>>>BETFAN - TRIUMF BONUSA NAD BOOSTEM <<<<
>>> BETCLIC - ZAKŁAD BEZ RYZYKA DO 50 ZŁ + GRA BEZ PODATKU!<<<
>>> FUKSIARZ - ZERO RYZYKA 100% DO 50 ZŁ. ZWROT W GOTÓWCE!<<<

Kolarstwo 2014 - Criterium du Dauphine (08.06-15.06)

Status
Zamknięty.
dawid.400 14K

dawid.400

Forum VIP

Pierwsze tak poważne starcie faworytów lipcowego wyścigu Tour de France. 5 tygodni przed startem Wielkiej Pętli w szranki staną na wyścigu Criterium du Dauphine. 8 etapowy wyścig w którym aż 4 kończą się górskimi finiszami. Emocji na pewno nie zabraknie mając na uwadze jakich zawodników gości w tym roku ten wyścig. Saxo Bank desygnuje swojego lidera Alberto Contadora który zwojował wiosenne etapówki i po małej przerwie spowodowanej przygotowaniami do TdF ponownie wystartuje w oficjalnym wyścigu. Na starcie w Lyonie stanie ubiegłoroczny zwycięzca Chris Froome, Brytyjczycy odkrywają karty przez Wielką Pętlą i desygnują praktycznie ten sam skład który będzie jechał w lipcu. Z wielkimi nadziejami na osiągniecie sukcesu na Francuskiej Ziemi przyjeżdża Vincenzo Nibali, rekin z Messiny nie grzeszy w tym roku z formą, ale sam zapowiada że szczyt formy będzie na TdF. Astana w bardzo mocnym zestawieniu na ten wyścig, Westra, Fuglsang i przede wszystkim Kangert mogą mocno wspierać Włocha na górskich etapach. W wyścigu wystartuje Michał Kwiatkowski z Omegi Pharma. Jeśli Michał liczy na dobry rezultat to musi bardzo mocno przejeżdżać górskie podjazdy, a te są bardzo trudne. Na starcie zobaczymy również takich zawodników jak Tidżej van Garderen oraz mocnych kolegów z BMC, Andrzeja Talańskiego z Garminu, JC Perauda z AG2R, Bartka Huzarskiego z Nettapu, Daniego Moreno z Katiuszy czy Jurgena Van Den Broecka z Lotto-Belisol. Kart nie odsłania Movistar który na CdD nie wystawia lidera na TdF Alejandro Valverde. Pierwsze skrzypce w Movistarze ma grać John Gadret. Oczywiście nie zabraknie dzielnych Francuzów którzy przy okazji każdego wyścigu we Francji pokazują się z dobrej strony.

▶ Rozkład jazdy:
Stage: 1 - 8 June : Lyon ITT, 10.40 km
Stage: 2 - 9 June : Tarare - Pays d&#39;Olliergues - Col du Béal, 156.00 km
Stage: 3 - 10 June : Ambert - Le Teil, 194.00 km
Stage: 4 - 11 June : Montélimar - Gap, 167.50 km
Stage: 5 - 12 June : Sisteron - La Mure, 189.50 km
Stage: 6 - 13 June : Grenoble - Poisy, 178.50 km
Stage: 7 - 14 June : Ville-la-Grand - Finaut-Émosson, 160.00 km
Stage: 8 - 15 June : Megčve - Courchevel, 131.50 km
 
Otrzymane punkty reputacji: +3
D 3,3K

davey_watt

Użytkownik
Spodziewałem się kursu koło 1.5 na Frooma, ale w tym roku Bertie w formie, nie ma długiej czasówki to wywindowało na 2.25 w paddy.
Jak dla mnie niezła opcja, SKY zawsze musi udowadniać formę na tym wyścigu. Contador z kolei nigdy nie jechał tego wyścigu na 100%, a wrócił w tym roku do programu startów sprzed przerwy. Do tego niespecjalnie mocna ekipa.
Nibali bardzo cichy w tym sezonie i nie spodziewam się po nim fajerwerków.
Super zapowiada się etap 7, ze ścianą w końcówce, coś takiego to rzadkość we Francji.
Ciekawe, że Spilak wybrał w tym roku Dauphine. Mój król tygodniówek może tu się zakręcić koło podium, jeśli zachował formę z TdR.
Liczę też na niezły wynik Peraud, a Paddy w outrightsach go daje na daleekiej pozycji.
Ciekawy jestem formy Koniga w kontekście TdF.
 
