>>>BETFAN - BONUS 200% do 400 ZŁ <<<<
>>> BETCLIC - ZAKŁAD BEZ RYZYKA DO 50 ZŁ + GRA BEZ PODATKU!<<<
>>> FUKSIARZ - ZERO RYZYKA 100% DO 50 ZŁ. ZWROT W GOTÓWCE + 2 FREEBETY!<<<

Letnie Grand Prix w skokach narciarskich 2015

Status
Zamknięty.
christopher48 2K

christopher48

Forum VIP
Letnie Grand Prix w skokach narciarskich 2015




Skoki narciarskie na stronie FIS: http://www.fis-ski.com/ski-jumping/

Letnie Grand Prix na stronie Skijumping.pl: http://www.skijumping.pl/pokaz.php?show=lgp



Od 1994 roku, rok w rok, odbywa się cykl letnich skoków narciarskich. Nie inaczej będzie w tym roku. Wszystko rozpocznie się 31. lipca 2015 konkursem drużynowym mężczyzn w Wiśle, a skończy 27. września 2015 konkursem indywidualnym mężczyzn w austriackim Hinzenbach.



Terminarz (źródła: https://en.wikipedia.org/wiki/2015_FIS_Ski_Jumping_Grand_Prix#Calendar i http://www.skijumping.pl/pokaz.php?show=lgp):

Konkursy indywidualne mężczyzn:

1. sierpnia 2015 - Wisła (Polska) - HS 134
2. sierpnia 2015 - Zakopane (Polska) - HS 134 - konkurs odwołany ---&gt; http://www.skijumping.pl/wiadomosci/19820/LGP-w-Zakopanem-oficjalnie-odwolane/
8. sierpnia 2015 - Hinterzarten (Niemcy) - HS 108
14. sierpnia 2015 - Courchevel (Francja) - HS 132
15. sierpnia 2015 - Einsiedeln (Szwajcaria) - HS 117
29. sierpnia 2015 - Hakuba (Japonia) - HS 131
30. sierpnia 2015 - Hakuba (Japonia) - HS 131
5. września 2015 - Czajkowski (Rosja) - HS 140
6. września 2015 - Czajkowski (Rosja) - HS 140
12. września 2015 - Ałmaty (Kazachstan) - HS 140
13. września 2015 - Ałmaty (Kazachstan) - HS 140
27. września 2015 - Hinzenbach (Austria) - HS 94


Konkursy drużynowe mężczyzn:

31. lipca 2015 - Wisła (Polska) - HS 134
7. sierpnia 2015 - Hinterzarten (Niemcy) - HS 108


Konkursy indywidualne kobiet:

14. sierpnia 2015 - Courchevel (Francja) - HS 96
5. września 2015 - Czajkowski (Rosja) - HS 106
6. września 2015 - Czajkowski (Rosja) - HS 106
12. września 2015 - Ałmaty (Kazachstan) - HS 106
13. września 2015 - Ałmaty (Kazachstan) - HS 106



Zapraszam do dyskusji i pisania analiz
 
radhu21 4K

radhu21

Użytkownik
na STS zawsze można liczyć!! Są i pary na reprezentacje i na zawodników kto lepsze w 1 serii. Ode mnie takie typy, bazowałem oczywiście na wczorajszych treningach i kwalifikacjach:

Polska - Niemcy 1 @ 1,40✅ - Polacy powinni dzisiejszy konkurs wygrać, wczoraj cała czwórka: Kot, Żyła, Kubacki, Stoch skakała bardzo równo i daleko, w walkę z nami włączą się Norwegowie i właśnie Niemcy. Uważam jednak, że bardziej powinniśmy się obawiać Skandynawów. U Niemców pewniakami się wydają Wank i Wellinger, choć i oni mogą zepsuć któryś ze skoków. Freitag i Leyhe dobre skoki przeplatają ze słabszymi.

