>>>BETFAN - TRIUMF BONUSA NAD BOOSTEM <<<<
>>> ZAKŁAD BEZ RYZYKA DO 200 ZŁ!<<<

KSW 66: Ziółkowski vs. Mańkowski

movieplk 335K

movieplk

Znawca - Polska Koszykówka
KSW 66: Ziółkowski vs. Mańkowski



Data: sobota, 15 stycznia 2022
Lokalizacja: Netto Arena - Szczecin, Polska
Transmisja: Transmisja tylko w Viaplay - od 20:00

Walka wieczoru
70,3 kg: Marian Ziółkowski (23-8-1) vs Borys Mańkowski (22-8-1)
o pas mistrzowski | 5 rund

Co-main event
93 kg: Tomasz Narkun (18-4) vs Ibragim Chuzhigaev (15-5)
o pas mistrzowski | 5 rund

KARTA GŁÓWNA:
83,9 kg: Michał Materla (30-8) vs Jason Radcliffe (17-8)
77,1 kg: Tomasz Romanowski (14-8, 1NC) vs Krystian Kaszubowski (9-2)
70,3 kg: Sebastian Rajewski (11-6) vs Niklas Bäckström (11-3, 1NC)
93 kg: Wojciech Janusz (10-7) vs Przemysław Dzwoniarek (3-1)
70,3 kg: Łukasz Rajewski (11-6, 1NC) vs Donovan Desmae (14-8)
73 kg: Gracjan Szadziński (8-4) vs Francesco Moricca (9-5-1)
77,1 kg: Kacper Koziorzębski (7-4) vs Hubert Szymajda (9-4)
61,2 kg: Patryk Surdyn (5-2) vs David Martinik (5-3)

źródło: polsatsport.pl, kswmma.com

====================
KSW 66 już za 6 dni - 15 stycznia 2022 w Szczecinie. Założyłem z tej okazji temat, ale też na razie mamy tragiczną sytuacje bukmacherską, bo tylko Fortuna ma wystawione kursy na tę galę. STS też miał, ale kilka dni temu usunął. Kursy są jeszcze w Betfanie, ale tylko na wygranych walk, a tak żaden krajowy buk nie ma w ofercie KSW. Czyżby wzorem z freakowych organizacji MMA tylko w Fortunie dało się obstawiać tę galę i uzyskała ona wyłączność na KSW? Może ktoś będzie wiedział więcej na ten temat.
 
Ostatnio zmieniony przez psotnick:
Otrzymane punkty reputacji: +276
M 86K

michalkin

Użytkownik
To akurat nic nowego. Fortuna jako 1sza wystawia kursy ja długo przed gala. Później dodaje sts, a na końcu cała reszta, a oni dodają w tygodniu w którym ma odbyć się gala. Także myślę, że będzie to kwestia 2-3 dni gdzie pozostałe buki rzuca swoja ofertę.
 
T 3,2K

TommyTom

Użytkownik
To akurat nic nowego. Fortuna jako 1sza wystawia kursy ja długo przed gala. Później dodaje sts, a na końcu cała reszta, a oni dodają w tygodniu w którym ma odbyć się gala. Także myślę, że będzie to kwestia 2-3 dni gdzie pozostałe buki rzuca swoja ofertę.
sts to miał kursy na ta galę juz ponad dobry tydzień temu, tylko nie wiadomo dlaczego je zdjęli i od tamtej pory nie wróciły do oferty
 
Grac45 47,5K

Grac45

Forum VIP
Zaproponowane do wyróźnienia:
+1
sts to miał kursy na ta galę juz ponad dobry tydzień temu, tylko nie wiadomo dlaczego je zdjęli i od tamtej pory nie wróciły do oferty
Nowy rok nie jest tutaj przypadkiem, że nagle wycofali ofertę. Mariana Ziółkowskiego od końca listopada mam wiszącego w kuponach. Także nikt bez powodu by nie wycofał dwa tygodnie przed galą tych walk co już wstawili. Czy fortuna wzięła monopol na całe KSW raczej wątpię. Prędzej chodzi o to by nikt z konkurencji nie miał tak długo oferty jak fortuna przed galą. Przekonamy się w poniedziałek. Niemniej to i tak zabija cały rynek bo trudno żeby teraz jakaś firma wyszła z surowymi open oddsami tylko dadzą porównywalnie jak nie to samo co zabite kursy z fortuny..
 
T 3,2K

TommyTom

Użytkownik
Też zacząłem to rozważąc w podobnych kategoriach i mysleć czy to czasem nie ma coś wspólnego z monopolem, ale to byłoby dziwne gdyby najpierw w ofercie bukmacher miał, a później nagle nie. Budzi to jednak mieszane uczucia ta sytuacja.
 
