>>>BETFAN - TRIUMF BONUSA NAD BOOSTEM <<<<
>>> ZAKŁAD BEZ RYZYKA DO 200 ZŁ!<<<

Hokejowa Liga Mistrzów - Champions Hockey League 2021

Status
Zamknięty.
mark1973 756,8K

mark1973

Znawca - Hokej
No i mamy półfinały CHL
Pierwszy to pólfinał szwedzki . Rogle bedzie podejmować Frolunde. Historia pojedynków obu ekip wyglada tak, że w lidze ekipie z Geteborga nie lezy druzyna Rogle, bilans tych meczów nie jest korzystny dla Frolundy. Rogle po przerwie swiatecznej rozegrało trzy mecze , dwa znich przegrało u siebie z Djurgarden, ktore nie moze złapac wiatru w zagle szorujac po dnie SHL, na wyjezdzie w Leksand gdzie było mocne lanie i 30.12 wygrana u siebie z Oskarshamn. Rogle przygotowuje sie do tego pojedynku i buc moze słabsze wyniki zostały po czesci spowodowane własnie tym. Od dwoch dni z zespołem trenuje dwoch graczy, którzy pojechali na Mś juniorów. Zespoł zielonych jest debiutantem w tej fazie rozgrywek ale z penoscia zasłuzył by tu byc. Rywal jednak to klasowa ekipa. Frolunda to czteroktorny tryumfator ligi mistrzów. W tym sezonie spisuja sie bardzo dobrze, prócz doswiadczenia , które jest duze maja mocny i doswiadczony skład okraszony zdolnymi młodymi graczami, całość prezentuje sie bardzo solidnie. Zespoł Frolundy nie grał w rozgrywkach ligowych gdyż został zaproszony na najstarszy turniej świata Splenger Cup odbywajacy sie w Davos. Jednak turniej ten odwołano. Ekipa Frolundy mocno sie przygotowywała do tego turnieju jedna ostatecznie został on odwołany. Mysle jednak ze te przygotowyania nie poszły na marne i wykorzystaja to wszystko w meczu z Rogle. Do eipy dołączyli równiez gracze U20, wiec skład bedzie kompletny. Wg mnie juz w tym pbardzo ierwszym półfinale bedzie chciała wygrac Frolunda, mimo że w lidze idzie ciezko z zielonymi ale CHL to inna bajka. Roster i doswiadczenie po stronie Frolundy i to wszystko powinno zaprocentuwac juz jutro.

Frolunda RT kurs 2,45

W drugim półfinale zmierzą sie niemiecki mistrz z Monachium i finska Tappara. Niemcy to bardzo doswiadczona ekipa , wielokrotny mistrz Niemiec i tez finalista tych rozgrywek. Ekipa niemiecka ma w skladzie wielu ciekawych graczy, ocokrajowców z ciekawym przebiegiem kariery i wielu reprezentatów kraju , obecnych i byłych. Z pewnoscia chca awansowac do finału.Rywal jednak bardzo mocny . Finowie z Tamppere prezentuja sie w tym sezonie bardzo dobrze, maja mocny i rownie doswiadczony skład i wiele podporzadkowuja tym rozgrywka gdyz ich celem jest od poczatku awans do finału i zdobycie trofeum, z czym sie nie kryją i konsekwentnie to realizuja. Po drodze pokonali miedzy innymi mistrza Szwecji co nie było łatwym zadaniem. Akcja CHL trwa od kilku dni jak nie dłuzej . Dla mnie faworytem tez rywalizacji sa Finowie , jednak nie lekcewaze Niemców, mimo słabszych wyników ostatnio graja bardzo solidny hokej po drodze eliminujac mistrza Finlandi, który jednak w tym sezonie jest mocno osłabiony a który wywiózł mimo to remis z Monachuim

Tappara RT kurs 2,5

Mysle ze szanse powodzenia bedzie miec rowniez dubel
Frolunda z x + Tappara z x kurs ako 2,42
widze tez w dublu awans Frolundy i Tappary bo taki sobie finał obstawiłem
Lód jednak wszystko zweryfikuje
wsjo Fortuna
 
