>>>BETFAN - TRIUMF BONUSA NAD BOOSTEM <<<<
>>> BETCLIC - ZAKŁAD BEZ RYZYKA DO 50 ZŁ + GRA BEZ PODATKU!<<<
>>> FUKSIARZ - ZERO RYZYKA 100% DO 50 ZŁ. ZWROT W GOTÓWCE!<<<

KSW 76: Parnasse vs. Rajewski

psotnick 844,9K

psotnick

ModTeam
Członek Załogi
KSW 76: Parnasse vs. Rajewski



Data: 12 listopada 2022 (sobota)
Lokalizacja: Grodzisk Mazowiecki, Polska
Transmisja: 19:00 – karta główna (Viaplay)

Walka wieczoru
70,3 kg: Salahdine Parnasse (16-1) vs. Sebastian Rajewski (12-7)

o tymczasowy pas mistrzowski | 5 rund

Co-main event
77,1 kg: Adrian Bartosiński (11-0) vs. Krystian Kaszubowski (10-2)


Karta główna
83,9 kg: Paweł Pawlak (20-4-1) vs. Tom Breese (15-3)
77,1 kg: Brian Hooi (18-9) vs. Artur Szczepaniak (8-1)
70,3 kg: Maciej Kazieczko (8-2) vs. Francisco Barrio (10-2)
61,2 kg: Antun Racić (26-10) vs. Zuriko Jojua (8-1)
83,9 kg: Albert Odzimkowski (12-6) vs. Henry Fadipe (12-9-1)
70,3 kg: Gracjan Szadziński (9-4) vs. Valeriu Mircea (26-8-1)
120,2 kg: Marek Samociuk (4-2) vs. Filip Bradarić (5-4)

źródło: lowking.pl, kswmma.com

Nie masz konta w Fortunie, nic straconego - załóż je wchodząc na efortuna.pl lub klikając w baner i odbierz bonus
1000x150_forumbuk.jpg
 
T 34,5K

Typer_MMAPro

Użytkownik
Zaproponowane do wyróźnienia:
+2
Kolejne KSW to czas żeby podzielić typami.
Kursy: Fortuna

Pierwszy typ: Salahdine Parnasse(1.18).
Walka wieczoru miała być zupełnie inna, Parnasse miał się zmierzyć z Ziółkowskim, gdzie typowałem Francuza, teraz gdy Marian wypadł z walki i zastąpił go Sebastian Rajewski typ się nie zmienia i idę w stronę Francuza, którego na pewno zobaczymy kiedyś w UFC.
Co przemawia za Francuzem obok faktu, że ma za sobą pełen obóz pod lepszego zawodnika? Na pewno większy zasięg, zapasy i bjj to też ma lepsze Parnasse co pokazał podczas dominacji nad zapaśnikiem Rutkowskim.
Co przemawiać będzie za Rajewskim? Kickboxing? Być może, w stójce Rajewski radzi sobie dobrze ale jest tam przewidywalny i bije mniej niekonwencjonalnie od Parnassa, którego stójkę ogląda się bardzo przyjemnie.
Co do planu obu zawodników to widzę to tak: stójkę będzie chciał utrzymać Rajewski i tam będzie chciał poszukać nokauty.
Parnasse dróg do zwycięstwa będzie mieć więcej: w stójce wcale nie skreślam szybkiego i ruchliwego Francuza, a gdy ten zechce ruszyc po obalenie to ruszy i tam sobie przetestuje Rajewskiego i uważam, że Rajewski będzie miał ogromne problemy z tym, Ziółkowski ze swojej walki z Rajewskim, popełnił błąd, że nawet nie spróbował obalić Rajewskiego co niemal kosztowało go utratę tytułu mistrza.
Jednym zdaniem podsumowania Parnasse będąc bardziej wszechstronnym zawodnikiem będzie mieszał stójkę z zejściami zapaśniczymi przez co docelowo wygra te walkę być może nawet przed czasem- poddanie.

