mark1973
Znawca - Hokej
Od 9 do 20 sierpnia rozpoczynają się Mistrzostwa Świata Juniorów, które zostały odwołane w grudniu 2021 z powodu pandemii.
Poniżej wstawiam składy uczestników. Przy okazji typów postaram się w miarę posiadanego czasu napisać kilka zdań o poszczególnych ekipach.
Grupa A
Kanada
Bramkarze:
Brett Brochu (Londyn, OHL), Dylan Garand (Kamloops, WHL), Sebastian Cossa (Edmonton, WHL).
Obrońcy:
Lukas Cormier (Charlottetown, QMJHL), Daemon Hunt (Moose Jaw, WHL), Carson Lambos (Winnipeg, WHL), Ryan O'Rourke , Jack Thompson (obaj Sault Ste. Marie, WHL), Donovan Sebrango (Grand Rapids, AHL), Ronan Seeley , Olen Zellweger (obaj Everett, WHL).
Napastnicy:
Connor Bedard (Regina, WHL), Will Cuylle (Windsor, OHL), Elliot Desnoyers (Halifax, QMJHL), William Dufour (Saint John, QMJHL), Tyson Foerster (Barrie, OHL), Nathan Gaucher (Québec, QMJHL) , Ridly Greig (Brandon, WHL), Kent Johnson (Columbus, NHL), Riley Kidney (Acadie-Bathurst, QMJHL), Mason McTavish (Hamilton, OHL), Zack Ostapchuk (Vancouver, OHL), Brennan Othmann (Flint, OHL) , Joshua Roy (Sherbrooke, QMJHL), Logan Stankoven (Kamloops, WHL).
Finlandia
Bramkarze:
Juha Jatkola (Kuopio), Jani Lampinen (Kiekko-Espoo), Leevi Meriläinen (Oulu).
Obrońcy:
Aleksi Heimosalmi (Pori), Joni Jurmo (Jukurit), Topi Niemelä (Oulu), Petteri Nurmi (Hämeenlinna), Kasper Puutio (Kuopio), Ruben Rafkin , Eemil Viro (obaj TPS Turku), Matias Rajaniemi (Lahti).
Napastnicy:
Samuel Helenius (Ontario, AHL), Roni Hirvonen (IFK Helsinki), Roby Järventie (Belleville, AHL), Oliver Kapanen , Juuso Mäenpää , Kasper Simontaival (wszyscy Kuopio), Roni Karvinen (Lappeenranta), Joakim Kemell (Jyväskylä), Ville Koivunen (Oulu), Brad Lambert (Lahti), Eetu Liukas (Hämeenlinna), Joel Määttä (Univ. Vermont, NCAA), Aatu Räty (Bridgeport, AHL), Kalle Väisänen (TPS Turku).
Czechy
Bramkarze :
Jan Bednář (Acadie-Bathurst, QMJHL), Tomáš Suchánek (Trójmiasto, WHL), Pavel Čajan (Kuchnia, OHL).
Obrońcy :
František Němec (Kometa Brno), Jiří Ticháček (Kladno), Stanislav Svozil (Regina, WHL), Aleš Čech (Oulu, Finlandia), Štěpán Němec (Litoměřice), David Jiříček (Plzen), David Špaček (Sherbrooke ) , QMJHL), Tomáš Hamara (Tappara Tampere, Finlandia).
Napastnicy :
Petr Hauser (Sparta Praga), Adam Měchura (Liberec), Tomáš Urban , Daniel Herčík (obaj Pardubice), Jiří Kulich (Karlovy Vary), Matouš Menšík (Jihlava), Jaroslav Chmelař (Providence College, NCAA), Michal Gut (Everett, WHL), Martin Ryšavý (Moose Jaw, WHL), Gabriel Szturc (Kelowna, WHL), Ivan Ivan (Cape Breton, QMJHL), Jan Myšák (Hamilton, OHL), Matyáš Šapovaliv (Saginaw, OHL), Jakub Kos (Ilves Tampere, Finlandia).
Słowacja
Bramkarze :
Šimon Latkóczy (Uniwersytet Nebraska-Omaha, NCAA), Patrik Andrisík (Mannheim, Niemcy), Tomáš Boľo (Púchov).
