>>>BETFAN - BONUS 200% do 400 ZŁ <<<<
>>> BETCLIC - ZAKŁAD BEZ RYZYKA DO 50 ZŁ + GRA BEZ PODATKU!<<<
>>> FUKSIARZ - ZERO RYZYKA 100% DO 50 ZŁ. ZWROT W GOTÓWCE!<<<

Liga Niemiecka 2007/08

Status
Zamknięty.
tbm 642

tbm

Forum VIP
W tym temacie typujemy, analizujemy i dyskutujemy na temat spotkań niemieckiej Bundesligi koszykarskiej ;)

Zapraszam wszystkich do podawania typów popartych analizami, komentarzami, może wspólnie uda nam się zarobić na tej lidze ;)

Póki co w Niemczech koszykarze mają za sobą już jedną serię spotkań, a dzisiejszego wieczoru odbędą się pierwsze dwa spotkania drugiej kolejki. Oto moje typy:

Eisbaeren Bremerhaven - Walters Tubingen
Drużyna Eisbaeren bardzo dobrze radzi sobie na własnym parkiecie, i ogolnie w poprzednim sezonie była jedną z najlepszych drużyn sezonu zasadniczego. Wiodącymi postaciami w tym sezonie ma być amerykański duet N&amp;N tj. center Nate Doornenkamp i rozgrywający Nate Funk. W pierwszym tegorocznym spotkaniu (L Telekom Bonn 67-77) obaj zdobyli po 13 punktów, choć gdyby Doornenkamp był skuteczniejszy w rzutach za dwa to kto wie jakby potoczyły się losy tego spotkania (trafił tylko 2 z :cool:. Dziś ma już być zdecydowanie lepiej i ta dwójka wspierana przez swoich kolegów ma poprowadzic Eisbaeren do zwycięstwa nad Walters Tubingen, które w pierwszej serii spotkań pewnie ograło słabe Trier. Druzyna Tubingen posiada mocną pierwszą piątkę, ale rezerwowi nie są już tak silni i moim zdaniem to może być główny czynnik przeważający szalę zwycięstwa na korzysć Eisbaeren :wink:
Mój typ: Eisbaeren Bremerhaven - 1,50 w Unibet

Science City Jena - Telekom Baskets Bonn
Beniaminek z Jeny w pierwszym spotkaniu ambitnie walczył z Deutsche Skyliners Frankfurt i nieznacznie przegrał 64-68. Natomiast korzykarze z Bonn w miarę pewnie, bo różnicą 10 punktów ograli aspirujące do mistrzowskiego tytułu Eisbaeren. Zresztą... koszykarze z Bonn także są jednymi z faworytów do wywalczenia mistrzowskiego trofeum. Aby tak się stało należy wygrywać pojedynki z niżej notowanymi przeciwnikami, a takim niewątpliwie jest drużyna beniaminka, ktora bądź co bądź będzie na pewno stawiała twardy opór, ale wydaje mi się, że podobnie jak w przypadku opisywanego wcześniej spotkania szalę zwycięstwa mogą przechylić rezerwowi, a co jak co ale drużyna Telekom Bonn ma bardzo wyrównany skład :wink:
Mój typ: Telekom Baskets Bonn - 1,40 w Unibet
 
P 0

pettersen

Użytkownik
vs


typ: ARTLAND DRAGONS +
kurs: 2.45
stawka: 6/10
buk: EUROBET

Koeln to już nie ta sama ekipa, która w zeszłym roku potrafiła znakomitą obroną wygrywać mecze. Po odejściu Marcina Gortata ich gra już nie wygląda tak ciekawie, chociaż może z meczu na mecz będzie lepiej. Obie drużyny mają już za sobą pierwsze spotkania. Koszykarze z Koeln przegrali na wyjezdzie z Ludwigsburgiem (70-83). Warto zauważyć 40 minut spędzonych na parkiecie przez McElroya (12p 6z). Ma tak być co tydzień? Jeżeli tak, to Immanuel wysiądzie w połowie sezonu. W dzisiejszym spotkaniu nie zagra Curtis Sumpter (33 minuty w pierwszym meczu, 5p 2z). Smoki w swoim pierwszym meczu uległy na własnej hali z głównym pretendentem do tytułu Albą Berlin (72-78 ).
Reasumując, obie ekipy prezentują podobny poziom, dlatego 2.45 to trochę za dużo. Próbujemy!