Drugi typ: Adrian Bartosiński(1.24).
Tutaj też mamy do czynienia z walką gdzie widze jednoznacznego faworyta, jest nim Adrian, co prawds nie jestem fanem jego talentu ale jednak wynikami na tle dobrych rywali się broni, teraz walka z dużo słabszym rywalem bowiem takim jest Krystian Kaszubowski, okrzyknięty przed walką z Soldiciem, tym który może go polonać, jak się skończyło każdy pamięta ten nokaut, który zabrał Krystianowi dusze, w następnych walkach już nie był tak agresywny i nie wchodził już tak w wymiany, przez co utracił swoje największe atuty co odbiło się potem w walkach min z Trucskiem czy Kamieniarzem, gdzie z tym pierwszym mimo wygranej wyglądał dość słabo, z tym drugim wygrał już pewniej ale poziom rywala dużo niższy niż aktualny rywal.
Bartos mocno bije, potrafi obalać do tego umie się skręcić po poddanie.
Kaszubowski sprawić problemy może w stójce gdzie mimo wszystko siłę ciosu dalej ma tylko mniej z niej korzysta, o obaleniu Bartosa raczej nie ma co myśleć.
Jedyne co może martwić bo stronie Bartosa to jego kondycja, która w pierwszej walce dla Ksw wyglądała tragicznie, później szybkie ubicie szklanoszczękiego Michalskiego i walka z Grzebykiem gdzie do momentu poddani kondycja wygladała już lepiej, teraz gdy Bartos czekał na walkę o pas na pewno nad kondycją pracował przez co mu zaufam a sam Kaszubowski zmieniony stylem walki nie powinien jakoś nagle forsować tempa walki.
Podsumowując, uważam, że Bartos skończy Kaszube przed czasem a sama walka to tylko mały i ostatni przystanek przed walka o pas, gdzie potencjalna walka z Brianem Hooiem wcale łatwa nie będzie, ale to melodia przyszłości.

Reszta walk:
Kazieczko mając dobra stójkę i dobre tdd, do tego bardzo dobre warunki fizyczne powinien pokonać zanudzającego grubego Barrio

Hooi vs Szczepaniak to walka gdzie patrząc na debiuty obu idę w kierunku Hooia, który samą stójką powinien pokonać Szczepaniak, który

Pawlak vs Breese, typuje Anglika ale Pawlak może być niewygodnym rywalem, przez dobre tdd i solidną stójkę.

Jojua vs Racic bardzo dobry pojedynek, dużo osób mocno hypuje Zurike po tym jak pokonał Banukayeva, który nie ma i nie miał dobrego tdd, przez co wypadł na jego tle Zuriko tak dobrze.
Racic tdd ma bardzo dobre, sam bardzo dobrze obala jednak największym minusem jest defensywa przed poddaniami, często obalając zostawia głowę, co wykorzystał Wikłacz. Jojua poddawać umie, jednak jeśli Antun będzie uważać na poddania to dzięki doświadczeniu może wygrać.

Szadziński Mircea to walka dwóch mocno bijących zawodników i to tyle co dobrego moge napisać o jednym jak i drugim.
Jak wdadzą się w wymiany to wygra ten, który trafi mocno i celnie jako pierwszy.

Fadipe vs Odzimokowski.
Walka mocnobijącego Fadipe z lekko szklanym już Albertem.
W stójce Albert obawiając się siły ciosów Fadipe będzie obalać rywala, przez co docelowo wygra te walkę, przez co jeszcze na emeryturę nie przejdzie.

A walka Samociuka z Bradariciem wypadła i w zastępstwo wchodzi Gawryjołek i to on się zmierzy z Samociukiem, kto wygra? Powinien wygrać Marek ale jeszcze nie przyjrzałem się Kamilowi.

Tyle ode mnie życzę miłego dnia i powodzenia na gali :)
 
Otrzymane punkty reputacji: +838
B 25,3K

betrocket

Użytkownik
Racic A. - Jojua Z. walka zakończy się na punkty lub przez techniczną decyzję TAK 1,65 ✅ ✅ ✅ ew. 2 zawodnik wygra na punkty 2,75✅✅✅

