>>>BETFAN - BONUS 200% do 400 ZŁ <<<<
>>> BETCLIC - ZAKŁAD BEZ RYZYKA DO 50 ZŁ + GRA BEZ PODATKU!<<<
>>> FUKSIARZ - ZERO RYZYKA 100% DO 50 ZŁ. ZWROT W GOTÓWCE + 2 FREEBETY!<<<

Hit 9 Kolejki: Manchester United - Manchester City 23.10.2011 (Old Trafford)

Status
Zamknięty.
konrad140 2,5K

konrad140

Forum VIP


O tym meczu można pisać godzinami. Kolejny Hit Premier League , tym razem derby Manchesteru. Smaczku rywalizacji dodaje fakt , iż obie ekipy od początku sezonu idą prawie łeb w łeb , zmieniają się na pozycji lidera. Jeśli chodzi o historię to City z 15 meczów na Old Trafford wygrało aby raz 3 lata temu. 4 razy udało się zremisować a reszta to porażki. Zdaję się , że to będzie 2 prawdziwy test dla ekipy Manicniego ( Bayern to pierwszy test). Nie ma sensu się zbytnio rozpisywać na wstępie ;) Kursy z Unibet



Zachęcam do dyskusji ;)
 
M 55

meggie1

Użytkownik
Manchester United - Manchester City
typ - 1
kurs - 2,10

Wysoki kurs na Manchester United, jest zapewne spowodowany tym, że w tym sezonie obie ekipy idą łeb w łeb, jest to mecz na szczycie więc dodatkowo obie te ekipy będą mocno zmotywowane. Historia pokazuje, że to jednak United powinien być murowanym faworytem, mimo to myślę, że łatwo nie będzie, postawię jednak na wygraną gospodarzy. Poza tym liczę, że obie ekipy rzucą się do ataku, a tym samym zobaczymy, co najmniej te 3 bramki (na pokrycie overka 2,5). Można też postawić, że obie drużyny strzelą. Mam nadzieję, że ten mecz dostarczy nam ciekawego widowiska, bo w końcu na to czekamy ????
 
D 7

dooktor

Użytkownik
Nie zgadzam sie zupelnie z poprzednikiem.
Manchester United juz z (najlepsza druzyna anglii) Chelsea mial niesamowite szczescie, ze ugral 3 pkty, kolejne mecze byly juz tylko gorsze i wiekszosc z nich to byl tak zwany przeslizg. Kolejne mecze po Chelsea:
1-1 ze Stoke, co prawda na wyjezdzie, ale liczy sie remis
2-0 z Norwich, wygrana, to fakt, ale jak na mistrza Anglii i druzyne, ktora aktualnie lideruje, to meczyli sie z Norwich niemilosiernie, 1 gol dopiero w 70 minucie
1-1 z Liverpoolem to juz calkowicie porazka, z obu stron, gol Gerrarda to jakas pomylka, mecz ogolnie strasznie nudny, ogladalem do konca z racji tego, ze postawilem pieniadze, inaczej bym wylaczyl duzo wczesniej
3-3 z Baselem, w 2 polowce &quot;niesamowite&quot; Manu zupelnie zdominowane przez Basel, ledwo ukradziony remis
2-0 z niepamietam nazwy zespolu, ostatnia kolejka LM, 2-0 po 2 karnych? Mistrz Angli z druzyna, o ile sie nie myle, rumunska? Wygrali ten mecz, ale wydawalo sie jakby przeszli kolo niego
Manchester City tez nie zachwyca w ostatnich kolejkach, ale wdlg mnie maja lepszych pilkarzy i troche lepsza forme, bo to co ManUtd teraz gra to jest wstyd.
Osobiscie obstawilem na remis lub Manchester City, najlepszy bylby remis, wtedy Chelsea mogla by wskoczyc na liderowanie ????
 