T 34,5K

Typer_MMAPro

Użytkownik
Zaproponowane do wyróźnienia:
+2
Witam wszystkich w nowym 2022 roku :D
Na początku chciałbym życzyć każdemu udanego pod każdym możliwym względem roku.
A teraz przejdę do wstępu.
W tym roku KSW planuje zrobić 12 gal czyli co miesiąc, czym to skutkuje?
Więcej gal to więcej walk a co za tym idzie więcej nowych nieznanych dotąd zawodników na kartach walk, przez co niekiedy będzie ciężko znaleźć coś sensownego gry.
Gala KSW 66 jest taką kartą dość ciekawą ale trudno mi znaleźć jakieś "pewniaczki", mimo to typy podam i zobaczymy co z tego będzie :)
Lecimy z tematem.
Kursy: FORTUNA

Pierwsza walka: Patryk Surdyn(1.55) vs David Martynik(2.45)

Dobra walka jak na otwarcie takiej karty.
Gdy Patryk Surdyn pokonał na gali AFN Sylwestra Millera i potem podpisał kontrakt z KSW to myślałem, że KSW trochę zbuduje Patryka, tak jednak nie było i Patryk od razu brał rywali na wyższym poziomie.
Pierwszą walkę stoczył z Damianem Stasiakiem i tam zapaśniczo dawał sobie świetnie rade, jednak koniec końców wpadł w poddanie i te walkę przegrał, potem znowu zaakceptował ciężkiego rywala jakim był Jakub Wikłacz i tam już bez podjazdu te walkę przegrał.
Teraz w końcu rywal, którego to Patryk powinien pokonać, bowiem jest nim Czech z Octagon Team Cieszyn, który w KSW ma rekord 1:1, porażka z Polityło i potem szybka wygrana z Lemmym Krusiciem i dziwna decyzja o podjęcie walki na Oktagonie i porażka z Michalem Konradem.
Co do samej walki to ja tutaj faworyzuję zapaśnika w postaci Surdyna, który owe zapasy ma bardzo wysokim poziomie, ciosy w parterze ma mocne, bije łokcie, fajnie zmienia pozycję w parterze a Martynik w swoich walkach z dobrymi zapaśnikami trochę odstawał, tak było z Polityło, z Krusiciem do momentu skończenia ładnie wybraniał te próby Lemmego, ale zapasy Krusicia jakoś do wybitnych nie zaliczam a z Konradem tdd Martynika wyglądało słabo stąd uważam, że w stójce będzie musiał Surdyn uważać na ruchliwego i dużego Davida, który stójkę ma naprawdę dobrą, a gdy tylko pojawi się możliwość na akcję zapaśniczą to od razu ruszyć po obalenie a w parterze to już kontrola i ciosy z góry Surdyna zrobią swoje.

Druga walka: Kacper Koziorzębski(1.22) vs Hubert Szymajda(4.29).
Szkoda, że Moks wypadł z tej walki i szkoda, że KSW znalazło tylko takie zastępstwo jak Hubert.
Walka niskich lotów więc nie będę się rozpisywał.
Kacper Koziorzębski to zdecydowanie lepszy zawodnik niż jego rywal, lepsza stójka, bardzo mocne lowkicki, dobre tdd, jednak kondycja u Kacpra w ostatniej walce nie wyglądała najlepiej więc przy takim kursie to nie zamierzam ryzykować i grać takiej walki.
Szymajda to nie jest poziom KSW, nawet na FENie trochę by mu brakowało, ma dobry parter ale to tylko tyle.
Jeśli, Kacper dobrze rozłoży siły w tej walce, będzie używał lowkicków i utrzyma te walkę walkę w stójce to łatwo wygra i rekord w KSW sobie podreperuje.

Trzecia walka: Gracjan Szadziński(1.30) vs Francesco Moricca(3.53)

Bardzo długo KSW szukało rywala dla Gracjana i w końcu się udało takowego nie za mocnego rywala znaleźć, został nim Włoski kickbokser Francesco Moricca.
Gdyby nie fakt długiej przerwy spowodowanej kontuzją i słaba walka na Genesis z Janem Sirokym to Gracjan byłby on dla mnie bardzo mocnym typem na te galę a tak niestety nie jest.
Mimo to uważam, że bardzo agresywny i mocno bijący reprezentant Szczecina wygra te walkę przed czasem, bo jednak mimo ostatnich wydarzeń jest w tym zestawieniu zawodnikiem lepszym.
Walka toczyć się będzie głównie w stójce a w niej bardzo dużą przewagę mieć będzie Gracjan, jeśli ktoś będzie chciał obalić to też tym kimś powinien być Gracjan.
Jedyną szansę dla Włocha widzę w sytuacji gdy Gracjan będzie chciał bardzo szybko i za wszelką cenę ubić Włocha w 1rd a potem przez to opadnie z sił i Włoch ubije zmęczonego Szadzińskiego ale oceniam te szanse bardzo nisko.