Dwa typy na tę walkę. Pierwszy jako "must have" do każdego kuponu i według mnie bardzo przyjemny typ, a drugi może wjechać jako singielek :)
Zacznijmy od analizy A.Racicia. Antun to doświadczony zawodnik. Ma na swoim koncie 37 oficjalnych walk w MMA - z czego wygrał 26 - przegrał 10 i 1 była "no contest". Dla KSW stoczył on 8 walk. Miał świetna serię 6 zwycięstw, którą zakończył Przybysz, a drugą porażkę dołożył Wikłacz. Na 8 walk w KSW 7 kończyło się decyzją sędziów - w ostatniej został on poddany przez Wikłacza.
W całej karierze Racić na 26 zwycięstw, zaliczył 13 poddań i 13 decyzji. Waga zawodników i siła ciosów nie jest niszczycielska i nokautująca, więc raczej nie zakończy się ta walka przez KO/TKO. Do tego warto dodać, że będzie to 3 rundowa walka - więc czasu na skończenie nie ma dużo.
Jeśli chodzi o Zuriko Jojua - jest on młodszy od chorwata o 5 lat. Ma na koncie 9 oficjalnych walk, chociaż toczył też amatorskie pojedynki. Cztery z dziewięciu walk gruzina kończyły się do tej pory decyzjami, z czego 3 na jego korzyść. Gruzin jest zawodnikiem Łódzkiego Octopusa, nie ukrywa on że ta walka jest na ten moment najważniejsza w jego karierze i może otworzyć mu furtkę do walki o eliminator o pas albo o pas. Jest to świeża krew w klatce KSW, może naprawdę sporo namieszać.
Według mnie żaden z panów nie będzie ryzykował - będzie to walka wyrównana i obaj panowie będą szukać swojej przewagi w parterze, aby zapunktować i w ostatecznym rozrachunku przechylić szalę na kartach punktowych sędziów na swoją korzyść. Według mnie włodarze KSW i fani lubią napływ świeżej krwi. Na pewno zwycięstwo Gruzina otwarło by drzwi do nowych ciekawych walk w tej kategorii wagowej. Lepsze to niż odgrzewanie - nie co nudnego Racicia ;) Ja ide grubiej w zakończenie na punkty. A zwycięstwo Gruzina takim sposobem - może być miłym dodatkiem :)
Życzę zieloności :)
 
Ostatnia edycja:
Otrzymane punkty reputacji: +293
macio106 130,9K

macio106

Znawca - MMA
Samociuk M. - Gawryjołek K.
Typ: Mniej niż 2.5 rundy 1.35 F fortuna

Kurs może i jest niski, ale typ z grona tych pewnych. Samociuk ma zmianę rywala, do tego Marek nigdy wirtuozem kondycji nie był. Ma zarówno czym przyłożyć, jak i w parterze daję sobie radę i potrafi kontrolować rywala. Teoretycznie powinien wygrać z rywalem, ale. No właśnie bo Gawryjołek ma doświadczenie z amatorskiego mma. Ma na pewno przewagę w parterze, ale ma ogromną masę mięśniową trzeba te wszystkie mięśnie odżywić tlenem. Do tego Kamil jeszcze obecnie jest bardziej trenerem personalnym niż zawodnikiem mma. Moim zdaniem walka zakończy się bardzo szybko, dwa duże chłopy z niepewną kondycją. To musi się skończyć szybko.
 
Ostatnia edycja:
igor123 34,8K

igor123

Użytkownik
KSW 76

Odzimkowski A. - Fadipe H.

Typ: 1

Kurs: 1,90

Fortuna

W sobotę odbędzie się 76. gala Konfrontacji Sztuk Walki. Pojedynek, który zamierzam przeanalizować jest jednym z najbardziej wyrównanych starć (wg bukmacherów). Moim zdaniem minimalnym faworytem jest Polak. Albert pokazał się z bardzo dobrej strony w dwóch ostatnich walkach z Tommym Quinn. Wiadomo, że w drugiej walce do werdyktu sędziowskiego na korzyść Alberta przyczyniła się potworna kontuzja Irlandczyka, ale do momentu jej odniesienia pojedynek był na korzyść Odzimkowskiego. Widać było, że po trzech porażkach Polak bardzo dobrze przepracował okres przygotowawczy i jest w stanie pokonać lepszych od siebie przeciwników. Jeżeli chodzi o Fadipe to nie mogę za dużo o nim powiedzieć bo przy jego analizie mogę się opierać tylko na pojedynku z MMA Attack 4 z Łukaszem Stankiem. Wygrał przez TKO w drugiej rundzie. Jego walka jakoś bardzo nie porywała i tutaj widzę minimalnego faworyta w postaci Alberta Odzimkowskiego.
 