kuchcik 4,6K

kuchcik

Użytkownik
haha Chelsea najlepszą drużyną w Anglii - jak ja nie lubię takich bufonów ze
&#39;ślepymi&#39; okularami na oczkach.
Remis ze Stoke? Ty, a dokładniej twoja wiedza nawet na FIFĘ jest za cienka. Oni są niebywale mocni u siebie. Przegrał tam Liverpool i bezbramkowo zremisowała najlepsza drużyna Wysp ????????
Co do remisu z Bazyleą każdemu się zdarza, na razie to mówisz o mistrzach Premier League i bezwzględnego top1 w Anglii, więc szacunku synek bo jesteś bardziej żałosny niż śmieszny.
Wy za mecz z Genk dostaliście więcej punktów niż my za Galati? Chyba nie, liczy się zwycięstwo a Alex wyczekiwał derbów, a nie zależało mu na zwycięstwie w pięknym stylu wtorkowego wieczoru.
Dostaliście w Teatrze już do przerwy karę sezonu więc zamilcz. Poczekaj aż pojedziecie do Liverpoolu gdzie zbierzecie znowu niemiłosierny wpieprz, lub zaczekaj na City - nawet szejki mają na was patent. Ale tak to jest jak paczka romka jedzie do najlepszych ekip świata i myśli o zawojowaniu czegokolwiek.

Robson// Trochę spokojniej pisz swoje tezy następnym razem ;)

Kuchcik// Wybacz ale ja do &quot;kibiców&quot; smerfetek jestem z góry uprzedzony. Dogadasz się z Kanonierem, czasami Liverpoolczykiem ale z zarozumiałymi - zakompleksionymi chelsiakami, choć byś chciał...
 
robson-united 7,8K

robson-united

Użytkownik
1-1 ze Stoke, co prawda na wyjezdzie, ale liczy sie remis
Ze Stoke na Britannia Stadium każdy ma ciężko. A to ze względu na styl w jakim graja gospodarze. Chelsea też tam straciła już pkt. Zatem remis był wkalkulowany w koszty tego spotkania. Sam mecz ustawiły ostre wejścia gospodarzy w nogi Naniego, Evry, Chicharito w pierwszych 5min...
2-0 z Norwich, wygrana, to fakt, ale jak na mistrza Anglii i druzyne, ktora aktualnie lideruje, to meczyli sie z Norwich niemilosiernie, 1 gol dopiero w 70 minucie
Tak, potwierdzam. Bardzo przeciętny mecz ze strony MU. Nie potrafili osiągnąć przewagi, ale mimo wszystko wygrali więc to się liczy. Że nawet nie grając dobrze udaje się zdobyć trzy oczka.
1-1 z Liverpoolem to juz calkowicie porazka
Najpierw zobacz jaki skład wystawił Ferguson na ten mecz. Anderson, Nani, Rooney i Chicharito na ławce. A też LFC jakoś nie grał porywająco. Jak sam wspomniałeś gol Gerrarda to jakaś pomyłka. Ciekaw jestem czego się Giggs przestraszył bo raczej nei siły tego uderzenia ... No, ale udało się ugrac remis za sprawą Chicharito. A i siły najlepszych zostały nieco oszczędzone;)
3-3 z Baselem, w 2 polowce &quot;niesamowite&quot; Manu zupelnie zdominowane przez Basel, ledwo ukradziony remis
Manu to gra w Legii Warszawa i nie wiem czy jest taki niesamowity :razz:
A sam mecz to rzeczywiście do pewnego momentu dobry, a potem nagła konsternacja przy 2-3, ale jak to MU grają do końca i gol Younga zasłużony. Ale tak naprawde to ten remis nic nie znaczy bo grupa jest słaba więc nie przywiązywałbym do niego większej wagi.

2-0 z niepamietam nazwy zespolu, ostatnia kolejka LM, 2-0 po 2 karnych? Mistrz Angli z druzyna, o ile sie nie myle, rumunska? Wygrali ten mecz, ale wydawalo sie jakby przeszli kolo niego
Otelul Galati. Tak z Rumunii.
No i co z tego, że ktoś wygrywa po dwóch karnych skoro oba były słusznie podyktowane ?
Faktycznie przebieg meczu nie napawał optymizmem. Grali na stojąco. Jakby im za bardzo nie zależało, ale podejrzewam że w podświadomości już byli myślami przy derbach.
Udało się przy okazji oszczędzić zdrowie niektórych graczy jak Ferdinand, De Gea, Young, wcześniej Rooney, Nani, Anderson. Rotacja była stosowana umiejętnie. Zresztą jak przez cały sezon.
Same derby zapowiadają się na tyle ciekawie, że nie ma sensu tutaj czegokolwiek stawiać nawet;)
 