Norwegia - Austria 1 @ 1,35✅ - uważam to zdarzenie za pewniak. Cała czwórka Norwegów: Forfang, Gangnes, Sjoeen i Fannemel bardzo dobrze wczoraj skakała. Czego nie można powiedzieć o Austriakach. Tutaj jedynie Kraft trzyma poziom. Pozostała trójka: Hayboeck, Poppinger i Diethart nie jest gwarantem dwóch udanych prób. Widzę wyraźne zwycięstwo w tej parze Norwegii.

Słowenia - Finlandia 1 @ 1,18✅ - na podbicie kursu. Słoweńcy w drużynówkach zawsze się sprężają. Choć wczoraj skakali nierówno , to nie powinni mieć problemów z pokonaniem Finów, u których jedynie Ahonen wczoraj skakał przyzwoicie.

Czechy - Japonia 1 @ 1,50 ✅- kolejna super para o ekstra kursie. Japończycy nie mają równego składu. Kobayashi i Sakuyama wybijają się wyraźnie ponad K. Ito i Tochimoto, którzy wczoraj słabo skakali. Dwójką zawodników nie da się niczego ugrać. Czesi choć wczoraj również nie zachwycali to mają bardziej wyrównaną ekipę. Janda całkiem, całkiem najlepiej się prezentował na treningach, liczę na lepsze skoki Koudelki i będzie dobrze.

Szwajcaria - Rosja 1 @ 1,35✅ - pojedynek dwóch słabych ekip, skłaniam się jednak ku Szwajcarom, którzy ciut lepiej się prezentowali. Deschwanden tu powinien zrobić różnicę. Choć najbardziej się obawiam tego typu to się zdecydowałem go zagrać.

Świetny początek sezonu skoków narciarskich!!! ????
 
Otrzymane punkty reputacji: +18
robson-united 7,8K

robson-united

Użytkownik
Składy zespołów na dzisiejszy konkurs -&gt; http://www.skijumping.pl/wiadomosci/19858/LGP-w-Wisle-12-zespolow-na-starcie-konkursu-druzynowego-lista-startowa/

PŚ Wisła - druzynowy piątek 20:15
(65) Niemcy - Austria Typ : Niemcy @ 1,30✅
(69) Słowenia - Czechy Typ : Słowenia @ 1,60⛔eh
(60)Polska - Norwegia Typ : Polska @ 1,48✅
AKO @ 2,65 milenium

Typy oparte na wczorajszych skokach kwalifikacyjnych i treningowych.
Niemcy skakali bardzo równo, Leyhe, Wellinger i Wank. Jedynie zagadka Freitag jak zwykle. Z tym, że Austriacy są bez formy zupełnie, Kraft może i swoje skoczy, ale Diethart, Poppinger i Hayboeck nie wyglądali wczoraj zbyt dobrze.

Słowenia o top3 raczej nie powalczy, ale czwórka ciekawa, Prevc wiadomo klasa i super znowu skkaał wczoraj. Tepes, Hvala i Dezman wyrównani, ale wystarczy zobaczyć co po drugiej stronie czyli Janda, Hajek, Hlava i to mi wystarczy za argument. Koudelka gorszy niż Prevc się wydaje na teraz, a w całokształcie to wiadomo duża przewaga Prevca w dobrej formie.

Polacy u siebie, rok temu wygrali. Nawet Kubacki zadziwia mnie i skacze dobrze póki co na początku letniego sezonu, no ale zimą wiadomo będzie znowu zawodził.. Ważne, że Kot i Żyła w formie, Stoch też swoje dorzuci.
Norwedzy wyrównani, ale skoki wczorajsze dobre, aczkolwiek na tle Polaków wyglądali gorzej jeżeli można je w jakiś sposób porównać. Żyła, Kubacki i Kot skakali ponad 127 m wczoraj, Norwedzy tej bariery nie przekroczyli w zasadzie. Wiadomo potrafi tam w Wiśle na tej skoczni kręcic wiatrem, ale mam nadzieję, że będzie w miarę równo dla wszystkich i te durne pkt i rekompensaty za belkę i wiatr nie będą decydowały.
 