Grac45 47,5K

Grac45

Forum VIP
Fadipe w 1 lub 2 rundzie 2,90
Albo Fadipe przed czasem 2,50

śmiechu warte co pokazał Odzimkowski 😂

Problem z Albertem jest innego rodzaju. Wszyscy znający realia doskonale wiedzą jak Albert nie raz nie dwa tracił głowę w pojedynku. Zaraz za swoim rywalem największym wrogiem jest jego psychika. KSW zlitowało się nad nim dając mu Quinna którego musiał na dwie walki przerobić. Zlitowało się bo chłop ma duży fanbase i ogólnie jest przez wszystkich lubiany z resztą od tego roku komentował kilka gal za mikrofonem. Człowiek orkiestra można powiedzieć. Znający realia również wiedzą jaką kartę pacjenta a w zasadzie listę kontuzji i operacji miał już w swoim życiu. Wracając do Quinna, no to był idealnie dobrany zawodnik za równo prze słabymi umiejętnościami i co dla mnie ważniejsze warunkami fizycznymi, którymi odstawał od Odzimkowskiego. I teraz pomińmy na chwilę Alberta a porównajmy warunki do atletycznych murzynów tego z kim przegrał a wręcz został zdemolowany a więc Radcliffe 185cm wzrostu / 195 zasięgu i Fadpie 188/196 jutrzejszy rywal, dla formalności Quinn 185/186. Psychika Polaka nie będzie miała łatwo gdy sobie przypomni o Radcliffie. Fadipe bardzo fajnie się zaprezentował na MMA Atack, ja wiem, poziom federacji i samego rywala jest jaki jest ale ważniejsze jest to że Fadipe miał strasznie długą przerwę, to są aż 4 lata. Patrząc z tej perspektywy wyglądał aż nadto dobrze przy Stanku. Agresywny z silnymi ciosami, nawet gdy Stanek miał go w parterze na przeczekanie, Fadipe fajnie ładował z pleców mocne łokcie. Podsumować to można prosto, przejechał się po Stanku. A skoro jest to prawie że kalka Radcliffa nie przejdę obok tego by nie spróbować przeciwko Odzimkowskiemu. Generalnie trzeba bazować do końca kariery przeciwko Albertowi, ale no na Quinna nie było jak grać bo to był niemożliwy ogór. Potwierdziła to dobitnie kontuzja w jaki sposób ją złapał i ogólnie jego zakres umiejętności którymi w KSW się nie obroni.
 
Ostatnia edycja:
Otrzymane punkty reputacji: +2101
T 56,4K

Tommmy

Użytkownik
Parnasse - Rajewski
zakład: 1. zawodnik wygra przez K.O./T.K.O. lub przez dyskwalifikację
Typ: Tak
Kurs: 4.0


Parnasse bilans:
Liczba walk 19
Zwycięstwa 17
Przez nokauty 1
Przez poddania 6
Przez decyzje 9

Rok 2019 KSW 48 nokaut z Romanem Szymańskim w 2 rundzie.
To że Mbappe bo tak go nazywają wygra walkę to po kursach na niego wygląda dosyć pewnie. Wyniki mogą być trzy: nokaut, poddanie oraz dezycja.
Miażdżąca przewaga to poddania i decyzję. Rajewski z tego co widzę jeszcze nie przegrał przez nokaut. Dlatego pewnie tak wysoki kurs. Licze na przełamanie. Liczę na mocne wyjście francuza który swoimi umiejętnościami przewyższa polaka. Chłopak ma 24 lata cała przyszłość w UFC przed nim, i jutro to udowodni imponującym zakończeniem przed czasem.
 
M 94K

michalkin

Użytkownik
Parnasse - Rajewski
zakład: 1. zawodnik wygra przez K.O./T.K.O. lub przez dyskwalifikację
Typ: Tak
Kurs: 4.0


Parnasse bilans:
Liczba walk 19
Zwycięstwa 17
Przez nokauty 1
Przez poddania 6
Przez decyzje 9

Rok 2019 KSW 48 nokaut z Romanem Szymańskim w 2 rundzie.
To że Mbappe bo tak go nazywają wygra walkę to po kursach na niego wygląda dosyć pewnie. Wyniki mogą być trzy: nokaut, poddanie oraz dezycja.
Miażdżąca przewaga to poddania i decyzję. Rajewski z tego co widzę jeszcze nie przegrał przez nokaut. Dlatego pewnie tak wysoki kurs. Licze na przełamanie. Liczę na mocne wyjście francuza który swoimi umiejętnościami przewyższa polaka. Chłopak ma 24 lata cała przyszłość w UFC przed nim, i jutro to udowodni imponującym zakończeniem przed czasem.
żadmych racjonalnych argumentów za tym typem. Raju w stójce jest bardzo dobrym zawodnikiem, udowodnił to w starciu z Marianem. Tam zdecydowanie brakło tlenu w rundach mistrzowskich. Tutaj też może być ten sam problem. Kowadeł w łapie raczej Saladine nie ma, prędzej w parterze go poskłada.
No i na koniec. Sprawdź sobie prebieg kariery Sebka. Przegrał przed czasem 2 lata temu w listopadzie. Felipe Pejic ustrzelił Polaka, tylko że tam padł lucky punch. Parnasse poddanie lub decyzja wg mnie.
 
