>>>BETFAN - BONUS 200% do 400 ZŁ <<<<
>>> BETCLIC - ZAKŁAD BEZ RYZYKA DO 50 ZŁ + GRA BEZ PODATKU!<<<
>>> FUKSIARZ - ZERO RYZYKA 100% DO 50 ZŁ. ZWROT W GOTÓWCE + 2 FREEBETY!<<<
Fortuna bonus

Grand Prix Hiszpanii 8-10.05.2009 (nr 5)

Status
Zamknięty.
snajper 322

snajper

Forum VIP
FORMULA 1 GRAN PREMIO DE ESPANA TELEFONICA 2009​

Piątek 8 maja 2009
Trening 1 10:00 - 11:30
Trening 2 14:00 - 15:30
Sobota 9 maja 2009
Trening 3 11:00 - 12:00
Kwalifikacje 14:00
Niedziela 10 maja 2009
Wyścig 14:00
Info o torze:
Długość toru - 4,655 km
Liczba okrążeń - 66
Dystans - 307.104 km
Rekord toru - 1:21.670 - K Raikkonen ( 2008 )
Zapraszam do dyskusji i pisania analiz!!!
 
wilu 9

wilu

Użytkownik
Zacznijmy od zapowiedzi:
BMW Sauber bez podwójnych dyfuzorów oraz KERS
Mario Theissen potwierdził, że jego zespół BMW Sauber nie będzie korzystał w Grand Prix Hiszpanii z podwójnego dyfuzora.
Niemiec nie chciał także ujawnić, kiedy rozwiązanie to może pojawić się w tegorocznym bolidzie F1.09, ale nieoficjalnie mówi się o możliwości wprowadzenia go na GP Monako. „Specyfikacja pakietu aerodynamicznego na tor w Barcelonie była opracowywana od dłuższego czasu” – powiedział Theissen.
„W związku z tym wprowadzony w pośpiechu dwupoziomowy dyfuzor nie przyniósłby nam żadnych korzyści. Nie mamy też wyznaczonego konkretnego limitu czasowego na wprowadzenie takiego rozwiązania do naszego samochodu. Tym niemniej będziemy mieli znaczące usprawnienia w Barcelonie, od przedniego do tylnego skrzydła, wliczając w to także boczne wloty powietrza – będą poprawki w każdym detalu”.
Theissen dodaje, że zespół musi zmienić swoje cele w kwestii tegorocznych osiągów po tym, jak w czterech dotychczasowych wyścigach tylko raz samochód BMW finiszował na punktowanej pozycji, a zamierzali walczyć o mistrzostwo. „Odsunęliśmy na bok nasze cele na ten sezon, które wyznaczyliśmy sobie w zimie” – powiedział. „Nie możemy w tym momencie wygrywać wyścigów, a więc cele uległy zmianie. Nie zaakceptujemy jednak obecnej sytuacji. Przyspieszymy, a potem zobaczymy, gdzie ukończymy ten sezon, ale z pewnością się nie poddamy”.
Źródło: http://www.f1wm.pl
 
igorini 12

igorini

Użytkownik
Zobaczymy, zobaczymy. Osobiście liczę na przełamanie BMW, coś musieli wyknuć z tym pakietem aero. Oby zaczęli zdobywać wkońcu punkty, bo jeśli nie, to będe niestety śmiał się po każdym powyścigowym wywiadzie z udziałem Roberta i jego ironicznych wypowiedzi ????