68-69
 
alex76 21

alex76

Użytkownik
Koeln to już nie ta sama ekipa, która w zeszłym roku potrafiła znakomitą obroną wygrywać mecze.
Przepraszam, ale z tym stwierdzeniem nie mogę się zgodzić. RheinEnergie Koln nigdy nie grało dobrej defensywy a świadczą o tym pojedynki z ubiegłego sezonu z Bambergiem.

Co do samego typu to owszem się zgodzę bo warto spróbować, gdyż istotną informacją tutaj jest zmniejszenie budżetu przez głównego strategicznego sponsora tej ekipy - RheinEnergie.

Niemniej jednak przegrana z Ludwigsburgiem nie jest hańbą i jak dobrze zaznaczyłeś na wyjeździe, a trzeba wziąć pod uwagę fakt, iż w poprzednim sezonie zespół ten u siebie tylko 4 razy schodził jako pokonana ekipa - 13 wygranych.

Gościom będzie bardzo trudno, gdyż świetnej defensywy nigdy nie mieli a i z grą w ofensywie nie jest łatwo. Zaryzykować można, ale w mojej opinii o wygraną &quot;Smoków&quot; będzie niezwykle trudno.
 
tbm 642

tbm

Forum VIP
Eisbaeren Bremerhaven - Walters Tubingen
Mój typ: Eisbaeren Bremerhaven - 1,50 w Unibet ⛔

Science City Jena - Telekom Baskets Bonn
Mój typ: Telekom Baskets Bonn - 1,40 w Unibet ✅
W spotkaniu Eisbaeren z Walters Tubingen decydujące znaczenie miała czwarta kwarta, którą zdecydowanie wygrali goście. Nie jest to może jakaś wielka niespodzianka, ale mimo wszystko faworyt zawiódł. W drugim z czwartkowych spotkań Telekom Bonn pewnie pokonał beniaminka z Jeny ;)

Co do dzisiejszego spotkania Rhein Energie z Artland to ja podobnie jak Pettersen zapamiętałem drużynę z Koeln jako dobrze grającą w defensywie ;P no ale może patrze tutaj na poszczególne spotkania. W każdym bądź razie teraz sponsor zmniejszył nakłady finansowe i wydaje mi się, że teraz klub ten znacznie częściej może przegrywac. Podobnie jak Pettersen poszukiwałbym w dzisiejszym spotkaniu niespodzianki i typowałbym &quot;dwójkę&quot; na Artland Dragons ;)
 
alex76 21

alex76

Użytkownik
POM baskets Jena - Artland Dragons
W tym pojedynku widzę jednego zwycięzce, a jest nim zespół gości. Artland w tym sezonie spisuje się bardzo dobrze, gdyż posiada bilans 4 wygranych i 1 porażki. Będzie to dopiero 2 wyjazdowe spotkanie Smoków, ale wierzę że uda im się pokonać niżej notowanego przeciwnika. Jena to obecnie najsłabsza drużyna BBL i nic nie wskazuję na to aby miało się to zmienić. W ostatniej kolejce Artland pokonali u siebie Eisbaren Bremerhaven 77:64 co świadczy o tym, że gracze Ci znajdują się w wysokiej formie. POM jest skazywana na spadek z ligi i nie sądze aby z mocnym rywalem była w stanie nawiązać wyrównaną walkę tym bardziej, że drużyna ta spisuje się bardzo słabo w ofensywie.