E 3,8K

exterminal89

Użytkownik
Bartosiński - Kaszubowski 1.zawodnik wygra przez KO/TKO lub dyskwalifikację
Kurs: 2,75 fortuna

Biorę na tapetę co-main event dzisiejszej gali KSW. Obaj zawodnicy mocno bijący, preferujący walkę w stójce. Dotychczasowymi występami w KSW Bartos pokazał, że zasługuje na szacunek, o ile w walce z Padillą jakiegoś wielkiego szału nie było(i tak wygrał przed czasem), jednak następnie w ładnym stylu ubił Michalskiego i (czego się nie spodziewałem) poddał Grzebyka. Co do Kaszubowskiego, mocno pompowany na pogromcę Soldicia, został przez niego brutalnie znokautowany, kolejne walki zachowawcze, wygrane w kiepskim stylu, jednak dziś staje przed szansą ponownego wskoczenia na wysokie miejsce w rankingu wagi średniej. Bartosiński posiada bardzo dobre TDD, dlatego aby wygrać Kaszubowski będzie musiał zaryzykować w stójce i tu rysuje mi się taki scenariusz na walkę, Krystian atakuje, otwiera się, dostaje mocną kontrę i Bartos dobija go w parterze. Kurs na to zdarzenie wygląda wg mnie bardzo zachęcająco.
easy
 
Ostatnia edycja:
Otrzymane punkty reputacji: +688
Semtex 247,7K

Semtex

Użytkownik
Tom Breese + Brendan Hooi @2.71
Pawlak to twardy gość, dobra stójka, może nieco niepoukładany styl walki, ale póki co starczyło to prawie na każdego zawodnika w cyrku. Poblemem Plastusia może być dzisiaj bardziej wszechstronny przeciwnik, w ostatnich walkach nie mierzył się z rywalem, który potrafi mieszać style i wpleść zapasy po paru minutach wymian kickbokserskich, a właśnie takim przeciwnikiem jest Tom Breese.
Anglik swego czasu walczył w UFC, on nawet nie został zwolniony, tylko tam były jakieś problemy osobiste z tego co pamiętam, chyba w głowie nie potrafił sobie wszystkiego ułożyć, kariera wyhamowała, ale ostatnio powrócił na zwycięskie tory, dobre walki w LFL, zdemolowany Janikowski w debiucie dla KSW. Breese w stójce nie powinien odstawać od Pawlaka, mogą być dobre równe wymiany, może nawet lekka przewaga dla Anglika, który ma na pewno lepszą defensywę, dodatkowo dochodzi tutaj bardzo istotny czynnik zapasów Anglika, Tom od lat trenuje BJJ, w walce na chwyty powinien mieć dużo przewagę, jak uda się przewrócić Pawlaka to może nawet wyczarować kolejne poddanie, dlatego uważam, że to on odniesie kolejne zwycięstwo.

Hooi fajnie się pokazał w ostatniej walce, bardzo mobilny zawodnik, ciężki do zamknięcia na siatce, do tego bije mocno, wyprowadza dużo ciosów, ma długie łapy i będzie miał sporą przewagę zasięgu po swojej stronie, w stójce do raczej jest do jednej bramki. Szczepaniak mógłby tutaj zaskoczyć w parterze, ale Hooia łatwo ustabilizować i utrzymać na dole nie będzie, ma dobre TDD, to jest o wiele bardziej dynamiczny zawodnik od Artura, nawet nie wiem czy da się wciągnąć w parter, pewnie będzie tego umiejętnie unikał, ma do tego dobrą defensywę, a na nogach powinien załatwić sobie zwycięstwo.
 
FNM99 711,7K

FNM99

Znawca - NHL
Członek Załogi
Walka: Albert Odzimkowski vs Henry Fadipe
Typ: Over 2.5 rundy
Kurs: 2.08
Bukmaher: Fortuna
Polak zawalczy z debiutantem w nowej federacji. Urodzony w Nigerii Henry Fadipe, który wygrał swoje 3 ostatnie walki nie będzie łatwym przeciwnikiem. Bukmacherzy oceniają to spotkanie jako 50/50 i ciężko się z tym nie zgodzić. Albert zdecydowanie nie będzie chciał tego pojedynku rozstrzygnąć w stójce, w której to lepszym zawodnikiem jest jego rywal. Polak będzie skupiał się na sprowadzaniu walki do parteru i według mnie ta walka nie zakończy się dość szybko.
 