Czwarta walka: Łukasz Rajewski(1.52) vs Donovan Desmae(2.53)

To jest bardzo ciekawa walka dwóch znakomicie ułożonych kickboksersko zawodników.
Kickbokserska szkoła klanu Rajewskich vs twarda nieustępliwa stójka Belga.
Ja w tej walce faworyzuje Donovana, który mimo rekordu to bardzo solidny zawodnik, który miał szansę nawet zawalczyć o pas Cage Warriors. Postać Łukasza w MMA jakoś mnie nie przekonuje.
Walka toczyć się będzie w stójce a tam Raju nie będzie tym, który będzie wywierać presję, w walce Desmae z Szymańskim było widać, że Belg presję ma dobrą, potrafi mocno uderzyć czy kopnąć o obalenie go i skontrolowanie będzie bardzo trudno tym bardziej Łukaszowi, który parter ma taki sobie.
Stąd uważam, że w wymianach stójkowych Donovan wywrze na sędziach na tyle dobre wrażenie, że dadzą wygraną Belgowi

Piąta walka: Wojciech Janusz(1.22) vs Przemysław Dzwoniarek(4.29).
Jednorazowy angaż Janusza na karcie walk żeby sprzedał więcej biletów i do tego angaż w KSW jednowymiarowego Dzwoniarka to najsłabsza walka na tej karcie walk.
Janusz średnio sobie radził w FENie, Dzwoniarek niby 3 wygrane z rzędu, jednak poziom rywali to poziom Babilonu i AFN.
A obaj zmierzą się ze sobą na gali KSW, trochę słabo to wygląda.
Janusz z tej dwójki to wszechstronniejszy zawodnik, w stójce coś tam bije, nie dużo ale i tak więcej od Dzwoniarka, w parterze potrafi poddać, obalić się go bo z pleców też szuka poddań, kondycja taka sobie.
Dzwoniarek to jednopłaszczyznowy zapaśnik, który zejścia w parter ma strasznie czytelne, w stójce w ogóle nie zadaje cisów, kiwa bez ciosów, nie kopie, kondycję ma słabą.
Stąd niby te walkę powinien wygrać Janusz, jednak obaj to tak słabi zawodnicy, że nic w tej walce nie jest pewnego i nie ma co tej walki grać.

Szósta walka: Sebastian Rajewski(1.37) vs Niklas Backstrom(3.10).
Tutaj w końcu jakaś walka, gdzie można coś w miarę pewnego stwierdzić.
Jakby ta walka odbyła 4.5 roku temu to w ciemno bym postawił na Backstroma, jednak on 4.5 roku temu oficjalnie zakończył karierę.
Przestał ciężko i regularnie trenować, zajął się też otworzeniem jak i prowadzeniem własnego klubu, nie zapowiada to aby w tak krótkim czasie powrócił do swojej formy ze swojego szczytu kariery.
A po drugiej stronie octagonu stanie młody i głodny sukcesu Sebastian Rajewski, który jest po dwóch mocnych wygranych z rzędu w tym z Kornikiem Sowińskim.
Niklas w formie to był zawodnik wszechstronny, dobrze poukładana stójka, dobre zapasy i poddania. Jednak będzie teraz ciężko stwierdzić, według mnie o dobrą formę będzie ciężko.
Sebastian według mnie to aktualnie najlepszy z Klanu Rajewskich, obok świetnej kickobokserskiej stójki, wypracował solidne tdd, będzie w tej walce mniejszym ale też i szybszym zawodnikiem.
Walka toczyć się będzie w stójce a tam karty rozdawać będzie Sebastian, który stójkę ma dużą lepszą od Szweda, gdy w stójce Niklas będzie przegrywać to poszuka parteru jednak będzie o to ciężko przy aktualnym tdd Sebastiana, stąd uważam kurs na Rajewskiego za atrakcyjny i warty pogrania.

Siódma walka: Tomasz Romanowski(1.90) vs Krystian Kaszubowski(1.90).
Takiego wyrównania się kursów od momentu ogłoszenia walki do fight weeku się nie spodziewałem.
Dla mnie w tej walce zdecydowanym faworytem jest popularny Tommy.
Zwycięzca Only One w KSW przegrał tylko z Patrikiem Kinclem, gdzie pokazał się dobrze.
Krystian Kaszubowski natomiast w KSW przegrał w walce o pas z Soldiciem i ostatnio z Michałem Pietrzakiem gdzie pokazał się słabo.
Tommy to twardy i nieustępliwy bokser o bardzo dobrej kondycji, bardzo dobrym tdd i parterze do tego ma serce do walki.
Krystian posiada mocny pojedynczy cios, dobry parter, zapasy solidne ale nie sądzę aby były tak dobre aby obalić Tommego i go skontrolować a tym bardziej poddać. Piętą Achillesową Kaszubowskiego jest jego kondycja, która do najlepszych nie należy.
Tommy będzie musiał uważać na ataki Krystiana w 1rd, potem gdy ten już opadnie z sił, walkę w swoje ręce weźmie Tommy.
Stąd przy takim kursie i okolicznościach warto dorzucić do kuponu kurs na Romanowskiego.

