>>>BETFAN - TRIUMF BONUSA NAD BOOSTEM <<<<
>>> BETCLIC - ZAKŁAD BEZ RYZYKA DO 50 ZŁ + GRA BEZ PODATKU!<<<
>>> FUKSIARZ - ZERO RYZYKA 100% DO 50 ZŁ. ZWROT W GOTÓWCE!<<<
Fortuna bonus

Informacje przedmeczowe

sawas 27

sawas

Użytkownik
Nie za bardzo wiedziałem, gdzie umieścić temat. Proszę o przeniesienie w optymalne miejsce, jeśli to takim nie jest.
Interesuje mnie Wasze doświadczenie i opinia na temat zdobywania informacji, którymi posługujecie się przy analizowaniu danego typu. Głównie interesuje mnie piłka nożna, a więc kontuzje, osłabienia kartkowe, pozasportowe absencje - ogólnie - kto w meczu nie zagra, jaki jest przewidywalny skład, ew. informacje nt. miejsca rozgrywania spotkania - zły stan murawy, pogoda, itp. - wszystko, co może wpłynąć na wynik.
Zapewne skądś te informacje czerpiecie. Jednak bardziej niż ich źródło interesuje mnie sposób ich zdobywania.
1) Co jest głównym czynnikiem, który przekonuje Was o graniu/nie graniu danego typu? Pomijając statystyki.
2) Skąd czerpiecie te informacje? Jakie jest główne ich źródło? Strony klubowe?
3) Jak szybko te informacje pojawiają się w tychże źródłach? Chodzi mi o ilość godzin/dni(?) przed meczem.
4) Które źródła są najbardziej, a które najmniej wiarygodne?
5) Kiedy znalezienie informacji jest łatwe, a kiedy trudne/niemożliwe? Konkretnie. Liga, rozgrywki, zespoły.
6) Czy znacie serwisy udostępniające powyższe informacje w jednym miejscu? Jak oceniacie ich aktualność, dostępność i wiarygodność?
7) Ogólne przemyślenia o temacie.
Z góry dziękuję za wszelkie opinie. Bardzo mi na nich zależy.
 
qozi 4,8K

qozi

Forum VIP
1. Informacje na temat spotkania, sytuacja w Klubie, atmosfera, ewentualne ultimatum.Preferuję również to iż oglądam ostatnie spotkania drużyny i na własne oko mogę ocenić formę, prezencję drużyny.Przed zagraniem skonsultuję go z kimś, przemyślę i gram bądź nie.

2. Najczęściej z internetowych serwisów sportowych tego kraju - bardzo często z francefootball oraz l&#39;equipe choć tutaj są podobne informacje.Na stronach klubowych rzadko bo mało jest informacji konkretnych.Zdarza mi się też korzystać z La Gazetta Dello Sport, Tutto Sport oraz czasami Corriere della Sera.Z Niemiec to na pewno Kicker bo oni mają wszystko i świetne informacje bardzo często.To jeżeli chodzi o piłkę.

3.Są na dzień przed meczem, ewentualnie rano jeżeli wyskoczy nagła kontuzją bądź coś innego, istotnego dla spotkania.

4. To co podałem wyżej to są najliczniej odwiedzane serwisy sportowe we Włoszech, Francji i Niemczech.Mają swoją markę i są rzetelni.Nie mam nigdy zastrzeżeń.

5.Wiadomo - im niższa liga tym trudniej znaleźć informacje, najwyższe ligi w Europie oraz drugie ligi tych krajów to jeszcze jako tako można znaleźć, ale niżej jest co raz ciężej.

6.Nie znam serwisów takich, przeważnie trzeba poczytać kilka artykułów bo oddzielnie opisują sytuację w zespole, ale są tego plusy - im więcej czytam po francusku, włosku to tym więcej się uczę tego języka.

7.Ogólne przemyślenia to zawarte są wyżej, nie mniej jednak nie staram się grać na hurra, ważne są dla mnie informacje bo im więcej wiem tym typ ma większą szansę powodzenia.
Wiadomo, świetnie jest mieć informacje z pierwszej ręki [ czyt. mieć znajomych we Włoszech, Francji, Niemczech ], ale to jest już prywatna sprawa i możliwości każdego gracza.
 
sawas 27

sawas

Użytkownik
Dzięki bardzo. Trudno będzie pobić Twój post pod względem przydatności dla mnie, ale może jednak ktoś spróbuje. Zapraszam.
 
olo 2,2K

olo

Użytkownik
1. Tak jak Qozi napisał plus dodatkowo znajomość ligi, pewnych zależności w danej lidze, specyfika, jeżeli &quot;siedzisz&quot; w danej lidze, rozgrywkach, często przeczucie.
2. Ja europejskich nie gram prawie wgl lig, więc głównie hiszpańskojęzyczne, ale i nie tylko fora, strony klubowe drużyn.
3. Jeżeli chodzi o strony klubowe, to jak drużyna jedzie na wyjazd, to wtedy kiedy wyjeżdża na mecz wiadomo kto pojechał, a kto nie, wtedy wrzucają na stronę. Raczej w dniach niż godzinach.
4. Najbardziej wiarygodne dla mnie są oficjalki, chociaż czasem się można przejechać, ostatnio miałem okazję.
5. Tak jak Qozi znowu, niżej trudniej, tak samo im mniej popularna liga tym trudniej. Chociaż np w Ameryce Płd, wcale nie jest tak ciężko znaleźć składy, osłabienia itp. wystarczy poszukać dobrze.
6. Gazety, ale to na dany kraj, ligę.
 
