>>>BETFAN - BONUS 200% do 400 ZŁ <<<<
>>> BETCLIC - ZAKŁAD BEZ RYZYKA DO 50 ZŁ + GRA BEZ PODATKU!<<<
>>> FUKSIARZ - ZERO RYZYKA 100% DO 50 ZŁ. ZWROT W GOTÓWCE!<<<

Kto wygra Bundesligę w sezonie 2012/2013 ?

Status
Zamknięty.
darius010 1,3K

darius010

Forum VIP
Bundesliga 2012/2013






http://www.youtube.com/watch?v=8b99EDw-EgQ

Chyba przyszła pora rozruszać trochę dyskusję w dziale. Oficjalnie sezon rozpocznie się 24 sierpnia, tradycyjnie w meczu otwarcie wystąpi aktualny mistrz, Borussia Dortmund podejmie na własnym stadionie Werder Brema ale o tym przy innej okazji. Sezon zapowiada się niezwykle ciekawie, niekoniecznie jak każdy inny, telewizja Sky zdecydowała się podrasować trochę Bundesligę zawyżając cenę kontraktu na prawa telewizyjne, tym samym przychody niemieckich klubów znacząco wzrosną, według wstępnych obliczeń aż o 50%, co chyba widać po transferach miedzy innymi Borussii Mönchengladbach. Wstępnie faworytów do mistrzostwa jest wielu, bukmacherzy wymieniają dwóch ale ja stawiam tezę, że wielu bo zarówno Borussia M&#39;gladbach wracająca na salony może sprawić niespodziankę, Hannover też rok, rocznie buduje zespół i może być w tym sezonie wielki, przyszedł też czas na sukces charyzmatycznego Felixa Magatha, prócz tego tradycyjnie Schalke, Leverkusen, Stuttgart powinny się liczyć, a Dortmund i Bayern o tytuł powalczą raczej na pewno.
Zapraszam do dyskusji.
 
jacekk 208

jacekk

Użytkownik
Z przykrością muszę stwierdzić, że Bayern. Wątpię, żeby kolejny sezon należał do BVB, choć ściskam za nich kciuki. Dlaczego monachijczycy? Wiadomo, stabilizacja składu, do tego konkretne wzmocnienie ofensywy poprzez pozyskanie Mandżukicia, no i powrót Pizarro. Ciekawie wygląda też pomysł ze ściągnięciem Dantego, a dużą przyszłość ma przed sobą Shaqiri, który kosztował bagatela 11,6 mln euro. Tak naprawdę nie ubył żaden zawodnik pierwszego składu, a z Dortmundu odszedł przecież główny architekt sukcesów, czyli Shinji Kagawa. Obie drużyny zamierzają pogodzić grę na trzech frontach. Moim zdaniem lepiej przygotowany do tego jest Bayern.
 
darius010 1,3K

darius010

Forum VIP
W końcu ktoś zaczął dyskursie, bo miałem już sam prowokować.

Też uważam, że Bayern nawet marginalizuje napastników, w ubiegłym sezonie praktycznie R&amp;R i Gomez strzelili i też było. Bawarczycy wzmocnili obronę o Dante wiec będzie nieźle: Lahm, Boateng, Dante, Alaba wygląda solidnie. Schweinsteiger raczej się podniesie, ubiegłego sezonu do najlepszych nie zaliczył, trzeba jednak pamiętać o jego wielu kontuzjach jakie go nękały. Do tego dostanie konkurencji w postaci 18-letniego Emre Cana, o którym mówi się już teraz, że powiększy kolonię Turków w reprezentacji De.

BVB bez Kagawy ale z Reusem, no i Perisic będzie miał więcej szans a jak ktoś uważnie śledził jego poczynania, to gdy grał to pokazywał że wiele może. Moim zdaniem BVB raczej w tym roku skupi się na wyjściu z grupy w LM, zagra parę fajnych meczów z Bayernem ale zajmie miejsce 2-3. Warto zwrócić uwagę na Bittencourta, dzieciak wary 2,5 mln €, przyszedł z Energie Cottbus ???? .

Czarnym koniem, w tym roku Wolfsburg. Magath co 2-3 lata pokazuje na co go stać, teraz zbudował sobie drużynę. Ma tą swoją hurtownię, chociaż zakładam się, że jeszcze Felix sięgnie do portfela Volkswagena. W każdym razie ma na dziś 39 piłkarzy w tym: Olic, Bas Dost, Helmes, Pilara, Diego, Dejagah, Jiracek, Träsch, ma jeszcze Kjaera którego może puścić ale znając Felixa może i zatrzymać. Wilki w tym sezonie czapki z głów jeśli chodzi o skład.