galgan23 521

galgan23

Użytkownik
Zgodzę się z radhu21, Polacy to dzisiaj mocni faworyci do wygranej. To prawda, że o nokaut będzie trudno, a w drużynach Norwegii i Niemiec nieprzewidywalni Wank i Sjoeen, którzy mogą równie dobrze skoczyć średnio jak i odpalić o 3-4 metry dalej od reszty, jednak cała czwórka Polaków w równej formie i o ile skoczą na swoim poziomie powinno być dobrze. O 2 i 3 miejsce walkę powinni stoczyć właśnie Norwegowie i Niemcy, reszcie będzie bardzo trudno zbliżyć się do którejś z tych 3 drużyn na przestrzeni 8 skoków.

Wczoraj pierwszy trening bardzo wietrzny, kwalifikacje jednak już w równiejszych warunkach i zobaczmy jak wyglądałaby drużynówka biorąc wyniki z właśnie kwalifikacji:

1. Polska 512,4pkt (Kot 130.2, Żyła 130.1, Stoch 127.2, Kubacki 124.9)
2. Niemcy 508,7pkt (Wank 135.9, Wellinger 127, Leyhe 123.5, Freitag 122,3)
3. Norwegia 496,2pkt (Fannemel 127.9, Forfang 123.8, Gangnes 122.9, Sjoeen 121,6)
4. Austria 469,2pkt (Kraft 127.2, Hayboeck 115.1, Diethart 113.5, Poppinger 113.4)
Do not zawodników którzy nie otrzymali not za styl dodałem takie, jakie najprawdopodobniej by otrzymali.

Czego można spodziewać się dzisiaj? Na pewno gorszych wyników Wanka, wiadomo że LGP to cykl w którym skacze najlepiej jednak wczoraj miał najmocniejszy wiatr pod narty ze wszystkich zawodników, i ogólnie do najrówniejszych zawodników na pewno nie należy. Takiej bomby (5-6pkt przed całą resztą) nawet w jednym ze skoków nie powinien odpalić wieczorem. Sjoeen z kolei powinien skoczyć lepiej, obserwując jego skoki treningowe zimą można było zaobserwować, że we wszystkich treningach na maxa nie skacze. Rok temu w Wiśle się nie popisał, w 1. serii drużynówki wywrotka a w kwalach DSQ (które notabene były dodatkową 3. serią tych zawodów). Teraz jest bogatszy o doświadczenie z całego zimowego sezonu i cyrków z jego strony bym się nie spodziewał. Fannemel w którymś ze skoków może też skoczyć odrobinę lepiej, natomiast Forfang, Gangnes, Leyhe, Freitag i Wellinger nie powinni ani za bardzo in plus ani in minus w stosunku do skoków z kwali wyskoczyć. Polacy mocna, solidna forma, motywacja wysoka, Stoch powinien wypaść lepiej niż w kwalifikacjach i nawet jak ktoś z pozostałej trójki skoczy trochę poniżej swojego poziomu to spokojnie i tak możemy konkurs nadal wygrać. W Austrii równą formę prezentuje tylko Kraft, Hayboeck raz skoczy lepiej raz gorzej a i tak niczym nawet te lepsze skoki nie przypominają tych sprzed 7 miesięcy z TCS, Poppinger czy Diethart natomiast ponad swój poziom za bardzo nie wyskoczą, nie ta klasa obecnie. W takim składzie Austriaków nie widzę na podium.

Mimo iż z podatkiem, to według mnie poniższe AKO do gry:

Polska 1-3 @ 1.10 ✅ 1. 1042.7pkt :grin: nokaut
Norwegia 1-3 @ 1.38 ✅ 3. 982.7pkt
Niemcy 1-3 @ 1.40 ✅ 2. 1007.pkt

AKO: 2.13 (po odjęciu podatku @ 1.875 ✅) milenium

Można też lżej spróbować: wygrana Polaków @ 1.95 ✅ zamiast 1-3 w powyższym kuponie po AKO: 3.77 (po odjęciu podatku @ 3.32 ✅ milenium)

