>>>BETFAN - TRIUMF BONUSA NAD BOOSTEM <<<<
>>> BETCLIC - ZAKŁAD BEZ RYZYKA DO 50 ZŁ + GRA BEZ PODATKU!<<<
>>> FUKSIARZ - ZERO RYZYKA 100% DO 50 ZŁ. ZWROT W GOTÓWCE!<<<

Greyhound UK - Zakłady LAY - FuriousZen

furiouszen 248

furiouszen

Użytkownik
Witam serdecznie,
W tym temacie poruszę już wcześniej zapowiadany przeze mnie wątek, który analizuję pośrednio (trochę symulacji, trochę na papierze) czyli zakłady LAY w wyścigach psów na giełdzie Betfair. Nie do końca wiedziałem gdzie otworzyć temat, lecz ten dział wydał się chyba do tego najlepszy. Krótkie FAQ do tematu poniżej.
O czym? Wyścigi psów. W Anglii jest to dosyć popularna dyscyplina sportowa, gdzie na starcie z reguły staje 6 psów, wyjątkiem są niektóre biegi w Towcester z ośmioma klatkami startowymi. Biegi są od godziny 10 rano, aż do 22:30 w nocy, więc praktycznie w każdym czasie można znaleźć coś dla siebie. Jak łatwo można się domyślić celem psa jest wygranie biegu czyli dobiegnięcie jako pierwszy na metę. W systemie LAY chodzi o wytypowanie psa, który NIE WYGRA biegu.
Skąd pomysł? Idea narodziła się wraz z tym forum, czyli dosyć niedawno. Powiem szczerze, że giełdowy weteran ze mnie żaden, natomiast psi typer już znacznie bardziej pasuje do mojej osoby, więc nie będę kombinował ze scalpingiem itp. gdyż wg mnie jest to nieco ryzykowne przedsięwzięcie jak na moje doświadczenie i poziom z Betfair.
Jak grać? Sam zadaje sobie to pytanie. Najprostszym sposobem na jaki wpadłem jest granie stawką płaską. Póki co przerzuciłem się z papieru do rzeczywistości więc będzie to 2.00 funty - płaska stawka. Teoretycznie zysk zawsze będzie wynosił 100%, więc wygrana to 4.00. W przypadku przegranej liabilty, czyli zobowiązanie jest zależne od kursy po jakim zagrałem, postaram się nie grać wyżej niż 6/1, czyli 7.00.
Jaki cel? Oczywiście zrobić greena. Tabelka w Excelu, która jasno pokazuje mój cel (kurs u góry, skuteczność po lewej stronie): http://postimg.org/image/c2sru694x/
O mnie? Wyścigi psów to po prostu moje hobby. Od kiedy zawitałem do Anglii raziło mnie od początku jak wiele naziemnych bukmacherów znajduję się w tym kraju. Na każdym rogu Ladbrokes, Coral czy William Hill, więc często gdzieś po drodze nadarzyły się okazje by obserwować biegi na żywo na dużych telewizorach i zarazem dla podwyższenia emocji coś obstawić. Niestety wyścigi konne cieszą się znacznie większą popularnością, lecz jakoś nie mam do nich szczęścia i wydaje się to jak dla mnie przynajmniej nieco trudniejsze do wytypowania. Więc pozostałem przy psach i tak już długi czas z tygodnia na tydzień zaglądam na karty i potrafię coś wytypować.

Zapisy biegów, stawki oraz komentarz z bilansem po wszystkich zakończonych wyścigach.
PRZYKŁAD!
DATA: 06.01.2016
STAWKA: 2.00
  • Romford 18:28 - trap 4. Droopys Scolari ⛔ 4.00 (liability @2.00)
  • Kinsley 19:22 - trap 6. Jaytee Jaxx ✅ 2.00
  • Romford 19:48 - trap 1. Avalon Lunch NO BET (z powodu: pogody, kursu lub rezerwy)
  • Kinsley 20:02 - trap 2. Swift Gonzalez ✅ 2.00

+ Komentarz do biegów.
+ Yield, skuteczność oraz bilans ogólny.