Kto wygra? Zobaczymy jak niezawodność bolidów Browna, ciężko wytypować faworyta, jak wiemy, wszyscy mają na pokładzie pewne nowinki techniczne. Piątki odsłonią rąbka tajemnic.
 
wilu 9

wilu

Użytkownik
Dla mnie te GP to wielka nie wiadomo. Praktycznie każdy team przygotowuje jakieś zmiany. Więc na pewno do kwalifikacji nic nie zatypuje dopiero po kwalach będzie można czegoś szukać.
Co do BMW to postawie raczej przeciw nim bo nie wróże im nic dobrego. Start bez podwójnych dyfuzorów oraz KERS świadczy o tym że mają z tym jakeiś problemy. Tak szumnie Mario zapowiadał ze w hiszpani zobaczymy całkeim nowy bolid tymczasem bedzie to tylko nowe aero co do którego jakoś przekonany nie jestem ale pożyjemy zobaczymy ;) Na razie to tylko moje przeczucie.
Dziś portale internetowe podąły informację że Robert Kubica zakupił Skodę Fabię WRC, czyżby przeczuwał to co ja?? :jezora:
Edit
Jak podaje serwis autoklub.pl Ferrari wystartuje w GP Hiszpanii z KERS dodatkowo bolidy włoskiej stajni będą wyposażone w nowe przednie i tylne skrzydło oraz podwójny dyfuzor.
 
snajper 322

snajper

Forum VIP
Prosze Was, nie wklejacie linkow od onetu czy wp. Najlepiej polegac na serwisach, ktore znaja sie na F1 np formula1.pl czy f1.pl
 
wilu 9

wilu

Użytkownik
snajper 322

snajper

Forum VIP
Rosberg - Nakajima
Typ: Nakajima @ 5.00
unibet
Juz od dawna mialem ochote zagrac na Japonczyka. Jak wiadomo Niemiec to krol treningow, w Hiszpani udalo mu sie co prawda wygrac II trening ale jakos mnie nie przekonuje na tym torze. Nakajima o dziwo jest bardzo blisko niego, ba nawet lepszy. Zreszta Niemiec wczoraj powiedzial: &quot;Zdecydowanie nie. Powinniście ignorować pozycje z piątku. To wynik tego, że mieliśmy mniej paliwa od innych. To sposób przygotowania się do weekendu.&quot; Kazuki natomiast bo sesjach treningowych byl zadowolony ze swojej jazdy. B. dobrze czuje sie na miekkich oponach wiec mozemy sie spodziewac ze jego czasy beda lepsze od Niemca. Pokazal nam to podczas I i III treningu i oby tak bylo w kwalifikacjach.
Wedlug mnie smialo mozna zaryzkowac taki typ po ladnym kursie
 
wilu 9

wilu

Użytkownik
uff co za emocje w kwalach. Button zwycięstwo rzutem na taśmę a już godziłem się z przegranym kuponem. Robert w końcu przyzwoicie chociaż to nie to co rok temu, ale przypuszczam ze jedzie mocno dotankowanym bolidem. Zastanawia mnie tylko co się stało z Kimi, bo jeśli to znowu błąd strategów Ferrari to śmiech na sali, żeby taki team popełniał 2 identyczne błędy w jednym sezonie.
Massa widać że pomimo cięższego bolidu niz kimi czuje sie w nim bardzo dobrze i jutro moze być grożny ale według mnie nie powalczy o podium. Para Brawn GP i do tego para Red bull to oni powalczą jutro o zwycięstwo i uzupełnienie podium.
 
kml 4

kml

Użytkownik
A więc tak,na jutrzejszy wyścig(wszystko bwin) :
Head-to-Head Bourdais/Buemi (combinable)
Typ: Sebastien Buemi (SUI/S. Toro Rosso)
: 1,6

W H2H(jeśli chodzi o wyścigi) tych zawodników jest remis,2:2.Jednak gdy spojrzymy na rywalizacje w kwalifikacjach jest 4:1 do dla Buemiego.To tyle ze statystyk.Jeśli chodzi o umiejętności,to Buemi jest dużo lepszy Francuz,mimo iż to tegoroczny debiutant i wyścig o GP Barcelony będzie jego dopiero piątym startem w F1.Dlatego w tym wyścigu powinien potwierdzić to,że zespół dobrze zrobił stawiając na niego,mając do wyboru jeszcze innego kierowce,z dużo większym stażem(Sato).Jendak mam pewne obawy,czy bolid Szwajcara nie ma jakiejś wady po tym wypadnięciu z toru podczas Q2.Ale skoro dał rade jeszcze pojechać dalej w kwalifikacjach,to bądźmy dobrej myśli i trzymajmy kciuki jutro za Szwajcara ????
Head-to-Head Hamilton/Kovalainen (kombinacyjny zakład)
Typ: Lewis Hamilton (GBR/McLaren)
1,15

