>>>BETFAN - TRIUMF BONUSA NAD BOOSTEM <<<<
>>> BETCLIC - ZAKŁAD BEZ RYZYKA DO 50 ZŁ + GRA BEZ PODATKU!<<<
>>> FUKSIARZ - ZERO RYZYKA 100% DO 50 ZŁ. ZWROT W GOTÓWCE!<<<

Hopman Cup 2009

Status
Zamknięty.
prasa 1,3K

prasa

Forum VIP

No i za 2 dni zaczynamy sezon tenisowy ???? W końcu. W pierwszym tygodniu rozgrywek, oprócz &quot;zwykłych&quot; turniejów mamy turniej o Puchar Hopmana. Są to zawody dosyć prestiżowe, aczkolwiek większość zawodników i zawodniczek traktuje je z przymrużeniem oka. Co ciekawe, jest to turniej par mieszanych, więc jedyny w swoim rodzaju. Jak zwykle turniej rozgrywany jest w Australii. Czas na parę faktów dotyczących tegorocznych zawodów.
Date: Saturday 3 January 2009 – Friday 9 January 2009

Miejsce : Burswood Dome
Burswood Entertainment Complex
PERTH
Nagrody : 1 mln $ australijskich
Adres www: http://hopmancup.com/
Startuje 8 par, podzielonych na 2 grupy.

Turniej trwa tydzień, poniżej przedstawiony jest harmonogram rozgrywek.

Co do obstawiania w tym turnieju to radziłbym być ostrożnym. Jest to turniej raczej towarzyski, a szczególnie gry mixta nie nadają się moim zdaniem do typowania zwycięzcy. Delektujmy się raczej grą, bo jest paru ciekawych zawodników i zawodniczek. Na pewno nie zabraknie uśmiechu na ich twarzach podczas gry, co również nie zdarza się na &quot;normalnych&quot; turniejach, gdzie stawką są punkty do rankingu i duża kasa. Jednak na pewno zdarzą się i ciekawe i zacięte pojedynki. Moje prognozy? W grupie A nie potrafię wskazać jakiegoś faworyta. Na pewno w pojedynkach singlowych mężczyzn raczej nie powalczy Dominik Hrbaty, więc Słowacja musi liczyć na Dominikę Cibulkovą i grę mieszaną, jeśli chce wyjść z grupy. Bardzo ciekawy jestem postawy Meghann Szonesi, mam nadzieję że w tym roku namiesza ona troszkę w turniejach wyższej rangi. Ciekawie wygląda para Niemiecka. Sabine Lisicki i Nicolas Kiefer myślę że mogą coś w tym turnieju zdziałać. Co do grupy B to jak dla mnie zdecydowanymi faworytami jest Francja. Alizee Cornet i Gilles Simon to jedne z jaśniejszych postaci poprzedneigo sezonu, myślę że są w stanie grać jeszcze lepiej. To samo dotyczy pary Włoskiej. Flavia Pennetta miała rewelacyjną końcówkę sezonu, pokazała w końcu swoje nieprzeciętne umiejętności, mam nadzieje że je potwierdzi. A Bolleli talent ma również spory, więc Włosi powalczą. Rosja? Nie wiem kompletnie co pokaże rodzeństwo na korcie, mam nadzieję że się kłócić nie będą:p
A oto ubiegłoroczni zwycięzcy

Rina &amp; Mardy​
 
olisadebe7 36

olisadebe7

Forum VIP
Zgodzę się z Prasą, że należy raczej delektować się kunsztem zawodników i zawodniczek, niż szaleć ze stawkami i nastawiać się na zysk podczas turnieju Hopmana. Widzę jednak łakomy kąsek, obok którego nie mogę przejść obojętnie:

USA - Słowacja 1,65

James Blake znów miał nieudany sezon. Było blisko medalu w Pekinie, ale zabrakło trochę szczęścia. Niewątpliwie jest to zawodnik światowej czołówki i osobiście cenię jego umiejętności i możliwości znacznie wyżej od tenisistów pokroju Simona, który rzutem na taśmę znalazł się w turnieju kończącym zeszłoroczny sezon. Charakteryzować gry Amerykanina chyba nie trzeba. Dla przypomnienia stanowi ją znakomite poruszanie się po korcie(chyba jeden z lepszych atletów w Tourze) oraz killing fh ???? Jako, iż mecze z udziałem Jamesa są zawsze dobrym widowiskiem, ma on też w zanadrzu uderzenie dość nietypowe. Jest to lob z pomiędzy nóg grany tyłem do siatki. Dla mnie jest osobą, która opanowała to uderzenie najlepiej i najczęściej po nie sięga.
Dominik Hrbaty jest z kolei na korcie raczej rzemieślnikiem i ciężko pracuje na zdobyte punkty i gemy. Obecnie brakuje mi w jego grze luzu, polotu i czegoś, co pozwoliłoby mu wzbić się ponad przeciętność. Oburęczny bh, gra z linii końcowej. Brak w jego grze elementów, które mogłyby zaskoczyć Blake&#39;a.
Co do spotkania Pań, zdecydowaną faworytką wydaje się być Słowaczka Cibulkova. Trapiona kontuzjami Shaughnessy straciła cały zeszły rok, wybierała w swoim kalendarzu bardzo dziwne turnieje (cegła w Pradze?:-D). Właśnie tam miałem okazję widzieć ją na żywo. Gra bardzo mocno, jej silną stroną są serwis i woleje. Gdy dochodzi jednak do dłuższej wymiany z linii końcowej, podejmuje zbyt duże ryzyko i często psuje. W defensywie nie ma nawet jednej dziesiątej tych umiejętności, które posiada Cibulkova.
Roztrzygającym meczem, w moim odczuciu, będzie mixt. Umiejętności Amerykanów w grze podwójnej cenię znacznie wyżej od tego, co są w stanie zaprezentować ich przeciwnicy. Shaughnessy w deblu to klasa, Blake gra w dużych turniejach (często z Fishem). Cibulkova? Z jej zasięgiem ramion z pokryciem siatki mogą być problemy(wyjątek stanowi Llagostera), szczególnie, że po drugiej stronie będzie doskonale mijający Blake.
Sądzę, że Amerykanie wygrają ten pojedynek w stosunku 2:1.
Są to jednak pierwsze mecze po przerwie zimowej i noga może podwinąć się nawet największym papierowym faworytom :-|
 