Otrzymane punkty reputacji: +1
kunciapek 896

kunciapek

Użytkownik
United powinien to spokojnie wygrać, a kurs warty ryzyka. Man City jeszcze nie jest gotowy na wielkie sukcesy pokroju United. Fakt, że mają zawodników z najwyższej półki nic jeszcze nie znaczy :d. Jak powiedział Kazimierz Górski: &quot;Gdyby grały pieniądze to mistrzem świata powinna być Arabia Saudyjska&quot;. Za United bedzię przemawiać kilka czynników (m.in: własny stadion, większe zgranie i bardziej doświadczony trener). A porównywanie wyników ostatnich spotkań moim zdaniem nie ma sensu. Obie drużyny wygrały, ale na takie mecze mobilizacja i tak będzie większa niż na mecz z Otelu. A dla mnie odważnych polecam Man Utd - remis zwrot.
 
crystalis 56

crystalis

Użytkownik
Ja uważam że United wygra derby, forma tak naprawdę nie gra roli, gdyż ta jest odrębna na każdy mecz, a tu jest Old Trafford, najwięksi rywale i mam nadzieje że najmocniejszy skład Czerwonych Diabłów. Jeśli SAF nie przekombinuje składem (w meczu z Liverpoolem akurat dobrze dobrał skład) i wystawi najmocniejszych zawodników jestem spokojny o zwycięstwo gospodarzy, są oni drużyną lepiej zgraną, grają u siebie, a poziom zawodników jest wyrównany, a nawet powiem że moim zdaniem lekka korzyść jest po stronie United.
Manchester United win 2,05
Manchester United -1 3,40
Typy te gram za grosze, aby przyjemniej oglądało się mecz.
 
bo86bo 7,1K

bo86bo

Użytkownik
Fajnie,że ci,którzy są przeciwnik zwycięstwu United to podają często mecze wyjazdowe ;) Przykład Stoke czy Liverpool, ze Stoke zawsze MU szło ciężko, z Liverpoolem United w końcu nie poległo na ich terenie a na OT United kosi, dobra ktoś powie Basel, ale ja powiem młody skład, który spuścił z tonu... wielu debiutantów, w rewanżu nie będzie litości a poza tym LM to turniej a tam United kalkuluje, w tym meczu kalkulacji nie będzie i pewne zwycięstwo... do tego polecam bonus na to spotkanie proponowany przez bet365!
 
D 7

dooktor

Użytkownik
Oj jak na mnie naskoczyli fani Manchesteru, chyba troche zabolalo to co napisalem, co do Stoke to sie zgadzam, ze u seibie graja w miare ok, ale reszta? przy kazdym innym meczu mowicie, ze wystawiony zostal mlody/2 sklad, co mecz wystawiaja gorszy sklad, to dziwne. Co do kogos kto odpisal, ze Chelsea dostala kare sezonu, moze i tak, ale na wlasne zyczenie, gdyby nie nieskutecznosc Chelsea to bylo by PRAWDOPODOBNIE inaczej, zobaczymy jak Manchester zagra w Londynie ????
I znow, co mnie obchodzi ile pktow dostaliscie za mecz z druzyna rumunska, Norwich czy kim innym, ja nie napisalem, ze Manchester dostal 0 pktow czy cos podobnego, poprostu napisalem, ze ten Manchester, ktorym wszyscy sie &#39;podniecaja&#39;, po meczu z Chelsea wedlug mnie troche przystopowal, i nie obchodzi mnie czy wygral czy przegral czy zremisowal, chodzi mi o styl gry, a to jest roznica.
Czekam na ten mecz oraz na rewanz na SB z niecierpliwoscia, mam nadzieje ze w niedziele juz nie wystawia rezerwowego skladu ; &gt;
 
kuchcik 4,6K

kuchcik

Użytkownik
Czy ja napisałem ze się nie zgadzam z formą? Czytaj uważnie jeśli umiesz. Nic mnie nie obchodzi jak United zagra w Londynie, bo lekcje gry wam daliśmy a rewanż na wiosnę to twój jedyny argument.
Wyskoczyłeś z tekstem &quot;Chelsea najlepszy klub w Anglii&quot; - nawet na durnym papierze i w historii ŚREDNIAKI ligowe, bądź zespoły które pałętają się w niższych ligach są wyżej od was, nie mówiąc o teraźniejszości ???? - ale to jak mówiłem, kompleks mniejszości
 
grubas 397

grubas

Użytkownik
Kuchcik, podejrzewam, że Dooktorowi nie chodziło o niezgodność co do formy Chelsea, a o Twój całkowity brak ogłady.

