>>>BETFAN - TRIUMF BONUSA NAD BOOSTEM <<<<
>>> BETCLIC - ZAKŁAD BEZ RYZYKA DO 50 ZŁ + GRA BEZ PODATKU!<<<
>>> FUKSIARZ - ZERO RYZYKA 100% DO 50 ZŁ. ZWROT W GOTÓWCE!<<<

Grand Prix Japonii 02-04.09.2009 (nr 15)

Status
Zamknięty.
snajper 322

snajper

Forum VIP
2009 FORMULA 1 FUJI TELEVISION JAPANESE GRAND PRIX


Piątek 28 października 2009
Trening 1 03:00 - 04:30
Trening 2 07:00 - 08:30

Sobota 29 października 2009
Trening 3 04:00 - 05:00
Kwalifikacje 07:00

Niedziela 30 października 2009
Wyścig 07:00


Info o torze:
Nazwa toru: Suzuka International Racing Course
Lokalizacja: Prefektura Mie, Japonia
Pierwsze Grand Prix: 1976
Długość toru: 5,807 km
Liczba okrążeń: 53
Całkowity dystans wyścigu: 307.573 km
Rekord toru: 1:31.540
Rekordzista toru: Kimi Raikkonen (McLaren)
Zwycięzca w sezonie 2008: Fernando Alonso (Renault)




Zapraszam do dyskusji i pisania analiz!!!
 
K 1,2K

kukla

Forum VIP
Ech i znów powtórne pisanie analizy. Nigdy nie nauczę się pisać najpierw w Wordzie :p

Toyota kombinuje! To może być tytuł.
Dużo złego dzieje się w tym zespole. Zrezygnował z nich Williams, sami twierdzą, że mają wielu chętnych na jednostkę napędową ale nikt tego nie potwierdza. Nie przedłużają kontraktów z zawodnikami. Wywalenie Jarno rozumiem ale Timo? Coś tu nie gra... albo rzeczywiście marzą o Kubicy (podkreślamy MARZĄ) albo nie stać ich na Glocka.
To tyle tytułem wstępu.
Dziś Glock nie pojechał w żadnym treningu a Toyota poinformowała , że jest chory. Wyścig jest w Japonii więc nie trudno się zorientować jakiej narodowości jest kierowca, który go zastąpił ;)
Kamui Kobayashi, bo o nim mowa, to według mnie, magnes na kibiców a co za tym idzie kasę. Nie ważne czy pojedzie w wyścigu czy nie - ważne, że jeździ w TOYOCIE! Trzeba przypomnieć o tym w Kraju Kwitnącej Wiśni.

(Już, już... zaraz będę przechodził do sedna :jezora ????
Parę dni temu ukzała się informacja, że Trulli jest chory, dziś pojechałw kwalifikacjach a grya nagle zmogła Glocka.
Albo w JApońskim zepsole panuje epidemia (chyba zarazili się ode mnie :| ) albo to tylko chwyt marketingowy.
Dlatego chcę wykorzystać naiwność Nordica już dzisiaj.
Po jutrzejszym treningu nie będzie mowy o takim kursie...


Jarno Trulli (Toyota) - Timo Glock (Toyota)
Tomek @ 2,55 Nordic
10/10! ⛔????



No 2 razy w ciągu jednego typowania zaiweszona przeglądarka :/
To już tym razem krótko bo mam dość:
Button - Trulli
1 @ 1.60 Nordic

Barichello - Nakajima
1 @ 1.35 Nordic


Dubel.
Czemu? Jenson nie może odpuścić i wyniki 1 treningu i brak udziału w drugim nic jeszcze nei znaczą. Jutro już przyciśnie i dojedzie przed Jarno - nie mam najmniejszych wątpliwości.
Rubens jest w takiej samej sytuacji... w parze jest ze ślepym samurajem. Japończyk do tej pory zaskakuje ale w kwalifikacjach będzie inaczej.
Chociażby dlatego, że rok temu jeździł słabo a nastawiony był równie bojowo.