Ostatnia edycja:
Otrzymane punkty reputacji: +15
sunxl 1,8M

sunxl

Typer
Dyscyplina: Hokej na lodzie/Liga Mistrzów
Godzinna: 19:00
Spotkanie: Frolunda vs Rogle
Typ: zostanie zdobyty gol przy strzale do pustej bramki
Kurs: 2.49✅
Bukmacher: fortuna
Analiza:


Przed nami rewanż dwóch szwedzkich zespołów w półfinale Ligi Mistrzów. Po pierwszym spotkaniu rozegranym w Ängelholm bliżej awansu są dzisiejsi goście, ale spodziewam się, że wynik dwumeczu będzie oscylował pomiędzy remisu. Frolunda to najbardziej utytułowana ekipa w całej LM, która sięgała czterokrotnie po tytuł i broni go również w tym sezonie. Stawiam na to, że zostanie zdobyty gol przy strzale do pustej bramki. Jest to rewanż, a więc ewentualny wynik 2:0 będzie oznaczał dogrywkę. Jedna z ekip będzie zapewne prowadzić jedną bądź dwoma golami w końcówce trzeciej tercji, a to oznacza, że trener danej drużyn będzie musiał zaryzykować. Często zdarza się też sytuacja, że w połowie trzeciej części, gdy wynik jest bardzo zły szkoleniowcy ryzykują i grają w formacji 6vs5 lub 6vs4 w PP. Myślę, że oba kluby są na tyle wyrównane, że nikt nie ucieknie na większy dystans prowadzenia niż 3 golami i liczę na udany strzał do pustej bramki jednego z zespołów.
 
Ostatnia edycja:
mark1973 756,8K

mark1973

Znawca - Hokej
Ostatnio moj typ w kierunku Fro nie był trafiony. Ogladałem ten mecz i pierwsza tercja w wykonaniu Fro bardzo konkretna, jednak gdzies mi brakowało tego czucia lodu, Rogle z duzym respektem podeszlo do meczu, w nastepnych tercjach Rogle przycisneło a Fro jakby calkowicie sie pogubila, pojawily sie bledy a w ataku nie było pomyslunku.
Ogladałem tez oba sobotnie mecze choc było to trudne to w przypadku Fro ofensywa funkcjonowała badzo dobrze ale z tyłu znow bledy i to jest do poprawki. Rogle zagralo swoje tez z trudnym rywalem. Dzis sie przekonamy czy Dominator rozgrywek ogra debiutanta. Spodziewam sie meczu na styku i nie sadze zeby ktoras z ekip uciekla na max 2 gole.
Na pewno stac Frolunde na awans bo dwie bramki to nie jest przepasć i mamy kurs na to 3,65, w innym scenariuszu ktory gdzies mi chodzi po glowie to przy prowadzeniu Fro jedna bramka , gospodarze zdejmuja bramkarza i moze byc gol do pustej co zaskutkuje remisem po kursie 4. Trudno tez nie brac pod uwage patentu jaki ma Rogle na Frolunde bo mozna wygrac jeden dwa mecze z mocnym rywalem ale to sa zwyciestwa prawie seryjne i to z pewnoscia jest argument do remisu.
Takie mam przemyslenia odnonie tego meczu. Nie jest to łatwy mecz do typowania bo SHL troche odstawione przez te druzyny na bok bo celem jest finał. I kazda z nich moze sie tam zameldowac, obie swietnie potrafia wykorzystac PP. Potencjał wskazuje bardziej na Fro ale musza odrobic starty, co nie jest niemozliwe.
 
sunxl 1,8M

sunxl

Typer
Tappara vs Munchen: zostanie zdobyty gol do pustej bramki @2.98 Fortuna

Cały czas czekamy na drugiego finalistę tegorocznej Ligi Mistrzów. Rywalizacja Tappary z Munchen przeciągała się w czasie, ponieważ w klubach pojawił się koronawirus i aby pojedynek toczył się na równych warunkach, to postanowiono się wstrzymać z rozgrywaniem półfinałów. Władze zdecydowały jedynie o jednym meczu i zrezygnowały z rewanżu, aby jak najszybciej dobrać przeciwnika do Rogle.

Popularne Topory całkiem radzą sobie w fińskiej ekstraklasie. W sezonie zasadniczym są na piątej pozycji i ich udział w play-off jest raczej niezagrożony. Kibice czekają na międzynarodowy sukces i dlatego licznie zgromadzą się Tampere Deck Arena. Gospodarze mają ten przywilej, że będą występować przed własną publicznością i jest to dobra szansa, aby zameldować się w finale. Czy wykorzystają ten atut?

