>>>BETFAN - BONUS 200% do 400 ZŁ <<<<
>>> BETCLIC - ZAKŁAD BEZ RYZYKA DO 50 ZŁ + GRA BEZ PODATKU!<<<
>>> FUKSIARZ - ZERO RYZYKA 100% DO 50 ZŁ. ZWROT W GOTÓWCE!<<<
Fortuna bonus

Kuusamo (finlandia) 27-29.11.2008

Status
Zamknięty.
malin157 72,4K

malin157

Znawca - Sporty zimowe
KUUSAMO (FINLANDIA) - HS 142m
pełna nazwa: Ruka International Ski Stadium
miasto: Kuusamo
punkt hs: 142 m
punkt konstrukcyjny: 120
punkt sędziowski: 142 m
rekord zimowy: LINDSTROEM Veli-Matti - 148m(2000-04-08)
nachylenie progu: 11.5 st.
wysokość progu: 3.5 m
długość rozbiegu: 110.5 m
nachylenie zeskoku: 38 st.
średnia prędkość: 95 km/h
rok konstrukcji: 1964
pojemność stadionu: 18000

Program zawodów
Czwartek, 27.11.2008
16:00 oficjalny trening, dwie serie
18:00 kwalifikacje
Piątek, 28.11.2008
16:00 seria próbna
17:00 konkurs drużynowy
Sobota, 29.11.2008
15:15 seria próbna
16:15 konkurs indywidualny​

Pogoda na razie sprzyja skokom. Przy temperaturze około -6 stopni i pochmurnym niebie jest niemal bezwietrznie.
W oficjalnych treningach, które zaplanowano na godz. 16:00 polskiego czasu, weźmie udział 72 skoczków z 16 krajów. Dwie godziny później rozpoczną się kwalifikacje do sobotniego konkursu.
Lista startowa treningu i kwalifikacji PŚ w Kuusamo 27.11.2008
1 PEKKALA Olli FIN
2 KIURU Tami FIN
3 KAUHANEN Mika FIN
4 KOVALJEFF Kai FIN
5 KIM Hyun-Ki KOR
6 SCHOFT Felix GER
7 LAZAROVYCH Oleksandr UKR
8 EGGENHOFER Markus AUT
9 SINKOVEC Jure SLO
10 KANG Chil Gu KOR
11 GANGNES Kenneth NOR
12 VEREDYUK Volodymyr UKR
13 SIMON Erik GER
14 SHUMBARETS Vitaliy UKR
15 CHOI Yong-Jik KOR
16 BOSHCHUK Volodymyr UKR
17 KRAMARSIC Matic SLO
18 RUTKOWSKI Lukasz POL
19 ZOGRAFSKI Vladimir BUL
20 ERIKSON Johan SWE
21 LARINTO Ville FIN
22 WATASE Yuta JPN
23 PIKL Primoz SLO
24 BACHLEDA Marcin POL
25 CHOI Heung-Chul KOR
26 AREN Andreas SWE
27 NIEMI Sami FIN
28 HULA Stefan POL
29 WANK Andreas GER
30 HAUTAMAEKI Jussi FIN
31 FREUND Severin GER
32 KALTENBOECK Bastian AUT
33 MORASSI Andrea ITA
34 IPATOV Dimitry RUS
35 DESCOMBES SEVOIE Vincent FRA
36 LINDSTROEM Veli-Matti FIN
37 YUMOTO Fumihisa JPN
38 ROSLIAKOV Ilja RUS
39 LAPPI Arttu FIN
40 JANDA Jakub CZE
41 KEITURI Kalle FIN
42 PETERKA Primoz SLO
43 COLLOREDO Sebastian ITA
44 LJOEKELSOEY Roar NOR
45 TOCHIMOTO Shohei JPN
46 KASAI Noriaki JPN
47 KARELIN Pavel RUS
48 ITO Daiki JPN
49 STOCH Kamil POL
50 TAKEUCHI Taku JPN
51 UHRMANN Michael GER
52 OLLI Harri FIN
53 KRANJEC Robert SLO
54 CHEDAL Emmanuel FRA
55 HAUTAMAEKI Matti FIN
56 SCHMITT Martin GER
57 VASSILIEV Dimitry RUS
58 KOUDELKA Roman CZE
59 NEUMAYER Michael GER
60 DAMJAN Jernej SLO
61 KOCH Martin AUT
62 KOFLER Andreas AUT
63 MALYSZ Adam POL
64 ROMOEREN Bjoern Einar NOR
65 LOITZL Wolfgang AUT
66 AMMANN Simon SUI
67 KUETTEL Andreas SUI
68 JACOBSEN Anders NOR
69 BARDAL Anders NOR
70 HILDE Tom NOR
71 SCHLIERENZAUER Gregor AUT
72 MORGENSTERN Thomas AUT
 
