>>>BETFAN - TRIUMF BONUSA NAD BOOSTEM <<<<
>>> BETCLIC - ZAKŁAD BEZ RYZYKA DO 50 ZŁ + GRA BEZ PODATKU!<<<
>>> FUKSIARZ - ZERO RYZYKA 100% DO 50 ZŁ. ZWROT W GOTÓWCE!<<<

Kolarstwo 2011 - 68. Tour de Pologne

Status
Zamknięty.
dawid.400 14K

dawid.400

Forum VIP

Pochłonięci rywalizacją w Tour de France nie możemy zapominać o naszym domowym Tour de Pologne. To już 68 edycja tego prestiżowego wyścigu. Miejmy nadzieję że nasz wyścig będzie o wiele bardziej interesujący niż obecny Tour de France. Na starcie stawią się najlepsze zespoły ze ścisłej światowej czołówki jednak więcej o tym będzie niżej. Rywalizacja zapowiada się bardzo emocjonująco tytułu broni Daniel Martin który w tym roku również stawi się na starcie. Ogólnie z roku na rok Czesław Lang podnosi poziom wyścigu miejmy nadzieję że nie inaczej będzie w tym roku.
Rozkład jazdy:

▶ 1 etap - 31 lipca - Pruszków - Warszawa - 101,5 km - profil trasy niebawem
▶ 2 etap - 1 sierpień - Częstochowa - Dąbrowa Górnicza - 162 km - profil trasy niebawem
▶ 3 etap - 2 sierpień - Będzin - Katowice - 135,7 km - profil trasy niebawem
▶ 4 etap - 3 sierpień - Oświęcim - Cieszyn - 176,9 km - profil trasy niebawem
▶ 5 etap - 4 sierpień - Zakopane - Zakopane - 201,5 km - profil trasy niebawem
▶ 6 etap - 5 sierpień - Terma Bukovina - Bukowina Tatrzańska - 207,7 km - profil trasy niebawem
▶ 7 etap - 6 sierpień - Kraków - Kraków - 128 km - profil trasy niebawem
Resztę uzupełnię wieczorem.
Zapraszam do kulturalnej dyskusji, żadnych spin, analizujemy, typujemy pomagamy sobie nawzajem i trzepiemy kasiore. Zapraszam i powodzenia wszystkim :!:
 
qozi 4,8K

qozi

Forum VIP
&gt;&gt;LISTA STARTOWA&lt;&lt;

Polecam przejrzeć wszystkim powyższego linka, na prawdę bardzo solidna obsada się szykuję,począwszy od sprinterów [ Dekenkob z HTC, Boonen z Quickstepu, bracia Haedo z Saxo, Sagan z Liquigasu, Haussler z Garminu ] kończąc na gwiazdach peletonu : [ Ballan, Martin, Le Mevel, Machado, Pozatto, oraz Nibali ???? i wielu innych ].

Na prawdę obsada cieszy bo wyścig jest zaraz po TdF, a przyjeżdza tyle gwiazd.Jednak dla mnie dużym minusem jest to, że sporo etapów to rundy po miastach, szkoda ;/.
 
obserwator-m 9,1K

obserwator-m

Forum VIP
Jednak dla mnie dużym minusem jest to, że sporo etapów to rundy po miastach, szkoda ;/
No niestety, Czesław idzie w &quot;komercję&quot;...
Gdzieś widziałem urywek wypowiedzi, że TdP to nie tylko sam wyścig, ale i show, tzn. &quot;kolorowe baloniki&quot; itp i właśnie owe rundy w miastach, żeby kolarze byli blisko widzów... Zgadzam się z przedmówcą, iż nie tędy droga (przynajmniej z naszego punktu widzenia).
Konkursu na TdP nie będzie, więc śmiało będzie można coś &quot;skrobnąć&quot; nie pomagając &quot;rywalom&quot;;)
 
dawid.400 14K

dawid.400

Forum VIP
Konkursu na TdP nie będzie, więc śmiało będzie można coś &quot;skrobnąć&quot; nie pomagając &quot;rywalom&quot;;)
Nie czaję, nie wypowiadasz się w temacie TdF tylko z tego względu że jest konkurs i nie chcesz pomagać innym użytkownikom pisząc swoje przemyślenia. Jak tak to dla mnie zachowanie dość śmieszne i dziwne patrząc choćby na nagrody jakie są. Chociaż nie pierwszy raz spotykam się z tą opinią i już chyba nic mnie nie zdziwi. Konkurs powinien być traktowany jako dodatek oraz dobra zabawa i możliwość sprawdzenia się z innymi użytkownikami. No ale jak kto woli.
Qozi to już wiadomo czemu jesteśmy na minusie w konkursie... bo się udzielamy w dziale ????
 