W pary h2h z PIERWSZEJ serii z polskich buków się nie bawię (wysoka marża + podatek :?), Bwin wystawił tylko 10 i to dość ostrożne, ale spróbować można:



Wank - Kot
Kot @ 1.95 Bwin ✅ 122.3 - 125.5

Wank tak jak w kwalach nie powinien odpalić a Kot wydaje się być w naprawdę solidnej formie, 1.95 to value. Zobaczmy na treningi i kwalifikacje.
I trening: 61.7 - 61.6
II trening: 50.7 - 60.8
kwalifikacje: 135.9 - 130.2
Przed Maćkiem szansa po nieudanej zimie by świetnie zaprezentować się w drużynówce, na Wanku na pewno oczekiwania by powtórzył wynik z kwalifikacji, a pod presją się dobrze nie skacze. Warunki powinni mieć podobne bo skaczą w tej samej grupie, w kwalifikacjach Wank miał za wiatr -5.4, Kot +1.7. I trening praktycznie ta sama nota, a w drugim przeprowadzonym w bardziej sprawiedliwych warunkach Maciek wypadł o wiele lepiej.



Sjoeen - Kubacki
Sjoeen @ 1.72 Bwin ⛔ 120.6 - 126.1

Kubacki w niezłej formie, ale pewnego poziomu nie przeskoczy, wygrał te CoC miesiąc temu ale nikogo tam nie było poza Prevcem który skakał tam na lajcie (w wywiadzie to mówił). Pewnie odda dziś dwa równe skoki na poziomie z treningów i kwalifikacji, a Sjoeen jest w stanie zaprezentować się o wiele lepiej od tego. Potencjał ten chłopak ma ogromny, szkoda tego upadku z początku zimowego sezonu który trochę go wybił z rytmu po przygotowaniach, ale teraz czuje się mocny, I wietrzny trening wygrany ze sporą przewagą, drugą sobie odpuścił a w kwalifikacjach mam przeczucie że nie skoczył na 100% swoich możliwości. Kubacki skakał w kwalach z lepszym wiatrem i z wyższej belki, a tylko 3.3 pkt przed nim.



Prevc - Kraft
Prevc @ 1.85 Bwin ✅ 130.6 - 124.8

Kraft niby solidnie, ale nic specjalnego nie prezentuje. Prevc I trening w swoim stylu 106.5m (zimą też często I trening słabiutko i to nie z powodu jakiegoś wiatru, po prostu zepsuty skok). W drugim wygrał z Kraftem o 7pkt, a w kwalifikacjach przegrał o 3.5pkt. W sezonie zimowym można było zaobserwować, że jeśli chodzi o jakość wyników z treningów a z konkursu to u Prevca ta różnica była zdecydowanie większa, in plus. Rok temu w Wiśle w LGP dominował od początku do końca weekendu. Dla mnie jest to obecnie najlepszy skoczek na świecie i główny kandydat do KK w następnym sezonie. Forma obecnie aż tak wybitna nie jest, ale po zawodach CoC w Kranju mówił już że czuje się pewnie i lekko odpuścił drugi skok żeby sobie nic nie zrobić, co kosztowało go wygraną. Wcześniej w krajowych zawodach był trzeci i przegrał z Miranem Zupancicem i Jernejem Damjanem bo się wywrócił w I serii z powodu zbyt dalekiego skoku (111,5 metra na HS109, 2,5 metra za HS na normalnej wystarczy by mieć problemy), gdyby nie to to o jakieś 8-10pkt spokojnie by wygrał. Dla mnie jest on lekkim faworytem w I serii do osiągnięcia lepszego wyniku.