Obrońcy :
Boris Žabka (Slovan Bratysława), Jozef Viliam Kmec (Koszyce), Dávid Nátny (Martin), Adam Stripai (Michalovce), Denis Bakala (Preszów), Šimon Bečár , Rayen Petrovický (obaj Trenczyn), Šimon Groch ( Ołomuniec, Czechy), Maxim Štrbák (Jokerit Helsinki, Finlandia), Michael Laurenčík (Tyresö-Hanviken, Szwecja).
Napastnicy :
Roman Faith (Stolice Bratysławy), Jakub Demek (Koszyce), Oleksij Myklucha , Oliver Stümpel (obaj Nitra), Martin Mišiak (Nove Zámky), Matej Kašlík (Púchov), Samuel Honzek (Trenczyn), Maroš Jedlička , Jakub Kolenič (obaj Zvolen), Libor Nemec (Lukko Rauma, Finlandia), Dalibor Dvorský (Solna, Szwecja), Servác Petrovský (Třinec, Czechy), Ľubomír Kupčo (Des Moines, USHL), Peter
Łotwa
Bramkarze :
Bruno Brūveris (Cedar Rapids (USHL), Patriks Bērziņš( HK Lepaja) , Rūdolfs Lazdiņš (HK Olimp/VENTA2002)
Obrońcy :
Niks Feņenko (Baie-Comeau Drakkar (QMJHL), Bogdans Hodass (Medicine Hat Tigers (WHL), Harijs Brants (Acadien-Bathurst Titan (QMJHL)), Rihards Simanovičs (HK Mogo/LSPA), Pēteris Bulāns (HS Rīga), Daniels Goršānovs(HK Zemgale/LLU), Ralfs Bergmanis (Sioux City Musketeers (USHL)), Gustavs Ozoliņš (Sioux Falls Stampede (USHL),
Napastnicy :
Oskars Lapinskis (SCL Tigers NL20 (Šveice)), Martins Laviņš (Cedar Rapids (USHL)), Raimonds Vītoliņš (Vermont Univ. (NCAA)), Fēlikss Gavars (Fargo Force (USHL)), Darels Dukurs (SCL Tigers NL20 ), Rainers Dārziņš , Ģirts Silkalns, Rainers Rullers ( wszyscy HS Rīga), Dans Ločmelis , Sandis Vilmanis ( obaj Lulea J20), Klāvs Veinbergs (HK Zemgale/LLU), Pēteris Purmalis (Sioux City Musketeers (USHL), Daniels Andersons (HK Zemgale/LLU), Anrī Ravinskis (Blainville-Boisbrianda Armanda (QMJHL))
Grupa B
USA
Bramkarze :
Remington Keopple (Des Moines, USHL), Kaidan Mbereko (Lincoln, USHL), Andrew Oke (Saginaw, OHL).
Obrońcy:
Sean Behrens (University of Denver, NCAA), Brock Faber (University of Minnesota, NCAA), Aidan Hreschuk (Boston College, NCAA), Luke Hughes , Jacob Truscott (oba University of Michigan, NCAA), Wyatt Kaiser (University of Minnesota Duluth, NCAA), Tyler Kleven (Uniwersytet Dakoty Północnej, NCAA), Ian Moore (Harvard University, NCAA), Jack Peart (St. Cloud State University, NCAA).
Napastnicy:
Brett Berard , Riley Duran (obaj Providence College, NCAA), Thomas Bordeleau (San Jose, NHL), Logan Cooley , Frank Nazar , Charlie Stramel (wszystkie USA NTDP U18), Matt Coronato (Harvard University, NCAA), Dominic James , Matt Knies (obaj University of Minnesota, NCAA), Carter Mazur (University of Denver, NCAA), Hunter McKown (Colorado College, NCAA), Sasha Pastujov (Guelph, OHL), Mackie Samoskevich (University of Michigan, NCAA), Red Savage (Uniwersytet w Miami, NCAA), Landon Slaggert (Uniwersytet Notre Dame, NCAA).
Szwecja
Bramkarze:
Calle Clang (Rögle), Carl Lindbom (Djurgården), Jesper Wallstedt (Luleå).
Obrońcy:
Emil Andrae (HV71), Simon Edvinsson (Frölunda), Mans Forsfjäll (Skellefteå), Helge Grans (Ontario, AHL), Ludvig Jansson (Södertälje), Leo Lööf (Ilves, Finlandia), Anton Olsson (Skellefteå), William Wallinder (Rögle).