Otrzymane punkty reputacji: +6
qozi 4,8K

qozi

Forum VIP
Ucinam tą dyskusję aby nie było dalszej spiny.Wracamy do wydarzeń.

Obserwator - też na ten temat czytałem, nawet śmieją się, żeby nazwać TdF jak Tour de Ballon bo właśnie chodzi o to aby widzieć te wszystkie reklamy banków, RTV i AGD czy innych.Trochę szkoda bo zależy to od pieniędzy, w zależności ile wyłoży magistrat na to aby TdP zawitało do miasta tak będzie to wyglądać Tour.Strasznie moim zdaniem wygląda ta mapa, można tylko żałować, że ominą Pomorze, Mazury czy region toruńsko-bydgoski na rzecz tylu etapów w okolicach Śląska [ jestem ze Śląska, ale jednak to zbyt dużo, wolałbym bardziej zróżnicowane krajobrazy ] bo wyścig na tym traci.

Szkoda, że nie ma Szmyda bo chodziły głosy, że na niego team miałby pojechać, ale suma sumarum nie wychodzi źle bo mamy dwóch świetnych kolarzy - Nibali i Sagan.

Mówi się też, że dość sporą rolę odegra w wyścigu Michał Kwiatkowski z Radioszaków, co prawda liderem ma być Machado, ale w Polaku duże nadzieje i wiązane są z nim spore plany ze względu na jego talent.Zobaczymy, będziemy się przyglądać.
 
dawid.400 14K

dawid.400

Forum VIP
Szmyd i tak nie dał by rady dobrze pojechać po dwóch wielkich Tourach jakie ostatnio objechał. Mi bardzo się podoba to iż Lampre będzie jechało pod Przemka Niemca a głównym pomagierem w górach ma być nie kto innych jak Michele Scarponi. Ogólnie Lampre ma bardzo dobrych górali, no i praktycznie nie mają zawodnika na płaskie etapy więc jadą typowo pod generalkę. Ciekawe czy Garmin pojedzie pod Martina a pomagierem będzie Le Mevel czy będzie jednak odwrotnie. A wyczytałeś gdzieś pod kogo jadą Liquigasy?
 
qozi 4,8K

qozi

Forum VIP
Liquigas-Cannondale będzie najprawdopodobniej najmocniejszym zespołem w peletonie 68. Tour de Pologne UCI World Tour. Na starcie pojawi się Włoch Vincenzo Nibali, Słowak Peter Sagan, a także Polacy.

Vincenzo Nibali i Peter Sagan to nazwiska, które budzą respekt w światowym peletonie. Nibali to ubiegłoroczny triumfator Vuelta a Espana, a w ostatnich dwóch edycjach Giro d’Italia zajmował trzecie miejsce. 27-letni Włoch startował już w Tour de Pologne, zajmując w 2006 roku drugie miejsce na królewskim etapie z metą w Karpaczu.

Sagan to prawdziwa perła. Najbardziej utalentowany kolarz młodego pokolenia, który mając zaledwie 21 lat osiągnął już bardzo wiele. W ubiegłym roku - w pierwszym sezonie w światowym peletonie - wygrał etapy na takich wyścigach jak: Paris - Nice, Tour de Romandie czy Tour of California. W tym roku ma na koncie aż 8 zwycięstw i z pewnością na tym nie poprzestanie.

Czytamy Liquigas-Cannondale, myślimy Polacy. Tradycyjnie nie zabraknie ich na starcie w naszym narodowym Tourze. Na pewno wystartuje Maciej Paterski oraz Maciej Bodnar. We wstępnym zgłoszeniu nie ma Sylwestra Szmyda, ale jego start jest możliwy. Jak przyznał sam zainteresowany, teraz skupia się na Tour de France, a po nim podejmie decyzje co do ewentualnego startu w Polsce. Kibice z pewnością będą na niego czekali.