robson-united 7,8K

robson-united

Użytkownik
To może i ja Ci pomoge w jakims stopniu, przynajmniej się postaram. MOze przyda się to również innym;)

1. U mnie głównie to że wiem kto jaką formą dysponuje, nie mówie tylko o suchych wynikach. Staram się oglądac mecze i wyciągac wnisoki na przyszłe spotkania. Również absnecje zawodników lub słabsza gra defensywna itp. Wiele czynników decyduje o tym że gram dany typ.

2. Tak jak Qozi i Olo powiedzieli do każdej ligi mam ulubione strony tzw portale na których wiele informacji jest pod ręką. Nieraz odwiedzam też polskie odpowiedniki stron klubowych.
Dla przykładu kilka portali zagranicznych do danej ligi :
Premiership - BBC lub skysports.com
Bundesliga - Kicker lub bundesliga.de
Serie A - La gazetta dello sport link z przewidywanymi skłądami i kontuzjami
Hiszpania - As.com lub Marca.com
Francja - footbal365.fr
Brasileiro - globoesporte
itp itd ;)

3. Ja głównie sprawdzam je góra dzień pzred meczem, również tak sądze że wcześniej się nie pojawiają.

4. Tego to już nie jestem w stanie wiedziec, czasem któreś się pomyli ale wiadomo że nic nie jest na 100% bo czasem trenerzy dają zasłony dymne do mediów itp więc nigdy nic nie wiaodmo.

5. Napewno gorzej znaleśc info do zespołów mniej &#39;&quot;medialnych&quot; jak chociażby Almeria itp bo pisze się głownie o tych topowych zespołach.

6. Jedno miejsce ot nie bardzo, ale ostatnio natrafiłem na betinf.com które ma dobrą baze kontuzji do najlepszych lig a wcześniej tego nie znałem przyznam szczerze, wiarygodności jeszcze nie moge potwierdzic, ale cekawa strona.



(Z)Dolnym Ślązakom trzeba pomagac ????
 
U 0

urban

Użytkownik
ja bym jeszcze dodal jedna istotna rzecz. zbliza sie koniec sezonu i warto patrzec kto o co gra. najlepszy przyklad ostatni mecz Wolfsburg - Hertha. Wolfsburg gra o nic w lidze, ale w lidze europejskiej jest w ósemce najlepszych i odpuszcza mecz z ostatnia w tabeli Hertha i przegrywa 1-5.
 
sawas 27

sawas

Użytkownik
Ale to raczej statystyki. A co jeszcze. Co chcielibyście znaleźć w takim zbiorczym serwisie, który miałby być pomocny przy analizie? Że już tak otwarcie powiem.
 
qozi 4,8K

qozi

Forum VIP
Ale to raczej statystyki. A co jeszcze. Co chcielibyście znaleźć w takim zbiorczym serwisie, który miałby być pomocny przy analizie? Że już tak otwarcie powiem.

To jeżeli się czymś takim zajmujesz to moim zdaniem efektywniej byłoby gdybyś stworzył jakąś ankietę do wypełnienia.
Miałbyś skumulowane i konkretne dane.

Taka moja mała sugestia.
 
sawas 27

sawas

Użytkownik
Tak, myślałem na tym, ale na samym początku zależy mi na takich ogólnych przemyśleniach i pomysłach.
 
cajtodoro 0

cajtodoro

Użytkownik
Ale to raczej statystyki.
Dotyczy odniesienia do postu urbana - Błąd. To nie statystyki, to analiza. I uwierz mi, że tego typu info są cholernie ważne. Co z tego, że będziesz wiedział kto zagra w meczu, skoro nie interesuje cię o co jest ten mecz, czy dana drużyna trzy dni temu nie miała jakiejś dwugodzinnej pucharowej przeprawy z wymagającym przeciwnikiem, kiedy i z kim zagrają następne spotkanie, które z nich ma większą range dla tego zespołu.
Kolejna sprawa - warunki klimatyczne. Niekiedy warto się przypatrzeć co tam za oknem i zastanowic się czy da się coś z tego wycisnąć. Najlepszy przykład, mecz Eliminacje Mistrzostw Świata 2010 2009-10-14 - Polska - Słowacja (0-1 po samobójczym kiksie Gancarczyka), w tym dniu pogoda była fatalna, padał śnieg z deszczem na tyle, żeby grać kolorową piłką. I w takich warunkach mamy na BF - U2.5 2.00 i U3.5 1.4. Wystarczy pomyśleć.
Kolejny przykład, ostatnia kolejka Ekstraklasy i znów na dworze leje, wieje i sypie na przemian, do końca rozgrywek jeszcze troche kolejek, kto będzie żyłował wyniki? Na 8 spotkań pada 7 underów, średni kurs ok 1.65.

