>>>BETFAN - TRIUMF BONUSA NAD BOOSTEM <<<<
>>> BETCLIC - ZAKŁAD BEZ RYZYKA DO 50 ZŁ + GRA BEZ PODATKU!<<<
>>> FUKSIARZ - ZERO RYZYKA 100% DO 50 ZŁ. ZWROT W GOTÓWCE!<<<

Kolarstwo 2012 - Tour de Romandie 2012 (24-29.04)

Status
Zamknięty.
dawid.400 14K

dawid.400

Forum VIP



Ostatni wyścig kilkuetapowy z World Touru przed jedną z trzech najważniejszych imprez kolarskich czyli Giro d&#39;Italia. To również ostatni wyścig w którym wezmą udział co niektórzy zawodnicy którzy wystąpią we Włoskim wyścigu. Jednak sporych sukcesów po tych zawodnikach spodziewać się nie można, pewnie sprawdzą nogę w jednym lub dwóch etapach a resztę przejadą na bardzo spokojnym tempie. Faworytem tego wyścigu na pewno jest ubiegłoroczny zwycięzca Tour de France Cadel Evans, który wystartuje w Szwajcarskim wyścigu, jednak na Giro się nie wybiera. Także to może być jego wyścig tym bardziej że mamy dwie czasówki w których Australijczyk będzie mógł uzyskać przewagę nad najgroźniejszymi rywalami, no i przede wszystkim Cadel broni tytułu wywalczonego przed rokiem. Nogę będą testować zawodnicy Liquigasu z Basso i Szmydem na czele. Jest także Cunego z Lampre który w Giro ma pomagać Scarponiemu. Sporo ciekawych młodych zawodników którzy mogą się pokazać z niezłej strony. Jedno jest pewne emocji nie zabraknie.

▶ Rozkład jazdy:

Prologue - 24 April : Lausanne ITT, 3.40 km -profil etapu
Stage: 1 - 25 April : Morges - La Chaux-de-Fonds, 184.50 km - profil etapu
Stage: 2 - 26 April : Montbéliard - Moutier, 149.10 km - profil etapu
Stage: 3 - 27 April : La Neuveville - Charmey, 157.60 km - profil etapu
Stage: 4 - 28 April : Bulle - Sion, 184.00 km - profil etapu
Stage: 5 - 29 April : Crans-Montana ITT, 16.50 km - profil etapu





▶ Składy drużyn:
http://www.cyclingfever.com/editie.h...e_idd=MjI5MTE=


▶ Oficjalna strona wyścigu:
http://www.tourderomandie.ch/en/




Zapraszam do dyskusji, podawania typów, ciekawostek o wyścigu i wszystkiego innego czego dusza zapragnie oczywiście zgodnie z ideą tego tematu.
 
Otrzymane punkty reputacji: +5
blaise 2,8K

blaise

Użytkownik
coś te składy chyba nieaktualne, skoro w ekipie Saxo Banku jest Majka, a jak wiemy jest kontuzjowany i nie pojedzie w Giro.. Myślę też, że Sylwek po udanym, ale bardzo wyczerpującym wyścigu dookoła Trydentu nie zjawi się w Szwajcarii, gdzie także jest ciężki, górski wyścig.
 
dawid.400 14K

dawid.400

Forum VIP
coś te składy chyba nieaktualne, skoro w ekipie Saxo Banku jest Majka, a jak wiemy jest kontuzjowany i nie pojedzie w Giro.. Myślę też, że Sylwek po udanym, ale bardzo wyczerpującym wyścigu dookoła Trydentu nie zjawi się w Szwajcarii, gdzie także jest ciężki, górski wyścig.
Są to oficjalne składy zgłoszone na ten wyścig, ewentualne zmiany poznamy nie później niż w poniedziałek. Majka racja nie pojedzie, ale Szmyd jedzie w Szwajcarii razem z Basso.
The list of favorites for the Tour de Romandie widens. The Italian team Liquigas-Cannondale, which currently holds the third place of the WorldTour, has announced its selection in the presence of Ivan Basso.
2010 Giro winner Basso will be the leader of a formidable training including
the Colombian Jose Sarmiento, Fabio Sabatini and Polish Sylvester Szmyd. The Tour de Romandie will start next Tuesday with the prologue to be held in Lausanne.
http://www.tourderomandie.ch/en/actualite.php

