>>>BETFAN - TRIUMF BONUSA NAD BOOSTEM <<<<
>>> BETCLIC - ZAKŁAD BEZ RYZYKA DO 50 ZŁ + GRA BEZ PODATKU!<<<
>>> FUKSIARZ - ZERO RYZYKA 100% DO 50 ZŁ. ZWROT W GOTÓWCE!<<<

Laptop

zuchman 4,2K

zuchman

Użytkownik
Zdecydowanie płyta pod Intela, a nie pod AMD.
Szczerze kiedyś patrzyłem na te wszystkie taktowania i zgodności sprzętu. Poskładałem sobie sam kompa i jestem zadowolony (stacjonarka). Kupę punktów miałem w 3dmarku (standart sprzętowy), a jeszcze mogę sporo podkręcić sprzęt.
Laptopa nie idzie poskładać niestety za bardzo ;)
Firma DELL jakbym miał coś wybrać. Nie wiem jaka cena Cię interesuje itp.
http://www.benchmark.pl/
Musisz dużo poczytać: fora komputerowe, opinie użytkowników!!! Naprawdę poczytaj opinie i testy.
Ciężko wybrać dla kogoś sprzęt ;) Ale zerknę w oferty.
 
R 4,1K

robson1416

Forum VIP
Zdecydowanie płyta pod Intela, a nie pod AMD.
Szczerze kiedyś patrzyłem na te wszystkie taktowania i zgodności sprzętu. Poskładałem sobie sam kompa i jestem zadowolony (stacjonarka). Kupę punktów miałem w 3dmarku (standart sprzętowy), a jeszcze mogę sporo podkręcić sprzęt.
Laptopa nie idzie poskładać niestety za bardzo ;)

Firma DELL jakbym miał coś wybrać. Nie wiem jaka cena Cię interesuje itp.
http://www.benchmark.pl/
Musisz dużo poczytać: fora komputerowe, opinie użytkowników!!! Naprawdę poczytaj opinie i testy.

Ciężko wybrać dla kogoś sprzęt ;) Ale zerknę w oferty.
Dzięki, też jestem skłonny wybrać Della, tylko chciałbym go z i5 oraz 8gb ramu, ale mam około 2600 zł ;) do wydania, to pewnie nie wiele jak na dobry model.
 
zuchman 4,2K

zuchman

Użytkownik
Dzięki, też jestem skłonny wybrać Della, tylko chciałbym go z i5 oraz 8gb ramu, ale mam około 2600 zł ;) do wydania, to pewnie nie wiele jak na dobry model.
Lepiej wybrać laptop z dobrym prockiem (odpowiednia płyta główna do tego) i kartą graficzną. RAM możesz sobie dokupić później. W zestawach komputerowych ceny są zaniżone (procesorów i kart graficznych). Kartę graficzną trudniej dokupić (jeżeli nie jest zintegrowana) i cena wysoka będzie. Tak mi doradził znajomy, który pracował w salonie komputerowym.
Podstawa to:
Procek + Płyta główna + Grafa
Jeżeli będzie ci się grzał to podstawka chłodząca za 100 max. W nowych typach już nie powinno mieć to miejsca. Jedyna opcja to w grach na full opcjach lub jak trzymasz na pościeli lub kocu. Ja ustawiam zawsze lekko niższe wymagania gry, wtedy mam więcej FPSów (płynniejsza gra), a mniej obciąża sprzęt. Wiatraki w podstawkach są źle ustawione wg mnie. Ja ustawiłem żeby mi wdmuchiwało do środka powietrze, a nie wyciągało gorące (obróciłem wiatraki o 180 stopni). Temperatura spadła około 15-20 stopni. Laptop i tak się spalił. Było tak grubo plastiku że szkoda gadać. Tam nie było miejsca na powietrze ;)
 
R 4,1K

robson1416

Forum VIP
yhhy, a masz na oku może jakiś model odpowiadający takim wymogom &gt;? Może być Dell, Lenovo, ale wg mnie Dell chyba solidniejszy ;)
 
Do góry Bottom