>>>BETFAN - TRIUMF BONUSA NAD BOOSTEM <<<<
>>> BETCLIC - ZAKŁAD BEZ RYZYKA DO 50 ZŁ + GRA BEZ PODATKU!<<<
>>> FUKSIARZ - ZERO RYZYKA 100% DO 50 ZŁ. ZWROT W GOTÓWCE!<<<

Grand Prix Belgii (wyscig nr 13) 7.09.08

Status
Zamknięty.
snajper 322

snajper

Forum VIP
No to ja zaczne, Typy na kwalifikacje

Kovalainen – Kubica ✅
Typ: Kovalainen
Kurs: 1.72

unibet


Musze niestety postawic przeciwko Polakowi. Robert jak i cale BMW fatalnie spisywalo sie podczas dwóch sesji treningowych. Inżynierowi Roberta nie potrafili znalez odpowiednich ustawien, co skutkowalo nerwowymi ruchami kierownicy aby utrzymac się na torze. Poleciały nawet ostre slowa w kierunku mechaników i inżynierów. Dodatkowo Robert powiedział ze podczas wykonywania probnego startu na koniec treningu zgasl mu silnik. Jednym slowem ciezko będzie BMW o jakies pkt w tym wyścigu.
Hekki natomiast jest zadowolony z dzisiejszej pracy jaka wykonal on i jego zespol. Duzo z wywiadu nie można wyczytac, ponieważ mowil o pogodzie, jednak sam uwaza ze patrzac na dzisiejsze czasy mogą być konkurencyjni.


Hamilton – Raikkonen ✅
Typ: Hamilton
Kurs: 1.67

unibet


Po pierwszym treningu bylem zdziwiony troche forma Fina, jednak po drugiej sesji treningowej zmienilem zdanie. Kimi nie dosc ze miał trudności z utrzymaniem się na torze, choc jeszcze nie padalo, w najmniej oczekiwaniem czasie bez powodu wpadl w poślizg i uderzyl w bande. Skutki, nie tylko rozwalony tylni spojler a także podloga która niestety nie zostala naprawiona. Wiec jutro mechanikow Ferrari czeka pracowity dzien.
Hamilton podobnie jak jego partner jest tajemniczy. Jego zespol zebral potrzebne informacje i teraz musze dopasowac je do bolidu żeby był jeszcze lepszy. Dodam ze Hamilton w pierwszym treningu był nieznacznie gorszy o Kimmiego ale w drugim to był już zdecydowanie lepszy. W związku z problemami jakie ma Kiami i brak optymalnej formy uwazam ze Brytyjczyk znajdzie się przed Finem na starcie.


Alonso – Heidfeld ⛔
Typ: Alonso
Kurs: 1.35

unibet


Widac ze Renault pasuje ten tor szczegolnie Fernando gdzie w dwoch treningach spisywal się bardzo dobrzo. Ba wygral nawet 2 trening. On jak i caly zespol sa zadowoleni z wykonanej dzis pracy. Oczywiście deszcze przeszkodzil w wykonaniu kilku testów ale jak sam twierdzil nie jest to wazne, bo takie cos mogą sprawdzic w ostatnim treningu. Nie obawia się kwalifikacji, jest dobrej mysli. Co do Heidfelda pisalem już wczesniej ze BMW ma problemy. Dla Nicka jest to ostatnia szansa aby przedłużyć kontrakt. Według mnie czas Nicka w BMW dobiega konca. On sam nie kryl niezadowolenia po treningach. Przyczepność była niska, kilka razy nie był w stanie utrzymac bolidu na torze. BMW nie wykonalo całego planu, dodatkowo Fernando jest w formie i jutro będzie wyzej od Nicka. Dla mnie ten typ jest pewniakiem.




Fisichella – Sutil ✅
Typ: Sutil
Kurs: 2.10

unibet


Do tego typu przekonuje mnie dobra jazda Sutila na torze w Spa, jak i rowniez rozbicie bolidu przez Fisichelli co spowodowalo razem z Kimi wywieszenie czerwonej flagi. Sutil zebral duzo pozytywnych informacji po dzisiejszym dniu. Dla niego dzien był udany, jedynym problemem była awaria amortyzatora pod koniec pierwszego treningu.
Fisichella zupełnie w odmiennym nastroju. Załuje ze nie mogl przejachac dzis wiecej okrążeń. Zobaczymy jak duze będę uszkodzenia po tej kraksie z banda. Na torze pozostalo duzo kawałków z bolidu. Przed tym wypadkiem był to dla niego normalny dzien bez fajewerkow, balans samochodu był dobrze ustawiony. Wejście typu zależeć będzie od naprawy bolidu i ponownego ustawienia kilku parametrow. W psychice na pewno maly slad będzie. Przy odrobinie szczęścia mysle ze Sutil znajdzie się przed swoim partnerem na starcie do wyścigu.