No i jeszcze filmik przedstawiający trasy tego wyścigu:
http://www.youtube.com/watch?v=YHXaWrDPtLc
http://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&amp;v=YHXaWrDPtLc
 
blaise 2,8K

blaise

Użytkownik
może i tak, ale pewnie bardzo lajtowo podejdzie Sylwek do tego wyścigu. Myślę, że ekipa Liquigas bardziej chce się przekonać czy Ivan będzie w stanie powalczyć o coś na Giro.
W każdym bądź razie ja na początku będę szerokim łukiem omijał ten wyścig. Może pod koniec, jak się wyklaruje kto o co walczy, kto jedzie na maxa, to coś spróbuję ;)
 
Otrzymane punkty reputacji: +9
M 231

matros

Użytkownik
może i tak, ale pewnie bardzo lajtowo podejdzie Sylwek do tego wyścigu. Myślę, że ekipa Liquigas bardziej chce się przekonać czy Ivan będzie w stanie powalczyć o coś na Giro.
Sylwek jeszcze przed startem Trentino zapowiadał ze jedzie walczyć na Romandi,wiec o zadnym odpuszczaniu nie ma mowy.Trasa polakowi trochę nie leży,ale widać ze jest mega motywacja. Z reszta po tym roku kontrakt Sylwka się kończy,a chodzą słuchy ze chce na koniec kariery zmierzyć się z pozycja lidera w jakiejś ekipie,wiec te wszystkie starty, walka to swego rodzaju negocjacje ;) Basso wygląda tak jak w 2010 i jestem całkowicie spokojny ze na Giro będzie piekielnie mocny.
 
adrians-71951 228

adrians-71951

Użytkownik
Nie wierzę,że łykacie te ściemy z brakiem Basso na Giro.Jestem pewny,że wystartuje i będzie głównym faworytem do wygranej.Sylwek jak nie będzie odpuszczał na łatwiejszych etapach to ma szansę na miejsce w okolicach pierwszej dziesiątki.
 
blaise 2,8K

blaise

Użytkownik
w sensie że kto z nas niby twierdzi, że zabraknie Ivana na giro? Na pewno wygląda mocniej od Scarponiego ????
 
adrians-71951 228

adrians-71951

Użytkownik
Ja Zamierzają mieć państwo w ofercie wyścig Tour de Romandie (kolarstwo) rozpoczynający się 24 kwietnia?
Bet365 Proszę o chwilę cierpliwości.
Bet365 Tak.bedzie oferta dostepna.
Pinnacle pewnie skopiuje ofertę od Bet365.Ciekawe czy Unibet i Sportingbet wystawią jakieś pary na ten wyścig.
 
dawid.400 14K

dawid.400

Forum VIP
W Tour de Romandie do ścigania wraca Cadel Evans, który wcześniej zrezygnował z udziału w Fleche Wallone oraz Liege-Bastogne-Liege.

- Przeziębienie dało mi się trochę we znaki i na początku wyścigu z pewnością będę miał problemy. Jednak mam nadzieję, że na górskich etapach będę już sobą – powiedział kapitan teamu BMC Racing, który w Romandii wygrał w ubiegłym roku.

Amerykański team do Szwajcarii wysyła również Steve Morabito, Johanna Tschoppa, Martina Kohlera, Tejay van Garderena, Brenta Bookwaltera, Amaela Moinarda oraz Klaasa Lodewyck.
Chciałem grać wygraną Cadela jednak wstrzymam się z tym typem, chociaż przeziębienie to pikuś więc w górach powinna być petarda.
 
M 231

matros

Użytkownik
Tour De Romandie 2012 - Klasyfikacja Końcowa - Roman Kreuziger - Ryder Hesjedal Typ: Ryder Hesjedal 2.140
pinnacle 1,5/10