Jak już wszystko się poskłada do kupy, co wiemy, czego się domyślamy, itp. pora zestawic tą wiedze z kursem zdarzenia które chcemy zagrać. Warto, czy nie?
Dziś w nocy mecz towarzyski Meksyk - Islandia, różnica we wszystkim na korzyść południowców, kurs na ich win 1.30, po prostu pewniak. Wynik 0-0.

Pomysł na serwis bardzo dobry, na to zawsze jest zapotrzebowanie. Pytanie, czy stać cię na profesjonalne podejście do tematu i zameldowanie się w czołówce, czy chcesz być jednym z wielu w szarym peletonie.
 
sawas 27

sawas

Użytkownik
Dotyczy odniesienia do postu urbana - Błąd. To nie statystyki, to analiza. I uwierz mi, że tego typu info są cholernie ważne. Co z tego, że będziesz wiedział kto zagra w meczu, skoro nie interesuje cię o co jest ten mecz, czy dana drużyna trzy dni temu nie miała jakiejś dwugodzinnej pucharowej przeprawy z wymagającym przeciwnikiem, kiedy i z kim zagrają następne spotkanie, które z nich ma większą range dla tego zespołu.
Ależ nie! Ja się w 100% zgadzam, że to jest extraważne. Ale informacje o sytuacji drużyny w tabeli (gra o puchary czy o pietruszkę?), zaliczone mecze w innych rozgrywkach, itp. można znaleźć w podstawowych statystykach i te informacje można określić właśnie jako &quot;statystyki&quot;. Rzeczą jasną jest, że to fundament analizy i nie może go zabraknąć.
Kolejna sprawa - warunki klimatyczne. Niekiedy warto się przypatrzeć co tam za oknem i zastanowic się czy da się coś z tego wycisnąć. Najlepszy przykład, mecz Eliminacje Mistrzostw Świata 2010 2009-10-14 - Polska - Słowacja (0-1 po samobójczym kiksie Gancarczyka), w tym dniu pogoda była fatalna, padał śnieg z deszczem na tyle, żeby grać kolorową piłką. I w takich warunkach mamy na BF - U2.5 2.00 i U3.5 1.4. Wystarczy pomyśleć.
Kolejny przykład, ostatnia kolejka Ekstraklasy i znów na dworze leje, wieje i sypie na przemian, do końca rozgrywek jeszcze troche kolejek, kto będzie żyłował wyniki? Na 8 spotkań pada 7 underów, średni kurs ok 1.65.
I o to mi właśnie chodzi, to jest świetny przykład. Jeden z czynników pozasportowych, ale jakże ważny.
Pomysł na serwis bardzo dobry, na to zawsze jest zapotrzebowanie. Pytanie, czy stać cię na profesjonalne podejście do tematu i zameldowanie się w czołówce, czy chcesz być jednym z wielu w szarym peletonie.
Hmm. Troszkę już się obracam w klimatach bukmacherskich, może nie wieczność, ale dość długo. I widziałem już masę podobnych &quot;projektów&quot; w fazie planów, a jednak nic z tego nie wyszło, bo naprawdę potrzeba bardzo dużo PRACY.
Czy będę jednym z wielu w peletonie? To raczej niemożliwe, bo tego peletonu po prostu nie ma. Przynajmniej ja nie znam żadnego podobnego serwisu. Przynajmniej polskiego. Są strony statystyczne, portale ligowe, rozszerzone klubowe, ale żeby znaleźć wszystko, co nas interesuje, musimy odwiedzić co najmniej kilka adresów. A jeśliby stworzyć miejsce, w którym znalazłyby się choćby odniesienia, linki do tych miejsc, byłoby już znacznie łatwiej.
Pomysł nie jest oczywiście odkrywczy, żadna nowość. Ale jest świetny, to nie ulega wątpliwości. Chciałbym być poważnym portalem w chwili startu przyszłego sezonu ligowego. Jest sporo czasu i mam nadzieję, że małymi kroczkami, dzień po dniu, będę się posuwał dalej.
Czekam na kolejne wpisy.
 
fabik10 106

fabik10

Użytkownik
Może nie odpowiem konkretnie na Twoje pytania, ale napisze na czym ostatnio ja opieram swoją analizę.
Utworzyłem sobie kilka punktów według których oceniam pewność typu.
1.Pozycja w tabeli.
2.Forma.
3.Osłabienia.
4.Motywacja.
5.Dom / Wyjazd.
Może nic odkrywczego, ale według tego ustalam sobie stawkę na dany typ.
Jeśli np. drużyna na którą chce postawić gra na wyjeździe to stawka się zmniejsza itd.
Jeżeli wszystkie te punkty są na korzyść mojego typu to stawka jest maksymalna.
Jeśli Ci nie pomogłem to sorry ;)
Pzdr.
 
Do góry Bottom