Krótko i na temat.Lewis rusza z 14.pola,Fin z 18.Co tu dużo mówić,Hamilton powinien awansować troche do przodu,za to Fin niekoniecznie,widać że McLaren słabo się tutaj prezentuje,a Fin już w ogóle nie czuje bolidu,w dodatku miał jakieś kłopoty techniczne.

GP Hiszpanii - wyścig
Head-to-Head Raikkonen/Massa (kombinacyjny zakład)Typ: Felipe Massa (BRA/Ferrari)
1.15

Tutaj także krótko będzie ???? Massa rusza do wyścigu z 4.pola,Kimmi po fatalnym błędzie(zresztą już nie pierwszym takim,przedtem to Massa padł jego ofiarą) zespołu nie wyszedł z Q3 ostatecznie zajmując dopiero,odlęgła 17.pozycję.Ten wyścig,to raczej koniec kłopotów Massy.To najlepszy moment by przełamać pecha i zdobyć pierwsze w tym sezonie pkt,a może i nawet podium.Będzie ciężko,ale tak czy tak,Fina powinien pokonać.



GP Hiszpanii - wyścig
Head-to-Head Rosberg/Nakajima (kombinacyjny zakład)Typ: Nico Rosberg (GER/Williams)
1.18

Niemiec dużo lepiej radzi sobie niż kolega z zespołu.Rosberg zyskał w tym sezonie,miano &quot;króla treningów&quot;.Wygrał w tym sezonie wiele sesji treningowych,ale nie przekłada się to na dobre wyniki w wyścigu.Ale myślę,że zajmie miejsce przed Japończykiem.

GP Hiszpanii - wyścig
Head-to-Head Vettel/Webber (combinable)Typ: Sebastian Vettel (GER/Red Bull)
1.18

Niemiec w wyborowej formie,auto także znakomite.Vettel zapowiedział,że zamierza walczyć o tytuł mistrza świata.Napewno stoczy z Buttonem fascynujące pojedynki,być może wszystko się rozstrzygnie w box&#39;ach,kto wie.Ale wydaje się,że w tym sezonie zepsół postawi wszystko na Vettela,który jest dużym talentem i może przynieść zespołowi dużo pkt w tym roku.Dlatego Webbera powinien pokonać,tym bardziej że Australijczyk będzie zajęty walką z kierowcami Toyoty.
Ako : 2,95 7,5/10
A to pozostałe typy :
How many Force India cars will classify? Typ : 0 6,25
Bardzo ciekawy zakład,można spróbować lekko,przy odrobinie szczęścia może wejdzie ????
Ile aut zostanie sklasyfikowanych? Typ : Więcej niż 15,5 1,65
Mimo wcześniejszych pogłosek o przewidywanych opadach deszczu podczas wyścigu,wydaje mi się,że takowych nie powinno być.Sprawdzałem pogodę dla Barcelony na jutro i ma być 20 stopni i słoneczna pogoda,więc raczej nie powinno być wielu wypadnięć,tym bardziej że szerokie pobocza są,więc szanse na wyratowanie po wypadnięciu rosną ????
 
