>>>BETFAN - BONUS 200% do 400 ZŁ <<<<
>>> BETCLIC - ZAKŁAD BEZ RYZYKA DO 50 ZŁ + GRA BEZ PODATKU!<<<
>>> FUKSIARZ - ZERO RYZYKA 100% DO 50 ZŁ. ZWROT W GOTÓWCE!<<<
Fortuna bonus

I runda kwalifikacji Ligi Europejskiej 01-03.07.2014

Status
Zamknięty.
doberman 4,5K

doberman

Forum VIP
Sliema - Ferencvaros ------&gt; 2 @@ 1.40
Trochę wysoki kurs wystawiły buki na gości, Węgrzy wyglądają lepiej na tle zespołu z Malty. Zespół prowadzi Thomas Doll znany z trenowania Borussi Dortmund w 2007-2008 roku w zespole jest kilku jego rodaków jak między innymi Benjamin Lauth czy Bonig. Mamy tam także Nalepę który w zeszłym sezonie reprezentował jeszcze barwy Krakowskiej Wisły, mamy również Mateosa który swego czasu był w kadrze Realu Madryt. Cukis i wielu innych graczy z przeszłością związani ze znanymi klubami. Jest to typowa mieszanka jednak liczę że pierwszą rundę przebraną. W pierwszym spotkaniu powinni załatwić sprawę.
 
szef-elity 20,8K

szef-elity

Użytkownik
Crusaders - Ekranas 7,2 marathonbet Crusaders +1 2,05 marathonbet

Ekranici są bardzo słabi w tym sezonie, rok temu stracili swoją pozycję w lidze.
Wspominałem o nich już wcześniej, gdy przegrali ze Steauą czy dostali celowo kilkoma golami z Anderlechtem.
Dla mnie ten kurs to science-fiction, takiej promocji nie mają Tesco, Biedronka i Żabka razem.
 
Otrzymane punkty reputacji: +10
interista18 773

interista18

Użytkownik
FH Hafnarfjörðu- Glenovan

Główny zakład na pierwsze mecze.
Zdecydowanym faworytem tego dwumeczu są Islandczycy.
Wszystko w tym starciu przemawia za nimi, lepszy i bardziej doświadczony zespół, świetna postawa w lidze oraz doświadczenie w europejskich pucharach. Rok temu wszystkie zespoły islandzkie awansowały do drugiej rundy Ligi Europejskiej, a Hafnarfjörður odpadł w trzeciej rundzie eliminacji Ligi Mistrzów, przegrywając nieznacznie 1:0 w dwumeczu z Austrią Wiedeń. Glenovan w swojej lidze jest przeciętniakiem i nie grał w europejskich pucharach od trzynastu lat.
Islandczycy już w pierwszym meczu na własnym stadionie powinni rozstrzygnąć sprawę awansu. Jak pojawią się do gry wyższe handi to także do gry.

FH Hafnarfjörðu @ 1,30 Unibet ✅ 3-0
FH Hafnarfjörðu (-1) @ 1,85 bah ✅ 3-0

Botev Płowdiw - AC Libertas

Bułgarzy rok temu odpadli w trzeciej rundzie ze Stuttgartem ze względu na bramki wyjazdowe. W tym roku też zaczynają od pierwszej rundy, a wtedy pokonali 6:0 FK Astana, która na pewno nie jest słabsza od tegorocznego rywala. U siebie w lidze Botev miał bardzo dobry bilans, handi na Bułgarów jak najbardziej do gry.