Prócz tego typ ryzykowany - już na wyścig.
W ostatnich 3 latach średnio 5 kierowców nie kończy rywalizacji na Suzuce. W niedzielę, może być jeszcze gorzej przez deszcz... Deszcz, kóry stworzy bardoz trudne warunki. Młodzi, niedoświadczeni kierowcy będą mieli w nich najtrudniej więc:


Ile bolidów S. Toro Rosso zostanie sklasyfikowanych?
NO CAR @ 6.50 ✅✅✅
bwin
letko gramy ;)

i udanej piątkowej imprezy ????

snajper - napisz coś ciekawego to możesz jeszcze jutro przed wyścigiem skorzystam ????
 
D 0

domelinho1701

Użytkownik
Spotkanie: GP Japonii - kwalifikacje Head-to-Head Kovalainen/Heidfeld
Typ: Heikki Kovalainen (FIN/McLaren)
Kurs: 2,10
Bukmacher: bwin
Analiza:
Nie wiem dlaczego bukmacher bwin w pojedynku Kovalainena i Heidfeldem faworyzuje słabego Niemca. Przecież każdy interesujący się choć trochę wyścigami formuły 1 wie, że McLaren Mercedes Kovalainena jest w tym sezonie dużo szybszy niż bolid BMV Sauber Nicka Heidfelda. Heikki Kovalainen zdobył w tym sezonie 22 punkty do klasyfikacji generalnej, a Nick Heidfeld aż 10 oczek mniej. Poza tym Niemiec swoje punkty zdobył na początku sezonu,a ostatnio regularnie zawodzi. Heikki Kovalainen wręcz przeciwnie. W ostatnim wyścigu, który odbywał się w Singapurze Heikki Kovalainen dojechał 7 i zanotował dwa oczka. Nick Heidfeld nie ukonczył tamtego wyścigu. Na treningach przed GP Japonii również nie ma żadnego porównania między tymi zawodnikami. Heikki Kovalainen wygrał pierwszy trening, a w drugim już nie startował. Nick Heidfeld na pierwszym treningu był szesnasty ze stratą aż 2,621 sekundy do Kovalainena. W drugim treningu Nick Heidfeld był siedemnasty w gronie 17 startujących zawodników, czyli poprostu ostatni ze stratą niespełna 3 sekund do perwszego Adriana Sutila. Typ moim zdaniem bardzo pewny. Polecam wszystkim.
 
snajper 322

snajper

Forum VIP
Kto wygra kwalifikacje GP Japonii?

Typ: S. Vettel @ 3.50
betsafe​

Gdy zobaczylem ten kurs pomyslalem sobie, idealnie gram go. Japonia przywitala kierowcow mocnym deszczami. Kierowcy za duzo sobie nie pojezdzili podczas treningow. Jutro wedlug prognoz pogody o godz 6.00 naszego czasu ma przejsc nad torem ulewa. Kwalifikacje rozpoczna sie o godz 7.00, nawet jezeli nie bedzie juz padac to tor bedzie mokry co sprawia ze glownym faworytem bedzie zespol RBR, ktory znakomicie spisuje sie w takich warunkach. A młody Niemiec juz wyrasta nam na &quot;krola&quot; deszczu i mam nadzieje ze jutro to potwierdzi zdobywajac swoje 5 Pole Position. Nie ma co patrzec na treningi bo teamy glownie zbieraly informacje aby ustawic bolid na warunki deszczowe. Sam Vettel jest dobrej mysli i dobrze czuje sie na torze:

Sebastian Vettel
„W pierwszym treningu było zbyt sucho na w pełni deszczowe opony, a pod koniec także dla przejściówek, ale było także zbyt mokro dla slicków. Sądzę, że ogólnym problemem dzisiaj dla wszystkich zespołów był mała liczba opon deszczowych- czego się nie używało dzisiaj trzeba było pamiętać także o alokacji na resztę weekendu, dlatego tak mało jeżdżących bolidów widzieliśmy. W P2 na początku było pełno wody na torze, więc nikt nie chciał ryzykować i zrobić czegoś głupiego. Pod koniec sesji deszcz nieco osłabł, więc wyjechaliśmy żeby sprawdzić czy wszystko jest w porządku z bolidem. Tor daje sporo frajdy z jazdy, nawet na mokrej nawierzchni. Liczymy na lepsze warunki jutro, niemniej sądzę, że mamy konkurencyjny pakiet bez względu na pogodę.”

