>>>BETFAN - TRIUMF BONUSA NAD BOOSTEM <<<<
>>> BETCLIC - ZAKŁAD BEZ RYZYKA DO 50 ZŁ + GRA BEZ PODATKU!<<<
>>> FUKSIARZ - ZERO RYZYKA 100% DO 50 ZŁ. ZWROT W GOTÓWCE!<<<

Grand Prix Belgii 28-30.08.2009 (nr 12)

Status
Zamknięty.
snajper 322

snajper

Forum VIP
2009 FORMULA 1 ING BELGIAN GRAND PRIX


Piątek 28 sierpnia 2009
Trening 1 10:00 - 11:30
Trening 2 14:00 - 15:30

Sobota 29 sierpnia 2009
Trening 3 11:00 - 12:00
Kwalifikacje 14:00

Niedziela 30 sierpnia 2009
Wyścig 14:00


Info o torze:
Nazwa toru: Circuit de Spa Francorchamps
Lokalizacja: Francorchamps, Belgia
Pierwsze Grand Prix: 1983
Długość toru: 6,973 km
Liczba okrążeń: 44
Całkowity dystans wyścigu: 306.812 km
Rekord toru: 1:45.108
Rekordzista toru: Kimi Räikönnen (McLaren)
Zwycięzca w sezonie 2008: Felipe Massa (Ferrari)


Spa Francorchamps to drugi najszybszy tor w kalendarzu a pierwszy pod wzglądem długości jednej pętli ???? kierowcy bardzo lubią ten tor i kibice z pewnością tez bo tu nigdy nie brakuje emocji... bo wszyscy pamiętamy ostatnie okrążenia rok temu, gdy na torze nagle spadł deszcz i w tym roku sytuacja może sie powtórzyć ????
Charakterystyka toru moze sprawic ze faworytami beda kierowcy RBR, ale kto wie moze passe potrzyma BrawnGP. Ja bym takze nie skreslal Raikonnena....:spokodfhgfh:


Zapraszam do dyskusji i pisania analiz!!!
 
R 7

reikai

Użytkownik
SPA-Jeden z moich ulubionych torow ???? .
Faworytem wydaje sie zespol RBR,charakterystyka toru,tak,jak Snajper wspomnial odpowiada temu bolidowi,zimna temperatura tez im moze pomoc.Raikkonen zawsze na SPA jest mocny,jednak bolid Ferrari moze sobie nie radzic tak,jak w poprzednich dwoch wyscigach,w ktorych Kimi stanal na podium.Chcialbym,zeby poraz trzeci z rzedu stanal na podium,poniewaz jest to moj ulubiony kierowca,jednak bedzie ciezko.Mysle,ze McLaren zaprezentuje sie gorzej,niz na Wegrzech i w Walencji.Brawn GP?Charakterystyka tego toru i zimna temperatura raczej im zaszkodzi,nie sadze,ze beda w stanie w tym wyscigu stanac na podium.
Pozdrawiam ???? !
 
toxic 0

toxic

Użytkownik
No RBR oczywiście jest faworytem ale uważam, że samochody z KERSEM też moga namieszać bo jest tam sporo miejsc gdzie może dać przewagę. Myślę, że Williams może wreszcie powalczyć. Szkoda, że jeszcze nie mają swojego KERSU. Ja liczę na zwycięstwo Webbo oczywiście i ciekawe jak Kubi sobie poradzi. W Walencji była poprawa ale ten tor bardzo leży BMW-złomowi.
Dla mnie SPA to najlepszy tor (no może razem z Suzuką) i zeszłoroczny wyścig to potwierdził. Ten pojedynek na prostej między Massą a Kimim po prostu kozak. I w sumie wyszło wtedy kto ma większe jaja ;)
 
snajper 322

snajper

Forum VIP
No RBR oczywiście jest faworytem ale uważam, że samochody z KERSEM też moga namieszać bo jest tam sporo miejsc gdzie może dać przewagę. Myślę, że Williams może wreszcie powalczyć. Szkoda, że jeszcze nie mają swojego KERSU. Ja liczę na zwycięstwo Webbo oczywiście i ciekawe jak Kubi sobie poradzi. W Walencji była poprawa ale ten tor bardzo leży BMW-złomowi.
Dla mnie SPA to najlepszy tor (no może razem z Suzuką) i zeszłoroczny wyścig to potwierdził. Ten pojedynek na prostej między Massą a Kimim po prostu kozak. I w sumie wyszło wtedy kto ma większe jaja ;)
Troche sie z tym nie zgodze. Na tym torze KERS nie bedzie mial znaczenia. Jest to tor z duzo iloscia prostych a jak wiadomo KERS mozna uzywac tylko przez 6.5 sekundy na okrazeniu. Jeszcze jak dodamy bardzo szybkie zakrety to KERS moze miec negatywny wplyw na opony ????
 