doberman 4,5K

doberman

Forum VIP
Jakieś typki na jutro na skoki bo ja się zastanawiam nad wygraną Austrii :?: jest ktoś kto jest teraz mocno obeznany w tych skoczkach.
Pozdrawiam , dziękuje za odpowiedź.
 
ted 9,5K

ted

Forum VIP
Kurde, rozpisałem sie i przez przypadek przeglądarke wyłaczyłem.
Wiec napisze w skrócie:
walka rozegra sie miedzy Finami a Austriakami (kursów jeszcze nieznam), stawiałbym na tych pierwszych, poniewaz skacza u siebie, Matti Hautamaeki powraca do formy, widac ze zrezygnowanie z letniej GP było strzałem w &#39;10&#39;, po odejsciu Ahonena trener oczekuje by wlasnie Matti został liderem kadry. Oprocz niego jest kilka nowych twarzy , którzy jak pokazali na treningach potrafia namieszać.
Składów na jutrzejszy konkurs jeszcze nie podali ale przypuszczam ze w Finlandi:
Matti Hautamaeki pewniak, Olli, Larinto (nowy mistrz Finlandi) oraz Keituri.
Natomiast w składzie Austrii: Schlierenzauer, Morgenstern, Koch oraz Kofler (lub ktorys z dwojki młodych Kaltenboeck albo Eggenhofer)
 
L 0

lukasszek

Użytkownik
Za zwyciestwo Austrii w expekcie daja 1,35. Moim zdaniem nie warto ryzykowac za taki kurs. Finowie dzis sprawiali duzo lepsze wrazenie. Mysle, ze mozna za mala stawke zaryzykowac ich zwyciestwo (kurs 3,75). Tym niemniej, jak dla mnie, najlepszy typ ze skokow na jutro to zwycistwo Finlandii nad Norwegami - kurs 1,50.
 
doberman 4,5K

doberman

Forum VIP
No ciekawy kurs muszę przyznać że ryzykowałbym na Finlandię , A typ który podał Lukasszek też ciekawy dlatego tez go gram dzięki wielkie bo ja ze skoków to jestem trochę noga;) jak to mówią.
 
wilq 1,8K

wilq

Użytkownik
Zdecydowanie lepiej grać na Finlandie.Lepiej wczoraj skakali i mam wrażenie że to oni będą dominować w tym sezonie zarówno indywidualnie jak i druzynowo.Kurs na austrie jest śmieszny
 
doberman 4,5K

doberman

Forum VIP
Z tego co piszecie widać kurs jest brany pod uwagę na podstawie , zeszłego sezonu i dobrze bo możemy ładny kurs na Finów mieć ????
 
wilu 9

wilu

Użytkownik
Co do Niemców to hmm... nie widziałem kwalifikacji ale patrząc na wyniki to wypadli słabiutko. Najwyżej sklasyfikowany młody Felix Schoft (21 pozycja) następnie 27 miejsce zajął Uhrmann, 33 Neumayer i 34 Schmitt. Ciężko powiedzieć jak to będzie wyglądało dzisiaj.
Najpewniejszym typem wydaje się pojedynek H2H Finlandia-Norwegia w Expekcie kurs 1,40.
Natomiast w ofercie Bet365 kurs na zwycięstwo Finów to aż 4,75 i myślę że warto zaryzykować.
 
gonzotyp 0

gonzotyp

Użytkownik
Kwalifikacje to tylko trening. Tak naprawde to niewiadomo co dzisiaj pokaza niemcy ale moim zdaniem mozna smaiło puszczac na ich wygrana z polakami ????
 
ph1964 518

ph1964

Użytkownik
Bwin też wystawił kursy na skoki musze powiedzic że kilka mnie mocna zastanawia.Kurs na zwycięstwo Austri strasznie niski:1,28.W życiu tego nie zagram a nawet jestem w stanie stwierdzić że wygrają te skoki Finowie po kursie 4,50.Jedyną przeszkodą do tego może być brak czwartego , klasowego skoczka.Myśle że młody Larinto nie sprosta wyzwaniu i jest zdecydowanie najsłabszy w ekipie Finlandi.