sajmon20 0

sajmon20

Użytkownik
Blake wczoraj w meczu z Murayem pokazał że jest kompletnie nie w formie i tutaj grał bym na Słowaków w składzie której wystapi rewelacja ubiegłego sezonu Cibulkova.
 
wielki_szlem 4

wielki_szlem

Użytkownik
Na dziś chyba Safin w meczu z Bolellim po ładnym kursie w Unibecie 1.70, i uważałbym na Safine w meczu z Flavią kurs 1.30 niewarty grania, zwłaszcza że Włoszka może się sprężyc bo wie że Bolleliemu będzie trudno w meczu z Safinem.
 
snorri 0

snorri

Użytkownik
Na dziś chyba Safin w meczu z Bolellim po ładnym kursie w Unibecie 1.70, i uważałbym na Safine w meczu z Flavią kurs 1.30 niewarty grania, zwłaszcza że Włoszka może się sprężyc bo wie że Bolleliemu będzie trudno w meczu z Safinem.
Końcówkę zeszłego sezonu Safin nie może zaliczyć do udanych, dlatego nie wiadomo jak stoi z formą. Z Maratem to jest różnie, czasami potrafi zadziwić, grając efektownie i skutecznie a innym razem przegrać z kretesem.
Co do do Włocha, to końcówka 2008 roku w jego wykonaniu była całkiem niezła.
Osobiście uważam że Bolelli może wygrać z Safinem, jednak to dopiero początek sezonu i forma zawodników to wielka niewiadoma...
Ja postawiłem:
Safin M. - Bolelli S. (-1.5/+1.5) (Handicap) 2 1,50


a jak będzie to czas pokaże :jezora:
 
wielki_szlem 4

wielki_szlem

Użytkownik
Heh tylko końcówka sezonu to końcówka sezonu sił już brakuje itp. a u Marata to wiadomo jak to jest często mu sił niestarcza po ciężkich nocach.... ale wszystko zależy jak potraktuje ten turniej i czy siostra go będzie wk.... czy raczej potraktuje ten turniej jako przygotowanie do Australian, bo tam od zawsze był lubiany i na pewno coś będzie chciał tam ugrac. Jednak życzę ci aby twój typek wszedł zwłaszcza że dałeś handicap więc masz duże szanse.
 
C 0

czajek

Użytkownik
Ja stawiał bym na Boleliego ! Chyba wszyscy widzili jego mecze pod koniec sezonu ( w Basel ) . Mimo ze jest to ceglotuk to z takim jak Safin spokojnie moze powalczyc . A tym bardziej ze Safin mowił o zakonczeniu kariery z braku entuzjazmu do gry ,ale chyba dal sobie jeszcze czas . Mysle , ze za drobne Boleliego mozna zagrac !
 
wielki_szlem 4

wielki_szlem

Użytkownik
A jednak Safin, on jest nieobliczalny ale jak się spręży jest w stanie ograc najlepszych, a nie oszukujmy się - Bolleli (kto to jest Bolleli):jezora:
 
gusto 695

gusto

Forum VIP
Lleyton Hewitt - Nicolas Kiefer &gt;&gt; 1 &gt;&gt; 1.61

Jak zwykle trudno typować na początku sezonu. Być może dlatego, że jestem fanem Kangura jednak także buykmacherzy faworyzują Leytona. Hewitt miał dobre fragmenty zeszłorocznego sezonu, natomiast Kiefer bardzo rzadko coś wygrywał, a jeśli wygrywał to były to tylko i wyłącznie jednorazowe strzały. Kangur ma wiecej atutów, gdy przykłada sie do gry potrafi odbić piłkę nie od odbicia i posłać ją tam gdzie na pewno starszy od niego Niemiec nie dopbiegnie. Stawiam na Leytona takze dlatego, że czuję iż młodziutka Niemka Lisicki poradzi sobie Dellacqua i Kangur będzie musiał wygrać aby Australia miała szansę na wygranie tego spotkania.
 
Status
Zamknięty.
Do góry Bottom