Ponadto w składzie na Tour de Pologne znaleźli się: Valerio Agnoli, Eros Capecchi, Dominik Nerz i Francesco Bellotti.
To cały artykuł, co prawda nie jest napisane na kogo będą jechać, ale Nibali raczej nie startuje po to aby się przejechać, a raczej po to by odbić sobie średni start w Giro oraz brak jazdy w TdF.

Co do Polaków to prócz Kwiatkowskiego, który może zaskoczyć to wiem, że w Saxo będzie jechać na Polaków, głównie na Rafała Majkę.

Z Garminu to nie wiem na kogo postawią, może Haussler się włączy do walki, ale to raczej sprinter jest.

W Radioszaku możliwe, że wystartuje Brajko, po upadku na TdF nie wiele mu zostało także kto wie czy nie pojedzie w Polsce.
 
tbm 642

tbm

Forum VIP
Subiektywny przegląd listy startowej:
Ag2r -&gt; Dupont, Bouet i Riblon przyjeżdżają świeżo po TdF, ten pierwszy ma także w nogach Giro. Dobry góral, ale u nas raczej wiele nie zawojuje. Bardziej aktywni powinni być Nocentini i Elminger. Na płaskie etapy Sebastien Hinault.
BMC -&gt; Ballan z chęcią powalczy o wygranie wyścigu, ale czy da radę? Młody sprinter Kristoff może pokazywać się na finiszach.
CCC Polsat -&gt; Rutkiewicz znów będzie w czołówce [?] i choć chciałbym aby wygrał, to obawiam się, że znów czegoś zabraknie. Morajko, Marczyński... ogółem cała ekipa powinna być aktywna w ucieczkach.
Ceramica Flaminia -&gt; stosunkowo anonimowa ekipa, kolarze do ucieczek, a najmocniejszy wydaje się Brambilla.
Euskaltel -&gt; Astarloza nie ma za sobą ciekawej przeszłości, w sumie powraca do wielkiego ścigania i jego forma jest niewiadomą. Do tego Izaguirre solidny harcownik.
HTC -&gt; Degenkolb rozwijający się, szybki sprinter śmiało może walczyć o etapy. Sioutsou dobry góral, jeśli nie testuje nogi przed Vueltą to może walczyć o czołowe lokaty.
Katusha -&gt; Di Luca, stosunkowo słaby sezon do tej pory, ale trasa TdP jak najbardziej jemu odpowiada. W przeszłości na takich etapach potrafił być bardzo mocny. Do tego Caruso i Pozzato.
Lampre -&gt; Niemiec powinien być liderem drużyny na TdP, w składzie także Scarponi, który raczej będzie się testował przed planowaną Vueltą. Tutaj Włoch pomoże Polakowi, a na Vuelcie rewanż ? ????
Leopard -&gt; Feillu dostaje mało szans w tym roku, niezwykle ambitny kolarz, kiedyś nosił koszulkę górala w TdF. Może powalczyć o wysokie lokaty. Zwracam uwagę również na Wegmanna.
Liquigas -&gt; Sagan to nie tylko sprinter, ale i solidny kolarz na takie góry jak na TdP. Z pewnością może powalczyć o zwyciestwo w wyścigu. W drużynie aktywny powinien być Maciek Paterski. Nibali? hmm... wydaje się, że szykuje się do Vuelty.
Movistar -&gt; Ventoso z pewnością zechce powalczyć na finiszach płaskich etapów. Bruseghin.. to raczej nie jest wyścig dla niego.
Omega Pharma Lotto -&gt; Bakelants ambitny i waleczny kolarz, powinien walczyć o miejsce w top10. Veikkannen może być aktywny w ucieczkach.
Polska - &gt; Huzarski, to najlepszy kolarz z kadry, w tym sezonie pokazywał się z dobrej strony np. w Turcji i tutaj także może być ok.
Astana -&gt; Trudno wskazać lidera drużyny, Masciarelli, Kesiakoff czy Petrov to solidni górale. Na generalkę wydaje się, że najmocniejszy z nich jest Rosjanin Petrov.
Quick Step -&gt; Boonen na TdP będzie polował w zwycięstwa etapowe, a Cataldo być może w wygranie całego wyścigu, choć moim zdaniem do zwycięstwa mu zabraknie.
Rabobank -&gt; Matthews Australijski talent, którego gwiazda zaczyna świecić coraz jaśniej. Do spółki z Brownem mogą walczyć na finiszach.
Saxo Bank -&gt; Haedo&amp;Haedo dwaj zawodnicy mogący walczyć na finiszach. Marycz powinien zabierać się w ucieczki, a Majka to nasza nadzieja na przyszłośc. Już teraz bardzo dobry góral, ale czy da radę w TdP?
Skil Shimano -&gt; Grupa uciekinierów, z ktorej najmocniejszy wydaje się Frohlinger.
SKY -&gt; Lovkvist może powalczyć o generalkę, ale także może testować się przed Vuelltą. Zwracam uwagę na Kennaugh Brytyjczyka, który odnosił sukcesy w wyścigu dookoła Austrii.
Garmin -&gt; Martin zechce powtórzyć sukces sprzed roku, ale w drużynie także mocny Le Mevel oraz rozwijający się Amerykański talent - Talansky. Do tego na płaskie etapy Haussler.
Radioshack -&gt; Machado w teorii jest liderem grupy, a w praktyce może się nim stać nasz Kwiatkowski na ktorego coraz odważniej stawiają.
Vacansoleil -&gt; Zebrali mocną ekipę i na wyścigu powinni być aktywni. R.Feillu na płaskie etapy, Gołaś do ucieczek a ktoś z grupy Devolder, Carrara, Poels może walczyć o czołowe lokaty w wyścigu.
***** Peter Sagan
**** Daniel Martin, Przemysław Niemiec, Marek Rutkiewicz
*** Alessandro Ballan, Vincenzo Nibali, Michele Scarponi, Danilo Di Luca, Jan Bakelants, Mateo Carrara, Stijn Devolder, Christoph Le Mevel
** Brice Feillu, Thiago Machado, Bartosz Huzarski, Dario Cataldo, Konstantin Sioutsou
* Rinaldo Nocentini, Mikel Astarloza, Rafał Majka, Michał Kwiatkowski, Thomas Lovkvist, Evgeni Petrov.
 
