>>>BETFAN - TRIUMF BONUSA NAD BOOSTEM <<<<
>>> BETCLIC - ZAKŁAD BEZ RYZYKA DO 50 ZŁ + GRA BEZ PODATKU!<<<
>>> FUKSIARZ - ZERO RYZYKA 100% DO 50 ZŁ. ZWROT W GOTÓWCE!<<<

Jaki procek i który kupić ?

b_r_u_t_u_s 229

b_r_u_t_u_s

Użytkownik
Witam mam problem od czasów aż kupowałem ostatnio komputer mija ponad 11 lat a potrzebuje czegoś do warsztatu i potrzebuje czegoś taniego i dobrego ale by szukać na allegro musze się dowiedzieć czegoś i zadaje temu pytanie

i moje pytanie :

czym się różni :

Klasa AMD Athlon, Athlon 64

Klasa AMD Athlon 64 X2
i czy
Pentium 4 &quot;2 rdzenie logiczne &quot; - czy to przestarzały dziadek ?

który procek lepszy ? i proszę o ułożenie ich w kolejności od najlepszego do najgorszego

czy
Intel PENTIUM 4 HT 2x3,2Ghz SOCKET 775

AMD Athlon 64 3200+ Socket 939

ATHLON X2 4400+ 2X2300 MHz

AMD Athlon X2 DualCore 4450B 2x2.30GHz

AMD Athlon64 X2 DualCore 4800+ 2x2.40
 
T 11,8K

tadzin

Użytkownik
Boże drogi Athlony zwykłe to jest już prehistoria, domyslam sie ze chodzi ci o Athlony XP 32bitowe, ktore za konkuretna mialy P4. Nastepnie wyszly Athlony 64 biły niemiloseirnei poprzednikow, na co Pentium wypuscil Pentium D, dwurdzeniowe Pnetiwmuy 4, ktore byly takim samym gownem jak P4.
Tak wiec aktualnie P4 i Athlon XP to prehistoria, Athlon 64 to tezprehistoria, po nich byly Athlony X2 to po prsotu dwurdzeniowe Athlony (nie wiem czy 64bitowe), z kolei Athlon X2 64 to dwa rdzenie na Athlonie 64. Te wszystkie procki sa z lat kiedy mialem bardzo duze pojecie o sprzecie komputerowynm a było to z 6-7 lat temu takze uwierz mi aktualnie zaden z nich nie jestwart by chocby na taki splunac, kosztuja zapewne z paredzeista zlotych. Ostatnio tylko sie kupowalo Core2Duo procki Intela ja w swoim 3 letnim lapku mam jakiegos sr4dniego c2d ktory ita k jestjuz mocno rpzestarzaaly.
jak kupowac to jakies core 2 duo chyba sa dalejakurat.
pozniej dopisze wiecej
 
b_r_u_t_u_s 229

b_r_u_t_u_s

Użytkownik
Ja potrzebuje do pracy w warsztacie - elektronicznym do komputera podłączone jest mase urządzeń pomiarowych , każde z nich może spalić kom wiec nie chodzi mi o maszynę super wydajną ale taki zestaw do 200zł tak tak do 200zł bo jak się coś spali to kupię nowy .
 
Do góry Bottom