Teraz dwie pary które wydają mi się mocno naciągniete.Pierwsza to Japonia kontra Norwegia.Młode wilki z Japoni pokazały się z jak najlepszej strony w kwalfikacjach oddając zdecydowanie lepsze skoki od Norwegów u których wystapi niedoświadczony Gangnes oraz Bardal który narazie jest bez formy.Kurs na Japończyków 2,30 warty zagrania.

Druga para ta Olli-Bardal.Tak jak wyżej pisałem Norweg jest bez formy i w kwalfikacjach skoczył tylko 111,5 metra co przy 132,0 Olliego jest mizernym wynikiem.Także kurs 1,70 na Fina biore z pocałowanie ręki.

Dalekich lotów.
 
haggard 0

haggard

Użytkownik
Rosja vs Niemcy 1 1,60 ( BetGun )

Niemcy bez formy. W sezonie letnim spisywali się bardzo dobrze, a na śniegu początki słabiutkie. Co ciekawe, tylko młody Schoft skacze dość daleko. Uhrmann słabo, ze swoich 3 oddanych skoków, najdalej lądował na 120m. Neumayer średnio, w granicach 122-123m. Schmitt natomiast skacze najgorzej z całej ekipy. W kwalifikacjach 117m, na I treningu 108.5m. Jeśli chodzi o Rosjan, oni podobnie jak w zeszłym sezonie, w Kuusamo skaczą równo. Wybija się Vassiliev, który zajął w kwalach 3 miejsce, ze skokiem na odległość 133.5m. Do tego Rosliakov(125.5m). Młody Karelin, który rozkręca się ze skoku na skok i Kornilov, który nie oddał w Finlandii jeszcze oficjalnego skoku, aczkolwiek przed sezonem na śniegu oddawał dalekie skoki. Trener Steiert zdecydował się wystawić go, gdyż Ipatov spisuję się poniżej oczekiwań. Już nie raz wybory Niemca okazały się strzałem w &#39;10&#39; więc myślę, że wie co robi ;)
Reasumując, polecam typ na Rusków, nie wiadomo czy Schoft utrzyma presję, treningi to jednak nie to samo. @ 1,60 całkiem przyjemny.
 
ted 9,5K

ted

Forum VIP
SKłady:
Finlandia: Matti Hautamaeki , Olli, Larinto oraz Keituri.
Austria: Schlierenzauer, Morgenstern, Koch oraz Loitzl.
Myśle że młody Larinto nie sprosta wyzwaniu i jest zdecydowanie najsłabszy w ekipie Finlandi.
Larinto to nowy mistrz Finlandi, skacze u siebie i wątpie by zawiódł
 
ph1964 518

ph1964

Użytkownik
Wiem że to mistrz Finlandi ale mimo tego jest i tak najmniej doświadczonym zawodnikiem.Zdecydowałem się jednak zagrać i poszło na zwycięstwo Finów po kursie 4,5 za drobne.
 
ted 9,5K

ted

Forum VIP
Norway-Japan- kto lepszy
typ: 2 Kurs: 2,33 ( BetGun )
Japonczycy lepiej spisywali sie podczas treningu i kwalifikacji. Widac ze trener pozbierał zawodników i oczekuje sukcesów w tym sezonie, co potwierdziły dobre wystepy w letniej GP. Norwegowie natomiast nie przypominaja druzyny sprzed 2lat. Zapewne Bystoela nie zobaczymy w tym roku, Ljoekelsoey wrocil do kadry ale sam sobie musiał kupowac sprzęt. Raczej wątpie by sie pozbierali i lepiej dzisiaj skakali od Azjatów.
 