POM baskets Jena - Artland Dragons (-8,5) 2 (1.85) 7/10
 
alex76 21

alex76

Użytkownik
POM baskets Jena - Artland Dragons
W tym pojedynku widzę jednego zwycięzce, a jest nim zespół gości. Artland w tym sezonie spisuje się bardzo dobrze, gdyż posiada bilans 4 wygranych i 1 porażki. Będzie to dopiero 2 wyjazdowe spotkanie Smoków, ale wierzę że uda im się pokonać niżej notowanego przeciwnika. Jena to obecnie najsłabsza drużyna BBL i nic nie wskazuję na to aby miało się to zmienić. W ostatniej kolejce Artland pokonali u siebie Eisbaren Bremerhaven 77:64 co świadczy o tym, że gracze Ci znajdują się w wysokiej formie. POM jest skazywana na spadek z ligi i nie sądze aby z mocnym rywalem była w stanie nawiązać wyrównaną walkę tym bardziej, że drużyna ta spisuje się bardzo słabo w ofensywie.
POM baskets Jena - Artland Dragons (-8,5) 2 (1.85) 7/10 ✅


&quot;Smoki&quot; nie miały najmniejszych problemów z pokonaniem słabego rywala, który raczej nie zdoła się już utrzymać w BBL.
 
lukash 63

lukash

Użytkownik
ALBA Berlin - Skyliners Frankfurt
Tym razem do typowanie wybrałem sobie mecz koszykówki. Jest to trzynasta kolejka Niemieckiej Bundesligi. W tym spotkaniu lider rozgrywek Alba Berlin będzie podejmował dopiero trzynasty zespól tego sezonu Skyliners Frankfurt. W tym sezonie gospodarze na własnym parkiecie spisują sie znakomicie. Na sześć rozegranych spotkań, wywalczyli komplet punktów wygrywając wszystkie sześć meczy. Jednak na swojej drodze nie mieli oni zbyt mocnych rywali, jednak w meczach wyjazdowych grali już z czołówką i również wygrywali. Skyliners Frankfurt w tym sezonie spisuje się niezbyt dobrze. Zajmują trzynastą lokatę i ich gra nie wygląda na taką, aby miała doprowadzić do jakiegoś większego sukcesu. W meczach wyjazdowych grają słabo i na pięć spotkań dwa wygrali i trzy przegrali. Dodać warto, że te przegrane najczęstszej były dużą różnicą punktów. Obydwa kluby oprócz ligi Niemieckiej występują w Pucharze ULEB, jednak ani jedna, ani druga z drużyn nic specjalnego tam nie osiągają i raczej nie mają szans na awans do kolejnej fazy turnieju. Ponadto ALBA jest obecnie w o wiele lepszej formie niż ich dzisiejsi rywale. Skyliners notuje serie trzech porażek z rzędu i szczerze mówiąc wydaje mi się, że dzisiaj zanotują czwartą. Są oni zdecydowanie słabszą drużyną niż koszykarze ze stolicy Niemiec i nie mają z nimi zbytnio szans biorąc pod uwagę miejsce spotkania. W tym meczu typuje pewne zwycięstwo gospodarzy, i myślę, że można nawet zaryzykować w tym meczu handicap, który został wystawiony przez bukmacherów na dość niskim poziomie (0:11,5)

Typ: Alba Berlin ( 0:11,5) kurs:1,90
 
P 0

pettersen

Użytkownik
vs


Mecz o 20:00, praktycznie nigdzie w sieci już nie można zagrać. Goście z Koeln zagrają bez Baileya, Nadjfejia, McElroya i Nikagbatse. Typ na smoki to dla mnie bankier. Interwetten oferuje 1.25
pzdr
 
remisiek 48

remisiek

Użytkownik
Niemcy Bundesliga
godzina 20:00
POM baskets Jena - EnBW Ludwigsburg
mój typ: EnBW Ludwigsburg -6.5 pkt. wynik 69:71 ⛔⛔⛔:kwasny4565:
kurs: 1.85
bukmacher: expekt