Żyła - Poppinger
Żyła @ 1.15 Bwin ✅ 121.9 - 115.0

Nie, nie upadłem na głowę że biorę Piotrka po tak mizernym kursie :grin:. Para ta jest tutaj tylko dlatego, ponieważ Żyłę zdmuchnęło w pierwszym treningu a Poppinger mimo skoku w normalnych warunkach o wiele go nie wyprzedził. Żyła jest bardzo nierówny ale tylko wtedy gdy nie jest w formie. Tu w formie jest niemniejszej jak rok temu, a rok temu nie zepsuł ani jednego skoku na przestrzeni całego weekendu, był drugi na podium trzyseryjnego konkursu indywidualnego tylko za genialnym wtedy Prevcem, a w drużynówce miał czwartą notę spośród wszystkich zawodników. W każdych kwalach i treningach wtedy był w TOP5, teraz też by tak było gdyby miał normalne warunki w treningu nr 1, trening nr 2 już wygrał a w kwalach był drugi. Poppinger tam daleko, daleko za nim.
Wiadomo, że: 1. wiatr, 2. mówimy o jednym skoku, 3. LGP, 4. beret Żyły i można mieć obiekcje, ale ja tu widzę minus tylko przy jakimś upadku, Poppinger skacze jako trzeci po nim więc nawet ryzyko, że wiatr coś zmieni jest małe...


Reszta par raczej nie do gry.

Norwegia - Niemcy 1.85-1.85: totalny no bet, jak ktoś nie zwali powinna być walka do samego końca
Freitag - Diethart 1.50-2.40: Freitag rok temu też dobrze skakał na treningach a w drużynówce słabiutko i w każdym skoku po 3pkt w plecy z też wtedy średnim Diethartem
Stoch - Fannemel 1.45-2.55: wystarczy lekko spóźniony skok Stocha i dobry skok Fannemela by było na styk, ale jak to się nie stanie to Stoch minimalnie powinien wygrać
Gangnes - Leyhe 1.65-2.10: wiedziałem że będzie taka para :grin: I trening 63.6-63.5 dla Norwega, II trening 56.9-53.0 dla Norwega, kwalifikacje 123.5-122.9 dla Niemca. Liczyłem na kursy po równo i wtedy w Gangnesa, przy takich może delikatne value na Leyhe ale ja tam odpuszczam
Forfang - Hayboeck 1.65-2.10: Hayboeck nierówna forma, Forfang z kolei niby równo ale bez szału. Dobrze wystawione kursy
Wellinger - Koudelka 1.55-2.30: Ktoś powie że warto grać na Niemca przy takim kursie i przy takich wynikach Czecha z treningu, ja jednak myślę że Koudelka w swoim stylu w drużynówkach pokaże się z dobrej strony. Będzie skakać bez większej presji, rok temu w drużynówce dwa świetne skoki i indywidualnie zająłby wtedy 3 miejsce. Po 1.55 Wellinger nie do gry.
 
Otrzymane punkty reputacji: +34
radhu21 4K

radhu21

Użytkownik
Po udanych typach na drużynówkę dziś pora za zawody indywidualne. Ode mnie mocny tripel z Milenium:

Kubacki - Żyła 1 @ 1,58 - Dawid w świetnej formie, zarówno na treningach, w kwalifikacjach jak i we wczorajszych zawodach równe, dalekie skoki. Piotrek oczywiście również dobre próby, jednak o 9 pkt lepszy wczoraj Kubacki. Prędzej moim zdaniem zepsuje skok Żyła niż Dawid w obecnej dyspozycji.

Ahonen - Larinto 1 @ 1,45 - pojedynek dwóch Finów, z których w Wiśle zdecydowanie lepiej prezentuje się ten bardziej doświadczony. Równo skacze Janne, a Larinto zdarzają się słabsze próby. Dziś powinno się to potwierdzić.

Gangnes - Sakuyama 1 @ 1,50 - pojedynek , którego najbardziej się obawiam, gdyż to dwóch nieprzewidywalnych skoczków, jednak skaczących tutaj bardzo dobrze. Szczególnie może się podobać postawa Japończyka, który nieoczekiwanie w każdej próbie uzyskuje dobry wynik. Jednak Gangnes jest według mnie stabilniejszy, a Sakuyama może w którymś skoku pogrzebać swoje szanse na dobry wynik. Wczoraj o 5 pkt lepszy Norweg.
 
galgan23 521

galgan23

Użytkownik
Wczoraj fajny konkurs do typowania, czołówka okazała się dość przewidywalna. Polacy fantastycznie, aż takiego nokautu trudno było się spodziewać. Każdy oprócz Stocha oddał dwa znakomite skoki i wszystko to złożyło się na ponad 40-punktową przewagę nad drugimi Niemcami.