Botev (-1) @ 1,30 bah ✅ 4-0

IFK Goteborg - Fola Esch

Szwedzi zajmują szóste miejsce w lidze, w sparingach wygrali z Odense i Strömsgodset. Rok temu odpadli ze słowackim Trencinem już w drugiej rundzie. W pierwszym meczu u siebie powinni pewnie pokonać Luksemburczyków, dlatego dokładam ich do ako.


ako:
FH Hafnarfjörðu + Botev (-1) + IFK Goteborg @ 1,88 bah ⛔
 
Otrzymane punkty reputacji: +1
ofensywnie 990

ofensywnie

Użytkownik
Shkendija - Zimbru
Czwarta drużyna ligi Macedońskiej kontra czwarta drużyna ligi Mołdawskiej.
Według mnie faworytem do awansu jest zdecydowanie drużyna z Macedonii.
Shkendija to nowa siła w tej lidze z dobrym sponsorem,który inwestuje w tą
drużynę,mają tam mocny team jak na ich warunki co odzwierciedlają
wyniki w rundzie rewanżowej.Zanotowali serię 7 zwycięstw z rzędu pokonując
mistrza kraju Rabotnicki czy inną czołową drużynę Metalurga.Nie wiem co było przyczyną
tak słabych wyników w rundzie jesiennej bo pewnie gdyby nie to mogliby zdobyć nawet
mistrzostwo a ten zespół ma potencjał ku temu.
Co do pierwszego spotkania to plusem będzie to,że Shkendija ten mecz
rozegra w stolicy Macedonii - Skopje a nie w Tetovo,gdzie normalnie
rogrywają swoje mecze.Wspierani będą przez fanów,których wybiera się
na ten mecz ok.10 tysięcy.O sile zespołu z Macedonii stanowią głównie
tacy zawodnicy jak Mensur Kurtisi,bułgarski defensor Yordan Miliev,
chorwat Boja Vrucina czy gwiazda zespołu brazylijczyk Stenio Junior.
Na zgrupowaniu w Bułgarii rozegrali dwa mecze towarzyskie i oba wygrali
2-0 z Cherno More i 2-1 z Marek Dupnitsa więc do tego meczu podejdą
w dobrych humorach.
Inaczej rzecz się ma z ich przeciwnikiem.Zimbru w piątek przegrało mecz
o Superpuchar Mołdawii po karnych z Sheriffem Tiraspol co też może wpłynąć
na rezultat tego spotkania.Mało czasu na regenerację bo musieli jednak
rozegrać te 120min. i do tego podróż więc nie sądzę żeby tutaj byli
w stanie osiągnąć dobry rezultat.Druga sprawa to sam fakt,że większe
umiejętności piłkarskie są po stronie zespołu z Macedonii.W lidze mołdawskiej
liczy się tak naprawdę tylko jeden zespół i jest nim Sheriff Tiraspol,który
zresztą w poprzednim sezonie pokazał się z dobrej strony w LE a reszta
zespołów zostaje daleko w tyle.
Moim zdaniem te czynniki przemawiają mocno za gospodarzami i buki też korygują
teraz kursy bo początkowo można było złapać na nich kurs powyżej 3 w niektórych bukach.
Shkendija @ 2.37 ✅ 2-1
Bet365
 
Otrzymane punkty reputacji: +18
armadax23 22

armadax23

Użytkownik
Shkendija - Zimbru
Inaczej rzecz się ma z ich przeciwnikiem.Zimbru w piątek przegrało mecz
o Superpuchar Mołdawii po karnych z Sheriffem Tiraspol co też może wpłynąć
na rezultat tego spotkania.
Wygrali 5-4 po karnych ;) A miesiąc wcześniej ten Sheriff pokonali 3-1 na wyjezdzie.
 
ofensywnie 990

ofensywnie

Użytkownik
Wygrali 5-4 po karnych A miesiąc wcześniej ten Sheriff pokonali 3-1 na wyjezdzie.
Mój błąd bo livesports pokazuje,że to Sheriff wygrał w karnych,widzę teraz na innej stronce,że to Zimbru wygrało 4-3 ale chodzi tu o fakt,że musieli rozegrać ciężki mecz
i mają tylko trzy dni odpoczynku przed następnym ważnym spotkaniem.Mecz o którym piszesz gdzie wygrali 3-1 z Sheriffem to był mecz o puchar Mołdawii i z tego co mi wiadomo to Sheriff nie grał w tym spotkaniu w podstawowym składzie,trener dał pograć młodzieży i możliwe,że stąd taki wynik.W tabeli Sheriff wyprzedził Zimbru o 26pkt więc to mówi samo za siebie.
 