Munchen to zespół, który co roku walczy o najwyższe cele, zarówno na krajowym, jak i europejskim podwórku. Poprzednie Mistrzostwo Niemiec powędrowało do klubu z Berlina i od trzech sezonów przyjezdni nie sięgnęli po triumf w lidze. Czas to zmienić, ale najpierw warto skupić się na Lidze Mistrzów. Ich droga do półfinału była wyboista, ale pokazali charakter, który pozwolił cieszyć się z awansu. Czy to samo ujrzymy dzisiaj w Finlandii?

Niektórzy z Was mogą zapewne spodziewać się, jakiego singla będę tutaj próbował, ale w przeszłości ten typ przynosił nam sporo radości. Próbuje zakładu, który mówi o tym, że padnie gol do pustej bramki. Szczerze mówiąc spodziewam się dobrej postawy ze strony Tappary, która występuje przed własną publicznością. Ogólnie uważam, że gospodarze znajdują się w lepszej formie od ekipy z Niemiec, ale nie można nikogo lekceważyć na typ poziomie. Nawet jak jeden z klubów wyjdzie na 2-3 bramkowe prowadzenie to wycofa bramkarza, aby szukać swoich szans na doprowadzenie do dogrywki. Liczę na interesujący pojedynek i trafienie jeden z ekip przy empty net.
 
mark1973 756,8K

mark1973

Znawca - Hokej
Dzisiejszy mecz to z jednej strony ekipa która nie grała meczu od dwóch tygodni a od tygodnia na lodzie, mowa o Toporach z drugiej strony Niemcy bez 6 podstawowych graczy. Ciężko przewidzieć co może się stać. Coś ciągnie mnie w kierunku x2 ale zobaczymy na żywo jak to idzie.
 
mark1973 756,8K

mark1973

Znawca - Hokej
Ciężko się zebrać do pisania gdy Ukraina walczy za wolnosc całej Europy. Wiele mysli krąży po głowie, niepewność, troska, co to będzie...
Dzis mamy finał hokejowej ligi mistrzów. Zmierza sie w nim zespoły, które faktycznie nadaja ton w swoich liga i sa równe przez cały sezon.
Zestanie on rozegrany w szwedzkim Engelholm . Rogle to debiutant na tym szczeblu rozgrywek, jednak zawodnicy , którzy tam graja z niejednego pieca chleb jedli. Rogle potrafilo dojsc do finału pokonuja dominatora tych rozgrywek Frolunde . Jednak mecze ze Sparta pokazały ze Rogle jest do ugryzienia.
Tappara gra równo w CHL, jak sami trenerzy mówia kluczem do finału było wygrywanie waznych meczy. Finowie sa gotowi na ten finał, maja pełny sklad i jeszcze wzmocniony, podejda do rywala z szacunkiem ale bez obaw wierzac we własne mozliwosci a trzeba powiedziec ze Topory tez je maja i mimo faworyzowania Rogle przez bukow nie stoja na straconej pozycji
Mecz nie jest łatwy do typowania ( ktos kiedys powiedział, że finały sie oglada a nie typuje i pewni cos w tym jest) szanse obu ekip oceniam po równo. Własna hala moze pomaga ale moze tez dawac lekką presje. Sympatyzuje z obiema ekipami ale znaczne dłużej jestem kibicem Toporów i licze ze to dzis finowe złamia szwedzka dominacje w tych rozgrywkach. Jak juz wspomniałem dzis to niełatwe zadanie i jesli ktos nie czuje meczu to niech odpusci

Tappara z kurs 1,9 fortuna
 
Otrzymane punkty reputacji: +827
suomi 114,1K

suomi

Znawca - Hokej
Cześć.
Ode mnie tylko kierunek.....Tak, jak mark1973 mark1973 napisał powyżej - ciężko zebrać sie do pisania.

Mamy duże święto hokeja, ale sport dzisiaj mało kogo cieszy...

Gospodarzem finału jest Ängelholm w Szwecji, a drużyny zagrają o....