Moja pierwsza czwórka:

1. Bayern
2. Wolfsburg
3. BVB
4. Schalke
 
billi 207

billi

Użytkownik
Przed poprzednim sezonem też mówiono,że BVB 2 raz z rzędu nie da rady a wyszło jak wyszło :razz: Skład w cale nie osłabiony bo w miejsce Kagawy -Reus a kto wie czy to nie jest nawet wzmocnienie ,chociaż piłkarze o zupełnie innych atutach.
Sądzę ,że Gladbach znowu będzie wysoko,pozbyli się Nordveita,Dantego i Reusa,ale transfery pokazały ,że nie nastawili się jak to mówi Watzke na &#39;&#39;otwieraniu banku&#39;&#39; tylko na budowaniu silnej drużyny. Favre jest,super transfery są(chociaż to jeszcze będzie weryfikowane ) a więc widzę Gladbach bardzo wysoko ;)
 
darius010 1,3K

darius010

Forum VIP
Sądzę ,że Gladbach znowu będzie wysoko,pozbyli się Nordveita,Dantego i Reusa,ale transfery pokazały ,że nie nastawili się jak to mówi Watzke na &#39;&#39;otwieraniu banku&#39;&#39; tylko na budowaniu silnej drużyny. Favre jest,super transfery są(chociaż to jeszcze będzie weryfikowane ) a więc widzę Gladbach bardzo wysoko
Niekoniecznie ;), ja ich nie widzę w czołówce, transferami faktycznie imponują. Zapewne wszystko w perspektywie Ligi Mistrzów. Dostali od losu bilet na europejskie salony, bilet powrotny i chcą to wykosztować, bo przecież to jest klub z wielką tradycją w swojej długoletniej historii nie tylko sukcesy w Niemczech ale też finał LM, 3-krotne zwycięstwo w Pucharze Uefa. Kibice nie puściliby im wyprzedaży. Trzon zespołu odszedł, przyszli nowi, nie gorsi i jeśli przyfarci w losowaniu to zagrają w LM, tym samy sezonu w czołówce nie zakończą.
 
qozi 4,8K

qozi

Forum VIP
Ja natomiast w tamtym sezonie nie liczylem znow na sukces BVB, a raczej na dominacje Bayernu, niestety skonczylo sie inaczej.
W ankiecie glosowalem na Monachijczykow, ale troche bardziej z sympatii anizeli przekonanania, ze sa duzym faworytem bo za takiego ( co prawda bardzo delikatnego ) uwazam Borussie.
Zaczeli budowac z glowa.Jesli chodzi o przednie formacje to wydaje sie, ze beda miec mozliwosci na grew lidze, dfb i LM bo sklada sie na to ukladanie skladu gdzie jest co najmniej dwoch rownorzednych graczy na pozycje - srodek pola to Kehl i Gundogan oraz w obwodzie Bender oraz ta nowa gwiazda z Lautern, na lewej stronie Kevin z Duzym krzyzem i Perisic, prawa natomiast to Goetze i Blaszczykowski, w ataku pierwszym wyborem Lewandowski i potem Schieberem ( swoja droga nie wiem czemu Bobic go oddal - jak sie nie myle to jest wychowankiem vfb, ponadto fajnie go ograli w Norymberdze dwa sezony temu ).Odejscia Kagawy nie ma co zalowac bo trzeba pamietac, ze na poczatku sezonu gral slabo a i tak Borussia sobie radzila, przyszedl w jego miejsce Reus czyli obok Goetze i Schurlle najlepszy produkt niemieckiej pilki ostatnich lat.Troche slabiej wyglada to w defensywie bo raczej nie slyszalem o tym aby Hummels, Subotic, Piszczek moglibyc zluzowani w niektorych meczach, spora strata jest na pewno Santana, ale ciesze sie, ze w Bayerze bedzie grac bo granie bedzie miec takze pozytek z niego spory.
Podsumowujac, druzyna jeszcze lepiej dobrana niz w poprzednim sezonie, mentalnie wszyscy bez skazy ( troche dziwnie napisane, ale w dalszej czesci posta wyjasnie ).Dla mnie to niestety oni sa faworytem walki o patere w Niemczech.