Napastnicy:
Jonathan Lekkerimäki , Liam Öhgren (obaj Djurgården), Daniel Ljungman (Rögle), Fabian Lysell (Vancouver, WHL), Oskar Magnusson (AIK Stockholm), Theodor Niederbach , Linus Sjödin (obaj Rögle), Oskar Olausson (Oshawa, OHL), Isak Rosén (Leksand), Albert Sjöberg (Södertälje), Åke Stakkestad (Karlskoga), Victor Stjernborg (Växjö), Daniel Torgersson (Manitoba, AHL).
Szwajcaria
Bramkarze:
Henauer Andri (SC Bern), Pasche Kevin (Omaha Lancers / USHL), Patenaude Noah (Saint John Sea Dogs / QMJHL)
Obrońcy :
Chanton Giancarlo (Genève-Servette HC), Delémont Noah (EHC Biel-Bienne), Despont Vincent (Saint John Sea Dogs / QMJHL), Dionicio Rodwin (Niagara IceDogs / OHL), Meile Nick (SC Bern), Nussbaumer Arno (EV Zug), Sidler Dario (Lausanne HC), Streule Maximilian (Winnipeg Ice / WHL), Zanetti Brian (Peterborough Petes / OHL)
Napastnicy :
Alge Mats (SCRJ Lakers), Allenspach Dario (EV Zug), Baechler Nicolas (GCK/ZSC Lions), Biasca Attilio (Halifax Mooseheads / QMJHL), Fahrni Joshua (SC Bern), Garessus Lilian (HC Ajoie), Graf Marlon (GCK/ZSC Lions), Henry Joel (GCK/ZSC Lions), Knak Simon (HC Davos), Marchon Joel (EV Zug), Muggli Tim (EV Zug), Nicolet Kevin (Linköping HC / SWE), Ritzmann Fabian (SC Bern), Taibel Jonas (Moncton Wildcats / QMJHL).
Niemcy
Bramkarze :
Florian Bugl (Straubing), Niklas Lunemann (Kolonia / Bad Neuheim), Nikita Quapp (Eisbären Berlin).
Obrońcy :
Arkadiusz Dziambor (Mannheim / Heilbronn), Nils Elten (Iserlohn / Herne), Luca Münzenberger (Univ. of Vermont, NCAA), Korbinian Geibel (Eisbären Berlin), Maximilian Glötzl (Kolonia / Bad Neuheim), Adrian Klein (Straubing / Landshut), Maksymilian Szuber (Monachium), Leon van der Linde (Kaufbeuren).
Napastnicy :
Alexander Blank , Josef Eham (obaj Düsseldorf), Ryan Del Monte (Barrie, OHL), Luca Hauf (Edmonton, WHL), Nikolaus Heigl , Thomas Heigl (obaj Salzburg), Haakon Hänelt (Gatineau, QMJHL), Danjo Leonhardt (Norymberga), Yannick Proske (Spokane, WHL / Iserlohn), Bennet Rossmy (Eisbären Berlin), Maciej Rutkowski (Iserlohn), Joshua Samanski (Straubing), Markus Schweiger (Kaufbeuren), Justin Volek (Augsburg).
Austria
Bramkarze :
Thomas Pfarrmaier (Salzburg), Leon Sommer (Linz), Sebastian Wraneschitz (Trójmiasto, USHL).
Obrońcy :
Lukas Hörl , Lukas Necesany (obaj Salzburg), Lorenz Lindner , Maximilian Preiml , Tobias Sablattnig , Christoph Tialler (wszyscy Klagenfurt), Matteo Mitrovic (Nordic Academy), David Reinbaecher (Kloten, Szwajcaria), Martin Urbanek (Villach ) ).
Napastnicy :
Luca Auer , Oskar Maier , Lucas Thaler, Maximilian Hengelmüller (wszyscy Salzburg), Jonas Dobnig (New Jersey Rockets, USA), Tim Geifes (Villach), Nico Kramer , Fin van Ee (obaj Klagenfurt), Moritz Lackner (Stanstead College, Kanada), Senna Peeters (Innsbruck), Ian Scherzer (Rögle, Szwecja), Leon Wallner (Södertälje, Szwecja), Janick Wenicke (Nordic Academy).
Ostatnia edycja: