>>>BETFAN - TRIUMF BONUSA NAD BOOSTEM <<<<
>>> BETCLIC - ZAKŁAD BEZ RYZYKA DO 50 ZŁ + GRA BEZ PODATKU!<<<
>>> FUKSIARZ - ZERO RYZYKA 100% DO 50 ZŁ. ZWROT W GOTÓWCE!<<<

Irlandia - 2022 (Pierwsza Liga/Dywizja 1 + Puchary)

Status
Zamknięty.
Psychosocial 803,1K

Psychosocial

Ekspert - Irlandzka Piłka
Członek Załogi
IRLANDIA FAI Cup Półfinał

Waterford-Shelbourne TYP BTS kurs 1,86 4/10 g. 17.45 0:1 BOX

PS: Jak na obie strzelą gola kurs dość syty i wynika to z tego że "Zbuki" uważają że mecz będzie bardzo zachowawczy bo to już półfinał i żadnej drużynie nie będzie zależeć na frontowych atakach żeby nie narazić się na stratę gola. Ja uważam co innego. Gospodarze mają w genach parcie do przodu, dość napisać że w ostatnich 5 spotkaniach strzelili 14 goli. Muszelki? W 1/4 Pucharu Irlandii wlepili 3 gole Cyganom ostatecznie wygrywając 3:0. W ostatniej kolejce którą obstawiałem wygrywali w Shamrock 2:1 do 84 minuty. Wcześniej zremisowali u siebie z Patsami 4:4 gdzie wzbudzili euforię i entuzjazm u popularnego na moim wątku (i chwała mu za to!) szanownego usera kibic-zwierze (a propos meczu Drogheda-Shamrock dziś kurs już jest nieopłacalny, spadł z 1,59 na 1,39 więc ja odpuszczam ale The Hoops powinien to wygrać). Meritum...bts.

Manager gospodarzy Deany Searle na konferencji powiedział:

„Staramy się traktować to spotkanie jak normalny mecz, mamy szczęście, że każdy ważny mecz od teraz do końca sezonu jest wielkim wydarzeniem, ale powiedział, że jest to świetna gra do przygotowania.
„Nie moglibyśmy być w lepszym miejscu, mamy pełny skład do wyboru, wszystko działa, będzie wielki tłum, to będzie świetna okazja i miejmy nadzieję, że uda nam się osiągnąć”.
Odnosząc się do konkretnego wyzwania rzuconego przez Shelbourne'a, Searle powiedział: „Damian Duff naprawdę ich zorganizował, ich etyka pracy jest fenomenalna, mają naprawdę utalentowanych chłopaków.
„Wchodzimy do gry jako słabsi, są drużyną Premier Division i będą faworytami gry, ale pokazaliśmy już, że kiedy jesteśmy w najlepszej formie, jesteśmy dla każdego."

Z kolei kapitan Shelbourne, Luke Byrne, rozmawiał z mediami przed półfinałem i powiedział:

„Te mecze nie pojawiają się tak często, jest ogromna presja, ale musisz również cieszyć się tą okazją. Ciężko pracowaliśmy, aby dostać się na to stanowisko, przygotowujemy się dobrze, naprawdę nie możemy się doczekać.
„Traktujemy Waterford z najwyższym szacunkiem, ale wiemy, że musimy skoncentrować się na sobie, pojawić się, wykonywać swoje zadania indywidualnie i zbiorowo i mamy nadzieję, że dostaniemy się do finału pucharu.
„Jako kapitan drużyny to dla mnie ogromny zaszczyt prowadzić zespół w niedzielę, ale to mnie nie satysfakcjonuje, chcę dostać się do finału pucharu i poprowadzić tam drużynę."

I jeszcze z mojej strony jeżeli chodzi o osłabienia w Waterford zawieszony jest Wassim Aouachria a Shelbourne bez Jack Moylana i Conora Kane.

Tyle z mojej strony przedstawiłem wam mam nadzieję bardzo solidnie to spotkanie, każdy zagra jak uważa i powodzenia!

Pzdr/Psycho.
 
Ostatnia edycja:
Otrzymane punkty reputacji: +915
qowalsky6 1,1M

qowalsky6

Znawca A-League
Do końca ligi coraz bliżej, jest ciekawie, wystarczy spojrzeć na terminarz.
Dziś sportowy dubel irlandzki:
a) Derry vs Shelbourne - jak Derka chce walczyć z honorem do końca o mistrza to kazdy mecz musi wygrywać. Typ 1 po @ 1,50.
b) Shamrock vs Patryki - od 5 spotkań gram przeciwko Szamrokom z różnym skutkiem. Powody już kiedyś opisywałem, terminarz też sporo wyjaśnia. Dziś derby, a że oba zespoły nie kochają się za bardzo to do glowy przychodzi mi twardy under po @ 1,80.
No i mam dubla po @ 2,70 za drobniaki, dla lepszego kibicowania. KTF!
Edit
Patsi szybko zaczęli a potem już poszło. Ht 2-1 i dubel w piach. Przyczaję się na live Derry bo póki co 0-0...
edit1
no fajnie Derry przegrywa 0-1, no to po Mistrzu praktycznie. Dla honoru może wyrównają? 1x po @ 2,25 za drobne w takim razie... GL!
edit2
wyciągnęli na ft 1-1 ale szanse na mistrzostwo przeputali, Szamroki już tego nie oddadzą... A inne wyniki? Tradycyjnie dup.. dali Drwale, Cyganie też opierd... swój mecz, a Derry? No cóż, wiem najlepiej jak to być ich fanem :)
 
Ostatnia edycja:
Otrzymane punkty reputacji: +1871
Psychosocial 803,1K

Psychosocial

Ekspert - Irlandzka Piłka
Członek Załogi
Bohemians-Finn Harps TYP 1 kurs 1,90 5/10 g.20.45 2:2 BOX

PS: Goście walczą o życie. Ale to że walczą nie oznacza że będą nagle wygrywać. Tak przynajmniej sądzę, że nie z Cyganami. Gospodarze już z wielkimi planami na nowy sezon. Wszak managerem od niedawna został znany Declan Devine i to jego debiut z zespołem. Mało tego do drużyny wraca ich wieloletni kapitan Keith Bucley. Pisałem wcześniej o tych planach celowo gdyż Devine to człowiek z charyzmą i chce zrewolucjonizować Bohemians. Przecież Bucley gdy tułał się po Azji i Australii gdy dostał telefon od nowego managera Cyganów od razu wrócił do Irlandii bo doskonale wiedział jaki to trener.
Wracając do dzisiejszego spotkania wiem dlaczego kursy tak poszły do góry. Z 1,60 na nawet 1,96 w Betfanie. Devine ogłosił parę godzin temu że da ostatnią szansę zawodnikom którzy nie sprawdzili się w tym sezonie na Dalymount Park. Powiedział dosłownie: " Że da słabym graczom Bohemians szansę na odkupienie i uratowanie kariery w klubie po tym cienkim sezonie." Wiedząc o tym osobiście uważam że rotacyjni gracze pomieszani z najlepszymi zawodnikami i tak dadzą radę Harfom chcąc bardzo się pokazać nowemu coachowi. Gdzie indziej czekają na nich na pewno już tylko gorsze kluby a na pewno pieniądze.
Reasumując kursy podskoczyły wiadomo dlaczego, natomiast dla grających na gospodarzy to tylko lepiej. Zderzą się dziś dwie zdesperowane ekipy a ja stawiam na Cyganów.

Waterford-Athlone TYP 1/BTS kurs ok. 2,50 4/10 g.20.45 4:2 WIN

PS: Spotyka się moja ulubiona ekipa na której zawsze gram BTS-y czyli Athlone. Osobiście wolę grać ten bet gdy Athlone gra u siebie ale trudno. Abstrahując w 2 lidze ostatnia kolejka i wszystko już jest wyjaśnione oprócz obsadzenia 2 miejsca. Dzisiaj Waterford po prostu nie może przegrać i przed barażami zostanie wiceliderem. No chyba że przy remisie w tym meczu Galway nastuka Longford 6 bramkowy handicap 😃. Ale wracając do spotkania dla mnie gospodarze raczej go nie przegrają bo jednak chcą na pewno być wyżej ustawieni w drabince barażowej. A goście..jak to goście...forma jest więc powinni coś tam dziś pokazać stąd taki typ ode mnie.

Z innych spotkań niby powinien wygrać Shamrock, Derry, Dundalk i to są wszystko naprawdę wysokie kursy podobnie jak moje ale wiadoma sprawa że coś nie wejdzie. Ciekawy mecz Studentów. Dla mnie też dziś wygrywając przybliżą się do utrzymania ale przecież Drogsi zremisowali ostatnio z..Shamrock na czym sam poległem więc bądź tu mądry..

Pzdr/Psycho.
 
Ostatnia edycja:
Otrzymane punkty reputacji: +2225
kibic-zwierze 42,5K

kibic-zwierze

Użytkownik
To tym razem ja spróbuję i typ oparty tylko na tym kto ma o co grać a kto na wakacjach.

Shelbourne - UD Dublin.

Gospodarze na wakacje, goście walcza o grę w barażach zamiast spadku.

Kursy takie, że moim zdaniem warto spróbować na delikatnie x2 za 2.70[/ICONPLUS] i główny typ: handicap +1.5 gola za 1.62.[/ICONPLUS]

Nawet jeśli gospodarze wygrają to liczę, że nie znajdą w sobie aż tyle mobilizacji aby wygrać dwoma golami.


Edit: 1-1[/ICONPLUS]
 
Ostatnia edycja:
Otrzymane punkty reputacji: +3450
Psychosocial 803,1K

Psychosocial

Ekspert - Irlandzka Piłka
Członek Załogi
Sligo R.-Derry TYP 2 kurs 1,95 5/10 g.20.45 0:0 BOX

PS: Trudno w to uwierzyć ale Derry mając 8 punktów straty do Shams (zasrali sprawę z Muszelkami kolejkę temu) i 3 kolejki do końca (Shams 2 kolejki) mają jeszcze szansę na tytuł. Umówmy się żeby o czymkolwiek marzyć nie mogą dzisiaj stracić nawet punktu ze Sligo. Strata po tym meczu i ewentualnym zwycięstwie gości będzie zatem 5 oczek. Potem jadą do...The Hoops i gdyby wygrali tracą już tylko 2 punkty. W ostatniej kolejce Derry podejmuje Dundalk a Shamrock jedzie do walczącego o życie U.C. Dublin. Tak, to jest "Szaleństwo Majki Skowron" ale uwierzcie byłem na stronie forum kibiców Derki i oni w to wierzą! Abstrahując Derry ma finał Pucharu Irlandii 13 listopada z Shebourne ale myślę że to nie będzie na niczym rzutować.

Z obozu Sligo:

"Garry Buckley (kolano), Mark Byrne (kolano), David Cawley (biodro), Shane Blaney (kostka) i Luke McNicholas (kolano) pozostają w szatni z powodu kontuzji.
Po ciężkich 90 minutach w piątek wieczorem z Dundalk (3:3) manager Russell może wprowadzić pewne zmiany, aby odświeżyć drużynę, gdy wejdzie w ostatnie trzy mecze sezonu i będą chcieli pozostać na piątym miejscu w tabeli ligowej.'

Jak widzimy w Sligo aż 5 kontuzjowanych piłkarzy, trener oficjalnie mówi o rotacjach a goście bardzo zmotywowani...wychodzi mi dwójka...

Pzdr/Psycho.
 
Ostatnia edycja:
Otrzymane punkty reputacji: +2650
H 73,5K

hagi84

Użytkownik
dobrze, ze juz sie konczy ta liga ;)

Edit Psycho: Hagi nie przesadzaj, w świetle całego sezonu typy na pewno na plus. I rośnie mi konkurent kibic-zwierze :p
 
Ostatnio zmieniony przez Psychosocial:
Otrzymane punkty reputacji: +296
Psychosocial 803,1K

Psychosocial

Ekspert - Irlandzka Piłka
Członek Załogi
Dundalk-Bohemians TYP 1 kurs 1,80 5/10 g.20.45 2:1 WIN

PS: W ostatniej kolejce Dundalk jedzie do Derry więc żeby utrzymać puchary musi ten mecz absolutnie wygrać.

Finn Harps-U.C. Dublin TYP BTS kurs 1,83 4/10 g.20.45 1:3 WIN

PS: To jest walka o wszystko. Studenci mają 3 oczka więcej. Ale w ostatniej kolejce podejmują Shamrock, natomiast Harfy jadą do Droghedy. Łatwiej zatem będą mieli piłkarze z hrabstwa Donegal. Kurs na gospodarzy mnie zaskoczył bo tylko 1,80 na teraz. W bramkach lepsze jest Finn Harps o 5 goli. Tutaj cały widać że to dzisiejsi gospodarze jednak są cały czas w uprzywilejowanej sytuacji.

Z irlandzkiej prasy:

"Finn Harps są na krawędzi pierwszego spadku od 2017 roku, ponieważ prowadzą UCD na dziewiątym miejscu w dzisiejszym ogromnym starciu na dole tabeli (8,0).
Harpy muszą jeszcze pokonać uczniów w tym sezonie i spadną do pierwszej ligi, jeśli przegrają w Ballybofey. W ostatnich latach zespół Donegal osiągnął kilka kluczowych wyników na tym etapie roku, pokonując Droghedę w meczu o utrzymanie w 2019 roku, zanim zwycięstwo ostatniego dnia w 2020 roku po raz kolejny zachowało swój status w czołówce.
Jednak może to być most za daleko, a menedżer Ollie Horgan mówi, że jego drużyna będzie musiała wykazać się ogromnym „charakterem”, jeśli ma dokonać kolejnej wielkiej ucieczki.
„To czwarta gra przeciwko UCD i jeśli nie jesteśmy w stanie pokonać ich w żadnej z czterech, to może nie zasługujemy na pozostanie w dywizji” – powiedział szef Harps.
„Musimy pokazywać charakter w obfitości. UCD to cholernie dobra strona.
„Pokonali nas już dwa razy i to nie pech.
„Niedawno też pokonali Dundalka i Droghedę. Oni są odpowiednią stroną, a my sami musimy być odpowiednią stroną, aby mieć jakąkolwiek nadzieję na przetrwanie.
Podczas gdy Harpy zdobyli dwa punkty w ostatnich siedmiu meczach, studenci przybyli do Ballybofey trzy punkty przewagi po decydującym zwycięstwie z Droghedą i remisie z Shelbourne w zeszły poniedziałek.

Szef UCD Andy Myler mówi, że jego drużyna jest zdesperowana, aby pozostać w najwyższej klasie rozgrywkowej i nadal doświadczać emocji związanych z grą na stadionie Tallaght przeciwko najlepszym graczom w kraju.
„Chcemy tego ponownie w przyszłym roku” – powiedział Myler, który dziś wieczorem będzie obserwował z trybuny w Finn Park, jak serwuje zakaz czterech meczów.
„Naprawdę podobał nam się ten sezon. Chłopaki wiedzą, że po kolejnym roku w Premier Division będą znacznie lepszymi graczami. Musimy postarać się wygrać mecz. Nie sądzę, że można jechać do miejsc z młodymi drużynami, siedzieć i chłonąć presję przez 90 minut. Nie tak nasi gracze nauczyli się grać w tę grę.
Pomocnik UCD Mark Dignam strzelił w poniedziałek na Tolka Park znakomicie w drugiej połowie, zdobywając cenny punkt. Zwycięstwo dzisiejszego wieczoru zapewniłoby UCD bezpieczne dziewiąte miejsce i baraż spadkowy, a 23-latek wierzy, że jego drużyna ma wszystko, czego potrzeba, aby skazać Harpsa do pierwszej ligi.
„Wierzymy w graczy, których mamy” – powiedział Dignam, który jest w klubie od 15 roku życia.
„Nie przegraliśmy z Harfami przez cały sezon. W każdym z nas toczy się walka.
„Wiemy, o co toczy się gra, jesteśmy w tym razem”."

Pzdr/Psycho.
 
Ostatnia edycja:
Otrzymane punkty reputacji: +4191
qowalsky6 1,1M

qowalsky6

Znawca A-League
Live Dublin
Szamroki vs Derry, jest 0-0, dla mnie to pozegnanie z Irlandią, wiec x po @ 3,0, za drobne... GL
Ps mógł być elaborat, ale... Dajmy spokój :) KTF
edit
Szamroki prowadzą 1-0, to nic, nie do końca tylko o to w Irlandii chodzi :):
Up the Republic, up the Ra and tiocfaidh ár lá" KTF!
Edit2
Ft 1-0 zostało, gratulacje dla Mistrza Irlandii, a Derry? Mocium Panie.. :)
 
Ostatnia edycja:
Otrzymane punkty reputacji: +561
Psychosocial 803,1K

Psychosocial

Ekspert - Irlandzka Piłka
Członek Załogi
Galway-Waterford TYP X2 kurs 1,45 7/10 g.20.45 0:3 WIN

Galway-Waterford TYP 2 kurs 2,33 5/10
g.20.45 0:3 WIN

Galway-Waterford TYP BTS/2 kurs 3,75 3/10
g.20.45 0:3 BOX

PS: Na stadionie Treaty w Limerick spotykają się trzecia i druga drużyna zakończonego sezonu które w barażach łatwo ograły Longford i Treaty. Waterford grał zresztą na tym stadionie niedawno a dokładnie 26 października gdzie rozjechał jak walec Limerick 4:1. Nie wiem czy pamiętacie ale pisałem (możecie to sobie sprawdzić w pierwszych postach) że Waterford był głównym kandydatem do awansu i dla mnie ma najsilniejszy skład o czym nieraz wspominałem (na marginesie pisałem też że Shamrock zdobędzie mistrza a Derry będzie drugie).
Reasumując zdziwię się jak Waterford da ciała, uwierzcie mają naprawdę silny skład, szkoda że nie zagra dzisiaj ofensywny pomocnik Roland Idowu ale bez niego wierzę w mocno w Waterford. Pamiętajmy jednak że to tylko jeden mecz, półzawodowcy więc gdy typ nie wejdzie pochylę po prostu głowę.

A teraz lokalna prasówka:

"Waterford i Galway United ścierają się dziś wieczorem w meczu, aby wyłonić przeciwnika dla drużyny UCD w play-offach SSE Airtricity League o awans/spadek.
Po pokonaniu drużyn poniżej nich w tabeli w pierwszym etapie w rozgrywkach o wysoką punktację, drużyny z drugiej i trzeciej pierwszej ligi spotykają się w neutralnym miejscu Market's Field w Limerick.
To był kontrowersyjny wybór, biorąc pod uwagę, że ma tylko 1500 miejsc, choć jest to najbardziej rozsądny pod względem podróży.
Jeśli dynamika jest czynnikiem, Waterford ma dziś wszystkie asy. Druga połowa sezonu była pełna zwycięstw i awansu do półfinału Pucharu FAI.
Galway rozpadł się w ostatniej części ligi, odnosząc zaledwie dwa zwycięstwa w 11 meczach.
Jednak osiągnęli ważny moment w zeszłym tygodniu, wygrywając 3:0 z Longford Town w drugim meczu na Eamonn Deacy Park.
Pheonix Patterson osiągnął w tym sezonie 20 goli w 33 meczach – wspaniały powrót dla szerokiego ofensywnego zawodnika – kiedy strzelił trzy z siedmiu bramek, które Waterford strzelił przeciwko Traktatowi United w meczach półfinałowych.
Rozpoczyna fascynujące starcie między The Blues, którzy będą uważani za faworytów, a Galwayem Johna Caulfielda, którzy mogą wywołać szok, jeśli znajdą formę na początku sezonu.
„To wielki mecz i będziemy mieć duże wsparcie w podróży” – powiedział Caulfield.
Waterford było formą drużyny w drugiej połowie sezonu od czasu przejęcia przez właściciela Fleetwood Town Andy'ego Pilleya.
Nominacja Danny'ego Searle'a z Anglii miała znaczący wpływ, a także rekrutację wielu graczy z Anglii w przerwie.
Alex Baptiste, Raúl Uche i Wassim Aouachria dołączyli do dobrych graczy, którzy już tam byli, Patterson, Junior i Taylor, co daje im duże doświadczenie w grze w angielskich ligach. Jednak z niecierpliwością czekamy na mecz. "
Roland Idowu nie zagra w Waterford, ponieważ doznał kontuzji w poprzednim meczu pucharowym z Shelbourne.
Ale Searle ma nadzieję, że jego zespół może wyprodukować jeszcze jeden duży wyświetlacz, aby podtrzymać nadzieje na awans.
„To jest w zasadzie piłka pucharowa” – powiedział.
„Forma wychodzi przez okno, a zespół, który pojawia się częściej niż nie, będzie się rozwijał. Musimy być na tym od pierwszego gwizdka, tak jak byliśmy w zeszłym tygodniu przeciwko Traktatowi United, i naprawdę ponownie poprzeć naszych fanów, tak jak wiemy, że to zrobią być.
„Galway miał przewagę w meczach ligowych i będą więcej niż gotowi do tego meczu. Zawsze są zorganizowani, są dużym zespołem fizycznym i chcą iść naprzód.
„To powiedziawszy, jesteśmy skoncentrowani na sobie. Możemy kontrolować to, co robimy przy piłce i poza nią, i to właśnie patrzyliśmy na wejście do gry. Nie możemy kontrolować czynników zewnętrznych, ale wiemy, że jesteśmy dobrą drużyną i może przekazać to każdemu zespołowi w ich dniu."

Trzymajcie się, pozdrawiam/Psycho.
 
Ostatnia edycja:
Otrzymane punkty reputacji: +4343
Psychosocial 803,1K

Psychosocial

Ekspert - Irlandzka Piłka
Członek Załogi
U.C.Dublin-Shamrock Rovers TYP -1,5 handi Shamrock kurs 2,06 4/10 g.20.00 0:2 WIN

PS: W południowym Dublinie The Hoops podniesie dzisiaj puchar mistrza Irlandii przy udziale setek kibiców gości. Liczę na dobre zakończenie sezonu Shams. Studenci być może wystawią rotacyjny skład bo 11 listopada w piątek grają najważniejszy mecz w tym sezonie z Waterford o utrzymanie w lidze.

Drogheda-Finn Harps TYP 1 kurs 2.19 4/10 g.20.00 2:0 WIN

Drogheda-Finn Harps TYP -1,5 handi Drogsi kurs 4,15 2/10
g.20.00 2:0 WIN

PS: A czemu nie? Boynesiders będą chcieli na swoim stadionie efektownie zakończyć ten sezon mając stosunek 6-6-5 czyli jak na trzeci zespół od końca całkiem niezły. U siebie ostatnie dwa mecze z Harfami to dwa razy po 3:1. Potrafili zremisować w ostatnim spotkaniu na swoim stadionie z Shamrock 1:1 (na wyjeździe grają faktycznie bardzo słabo). Zawieszony jest Gary Deegan a kontuzjowani Evan Weir i Luke Heeney.

Harfy chyba bez motywacji chociaż wypowiedź managera brzmi inaczej. Ale niby co miał powiedzieć? 😃.

Ollie Horgan powiedział: „Wszyscy jesteśmy bardzo rozczarowani po ostatnim weekendzie. Na początku sezonu naszym celem było doprowadzenie go do ostatniego dnia i niestety nie udało nam się. W tym roku sprawy nie układały się po naszej myśli, ale nie możemy mieć żadnych skarg na to, jak skończył się ten sezon. Nie byliśmy wystarczająco dobrzy w 36 meczach, aby pozostać w dywizji i w pełni zasługiwać na UCD, który prawdopodobnie zaczął grać w ciągu ostatnich kilku tygodni, podczas gdy my nie.
Niezależnie od naszego miejsca w tabeli nadal jedziemy do Droghedy z zadaniem do wykonania. Będą chcieli zakończyć dobrze ten sezon. Gramy dla dumy, ale w tej szatni jest dużo bólu i mamy nadzieję, że zakończymy sezon własnym zwycięstwem".

W wiadomościach o drużynie David Webster traci z powodu kontuzji, a Eric McWoods, Elie-Gael N'Zeyi i Rob Jones mają wątpliwości.

Ranny: David Webster.
Zawieszony: Brak.
Wątpliwi: Rob Jones, Eric McWoods, Elie-Gael N'Zeyi Kibonge.

Pzdr/Psycho.
 
Ostatnia edycja:
Otrzymane punkty reputacji: +3986
Psychosocial 803,1K

Psychosocial

Ekspert - Irlandzka Piłka
Członek Załogi
Zaproponowane do wyróźnienia:
+1
Dzisiaj najważniejszy mecz w sezonie dla Studentów i The Blues. Zwycięzca w przyszłym sezonie zagra w Premier Division. Tylko jeden mecz na Richmond Park czyli w Dublinie na stadionie St. Patricks. Waterford zatem będzie musiał przejechać 170 km a Studenci jak wiadomo są z południowego Dublina. Łaskawie przypomnę że rok temu w takim barażu spotkały się..te same ekipy z tym że to Waterford zajął przedostatnie miejsce w Premier Division a U.C.Dublin wygrało baraże w 2 lidze. Wtedy po morderczym boju Studenci wygrali 2:1 przegrywając 0:1. A propos baraży Waterford chyba dzierży rekord w przegrywaniu tego typu spotkań. Poświęciłem trochę czasu na znalezienie takiej statystyki. Proszę spojrzeć:

92/93 przegrana 3:5 z Monaghan United
96/97 przegrana 1:3 z Dundalk
99/00 przegrana 0:2 z Kilkenny City
2006 przegrana 2:3 z Dundalk
2007 przegrana 3:6 z Finn Harps
2010 przegrana 1:3 z Monaghan United
2012 przegrana 2:4 z Dundalk
2021 przegrana 1:2 z UCD

Nieprawdopodobna sprawa. Jeżeli więc ktoś ufa statystykom jego wybór byłby jasny kto zagra znowu w 1 lidze.

Jednak tu sytuacja jest dla mnie jako wieloletniego obserwatora tych lig bardziej skomplikowana. Pisałem wielokrotnie że Waterford ma olbrzymi potencjał z pierwszorzędnym napastnikiem szkotem Phoenixem Pattersonem który w 34 spotkaniach bachnął 20 goli. Mało tego w stosunku do młodych graczy z Dublina, The Blues ma bardziej doświadczonych zawodników np: Alexa Baptiste czy Eddiego Nolana. Tych dwóch obrońców grało przecież kiedyś na angielskich boiskach. Studenci za to grają dla mnie trochę bez planu taktycznego. Są mniej poukładani i ułożeni, liczy się dla nich bardziej brawura.
Reasumując uważam że w sezonie 2023 w najwyższej klasie rozgrywkowej zagra jednak Waterford. Powtarzam jednak że to bardzo ciężki mecz do obstawiania a szansę Waterford wyceniam ok. 53% do 47%.

Studenci bez Colma Whelana a The Blues bez Rolanda Idowu.

Obstawiam bo idę dziś na całość (można grać również bts, awans Waterford lub X2 na Waterford) :

U.C.Dublin-Waterford TYP 2 kurs 2,60 4/10 g.20.45 1:0 BOX

U.C. Dublin-Waterford TYP kurs BTS/2 kurs 4,80 2/10
g.20.45 1:0 BOX

Pzdr/Psycho.

Edit: A jednak statystyki i Studenci! Gratulacje!
 
Ostatnia edycja:
Otrzymane punkty reputacji: +2603
Psychosocial 803,1K

Psychosocial

Ekspert - Irlandzka Piłka
Członek Załogi
Zaproponowane do wyróźnienia:
+1
Dzisiaj ostatni post w tym sezonie. Finał Pucharu Irlandii.

Derry-Shelbourne TYP 1 kurs 1,81 4/10 g.16.00 4:0 WIN

PS: Finał rozgrywany będzie na Aviva Stadium, 50 tysięczniku położonym w Dublinie. Tegoroczne spotkanie przejdzie chyba do historii. Na teraz wyprzedane jest ponad 30 tysięcy biletów! Zainteresowanie tym meczem jest tak wielkie że władze stolicy obawiają się o korki w całym mieście. To co się dzieje w Irlandii Północnej w Derry przechodzi ludzkie pojęcie. Całe miasto udekorowane i oflagowane w czerwono-białe barwy! Totalne szaleństwo. Kibice The Candystripes wykupili ok. 20 tysięcy biletów i ich podróż do Dublina na pewno będzie wyglądać mega efektownie. Z tego co wiem stara gwardia Dundalk była zawsze dobrymi znajomymi starszych kibiców Derry więc na pewno dzisiaj kibiców z Dundalk również nie zabraknie.
Co do samego meczu uważam że wicemistrzowie zgarną ten puchar. Są bardziej doświadczeni i mają po prostu lepszy skład.