Tour De Romandie 2012 - Klasyfikacja Końcowa - Roman Kreuziger - Bauke Mollema Typ: Bauke Mollema 1.60

sportingbet 2,5/10
wydaje mi się ze Roman pojedzie lajtowo ten wyścig. Rok temu podobny cykl przygotowań do Giro, z tym ze Trentino przejechał skupiając się na jednym etapie. Następnie Romandia totalnie odpuszczona i odległa pozycja. W tym roku trochę inaczej, bo zakończone przed kilkoma dniami Trentino pojechał z nastawieniem na walkę, ale na czwartym etapie już nie wytrzymał trudów wyścigu i spadł o kilka pozycji. Na giro musi być w równej formie przez cały trzy tygodnie,wiec podejrzewam ze ściganie zakończy tak samo jak rok temu, na odległej pozycji
a na jutrzejszy prolog taki typek...
Tour De Romandie 2012 - Prolog - Alex Rasmussen v Jonathan Castroviejo Typ: Jonathan Castroviejo 2.680 ⛔
1/10 pinnacle
 
qozi 4,8K

qozi

Forum VIP
Ja przeciw Cadelowi na początku wyścigu, sam daje sygnał, że nie powinien być aż tak silny i podczas TT ma z nim szanse Zabriskie.
Cadel Evans - David Zabriskie | 2 - 1,85 (Sportingbet)✅✅✅
Przeciw Cadelowi, czytałem parę dni temu newsa, o którym mówi Dawid i jeśli faktycznie jest coś na rzeczy to warto przeciw Evansowi na początku wyścigu.Widziałem jeszcze parę z Klodenem, ale ta mi w ogóle nie pasuje stąd tym na Amerykanina, który może śmiało rywalizować z kolarzem BMC podczas TT.Kolarza Garminu prawie w tym sezonie nie widziałem i z tego co mówi jedna strona statystyczna to ten Tour będzie dla niego premierowy jeśli chodzi o poważne ściganie, ale nie jest to jego pierwsza przygoda z tym wyścigiem.Oby dwaj świetni czasowcy, ale zaufam teraz Davidowi z kilku powodów.Tak, jak możemy przeczytać o Cadela na Twitterze, jeszcze nie doszedł do końca pełnej siły po tej delikatnej infekcji co może zadziałać niekorzystnie podczas TT, ponadto w tej parze ma dość wymagającego rywala, który w tym roku podczas jednego TT w Malezji wygrał etap, co więcej z tego co widziałem to w zeszłym roku pierwszy raz startował w szwajcarskim wyścigu gdzie jego łupem padł etap jazdy na czas.Co prawda trasa była znacznie dłuższa, a tutaj trzeba mieć niezłą petardę w nogach aby wygrać ten etap [ różnice będą minimalne ] bo jest bardzo krótki, ale sądzę, że przy drobnych problemach Evansa jak i już przy dobrej dyspozycji Zabriskiego w tym roku podczas TT to kolarz Garminu będzie lepszy w tej parze.W Pinku dają 1,96, ale ja mam tam bana na konto to gram w Sbecie.
Jutro przemyślę Talansky&#39;ego z Karpetsem i ewentualnie dodam bo też jestem chętny do zagrania na Amerykanina.
//Niestety Talansky&#39;ego nie zagrałem, a młody Amerykanin fajny czas wykręcił.
Tour De Romandie 2012 - Prolog - Alex Rasmussen v Jonathan Castroviejo Typ: Jonathan Castroviejo 2.680
Dlaczego tak, możesz napisać parę słów ? Też szukałem kogoś h2h do Castroviejo i chciałem go grać, ale wyrównanej jako tako pary nie ma, a jutro jakoś czuja mam, że Hiszpan może nieźle się zaprezentować.Rasmussen faworyt u bukmacherów do wygrania TT i dlatego się boję przeciw niemu grać.
 
Otrzymane punkty reputacji: +9
M 231

matros

Użytkownik
Dlaczego tak, możesz napisać parę słów ? Też szukałem kogoś h2h do Castroviejo i chciałem go grać, ale wyrównanej jako tako pary nie ma, a jutro jakoś czuja mam, że Hiszpan może nieźle się zaprezentować.Rasmussen faworyt u bukmacherów do wygrania TT i dlatego się boję przeciw niemu grać.
Castroviejo całkiem niezła forma w tym sezonie, drugi na Murci i 4 de la Sarth ( oczywiście mowie o czasówkach ), a rok temu na trochę krótszym dystansie przecież wygrał. Rasmussen czwarty na prologu gdzie wygrał Kwiatek, kurs jest mega value, tutaj będą ułamki sekund
 
szymo58 742

szymo58

Użytkownik
Szkoda ze nie ma zadnej pary na prolog z Michałem Kwiatkowskim.Szykuje sie wlasnie na ten jeden etap najbardziej w 5 powinien byc a jak wszystko pojdzie dobrze to moze i nawet lepiej.Na wygrana etapu kurs 13.00 ale mysle ze Michal za mlody jeszcze i w dodatku spora smietanka czasowcow w Romandi wiec raczej bez szans
 
Otrzymane punkty reputacji: +5
adrians-71951 228

adrians-71951

Użytkownik
Szkoda,że padał deszcz.Kwiatkowski na suchej nawierzchni miałby szanse na naprawdę super wynik,a tak to miejsce w drugiej dziesiątce...
 