sodzikksc 131

sodzikksc

Użytkownik
Dziś walka powinna być między Austriakami, a Finami inne ekipy im nie powinny zagrozić. Japonia wczoraj w kwalifikacjach spisała się bardzo dobrze cała czwórka znalazła się w czołowej 15. Norwegowie nie zagrożą Finom i Austriakom, a sami mogą stracić pozycję na rzecz Japończyków jeśli wszyscy nie będą skakać na swoim poziomie to 3 miejsce zagrożone . Niemcy co tu mówić słabooo. Polska powinniśmy powalczyć o miejsca 6-7 ze Słowenią i Niemcami, bo Ukraina nie ma szans i tu pewne ostatnie miejsce. Słowenia wystawia wyrównaną czwórkę z Piklem, który oddał poprawny skok w kwalifikacjacjach, ale treningi słabo. Rosjanie tutaj 5 miejsce bez problemu powinno być przy równych skokach Vassilieva i Rosliakova, pozostała dwójka Karelin i Kornilov powinna te 115-120 metrów skoczyć.
Na dzisiaj Peffki to:
Rosja-Niemcy 1 1.67 betgun
Finlandia- Norwegia 1 1.35 betgun
Japonia- Niemcy 1 1.37 betgun
Wysokie kursy
Polska miejsce wyższe od 7.5 2.15 betgun
Norwegia- Japonia 2 2.33
Niemcy- Słowenia 2 2.02 betgun
Austriacy i Finowie mają szanse 50-50, ale ja bym skłaniał się bardziej ku Austriakom, ale z drugiej strony Finowie u siebie są mocni dla mnie typowe No bet;) Są to pierwsze zawody więc odradzam granie za wieksze pieniadze.;)
Zgadzam się z powyższym typem Ted&#39;a;)
 
malin157 72,4K

malin157

Znawca - Sporty zimowe
Druga para ta Olli-Bardal.Tak jak wyżej pisałem Norweg jest bez formy i w kwalfikacjach skoczył tylko 111,5 metra co przy 132,0 Olliego jest mizernym wynikiem.Także kurs 1,70 na Fina biore z pocałowanie ręki.
Olli tylko w kwalach oddał dobry skok, w 2 skokach treningowych szału nie było, Bardal oddał gorszy skok od niego tylko w kwalach
Ogólnie z jakimkolwiek typowaniem wstrzymam się do serii próbnej
Autriacy wiadomo Schlirenzauer i Morgenstern świetnie, Koch też rewelacyjnie tu skacze, trochę gorzej Loitzl, Finlandia powinna walczyć z Austriakami o zwycięstwo, Hautamaeki wiadomo skacze rewelacyjnie, Keituri i Olli świetnie w kwalifikacjach, Larinto jednak wyraźnie słabiej i co gorsze dla nich, gorzej od Loitzla, do tego Olli oprócz świetnych kwali wcześniej w treningach tak dobrze nie skakał, dlatego jednak chyba Austriacy wygrają, o 3 miejsce walka powinna być między Norwegami i Japończykami, skłaniał bym się bardziej ku Japończykom, ponieważ skaczą tu bardzo równo, najgorszy skok z 12 oddanych wczoraj w ich wykonaniu to 119m, naprawdę ogromna szansa na podium, i potem chyba Niemcy, Schoft dobrze, Neumayer też, słabiej Uhrmann i Schmitt, walczyć będą o 5 miejsce z Rosjanami, którzy mają Wassiliewa, kilka punktów nadrobi nad Niemcami ale Ipatov prezentuje się tu fatalnie i dużo stracić może, potem Słoweńcy u których tylko Kranjec wybija się ponad przeciętność, Damjan jeszcze bez formy, może Polacy powalczą z nimi o 7 miejsce, ale jakoś na Bachlede i Hule to pomimo najszczerszych chęci nie można raczej zbytnio liczyć
Jako, że to pierwsze zawody zagram dzisiaj tylko prawdopodobnie Japończyków jeszcze zastanawiam się nad tym czy w parze z Ruskimi czy Niemcami
 
malin157 72,4K

malin157

Znawca - Sporty zimowe
ponoć mocno wieje w Kuusamo, kombinatorzy nawet 1 pełnej serii treningowej nie przeprowadzili, a mieli 3 zaplanowane, także dzisiaj może być różnie co do wyników
 
ted 9,5K

ted

Forum VIP
Seria próbna sie odbyła to i zawody sie odbęda.
Najdalej skakali Bardal i Morgenstern, ci co stawiali na japonczykow nie musza sie obawiac, bo dobry skok oddał jeszcze Jacobsen lecz pozostała dwojka (Ljoekelsoey i Gangnes) słabiutko ,natomiast Azjaci tak jak i wczoraj skakali równiuteńko.
 
Status
Zamknięty.
Do góry Bottom