Zapraszam do obserwacji tematu i podzielenia się opiniami, dodając komentarze z radami, pytaniami bądź po prostu napisaniem coś od siebie. Każdy post w tym temacie będzie mile widziany. ????
 
furiouszen 248

furiouszen

Użytkownik
Dzięki Szmytyfyry. Skromnie mówiąc byłeś moim forumowym wzorem by ten temat założyć ponieważ obserwowałem twój temat z zakładami LAY w wyścigach konnych, więc jest to dla mnie swego rodzaju zaszczyt, że jako pierwszy się zainteresowałeś tym tematem i powiem szczerze, że na to stawiałem - taka intuicja typera... ????
Swoją drogą jak jeszcze mieszkałem w Birmingham to byłem na torze w Perry Barr trzy razy, a jak zamieszkałem w Londynie to nie byłem, a szkoda bo są 4 tory w tym mieście. Warto się przejść, jakoś nie myślałem nad tym wcześniej.
Co do tematu to dość bardzo ważna uwaga, że będę tylko typował psy, które są w pierwszej trójce faworytów, ponieważ kursy na tej giełdzie są bardzo niezrównoważone i kompletnie nie ma sensu grać liability z kursem 8.0 i wyżej, gdyż musiałbym sporo nadrobić, a zawsze może być jakaś nieoczekiwana wpadka dlatego też będę obserwował rynki i starał się grać tak jak zakładałem nie wyżej niż 7.0 zobowiązania w roli bukmachera.
Co do typów na dziś. Pojawią się na Sunderland na pewno za chwilę, póki co jeszcze dopracowuje szczegóły i będę wstawiał propozycję na dziś. Rozpogodziło się, patrzyłem na pogodę w Sunderland i świeci słońce, więc tor przemoknięty aczkolwiek wysycha i raczej bez niespodzianek mam nadzieję w dniu dzisiejszym.
EDIT: Niestety po rejestracji w Betfair i wysłaniu zdjęć dokumentów potrzebują zdjęcie wyciągu bankowego, którego nie mam przy sobie, a żeby wydrukować w banku statement nie wyrobię się w czasie, więc zacznę od jutra, a dziś zrobię dzień testowy i prezentację jak mniej więcej by to wyglądało.
 
furiouszen 248

furiouszen

Użytkownik
TYPY TESTOWE (czas angielski, w Polsce +1h)* SUNDERLAND 01.03.2016

14/57 - trap 6. Ryecroft Jonah - 6. miejsce (LAY 7.0) ✅ 2.00
15/17 - trap 5. Havana Blonde - 1. miejsce (LAY 3.80) ⛔ 5.60
15/38 - trap 6. Coppice Amy - 4. miejsce (LAY 6.80) ✅ 2.00
16/18 - trap 2. Murlough Sky - 3. miejsce (LAY: 5.20) ✅ 2.00
16/37 - trap 4. Geneva Oscar - 2. miejsce (LAY: 8.00) ✅ 2.00
18/04 - trap 4. Liffeyside Bolt - 3. miejsce (LAY: 3.10) ✅ 2.00
18/18 - trap 1. Athboy Flyer - 4. miejsce (LAY: 3.80) ✅ 2.00
*powód wymieniony wyżej w poście, taki typ treningowy przed jutrem nie liczony w statystykach, gdyż nie miałem opcji zagrania zakładu
 