Typ moze nie jest jakos super pewny, ale bo takim kursie mozna zaryzykowac na zagranie troche wiecej niz normalnie ????
 
snajper 322

snajper

Forum VIP
Safety Car podczas wyscigu?
Typ: TAK @ 2.10
betsafe
Nie wiem czemu betsafe uparlo sie na takie wystawienie kursow, inni bukmacherzy maja na odwrot widocznie maja blad ale kto ich tam wie. Trzeba to wykorzystac. Dzis bylismy swiadkami bardzo dziwnych kwalifikacji. Na torze bylo sucho, slonecznie a kilka razy sedziowie byli zmuszani to wystawienia zołtych i czerwonych flag z powodu wypadania kierowcow z toru, ktorzy rozwalali sie na bandach. Najgorsza sytacja jest z Timo Glockiem ktory ma rozcieta noge i jego wystep stoi pod znakiem zapytania.
Sebastian Buemi i Jaime Alguersuari to mlodzi zawodnicy i takze mieli dzis kraksy. Wedlug Pana A. Borowczyka przyczyna tego moze byc nowo polozona nawierzchnia na tym odcinku gdzie dzis dochodzilo to utraty przyczepnosci. Ale ja widze tez inny powod. Poprostu niektorzy zawodnicy z powodu braku doswiadczenia na tym torze stad te wycieczki po za tor.
Wyscig moze byc loteryjny, spodziewane sa takze opady deszczu ktore powitaly kierwowco na piatkowych treningach. Takze podsumowujac, Safety Car na 99% bedzie uzyte w tym wyscigu, jak nie na kolizji na starcie to w pozniejszej fazie wyscigu. Ale miejmy nadzieje ze nikomu nic groznego sie nie stanie ????
Kubica - Heidfeld

Typ: Kubica @ 2.72
bwin

Wydawac sie moglo ze kwalifikacje byly po raz kolejny nieudane. Gdyby nie zolta flaga, moze by sie udalo wykrecic lepszy czas... a tym czasem okazuje sie ze Robert jest w znakomitej sytuacji na duza liczbe pkt, jezeli oczywiscie bolid na to pozwoli. Okazalo sie bowiem ze az 5 kierowcow dostalo kare za niedostosowanie sie do zółej flagi (Sutil, Barrichello, Button, Buemi oraz Alonso) Dzieki temu Robert wystartuje z 7pozycji a wazyc na starcie bedzie 686kg (deklarowana wartosc)
Jego partner z zespolu bedzie startowal z 4 miejsca (660kg) Istnieje duza szansa ze dzieki SC Robert moze duzo zyskac nie tylko na torze ale i w boksie. Jezeli wszystko sie zgra, nie powinnien miec problemow z pokonaniem Niemca, a Polak uwielbia tor Suzuka
 
robson-united 7,8K

robson-united

Użytkownik
Przyznam bez bicia że znowu mnie zmuszono napisac w tym dziale :-| No ale czynie swoja powinnośc.

@snajper Popieram zdecydowanie typ na Safety Car w wyścigu. Dzisiejsze kwale to w zasadzie dluższy czas przebiegały przy ściąganiu rozbitych bolidów z pobocza. W pierwszej chwili sądziłem że przez Buemiego ucierpi Robert i tak było, ale zweryfikowali wszystko sędziowie i jest sprawiedliwie. Piątkowe sesje treningowe to ulewa wręcz, na II treningu kierowcy tylko sporadyczni przekroczyli 10 pomiarowych okrążeń, bo w takich warunkach jest naprawde ciężko utrzymac bolid w torze, a że w Japonii lubi sobie popadac to SC jest prawdopodobny i to dośc bardzo. A w razie co zawsze można &quot;liczyc&quot; na któregoś z kierowców lub zamieszanie na pierwszym zakręcie gdy będzie brakowac przyczepności. Mimo że prosta jest długa to stawka raczej się nie rozciągnie zbytnio. Zatem ode mnie także propozycja :