Otrzymane punkty reputacji: +5
dawid.400 14K

dawid.400

Forum VIP
Etap 1
Dzisiejszy prolog odpuściłem co okazało się błędem bo grałbym tak jak Qozi przeciwko Evansowi. Jutrzejszy etap dla zawodników którzy nie celują w klasyfikację generalną, etap dla typowych klasyków, oraz szybkich dobrze zjeżdżających górali. Czyli etap dla Lu Lu Sancheza czy Nocentiniego. Buki wysoko widzą Meersmana czy Matthewsa ale ja do nich przekonania nie mam. Wybrałem dwa typy i zobaczymy co z tego wyjdzie.
Cadel Evans - Rinaldo Nocentini 2 @ 1,65 Sportingbet ⛔ 13-39
Cadel sam mówi że na początku pojedzie spokojnie, czyli jutro przyjedzie w czołowej grupie by nie stracić cennego czasu, jednak żadnego ataku z jego strony się nie spodziewam. Evans według mnie wygra ten tour jednak ataków spodziewam się na 3 i 4 etapie. Nocentini w tym roku pokazuje się z niezłej strony, bardzo solidny w Belgijskich klasykach, taki zawodnik na TOP 10 takich wyścigów jak mamy jutro. Po górach potrafi jeździć, zjeżdżać potrafi choć mistrzem w tym aspekcie nie jest. Według mnie jutro powalczy o wygraną, jeśli będą w jednej grupie to na finiszu także powinien być lepszy niż Australijczyk.
Luis Leon Sanchez Gil - Serguey Lagutin 1 @ 2,00 Pinnacle ✅ 88-DNF
Lu Lu to drugi mój faworyt, zdecydowanie pasuje mu taki profil trasy, w Rabobanku na generalkę jest Mollema także jutrzejszy etap może być dla Sancheza. W tym roku wygrywał już etapy o podobnym profilu także jutro liczę na powtórkę. Lagutin z Vacansoleil ma mocną drużynę i wydaje mi się że to nie on jutro będzie grał pierwsze skrzypce, są Hoogerland, Westra czy De Gendt. Lagutin pewnego poziomu nie przekroczy a ten poziom jest zdecydowanie niższy niż poziom Lu Lu.
 
Otrzymane punkty reputacji: +5
M 231

matros

Użytkownik
Tour De Romandie 2012 - Etap 1 - Andreas Kloden v Daniel Martin Typ: Daniel Martin 1.714 ✅ 42m - 21m
Kloden w tym sezonie totalnie pod forma,jedyny w miarę wynik to czasówka na Paris Nicea, tak to odległe pozycje na każdym etapie w którym występowały jakiekolwiek podjazdy. Martin udana wiosna, ładnie zaprezentował się w ardeńskich klasykach, i jutro na wskutek tych kilku hopek w końcówce etapu może próbować finiszu z uszczuplonej grupy, a Andreas niekoniecznie musi sie w niej znaleźć patrząc na dotychczasowe jego wyniki ;)