furiouszen 248

furiouszen

Użytkownik
Dzięki Szmytyfyry. Powiem szczerze, że trochę zły przykład pokazałeś, gdyż widać tam faworyta i faworyta drugiego stopnia, a cała reszta skacze po kursach 7.0 lub wyżej.
Obserwowałem również biegi w Nottingham i właśnie było sporo niewiadomych idealnych do scalpingu.
Dobry wczorajszym przykładem był m.in. Coppice Amy, który był wystawiany jako faworyt coś koło kursu 3.50, a skończyłem na LAY 6.80. Znacznie lepiej prezentowały się dwa ostatnie biegi, których kursy spadły tak jak powinny i udało się zamknąć z niedużym plusem lecz tak jak pisałem wcześniej, nie biorę tego w statystyki. Typy testowe, również te dzisiejsze.
YARMOUTH / SWINDON
DATA: 02.03.2016
CZAS: UK, Polska (+1 godzina)
19/22 - trap 3. Lewdin Mary ✅ 2.00
19/53 - trap 6. Thats What I Do ✅ 2.00
20/24 - trap 2. Bigwood Mike ⛔ 7.00
20/57 - trap 4. Globabl Night ✅ 2.00
21/12 - trap 5. Millbank Joy ✅ 2.00
20/52 - trap 5. Beccas Rose (SWINDON) ⛔ 4.20
POSUMOWANIE TESTÓW:
DATA: 01.02.2016
TYPY: 6/7
ZYSK: ✅ 6.40
DATA: 02.02.2016
TYPY: 4/6
ZYSK: ⛔ 3.20

Komentarz:
Pomimo, że testy wyszły na plus tak jak się spodziewałem to bardzo nie spodobał mi się ten test na żywo w przypadku Bigwood Mike, gdzie kursy nie spadły tak jak oczekiwałem. Chcąc, nie chcąc niestety nie da się przewidzieć kursów, gdyż sporo spadają na początku, a później wzorują się na pozostałych innych bukmacherach Bet365 i całej reszcie.
Wniosek: Wpadłem więc na pomysł by, nie ryzykować całości z zakładów LAY w zobowiązaniu, a grając znacznie bezpieczniej zakłady BACK na pierwszą trójkę faworytów, gdyż grając przy mojej stawce 2.00 często jak napisał Szmytyfyry rynek jest martwy przez co łatwo wyłapać kurs np. 5.0, a kurs na niego jest w granicach 3.50 - 4.00 i w kilka minut schodzi do tej ceny właśnie co daje sporo ticków...
Oczywiście analizując psy można przewidzieć zachowanie ludu i samemu wytypować bukmacherskiego faworyta i wspomagać się kursami ze stron na kilka minut przed biegiem jak przebiegają rynki.
BTW Zna ktoś dobry program z wersją trial, który płynnie chodzi na rynkach psów? Szmytyfyry, a z jakiego Ty programu korzystasz?
EDIT: TEMAT ZAWIESZONY DO CZASU REAKTYWACJI.
 
J 0

jakutnik90

Użytkownik
Dzień dobry,
Bardzo fajny temat jak i fajna sprawa cały ten Greyhound, ale do rzeczy:
Jakiś czas temu puściłem zakład LAY na faworyta, za 2e, z konta zdjeli mi coś około 8e (wtedy za zwyciestwo innego psa niż ten którego obstawiłem miałem dostać 2e),
Wyścig się odbył, wygrał inny pies niż obstawiony przeze mnie,
Zwrócili mi stawke (payout - 8e)
Ale nie dostałem tych 2e jako &quot;łup&quot; za dobry typ, wiadomo dlaczego?
i pytanko następne,
gdy mam wyścig LAY na faworyta
3.55 - Backer&#39;s stake 2 - payout 7.10,
a gdy zmienie z payout na liability z 7.10 zmienia się na 5.10,
wytłumaczysz mi tą zasadę?
Serdeczne dzięki ????
 
J 0

jakutnik90

Użytkownik
@marok
Dzięki za odpowiedź,
a lepiej grać payout czy liability? i czy wogole jest mozliwe że po zakładzie który tak naprawde nie przegrałem, nie zarobilem żadnej kaski?
Pozdrawiam!
 