Będzie Safety Car w wyścigu ? TAK @ 2,00 Betsafe


Skoro już napisałem tyle o przyczepności i stabilności to mam faworyta swojego do tego że nie dojedzie on w całości do mety. Nie trudno się domyślec że jest nim japoński samuraj :p Jak Borowczyk zaczął opowiadac dzisiaj przy kwalach o Algersuarim że przed 3 laty też miał jakiś wypadek, który spowodował jakis inny kierowca ze stawki F1 od razu wiedziałem że pewnie mowa o Kazukim hehe. Jakoś tej opinii o nim nie mogę sobie zmienic, ale nie ma też zbyt wielu podstaw do tego. Wczesniej jeszcze Piquet mógl się z nim równac, ale teraz go nie ma to trzeba liczyc na Nakajime. Może już na starcie jakiś incydent z Buemim ?! Wtedy przy okazji nie pogniewam się o SC :p

Kazuki Nakajima sklasyfikowany ? NIE @ 3,55 Expekt


I na sam koniec pojedynek Brawnów. Więcej daje szans Rubensowi. Szanse na majstra ma już malutkie ale życzę mu z całego serca by się udało zatem nie może byc innego typu w pojedynku obu kierowców jak win Rubensa;) Niby ruszają obok siebie w zasadzie, ale wierzę w Barrichello i już . Kurs także przystępny, a Button przeciez wcale jakoś rewalacyjnie nie jeździl ostatnimi czasy chyba że się myle.

Barrichello - Button(h2h-wyścig) Typ : 1 @ 1,65 Expekt

Ciekawe co miszcz snajper o tym sądzi ?
 
snajper 322

snajper

Forum VIP
@snajper Popieram zdecydowanie typ na Safety Car w wyścigu.
Będzie Safety Car w wyścigu ? TAK @ 2,00 Betsafe


Kazuki Nakajima sklasyfikowany ? NIE @ 3,55 Expekt

Barrichello - Button(h2h-wyścig) Typ : 1 @ 1,65 Expekt
Ciekawe co miszcz snajper o tym sądzi ?
Co ja sadze? Trudno sie nie zgodzic. Ale ciagle jeszcze nie wierze w te betsafe. Rano trzeba bedzie pilnowac kuponu zeby czasami go nie anulowali...
A na Nakajime to ja takze bede trzymal kciuki bo po co sie stresowac... niech szybko zrobi swoje i ksiegujemy ????
Wszyscy tak zachwycaja sie walka Rubensa z Jensonem ale nie zapominajmy tez o Sebastiane. Co prawda 25pkt to bardzo duzo i tylko matematyczne szanse... ale pokazal nam w tamtym sezonie Massa ze mozna :!:
Jest ogromna szansa ze Brawny moga nie zdobyc pkt a Vettel siegnie po pelna pule jezeli bedzie zimno i deszczowo.
Jednak licze ze Rubens odrobi duzo pkt bo kto jak to ale zasluguje na ten tytul jak nikt inny :spokodfhgfh:
 
robson-united 7,8K

robson-united

Użytkownik
Co ja sadze? Trudno sie nie zgodzic. Ale ciagle jeszcze nie wierze w te betsafe. Rano trzeba bedzie pilnowac kuponu zeby czasami go nie anulowali...

A na Nakajime to ja takze bede trzymal kciuki bo po co sie stresowac... niech szybko zrobi swoje i ksiegujemy ????

Wszyscy tak zachwycaja sie walka Rubensa z Jensonem ale nie zapominajmy tez o Sebastiane. Co prawda 25pkt to bardzo duzo i tylko matematyczne szanse... ale pokazal nam w tamtym sezonie Massa ze mozna :!:
Jest ogromna szansa ze Brawny moga nie zdobyc pkt a Vettel siegnie po pelna pule jezeli bedzie zimno i deszczowo.
Jednak licze ze Rubens odrobi duzo pkt bo kto jak to ale zasluguje na ten tytul jak nikt inny :spokodfhgfh:
No jest jescze Sebastian, ale on już także nie ma silników zapasowych. CIężko będzie liczyc na brak punktów Button chociaż na to liczę. O ile mnie pamięc nie myli to z Massą to były niesamowite emocje, w zasadzie tytuł zawalił w SIngapurze gdy wyjechał z wężem od tankowania. Wtedy to naprawde się działo, nie zapomnimy tego długo. Dzisiaj sytuacja trochę inna. Red Bulle trochę miały słabiutki środek sezonu wtedy Vettel kilka razy nie dojechal i tam skońćzyła się jego nadzieja na miszcza moim zdaniem, za rok już może byc ciężej...
 
