>>>BETFAN - TRIUMF BONUSA NAD BOOSTEM <<<<
>>> ZAKŁAD BEZ RYZYKA DO 200 ZŁ!<<<

jakie suplementy są warte uwagi

X 49

xxxx1234

Użytkownik
Ja nie robię masy, uprawiam wspinaczkę (od 16 lat) czyli w moim przypadku im mniej waze tym lepiej, ale potrzebuje silnych mięśni.
Raczej staram sie unikac suplementów, ale musze sie wspomagać białkiem kupuje białko serwatkowe z &quot;olimpu&quot; i nie słuchaj takich bredni, ze to sama chemia. Dostawalem kiedyś białko serwatkowe prosto z mleczarni i efekty używania tego z &quot;olimpu&quot; i tego z mleczarni są takie same.
Przy intensywności moich sesji wspinaczkowych czyli 3-4 w tygodniu do tego wyprawy w góry, w letnim sezonie wspinczkowym praktycznie każdy weekend w skałach i wspinanie od rana do nocy przez dwa dni, mięśnie nie dały by rady się odbudować bez odpowiedniej ilości białka. Przy mojej wadze muszę dostarczyć swojemu organizmowi 120 gram białka dziennie to jest np. 12 jajek albo wiadro mleka i teraz sobie odpowiedź czy dasz radę bez suplementów.
Na pewno jeśli chcesz byc w dobrej formie musisz się zacząć zdrowo odżywiać czyli odstawiasz pizzę, kebaby, frytki, słodycze itd... zaczynasz jeść ryby, owoce, warzwa, kaszę, ryż (nie każdy jest zdrowy), makaron pełnoziarnisty itd... mięsa nie smazysz na tłuszczu.
Musisz tez tak ułożyć dietę, żeby dostarczyć organizmowi wszystkie mikroelementy (np. Żelazo,cynk,miedź) makroelementy (np. Wapń, Magnez, potas itd...) do tego wszystkie witaminy. Radził bym skorzystać z pomocy dietetyka powiedzieć mu o swoich oczekiwaniach i on to wszysko ułoży w jedną całość tym bardziej, że np. Żelazo jest bardzo trudno przyswajane przez ludzki organizm i musi byc jedzone w &quot;towarzystwie&quot; witaminy c. Ty nie musisz o tym wiedzieć o tym powie Ci dietetyk, a żelazo jest odpowiedzialne za powstawanie czerwonych krwinek czerwone krwinki są odpowiedzialne za przenoszenie tlenu, którego mięśnie potrzebują więcej podczas uprawiania sportu, a to jest tylko jeden z przykładów.
Pamiętaj też o tym, żeby zawsze trening zakończyć rozciaganiem mięśni do pół godziny po treningu dostarczyć organizmowi węglowodany proste ja np. robię koktajl: 2 banany, szpinak, ogórek, masło orzechowe, miód i woda. Godzinę po treningu białko w moim przpadku to jest odżywka białkowa &quot;olimp&quot; z mlekiem, dwie godziny po treningu zjeść jakieś węglowodany złożone np. Makaron pełnoziarnisty. Warto ogólnie jeść dużo świeżych owoców i warzyw np. kolejny koktajl bardzo zdrowy burak czerwony, jabłko, seler, marchewka, papryka woda.
Nie zapominaj też o wodzie wypijaj minimum 2 litry dziennie tylko nie 4x po pół litra na raz, a raczej staraj sie w miarę możliwości po kilka lykow co 5-10 minut ten sposób więcej wody zostanie w organizmie bo jak wypijesz np. Litr na raz to organizm wiekszosc tej wody wydali.
Mam nadzieje, że jakoś pomogłem i pamiętaj o tym, że formę buduję się pomału nie zniechecaj sie niepowodzeniami jeśli czujesz się wyczerpany odpuść sobie trening zadbaj o regeneracje, a następnym razem będzie lepiej. Ja się kieruję zasadą &quot;kochaj wspinanie bez względu na wszystko, a każdy dzień w skale będzie wyjątkowy&quot; ułóż sobie jakiś takie hasło i powtarzj w myślach bo trening mentalny to więcej niż połowa sukcesu.
 
X 49

xxxx1234

Użytkownik
Piszesz głupoty przy treningach silowych zapotrzebowanie białka to około 2g na kilogram masy ciała (to wszystko też zależy od indywidualnych cech np. budowa ciała dlatego najlepsza będzie wizyta u dietetyka) pierś z kurczaka ma 20g białka w 100 gramach mięsa jeśli jakiś &quot;koks&quot; z siłowni waży 100kg musi zjeść kilo piersci z kurczaka dziennie życzę powodzenia.
 
X 49

xxxx1234

Użytkownik
No 30 minut treningu faktycznie szał każdy poprawnie trenujacy sportowiec potrzebuje 15 minut minimum na rozgrzewkę i 15 minut minimum na rozciąganie po treningu.
 
