>>>BETFAN - TRIUMF BONUSA NAD BOOSTEM <<<<
>>> BETCLIC - ZAKŁAD BEZ RYZYKA DO 50 ZŁ + GRA BEZ PODATKU!<<<
>>> FUKSIARZ - ZERO RYZYKA 100% DO 50 ZŁ. ZWROT W GOTÓWCE!<<<

Granie back i lay na to samo zdarzenie - pytanie

J 35

janusz00001

Użytkownik
Mam takie pytanie: Są podane jakies kursy na back i na lay dosyć zbliżone do siebie. Biore najpierw ten na back i troche go sobie podwyższam i stawiam jakąś kwote. Następnie biorę na lay i go obniżam i stawiam jakąś kwote ( kurs na back jest wyższy bo inaczej nie zaakceptuje zakładów). Stawki dobrałem tak, ze przy kazdym zdarzeniu po lewej stronie mam na zielono jakąś kwote czyli zysk - jest ona mała. I teraz moje pytanie Co robie źle lub co musi się stać żeby ten zysk osiągnąć ? Czy ktoś bedzie musiał kupić ode mnie ten lay czy jak ? Dodam ze kwoty które dobrałem mieszczą sie w tych pod kursem.
 
M 27,2K

madangelo

Forum VIP
Przede wszystkim używaj opcji Szukaj na forum. Jest specjalny dział poświęcony tradingowy natomiast ten dział służy do pytań/opini o buku.

Zapoznaj sie najpierw z podstawimy zasadami link na jakich funkcjonuje giełda betfair to rozwieje wiele prostych podstawowych pytań.

Podwyższając back ponad to co jest aktualnie oferowane dobierając stawkę i akceptując nie grasz jeszcze tego zakładu tylko kurs wraz z kwotą za jaką byś go chciał zagrać trafia do &quot;koszuka&quot; lay i ktoś musi się założyć w drugą stronę co Ty po oferowanym kursie, wtedy zakład zostanie przyjęty. Tak jakbyś chciał sobie po prostu podwyższyć kurs po jakim chcesz zagrać. Lay działa na tej samej zasadzie tylko że tutaj obniżasz kurs. Przed wydarzeniami są ruchy kursów i potrafiąc przewidzieć zachowanie rynku można kupic lay i po wzrostach sprzedać wyżej back wtedy właśnie bedzie ten zielony zysk niezależnie od wyniku.
 
J 35

janusz00001

Użytkownik
Ok dzięki, już sie zapoznałem i wiem jak to funkcjonuje. Ale jeszcze jedno pytanie, bo widzę że można tam stawiać minimum 4$. Wziąłem lay po kursie 2.3 za 5$, a ktoś kupił tylko za 1,06$, jak to możliwe że kupił za tak małą stawke ? W jaki sposób mogę stawiać kwoty mniejsze od tych 4$ ?
 
M 27,2K

madangelo

Forum VIP
Hmm jeśli chodzi o lay(nie wygra) to pamiętaj że to się liczy inaczej tzn nie wpisujesz stawki tylko wygraną a obok Ci pokazuje zobowiązanie, czyli lay po kursie @2,3 za 5$ to koszt 6,5$. Natomiast dla niskich kursów lay np @1,02 gdy chcesz wygrać 5$ to koszt będzie tylko 0,10$. Więc może ktoś własnie niskiego laya kupił.
Ogólnie minimalna stawka na bf to 2e ale istnieje możliwość grania za mniej (kiedyś istniała) nie wiem czy na forum jest to gdzies opisane, najprościej przegogluj sobie minimalna stawka betfair i bez problemu znajdziesz instrukcje jak to zrobić, ja osobiście gram za większe kwoty wiec w praktyce słabo wiem jak to funkcjonuje :p
 
P 30

pietrek721

Użytkownik
Jest możliwość postawienia za niższą stawkę za pomocą programów do betfair. Osobiście polecam Cymatica - bezpłatny i wszystko przejrzyste. Jednak dla nauki i wprowadzenia do gry na giełdzie sportowej polecam poczytać na własną rękę. Filmiki na YT też pomagają.
Pozdrawiam!
EDIT: Oczywiście w opisanej przez Ciebie sytuacji mogło się stać tak, że byłeś akurat w kolejce ustawiony w taki sposób, że ktoś chciał kupić za powiedzmy 11,06$, przed Tobą było w &quot;puli&quot; 10$, więc pierwsze zostało zabrane 10$, a 1,06$ poszło z Twojej stawki. Czysto hipotetycznie napisałem.
 
Do góry Bottom