ofensywnie 990

ofensywnie

Użytkownik
Gabala - Siroki Brijeg
Gabala to ciekawa drużyna,zajęli oni w poprzednim sezonie trzecie miejsce w swojej lidze,która z roku na rok staje się co raz silniejsza co pokazują wyniki osiągane przez zespoły z Azerbejdżanu w pucharach (przykład Karabacha w poprzednim sezonie).
Sporo kasy jest pompowane w te drużyny,ściągani są zawodnicy z Europy i w ten sposób mają szanse przebrnąć te pierwsze rundy.
Zespół składa się z niezłych grajków (śmiem twierdzić,że lepszych nawet niż Siroki) m.in były reprezentant holenderskiej młodzieżówki i zawodnik Ajaxu - Lorenzo Ebecilio czy najlepszy strzelec drużyny Danijel Subotić,jest kilku brazylijczyków,dwóch senegalczyków,wg mnie mogą spokojnie powalczyć z Bośniakami.Wiadomo,że Azerbejdżan czy Kazachstan to trudne tereny do grania ze względu na klimat i dochodzi fakt,że zespół Z Bośni będzie musiał pokonać ponad 3000tyś.km to
sprawy im nie ułatwia.Warto tutaj dodać,że w poprzednim sezonie Siroki przegrały w 2 rundzie el. z Kazachami - Irtyszem Pawłodar właśnie w meczu wyjazdowym ale awansowali dzięki zwycięstwu u siebie.
Gabala ograła ostatnio nawet Maribor w meczu towarzyskim rozgrywanym w Słoweni więc widać,że jest to trudny rywal.U siebie będą dodatkowo zmotywowani aby się pokazać bo jest to ich pierwsze spotkanie w tych rozgrywkach,mają ogranych zawodników którzy grali w dobrych ligach,do tego daleka podróż Bośniaków i klimat zrobią swoje.Ja bardziej upatrywałbym tutaj gospodarzy jako faworyta tego pojedynku dlatego śmiało gram w ich stronę.Kursy też lecą na łeb,na szyje ale nie ma się w sumie czemu dziwić.
Gabala DNB @ 2.20 ⛔ 0-2
Bet365


Botev - Libertas

Jeśli miałbym wskazać spotkanie,które może zakończyć się łomotem to na pewno wskazałbym właśnie to. Drużyna z Bułgarii w poprzednim sezonie odpadła z eliminacji ale po zaciętym boju ze Stuttgartem.Tak jak napisał kolega wyżej w 1 rundzie rozgromili drużynę silniejszą niż ich obecny rywal.W sparingach spisywali się dobrze.
Liczę na to,że postrzelają sobie z amatorami,z San Marino i już w pierwszym meczu rozstrzygną sprawę awansu.
Botev -3,5 @ 2.00 ✅ 4-0
Marathon

DVTK - Birkirkara
Piąty zespół ligi węgierskiej kontra wicemistrz Malty.Nie wydaje mi się aby tu była aż tak kolosalna różnica między tymi zespołami jak wskazują na to kursy.Birkirkara rok temu odpadła z el. do LM z Mariborem ale u siebie potrafili zremisować i dopiero na wyjeździe przegrali 2:0 więc raczej to nie są takie ogóry aby tu wystawiać na nich takie kursy.Malta robi jednak postępy w tej piłce,w kadrze jest aż 9 reprezentantów tego kraju.W tym sezonie przeciwnik wydaje się znacznie słabszy niż rok temu więc liczę na to,że nawet jak przegrają to będzie to niska porażka.Pierwsze rundy mają to do siebie,że często padają w nich niespodziewane wyniki więc kto wie.