Bayern.Ta nazwa w ostatnich kilku miesiacach kojarzy mi sie z porazka.Jesli pomysle o jakims zawodniku Bayernu to kojarzy mi sie z porazka.I w sumie nie ma w tym zadnego przeklamania - wielki Bayern w ostatnim sezonie przegral wszystko, ba zawodnicy Bayernu przegrali wszystko, wlacznie z Euro.Co trudne to to, ze nie przegrywali tego w cwiercfinale czy tez na poczatku rozgrywek, ale tuz przed sama meta - wszelkiego rodzaju finaly w plecy - karny Robbena, blamaz w dfb, final lm, fatalna Holandia, przegrani Niemcy.Kopie lezacego, ale jesli ja o tym pamietam to co musza robic ludzie zwiazani z monachijskim klubem ? Moim zdaniem to bedzie miec glowny wplyw na Bayern - ta swiadomosc, ze wszystko przegrali bedzie negatywnie wplywac na gre najlbardziej znanego niemieckiego klubu.Jakos transfery mnie nie porywaja, nie wiem czemu, moze dlatego, ze Bayernowi niewiele braku, na pewno Shaqiri jest ciekawy, ale gdzie on bedzie grac, za kogo, Mandzukic - sam nie wiem.Doszedlem do wniosku, ze chyba najwiekszym wzmocieniem bedzie Sammer.Taka nieprzyjemna atmosfera kojarzy mi sie z Bayernem w ostatnim czasie takze niestety na ten moment mysle, ze BVB jest lekkim faworytem.

Co do Wolfsburga, o ktorym Darek pisal - troche na wyrost pozycja jaka zasugerowal, ale faktycznie moze cos tam zaskoczy - klub jest bogaty bo sponsor nie zaluje kasy ( z reszta nie ma czego - sprzedaja najwiecej samochodow w Europie, zyski rzedu 15 mld € rocznie, ostatnio kupili Porsche ), ale irytuje mnie Magath taka iloscia gracy, z ktorych czesc nie gra, a pobiera nie mala gaze.

Jutro cos wiecej bo dzis mi sie juz nie chce.
 
k42a 112

k42a

Użytkownik
Za ligą niemiecką nigdy nie przepadałem, co prawda wyniki i ważniejsze wydarzenia śledzę, ale ten cały hype na punkcie &quot;polskiej Borussi&quot; jeszcze bardziej mnie odrzucił od Bundesligi. Ale okiem osoby, która nie kibicuje żadnej niemieckiej drużynie przyszły sezon widzę mniej więcej tak:
Do teraz nie rozumiem jak ekipa z Dortmundu grając tak młodym składem przez dwa lata mogła zdominować tak mocną ligę, ale cóż - szykuje się chyba ciąg dalszy dominacji. Poza Kagawą nie pozbyli się żadnych ważnych zawodników, do tego kilku z nich mocno dojrzało (Hummels!), ma jeszcze dojść Reus, do którego nie jest jeszcze do końca przekonany, bo na razie pokazał się z dobrej strony w Moenchengladbach przez jeden sezon - coś jak Giroud w Montpellier, zobaczymy jak sprawdzi się w mocniejszej ekipie.
Bayern mocno w rozsypce po ostatnim sezonie, do tego nie będzie już takiej magii na skrzydłach, no chyba, że Robben powstanie jak feniks z popiołów (^^). Zakup Mandżukica dobry, może się przydać jako zmiennik Mario. Obrona niestety nie wygląda za rewelacyjnie, zwłaszcza Badstuber, który musi się jeszcze podszkolić. Ale pewnie jak zwykle będą walczyć o tytuł.
Kto tym razem może się wybić z tłumu? Pomijając standardowo Schalke, które jest według mnie za dobre na wypadnięcie z TOP5, ale za słabe na mistrza, to może Wolfsburg - chociaż tutaj może być podobnie jak z Holandią na EURO - za dużo bogactwa na ławce. Ciekawi mnie postawa drugiej Borusii, która sezon temu wystrzeliła jak z procy - ciekawe czy to jednorazowy wyskok? Do tego do walki o TOP6 włączą się na pewno Bayer i Stuttgart. Słabo po raz kolejny widzę HSV i nie wiem co myśleć o Werderze - fajny transfer Gabre Selasje, ale to chyba trochę za mało. Co prawda Czech może swoimi rajdami z tyłów rozruszać atak, ale przydałby się jakiś młody napastnik. Do tego jeszcze całkiem niezły Hannover.
Niekoniecznie w samym czubie, ale walka o LE czy też nawet eliminacje LM może być ciekawa - Bayer, Stuttgart, Moenchengladbach, Hannover, Werder, Wolfsburg
A TOP3 raczej taka sama jak wcześniej, ale kolejność może zaskoczyć...
 
Otrzymane punkty reputacji: +6
bodziowlodek 16

bodziowlodek

Użytkownik
Oddałem głos na Borussię Dortmund, chłopaki zawsze na boisku dają z siebie wszystko, walka na treningach jest niesamowita, w meczach nie występuje żelazna jedenastka, trener Klopp potrafi zarządzać tą drużyną. BVB wzmocniło się jeszcze przed tym sezonem, bo według mnie strata Barriosa i Kagawy to wzmocnienie. Barrios, wiadomo nie grał za wiele, bo Borussia ma Lewego wycenianego już na 20.000.000 Euro. Kagawa którym zachwycali się komentatorzy, bo miał dobre statystyki, ale żeby wyrobić te statystyki potrzebował on dwa albo nawet trzy razy więcej akcji. Główny nabytek to Reus który powinien wnieść szybkość i ożywienie do linii pomocy. Oczywiście trener Klopp nie zapomina o młodzieży którą konsekwentnie sprowadza do BVB.
 