Stoch - Kot
Stoch @ 1.85 Bwin ✅ 5 - 12 (261.2 - 251.8)

No właśnie, oprócz Stocha. Ze wszystkich 8 wyrównanych par wystawionych przez Bwin ten typ rzucił mi się od razu. Pierwszy skok Kamila szarpnięty na progu, drugi bez dwóch zdań spóźniony. W locie przypominało to już jednak tego Kamila który frunął po dwa złote medale na ZIO w Soczi i jak dzisiaj wszystko na progu zagra to powinien pokazać się wieczorem z o wiele lepszej strony. Kot wczoraj pierwszy skok OK, drugi bezbłędny, a mimo to indywidualnie tylko 1.9pkt przewagi nad Stochem. To prawda, że Kot na treningach równiej i solidniej, ale Kamil na pewno wyciągnął wnioski z tych nieudanych skoków z II treningu czy z serii próbnej i dzisiaj powinien to wszystko poprawić. Tak jak już wspomniałem, to, że wczoraj minimalnie gorzej wypadł od Maćka to nie jest kwestia jakiejś gorszej formy. Winą były widoczne błędy na progu i jak dzisiaj wszystko poprawi to spokojnie się to przełoży na lepszy rezultat.
 
Otrzymane punkty reputacji: +6
pezio 33,1K

pezio

Użytkownik
Stoch v Kraft 2 @1,8 Milenium 6/10 ✅

Stefek przekonał mnie wczorajszą próbą w 2 serii. Świetny skok. Kamil lajtowo, ale bez tego błysku. I to widać. Kraft jest w stanie odpalić.

Olli v Kenshiro Ito 1 @1,6 Milenium 4/10 ✅

Pojedynek gigantów. Mimo wszystko alkus lepszy. Te parę punktów więcej zdobędzie. Jedynie troszkę ostrożniej bo najprawdopodobniej obaj nie awansują do 2 serii i nie będzie miejsca na ewentualne odrobienie strat, ale Harri powinien ogarnąć.

Kubacki win @4,5 2,5/10 ✅

Jak nie teraz to kiedy Dawiś? Forma jest świetna, jak to często latem bywa u niego. Właściwie wszystko jest, pytanie tylko o kwestie mentalną, czy wytrzyma. No ale kurde jak nie w lecie, na igielicie, na luzie, to zimą nie ma o czym gadać. Kurs bardzo przyjemny.
 
Otrzymane punkty reputacji: +17
wladcasmieci 948

wladcasmieci

Użytkownik
Marinus Kraus - Markus Eisenbichler 1 @ 1.30 (STS) ⛔
Nie będę sie rozpisywał bo to jest bezsensowne, pierwszy konkursy LGP. W dodatku nie zrobiłem żadnego rozeznania jeśli chodzi o przygotowania. Kraus tutaj zdecydowanie lepszy od tego mierniaka Eisenbichlera który pojawił sie znikąd a potem szybko zgasł. Kraus w TOP20 powinien się znaleźć, Markus będzie miał problem z awansem do najlepszej 30 zawodów. Warunki ponoć mają być całkiem dobre.
 