kuuba 28

kuuba

Użytkownik
Wagi bolidów wg. kolejności startowej:
1. Jenson Button, Brawn GP, 646kg
2. Sebastian Vettel, Red Bull, 651.5
3. Rubens Barrichello, Brawn GP, 649.5
4. Felipe Massa, Ferrari, 655
5. Mark Webber, Red Bull, 651.5
6. Timo Glock, Toyota, 646.5
7. Jarno Trulli, Toyota, 655.5
8. Fernando Alonso, Renault, 645
9. Nico Rosberg, Williams, 668
10. Robert Kubica, BMW Sauber, 660
---------------------------------------
11. Kazuki Nakajima, Williams, 676.6
12. Nelson Piquet, Renault, 677.4
13. Nick Heidfeld, BMW Sauber, 676.3
14. Lewis Hamilton, McLaren, 683
15. Sebastien Buemi, Toro Rosso, 678
16. Kimi Raikkonen, Ferrari, 673
17. Sebastien Bourdais, Toro Rosso, 669
18. Heikki Kovalainen, McLaren, 657
19. Adrian Sutil, Force India, 675
20. Giancarlo Fisichella, Force India, 656
 
wilu 9

wilu

Użytkownik
A jednak słabszy czas Roberta w Q3 nie był spowodowany do tankowaniem paliwa a problemami z podsterownością
...&quot;W Q3 miałem dużą podsterowność od samego początku decydującego okrążenia. Było jasne, że coś jest nie tak i wróciłem do boksów. To rozczarowujące, że ten problem przeszkodził mi w wykorzystaniu pełnego potencjału samochodu”.
Oby jutro udało się to naprawić.
Edit
Jak przyznał sam Mario Thaisen to mechanicy popełnili błąd źle montując koła. Także myślę że Roberta będzie stać na lepsza pozycję.
Moje propozycje:
Robert Kubica (BMW Sauber) - Nick Heidfeld (BMW Sauber) Typ: 1 Kurs 1,40 Tobet
Jenson Button (Brawn GP) - Rubens Barrichello (Brawn GP) Typ:1 Kurs 1,30 Tobet
Sebastien Bourdais (Toro Rosso) - Sebastien Buemi (Toro Rosso) Typ:2 Kurs 1,55 Tobet
Dwa pierwsze typy no to za bardzo nie ma co pisać. Nick w nowym bolidzie nie radzi sobie najlepiej, Robert wręcz przeciwnie. Co do Buttona no to powinien spokojnie utrzymać się przed swoim kolegą z zespołu o ile coś nieprzewidzianego się nie przydarzy.
Ostatni typ trochę bardziej ryzykowny, ale Buemi jakoś bardziej mi sie podoba i sądze że powinien być przed kolegą z zespołu
 
jemjogurt 52

jemjogurt

Użytkownik
k@m!l grasz na potecjalnych faworytow po kursie 1.15 - jednak czy sie to oplaca? zauwaz ze wystarczy ze ktorys z kierowcow wypadnie i co wtedy? kupon legnie przez 1.1 ? lepiej takich kursow nie grac zwlaszcza w sportach motorowych ????
odemnie patrzac na wage bolidow -massa najciezszy z sprzodu, rosberg z drugiej piatki :]
mozna cos na nich pograc - no chyba ze rosberg spali sie jak zawsze :]
 
J 3,9K

jacques

Forum VIP
Felipe Massa - Rubens Barrichello 1 1.90 ^ Mark Webber - Timo Glock 1 1.60
A ja gram coś takiego. Ferrari wydaje się być wreszcie bardzo szybkie. Czy najszybsze ? Chyba jeszcze nie ale napewno konkurencyjne względem Brawn GP, Red Bulla czy Toyoty. Na tym torze nie da się wyprzedzać, więc liczę na to że taktyka Ferrari które ma więcej paliwa o 3 okrążenia od Rubensa okaże się trafna. Zwłaszcza że w bolidzie Ferrari zainstalowany jest KERS co powinno mu ułatwić wyprzedzanie tuż po starcie. Przy dobrym wietrze Massa będzie przed Rubensem już za 1 zakrętem i mając więcej paliwa i porównywalny samochód powinien dowieźć lepszą pozycję. Webber jest bardzo rozczarowany po kwalifikacjach i nie ma się co dziwić. W Q2 jeździł rewelacyjnie a wystartuje za obydwoma Brawnami, kolegą z zespołu i Massą. Glock ma też niezły weekend póki co ale jednak prezentuje się nieznacznie gorzej, ma gorszą pozycję i mniej paliwa. Stawiałbym tutaj na Australijczyka.
 