Ósma walka: Michał Materla(1.63) vs Jason Radcliffe(2.28).
"Wielki powrót" legendy KSW Michała Materli do KSW, ruch zrozumiały, EFM upadło, gala w Szczecinie a na koniec kariery wypadałoby sobie zarobić.
Jednak zadanie jakie postawił przed sobą Materla nie będzie takie łatwe, Jason Radcliffe to nie jakiś ogórek, to zawodnik, który ma papiery na to by pokonać starego już Materle.
Kto oglądał ostatnią walkę Materli ten widział jak wyglądał on na tle równie starego Rimbona, a kto nie oglądał temu pomogę i powiem, że Michał wypadł tam słabo i gdyby nie była to walka na swojej własnej gali te walkę mógłby przegrać.
Teraz rywalem nie będzie równie stary Rimbon a jednak młodszy Radcilffe.
W stójce lepiej poukładany będzie Anglik, jego siła ciosu jest na tyle mocna, że może nią położyć na matę Materle, movment Anglika i mocno poprawione defensywne zapasy mogą sprawić wolnym i czytelnym już zejściom Materli dużo kłopotów bo w parterze widzę największe szanse Materli na wygranie tej walki, tam Jason nie jest tak dobry jak Polak, ale walka zaczyna się od stójki i jeśli tam utrzyma się starcie to Jason powinien trafić i skończyć Materle, mimo spadków aktualny kurs na Anglika dalej daje podwojenie, a kurs na wygrana Anglika przez KO/TKO to 3.00 a to już na jakiś mały kupon solo to już dobra przebitka.

Dziewiąta walka: Tomasz Narkun(1.25) vs Ibragim Chuzhigaev(3.96).
Gdyby angaż i walka Ibragima miały miejsce w jego wadze naturalnej czyli w średniej to nazwałbym ten angaż za strzał w dziesiątkę, tak jednak nie jest i Ibragim stanie do walki o pas wagi półciężkiej z najdłużej panującym mistrzem Tomaszem Narkunem.
Chuzhigaev to bardzo solidny zawodnik, agresywna stójka, dobre zapasy, mocne g&p, jednak na wagę półciężką jest za mały i ta różnica gabarytów, siły i kondycja przy siłowaniach się Ibragima z Narkunem może być znacząca na korzyść mistrza.
Tomasz Narkun to solidny zawodnik, stójka dobra z walki na walkę wygląda coraz lepiej, a jego zapasy i przede wszystkim parter robią różnice.
Na początku walki ataki rozpocznie Ibragim, który zapowiada ostrą walkę i ja mu wierze i widzę szansę na samym początku, gdzie będzie w pełni sił jest w stanie swoimi ciosami zdziałać coś aby pas pojechał z nim do Rosji, potem to już Narkun naturalny półciężki będzie przejmować stery i najprawdopodobniej celem będzie obalenie, dociążenie i poddanie Ibragima.
Kurs na wygraną Narkuna(1.25) jak i jego wygranej przed poddanie(2.25) to ciekawe opcje do swoich kuponów.

Dziesiąta walka: Marian Ziółkowski(1.58) vs Borys Mańkowski(2.38)
Walka wieczoru to starcie o pas wagi lekkiej, gdzie Golden Boy zmierzy się z diabłem tasmański, będzie to bardzo dobra walka.
Marian Ziółkowski to ktoś go zrobił na mnie duże wrażenie poprzez progres jaki zaliczył od swojej 1 walki w KSW do ostatniej walki o pas, na początku w walce z Kleberem łatwo został obalony i poddany, po tej walce ostro zaczął szlifować defensywne zapasy i potem w kolejnych walkach nawet sam zaczął obalać a w starciu z Gamrotem sprawił mu problemy w obaleniu go i skontrolowaniu, w stójce też lepiej zaczął pracować. Do tego mądrze walczy, zaczął korzystać ze swoich gabarytów, walki z Szymańskim i Kazieczko to już był w pełni zdominowane przez niego walki.
Borys po porażce z Roberto zszedł kategorię wagową w dół, przegrał tam z Normanem a potem wygrał 3 kolejne walki w MMA jak i zrewanżował się Normanowi w boksie na gali Fame MMA, do której to znakomicie się pod kątem bokserskim przygotował, co według niektórych komentarzy, które widziałem może mu teraz pomóc w walce z Marianem ale ja bym tak bardzo tego nie brał na poważnie do walki w MMA bo tutaj dochodzi zagrożenie kopnięciem, kolanem jak i parterowe zagrożenie, przez co Borys tak kiwać nie będzie, ludzie też piszą, że kondycja Borysa się poprawiła, niby tak ale jednak w drugiej połowie walki z Normanem to Norman zaczął przeważać i już taki szybki Borys nie był.
W MMA w walce z Wrzoskiem 3 rd już była słaba a tu będą dodatkowe dwie rundy.
Uważam że początek walki będzie dla Mariana trudny, bo wtedy Borys będzie w pełni sił ale potem już przy jego stylu walki, czyli próbach klinczu i obaleń będzie zmęczony i stery przejmie Marian, który będzie kąsał Borysa ciosami prostymi, korzystając ze swoich warunków czym samym po 5rd wygra te walkę na kartach sędziowskich.