W dzisiejszym spotkaniu Niemieckiej Bundesligi dojdzie do pojedynku pomiędzy POM baskets Jena,a EnBW Ludwigsburg. Drużyna gospodarzy notuje ostatnio porażkę za porażką (ostatnie 6 spotkań to bilans 0-6) w przeciwieństwie do gości, którzy nabrali wiatru w żagle i wygrywają mecz za meczem (ostatnie 6 spotkań 5-1). W dzisiejszym spotkaniu typuję zwycięstwo gości różnicą 7 pkt.
 
remisiek 48

remisiek

Użytkownik
Niemcy Bundesliga
godzina 19:30
Paderborn - Tigers Tubingen
mój typ: Paderborn -4.5 pkt. wynik: 89:56 ✅✅✅:spokodfhgfh:
kurs: 1.85
bukmacher: expekt
dla mniej odważnych typ: 1 kurs 1.55


W dzisiejszym spotkaniu drużyna Paderborn podejmować będzie na własnym parkiecie drużynę Tigers Tubingen. Obie te drużyny zajmują odpowiednio w lidze 14 i 15 miejsce. Ostatnie mecze tych drużyn przedstawiają się następująco:

21/10/2007 Bundesliga Tübingen vs. Paderborn 81:63
03/02/2007 Bundesliga Tübingen vs. Paderborn 76:64
08/10/2006 Bundesliga Paderborn vs. Tübingen 77:54

Można tu zauważyć, że wszystkie te spotkania wygrywali gospodarze. W tym sezonie goście dzisiejszego spotkania wygrali dość wyraźnie, ale przyszedł czas rewanżu i według mnie to gospodarze dzisiaj będą górą. Ostanie mecze gospodarzy to mecze z czołówką ligi
niemieckiej:

23/02/2008 Bundesliga Bonn vs. Paderborn 73:63
(Bonn aktualnie 4 miejsce w tabeli)

17/02/2008 Bundesliga Paderborn vs. Opel Skyliners 68:88
(Opel Skyliners aktualnie 6 miejsce w tabeli)

10/02/2008 Bundesliga Brose Baskets Bamberg vs. Paderborn 84:60
(Brose Baskets Bamberg aktualnie 5 miejsce w tabeli)

01/02/2008 Bundesliga Paderborn vs. Leverkusen 74:76
(Leverkusen aktualnie 3 miejsce w tabeli)


Po serii ciężkich meczy z czołówką tabeli przyszedł czas na zwycięstwo, a okazja ku temu jest idealna, ponieważ drużyna gości ostatnio nie prezentuje się najlepiej:

23/02/2008 Bundesliga Tübingen vs. Oldenburg 78:83
(Oldenburg aktualnie 9 miejsce w tabeli)

16/02/2008 Bundesliga Science City Jena vs. Tübingen 64:84
(Science City Jena aktualnie ostatnie 18 miejsce w tabeli - bez niespodzianki:)

09/02/2008 Bundesliga Tübingen vs. Bremerhaven 75:78
(Bremerhaven aktualnie 11 miejsce w tabeli)

02/02/2008 Bundesliga Trier vs. Tübingen 96:74
(Trier aktualnie przedostatnie 17 miejsce w tabeli)

26/01/2008 Bundesliga Tübingen vs. Köln 65:92
(Köln aktualnie 7 miejsce w tabeli)

Porażki dość wyraźne i co można zauważyć większość z nich poniesione na własnym terenie.
Jestem przekonany, że zespół gospodarzy okaże się lepszy od drużyny gości, a handicap -4.5 pkt. na Paderborn jak najbardziej prawdopodobny!
 
remisiek 48

remisiek

Użytkownik
Niemcy Bundesliga
godzina 20:00
Artland Dragons - POM baskets Jena
mój typ: Artland Dragons handicap -16.5 wynik: 97:66 ✅✅✅:spokodfhgfh:
kurs: 1.85
bukmacher: expekt


Dzisiejszego wieczoru dojdzie do pojedynku lidera Niemieckiej Basket Bundesligi Artlandu Dragons z drużyną, która zamyka ligową tabelę POM baskets Jena. W tym sezonie obie drużyny spotkały się już ze sobą:

