>>>BETFAN - TRIUMF BONUSA NAD BOOSTEM <<<<
>>> BETCLIC - ZAKŁAD BEZ RYZYKA DO 50 ZŁ + GRA BEZ PODATKU!<<<
>>> FUKSIARZ - ZERO RYZYKA 100% DO 50 ZŁ. ZWROT W GOTÓWCE!<<<

Kwalifikacje do Mistrzostw Świata 2026 - Afryka

kamasutra10 578,7K

kamasutra10

Typer
Rwanda - Zimbabwe 1 @ 2.32 Fortuna


Obydwie drużyny straciły miejsce w nadchodzącym Pucharze Narodów Afryki, tak więc będą chciały przeprowadzić lepszą kampanię kwalifikacyjną, chcąc uniknąć opuszczenia kolejnego dużego międzynarodowego turnieju. Gospodarze nie wygrali żadnego z ostatnich 7 - iu meczów u siebie, a generalnie zwyciężyli tylko w jednym towarzyskim starciu w Sudanie (0:1) i od 06.0120.22 zanotowali serię 1-6-7 , będą chcieli więc za wszelką cenę w końcu wygrać przed swoimi fanami.

Dla Zimbabwe to dopiero 2 - gi występ w 2023 r, po tym jak zostało zdyskwalifikowane z fazy kwalifikacyjnej Pucharu Narodów Afryki. Końcem września zremisowało w wyjazdowym towarzyskim spotkaniu z Botswaną 1:1. Ciężko cokolwiek wywnioskować na temat szans jednych i drugich w dzisiejszej potyczce patrząc na formę obydwu ekip. Najbliżej mi do remisu , ale jednak zaryzykuję wygraną miejscowych z racji gry na własnym terenie. Jak wiadomo w Afryce szczególnie , ściany pomagają gospodarzom jeśli popatrzymy na sędziowanie. Być może i tym razem będzie podobnie.

Kadrowo - obydwie drużyny to dla mnie magia. Wiem że w drużynie Rwandy trener powołał dwóch debiutantów , Elie Tatou Iradukunda i Arthur Gitego być może dostaną swoją szansę. Osiemnastoletni Hakim Sahabo ma już na swoim koncie 5 występów w reprezentacji i prawdopodobnie zwiększy ten dorobek.
W ekipie gości Tino Kadewere mimo że jeszcze nie trafił do siatki dla Lyonu w tym sezonie , to jednak będzie podstawowym zawodnikiem w składzie.

Generalnie obydwie ekipy nie strzelają za dużo delikatnie mówiąc , tak więc spodziewam się niskiego wyniku w okolicach 1:0 dla gospodarzy.
 
zibi16 1,1M

zibi16

Moderator
Członek Załogi
Gwinea - Uganda 2:1

Jesteśmy w grupie G gdzie na pierwszy rzut oka o awans na MŚ powinny walczyć Algieria i Gwinea - na papierze dwie najlepsze drużyny w tej grupie. Awans wywalczy tylko zwycięzca grupy + 2 miejsce również ma szanse na awans z klasyfikacji drużyn z 2 miejsca.
Zacznijmy od gospodarzy, którzy na napierze wyglądają na mocną drużynę. W składzie mają będącego w kapitalnej formie napastnika Stuttgart - Guirassy. N. Keita z Werderu - wcześniej grał w Liverpool, I. Moriba, M. Guilavogui, M. Diakhaby - te nazwiska na pewno większość zna, kojarzy i kilku ciekawych zawodników z ligi Francuskiej.
O drużynie z Ugandy nie wiele mogę napisać, nie znam po prostu tych zawodników i nie będę lał wody, że ich na co dzień oglądam.
Obie drużyny w Październiku rozegrały po 2 mecze towarzyskie, Gwinea wygrała z Gwinea Bissau i zremisowała z Gabonem natomiast Uganda doznała 2óch porażek z Mali i Zambią.
Gwinea u siebie rozegrała 3 spotkania z Ugandą w historii i wszystkie 3 mecze wygrała. Myślę, że kurs jest warty ryzyka.