D 3,3K

davey_watt

Użytkownik
Trochę bardziej oficjalna lista startowa:
http://tourdepologne.pl/t/lista-startowa/
Obsada całkiem całkiem. Dużo znanych nazwisk. Astarlozy jednak nie ma w składzie Euskaltelu. Mocne składy drużyn włoskich, ale i pakę ma Astana, Movistar, Vacansolei, HTC, Quick Step, Garmin. Będzie ciekawie.
Patrząc co wyprawiał w Szwajcarii, to największe szanse dawałbym Saganowi. Liczę również na dobry występ Polaków: Niemiec, Rutkiewicz, Majka, Huzar.
Zależy od kursów, ale według mnie DiLuca może zaskoczyć. Killer po powrocie jeszcze nie wrócił do dawnej dyspozycji. Patrząc na trasę, to powinna mu odpowiadać. A przecież TdP to idealny wyścig, by się przełamać ;]
Co do sprintów, to patrząc na szybkość jaką miał na TdF, to Feillu bierze wszystko. Zaimponował mi we Francji. Ale jest też Haussler, Boonen, Chicchi, Fernandez, Brown, Kittel, Bazayew, Degenkolb, Haedo, itp. Nasi raczej w sprintach nie powalczą.
 
obserwator-m 9,1K

obserwator-m

Forum VIP
Mówi się też, że dość sporą rolę odegra w wyścigu Michał Kwiatkowski
Jednak nie odegra żadnej roli, bo w ostatniej chwili zastąpił go Jarosław Popowicz...
Orientuje się ktoś, czy któryś z buków podejmie się wyzwania wystawiania oferty ? Albo chociaż na klasyfikację końcową, bo ciekaw jestem kursu na Przemka, który ostatnio szlifował formę w Zakopanem i ew.Ballana, bo na któregoś z nich bym postawił, żeby się lepiej oglądało;) ale niestety nie widzę nigdzie oferty, nawet u ziemniaków:?
 