Co ciekawe najbardziej poczytna prasówka w Irlandii typuje wynik..2:1 dla Muszelek..zastanawiające..ja idę jednak na przekór.

Na koniec garść info dla was:

"Dwie drużyny, które mają niewiele do stracenia, ale wiele do zyskania, zmierzą się w tegorocznym finale Pucharu FAI w niedzielne popołudnie na stadionie Aviva.
Derry City i Shelbourne przekroczyły już oczekiwania w całej kampanii 2022, co oznacza, że finał sezonu może stać się prawdziwym finałem pucharu, prostą strzelaniną, aby zobaczyć, kto podniesie historyczne trofeum na Lansdowne Road.
Zwycięstwo, oczywiście, będzie na uwadze obu stron, gdy opadnie kurtyna po tym, co było pozytywnym rokiem dla obu klubów, ale zdobycie trofeum będzie miało bardzo różne implikacje dla obu drużyn.
Dla Derry, drużyny, która popchnęła Shamrock Rovers do samego końca w wyścigu o tytuł mistrzowski, zwycięstwo w pucharze byłoby idealnym zakończeniem ważnego sezonu, jednocześnie rozpoczynając szarżę o tytuł w następnym sezonie, przechodząc do sezonu zasadniczego.
Ruaidhri Higgins nie musi patrzeć dalej wstecz niż w kampanię 2019, kiedy Shamrock Rovers ostatecznie zabrakło pary w walce o tytuł z Dundalk, ale zakończył sezon w wielkim stylu, wygrywając swój pierwszy Puchar FAI od 32 lat.
The Hoops nie oglądali się za siebie od tamtego zwycięstwa w rzutach karnych, kiedy pałeczka została przekazana tego dnia, a drużyna Stephena Bradleya od tego czasu zdobyła tytuł mistrzowski trzy lata z rzędu.
Menedżer Candystripes będzie namawiał swoją drużynę do pójścia w ich ślady i rozwijania tego zwycięskiego sposobu myślenia w niedzielę, aby wziąć udział w kampanii 2023.
Higgins bez wątpienia otrzyma pełne wsparcie, aby wzmocnić swój skład w najbliższym sezonie, jednak trochę sztućców w szafie pomogłoby również przyciągnąć więcej jakościowych graczy do klubu Ryana McBride'a Brandywella.
Dla Shelbourne, pomimo niepewnego początku, był to wymarzony powrót do najwyższej klasy irlandzkiego futbolu.
Powołanie wysoko postawionego menedżera od początku kampanii wyznaczało intencje dublińskiego klubu, jednak projekt Damiena Duffa z pewnością wyprzedził ambitne plany na Tolka Park o kilka kroków.
Głównym zadaniem Duffa było unikanie spadków i budowanie drużyny w Premier Division i chociaż te mecze otwarcia pokazały, że drużyna jest bardzo w fazie przejściowej, w trakcie kampanii rozwinęła się w bardzo przydatną jednostkę i teraz jest czymś więcej niż tylko meczem dla większości drużyn w lidze.
Porażka w doliczonym czasie gry z Shamrock Rovers i imponujący remis na wyjeździe z Derry City w ostatnich tygodniach kampanii pokazały, że Duff stworzył dobry zespół, który zasługuje na miejsce w niedzielnym meczu.
Duff przyznał, że po półfinałowym zwycięstwie w Waterford będzie musiał zmienić swoje nastawienie, stwierdzając, że jego aspiracją zawsze było dotarcie do finału pucharu, ale teraz musi zaszczepić przekonanie, że rzeczywiście mogą go wygrać.
Sukces pucharowy zdziałałby cuda dla niegdyś wspaniałego klubu z Dublina i zaspokoiłby ambicje wielu jego graczy, którzy mogą z zazdrością patrzeć na sukces, który staje się wiecznym sukcesem Shamrock Rovers.
Zwycięstwo sprawiłoby, że Shelbourne być może przeskoczyłby Bohemians pod względem przyciągania graczy do klubu w najbliższym sezonie i dorównałby St Patrick's Athletic jako główny pretendent Dublina do Hoops.
Zwycięstwo może również sprawić, że klub powróci do swojej pierwotnej nazwy Shelbourne, zamiast Shelbourne Damiena Duffa, która w miarę upływu sezonu nabrała tonu braku szacunku dla graczy i tradycji dublińskiej instytucji.
Jeśli chodzi o grę, szanse na wygraną Derry są duże, a outsiderzy rangi Shelbourne mogą wywołać zdenerwowanie.
25-punktowa różnica między obiema drużynami może mieć dużą rolę do odegrania przy tych kursach, które przewidują jednostronny romans, jednak ostatnie spotkanie między stronami sugeruje, że na boisku jest dużo bliżej w sezonie koniec.