dawid.400 14K

dawid.400

Forum VIP
Klasyfikacja Generalna:
Chris Froome - Alberto Contador 1 @ 1,505 Pinnacle
Gram na Krzysia, tak jak pisze kolega wyżej Sky musi zrobić pokaz siły. Do tego dochodzą konflikty w drużynie i na oczyszczenie atmosfery w zespole trzeba pokonać Contadora w przedbiegach. Contador nigdy nie jechał dobrze tego wyścigu bo on w trakcie rozgrywania tego wyścigu zawsze jest na coś uczulony, dlatego jedzie słabo ten wyścig. Rok temu na czasówce nawet wycierał nos tak mu leciało z ginola. Teraz powinno być podobnie. Do tego Froome paka z TdF z Porte na czele, Contador bez Romana, ogólnie bez dobrego pomocnika. Moim zdaniem raz sprawdzi nogę i nic więcej nie będzie działał. A Krzysiu jest łasuchem na generalki także powinien spokojnie ogarnąć.

Etap 1:
Geraint Thomas - Michał Kwiatkowski 2 @ 2,10 Pinnacle
⛔ 16-20 2 sekundy...
Tutaj przeciwko zawodnikowi SKY. Thomas jest niezadowolony z drużyny i po sezonie najprawdopodobniej odejdzie ze Sky. Nie sądzę że będzie szalał na ITT bo jego zadania polegają tylko i wyłącznie na ochronie i podprowadzaniu Frooma. Michał ma pojechać mocno początek Delfinów a w wysokich górach pewnie będzie tracił do najlepszych. Kręta czasówka, z małą hopką faworyzuje Kwiatkowskiego do wygrania całej czasówki.
 
Otrzymane punkty reputacji: +10
inzaghi78 2,7K

inzaghi78

Użytkownik
Dzisiaj wyjątkowo widowiskowy etap który pokazał że jednak trochę walki tu będzie :razz:

Na mega plus dzisiaj Krzysiu który walczył jak lew i chyba ze sto razy próbował uciec Contadorowi ale za każdym razem miałem wrażenie że brakowało jeszcze jednego -dwóch pociągnięć
Na plus z pewnością Kelderman - facet ma zdrowie po takim Giro i takim tempie Froome dzisiaj nie odpuscił - odpadał oczywiście ale wracał i mało tego jeszcze sam ze 2-3 razy poprawił kontrę

Z minusów dla mnie Contador - wiem ze ma wielu zwolenników którzy nie dadzązłego słowa o nim powiedzieć ale ja jednak wolę walczaków niż cwaniaczków a dziś wielki Contador dla mnie był tym drugim...
Nie podobał mi się też Nibali który jednak myślałem że bardziej tu błyśnie a tak naprawdę z czołówki miał największe problemy
 
dawid.400 14K

dawid.400

Forum VIP
Jeśli ktoś jest walczakiem to chyba właśnie Contador ;)
On dzisiaj nic nie musiał, widać było że chciał udowodnić Froomowi że nie jest w stanie go odczepić. Od najlepszych czasów Armstronga nie widziałem dłuższego ataku niż dzisiaj wykonał Krzysiu a Alberto dość swobodnie trzymał mu się na kole. Dodam tylko tyle że Sky dzisiaj robiło bardzo mocne tempo dla Frooma, ale pomocnicy stosunkowo dość szybko odpadli co jest niepokojące. Contador jest bez swojego gregario Kreuzigera i ja się nie spodziewam aby Contador atakował na tym wyścigu.
Jurgen van den Broeck wyglądał dzisiaj bardzo dobrze, tak samo Andrzej Talański. Szacunek dla Keldermana, ale jeśli on na Tourze ma być liderem to w 3 tygodniu popłynie, bo nie da się pogodzić Giro i Touru.
Nibali słabiutko, ale jeszcze jest trochę czasu, Rekin jest mocno wycieniowany i na TdF jeszcze odegra kluczową rolę. Tym bardziej mając takich pomocników. Kwiatkowski słabo według mnie, moim zdaniem nie ma żadnych szans na TOP10 TdF i powinien się skupić na etapach.
Jutro etap dla sprinterów, chociaż tych w stawce jest mało. Demare, Nizzolo, Meersman i ewentualnie Hushovd typowi sprinterzy. Chociaż jutro może ktoś pójść na solową akcję typu Gallopin, Navardauskas.
https://www.youtube.com/watch?v=nRXcCOip7Dk
 