Ostatnia edycja:
premo23 18,5K

premo23

Użytkownik
Tom Breese
Moim zdaniem klasa zawodnika przewyższa to co widzimy w tej wadze obecnie w KSW, Breese świetnie sobie radził w ufc, jakaś z tego co pamiętam kontuzja pokrzyżowała mu plany. Jest większy silniejszy, lepszy w parterze,
Breese przed czasem.
 
L 1,5M

lucaxx95

Mistrz Typów Dnia 2023
Salahdine Parnasse vs. Sebastian Rajewski, mniej niż 4.5 rund @1.75 FORTUNA

Rajewski przed ogromną szansą, jednak myślę że nie sprosta takiemu wyzwaniu jak Parnasse. Walka przewidziana na 5 rund, ale trudno mi sobie wyobrazić, by potrwala pełen dystans. Może nie ma tutaj wielkiego potencjału na KO/TKO, ale na poddanie już jak najbardziej. Parnasse lubi poddawać swoich rywali. Warunki fizyczne i forma także na korzyść Saladhine, według mnie tak mocny rywal dla Rajewskiego na tym etapie to jednak zbyt duże wyzwanie.
 
Ostatnia edycja:
K 26,1K

katherinna

Użytkownik
Samociuk - Gawryjolek - koniec w 1. rundzie @1.84 FORTUNA

Waga ciężka, czyli walka która na papierze nie ma prawa zakończyć się przez decyzję. Żaden nie będzie kalkulował i od pierwszych sekund obaj na siebie ruszą. Faworytem bukmacherów jest Samociuk, jednak tak naprawdę szanse to 50/50. Wygra po prostu ten, kto się dobrze wstrzeli. Walki z udziałem Samociuka najczęsciej nie trwają zbyt dlugo, dlatego myślę że ten trend się podtrzyma także dzisiaj.
 
O 322,2K

ogon_w44

Typer
Pawlak- Breese
Typ: Tom Breese wygra
1.75 Superbet

Idę w tej walce w kierunku Anglika.
Nie chcę umniejszać Pawlakowi, bo chłopak ma umiejętności, ale uważam że Anglik jest zawodnikiem o klasę wyżej .
Ma doświadczenie w UFC, w którym radził sobie całkiem przyzwoicie. Warunki fizyczne też na korzyść Anglika . Styl walki Anglika jest bardziej urozmaicony, może zaskoczyć Pawlaka nie raz. Stójka i zapasy na korzyść Breesa.
Ppodsumowując, wszystko przemawia za Anglikiem . Polak może i dotrwa do końca walki ( choć nie sądzę ), ale uważam, że nawet jeśli dotrwa to decyzja będzie jednogłośna i wygra Anglik
 
T 209,7K

typerbukmacher

Mistrz Typer IHF 2023 World Men's Championship
Zaproponowane do wyróźnienia:
+1
Hooi - Szczepaniak
Typ: Hooi przez KO/TKO/DQ @2.50 fortuna

Hooi to doświadczony zawodnik, który w zasadzie każdy pojedynek toczy dla innej organizacji, jednak w KSW zdążył już zadebiutować w lipcu tego roku, pokonując przez TKO Michała Pietrzaka już w 1 rundzie. Hooi jest wszechstronnym zawodnikiem, co zresztą mówi o tym jego bilans walk, gdzie na 18 wygranych ma 6 zwycięstw przez decyzję, 6 przez KO/TKO oraz 6 przez poddania.
Młodszy o 2 lata Szczepaniak również zdążył zadebiutować w KSW, gdzie pół roku temu pokonał przez poddanie Bułgara Stoimenova.
Ja w tej walce widzę jednak faworyta w postaci Holendra, który dwie ostatnie walki kończył przez KO/TKO i liczę, że tym razem będzie podobnie.
 