Birkirkara +2 @ 2.22 ✅ 2-1
Marathon
 
Otrzymane punkty reputacji: +5
maciek1990gw 47

maciek1990gw

Użytkownik
Differdange (Lux)-Atlantas (Ltu)

Jak dla mnie faworytem w tym meczu sa gospodarze . W tamtym roku wyeliminowali Utrecht zespół holenderski wygrywając u siebie 2-1 i remisując 3-3 na wyjeździe,w następnej rundzie odpadli z Norweskim Tromso po rzutach karnych. Nie znam składów drużyn , ale uważam ze Atlantas to taki średniak Litewskiej ligi , przedstawia to tabela zajmują obecnie 6 miejsce , ostatnio kompletnie bez formy na 7 meczy 1 remis i 1 zwycięstwo 12-0 ale nad ostatnia drużyną w lidze, zatem to żaden wyczyn . Gospodarze z Luksemburga zajmują obecnie 3 miejsce w lidze i maja bilans na własnym stadionie 10 0 3 . 29-6 brami .

moje typy na ten mecz
Differdange 1 - kurs 2.0
Differdange 1 - wynik do przerwy kurs 2,62
powyżej 2,5 bramki 1,8

Bukmacher Bet 365 .

Nie widziałem żeby było handi na bet 365 ale tez do pogrania w STSie widziałem kurs jest koło 3,6 .
 
Otrzymane punkty reputacji: +8
H 187

h778

Użytkownik
Celik - Koper (-1 EH) @ 2.75 [bet-at-home]
Według Federbetu Celik ustawił oba mecze z Honvedem w tamtym roku na handicapy dla przeciwnika. Jeżeli faktycznie tak było, to obstawiam, że i w tym roku o coś się pokuszą. :wink: Kurs niezły, warto spróbować.
 
Otrzymane punkty reputacji: +1
L 26

legionistaa-101821

Użytkownik
Bardzo dawno już nic nie pisałem, więc coś wypada dodać od siebie, zwłaszcza że ruszają eLM i eLE, a to sa moje ulubione rozgrywki do grania.

Przede wszystkim gratuluję poprzednikom, ponieważ wymienili juz najlepsze typy jakie są do grania na pierwszą runde. Zdecydowanie popieram typy użytkownika ofensywnie. Wszystkie 3 typy super. Gabala jak dla mnie zdecydowanie faworyt. U siebie taki kurs to dla mnie mega promo. To samo Birkirkara z handi jak najbardziej do gry. Węgrzy nic nadzwyczajnego nie prezentują, jeszcze nie mają doświadczenia w Europie, a Birkirkara gra regularnie co roku i robi duże postępy, jak na swoje możliwości oczywiście.

Fajnie wygląda też taka opcja
K. Almaty (Kaz)-Kukesi (Alb) 1 kurs ok. 1,9 , kazachowie u siebie zawsze groźni, mają ciekawy zespół, kukesi jak dla mnie nie mają tu czego szukać, a kursik fajny ✅

Gabala (Aze)-Siroki Brijeg (Bih) tutaj gram tak samo jak użytkownik ofensywnie, 1DNB lub pewniejsza opcja 1x, ale juz kurs jakies 1,55, co i tak wydaje mi się fajną opcją ⛔

Santos Tartu (Est)-Tromsø (Nor) over 3,5 kursik 1,75 w Unibet, tutaj też myślałem nad handi dla Tromso ale jednak wybrałem over. Santos to totalni amatorzy, graja w eLE gdyż awansowali do finału pucharu Estonii, gdzie przegrali z Levadią 0:4. Ostatnio w pucharze odpadli w pierwzej rundzie (1/64) z rezerwami Flory. Na co dzień graja w 2 lidze estońskiej. Jak dla mnie Tromso bez wysiłku wpakuje im z 4-5 bramek, a estończycy tez mogą coś u siebie skubnąć. Wyższy over też do gry myslę ✅

FC Tiraspol (Mda) -Inter Baku (Aze) tutaj z kolei jak nic wygląda mi na under 2,5 po kursie 2,0. Jak dla mnie typowy mecz na 0:0, ewentualnie na 1:0 w jedną lub drugą stronę ⛔