Piquet Jr – Rosberg ⛔
Typ: Rosberg
Kurs: 1.72

unibet


Rosberg w dzisiejszym dniu pokazal się z dwoch stron. Pierwszy trening podobny do Roberta Kubicy w drugim jednak było już lepiej i zajal 6 miejsce. Co sprawilo ta poprawe? Zespoł Williams wprowadzil nowe czesci i wyciągnęli z bolidu maksymalnie ile się dalo w tych warunkach. Zespol wykonal doskonalo robote ale musza jeszcze troche popracowac żeby dogonic bolidy które sa przed nimi. Renault dobrze się sprawuje na tym torze, jednak Piruet ma pewne obawy po treningach. Wedlug niego wykonali czesc zadan która była przeznaczona dla niego, niewykonal tylu przejazdow ile by chciał. Sam mowi otwarcie ze nadal nie czuje się pewnie w bolidzie. Mysle wiec ze Rosberg, jeżeli nie będzie miał problemu pokona Piqueta
 
roy. 187

roy.

Forum VIP
Heidfeld - Kubica 1 @ 1.65✅
Nick zawsze najbardziej zmobilizowany jest na walke ze swoim kolega z druzyny, tylko rzadko mu to wychodzi ????. Teraz ma ku temu dobra okazje, bo jak wiemy Robert mial spore problemy z bolidem i na pewno nie zostana one rozwiazane do wyscigu, pozatym BMW postawilo niemieckiemu kierwocy ultimatum, albo ten wyscig zaliczy do naprawde udanych albo pozegnaja sie z nim, skarzyli sie na to, jaki to Niemiec jest wolny itp. Podobna sytuacje mial ostatnio Piquet, ktory mial zostac wyrzucony z Renault i teraz jezdzi bardzo dobrze, mysle, ze z Niemcem bedzie podobnie, a jest to na pewno bardziej doswiadczony kierowca niz taki Nelson.
 
robson-united 7,8K

robson-united

Użytkownik
F1:Kimi Raikkonen (Ferrari) Top 3 ?
Typ : TAK
Kurs : 1,75 ⛔⛔:cry ???? ramat ....⛔

Po kilku nie udanych wyścigach o Grand Prix kiedy to albo zawodził bolid jak podczas ostatniej rywalizacji, albo Kimi wykazywal się słabszą dyspozycją. Dzisiaj zostanie rozegrany wyścig na torze w Spa gdzie Fin wygrywał trzy ostatnie razy i napewno darzy ten tor sympatią więc uważam że stanięcie na podiuum dla Kimiego nie będzie żadnym problemem, a startuje on z dobrej pozycji bo 4miejsce takim jest, chociaż z drugiej srony patrzac na ambicje Ferrari to może troche mało, ale ostatnie wyścigi były tragiczne więc dzisiaj myślę że musi byc już tylko lepiej. Po wpadce w piątkowych treningach kiedy to jego czerwone Ferrari wpadło w poślizg na jednym z zakrętow i uszkodzeń doznało tylne skrzydło podczas sobotnich sesji wyglądało już wszystko zdecydowanie lepiej. Sam Kimi przyznał że jest zadowolony z bolidu i prezentuje się on już tak jak by sobie tego życzył. Dobry start co w przypadku Ferrari powinno się udac może dac Kimiemu awans do przodu bo gdy będize zbyt długo za Kovalainenem który wystartuje tuż przed nim moze okazac się nie do przebicia bo Heikki to taki cwaniak nie dajacy się wyprzedzic;) Zresztą jak będzie zobaczymy od godziny 14.00 ????