D 3,3K

davey_watt

Użytkownik
Dzisiejszy etap świetny(jak na pierwsze góry-kosmos).
Wydaje mi się, że w kadencji Krzycho zjada nawet Bossa, kręcił jak szalony ???? No i ten długi atak Frooma na który tylko Bertie odpowiedzał - miodzio. Oj będą emocje w Grande Boucle.
Stawiam na jakąś próbę Contadora w sobotę, na takiej końcówce wiele się może wydarzyć.
JVDB odżył, ale on i tak się prędzej czy później połamie... niemniej wyglądał porządnie.
Keldermerckx ma jechać Tour? To trochę dziwne Giro+Delfinat+gregario na Tour wygląda na szalony program dla młodzieńca. No ale to Belkin, pewnie chcą zarżnąć kolejny talent ;]
Chodzą ploty o niesnaskach Enzo z Vino, niby Vincenzo nic w tym sezonie nie wygrał, ale według mnie nie ma co panikować. Wygląda na wycieniowanego. A w GT Sycylijczyk nie notuje klap. I powinien mieć solidne wsparcie w Kangercie/Fuglsangu.
Ja tam Kwiatka nie skreślam, dziś spokojnie kręcił, bez stresu. Mam nadzieję, ze pokaże pazurki w 1 tygodniu. Co do generalki, to raczej miejsca 11-15 niż TOP10, ale zależy ilu faworytów się wcześniej wykruszy. Szkoda że w tym roku nie ma TTT.
 
dawid.400 14K

dawid.400

Forum VIP
Nie no Krzychu dzisiaj kręcił jak szalony ????
Daryl Impey - Reinardt Janse Van Rensburg 2 @ 3,00 Bet365 ✅ 19-3
Szalony zakład na jutrzejszy etap. Ale, Giant Shimano o jutrzejszym, w sumie już dzisiejszym etapie pisze że chcą wygrać, mają dwie opcje Arndta i właśnie Rensburga. Liderem na ten wyścig jeśli chodzi o płaskie etapy miał być Rensburg. Po drugim miejscu na jednym z etapów Bayern-Rundfahrt obywatel RPA ochoczo podchodzi do tego wyścigu i pisze o dwóch szansach dla siebie na ugranie etapu. W Orice nie do końca wiadomo na kogo pojadą. Z #1 jedzie Gerrans, do tego szybki Howard także Impey może nie być jutro zawodnikiem na którego postawią Australijczycy.
 
Otrzymane punkty reputacji: +6
K 71

kogut

Użytkownik
Jutrzejszy etap kończy się zjazdem poprzedzonym wspinaczką na górkę z premią drugiej kategorii. Etapy o podobnej charakterystyce mieliśmy również w poprzedniej edycji Dauphine (etap 2 i 3). Wówczas Meersman zajął kolejno 2 i 3 miejsce. Myślę że teraz może być podobnie. Góra nie jest jakoś specjalnie wymagająca i jeżeli nie pójdzie na niej jakieś szaleńcze tempo to Belg należy do tej grupy sprinterów (w przeciwieństwie do Impeya), która może ją pokonać razem z czołówką.

Gianni Meersman - Daryl Impey 1 @1.80 Pinnacle 3/5 DNF - 128 ⛔

Zagrałbym coś jeszcze w kierunku Chavanela i Nibaliego, bo to dobrzy zjazdowcy ale kursy na nich w parze z Viscontim i Van der Broeckiem już na granicy opłacalności. Chyba że jako AKO do dubla.
 
dawid.400 14K

dawid.400

Forum VIP
Contador dzisiaj rzekł do Krzysia, sprawdzam. No i sprawdził prawie 1:20 przewagi w pewnym momencie pokazuje że Contador może zrobić wszystko. Widać było że się nie zaginał tylko dał okazję wykazać się pomagierom Krzysia, Richiemu Porte i Mikelovi Nievie. Ci zrobili robotę, Krzysiu dzisiaj strasznie niewyraźny i nerwowy, czyżby zapomniał inhalatora?