Do tego tak na teraz jeszcze myślę coś właśnie w stronę Birkirkary z Malty i Miki z Armenii jakieś +2, +2,5 już po niższym kursie ✅ ✅
 
Otrzymane punkty reputacji: +1
kubson21 1,8K

kubson21

Użytkownik
Sliema ₋ Ferencvaros

1.4 na Ferencvaros brzmi dosyć rozsądnie,ale to puchary,1 runda,egzotyczne drużyny,wszyscy spodziewają się jakiejś wysokiej wygranej gości.Najlepszy zawodnik Ferencvaros w ostanim czasie czyli Leonardo (nie chce wprowadzać w błąd,albo już odszedł albo jest na wylocie z klubu ze względu na konflikt z trenerem) w każdym razie w dzisiejszym meczu nie zagra,wszyscy wiedzą że to głównie na nim spoczywał ciężar zdobywania bramek,bez niego zespół z węgier powinien sobie radzić o wiele słabiej.Na dzisiaj proponuje więc :

Sliema +2 bramki kurs 2.15 buk: WH

lub bezpieczniej

Sliema +3 bramki kurs:1.4 buk: WH


Edit:Kursy z Williama ale coś nie chcą wskoczyć

1-1 ✅✅✅
 
Otrzymane punkty reputacji: +1
Grac45 53,3K

Grac45

Forum VIP
Kajrat Ałamaty - KS Kukesi
Kajrat wygra 1,80 ✅
bet 365
Obecny wicelider rozgrywek kazachskiej pierwszej ligi, obecny ponieważ ich liga gra odwrotnym systemem a więc są w grze od co najmniej kwietnia. Już wiele osób wspomniało jak to azersko-kazachskie ekipy rozwijają się z sezonu na sezon i na pewno coś w tym jest. Ilość obcokrajowców podnoszących rozgrywki z każdą rundą się zwiększa, do tego dorzucić miejscowych piłkarzy z tego regionu świata na pewno charakternych i czujących się na własnym boisku bardzo dobrze a więc wychodzi fajny obraz całej drużyny. W drużynie można znaleźć między innymi 3 rosjan, Chorwata, Słowaka czy najlepszego strzelca zespołu rodem z Gambii. Ich przeciwnikiem będą albańczycy z Kukesi, przeciwnik dosyć ogórkowy wracający po urlopach za pewne z 2-3 tygodnie temu wzięli się do treningów.
I jeszcze jedna fajna informacja na koniec a w zasadzie dwie, sprawdziłem z ciekawości jak to w takich meczach bywa różnicę kilometrów między jednymi a drugimi i jest to liczba - 4.531.6 km, drugie info dotyczy prawdopodobnej pogody na czwartek - 31 stopni. Wszystkie aspekty przemawiają za gospodarzami, jedyną rzeczą &quot;na nie&quot; może być to, że w niedziele czeka ich mecz u siebie z liderem rozgrywek z Aktobe.
Edit: Dobry motyw się szykuje, w meczu Kajratu sędziuje czwórka z Azerbejdżanu z kolei mecz Gabalii gwizdać będzie skład z Kazachstanu.:grin:
 
Otrzymane punkty reputacji: +8
chapi 555

chapi

Użytkownik
A co myślicie Panowie o dublu:

Velenje v Laci @ 1.3 ⛔⛔
+ jeden do wyboru z
Derry v Aberystwyth @ 1.53 ✅✅
Stjarnan v Bangor @ 1.53 ✅✅

Słoweńcy nie powinni mieć problemów z Laci, które w zeszłym roku odpadło na starcie z ekipą z Luksemburga przegrywając oba mecze. Z dwóch spotkań o wyższym kursie które podałem teoretycznie wszystkie powinny paść łupem gospodarzy, ale wiadomo jak to w Lidze Europejskiej bywa. Uparłem się przeciwko Walijczykom, Aberystwyth to drużyna środka tabeli w tej kiepskiej przecież lidze, debiutują w pucharach. Bangor na ogół nieco lepiej, ale po ostatnich sparingach wygląda to katastrofalnie. Na plus dla rywali: Derry w środku sezonu, u siebie w lidze bardzo solidni. Stjarnan niepokonany, sporo strzela, poza tym Islandia to zawsze trudny teren do zdobycia, szczególnie w rundach kwalifikacyjnych europucharów. Stawiam jednak mały znak zapytania, bo ta drużyna również debiutuje w pucharach.
 