1,5/10 sportingbet
 
Otrzymane punkty reputacji: +5
dawid.400 14K

dawid.400

Forum VIP
Stage: 2 - 26 April : Montbéliard - Moutier, 149.10 km - profil etapu
Jutrzejszy etap podobny do dzisiejszego tylko trochę bardziej wymagający finisz. Wybrałem dwa typy no i zobaczymy co z tego wyjdzie.
Bradley Wiggins - Tejay Van Garderen 1 @ 2,00 Pinnacle ⛔ 42-19
Wiggins dla mnie to główny faworyt do wygrania Tour de France. Dojrzał niesamowicie i praktycznie nie ma słabych punktów. Potrafi finiszować co dzisiaj pokazał, potrafi jeździć na czas, no i przede wszystkim doskonale jeździ w górach. Dzisiaj wygrał etap i został liderem. Sky ma tak świetny zespół że jutro nie pozwolą na żadną ucieczkę zawodnika z czołówki, będą kontrolowali wyścig by na finiszu Wiggo mógł pocisnąć. Van Garderen z BMC dzisiaj był wysoko, jednak on ma taki problem że w jego drużynie jest Evans który jest liderem zespołu na ten wyścig, raczej skupi się na pomocy swojemu koledze. Jeśli będzie finisz z pomniejszonej grupy to Bradley powinien poradzić sobie z Van Garderenem.
Pierre Rolland - Roman Kreuziger 1 @ 1,826 Pinnacle ⛔ 47-10
Drugi typ na Rollanda z Europcaru jest liderem drużyny jutrzejszy etap mu niewątpliwie pasuje, potrafi jeździć takie górki i w pewnym momencie odjechać, finiszować też potrafi także ogólnie liczę na dobry występ młodego Francuza. Roman testuje nogę na Romandii przed Giro. W drużynie jest Brajković także Janez powinien być liderem. Roman jedzie tu by sprawdzić swoją dyspozycję, dzisiaj przyjechał w czołowej grupie ale ani razu nie był aktywny no i na mecie był jednym z ostatnich z pierwszej grupy. Jeśli będzie chciał poważnie sprawdzić swoją dyspozycję to zrobi to na 4 etapie nie jutro.
 
dawid.400 14K

dawid.400

Forum VIP
Stage: 3 - 27 April : La Neuveville - Charmey, 157.60 km - profil etapu
Jutro najtrudniejszy etap i jak ktoś chce wygrać ten Tour to jutro musi odpalić. Dzisiaj mieliśmy dość łagodną końcówkę taką typową dla klasyków, jutro jest dość ostro na finiszu także będzie ciekawie. Wyjątkowo wybrałem aż 3 typy.
Pierre Roland - Sylvester Szmyd 1 @ 1,606 Pinnacle ✅ 14-47
Pierwszy mało patriotyczny typ, ale już mówię dlaczego. Sylwek na blogu narzeka że rozkłada go jakieś choróbsko :-| mam nadzieję że to nic poważnego i na Giro będzie zdrowy. Jutro lepiej niech sobie odpuści poważne ściganie bo na dobre mu to nie wyjdzie. Mówi także że Basso czuje nogę także Liquigas ma jutro na kogo jechać. Roland dzisiaj bez szałowych ataków, jechał zachowawczo jednak w pierwszej grupie był. Jutro powinien być w pierwszej pomniejszonej grupie, w górach potrafi jeździć forma nadal spora zagadka jednak liczę na jego dobry występ.
i dwa typy na Cadela ????
Bradley Wiggins - Cadel Evans 2 @ 2,68 Pinnacle ⛔ 22-38
Cadel zapowiadał że na tym etapie uderzy. Był lekko przeziębiony przed tym Tourem i zapowiadał że na początku będzie spokojnie no i było. Jutro etap dla niego strata do Wigginsa w generalce to 21 sekund, jeśli myśli o wygranej to musi jutro zgubić Brytyjczyka bo na czasówce jeszcze straci. Evans potrafi i wiele razy nam to prezentował. Ma mocnego Garderena także liczę że razem coś zdziałają. Wiggins ma mocny zespół sam prezentuje się dobrze jednak ja uważam Cadela za lepszego zawodnika i jeśli noga pojedzie to jutro to udowodni, chociaż wielkiej spinki nie ma.

Bauke Mollema - Cadel Evans 2 @ 2,55 Sportingbet
⛔ 5-38
Nie wiedziałem na którą parę się zdecydować to gram obie. O Evansie wyżej. Mollema to dobry zawodnik, ma fajny zespół bo Lu Lu i Slagter potrafią jeździć w górach. Bauke na tym tourze wygląda ciekawie i zasłużenie zajmuje 3 miejsce. Przed wczoraj był wysoko dzisiaj także w pierwszej grupie. Może atuty ma by pokonać Evansa, jednak kurs to zdecydowanie value no i po prostu liczę na Evansa ????
 
Status
Zamknięty.
Do góry Bottom