dawid.400 14K

dawid.400

Forum VIP
Jutro pierwszy etap Tour de Pologne. Etap krótki bo liczący zaledwie 101,5 km z Pruszkowa do Warszawy. W stolicy kolarze mają do pokonania 8 rund po mieście każda liczy sobie 8,1 km. Raczej ucieczka ma znikome szanse na dojechanie do mety bo ze względu na krótki etap peleton napewno nie puści harcowników na więcej niż 2-3 minuty. Na trasie 3 lotne premie oraz 1 górska 3 kategorii.
Profil trasy jest następujący:

Ostatnie 3 km wyglądają tak:


Jak już zauważył Obserwator (M) próżno narazie szukać oferty. Miejmy nadzieję że jutro coś się pojawi.
Etap podchodzi trochę pod klasyczny, przy mecie delikatne wzniesienie więc upatrywać trzeba zwycięstwa zawodnika preferującego taki podjazd. Mocny może być zawodnik Quick Stepu Tom Bonnen, oraz silny sprinter z HTC John Degenkolb. Kto jeszcze napewno jakiś Polak w ubiegłym roku zaciekle atakował tu Łukasz Bodnar. Oby i w tym roku ktoś poszedł w jego ślady. Faworyci typy Sagan, Martin, Niemiec raczej nie odegrają znaczącej roli, bo to nie jest ich trasa. Ale póki nie ma oferty dyskusja raczej nie ma racji bytu.
Jednak nie odegra żadnej roli, bo w ostatniej chwili zastąpił go Jarosław Popowicz...
Kwiatkowski nie jedzie bo w przyszłym sezonie zmienia barwy zespołu, więc w takim obrocie sprawy Radioshack zakończyło już sezon Michałowi.
 
D 3,3K

davey_watt

Użytkownik
Pewnie kwakwa. Na Tour of Oman się zawsze typy znajdą, a jak przychodzi co do czego to jest lipka. W zeszłym roku bet365 miał typy już parę dni wcześniej. Więc dziwne, że w tym roku nie ma, tym bardziej, że na wszystkie wyścigi World Touru wystawiali w tym roku, a nawet i wyścigi słabszej kategorii... Jutro do południa może coś wystawią :| ostatnia nadzieja.
Jutro Feillu FTW ;]
Sagan też pewnie powalczy.
na 114 m. n.p.m premia górska ???? Etap krótki, leccciutko pod górę w końcówce, ale każdy sprinter to przetrzyma. Ostatni kilometr płaski.
 
qozi 4,8K

qozi

Forum VIP
Bukmacherzy grają trochę na nosie bo nigdzie kursów nie ma, miałem sbet, tobet, 365 za marki, które nie lecą w wiadomo co i potrafią wystawić kursy na tour gdzie jakby nie patrząc jedzie czołówka peletonu.Na płaski Tour w Katarze był a tutaj nie ma oferty...

Co do samego etapu to widzę, że Davey uczepił się tego sprintera Vacansoleil i będzie przy nim optować :p.Ja jednak stawiałbym na Degenkoba czy ewentualnie Sagana.Oby dwaj małolaty, Niemiec będzie powoli wchodził do HTC bo po odejściu Cava po sezonie [ idzie do Sky, pisałem kiedyś o tym ] to on raczej będzie wiódł prym na płaskich etapach w tym teamie.Co do Sagana to jednak na końcowy win w wyścigu bałbym się grać mimo, że TBM i Davey sugerowali takie rozwiązanie ze względu na to, iż nie jestem pewny czy jednak aby na pewno jest silny w górach jak na płaskich etapach.

Obserwator dlaczego próbowałbyś Ballana ?Tak dla emocji czy może z sympatii czy może jakiś inny powód ? Pytam bo też zastanawiałem się nad kwestią grania na zwycięzce wyścigu, ale jest tylu mocnych graczy w stawce, że na prawdę ciężko mi kogokolwiek wybrać.Zastanawiałem się nad Pozatto bo nie pojedzie we Vuelcie i to jedyny na tym etapie taki Tour w którym mógłby sobie powetować, ale nie będę nic typować długoterminowo [ na razie w ogóle nie ma gdzei typować :? ].