kokocz 292

kokocz

Użytkownik
Mecz: Formuła 1 - GP Japonii: N. Rosberg - K.Nakajima
Data: 4.10. 2009 7:00
Typ: 2
Kurs: 4.51
Bukmacher: Expekt
Analiza: Już o siódmej rano zacznie się wyścig formuły 1, tym razem nie nieprzewidywalnym i szybkim torze Suzuka w Japonii. Sam wyścig morze przybrać wiele scenariuszy, z czego bierze sie głeboko pod uwage mozliwosc opadów deszczu podczas wyscigu. Juz same kwalifikacje przebiegały bardzo nieprzewidywalnie i zakonczyły sie kraksami, m.in. Niemca Timo Glocka z teamu Toyoty. Ma złamaną noge i jego występ w bolidze w tym wyscigu stoi pod znakiem zapytania. Ja jednak wezme pod lupe innego Niemca - Niko Rosberga, który ściga sie w zespole Wiliamsa. Jeździł on nawet dobrze i w kwalifikacjach zajął 6 pozycję. Typ na to, że lepszym od niego ma sie okazac Nakajima moze dziwic, poniewaz ten kierowca rzadko co zajmuje punktowane miejsce, jednak teraz ma jakies szanse. Jeździł na ogół dobrze, a ostatnia pozycja w drugiej sesji kwalifikacyjnej to chyba jakis błąd przy pracy. Teraz ma szanse sie zrehabilitowac, jeździ u siebie, więc czemu nie? CO wiecej, ma najcięższy bolid w stawce, sam wyścig może przebiegac bardzo dziwnie, więc stawiam na Japończyka!
 
lexus 0

lexus

Użytkownik
niby pozycje jutrzejszego startu już są ustalone, ale dopiero rano potwierdzą to na 100%. pozycje będą zależeć od kolejności założenia kar.

patrząc na dzisiejsze kwalifikacje, mało prawdopodobne jest aby nie pojawił się SF. niby ma padać..

ciekawi mnie jak się zachowa Trulli, jego starty nie zawsze są dobre, a i auta podczas tego wyścigu nie jeżdżą tak jak powinny.

zapowiada się ciekawy wyścig, i aż warto wstać o 7 rano ????
 
K 1,2K

kukla

Forum VIP
Safety Car podczas wyscigu?​
Typ: TAK @ 2.10
betsafe

Kubica - Heidfeld

Typ: Kubica @ 2.72
bwin​
1.????
2.?

ten SC,rzeczywiście podejrzany... bo nawet wyjazd jutro może za nim być.
Mimo wszystko typ świetny, nawet po prawidłowym kursie.

Para Robert - Nick.
Nie wiem. Boję się tego typu bo widzę ostatnio spory postęp w jeździe Niemca. Może to dlatego, że kończy mu się kontrakt, może najzwyczajniej w świecie forma wróciła.
Jutro Robert - owszem dużo zyska gdy wyjedzie SC ale dużo też straci na początku. Ma przed sobą ciężkiego Rosberga a za sobą Sutila i Barichello - jestem pewien , że co najmniej jeden z nich (czyt. Rubens :p ) już na początku go wyprzedzi.
Kurs może i wart ryzyka ale dla mnei no bet


Przyznam bez bicia że znowu mnie zmuszono napisac w tym dziale :-| No ale czynie swoja powinnośc.

Kazuki Nakajima sklasyfikowany ? NIE @ 3,55 Expekt

Barrichello - Button(h2h-wyścig) Typ : 1 @ 1,65 Expekt

Kazuki to wiadomo, że faworyt ????
Chłopak potrafi przejechać szybkie okrążenia na tym torze... ale z psychiką mimo co raz większego doświadczenie u niego dalej przeciętnie więc jest wielkim kandydatem do wypadnięcia już na początku.
Zauważyłeś, że startuje koło Buemiego - i juz na początku może skasować jednego kierowcę STR
tutaj przypomnę swój typ:
Ile bolidów S. Toro Rosso zostanie sklasyfikowanych?
NO CAR @ 6.50 ✅✅✅
bwin
kurs dalej stoi - a ja cłąy czas twierdzę, że warto.