1646123946341.png

Rogle - Tappara - 2 ML - 2.44 - fortuna
 
Otrzymane punkty reputacji: +1173
sunxl 1,8M

sunxl

Typer
Dyscyplina: Hokej na lodzie/Liga Mistrzów
Godzina: 19:00
Spotkanie: Rogle vs Tappara
Typ: Anton Bengtsson i Daniel Zaar- każdy z nich powyżej 0.5 punktu w punktacji kanadyjskiej (razem z dogrywką)
Kurs: 2.75 ✅
Bukmacher: Fortuna
Analiza:


Na wstępie warto wspomnieć, że spotkanie zostanie rozegrane w Ängelholm, a więc mieście i hali Rogle. To już jest mały handicap, który powoduje, że gospodarze są małymi faworytami w tym pojedynku. Należy przypomnieć, że szwedzki zespół to debiutant i bardzo szybko ma okazje powalczenia o tytuł. W lidze radzą sobie całkiem nieźle i druga pozycja to potwierdza. Wydaje się, że są spore szanse, aby po raz pierwszy sięgnąć po puchar w Lidze Mistrzów, ale także w SHL. W tym celu sprowadzone zostały posiłki z KHL wyróżniającym się zawodnikiem jest Daniel Zaar, który z miejsca stał się liderem Rogle. Regularnie zdobywa asysty i przyjemnie ogląda się jego współpracę z Antonem Bengtsson. Kolejna dwójka nowych graczy Vojtech Mozik oraz Valterii Kemilainen mają poprawić defensywę, a ten drugi jest szczególnie groźny w grze w PP i warto zwrócić na Mistrza Olimpijskiego uwagę w dzisiejszym starciu. Siłą gospodarzy są pojedynki rozgrywane w Ängelholm, bo rzadko kiedy tutaj przegrywają. Czy stać ich triumf?

Po drugiej stronie barykady znajduje się Tappara, która jest regularnym uczestnikiem w Lidze Mistrzów, ale na swoim koncie nie ma jeszcze pucharu w tych rozgrywkach. Teraz nadchodzi dobra okazja, aby radować się z sukcesu i pozostał jeden krok do wykonania. Przyjezdni to aktualny wicelider Liiga i po czterech sezonach posuchy pragną wrócić na szczyt fińskiej ekstraklasy. Najpierw jednak czeka ich wyzwanie w LM i nie są wcale bez szans w tej parze. Tappara również dokonała niedawno wzmocnień, przede wszystkim dwójka z Jokerit Helsinki Otto Leskinen oraz Veli-Matti Savinainen będą wzmocnieniem klubu z Tampere, ale wątpliwe jest, aby trener posłał ich po raz pierwszy do boju w tym ważnym spotkaniu. Nie mniej jednak goście są jedną z potęg europejskiego hokeja i to chcą potwierdzić we wtorkowym meczu w Ängelholm. Czy presja, stres i sprzyjający teren rywali pozwoli na osiągnięcie sukcesu przez Tappare?

Powiem szczerze, że są to na tyle wyrównane zespoły, że ciężko mi jest wskazać tutaj faworyta. Jedni i drudzy mają swoje argumenty, które mogą przechylić szalę zwycięstwa na jedną ze stron, dlatego też skupiłem się na zakładzie specjalnym w Fortunie. Niewątpliwie Rogle ma przewagę własnej tafli i tutaj szukałbym szans gospodarzy. Urzekła mnie forma Daniela Zaara, który w Torpedo Niżny Nowogród odgrywał drugoplanową rolę, ale jego powrót do Ängelholm spowodował, że rozkwitł nam na nowo. Na sześć rozegranych do tej pory meczów popisał się siedmioma asystami i jednym golem i znów stał się liderem Rogle. Inni hokeiści na tym korzystają i jednym z nich jest Anton Bengtsson. Świetnie współpracuje z Danielem i asysty kolegi dają mu trafienia. Myślę, że ten duet będzie najgroźniejszy na tafli w Szwecji, szczególnie w PP i jeżeli gospodarze marzą o triumfie w Lidze Mistrzów, to ta dwójka musi spisać się na złoty medal. Stawiam na ich punkty i liczę na interesujący finał LM!
 
Ostatnia edycja:
Otrzymane punkty reputacji: +943
Status
Zamknięty.
Do góry Bottom