F1: Kazuki Nakajima (Willliams)Sklasyfikowany?
Typ : NIE
Kurs : 2,90 ⛔⛔


Znany z bardzo nieuważnej jazdy Japończyk który był już sprawcą nie jednej wpadki rywala w obecnym sezonie Grand Prix że podam chocby przykład Roberta Kubicy;) DO wyścigu wyruszy z 19 pozycji pomiędzy kierowcami Force India. Według zapowiedzi pogodowych podczas dzisiejszego wyścigu może troszke popadac co spowoduje wiele zamieszania wśród kierowców i niektórzy mogą nie ustrzec się błędów, a już taki Nakajima który w mojej opinii do pewnych kierowców się nie zalicza popełni jakiś błąd i skończy wyścig przed czasem.Podczas treningów osiągał następujące czasy 18,15,16, a do wyścigu jak już wspomniałem ruszy z 19 pozycji. Widac wyraźnie że tor ten mu nie leży, albo bolid słabo się spisuje, albo poprostu Japończyk jest słabszym kierowcą:p Myślę że po takim kursie można spróbowac zagrac ten typ i czekac na wyscig ;)
 
snajper 322

snajper

Forum VIP
Czy kierowca zostanie sklasyfikowany w wyścigu?
Typ: Nakajima K. NIE
Kurs: 3.00
unibet



Znany kierowca japonski, zwany &quot;kamikadze&quot; Nakajima. Nie ma praktycznie wyscigu gdzie czegos nie nabroi. Na poczatku sezonu z Kubica, a ostatnio z Alonso. Wogole japonscy kierowcy to ryzykanci. Wyprzedzaja nawet tam gdzie jest to niemozliwe. Nakajima jako tako radzil sobie w treningach, ale w kwalifikacjach cos bylo juz nie tak. Ogolnie caly zespol Williams nie mogl sobie poradzic. W wywiadzie Nakajima powiedzial:
„Czułem, że nasz bolid był lepszy podczas porannego treningu mimo iż sucha nawierzchnia w kwalifikacjach sprawiła iż tor był po południu lepszy, ale gdy rozpoczęły się kwalifikacje nie mogłem po prostu odnaleźć przyczepności i nadal nie potrafię zrozumieć dlaczego tak się stało. Zapowiada się długi wyścig, a strat z 19 miejsca sprawi, że będzie on jeszcze trudniejszy.”
Widac ze spodziewa sie trudnego wyscigu. Jak wiemy walka na starcie czesto odbywa sie w srodkowej czesci stawki, ale koncowka tez zapewnia widowisko. Mam tylko nadzieje ze Japonczyk nie bedzie startowal z Pit Lane a on sam sprawi ze SC bedzie potrzebny na torze. Oczywiscie mozemy tu liczyc na defekt silnika, bo w Williamsie jednak cos sie zacielo

Safty Car bedzie uzyty??
Typ: Tak
Kurs: 1.50​

unibet

Podobno na GP2 byla kilka spinowo i SC musial zostac uzyty. Wedlug niektorych zdrodel ma dzis padac podczas wyscigu. Na starcie mamy Ham, Massa, Kov, Raik i napewno nikt tam nie odpusci. Pierwszy zakret po starcie jest szybki i moze dojsc do jakies kolizji i wyjazdu SC
 
roy. 187

roy.

Forum VIP
No i jak zwykle dramat Kubicy, juz wolalbym go widziec na nizszych pozycjach w Renault na przyklad niz w tym szwabskim BMW, chociaz gdyby nie bylo Heidfelda na pewno do takich incydentow by nie dochodzilo ... Robert zmieniaj zespol jak najszybciej.
 
B 0

boskiwojtek

Użytkownik
No i jak zwykle dramat Kubicy, juz wolalbym go widziec na nizszych pozycjach w Renault na przyklad niz w tym szwabskim BMW, chociaz gdyby nie bylo Heidfelda na pewno do takich incydentow by nie dochodzilo ... Robert zmieniaj zespol jak najszybciej.
Zgadzam sie z toba w 100%
Juz dawno mi się nie podoba tak żaden wyścig. Nie tylko Kubica mial problemy dzisiaj ale te przetasowania/zmiany spowodowane deszczem w koncowce naprawde mogly sie podobac ???? Jak byla zapowiedz o deszczu myslalem ze zdaza skonczyc juz caly wyscig ale sie mylilem i bardzo dobrze ???? Szkoda ze wczesniej troche nie popadalo.
 