Otrzymane punkty reputacji: +7
pezio 33,1K

pezio

Użytkownik
2 perełki na dziś
Freitag v Neumayer 1 @1,8 Toto ✅
Dla mnie bomba. Freitag niezły wystep na inauguracje w Wiśle, dla Neumy bedzie to debiut na igielicie w tym sezonie. Rysiek lubi średnie obiekty, Michael nie bardzo. W drużynie wczoraj obaj nie skakali ale poziom mega wysoki. Dodatkowo co mnie przekonuje to styl Nojmy, jak wiadomo koślawy lot i koślawe lądowanie. Jury jak tylko widzi, że Neumayer na belce to w ciemno 17-17,5(nawet jakby naprawde ładnie skoczył). Na średnich skoczniach styl ma dużo wieksze znaczenie dlatego zdecydowanie Ryszard Piątek w tej parze.
Hayboeck v Kranjec 1 @1,5 Toto ✅
Podobnie jak wyżej, Kranjec lotnik, bez formy w dodatku. Hayboeck też bez szału ale no bez przesady żeby z Robim na średniej skoczni przegrać. Wczoraj po zawalonej 2 próbie i tak lepszy (Kranjec ostatnie miejsce wśród tych którzy oddali 2 skoki).
 
pezio 33,1K

pezio

Użytkownik
Wellinger v Wank 1 @1,37 Milenium 8/10 ✅
Duża skocznia i Wank traci 50% na wartości. Skok w kwalach najgorszy z czołówki. Już tydzień temu w pierwszej serii na średniej skoczni(gdzie czuję się najlepiej, w treningach miażdżył) spalił się jak to ma w zwyczaju. Welli stabilna dyspozycja, wczoraj nie skakał ale mi to nie przeszkadza. Spokojnie będzie lepszy.
Matura v Janda 1 @1,6 Milenium 7/10 ⛔
Na średniej Janek słabiutko, ale nie lubi mniejszych obiektów więc wybaczone. Tutaj w treningach i kwalach w czołówce. Co tu dużo pisać, 3 razy wczoraj zdecydowanie lepszy. Jakub będzie miał problem z awansem do 2 serii.
Kubacki v Freund 1 @1,6 Totomix 7/10 ⛔ / Kubacki win @2,8 Milenium 4/10 ⛔
Dawiś przełamał się w Wiśle i od tej pory króluje. Wczoraj znowu miazga w 2 skokach, jeden odpuścił. Seweryn w jedynej próbie zdecydowanie gorszy. Nie ma już value na Polaka ale w takiej formie powinien wygrywać jak leci.
Stoch v Sakuyama 2 @2,3 Totomix 6/10 ✅
Tutaj value. Kamil nadal bez błysku, przynajmniej wczoraj. Kento skok oddał tylko w kwalifikacjach i był gorszy o 0,1 pkt. Ogólnie w tegorocznym LGP prezentuje się świetnie, dużo bardziej stabilny i to jemu dziś zaufam.
 
radhu21 4K

radhu21

Użytkownik
Wczoraj bardzo loteryjny konkurs, dziś skoczkowie przenoszą się do Einsiedeln. Typowanie trudniejsze, gdyż treningi i kwalifikacje dopiero przed nami. Jednak znalazłem kilka interesujących typów w Milenium:
Freund - Prevc 1 @ 1,27 - główny faworyt do zwycięstwa, wrócił i od razu w każdym konkursie walczy o zwycięstwo. Prevc jeszcze nieustabilizowany, w Hinterzarten na małej skoczni znacznie lepszy Niemiec. Dziś będzie tak samo.
Kubacki - Ammann 1 @ 1,45 - Dawid wczoraj słabszy występ, ale wydaje mi się, że to był wypadek przy pracy. Dziś znowu mała skocznia, Kubacki takie lubi i dziś znów powinien być w czołówce. Nie widzę tam Szwajcara, który jeszcze daleki jest od swojej optymalnej dyspozycji.
Wellinger - Stoch 1 @ 1,67- tutaj również moim głównym argumentem jest mniejszy obiekt, takie pasują Niemcowi, w Hinterzarten wyraźnie lepszy od Kamila, który cały czas szuka formy.
Matura - Korniłow 2 1,91 - najbardziej ryzykowny typ, kieruję się wynikami z Hinterzarten, gdzie Rosjanin wyraźnie lepszy od Matury. Czechowi za bardzo nie pasują mniejsze skocznie. Liczę, że dziś również Denis okaże się mocniejszy.
 