Jan Bakelants - Thomas Voeckler 1 @ 2,00 Unibet ✅ 1-86
Jutro gram na Bakelantsa, zawodnik Omegi zdecydowanie lepiej wygląda na podjazdach a jutro mamy strasznie pofałdowany teren w końcówce, jak ktoś wysoko z generalki spróbuje ataku to peleton się posypie i taki Voeckler odpadnie. Toma za dużo świruje, ale wszystko po to by zaprezentować sponsorów. Najpierw ostentacyjnie jedzie na samym końcu peletonu, by za chwilę &quot;atakować&quot; i trzymać atak przez kilkaset metrów by kamera go pokazała i spływa. Dzisiaj ponad 4 minuty w plecy. Poza tym jutro na ostatnim podjeździe jest 15% a to za dużo dla dzielnego Francuza.
 
Otrzymane punkty reputacji: +17
K 71

kogut

Użytkownik
Na dzisiejszy etap możliwe są moim zdaniem dwa scenariusze - dojazd uciekinierów lub finisz kolarzy klasycznych. Dla tych drugich jest to etap ostatniej szansy na tym wyścigu, bo później znowu etapy dla górali. Także spróbuję coś delikatnie w stronę Kwiatka. Coś czuję że może sprawdzić nogę. Co prawda Gallopin leszczem nie jest ale kurs 2.40 IMO przeszacowany. Dla mnie 50/50.

Gallopin - Kwiatkowski ▶ Kwiatkowski @2.42 Pinnacle 2/5 126 - 128 ⛔

Poza tym lekko:

Kwiatkowski wygra etap E/W @29.00 Bet365 0.25/5 126 ⛔
 
Otrzymane punkty reputacji: +27
dawid.400 14K

dawid.400

Forum VIP
Jutro bardzo ciekawy etap dwa podjazdy HC przed finiszem. Dzisiaj Froome miał upadek i jest bardzo mocno poobcierany. Jednak jeśli Krzysiu będzie się jutro czuł dobrze i weźmie ze sobą inhalator to SKY na tych dwóch podjazdach zrobi demolkę niczym na AX3 przed rokiem. Porte wygląda coraz lepiej i może być głównym fortepianem jeśli chodzi o selekcję na jutrzejszych podjazdach.
Wilco Kelderman - Jurgen Van Den Broeck 2 @ 2,76 Pinnacle ✅ 12-11
Gram na Belga. Kurs zdecydowanie przeszacowany. Kelderman ma w nogach Giro w każdej chwili może go dopaść kryzys. Van Den Broeck co dwa lata jeździ dobrze, rok temu był słaby w tym znowu mocny. Widać że forma bardzo fajnie zbudowana przed TdF. Ponadto jutro na końcu mamy ścianę na 28% a to bardziej odpowiada Jurgenowi aniżeli Keldermanowi.
 
Otrzymane punkty reputacji: +13
dawid.400 14K

dawid.400

Forum VIP
Andrzej Talański - Vincenzo Nibali 1 @ 1,55 Bwin ✅ 4-14
Talański dużo lepiej wygląda na podjazdach a przede wszystkim potrafi utrzymać koło Contadora i Frooma co Nibalemu nie bardzo to wychodzi. Jutro finałowy podjazd liczy 6 km z 6,2% nachyleniem terenu. W kuluarach mówi się że jutro Andrzej jedzie po wygraną etapową bo taki profil podjazdu jest dla niego idealny. Jeżeli przyjadą w 1 grupie to na finiszu szybszy jest Talański. Nie widzę możliwości aby Włoch był przed Amerykaninem. Dzisiaj dołożył mu 20 sekund.
 
