać.
Włosi natomiast cały czas grają w miarę równo poprawnie. Bez jakiś rewelacji ot średnio-dobra ekipa, faworyzowana z racji bycia gospodarzem (terminarz, drabinka, sędziowie). To również wszyscy wiemy. W ostatnich meczach zwyciężali, ale ich wygrane nie były jakieś bardzo pewne czy widowiskowe. Ledwo pokonali USA, które nie grały jakos rewelacyjnie oraz dali sobie urwać seta rozbitej drużynie Francji. Co najbardziej raziło w tych meczach to mało gry środkiem oraz beznadziejna forma Fei&#39;ego (wchodził za niego Lasko, ale on też grał słabo).
Nie wyobrażam sobie żeby jakakolwiek ekipa mogła choćby zagrozić Brazylii na tym poziomie bez atakującego. Dwóch dobry przyjmujących to za mało. Brazylia ma piekielnie mocną zagrywkę, jeżeli ona zaskoczy i Italia będzie zmuszona do gry tylko skrzydłami to dostanie srogie lanie, ale nawet bez niej nie wyobrażam sobie zeby Włosi mogli powalczyć. Wg mnie to będzie 3:0, ale gram bezpieczniej.
Ps. Ciągle zapominam o nowym regulaminie i stawkach x/5, edycja to dopasowanie stawek.
 
marnik 18

marnik

Forum VIP
Serbia -0,5 pkt - Kuba 1,85 Wiliam Hill 2,5/5⛔
Brazylia -1,5 seta - Italia 1.75 William Hill 2,5/5✅
Temat: ⛔0,75
Politechnika Warszawska +1,5 seta - Jastrzębski Węgiel 2,15 Betclick 2/5
Kurs zdecydowanie zawyżony. Politechnika pokazała się w ostatnich sparingach z dobrej strony. Wygrała miedzy innymi ze Skrą i Resovią. Co prawda obie ekipy zagrały osłabione, ale widać było, że zespół z Warszawy prezentuje się dobrze, nie ma problemów ze zmęczeniem po przygotowaniach do sezonu. Zgranie całkiem nowej ekipy (Warszawa została połaczona z Jadarem + Bartman) wygląda przyzwoicie. Zespół jest wyrównany i razie problemów któregoś z podstawowych graczy zawsze jest rezerwowy który moze za niego wejsc i pociągnąć gre.
Jastrzębski przeciwnie stracił trzy bardzo ważne ogniwa w swojej ekipie. Najboleśniejsza jest strata Satiliego, ponieważ to bardzo dobry fachowiec, taktyk. Igor Prielożny to już nie ta sama półka szkoleniowa. Drugim ważnym ogniwem którego zabraknie w tym sezonie to Abramov. Ktory pełnił rolę pierwszego przyjmującego na nim spoczywał ciężar gry zespołu w dużej mierze. Trzecią ważna strata jest odejście Czarnowskiego - był dużym zagrożeniem w ataku. Wspomnianych zawodników zamieniono na co najwyżej przeciętnych, średnich. Ogólna siła zespołu na pewno spadła. W sparingach zespół Węgla prezentował się przeciętnie, miał duże problemy z przyjeciem, a za tym idzie kończeniem akcji.
Dla bardziej odważnych polecam typ na Warszawe po 2,75 na betcliku.
 
marnik 18

marnik

Forum VIP
Politechnika Warszawska +1,5 seta - Jastrzębski Węgiel 2,15 Betclick 2/5✅
Kurs zdecydowanie zawyżony. Politechnika pokazała się w ostatnich sparingach z dobrej strony. Wygrała miedzy innymi ze Skrą i Resovią. Co prawda obie ekipy zagrały osłabione, ale widać było, że zespół z Warszawy prezentuje się dobrze, nie ma problemów ze zmęczeniem po przygotowaniach do sezonu. Zgranie całkiem nowej ekipy (Warszawa została połaczona z Jadarem + Bartman) wygląda przyzwoicie. Zespół jest wyrównany i razie problemów któregoś z podstawowych graczy zawsze jest rezerwowy który moze za niego wejsc i pociągnąć gre.
Jastrzębski przeciwnie stracił trzy bardzo ważne ogniwa w swojej ekipie. Najboleśniejsza jest strata Satiliego, ponieważ to bardzo dobry fachowiec, taktyk. Igor Prielożny to już nie ta sama półka szkoleniowa. Drugim ważnym ogniwem którego zabraknie w tym sezonie to Abramov. Ktory pełnił rolę pierwszego przyjmującego na nim spoczywał ciężar gry zespołu w dużej mierze. Trzecią ważna strata jest odejście Czarnowskiego - był dużym zagrożeniem w ataku. Wspomnianych zawodników zamieniono na co najwyżej przeciętnych, średnich. Ogólna siła zespołu na pewno spadła. W sparingach zespół Węgla prezentował się przeciętnie, miał duże problemy z przyjeciem, a za tym idzie kończeniem akcji.
Dla bardziej odważnych polecam typ na Warszawe po 2,75 na betcliku.✅
Temat: ✅1,55
 