27/10/2007 Bundesliga Science City Jena vs. Artland Dragons 61:85

Drużyna gości jest skazana na porażkę w dzisiejszym spotkaniu i nie może liczyć na łagodny wymiar kary. Dwa zwycięstwa w lidze przy dwudziestu porażkach, a do tego mecz z liderem z którym w pierwszym meczu na własnym parkiecie przegrywa się różnicą 24 punktów nie budzi optymizmu.
Typuję wysokie zwycięstwo Artland Dragons różnicą minimum 17 punktów.
 
remisiek 48

remisiek

Użytkownik
Niemcy Bundesliga
godzina: 19:00
BG 74 Gottingen - TBB Trier
mój typ: BG 74 Gottingen handicap -7.5
kurs: 1.85
bukmacher: expekt
Dla mniej odważnych typ 1 kurs 1.30

Spośród dzisiejszych pojedynków w Niemieckiej Bundeslidze zainteresowało mnie spotkanie BG 74 Gottingen - TBB Trier. Drużyny te w obecnym sezonie spotkały się już raz:
28/10/2007 Bundesliga Trier vs. BG 74 Göttingen 106:91
Drużyna gospodarzy notuje ostatnio dobre występy w lidze. Wygrana u siebie z dziesiątą drużyną 92:71, a tydzień później wygrana w wyjazdowym pojedynku z Ulm 79:89. Tak dla wiadomości to Ulm wygrało wczoraj z Albą i to na wyjeździe!!! Natomiast co można powiedzieć o drużynie gości? Ostatni zwycięstwo na własnym parkiecie z Giessen, które zajmuje szesnaste miejsce w lidze 69:61, a wcześniej trzy porażki z rzędu w tym dwie na włanych śmieciach z Artlandem oraz Ludwigsburgiem.
Drużyny te dzielą w lidze 4 miejsca i jestem przekonany, że tak będzie dzisiaj na boisku. Zwycięstwo drużyny BG 74 Gottingen nie podlega dyskusji. Ja jestem również przekonany, że osiągną to wygrywając różnicą minimum 8 punktów.
 
remisiek 48

remisiek

Użytkownik
Niemcy Bundesliga
godzina: 20:00
EWE Oldenburg - BG 74 Gottingen
mój typ: EWE Oldenburg -7.5 wynik: 88:68 ✅✅✅:spokodfhgfh:
kurs: 1.85
bukmacher: expekt
Dla mniej odważnych typ 1 kurs 1.30


Dzisiaj w Niemieckiej Bundeslidze wypatrzyłem spotkanie EWE Oldenburg - BG 74 Gottingen. Drużyny te w obecnym sezonie grały już ze sobą:

16/11/2007 Bundesliga BG 74 Göttingen vs. Oldenburg 68:76

Lepszą okazała się drużyna dzisiejszych gospodarzy, która od połowy lutego jest na fali wznoszącej. Wgrała z rzędu 6 spotkań po 3 w domu i na wyjeździe:

22/03/2008 Bundesliga Giessen vs. Oldenburg Z - 76:83
14/03/2008 Bundesliga Oldenburg vs. Artland Dragons Z - 83:63
09/03/2008 Bundesliga Ludwigsburg vs. Oldenburg Z - 84:84 91:99 (OT)
01/03/2008 Bundesliga Oldenburg vs. Braunschweig Z - 80:67
23/02/2008 Bundesliga Tübingen vs. Oldenburg Z - 78:83
17/02/2008 Bundesliga Oldenburg vs. Bonn Z - 86:72

Jeśli chodzi o drużynę BG 74 Gottingen to powiem szczere, że gra nierówno. Potrafi wygrać jak i przegrać jak np. w ostatnim meczu na własnym parkiecie z ostatnią drużyną ligi różnicą 15 punktów (59:74).
Stawiam dzisiaj na Oldenburg, którzy nie powinni mieć żadnych kłopotów z pokonaniem gości różnicą przynajmniej 8 punktów.
 