J 19,3K

Jabłonie i Grusze

Użytkownik
Kazieczko - Barrio --> Kazieczko przed czasem @1.50 Fortuna

Maciej Kazieczko to zawodnik trenujący w fantastycznym klubie Ankos MMA. Jeśli chce zrobić karierę to zawodników typu Francisco powinien łatwo odprawiać. "Croata" to zapaśnik, z pewnością w obozie przygotowawczym Kazieczki wzięli to pod uwagę i odpowiednio przygotowali go pod kątem prób obaleń. Maciek zapewne będzie trzymał Argentyńczyka na dystans i w końcu powinien usadzić krępego przeciwnika.Na 8 zawodowych zwycięstw 5 kończył przez K.O/T.K.O. Maciej to odpowiedni zawodnik, ma wszystko aby wykoleić leciutki 'hype' train na Barrio.
 
chowirex 116,3K

chowirex

Wicemistrz Typer Mundial
Racic A. - Jojua Z.
Walka zakończy sie na punkty lub przez techniczną decyzję
Typ: Tak @1.42 Fortuna

Pojedynek w wadze koguciej. Antun Racic kontra Zuriko Jojua. Killer to zawodnik zawodowo walczący od 2009 roku. Chorwat to już weteran KSW. Dla polskiej organizacji zawalczy 9 raz a legitymuje się rekordem 26-10-1. Antun nie ma ostatnio zbyt dobrej pasji w KSW po długiej dominacji były posiadacz pasa mistrzowskiego przegrał walkę o pas z Sebastianem Przybyszem na gali KSW 59 a cztery gale później sensacyjnie przegrał z Wikłaczem po 2 minutach walki. Chorwat jest znany z dosyć nudnego stylu walki. Ma bardzo dobry zapasy i przeważnie jego walki toczą się w płaszczyźnie parterowej. Zuriko Jojua to zawodnik zawodowo walczący od 2015 roku legitymuje się rekordem 8-1. Dla KSW zwalczył póki co tylko raz na KSW 67 pokonał Shamila Banukayeva i został jednym z ulubieńców polskiej publiczności. Gruzin to typ zapaśnika który lubi walkę w parterze. Walka powinna być bardzo wyrównana i uważam że zakończy się poprzez decyzję sędziowską.
 
M 94K

michalkin

Użytkownik
Samociuk - Gawryjołek
powyżej 1,5 rundy
Forbet @1.9 (tutaj zalicza start 2 rundy)
Zacznijmy od Gawryjołka. Na amatorskiej scenie wg tapology 7 walk, wszystkie wygrane, z czego 1 przed czasem. W zawodowej karierze 2 walki zakończone w 1r. No ale przyjrzyjmy się obydwu panom. Konkel 5 zawodowych walk - 1 wygrana, 1 przegrana w 2 r i 3 przegrane w rundzie pierwszej. Olszewski na 6 ostatnich walk 5 przegranych (3 w r1 i 2 w r2). Czyli dwa bumy tak na prawdę. Po drugiej stronie mamy Marka Samociuka, którego umiejętności cięzko też ocenić. 2 zwycięstwa z Izu, który dla mnie nie jest żadnym zawodnikiem. No i szybka porażka z Michałek Kitą. Wiadomo, tu jest ciężka i jeden cios gasi światło. Ja jednak pójdę na przekór i zagram fajny kursik na rozpoczęcie 2 rundy, gdzie nie uważam, że obaj zawodnicy rzucą się sobie do gardeł. Prędzej widzę scenariusz w którym Marek zyskuje przewagę w stójce (być może nawet podłączy rywala) po czym Gawryjołek, obala i przeleży większą częśc rundy.
 