Derry zdominował to niedawne starcie na Brandywell i powinien był zdobyć trzy punkty, jednak Higginsowi bardzo trudno było stworzyć bramkę w ostatniej tercji, często polegając na pełnych nadziei piłkach w pole karne.
Shelowie od czasu do czasu wpadali w tarapaty, ćwicząc od tyłu, ale w końcowej fazie wyglądali bardzo solidnie i chociaż ostatecznie stracili wyrównującego gola, zwycięzca rzadko wyglądał na zwycięzcę.
Jack Moylan był pod ręką, aby zdobyć tę bramkę w Derry i ponownie będzie głównym kreatywnym zagrożeniem dla Shelsa, zręcznie wspomagany przez nieustępliwego Seana Boyda, którego tempo pracy i agresywne podejście mogą otworzyć miejsce dla grających wokół niego.
To właśnie oni odpowiadają za większość bramek strzelonych w tym sezonie, w tym siedem z 11 zdobytych w pucharowym biegu do finału, podczas gdy są też inni, którzy również przyczynili się do tego, w szczególności energiczny Shane Farrell, który strzelił sześć ligowych goli z pomocy, podczas gdy super uderzenie Gavina Molloya zapewniło bezpieczne przejście do finału.
Ale siła Shels pochodzi z solidnych podstaw, które ostatecznie zbudowali przez cały sezon, a kapitan Luke Byrne grał swój najlepszy futbol po dziesięciu latach w lidze, z Shane Griffinem, Kameronem Ledwidge, Aaronem O'Driscollem, Johnem Rossem Wilsonem, Molloyem i Stephanem Negru oferuje opcje w obronie.
Spodziewaj się, że Shels otworzy z solidną trójką obrońców, podczas gdy dwaj skrzydłowi obrońcy prawdopodobnie wybiorą konserwatywne podejście do początkowych wymian, jednak jeśli ludzie Duffa przejdą przez pierwsze 15 względnie bez szwanku, poczucie okazji powinno sprawić, że staną się bardziej ambitny w ataku.
Derry ma z pewnością silniejszy skład i bez wątpienia ma doświadczenie w imprezie blue Riband w irlandzkim futbolu, z graczami takimi jak Patrick McEleney i Michael Duffy, którzy wnoszą całą chwałę z Dundalk do zespołu, który chce wyrobić sobie markę.
McEleney z pewnością stanie się celem, a jeśli Shelbourne ograniczy swój wpływ do minimum, będą mieli szansę na walkę w tym pojedynku, jednak utrata Matty'ego Smitha z powodu zasady wypożyczenia będzie główną przeszkodą, gdy będą chcieli ustanowić równość między stronami.
A jednak trudno jest zapomnieć o zwycięstwie Candystripes, biorąc pod uwagę jakość, która istnieje w całym zespole, a nawet w całym składzie.
Jamie McGonigle i Will Patching to dwaj najlepsi strzelcy w lidze w tym sezonie z odpowiednio 11 i 10 golami, podczas gdy stojący za drużyną atakującą Mark Connolly i Cameron Dummigan zostali wybrani w trio do nagrody PFAI Player of the Year.
Warto jednak zauważyć, że sześć z ostatnich siedmiu finałów Pucharu FAI zakończyło się dogrywką, a dwa z ostatnich trzech rozstrzygnęły rzuty karne, więc istnieje duże prawdopodobieństwo, że wszystko sprowadzi się do pojedynku bramkarzy.
Weteran Brendan Clarke wnosi bogate doświadczenie w dziale bramkarzy, zdobywając puchar z St Pat's w 2014 roku, a także wygrywając kolejny, po rzutach karnych, w zwycięstwie Sligo Rovers w 2011 roku.
Z drugiej strony Brian Maher jest uważany za jednego z najlepszych młodych bramkarzy w lidze. Zachował 14 czystych kont w Premier Division w tym sezonie, grając jednocześnie w reprezentacji Irlandii do lat 21.
Były obrońca Braya jest na liście rezerwowej na nadchodzące mecze drużyny seniorów z Norwegią i Maltą, i nie ma lepszej okazji, by zaimponować Stephenowi Kenny'emu, który będzie obserwował mecz podczas finału pucharu."

Na koniec chciałem podziękować wszystkim administratorom, moderatorom i userom za wszelakie wsparcie, pomoc, reputację i po prostu odwiedzanie moich wątków (nie zawieszam butów na kołku bo będę dawał typy z Irlandii Północnej). Jeszcze raz wszystkim serdecznie dziękuję!

Pzdr/Psycho
 
Ostatnia edycja:
Otrzymane punkty reputacji: +4402
Status
Zamknięty.
Do góry Bottom