S 0

sonic

Użytkownik
W bet365 tradycyjnie już najciekawiej wyglądają zakłady na grupy. Szczególnie interesująca wydaje się grupa 3:
Raikkonen
Hamilton
Heidfeld
Kovalainen
I tutaj należy się zastanowić nad dwoma typami:
1. Albo postawić na to, że Raikkonen wygra grupę (kurs 2,75)
Dlaczego?
+ bolid Kimmiego jest odchudzony i jeździ szybciej
+ wynik z kwalifikacji nie oddaje tak naprawdę potencjału auta Fina. Popełniono błąd taktyczny, więc wydaje się pewne, że Raikkonen będzie o wiele szybszy niż pokazuje to pozycja startowa
+ Kimmi ma coś do udowodnienia, a osiągi bolidu znacznie się poprawiły, więc Barcelona jest najlepszą okazją na przełamanie się.
+ bolid zatankowany jest dużą ilością paliwa, więc o ile stratedzy Ferrari znowu czegoś nie wykombinują, to powinno być lepiej niż we wszystkich poprzednich wyścigach.
+ kto z konkurentów w tej grupie może zaszkodzić Kimmiemu? Heidfeld, który rozbił swój bolid na treningu? Kovalainen, który w Q1 pojechał beznadziejnie? A może Hamilton? Właśnie... Hamilton to drugi, konkurencyjny typ na tą grupę.
2. Hamilton wygra grupę (kurs 3,00)
Za Hamiltonem przemawia to, że
+Jest dotankowany pod korek, a taka strategia już nie jeden raz pozwoliła mu na zdobycz punktową nawet wtedy, gdy startował z końca stawki.
+Jedzie przed Kimmim, a między nimi jest Sebastian Buemi. Wiemy jakie są starty w tym sezonie - przednie skrzydła znacznie podniosły niebezpieczeństwo kolizji, a rozpoczynanie wyścigu z końcowych pozycji wiąże się ze sporym ryzykiem, dlatego Hamilton ma korzystniejszą pozycję niż Kimmi Raikkonen.
Nie biorę pod uwagę typu na Heidfelda, bo nie jestem przekonany co do jego umiejętności. Rozbity bolid na treningu na pewno nie pomaga zawodnikowi...
Typ na Kovalainena pozostawiam bez komentarza.
Jeszcze troszeczkę o torze - nie jest to dobry tor do wyprzedzania. Mówcie co chcecie, wiem, że zwolenników Hamiltona tutaj nie jest zbyt dużo, ja sam do nich nie należę, ale jedno trzeba przyznać - Lewis wyprzedzać potrafi, oj potrafi.
Ja, mimo wszystko postawię na jednym kuponie na Kimmiego, na drugim na Lewisa. Bezpieczniej.
 
jemjogurt 52

jemjogurt

Użytkownik
Z oferty fortuny dwa fajne zaklady:
Kubica 1-8 2.85

Kubica z 10 pozycji startuje i jezeli po raz kolejny nie przydarzy sie nic zlego na starcie powinien wyprzedzic dwoch zawodnikow. Alonso,Webber,Glock startuja o wiele lzejszymi samochodami i przy dobrym ukladzie pitstopow dla Roberta jest w stanie ich wyprzedzic.
Massa 1-6 1.75
Massa z 4 miejsca startuje wiec moze byc tylko lepiej patrzac po tym co Brazylijczyk wyprawial w weekend. Nie bede pisal o nim bo juz Jacques troche naskrobal ????
 
Status
Zamknięty.
Do góry Bottom