A 93

ateo87

Użytkownik
sprwdzcie sobie sytuacje w druzynie Kalju .. kursy wysmienite na HW a u gosci same problemy ... ( zapewne to ktos usunie ale jak napisze o co chodzi to kursy spadna o polowe - wiadomo ze buki nie spia )
 
groven 2,2K

groven

Forum VIP
Mundial w pełni, ale ciekawie zapowiadają się także nadchodzące mecze Ligi Europejskiej.
Z tego co na szybko zdążyłem zobaczyć... to w miarę pewny wydaje się być Macedoński - Metalurg Skopie (3 miejsce w First League 2013/2014) w spotkaniu z wicemistrzem Andory UE Santa Coloma. Kursy można złapać jeszcze w okolicach 1.40 na gości 0:3 ✅.
A dla tych co chcą zarobić na Lidze Europejskiej, proponuję zagrać inny zespół z Androry - Sant Julia, który jedzie bez presji z chęcią sprawienia niespodzianki z przeżywającym kryzys Serbskim zespołem Cukaricki. Czemu tak? Dlatego bo ekipa z Serbii nie wygrała żadnego ze swoich 6 ostatnich meczy ligowych (3 porażki i 3 remisy) i zdobyła zaledwie 1 bramkę w ciągu tych 6 spotkań! To świadczy o bardzo słabej dyspozycji na finiszu rozgrywek (skończyli sezon dopiero na 5 pozycji). Z całym szacunkiem ale to nie drużyna pokroju Vojvodiny Novy Sad, Partizana czy znanej wszystkim Crveny Zvezda. Wątpię aby pokonali drużynę z Androry różnicą aż 4-5 bramek. Jak znajde gdzieś handi +3,5 albo 4,5✅ to z chęcia pogram.
 
malin157 72,4K

malin157

Znawca - Sporty zimowe
jako, że bet365 dopiero na live da bogatszą ofertę i trzeba było mocniej dziś pograć w WH podzielę się już z Wami moim typem na dzisiejsze spotkanie Vaduz - College Europa.
wydaje mi się, że będzie to bardzo overowe spotkanie
dlaczego?
Vaduz awansowało do najwyższej klasy rozgrywkowej w Szwajcarii, jeśli by patrzeć na poziom jaki prezentują a nie kraj z którego dostają się do pucharów (Liechtenstein) nie powinni w ogóle brać udziału w tej pierwszej rundzie. Poziom, który prezentują to już jest naprawdę niezły, prawdopodobnie wystarczający nawet do wyeliminowania Ruchu Chorzów w kolejnej rundzie. Kadra tego zespołu wygląda solidnie na czele z doświadczonymi obrońcami, którzy z sukcesami wcześniej grali w Szwajcarii (Burgmeier), w Czechach (Pergl) czy Austrii (Sara). W pomocy też jest choćby Schurpf czy Neumayr. Natomiast w ataku prym wiodą Pak i Sutter. Vaduz to solidna drużyna, w finale pucharu Liechtensteinu, który wygrali po raz 41 w historii (18 raz na 20 ostatnich lat) pokonali rywala 6:0, oczywiście nie jest to żaden wielki wyczyn ale podobny poziom prezentuje według mnie ich dzisiejszy rywal College Europa. Gibraltarskie drużyny po raz pierwszy biorą udział w europejskich pucharach i widać, że buki nie wiedzą jak się za to zabrać. A drużyna ta w mizernej lidze, w kraju gdzie jest tylko jedno pełnowymiarowe boisko i drużyny grają po sobie danego dnia zajęła zaledwie czwarte miejsce, zdobywając w 14 meczach zaledwie 19 punktów, czyli nawet tam sobie radzili bardzo przeciętnie. Wczoraj mistrzowi tego kraju udało się zremisować u siebie ale rywala mieli bardzo mizernego. Na Gibraltarze mieszka zaledwie 30tys mieszkańców, jest to totalna amatorka, jeśli ktoś chce więcej się dowiedzieć na ten temat są różne portale, które były na wycieczkach tam i odniosły się do poziomu jaki ma tamtejsza liga. Przed tym sezonem College Europa trochę się wzmocnił ściągając jakiś zupełnie nikomu nieznanych Hiszpanów, coś chyba jak Concordia Elbląg u nas tylko oczywiście jeszcze niższy poziom . Oglądałem sporo ligi szwajcarskiej i tam z bramkami nie ma problemu, jest sporo sytuacji, Vaduz to zdecydowany faworyt, do tego jeszcze pierwszy mecz grają u siebie, liczę na wysokie zwycięstwo gospodarzy, na sporą ilość bramek. Polecam grać w WilliamHill gdzie są najwyższe kursy na typy, które grałem i oferta jest naprawdę obszerna.
zagrałem:
over 3,5 gola 1.95 ⛔
over 4,5 gola 3.10 ⛔
over 5,5 gola 5.50 ⛔

