>>>BETFAN - TRIUMF BONUSA NAD BOOSTEM <<<<
>>> BETCLIC - ZAKŁAD BEZ RYZYKA DO 50 ZŁ + GRA BEZ PODATKU!<<<
>>> FUKSIARZ - ZERO RYZYKA 100% DO 50 ZŁ. ZWROT W GOTÓWCE!<<<

Mafia

qozi 4,8K

qozi

Forum VIP
Ja dziś kupiłem książkę Saviano i zaraz biorę się za czytanie, prośba do innych userów o to aby wrzucali pozycje innych autorów dotyczące tematu bo może być ciekawie i na pewno po Gomorrze będę chciał przeczytać coś innego również.
 
jacekk 208

jacekk

Użytkownik
Wczoraj w trójkę trochę podyskutowaliśmy w HP na temat mafii ???? Qozi pytasz o &quot;Polską mafię&quot; Latkowskiego. Czytałem, jeśli kogoś takie klimaty wciągają to wchłonie to jak gąbka wodę, czyli przeczyta jednym ciągiem, w krótkim czasie. Nie chciałbym streszczać, ale generalnie dużo nowych spraw poruszył Latkowski. Przede wszystkim o tym, że mafię tworzyli esbecy, tajne służby, sędziowie itd. Opisuje to wszystko podpierając się różnymi archiwami.
BukmacherTSW - Wspomniałeś coś o &quot;Masie&quot;. Akurat miałem okazję zamienić kilka słów z Arturem Górski, naczelnym &quot;Śledczego&quot; na temat tego słynnego świadka koronnego. Wywiady z &quot;Masą&quot; traktujcie z dużym dystansem. Wszystkie &quot;nowe&quot; oskarżenia trzeba dzielić przez cztery. Wątpię żeby zostawił jeszcze jakieś rewelacje. Wydał kolegów z Pruszkowa, poszli siedzieć i tyle.
 
bukmachertsw 437

bukmachertsw

Użytkownik
Propsy za rozmowe z Górskim.
Bardziej chodziło mi , że raczej MASA wspominał , ze on brał własnie udział w &quot; mafii trzepakowej&#39; a ta prawdziwa to wlasnie trzeba by sięgnąć po książkę Latkowskiego(wyslij mi ją ???? ).

Co do mafii tej najgrozniejszej czyli camorry to polecam temat. FAkty są druzgocące a prognozy oczywiście mega optymistyczne - oczywiście przez pryzmat mafii czyli jej rozwoju.

Praktycznie włoskie mafie są w rozkwicie , pomijając camorrę jest jeszcze Ndrangheta czy Sacra Corona Unita można powiedziec , że tylko słynna sycylijska Cosa Nostra przeżywa kryzys. Przy obecnym kryzysie gospodarczym , działanie mafii jest jeszcze bardziej powszechne i zatacza coraz szersze kręgi.
 
jacekk 208

jacekk

Użytkownik
Co do mafii tej najgrozniejszej czyli camorry to polecam temat.
Hmmm, czy najgroźniejsza? To zależy pod jakim kątem to rozpatrywać.
W pierwszym szeregu postawiłbym Rosjan, szczególnie mafię, którą tworzyli byli oficerowie KGB. Masakra. Okrucieństwo, siła, skala - czołówka. Szczególnie ludzie tzw. &quot;Japończyka&quot;. Widzieliście zdjęcia z jego pogrzebu? Kolesie dwumetrowi, w łapie tyle co ja mam w udzie i te czarne płaszcze do ziemi... Zesrałbym się na ich widok ????
Camorra owszem, jednak chyba tylko najgroźniejsza pod względem szerokich wpływów
PS. Niedoceniana japońska &quot;Yakuza&quot; ma niezłego pierdolca.
 
W 0

wislak23

Użytkownik
Moje ukochane klimaty to mafia, lata 30, USA ???? Garniaki, Thompsony, czas prohibicji ahhh... To były czasy :p

---
Oglądaliście alfabet mafii o mafii pruszkowskiej?
 
M 2,5K

mati89

Forum VIP
Ja dziś kupiłem książkę Saviano i zaraz biorę się za czytanie, prośba do innych userów o to aby wrzucali pozycje innych autorów dotyczące tematu bo może być ciekawie i na pewno po Gomorrze będę chciał przeczytać coś innego również.
Czytałem jakiś czas temu Gomorrę. Świetna książka, Saviano pokazał wszystko, gałęzie które kontroluje mafia począwszy od śmieci przez budownictwo aż po przemysł odzieżowy jest zatrważająca.
 
bukmachertsw 437

bukmachertsw

Użytkownik
Tylko mafia rosyjska jest specyficzna . Wloska czesto , np camorra opiera sie na wiezach krwi to calkiem inny schemat niz rosyjska.
Z tego co wiem niezbyt wspolpracuja wlasnie camorra( nie wiem jak inne wloskie) i rosyjskie mafie. Zapewne ma na to wplyw przeszlosc mianowicie- po upadku komunizmu wplywy mafii i ich rola zaczela znowu odgrywac duza role, formowaly odnawialy swa sile &#39; wielki firmy&#39; podobno mafia rosyjska chciala zajac Rzym na co camorra bezwzglednie nie pozwolila. Trudno to mowic o wojnie, bo takiej nie ma ale raczej ukladu czy przychylnosci pomiedzy grupami nie ma.