Co do pojedynku Rubens - Jenson to też wydaje się dość dobrym pomysłem... i argumentów można przytaczać wiele. Od walki o mistrzostwo, przez doświadczenie w jeździe w każdych warunkach kończąc na kolejności startowej (może powinienem od niej zacząć :jezora:? )





Teraz jeszcze coś ode mnie:

Czy Adrian Sutil (Force India) zdobędzie punkty w trakcie wyścigu?

Nie @ 1.50 bwin ✅✅✅

Adrian przesunięty o 5 pozycji... paliwa miał na walkę w kwalifikacjach a teraz ani jednego ani drugiego nie ma.
Jeśli nie będzie trzęsienia ziemi (choć pewnie będzie - mam nadzieję, że ewentualnie Niemiec będzie tym &quot;potrząsanym&quot; ???? ) to Sutil nie ma szans utrzymać się w 8.
Button, Rab i Kov z ciężkim bolidem nie powinni mieć z nim kłopotu.


Fernando Alonso - Romain Grosjean
1 @ 1.25 bwin ✅✅
kurs słaby... ale i tak o wiele większy niż zwykle. Komentować nie trzeba



Właściwie o mysłałem, jeszcze o czymś z grup na 365 ale chyba rezygnuje.
Idę leczyć grypę - może w końcu zasnę :jezora:
 
snajper 322

snajper

Forum VIP
Safety Car podczas wyscigu?
Typ: TAK @ 2.10 ✅
betsafe



Kubica - Heidfeld

Typ: Kubica @ 2.72 ⛔

bwin
#1
No bardzo spokojny wyscig ale najwazniejsze ze sie udalo na 10okr wyjechac. Szczerze to nie liczylem na sukces ????
#2
Strasznie nudny wyscig do momentu wyjazdu SC. Robert staral sie jak mogl ale sie nie udalo. Ma chlopak jednak pecha w tym sezonie. Gdyby udalo mi wyjechac przed Heidfeldem i Kimi to kto wie jak by sie to dalej potoczylo. No i SC mial wczesniej wyjechac wtedy taktyka byla by trafiona i typ pewnie tez ????

PS: Brawo kukla za typy ????
 
robson-united 7,8K

robson-united

Użytkownik
Będzie Safety Car w wyścigu ? TAK @ 2,00 Betsafe ✅
Kazuki Nakajima sklasyfikowany ? NIE @ 3,55 Expekt⛔


Barrichello - Button(h2h-wyścig) Typ : 1 @ 1,65 Expekt✅
2/3 czyli dobrze. Wyścigu przyznam nie widziałem bo mi się przysnęło ...
Ale dobrze zę walka o majstra trwac będzie nadal bo 14 i 15 pkt jak najbardziej do zniwelowania. Oby w Brazil teraz Button poza TOP8 a Rubens na 2msc a Vettel na 1msc i będzie dramaturgia w Abu Zabi czego sobie życzmy ;)
PS: Brawo kukla za typy ????
A mnie to już nie pochwali:cry:
snajper/ Ty to specjalne na gg dostaniesz ????
 
K 1,2K

kukla

Forum VIP
PS: Brawo kukla za typy ????
????

ale i tak weekend na ⛔ lekki


Wyniki dla mnei dość zaskakujące. Szczególnie postawa Trulliego, którego dobre wyniki przez cały weekend nie były przypadkiem.
Co teraz? Ano mam nadzieję, że to wykorzystam... Toyota wielokrotnie w tym sezonie zabierała mi pieniądze za tydzień trochę odbiorę.
Zamierzam grać przeciwko Trulliemu. Wszystko zależy od tego z kim go wystawią. Jeśli z Glockiem to spodziewać się jeszcze wyższych kursów na Niemca - i zamierzam to wykorzystać :jezora:


Teraz 2 tygodnie śledzenia ruchów transferowych ????
 
Status
Zamknięty.
Do góry Bottom