Co do meczu, to forma za bardzo liczyć się nie będzie. Takie mecze wyzwalają duże emocje i piłkarze grają na 200%, więc raczej nie powinno się opierać analizy o mecze z pozostałymi zespołami. Ja widzę value po stronie City. 3,80 to ładny kurs, a zwycięstwo Man United nie jest wcale takie oczywiste.
 
konrad140 2,5K

konrad140

Forum VIP
Panowie przystopować bo schodzi to trochę na złą drogę. Dooktor , sam umiejętnie zacząłes prowokacje , Kuchcik dał się złapać. Normalne , że jeden drugiemu nie przetłumaczy co jest lepsze a co gorsze.
Logiczne chyba jest , że nie da się mecz w mecz wbijać po 5 bramek każdemu rywalowi , do tego dochodzi również fakt , że sory ale z &quot;takim&quot; Galati , Norwich czy Basel trudniej o maxymalną koncentrację. Więc wywlekanie takich meczów nie ma sensu. Ja Wam mogę wywlec słabe mecze City przeciwko czołowym klubom , Arsenal, Bayern , Chelsea , czy MU rok temu. Ale jakie ma to znaczenie jak w niedzielę będzie całkiem nowy mecz.
Jutro pewnie coś napiszę więcej, typowania się nie podejmę bo normalne jest to , że mój typ nie będzie obiektywny bo nic innego jak pewna wygrana MU nie widzę. Ale za to postaram się w miarę obiektywnie przedstawić sytuację obu klubów.
@Dooktor i Kuchcik , wasze prowokacje w postach wyedytowałem.
@Dooktor - skoro potrafiłeś z dużej litery napisać Chelsea , to czemu Stoke , Norwich i Manchester kilka razy piszesz z małej ? w ten sposób chcesz wyrazić pogardę czy co ? nie odpowiadaj na to.
 
N 3

norbis

Użytkownik
typ: obie strzelą
kurs : 1,65(coś około)
Buk: Bwin
zdania są różne, united w LM się nie popisało, co widział każdy-zresztą tak samo city nic specjalnego nie pokazało.
a co do sporu... każdy ma jakiś gorszy okres,w tym wypadku uważam zę obie drużyny taki mają ale derby między tymi klubami wycisną z obu drużyn ostatnie kropli potu, będą atakować a że wszyscy kiedyś bramki tracą powinien mój typ się sprawdzić;) można spróbować też zakłądu na kartki lub faule
 
B 30

betclic_expert

Użytkownik
DO KOGO BĘDZIE NALEŻAŁ MANCHESTER?



Jeszcze kilka sezonów temu derby Manchesteru większe znaczenie miały tylko dla miejscowych kibiców United i City. Dla tysięcy zagranicznych sympatyków Czerwonych Diabłów oraz reszty piłkarskiego świata było to zwyczajne spotkanie. Transformacja, którą ekipa City przeszła w ostatnich latach dzięki inwestycji arabskich właścicieli, sprawiła jednak, że lokalna rywalizacja nabrała rozgłosu i prestiżu.
W tegorocznych rozgrywkach jej ranga jest wyższa niż kiedykolwiek wcześniej – oba kluby z Manchesteru są poważnymi pretendentami do mistrzostwa Anglii i ich bezpośrednie starcia będą ważne w kontekście walki o ten tytuł. Nadchodzący pojedynek na Old Trafford może nie wyłoni definitywnie najlepszej drużyny na Wyspach, bo na to jeszcze za wcześnie, ale z pewnością pokaże na co stać zarówno jednym jak i drugich.

A i nie zapominajmy również, że stawką niedzielnej konfrontacji będzie fotel lidera Premier League. Po 8 kolejkach zasiadają na nim The Citizens. Piłkarze Roberto Manciniego w miniony weekend zepchnęli ze szczytu właśnie United, po tym gdy Czerwone Diabły zgubiły punkty w meczu na Anfield, a oni sami pokonali Aston Villę. Jeśli Niebiescy chcą utrzymać się na czele stawki dłużej niż tydzień, w najbliższy weekend będą musieli przerwać serię 3 kolejnych porażek na stadionie Czerwonych Diabłów.