Typy warte gry:
1. Sebastian Rajewski(1.37) dobry moment kariery, młodość, głód walki i sukcesów vs ściągnięty z emerytury(4.5 roku od ostatniej walki) Szwed, który może pokazać znaczenie "oktagonowej rdzy".
2. Tomasz Romanowski(1.90) boks, presja, kondcyja, dobre tdd i doświadcznie vs mniej doświadczony, groźny tylko 1 rd słaby kondycyjnie Kaszubowski.
3.Tomasz Narkun(1.25) przewaga warunków, lepszy parter, lepsze bjj vs za mały jak na te wagę Rosjanin, który długo nie walczył z rywalami na solidnym poziomie.
 
Otrzymane punkty reputacji: +1369
Grac45 47,5K

Grac45

Forum VIP
Zaproponowane do wyróźnienia:
+2
Jestem podobnego zdania o Desmae. Grałem go już w debiucie z Szymańskim z resztą po takim samym kursie jaki jest teraz. 1 runda była dla Belga, ale niestety jego cardio było przygotowane na mniej niż połowę walki i eksplozywny Romek przechylił szalę na swoją korzyść w 2 i 3 rundzie. Powiem szczerze, że zawiodłem się bo jak to miało wiele razy miejsce w przypadku włodarzy KSW ze ściąganiem szrotu tak Dasmae ma bardzo solidne CV i nie wygląda na przypadkowego gościa. Daje mu drugą szansę, ale ogólnie tu jest za duża dysproporcja kursów i warto pochylić się nad dogiem.

Mnie Rajewscy w niczym nie imponują a jak już ktoś z nich najszybciej chce zmienić moją opinie to młodszy Raju czyli ten co walczy z Backstromem. Swoją drogą Kornik widać po drugiej stronie rzeki był więc znowu tak nie gloryfikowałbym tego zwycięstwa choć zawsze trzeba uznać zwycięstwo nad tak doświadczonym zawodnikiem.

Dasme 2,50


Najważniejszy bet dotyczy i tak walki wieczoru. Marian Ziółkowski wchodzi w swój prime, na dystansie 25 minut nie widzę kompletnie Mańkowskiego. Na 3 rundach byłoby ryzyko wygrania dwóch pierwszych i doczłapanie ostatniej, ale gdy tu dochodzą kolejne extra 2x5min no to sory ale nie. Na razie przekaz z mediów i niektórych coraz częstszych opinii zauważyłem jest taki, że wszyscy zachwalają Borysa jak to nie wrócił po kontuzji, jak to nie wypunktował Parke, jak to nie trenuje w American Top Team dzięki Gamrotowi. No wszystko słodko i pięknie. Tylko po pierwsze, ciężka kontuzja i długa rehabilitacja właściwie wyhamowały go na amen z poważnych walk, po drugie Parke bawi się Fajmem i wszystkim wokół, on dawno jest past prime, kompletnie nie brałbym tej walki w stójce za żaden wyznacznik. Zrobił dobre 7-9 minut na dobrej kondycji, dyktował warunki bo taką taktykę defensywną obrał Parke, później już wyszedł stary dobry Borys z zarżniętym cardio i wyłapywaniem na twarz. Szczerze mówiąc tą walką jeszcze bardziej się utwierdziłem że z niego nic nie będzie w starciu z Ziółkowskim. Z resztą wróćmy tylko do tego jak KSW chciało odbudować Borysa, z litości dla niego i chyba samych siebie rzucili mu mięso armatnie w Chorwacji czyli całkowitego buma jakim jest Bakocević, żeby ustawić walkę z Wrzoskiem co samym w sobie było dobrym zabiegiem marketingowym. Grałem wtedy Borysa, mówiąc w skrócie łatwo ta wygrana to nie przyszła, strasznie wyrównane starcie. Borys jak to ma w tradycji wypompowany fizycznie, porozcinany na twarzy ale no zdecydowały desperackie obalenia i jak dobrze pamiętam trzymanie na siatce Wrzoska. No i ostatnia walka z Arturem Sowińskim co jak wyżej wspomniałem już można było zauważyć coś dostrzegać, że Artur jest po drugiej stronie rzeki, ślub, dziecko - to już nie to. Bardzo łatwo przeleżana walka dla Borysa praktycznie bez historii.