Co jest wielkoscią camorry? Działanie. Sa zapewne mniej brutalni niz wspomiana mafia rosyjska choc to trudno stwierdzic wkoncu z rąk mafi rodem z Neapolu w ciagu ostatnich 25-30 lat zgineło ponad 4 tysiące ludzi. a w ostatnich 3-4 latach gineło wiecej ludzi rocznie niz w Bagdadzie czy Afganistanie.
To daje do myslenia ale o tym w TV nie uslyszymy. Kolejny maskryczny fakt camorra kontroluje w tej chwili wedlug szacunkow okolo 3.5 % PKB Włoch... Kto zna sie na rzeczy wie co to znaczy.


Alfabet mafii proste - podstawa.
 
W 0

wislak23

Użytkownik
a kiedyś czytałem o takiej akcji policji z Włoch, że rozpracowali jakąś tam mafię dzięki ....... Facebookowi :p Dzięki znajomym jakich posiadali główni podejrzani doszli do jakiś tam tropów i powiązali osoby się powtarzające i się udało :p Może bajka, może nie ale ciekawe :p
 
qozi 4,8K

qozi

Forum VIP
Czytałem jakiś czas temu Gomorrę. Świetna książka, Saviano pokazał wszystko, gałęzie które kontroluje mafia począwszy od śmieci przez budownictwo aż po przemysł odzieżowy jest zatrważająca.
Ja na luzie zabrałem teraz się za czytanie i mam dwa rozdziały za sobą, na razie nie mogę w żadnym razie oceniać, trochę męczą mnie te opisy poboczne, ale to tylko dlatego, że jestem w gorącej wodzie kąpany i od razu chciałbym wszystko wiedzieć ;).

Jak poziom zaciekawienia będzie taki jak teraz to myślę, że poradzę sobie do końca tygodnia.

51 złoty, ale wiedziałem, że nie będę żałować.

Następnie wezmę Latkowskiego jak polecacie bo pamiętam, że to on kręcił dokument o rugbystach gdyńskich także jestem pewny, że książka o mafii też będzie tak świetnie zrobiona.

Co mnie szokuje to zarobki na czarno tych chałupników, można być przekonanym, że są z wioski, ale ja nie mógł bym za tyle robić mają w głowie to, że moja praca przynosi milionowe zyski.

Jadę dalej.
 
bukmachertsw 437

bukmachertsw

Użytkownik
Dla zainteresowanych można wstawic jakies fragmenty ksiazek czy reportazy .


Z Ksiazki Saviano :&quot; Pielegniarze z pogotowia ratunkowego zgłaszali władzom, że wjeżdzając karetką na teren konfliktu , niekoniecznie do rannych w strzelaninach, ale na przykład do staruszki ze złamanym biodrem czy do zawału, musieli za każdym razem wysiadać z samochodu, pozwolić się przeszukać i wpuścić do karetki ludzi mafii, żeby mogli sprawdzić czy nie przewożą przypadkiem broni, kilerów albo uciekinierów. W czasie wojny nikt nie respektuje czerwonego krzyża, żaden klan nie podpisał traktatu genewskiego. Patrole karabinierów były tez wystawione na ryzyko. Pewnego dnia seria z karabinu przeszyła karoserię samochodu , w którym jechali karabinierzy w cywlinch ubraniach, bo wzięto ich za kamorystów z wrogiej grupy&quot;


Dalszy ciąg historii jest tylko ciekawszy. Jest to fragment z rozdziału mówiącym o wojnie w strukturze kamorry, abstolutnie brutalnej i bezwzględnej . Gdzie nie ma podziału na kobiety czy dzieci , każdy kto zadawał/zadaje sie z wrogą grupą , każdy kto był w złym miejscu w złym czasie jest zagrożony.

Polecam;)
 
M 0

marcinusone

Użytkownik
Chętnie przeczytam tą książke poniewaz interesuje mnie ta tematyka. Proponuje przed tą ksiązką przeczytać to co napisał Słowik w książce &quot;Skarżyłem się grobowi&quot;.
 
vis-maior 1

vis-maior

Użytkownik
McMafia to jednak podstawa - dość obszernie ukazana jest historia i przyszłość przestępczości zorganizowanej na wszystkich kontynentach, polecam ;)
 
sylwia-olszews 0

sylwia-olszews

Użytkownik
Książka rzeczywiście warta jest polecenia! Swego czasu krążył po internecie, fajny film o włoskich mafiach, niestety nie pamiętam tytułu.
Pamięta ktoś może tytuł ? Chętnie obejrzałabym jeszcze raz.
 
Do góry Bottom