Łatwo nie będzie, bo piłkarze Sir Alexa Fegusona w niedawnym starciu z Norwich City ustanowili rekord 18 ligowych zwycięstw przed własną publicznością. Poza tym mistrzowie Anglii ograli już u siebie w tym roku Chelsea, Arsenal i Tottenham – trzy zespoły, które w poprzednie rozgrywki zakończyły w pierwszej piątce. The Citizens z kolei wspięli się na szczyt tabeli głównie dzięki triumfom nad słabszymi ekipami. Jedynym cięższym sprawdzianem, jaki przeszyli było wyjazdowe spotkanie z Kogutami. Zdali go wprawdzie na piątkę (zliczyli imponującą wygraną 5:1), ale wszyscy zastanawiają się, czy w pojedynku z najlepszymi z najlepszych będą w stanie powtórzyć tamten występ.

W Betclic nie jesteśmy do końca przekonani, że City jest na tyle mocne, by wywieźć z Old Trafford komplet punktów i dlatego kurs, który oferujemy za wygraną piłkarzy Manciniego to 3,70. Remis wydaje nam się nieco bardziej prawdopodobny i wyceniamy go na 3,30. Za zwycięstwo United płacimy natomiast w stosunku 2,00.

Nasza oferta na niedzielny szlagier nie ogranicza się tylko do kursów na wynik. Mamy dla was również szeroką gamę zakładów na ilość bramek, dokładny rezultat czy strzelców. Szczególną uwagę radzimy wrócić na kursy na trafienia Wayne’a Rooney’a , Edina Dzeko i Sergio Aguero. Gwiazdor United akrobatyczną przewrotką zapewnił swojemu zespołowi komplet punktów w ostatnich ligowych derbach i jeśli w niedzielę ponownie pokona Joe Harta w Betclic za każdą złotówkę postawioną na jego bramkę, zarobisz dwie. Bośniacki napastnik The Citizens w swojej karierze strzelił Czerwonym Diabłom już 4 gole i w przypadku, gdy powiększy ten dorobek w niedzielę, typerzy, którzy przewidzą takie wydarzenie, zwiększą u nas wniesioną stawkę razy 2,80. O umiejętnościach strzeleckich Aguero nie ma się co rozpisywać. Argentyńczyk potwierdza je niemalże co tydzień. Zakład na jego trafienie po kursie 2,60 wydaje się więc dobrą inwestycją.

http://www.youtube.com/watch?v=EVq8Ue5pdI0&amp;amp;feature=player_embedded

PROMOCJA:

Pamiętaj o promocji - pendrive, koszulki, gry, filmy, bonusy 100PLN czekają na Was - łącznie około 90 nagród w październiku !!
 
grubas 397

grubas

Użytkownik
To nie jest mój główny typ na jutro. Gram go za grosze.