Typ zdecydowanie przeciwko Mańkowskiemu, ale i z gwarancją jakości i zaufaniem do Mariana. Chłodna głowa, trzymanie taktyki, nie podpalanie się, bardzo dobry zasięg do ponownego strzelania czystymi prostymi. Jeśli o kimś z tej dwójki powiedzieć że się rozwija i idzie do przodu z walki na walkę to jest nim tylko i wyłącznie Marian.

Marian Ziółkowski 1,60


Jeszcze słowo co do super formy Romanowskiego, wstyd:
 
Ostatnia edycja:
Otrzymane punkty reputacji: +982
xbrajanx 10,8K

xbrajanx

Użytkownik
Szadziński - Moricca | Szadziński wygra prze KO/TKO/DQ @1,75 fortuna Pewniak, Włoch po wypłate przyjechał

Typ który na ten moment na pewno będę grał. Każdy kto ogląda KSW wie jak walczy Gracjan. Ostatnią walkę stoczył ponad rok temu, widziałem że miał jakieś problemy. Ostatnie 2 walki w ksw to 2 porażki i teraz trzeba odbudować Szadzińskiego, bo to ciekawy zawodnik który zawsze przyciągnie widzów chociażby swoim stylem i osobowością. Rywal ? włoski przeciętniak, rekord wskazuje że to po prostu bum ściągnięty na przetarcie i ponowny powrót Gracjana. Do tego żeby rywalizacja była ciekawsze, KSW ściągnęło zawodnika do idealnego połączenia czyli Szadzinski znany z tego jaki styl preferuje i gość który nigdy nie przegrał przez nokaut. Myslę że pójdzie tu gładko, Włoch przyjedzie po wypłatę, może postawi się przez 1-2 rudy i tyle, Szadzinski jeśli nadal będzie robił to co wczesniej to pojdzie mocno od początku walki i będzie napierał cały czas, Szadziński silniejszy i raczej do parteru łatwo Włoch go nie sprowadzi także ryzyko tylko takie że dostanie przypadkowy cios od rywala podczas wymiany. Myślę że można też grać przed czasem.
 
Ostatnia edycja:
Otrzymane punkty reputacji: +142
B 25,3K

betrocket

Użytkownik
Sebastian Rajewski vs Niklas Backstrom 1 1.37 fortuna

Oczywiście nie może być innaczej - pewniak gali według mnie(razem z Szadzińskim).
Seba Rajewski okrzepł już na dobre i wygląda bardzo, bardzo dobrze. Dał kapitalną walkę z Kornikiem na gali "Kołecki-Szostak" i szczerze mówiąc liczyłem na rewanż w Pejiciem, a nie na walkę ze Szwedem. Ale wiadomka, viaplay - nowy rynek Skandynawski. Trzeba fana z tej części Europy zachęcić do oglądania gal.
Dobra przejdźmy do statystyk - Rajewski bilans 11-6. Wygląda to blado - ale jak spojrzymy na ostatnie 8 walk od 2019 roku to chłop przegrał tylko raz z Pejciem, który naprawdę nie jest jakimś niziołkiem. Poza tym aż 7 wygranych z nie najmocniejszymi zawodnikami, ale też nie ze słabiakami. Połowa tych walk toczyła się w pełnym dystansie. Uważam, ze i tu tak będzie - dla odważniejszych można próbować Rajewski przez decyzje lub cała walka przez decyzję po kursach - odpowiednio 2,5 i 1,7!
Jeśli chodzi o rywala jakim jest Backstorm zwany jako "King in the North"" - nie walczył on od lipca 2017!! Będzie to miało duże znaczenie w kontekście tej walki, dla porównania Raju walczy średnio 2-3 razy w roku na galach KSW.
Szwed stoczył w swojej karierze 14 walk, z których 11 wygrał a 3 przegrał. Warto dodać, że 5 walk z jego udziałem kończyło się decyzjami (co jest dość ważne w kontekście rezultatu walki). Backstrom nigdy nie został poddany i zaledwie raz przegrał przez nokaut. Rreprezentant Allstars Team ma za sobą występy w UFC(raz wygrał i zaliczył dwie porażki), Cage Warriors i ACB. Zakończył karierę po porażce na punkty na gali ACB65 we wspomnianym już wcześniej lipcu 2017. A ostatnich jego 6 walk to bilans 3-3. Widać, że albo Niklas chce się odbudować, albo przyszedł po kasę i promocję swojej szkółki - którą otworzył po zakończeniu zawodowej kariery.
Podsumowując - walka powinna skończyć się w pełnym dystansie. Raju powinien wykorzystać fakt, że rywal może być trochę zardzewiały i ugrać rundy dla siebie. Pozdrawiam i życzę zieloności.