X 49

xxxx1234

Użytkownik
No i właśnie pokazałeś jaki poziom sobą reprezentujesz.
Edit
Już nie jesteś takim kozakiem czemu zmieniłeś &quot;idiotę&quot; na fantaste, a &quot;spier....j&quot; zmieniłeś na &quot;.......&quot;? L
 
X 49

xxxx1234

Użytkownik
Tobie raczej się nie da pomóc, w tym temacie pomocy raczej powinieneś szukać gdzie inndziej, może lekarz psychiatra
O IQ z Tobą nie będę dyskutowal bo już swój poziom zaprezentowales kilka wypowiedzi wcześniej teraz chcesz mnie sprowadzić na swój poziom, a później pokonasz doświadczeniem.
 
R 367

romeo12345

Użytkownik
Ot cala dzisiejsza mlodziez. Nic nie potrafi, tylko komputer, facebook, i wszystko na skruty. Wiem ze zaraz po mnie pojedziecie ale taka jest prawda czy wam sie to podoba czy nie. Co do odzywek. Jezeli jestes wychudzonym nastolatkiem to zapomnij o odzywkacg. Ewentualnie dobre witaminy. Podstawa to jedzenie. Bez niego nic nie zdzialasz. Jak zaczalem cwiczyc to nie mialem dostepu do zadnych wspomagaczy. Yylko miska. Ale trzymalem sie jej i efekty byly. Z 70kg na 93kg. Jestem ektomorfikiem wiec tluszczu nie bylo. Wszyscy mi mowili ze to niemozliwe i napewno biore koks. A ja nawet nie wiedzialem co to jest. Podstawa to byl rygor. Mialem wyznaczone godziny treningow i caly dzien byl pod to ustawiony. To samo z miska. Wyliczone b,w,t i sztywno sie tego trzalem. Nie bylo dostepu do sprzetu jak teraz. Krazki odlewalismy z betonu itp. A efekty byly zajebiste. Ale jak teraz 20 latek moze sie tak poswiecic i wszystko odstawic dla treningu? Nie wierze w to. Komputer, imprezki, piwko na bok bo trzeba isc na silke? Nierealne.
A Co do zjeszenoa kilograma miesa to jest to normalna sprawa. Nie wiem czemu kplega qyzej sie temu dziwi.
 
Z 0

zuzialalka

Użytkownik
Myślę, że spokojnie możecie poszukać czegoś na stronie Fabryki Siły
Ja tam akurat znalazłam suplement diety na odchudzanie, który stosuję już od kilku tygodni i efekty są naprawdę bardzo dobre, ale są też różne odżywki na masę Dzięki temu moja sylwetka wreszcie nabiera odpowiedniego wyglądu, ale istotny jest również odpowiedni trening i oczywiście dieta. Jednak gdyby ktoś chciał faktycznie zastosować jakiś spalacz tłuszczu to polecam Berrator, bo zdecydowanie przyspiesza on metabolizm i jednocześnie hamuje apetyt, tak że jest bardzo pomocny w odchudzaniu.
 
R 367

romeo12345

Użytkownik
Niech autor napisze ile ma lat. Bo polecanie boostera 20 latkowi to nieporozumienie. Kreatyna,leucyna po co? Skoro gosc pyta o suplementy to zapewne jest poczatkujacy. Podstawa to miska. Jest wazniejsza od samych cwiczen. Do tego multiwitaminy. Dla sportowcow,nie z apteki. I nieprzeplacaj za olimpa multiple. To tyle z supli na pierwsze pol roku. Jak ogarniesz miske i trening to pomysl o bialku bo to jest najdrozsze i najwazniejsze z odzywek. Kreatyne dorzuc jak przyjdzie pierwszy wiekszy zastoj. Czyli po ok. roku.
 
instynkt 13

instynkt

Użytkownik
Przede wszystkim nie zapominajcie o stawach i kościach... A poza tym, jak najwięcej białka, czyli żółtka jajek, najlepiej surowe. Oczywiście z jajek ekologicznych, a nie tych z chowu klatkowego. ;-)
Edit:
Wbrew pozorom tłuszcze też są dobre...
 
R 367

romeo12345

Użytkownik
Instynkt, kolega chce przytyc wiec jajka moze jesc cale. Ale z tymi surowymi to bym uwazal. Salmonella itp tylko czekaja a 95% produktow spozywxzych w sklepach to chemiczne gowna. Ja bym sie nie ryzykowsl jesc surowe jajka. Chyba ze od moje babci.
 
S 0

siwersklb

Użytkownik
Jak dla mnie duże znaczenie ma technika, poprawnie wykonywanie ćwiczeń daje dużo więcej niż ciężar na sztandze i filmiki na insta ????
Z suplementów to jak najbardziej na poczatku monohydrat kreatyny i witaminy obowiązkowo.
A jeżeli chodzi o jajka....... byly czasy ze jadłem 30-40 na tydzień, według mnie najlepsza i najtańsza forma białka. Cholesterol ? To jest mit ????
 
Do góry Bottom