Manchester United v Man City - City wygra @3,75 ✅
City powyżej 1,5 gola @2,62 ✅

United rozegrali dotychczas 4 mecze z top 6. Dwóch z nich nie biorę pod uwagę, gdyż rywale byli wyraźnie pod formą (Arsenal, Tottenham). W meczu z Chelsea Manchesterem United nie przeważał, wręcz wg mnie mogliby mówić o szczęściu nawet w przypdaku remisu. The Blues stworzyli sobie więcej sytuacji. Zaważyła głównie nieskuteczność Torresa. Kolejny mecz, z Liverpoolem, i to samo. L&#39;pool miał więcej z gry, zasługiwał na zwycięstwo. Teraz przyjdzie się Manchesterowi United zmierzyć z jeszcze niepoukładanym City, którego jedynym meczem z czołówką było spotkanie z Tottenhamem (5:1, ale Spurs bez formy, więc to samo co w przypadku Manchesteru, nie biorę tego pod uwagę). Poza ligą, 3 &quot;gorętsze&quot; spotkania (1:2 z Manchester United, 0:2 z Bayernem, 2:1 z Villareal). Spotkanie z Hiszpanami uznaję za ważny mecz, ponieważ City miało nóż na gardle. We wszystkich spotkaniach zawiedli. Umieją rozstrzelać słabiaków, ale w trudniejszych meczach się gubią. Dlaczego więc na nich typuję? Bo kurs 3,75 jest dla mnie wystarczająco zachęcający. Wątpię aby United rozbili jutro ekipę Manciniego. Wątpię też, by zwycięstwo przyszło im łatwo. Nie mam zamiaru ryzykować po kursie ~1,85 na x2. Czuję że jutro po raz pierwszy od czterech lat na Old Trafford wygrają Citizens.
Forma, mimo że mówiłem, iż nie będę się jej przyglądał, to trudno się oprzeć wrażeniu że City ostatnio lepiej sobie poczyna niż United. Ostatnie 3 mecze mistrzów to za każdym razem przewaga przeciwnika, choć przecież grali z Norwich i Stoke, gdzie powinni dyktować tempo. Jeśli jutro również oddadzą rywalowi pole, to może być krucho, bo City potrafi taki atut wykorzystać.
Poza tym, tak sobie pomyślałem, że de Gea ostatnio gra świetnie i bez wątpienia uratował kilka bramek. Ale w City gra Aguero, który umie doskonale strzelać przy słupku, po rogach bramki i często są to strzały nie do obrony. W związku z tym może padnie o jedną bramkę więcej niż zazwyczaj dla przeciwnika United ;). Takie to trochę z dupy, ale nie można było nie napisać w temacie o takim meczu.

Niech jutro wygra lepszy.
Powodzenia z Waszymi typami ????
 
bo86bo 7,1K

bo86bo

Użytkownik
W meczu z Chelsea Man U nie przeważał, wręcz wg mnie mogliby mówić o szczęściu nawet w przypdaku remisu.
Wszystko oki ale jako znawca powinieneś wiedzieć,że nie ma skrótu Man U, to obraża klub, jak nie znasz skrótów to pisz pełną nazwę ;)
Co do meczu, moim zdaniem szachy, Szkot wystawi defensywny skład a śrubę podkręci United od 65&#39; ;)
Dodam dwa ciekawe bonusy oferowane na to spotkanie:

Bet365 oferuje:

40zł na zakład na live! Wystarczy przed meczem zawrzeć zakład na to spotkanie na obojętnie co... np.over 0.5 gola, postawić 40zł bo więcej nie można a to odblokuje zakład na live, stawka maksymalnie 40zł!
Jeżeli zakład na live przegra to zwracają stawkę!
Tobet oferuje:
Trochę trudniej ale moim zdaniem warto zaryzykować... trzeba postawić minimum 12zł na dokładny wynik w tym spotkaniu, w bonusie biorą jedynie udział zakłady zawarte przed meczem!
Jeżeli uda nam się trafić dokładny wynik to dostajemy bonus w wysokości 40zł ;)
 
grubas 397

grubas

Użytkownik
Wszystko oki ale jako znawca powinieneś wiedzieć,że nie ma skrótu Man U, to obraża klub, jak nie znasz skrótów to pisz pełną nazwę
Spoko. Jeśli to jest obraźliwe to już więcej nie będę :oops:. A możesz mi powiedzieć czemu jest obraźliwy? Zawsze tak pisałem, a jest w dziale kilku kibiców Manchesteru United i do tej pory nikt mnie nie strofował. Z tego co wiem obraźliwym skrótem jest Man Utd., też nie wiem czemu tak jest. Jeśli mógłbyś mi powiedzieć będę wdzięczny ????
 
arquisek 7,4K

arquisek

Użytkownik
Manchester United - Manchester City
Spotkanie elektryzujące i ciężko w takich meczach coś trafić optymalnego. obie drużyny w wysokiej formie, grają widowiskowo. City nafaszerowane gwiazdami mam nadzieję, że coś ugra. Mądrym typem będzie postawienie, że obie ekipy strzelą golą i nie wyobrażam sobie innej opcji, ale to tylko moje zdanie, co Wy na to?
Mój typ: Obie strzelą? Tak @ 1,65
 
kuchcik 4,6K

kuchcik

Użytkownik
Typy na sucho bez zbędnego pisania, bo raczej wątpię, by analizy w jakiejkolwiek formie dodały kolejnego kopa biegaczom.
M Evra yellow @4,00
M Anderson yellow @4,00
M Richards yellow @3,50
 
Otrzymane punkty reputacji: +1
Status
Zamknięty.
Do góry Bottom