Ostatnia edycja:
T 17,7K

Thomas2324

Użytkownik
Kolejna gala KSW i dzisiejsza karta naprawdę ciekawa z wieloma wyrównanymi pojedynkami. Podam swoje typy i przemyślenia
1. Mircea wygra przed czasem 2.5 (sts)
Gracjan ma dobry boks i lepszy od Rumuna ale no właśnie po walce na gołe pięści stracił trochę zdrowia i w walce z Włochem pomimo mocnego bombardowania nie potrafił przez kilka minut go skończyc. Mircea toczył już bardzo wiele pojedynków jest bardziej doświadczony i ma lepszy parter oraz zapasy dzieki którym powinien wygrać ten pojedynek z Gracjanem. Minusem w postawieniu na Rumuna jest jego ostatnia walka z Szymańskim gdzie pokazał sie z bardzo słabej strony ale wydaje mi sie ze drugi raz tak słabo nie zaprezentuje sie a jednak co by nie mowic o Romku to jest poziom wyzej od Gracjana i jest duzo bardziej nie wygodnym rywalem. Według mnie Rumun jeżeli chce wygrać to powinien pokazac swoje zapasy jednak tak jak wspominalem duzym znakiem zapytania jest ta ostatnia walka Rumuna bo jezeli nie byl to jakis problem z zbijaniem wagi lub po prostu gorszy dzien a po prostu obniżka formy to Gracjan gdzieś może go ustrzelic i wygrac pojedynek.
2. Fadipe przed czasem 2.35(sts)
Teoretycznie walka 50/50 ale tutaj widzę faworyta w osobie Fadipe albo może inaczej nie widzę aby Albert mógł poczynić jakieś postępy i wydaję mi się, że ma lekkie problemy z mentalem podczas walki. Fadvpe ma przecietny bilans wygranych do przegranych 11-9 ale on na początku swojej kariery w 7 walkach miał aby 2 wygrane a pozniej juz zaczal troche lepiej walczyc i wygrywać. Ostatnio pokaal sie z bardzo dobrej strony z Stankiem i jezeli tak zawalczy z Albertem to powinien go ustrzelic. Oczywiscie ryzyko jest, że Albert wejdzie nie usztywniony do walki i pokaze swoje zapasy dzieki czemu bedzie kontrolował swojego rywala i tak wygra jakąs walke bo fakt jest, ze jezeli walka bedzie w parterze to Albert bedzie mial przewage a jezeli stojka to Fadipe
3. Hooi wygra przed czasem 1.7(sts)
Hooi jest twardy, szybki i ma zarówno dobrą stójkę jak i zapasy. W walce z Pietrzakiem był mocno anonimowy dla Polskich kibicow ale przegladajac jego walki to widac w nim ogromny charakter, sile i eksplozywnosc, ktora powinna dac mu wygrana nad Polakiem przed czasem
4. Kazieczko na punkty 4.0 (sts)
Barrio, który miał juz przegrać z .. no właściwie z każdym w KSW a on po cichu robi swoja robotę ale tym razem powinien przegrać. Kazieczko ma dużo lepsza stojke od Barrio ktory jest mocno chaotyczny i co prawda w tym chaosie jest metoda na wygrywanie walk o tyle w moim odczuciu nie w tej walce. Kazieczko na punkty ponieważ jest duzo lepszy kurs niż na wygrana przed czasem a wydaje się to równie prawdopodobnie a kolejna kwestia jest to, że Kazieczko nie może szukać skończenia przed czasem za wszelka cenę bo Barrio może to wykorzystać i sprowadzać walkę do parteru bo ma ku temu możliwości. Kazieczko na 8 walk wygrywał 5 przez KO a 3 przez deycję ale ostatnie 3 walki wygrywał przez KO wiec do tego momentu wcale tak często nie wygrywał przed czasem a nawet jak w walce z Kopera, ktory swoją droga troche ma podobny styl do Barrio mocno męczył się i wygrał przez decyzje
5. Breese wygra na punkty 3.5 (fortuna)
Bardzo ciekawy pojedynek, ktory moze byc walką wieczoru. 2 mocnych zawodnikow. Breese gdyby nie problemy z głową pewnie walczyłby nadal w UFC ale dzięki temu możemy go ogladac w KSW. W 1 walce mial lekkie problemy w 1 rundzie z Janikowskim ale później zaczął mocno dominować i czy bylo lub nie to klepanie to i tak w moim odczuciu wygrałby tą walke bo po prostu wszedł na poziom na ktorym Janikowski nigdy nie był. Pawlak czesto wygrywa przez decyzje i toczy rowne pojedynki jest twardy wiec go trudno skobczyc przed czasem. Ten pojedynek moze byc wyrownany i mam taka nadzieje bo to bedzie lepsze dla widowiska
6. Parnasse wygra na punkty 2.75 (fortuna)
Walka wieczoru miał być Ziółkowski z Parnasse a jest Rajewski, być może szkoda dla widowiska ale Rajewski potrafi postawic sie i dac dobrą walkę i liczę, że teraz bedzie podobnie. W stójce moze byc rowna walka ale Parnasse bedzie przeważał w zapasach i w parterze, dzieki czemu wygra tą walkę. Francuz bedzie mieszał stójkę z zapasami ostatnio walczy zachowawczo, więc jak nie nadarzy sie sytuacja to raczej nie bedzie szedł koniecznie po wygrana przed czasem i zadowoli sie wygrana na punkty a, że ma bardzie szeroki wachlarz umiejętności od swojego rywala to powinien tą walkę wygrać.
 
Otrzymane punkty reputacji: +688
Do góry Bottom