jeszcze w totolotku można pograć, że w drugiej połowie padnie 3 lub więcej bramek, nawet po odjęciu podatku (3.90 -&gt; 3.43) kurs jest zdecydowanie najwyższy na rynku i warto spróbować.
 
maite-radar 25,3K

maite-radar

Użytkownik
3.07.2014; 17:00
Santos Tartu - Tromsø IL
Pierwszy gol po 20. minucie @ 1,925 BetVictor
⛔
estoński mur pęka już w 14 minucie, przy PIERWSZYM STRZALE GOŚCI

Nie za bardzo wiedziałem jak podejść do dzisiejszego dnia w futbolu. Niby ogrom spotkań w pierwszej rundzie kwalifikacji, zapewne czeka nas też kilka wysokich wyników. Ja jednak upatrzyłem sobie konfrontację estońskich amatorów z rzekomo profesjonalną drużyną. Rzekomo, bo klub z tradycjami, taki jak norweskie Tromso, nie mógł sobie pozwolić na wpadkę w postaci (o zgrozo) spadku. A jednak coś takiego miało miejsce. Goście dzisiejszego meczu grają w drugiej lidze norweskiej. Upadek tego klubu miał miejsce na naszych oczach, chociaż droga na szczyt może być równie szybka co upadek. Wracając jednak do meczu - drużynę opuściło kilku znaczących zawodników, bo gra na zapleczu norweskiej ekstraklasy nie jest szczytem marzeń nawet dla grajków z naszej rodzimej ligi. Dlatego nie będzie to na pewno mecz najwyższych lotów. Sędziuje szwedzki &#39;aptekarz&#39;, Michael Lerjeus, który sędziując w Allsvenskan odgwizduje dużo fauli czy spalonych. Niestety linii na jedno ani drugie nie ma, więc próbuję zakładu, który widzicie poniżej. Do 20. minuty nie powinniśmy być świadkami bramek. Wiadomo, że amatorzy z Estonii pewnie postawią autobus w bramce. Dlaczego jest to ekipa amatorska? Ano chociażby dlatego że ich gwiazdą jest Siim Roops, jednokrotny reprezentant Estonii. Nie powala to zbytnio. Jednak goście nie przyjeżdżają jakimś wybitnym składem, dlatego pierwsze dwadzieścia minut nie powinno się skończyć bramkami i remis w tym okresie gry powinien być przyjęty jako sukces przez kibiców finalisty estońskiego pucharu.
 
Status
Zamknięty.
Do góry Bottom