matex 0

matex

Użytkownik
powiem Ci, że gdyby wczesniej zaczęło padać, to by każdy zmienił opony na deszczowe i nie byłoby takiej dramaturgii ;)
 
3l3m3nt 9

3l3m3nt

Użytkownik
Powie mi ktoś czemu Raikkonen jest sklasyfikowany ??? Byłem pewny że mi kupon padł w tak pechowo, bo pod sam koniec wyścigu, a tu ku mojemu zaskoczeniu na koncie zobaczyłem pieniążki ze &#39;zwycieskiego&#39; kuponu ????
 
jacekk 208

jacekk

Użytkownik
Wyścig mógłby być ciekawszy, ale zawsze pozostaje niedosyt :]
Podobała mi się walka Hamiltona z Raikkonenem. 2 okrążenia do końca, Lewis wychodzi na prowadzenie, chwilę później wyprzedza go Kimmi, wydaje się że Fin dojedzie pierwszy, ale nie :!: wpada w poślizg i koniec dla niego wyścigu .
Co można powiedzieć o Kubicy: zagapił się trochę na starcie, później próbował nadrobić. Szczerze: miejsce 3-5 było w jego zasięgu... ale po raz kolejny potwierdza się, że jak można to w BMW Sauber taktyka idzie pod Nicka...
 
matex 0

matex

Użytkownik
Powie mi ktoś czemu Raikkonen jest sklasyfikowany ??? Byłem pewny że mi kupon padł w tak pechowo, bo pod sam koniec wyścigu, a tu ku mojemu zaskoczeniu na koncie zobaczyłem pieniążki ze &#39;zwycieskiego&#39; kuponu ????
jak kierowca ukończy ~90% wyscigu to liczą go jak sklasyfikowanego ;) tak np. było w pierwszym wyścigu gdzie odpadł tuz przed koncem jako 8 i dzięki temu dostał 1 pkt za 8 miejsce ????
 
J 3,9K

jacques

Forum VIP
Kuriozalny wyścig wczoraj ???? Te dwa ostatnie kółka to parodia. Strasznie zdenerwował mnie Kimi. Zawsze na deszczu jeździł świetnie a teraz jeździł jak na lodzie :O 2 bączki i w końcu banda. Z drugiej strony Hamilton pojechał końcówkę rewelacyjnie. Moim zdaniem niesłusznie go zdyskwalfikowali. Zasłużył na zwycięstwo a nie Massa.
Kubek miał pecha. Gdyby nie przetrzymali go w pitsach to była szansa na podium.
 
revil 0

revil

Użytkownik
Ja natomiast wcale nie rozumię kary dla Hamiltona. Choć za nim nie przepadam to duzo zyskał w moich oczach w tym wyścigu. Natomiast strasznie dużo stracił Kimi, vicemistrzowi świata nie przystoi najpierw dać zrobić się w baloona,a później pozwolić by emocje wzięły górę i rozstrzaskać bolid
 
lechu_pb 0

lechu_pb

Użytkownik
chciałeś napisać &quot;mistrzowi świata&quot; a nie &quot;vice mistrzowi&quot; :jezora::jezora:
Co nie zmienia faktu iż podzielam Twoje zdanie odnośnie Hamiltona, sędziowie skrzywdzili go bardzo. Ich decyzja może go kosztować mistrzostwo świata.:cry:
 
J 3,9K

jacques

Forum VIP
Ja akurat też bym Hamiltona nie ukarał ale ... rozumiem tą decyzję.
Lewis przepuścił Kimiego na prostej ale od razu go zaatakował. W F1 zazwyczaj zostawia się w takich sytuacji jeden zakręt i dopiero potem walczy o wyprzedzenie. A tak trudno powiedzieć, że Hamilton przepuścił Kimiego.
 
revil 0

revil

Użytkownik
A tak trudno powiedzieć, że Hamilton przepuścił Kimiego.
A dla mnie jest to proste jak słonce. W przepisać jest coś, że trzeba oddać zdobytą pozycję przez ścięcie szykany. Hamilton oddał ją(był przecież w pewnym momencie za Kimim)więc nie rozumiem decyzji.
Szczerze to sam się dziwię, że badź co bądź bronię Hamiltona, i pomyśleć, że rok temu cieszyłem się, że Lewis nie zdobył mistrzostwa:-D
 
Status
Zamknięty.
Do góry Bottom