remisiek 48

remisiek

Użytkownik
Niemcy Bundesliga
godzina: 19:00
Ulm - Eisbaren Bremerhaven
mój typ: Ulm
kurs: 1.55
bukmacher: expekt
Dla chcących ryzykować proponuję również handicap na Ulm -3.5 kurs 1.85

Dzisiaj wybrałem mecz pomiędzy Ulm, a Eisbaren Bremerhaven. Drużyny te już grały w obecnym sezonie razem:
25/11/2007 Bundesliga Bremerhaven vs. Ulm 70:80
Faworytem dzisiejszego meczu jest według mnie drużyna ULM. Ostatnie mecze pokazują, że w drużynie zaczęło się dobrze dziać i są wyniki w postaci zwycięstw:
29/03/2008 Bundesliga Trier vs. Ulm 64:79
24/03/2008 Bundesliga Ulm vs. Leverkusen 105:87
15/03/2008 Bundesliga Ulm vs. Köln 84:61
08/03/2008 Bundesliga Alba Berlin vs. Ulm 90:94
Wygrane z takimi firmami jak Alba i Lewerkusen świadczyć może o dobrej atmosferze i dyspozycji gospodarzy. Natomiast drużyna Eisbaren Bremerhaven to drużyna głównie swojego parkietu. Na wyjazdach nie idzie im najlepiej o czym świadczą ostatnie ich wyniki:
23/03/2008 Bundesliga Alba Berlin vs. Bremerhaven 73:64
12/03/2008 Bundesliga Brose vs. Bremerhaven 87:72
08/03/2008 Bundesliga Giessen vs. Bremerhaven 90:82
24/02/2008 Bundesliga Ludwigsburg vs. Bremerhaven 91:84
Uważam iż w dzisiejszym meczu górą będą gospodarze, którzy powtórzą sukces z pierwszego spotkania w listopadzie i wygrają dzisiejsze spotkanie, które bardzo ich przybliży do strefy plaoff.
 
mody4 743

mody4

Użytkownik
Deutsche Bank Skyliners - Bayer Leverkusen
Typ: 1 (-5.5) ⛔ (77-75)
Kurs: 1.85
Bukmacher: Expekt

Czwarte spotkanie ćwierćfinałowej serii playoffs niemieckiej Bundesligi. Serię rozgrywa się do trzech wygranych spotkań.
Skyliners zakończyli sezon zasadniczy na 6. miejscu, a Leverkusen na 3. Gospodarze nie ustępują jednak drużynie z Leverkusen. Pierwszy mecz na ich parkiecie zakończył się zwycięstwem Skyliners 74-66, a w spotkaniach wyjazdowych ulegali kolejno 75-78 i 82-79, czyli za każdym razem trzema punktami.
Pokazuje to, iż Skyliners za każdym razem byli blisko sprawienia niespodzianki, nie ustępowali znacznie przeciwnikom. W dzisiejszym meczu grają o być albo nie być w playoffs, muszą go wygrać.
Historia spotkań na parkiecie Skyliners:
17/05-08 Bundesliga Playoffs Opel Skyliners vs. Leverkusen 74:66
21/10-07 Bundesliga Opel Skyliners vs. Leverkusen 73:91
01/04-07 Bundesliga Opel Skyliners vs. Leverkusen 61:91
05/02-06 Bundesliga Opel Skyliners vs. Leverkusen 88:84
09/01-05 Bundesliga Opel Skyliners vs. Leverkusen 101:78
24/10-03 Bundesliga Opel Skyliners vs. Leverkusen 81:74
Jak widać, Skyliners zawsze bardzo męczyli się z drużyną z Leverkusen, jednak byli w stanie skoncentrować się na playoffs i myślę, że również dziś się zmobilizują.
Oprócz wygranej gospodarzy prawdopodobnym typem wydaje się under 153.5, ta granica została w serii złamana tylko raz, a w ostatnim meczu w hali Skyliners padło tylko 140 pkt.
 
Status
Zamknięty.
Do góry Bottom