Gwinea 2,14 Fortuna
 
Ostatnia edycja:
Otrzymane punkty reputacji: +1562
L 1,5M

lucaxx95

Mistrz Typów Dnia 2023
Spotkanie: Libia - Kamerun
Bukmacher: Fortuna
Typ: gol Libii
Kurs: 1.64


Kwalifikacje do Mistrzostw Świata 2026. Reprezentacja Libii podejmie u siebie reprezentację Kamerunu. Obie reprezentacje uchodzą za faworytów do wyjścia z grupy, chociaż nawet 1. miejsce nie gwarantuje bezpośredniego udziału na mistrzostwach, tylko dalszy etap kwalifikacji. Kamerun to reprezentacja mocno niespełniona, sam fakt że na turniejach częściej przewijają się m. in. Wybrzeże Kości Słoniowej, Senegal, Tunezja, Egipt czy Nigeria pokazuje tylko, że teoretycznie spora ilość zawodników z potencjałem - nie do końca rzutuje na dobre wyniki Kamerunu. Na próżno szukać tutaj zawodnika porównywalnego m. in. do Samuela Eto'o - wszak największa gwiazda to w zasadzie bramkarz, czyli Onana, który akurat opuści mecz z Libią z powodu dolegliwości. Libia nie ma w swojej kadrze żadnych gwiazd o których można byłoby się specjalnie rozpisywać. Wielu zawodników gra albo w rodzimej lidze, albo w mniej znanych klubach afrykańskich. Mimo to ostatnie miesiące są bardzo solidne w wykonaniu tej reprezentacji o czym świadczy 6 meczów bez porażki. Zauważalna jest tutaj zdecydowanie lepsza gra u siebie niż na wyjazdach. Na przestrzeni ostatnich 12 miesięcy tej reprezentacji udawalo się zdobywać gole m. in. w konfrontacjach z Demokratyczą Republiką Kongo czy Gwineą. W przypadku Kamerunu można mówić o dużo gorszej postawie na wyjazdach i wymowne jest to, że ostatnia wygrana wyjazdowa Kamerunu to... 1-0 z Brazylią na MŚ w Katarze, następnie pojawialy się m. in. wpadki z takimi ekipami jak Niger, Namibia czy Uganda, czyli ekipy o porównywalnym potencjale do Libii. Myślę, że gospodarze wcale nie stoją na straconej pozycji w tym meczu.
 
Ostatnia edycja:
Otrzymane punkty reputacji: +989
zibi16 1,1M

zibi16

Moderator
Członek Załogi
Mali - Republika Środkowoafrykańska

Witam,
Przed nami 2 kolejka w grupie I kwalifikacji do MŚ. W tej grupie zdecydowanym faworytem wydaje się być Mali i Ghana.
Mali w pierwszym meczu u siebie pokonał Czad 3:1 natomiast goście dzisiejszego meczu przegrali 2:4 z Komory.
Mali kadrowo wygląda zdecydowanie lepiej gdzie tak naprawdę wśród gości znam tylko 1 zawodnika grającego w Marsylia Kondogbia. W Mali już nie mam takiego problemu, jest wielu znanych zawodników.
Ogólnie Mali u siebie gra rewelacyjnie, nie przegrali ostatnich 11 spotkań - 8 zwycięstw 3 remisy. Bardzo rzadko tracą bramki bo w tych 11 spotkań aż 9 razy zakończyli spotkanie bez straty gola. Zgoła odmiennie wyglądają zaś mecze Republiki Środkowoafrykańskiej na wyjazdach gdzie ostatnie 10 spotkań to 8 porażek i 2 zwycięstwa a przeciwnicy nie byli za mocni łagodnie mówiąc - Komory, Kongo, Angola, Tanzania, Liberia, Rwanda, WZP.
Reasumując uważam, że warto pójść w stronę Mali i jeżeli tylko nie zlekceważą przeciwnika to stawiam, że wygrają co najmniej 2 bramkami.

Mali -1 1,78 Fortuna
 
Otrzymane punkty reputacji: +338
Do góry Bottom