Wszystkie opcje na plus ✅✅✅
 
Ostatnia edycja:
Otrzymane punkty reputacji: +180
B 42,8K

bartek2701

Mistrz Tour de Ski
Narkun - Czuzhigajew. ( Narkun przed czasem ) @1,55 Totalbet

Mistrz kategori półciężkiej wraca do klatki po rewanżowym przegranym starciu De Friesem. Wydaje mi się że Narkun musi przystopować z tą wycieczką do kategori wyższej. Przyszedł czas na obronę swojego pasa ostatnio bronił go z Ivanem Erslanem na Ksw 56 (14 listopada 2020r). Od 2015 roku jest niepokonany w swojej dywizji , tak naprawdę ciężko mu poszukać rywala w swojej kategori stąd chęć walki z De Friesem czy wcześniej dwa boje z Mamedem Khalidovem. Nie sądze aby ta walka trwałą cały dystans 5 rund ponieważ na 18 wygranych walk aż 16 kończyło się nokautem lub poddaniem. Polak przeważa nad rywalem zdecydowanie lepszym parterem jest wyższy. Jestem przekonany że Narkun bedzie chcial jak najszybciej obalić Czeczena i go poddać.

O jego rywalu można powiedzieć że zwyciężył jedenaście z ostatnich dwunastu pojedynków w innej organizacji . W tej ostatniej we wrześniu zanotował już 8. nokaut w karierze, kiedy pod jego ciosami skapitulował Myakinkin. W całej karierze Czeczen kończył przed czasem dziesięć pojedynków, z czego aż siedem w pierwszej odsłonie. Chuzhigajev niedawno pokonał Piotra Strusa który nie jest jakimś wybitnym wojownikiem
 
Otrzymane punkty reputacji: +40
movieplk 335K

movieplk

Znawca - Polska Koszykówka
Szadziński - Morrica - Szadziński przez KO/TKO/DQ
1.75 (Fortuna)

Inni buki mają po 1.50-1.55 na wygraną przed czasem, ale to tylko strata kasy kursy, bo Gracjan w swoich 12 walkach nigdy nie wygrywał i nie przegrywał przez submission. Przez 33 minuty w pięciu walkach na KSW Szadziński nie przeprowadził, ani jednej próby obalenia, a będąc z dołu zawsze tylko czeka, aby sędzia podniósł walkę do góry i nie robi żadnych prób poddań.

Morrica ostatnio ma na rozkładzie wygrane z 38-latkiem i 41-latkiem. Nie ma też żadnej siły ciosu i jest mało dynamiczny, bo w swoich 9 wygranych tylko dwa razy wygrywał przed czasem, ale raz przeciwnik nie wyszedł do drugiej rundy. Ma też walki w K-1 i tam podobnie, jeśli już wygrywał to praktycznie wszystko decyzjami. Większość przeciwników Morricy próbuje go obalać i przy walkach, które można obejrzeć nie ma żadnych bitników do bójki, którą na pewno będzie chciał Gracek. Przy jego walkach często dochodzi do wojen i chce lać się z przeciwnikami bez obrony a'la ta na Genesis z Sirokym, Kazieczko czy pod koniec pierwszej rundy z Szymuszowskim. Morrica jest raczej miękki i unikał takich momentów, a zarazem nie jest jakimś wielkim zapaśnikiem czy gościem z BJJ. Jeśli nie będą mu wychodziły obalenia to przy tych 15 minutach powinien zostać przycelowany w jakimś momencie tej walki, a Gracek ma względny spokój, że przy otwarciu i trafieniu przez Morricę siła ciosu jest tak słaba, że nie powinna mu wyrządzić wielkiej szkody. Praktycznie perfekcyjny przeciwnik pod Gracka, bo bez parteru, siły ciosu. Teraz zostaje wszystko w rękach Szadzińskiego, aby zgasić światło Włocha.

Materla - Radcliffe - Materla przed czasem
2.50 (STS)

Radcliffe jest obecnie maksymalnie przereklamowany, bo jeszcze przychodząc do KSW zaczynał pożegnalną walką z emerytem Chmielewskim, potem porażka z Janikowskim i zdobycie popularności po wygranej z Odzimkowskim, który w ostatnich 4 latach nie wygrał z nikim znaczącym (wygrał w sumie też w ogóle jedną walkę przez ten czas z Kułakiem). Chociaż na Odzimkowskiego wtedy były kursy 1.30-1.50.

Radcliffe wszystkie swoje 8 porażek ma przed czasem. Nie ma serca do walki i kiedy dochodzi do momentów kryzysowych chowa się w żółwia i nie chce walczyć. Pod względem twardości i walki do serca, to są dwa w ogóle inne światy w przypadku Materla vs. Radcliffe.