K 1,5K

kulu

Użytkownik
Dziś zakończenie wyścigu w którym jeszcze dużo może się zdarzyć. Froome na pewno będzie chciał odzyskać koszulkę. Ja jednak stawiam na Contadora, wg mnie powiększy przewagę o kilka sekund.
Zgadzam się z typem dawid.400 i też gram na Talańskiego. Nibali od początku sezonu w słabszej dyspozycji. Niby gdzieś się kręci w czołówce, ale ciągle mu brakuję mocy na dobry wynik. Na drugim etapie (górski) Talansky wygrał o 15 sekund. Na tą chwilę wygląda dużo lepiej od Włocha.
Andrew Talansky - Vicenzo Nibali 1,44 sportingbet ✅ 4 - 14
Jurgen van den Broeck - Sebastien Reichenbach 1,57 sportingbet ✅ 5 - 22
Wczoraj minimalnie szybszy był Szwajcar, który jest chyba największą niespodzianką tego wyścigu. Ja jednak stawiam na bardziej doświadczonego i utytułowanego Belga. Van den Broeck wraca do dobrej formy. Bardzo solidnie jedzie poszczególne etapy dzięki czemu zajmuję 5 miejsce w klasyfikacji generalnej. Belg potrafi dobrze zafiniszować pod górę i to on powinien być górą w tym pojedynku.
Wilco Kelderman - Romain Bardet 2,20 sportingbet ⛔ 7 - 2
Po takim kursie to trzeba zagrać na Keldermana. Ok, jest na pewno zmęczony po Giro, wczoraj w końcówce odpadł i stracił parę sekund do Bardet. Wcześniej radził sobie znakomicie i za każdym razem wygrywał z Francuzem. Zajął 2 i 3 miejsce na trudniejszych etapach. Jak wiadomo Kelderman jest szybki góralem i wg mnie stać po nawet na wygranie etapu.
Do tego zagram parę:
Alberto Contador - Chris Froome 1,75 sportingbet ✅ 10 - 20
Na dwóch ostatnich etapach Hiszpan wyglądał dużo lepiej. Froome w piątek trochę się poobijał, widać było wczoraj, że nie czuję się najlepiej. Contador znów bardzo lekko wjeżdża pod górę, widać po nim dobrą dyspozycję. Jeśli Froome nie został wzmocniony przez noc;) to Hiszpan powinien wygrać ten pojedynek.
 
Otrzymane punkty reputacji: +2
K 1,5K

kulu

Użytkownik
Bardzo ciekawy etap na zakończenie wyścigu.
Froome dziś strasznie spłynął. Miał bardzo mocne wsparcie w drużynie, a nie potrafił zorganizować pogoni za ucieczką. Potem odjechali mu Nibali i Contador. Froome nie potrafił zareagować. Myślę, że taka porażka mocno wpłynie na jego morale.
Contador na plus, ale on akurat zupełnie nie miał wsparcia w drużynie. Saxo musi dać mu lepsze wsparcie na TdF. Hiszpan sam nie ogarnie takiego wyścigu.
Niespodziewanie wyścig wygrał Andrew Talansky, ale po dzisiejszym dniu i tak faworytem na TdF wg mnie jest Alberto Contador.
Dobrą formę na wyścigu zasygnalizowali wspomniany wcześniej Talansky, a także van den Broeck, Bardet i Yates. Dalej w dobrej formie Wilco Kelderman. Niestety Nibali dalej nie wygląda zbyt dobrze i dzisiejszy etap to potwierdził. Fajnie zaatakował, ale w końcówce zabrakło mu mocy.
 
D 3,3K

davey_watt

Użytkownik
Najlepsza etapówka w tym sezonie, a do tego ciekawe wyniki. Nikt z czołówki końcowej GC nie wygrał etapu ;d
Wczorajszy etap tylko potwierdził, że krótkie, Vueltowe etapy są w obecnym kolarstwie najciekawsze i pozwalają na podjęcie ryzyka. Contador przegrał wyścig na własne życzenie, bo jednak za Nibalim trzeba było pojechać, potem było pozamiatane.
Froome zebrał solidne baty i jak dla mnie 70:30 dla AC w kontekście Touru. Słabość Tinkoff ma w kontekście Touru marginalne znaczenie. W lipcu to Contador będzie mieć najpewniejszego gregario w osobie Romka.
PS. są już profile do etapów na TdF
 
Status
Zamknięty.
Do góry Bottom