M 65,5K

marok

Użytkownik
&quot;jakutnik90&quot; nie jest możliwe abyś za wygrany zakład nie dostał kasy (mi się tak nie zdarzyło), musiałeś coś źle zapamiętać ????
lepiej grać lay czy back? nie da się na takie pytanie prosto odpowiedzieć, grając lay masz teoretycznie większą szansę na wygraną ale przy wysokich kursach duże zobowiązanie, niski kurs back oznacza dużego faworyta ale ewentualna wygrana niska ????
sam to musisz rozstrzygnąć zależnie od układu sił w stawce i wysokości kursów ????
 
J 0

jakutnik90

Użytkownik
Dzięki, sorry że tutaj, ale nie moge jeszcze PW pisać, a warto się sugerować podpowiedziami pod lista z kursami? tam najczęściej piszą o faworycie biegu i czy są jakieś strony ze statystykami?
Pozdrawiam
 
furiouszen 248

furiouszen

Użytkownik
Sorry, kompletnie zaniedbałem ten temat i nie ustawiłem subskrycji, więc zawieszając go nie zwróciłem na niego uwagi.
Tak jak kolega jakutnik90 napisał, jest niemożliwe byś nie odebrał wygranej. To tak jak stawiając u buka zwróciliby Ci pieniądze bez wygranej, nonsens jeśli zakład odbył się prawidłowo, więc gwarantuję Ci, że Betfair jest wypłacalny w 100%.
Stron o tematyce psów jest niestety niewiele, ten sport jest bardzo niszowy i wyścigi konne biją kilkakrotnie popularnością nie tylko w Anglii wyścigi psów. Rynki są otwarte na kilka minut przed zamknięciem, co niestety wymaga czasu i poświęcenia by obserwować każdy bieg na kilka minut przed startem i złapać najlepszy kurs, bez względu na rodzaj zakładu (back/lay).
Strony o tematyce psów:
http://www.racingpost.com/greyhounds/card.sd - karty z przewidywanymi kursami
http://www.sportinglife.com/greyhounds - opinie, porady, komentarze etc.
http://form.greyhounds.betfair.com/racingform - forma + karty (słabo wykonane, nie polecam)
http://sports.williamhill.com/bet/en-gb/betting/y/8/Greyhounds.html - plus za &quot;predictor&quot;
http://www.bagsracing.com/greyhoundform.html - pełna opcja terminarzu/kart
http://www.greyhound-data.com/ - bardzo dobra baza danych
http://greyhoundstats.co.uk/track_stats.php - statystyki z torów
Można sugerować się tymi wskazówkami, choć one są bardziej dla nowicjuszy bądź dziadków, którzy siedzą w bukach i walą wszystko wg gazetki Racing Post, co nie zmienia faktu, że porady te piszą eksperci, choć każdy je ogląda bo warto, a nawet trzeba tam zajrzeć. Twoim zadaniem jest przewidzieć który typ nie wejdzie i ustawić swój scenariusz biegu. Mimo wszystko zawsze zrób własną analizę, jakie jest value (czyli czy się opłaca po takim kursie) itd. Z czasem zacznie Ci to przychodzić na pierwszy rzut oka, zaczniesz zauważać jak psy biegają i na jakich torach, później dojdziesz do momentu, gdzie już zaświeci Ci nawet, że pogoda czy waga psa ma znaczenie ;)
Na pytanie czy lepiej jest grać back czy lay niestety nie mam odpowiedzi. Prawdopodobnie będę udzielał się wkrótce jednocześnie w obu tematach, więc mogę Cię zaprosić do obserwacji. Przy okazji prowadzę temat z BACK tutaj: http://forum.bukmacherskie.com/f35/greyhounds-furiouszen-typy-dnia-129471-2.html
EDIT: Ostatnie o czym zapomniałem. Ogólnie zaleca się grać na Betfair nie opcją pay out, a liability. Nie wiem dlaczego, ale krąży taka powszechna opinia żeby grać liability. Nie znam się na Betfair, prawdopodobnie tyle co Ty.
 
Do góry Bottom