marnik 18

marnik

Forum VIP
Olsztyn - Częstochowa 1,72 Betclick
Olsztyn w pierwszym meczu przeciwko Zaksie pokazał się z bardzo słabej strony. Prawie wszystkie elementy ich gry zawodziły, przeciętny odbiór, bardzo słaby atak, o dziwo rozegranie było ciekawe, ale nie przekładało się na skuteczność w ataku, słaba zagrywka i przeciętny blok. Częstochowa wręcz przeciwnie, pokazała się z dobrej strony, była o krok od zwycięstwa, czegoś jednak zabrakło w decydującym momencie. Zagrywka, odbiór i atak na dobrym poziomie, troszkę gorzej wypadł Częstochowski blok, generalnie spotkanie powinno się zaliczyć do udanych. Cieszy dobra forma Janeczka, na którego ataku Częstochowa często bazowała w zeszłym sezonie. Ważnym elementem powinna być również zagrywka Częstochowy, w poprzednim meczu kiedy tylko trener kazał im ryzykować to wszystko układało się dla nich korzystnie, kiedy serwowali bezpiecznej Masny już dawał sobie rade z rozegraniem. Podsumowując Olsztyn ma nowy niezgrany zespół, który dodatkowo ma problemy z psychiką, zawodnicy nie ograli sie jeszcze przy naszych pełnych trybunach, presja jest dla nich za duza. Częstochowa ma trzon doświadczonych zawodników, wszyscy są ograni w lidze, większość jest zgrana ze sobą. Kurs 1.72 przedstawia dla mnie value i na pewno z niego skorzystam.
Do tego dokładam dwa pewniaki jak dla mnie Zakse i Skre.
Betlcik ako 2,29 3/10
 
marnik 18

marnik

Forum VIP
Yoga Forli - Lannutti Cuneo✅
RPA Perugia - Itas Diatec Trentino✅
Ako 1,66 Expekt
Stake 8/10
Trentino and Cuneo are two clear favorites. They won their first matches in good style. Both teams have very good squads. Their opponents in the last week presented very poorly. At home, probably play a little better, but I do not believe that Yoga and Perugia will be able to threaten his opponents.
Trentino i Cuneo sa zdecydowanymi faworytami. Swoje pierwsze mecze wygrały w dobrym stylu, oba zespoły posiadają składy złożone z graczy najwyższej klasy (dodatkowo oba zespoły są ze sobą zgrane, transfery poczynione przez obie ekipy nie przebudowywały zespołu). Yoga i Perugia słabo zaprezentowały sie w minionym tygodniu. U siebie powinny zagrać troche lepiej, ale nie wyobrażam sobie aby mogły one zagrozić swoim przeciwnikom.
 
marnik 18

marnik

Forum VIP
Skra - Zaksa 2.40 Unibet 4/10⛔⛔
Zawodnicy Skry (głownie reprezentanci Polski) są w bardzo słabej formie. Gram mistrzów Polski wyglada przez to słabo. Grają ze słabym przyjęciem (w statystykach tego nie widać, ale takie jest moje subiektywne odczucie), Zatorski jeszcze nie pokazał swoich możliwości. Na razie jest bardzo niepewny w przyjęciu. Atak zespołu również wygląda słabo, gdyby nie Kurek lub Wlazły grający bardzo nie równo to zespół wyglądałby dramatycznie co chodzi o atak. Razi też w oczy duża liczba błędów własnych. Zaksa natomiast zaczęła bardzo spokojnie, pewne wygrane 3:0, co prawda ze słabymi zespolami, ale styl zwycięstw był dobry. Bardzo dobrze w ataku prezentuje się Świderski, swoje robi Ruciak, Jarosz gra nierówno, ale swoje pkt też dokłada. Od strony taktycznej mecz będzie wyglądał ciekawie. Stelmach zna większość zawodników Skry z kadry, ich słabe oraz mocne strony, tak samo Zagumny. Mecz powinien byc ciekawym widowiskiem. Ja większe szanse na zwycięstwo daje Zaksie i kurs 2,40 wyglada bardzo ciekawie.

Fart - Olsztyn 2.00 Unibet 4/10⛔
Beniaminek z Kielc prezentuje sie bardzo słabo. Wygrał co prawda jeden mecz ale było to na życzenie samej Delekty, która stawała i oddawała pkt seriami. Olsztyn natomiast zaczyna grać coraz lepiej, pokonał nawet w wyrównanej walce Częstochowę. Dobra robotę wykonuje Toobal na rozegraniu. Podobać może sie również Cedić -serbski środkowy. Skrzydłowi na razie bez jakiś wielkich fajerwerków, grają to na co ich stać, jednak nad przeciętność sie nie wznoszą. Mimo wszytsko ten przeciętny poziom powinien spokojnie wystarczyć na Kielce, które są najsłabszą ekipa w lidze i jeżeli nie zajmą ostatniego miejsca to dla mnie zaskoczenie.
 
marnik 18

marnik

Forum VIP
Copra - Modena 2.00 Ladbrokes 7/10
Modena jest zdecydowanie lepszym zespołem, dobrze rozpoczęli sezon, są w formie. Kadra zespołu wygląda bardzo dobrze (Esko, Dennis, Berezhko, Koistra, Kooy). Copra ma słaby skład w tym sezonie w zespole - odeszło wielu dobrych zawodników. Copra jest teraz średniakiem, dodatkowo rozpoczęła sezon fatalnie, brakuje zgrania. Właściwym kursem powinno być coś koło 1,50 na Modenę. Skoro więc jest aż taki kurs to nie wypada nie skorzystać
 
Status
Zamknięty.
Do góry Bottom