Jeśli by się pojawiła oferta to na pewno na Degenkoba oraz Sagana w różnych parach z kursem powyżej 1,50 coś by się znalazło.
 
obserwator-m 9,1K

obserwator-m

Forum VIP
Obserwator dlaczego próbowałbyś Ballana ?Tak dla emocji czy może z sympatii czy może jakiś inny powód ?
Dla emocji;) Oczywiście przy &quot;sympatycznym&quot; kursie... Różnice zapewne tradycyjnie będą sekundowe, a akurat Ballan ostatnio dobrze kręci na polskiej ziemi - wygrana w 2008 i kilkanaście sekund straty do Martina w ub.sezonie.
W tym roku zapewne znowu w czubie...
 
D 3,3K

davey_watt

Użytkownik
Bet365 na pytanie czemu nie ma oferty, odpowiedziało mi, że &quot;jest to decyzja traderów&quot; bojkot czy co :razz:
Sagan wysoko przyjechał, coś Liquigas majstrował pod niego. Na etapie do Cieszyna będzie pewnie szalał. No i póki co fajnie spisują się Polacy, Gołaś koszulka górala, młodzież ucieka, Niemiec już aktywny, oby tak dalej.
 
dawid.400 14K

dawid.400

Forum VIP
Jak narazie w Tour de Pologne rządzi jeden zawodnik Marcel Kittel z drużyny Skil-Shimano. Dwa wygrane etapy robią naprawdę wrażenie. Młody Niemiec narazie nie ma konkurencji na finiszach i tylko czekać aż dostanie ofertę z silniejszego zespołu bo potencjał ma ogromny. Słabo a nawet bardzo słabo jedzie John Degenkolb pierwszy etap katastrofa a i dzisiaj również rewelacji nie było. Polacy aktywni ale tego można było się spodziewać. Dzisiaj niepotrzebna kraksa i niestety z wyścigu wycofuje się Alessandro Ballan. Nie podobają mi się te rundy wokół miast wnoszą tylko niepotrzebne zamieszanie. No ale premie górskie jak narazie przebijają wszystko. :grin:
Szkoda że żaden buk nie wystawił oferty.
///Nie mogę dać +, ale Tobie też gratuluję.Cel jest jasny, wiadomo ocb. ????.Kozi.
 
qozi 4,8K

qozi

Forum VIP
Szkoda że żaden buk nie wystawił oferty.
No niestety, odbija się też to tutaj bo na dobrą sprawę nie mamy o czym rozmawiać...przedziwne działanie bukmacherów, jest peleton światowy, wyścig w kraju gdzie mieszka 40 mln ludzi, a tutaj oferty brak.Nic, trzeba będzie chyba czekać na Vuelte, a w tym temacie pozostaje nam wrzucać suche informacje...
 
Otrzymane punkty reputacji: +4
D 3,3K

davey_watt

Użytkownik
Kittel miazga. Inna liga niż cała reszta. Nie mogę się doczekać jego występu na Vuelcie. Z Cavendishem wcale nie jest bez szans. A sprinterzy akurat po TdP zwykle dobrze wypadali na Vuelcie, w ostatnich latach taki Bozic czy Hutarowicz.
Od jutra powinno się zrobić ciekawiej.
//Dawid
Przeniosłem Twoją analizę do odpowiedniego tematu.
 
dawid.400 14K

dawid.400

Forum VIP
Było Kittel show, teraz jest Sagan show. Narazie tylko dwóch zawodników wygrywa na Polskiej ziemi. W 4 etapie rewelacyjny atak na kilkaset metrów przed metą i pokazał że na takich delikatnych podjazdach jest poza zasięgiem dla rywali. Dzisiaj z kolei rewelacyjna taktyka grupy Liquigas, sytuację kontrolowali Maciej Paterski i Maciej Bodnar a na finiszu puścili w bój Sagana i ten wchłonął Romaina Feilluna ostatnich metrach. Jutro najciekawszy etap który zdecyduje o tym kto wygra TdP, no i ten podjazd na Gliczarów Górny gdzie nachylenie w niektórych momentach 22% :wowsdf: to przecież większa petarda niż Galibier i Alpe d&#39;Huez. Liczę na dobrą postawę Przemka Niemca oraz liczę na pomoc ze strony Scarponiego by na Vuelcie mógł być zasłużony rewanż. A Sagan tak łatwo nie odda koszulki ma rewelacyjny zespół i wcale by się nie zdziwił jak by utrzymał lidera.
 
Status
Zamknięty.
Do góry Bottom