Materla jest oceniany przez pryzmat ostatniej walki z Rimbonem, ale tamten to mułownik i swoje ostatnie walki ma przez decyzję. Oprócz tej walki dopiero w 2014 roku mamy werdykt w walce Michała Materli z Jayem Silva. Było 13 walk przed czasem i bilans 10-3. A przegrane z topem KSW: Askhamem i Soldicem. Dlatego dla mnie, jeśli grać Materlę w tej walce to przed czasem, bo kurs mega wysoki, a Materla jeśli trafi/sprowadzi Radcliffe'a to ten szybko może się poddać.
 
Ostatnia edycja:
Otrzymane punkty reputacji: +138
L 1,4M

lucaxx95

Mistrz Typów Dnia 2023
Ziółkowski - Mańkowski, Walka zakończy sie na punkty lub przez techniczną decyzję, 1.70, Fortuna

Ciekawa walka, która w teorii nie ma prawa się skończyć przed czasem, spodziewam się długiego, 5 rundowego pojedynku, w którym wygra przez decyzje ten, który podejdzie do walki z chłodniejszą głową i faworytem wg. mnie jest Ziółkowski. Podczas gdy Ziółkowski ma spory potencjał by przejąć pałeczkę po Gamrocie, Borys żyje w zupełnie innym świecie - wielkich pieniedzy, Youtube czy Fame mma. Swoją szanse Mańkowski już zmarnował i próba reanimowania jego kariery raczej będzie nieudana. Bezpieczniejsza opcja aniżeli typowanie konkretnego zawodnika będzie pełen dystans.
 
Ostatnia edycja:
Otrzymane punkty reputacji: +25
radocesc 21,7K

radocesc

Użytkownik
Łukasz Rajewski - Donovan Desmae @ 2,41
Buk: Fortuna

Kategoria do 70,3 kg zawsze przysparza sporo emocji, nie inaczej będzie tym razem, gdzie w szranki staną dwaj kick bokserzy - reprezentant Czerwonego Smoka z Poznania Łukasz Rajewski (11-6) i Belg Donovan Desmae (14-7). Stawiam na Desmae w dużej mierze ze względu na jego ostatnią walkę z Romanem Szymańskim, w której to zaprezentował się naprawdę solidnie. Liczę również na to że styl Rajewskiego będzie mu pasował do kontrolowania walki wymianami w stójce. Łukasz jest zawodnikiem, który nie powinien zagrażać mocno w parterze, tak jak robił to Szymański. W mojej ocenie, walka będzie bardzo wyrównana i po decyzji sędziowskiej to ręka gościa z kraju byłego Beneluksu powędruje do góry. Kurs bardzo zachęcający do gry i adekwatny do ryzyka.
 
Ostatnia edycja:
Otrzymane punkty reputacji: +56
U 0

Usunięty użytkownik 172435

Gość
Sebastian Rajewski - Niklas Bäckström
Typ: Rajewski wygra
Kurs: @1.26

Według mnie ten kurs to promocja od bukmachera i można to dorzucać jeśli ktoś gra jakieś AKO, Backstrom nie był widziany na scenie od ponad 4 lat i jego forma to jedna wielka zagadka, nie sądzę aby przez te 4 lata zdołał uczynić progres bez żadnej walki w MMA, a do jego powrotu według mnie skusiła go poprostu kasa. Rajewski natomiast w ostatnich pojedynkach spisywał się dość nieżle i wychodził z nich zwycięsko i mam nadzieję że dzisiaj będzie bardzo podobnie.
 
Ostatnio zmieniony przez nieznany:
T 202,2K

typerbukmacher

Mistrz Typer IHF 2023 World Men's Championship
Tomasz Narkun - Ibragim Chuzhigaev
Typ: Narkun przez poddanie
@2.00 fortuna
Uważam, że ta walka może dość szybko się zakończyć na korzyść Polaka. Faworytem jest Narkun i słusznie, bo w mojej opinii gdy tylko Narkun zdoła obalić swojego rywala, to nie będzie potrzebował dużo czasu aby znaleźć sposób na poddanie Chuzhigaeva. Narkun na 18 swoich zwycięskich walk, aż 14 kończył poprzez poddanie rywala (w tym między innymi Mameda). Ostatnia walka Narkuna z De Friesem co prawda przegrana, ale sam nie dawałem tam jemu większych szans. Rywal Narkuna to 5 cm niższy Rosjanin, którego bilans ostatnich walk wygląda naprawdę solidnie, bo wygrał 6 ostatnich pojedynków, ale jednak gdy zerkniemy z kim się mierzył, to zobaczymy że nie byli to jacyś wybitni zawodnicy. Przykładowo jego ostatni rywal w sześciu ostatnich pojedynkach zwyciężał tylko raz. Jego pozostali rywale mają bilanse: 15-8, 18-10, 17-8 - nie wygląda to za ciekawie. Narkun jest specjalistą od poddań i uważam, że znajdzie sposób na Rosjanina.
 
Otrzymane punkty reputacji: +40
Do góry Bottom