michmucha 21

michmucha

Użytkownik
Sezon zapowiada się ciekawie. Watpie, żeby Borussia Dortmund obroniła tytuł mistrzowski.Faworytem jak co roku jest Bayern Monachium i według mnie oni siegną po tytuł.Chętnie widziałbym jakąś inna drużynę w szczycie np. Schalke, Werder czy Bayer Leverkusen ;-)
1. Bayern
2. Schalke
3. Borussia
 
kuchcik 4,6K

kuchcik

Użytkownik
Sorry ze nic nie wniosę swoim postem, ale...
1. Bayern
2. Wolfsburg
3. BVB
4. Schalke
darius, no błagam. Czarnym koniem mogą być, ba, mają na to ogromne szanse przez piłkarzy których wypisałeś, bo dzięki nim wybili się ponad średniaków z BL, lecz nie przesadzaj ;)
wg mnie się zagalopowałeś z tym.
 
darius010 1,3K

darius010

Forum VIP
Zgodzę się, że kontrowersyjnie. Dobra może za wysoko ale uważam, że Wolfsburg może być niespodzianką sezonu, tym samym może powalczyć o LM. Felix Magath dość regularnie kończy sezon w czołówce, mniej więcej co 2-3 sezony (z różnymi zespołami). Teraz przyszła tak jakby na niego pora. Vfl to może nie jest renomowana firma ale ma dobrych piłkarzy, drużyna pewnie będzie przygotowana fizycznie jak mało która na świecie, o ile nie zajechana ;). Do tego najgroźniejsi rywale, będą toczyć batalię w LM; BVB, Bayern celują na pewno w awans z grupy, Schalke bądź, co bądź awansem też nie pogardzi wiec możliwe, że przez to co kilka meczy stracą punkty, co drużyna Wilków, grając na jednym froncie może wykorzystać. DFB-Pokal Wilkom jako ewentualnie drugie rozgrywki też nie zaszkodzi, bo to jeden z mniej wymagających pucharów krajowych na świecie (formuła to mecz, bez rewanżu wiec 2x mniej spotkań niż w podobnych rozgrywkach).

Jeśli nieoczekiwanie ktoś wskoczy na podium, to Wolfsburg uważam za pierwszy w kolejce. Nie przewiduję na pewno takiego pudła: Bayern/BVB/Schalke bo ono jest nierealne :razz:.
 
dani88 30

dani88

Użytkownik
W sezonach:
1994/1995
1995/1996 mistrzami Niemiec byli piłkarze z Dortmundu i nie udało im się w kolejnym sięgnąć po tytuł zajmując trzecią pozycje a mistrzem w 1996/1997 został nie kto inny jak Bayern.Tym razem twierdze że sytuacja się powtórzy,Borussia miała tamten sezon rewelacyjny a Lewy strzelał jak na zamówienie i podtrzymać to będzie trudno.Potencjały obu zespołów są dość porównywalne choć szala przechyla się na Monachijczyków.Brak Kagawy także będzie miał duży wpływ na ofensywe Borussii.Głos oddałem na bawarczyków i sądze że przypuszczenia bukmacherów są trafne.
 
kuchcik 4,6K

kuchcik

Użytkownik
@up
bukmacherzy nawet gdyby odeszły skrzydła Robbery, daliby kursy minimalnie na korzyść Bayernu i tak. Nigdy nie dadzą innego faworyta do tryumfu w lidze niż Monachijczycy, bo to byłoby przepotężne value.
@darius
my tu gadu gadu, a niech to wszystko się w końcu zacznie ;)
 
arquisek 7,4K

arquisek

Użytkownik
Jak dla mnie to oczywiście Bayern. Po 2 latach przerwy i niemocy na korzyść BVB muszą coś z tym zrobić i sądzę, że w tym sezonie na 200% przyłożą się do zdobycia &quot;Majstra&quot; Oczywiście Borussia będzie także mocna, ale 3 lat z rzędu? Obawiam się, że jest to nie możliwe. Tak po cichu liczę sobie, że Hannover 96 znajdzie się w TOP 3 nadchodzącego sezonu no i może Werder się obudzi... Tak czy inaczej Bayern &lt;33
 
D 4

dankho

Użytkownik
Moim zdaniem bezproblemowo ligę wygra Bayern a Borussia skupi się na LM w której osiągnie ćwierćfinał. Nie jestem przekonany do Reusa, moim zdaniem drużyna straciła dużo na wartości przez sprzedaż Kagawy.
 
Status
Zamknięty.
Do góry Bottom