pezio 33,1K

pezio

Użytkownik
Totomix
Żyła v Wank 1 @1,4 ✅
Konsekwentnie przeciwko Wankowi. Wczoraj przeciętny występ. Piotrek swoje skacze, przed rokiem 2 miejsce w Einsiedeln. Spokojnie dzisiaj powinien być przed Niemcem, któremu forma uleciała.
Ammann v Hayboeck 1 @1,5 ✅
Simi przed własną publicznością. Wciąż potrafi zaskoczyć, wczoraj niby nie dostał się do finałowej serii ale troszkę Martin Kunzle przeszarżował z obniżeniem belki Szwajcarowi i Simi zajął 31 miejsce. Co z tego skoro Austriak był jeszcze niżej.. Spokojnie Ammann powinien być wyżej.
Freitag v Fannemel 1 @1,35 ⛔
Rysiek stabilna dyspozycja, miejsca w pierwszej dziesiątce. Fannemel bez błysku, skacze średnio, te kilkanaście punktów zawsze trafi do Freitaga.
 
galgan23 521

galgan23

Użytkownik
Freund - Kubacki
Freund @ 1.50 Bwin ✅ 1 - 5 (260.8 - 256.5)
Kubacki na pewno pokaże się dzisiaj z lepszej strony, ale czy na tyle by jakoś mocniej postawić się Freundowi? Niemiec jest w takiej dyspozycji, że trudno wyobrazić sobie jego gorszy skok przy założeniu, że skoczy w sprawiedliwych warunkach. Notami również z każdym, zasłużenie czy nie, wygrywa. Nawet przy gorszym występie to w okolicach 3-4 miejsca powinien się Severin zakręcić, natomiast jeśli skoczy na swoim poziomie a nikt nie odpali to zwyczajnie wygra dzisiejszy konkurs. Dawida jakiekolwiek miejsce w TOP6 powinno satysfakcjonować po słabym skakaniu w Courchevel i w mojej opinii dziś nie będzie na tyle dobrze by powalczyć z Freundem.

Sakuyama - Prevc
Sakuyama @ 1.72 Bwin ⛔ 10 - 2 (252.3 - 260.3)
Prevc jeszcze nie do końca ustabilizowany, Japończyk natomiast życiowa forma i świetna szansa na osiągnięcie porządnego wyniku w końcowej klasyfikacji. Po tym kursie jak najbardziej warto wchodzić w wyższą lokatę Japończyka, mimo iż nie jest doświadczony to prezentuje się w tegorocznym LGP bardzo solidnie. Jego nagły wyskok formy przypomina jego rodaka Shimizu sprzed paru lat w lecie. Mam wrażenie, że Prevca aż tak lato nie interesuje. Jak w którymś ze skoków znacząco nie odpali to powinien być za Japończykiem.
 
modul 118

modul

Użytkownik
Kubacki 1-3 kurs 3.00 STS
Przede wszystkim zacznijmy od wczorajszego występu w Courchevel gdzie Kubacki popełnił kilka dosyć prostych błędów, warunki były mocno loteryjne a sędziowie ślepi jak kury po zmroku ... Einsiedeln to zupełnie inna skocznia, zdecydowanie przyjazna naszym zawodnikom, zarówno Piotrkowi, który podczas zawodów ubiegłego lata wywalczył tam pudło, a Kubacki oddał dwa dobre powtarzalne skoki.
Najgroźniejsi rywale Dawida to chyba tylko Freund, bo Sakuyama ma gigantyczne szczęście do warunków a przede wszystkim do sędziów - uwaga, nie chcę tutaj zminimalizować jego aktualnej formy albo też umiejętności, chcę podkreślić że nie jest starą wygą ale rewelacją która ma na prawdę dużo szczęścia, wczoraj za podparty skok dostał 19.0 + 2x 18.5 a więc .... Nie wiadomą jest Prevc i Wellinger, którzy nie są w mega formie, ale zawsze 1 skok potrafią odpalić jak petardę noworoczną .
 
Status
Zamknięty.
Do góry Bottom