toxic 0

toxic

Użytkownik
Ale zauważ, że jest to tor położony na wzgórzach... a gdzie jak gdzie ale gdy jedziemy pod góre KERS sie przyda, myślę, że na tych pierwszych szybkich zakrętach szczególnie. Zresztą dla mnie KERS daje dużą przewagę przede wszystkim na starcie i nie ma takiego toru w tym sezonie gdzie nie jest to ogromna zaleta ???? KERS daje dużo przy &quot;starcie&quot; do prostych a o opony aż tak bym się nie martwił z uwagi na temperatury panujące w Belgii. Będzie najzwyczajniej w życiu dużo chłodniej niż w dwóch ostatnich wyścigach gdzie i tak KERS pokazał ile jest wart ????
 
toxic 0

toxic

Użytkownik
Zużycie wysokie owszem ale pamiętaj, ze jest to jeden z najdłuzszych torów w kalendarzu. Prosta startowa może i nie jest najdłuższa ale EAU ROUGE i cała ta sekcja pod górke jest juz bardzo wymagajaca szczególnie na pierwszym okrążeniu. Plus praktcznie wiekszość okrążenia na gazie. KERS na początku był duzym utrudnieniem w takiej jeździe. Teraz jest juz o wiele lepiej zaprojektowany i wpasowany do samochodu.
A co do tego okrążenia Kimiego, fakt faktem genialnie to wygląda ale wtedy jeszcze była kontrola trakcji ???? Tam Kimi w ogóle nie musi kontrowac nigdzie. W tym roku nie będzie już tak łatwo. Tak czy inaczej to RBR sa tu faworytami bez najmniejszych wątpliwości.
 
R 7

reikai

Użytkownik
No,niestety,Ferrari wstrzymuje rozwoj bolidu F60,tym samym skupiajac sie na 2010 roku.Moze byc ciezko o podium dla Kimiego.
 
toxic 0

toxic

Użytkownik
Troche szkoda, że zaprzestali rozwijać bolid ale w sumie to logiczne. Nie maja juz na nic szans ( wodróżnieniu od BMW rok temu), problemy z Massą i sporo modyfikacji w regulaminie na przyszły rok.
Zresztą i tak duzo dokonali od poczatku sezonu i stali sie bardzo konkurencyjni, a to dobra podstawa na przyszły sezon. Ferrari to Ferrari, dla nich ważne jest tylko zwycięstwo.
W Belgii ich samochód raczej nie spisywałby sie i tak za dobrze chociaz kto wie. Dwa poprzednie wyścigi były ciepłe i dość wolne. Na węgrzech zmiany były więc nie wiadomo tak na prawdę jak ten pakiet w tym momencie sie spisuje na chłodniejszych i szybszych torach.
Dla mnie w ogóle ten sezon jest jakiś dziwny. Problemy z regulaminem, problemy z polityką i dość sporo zmian zawodników w ciągu sezonu.
Może to i fajnie, że są nowe zespoły w walce o tytuły ale gdy nie ma wśród nich Ferrari i McLarena to jakość brak tych emocji. Fajnie by było gdyby w przyszłym sezonie od początku walczyły ze sobą dwa wyżej wymienione i np 3 inne. 5 zespołów w czołówce na równym poziomie to by była fajna zabawa.
 
snajper 322

snajper

Forum VIP
Troche szkoda, że zaprzestali rozwijać bolid ale w sumie to logiczne. Nie maja juz na nic szans ( wodróżnieniu od BMW rok temu), problemy z Massą i sporo modyfikacji w regulaminie na przyszły rok.
Zresztą i tak duzo dokonali od poczatku sezonu i stali sie bardzo konkurencyjni, a to dobra podstawa na przyszły sezon. Ferrari to Ferrari, dla nich ważne jest tylko zwycięstwo.
W Belgii ich samochód raczej nie spisywałby sie i tak za dobrze chociaz kto wie. Dwa poprzednie wyścigi były ciepłe i dość wolne. Na węgrzech zmiany były więc nie wiadomo tak na prawdę jak ten pakiet w tym momencie sie spisuje na chłodniejszych i szybszych torach.
Dla mnie w ogóle ten sezon jest jakiś dziwny. Problemy z regulaminem, problemy z polityką i dość sporo zmian zawodników w ciągu sezonu.
Może to i fajnie, że są nowe zespoły w walce o tytuły ale gdy nie ma wśród nich Ferrari i McLarena to jakość brak tych emocji. Fajnie by było gdyby w przyszłym sezonie od początku walczyły ze sobą dwa wyżej wymienione i np 3 inne. 5 zespołów w czołówce na równym poziomie to by była fajna zabawa.
A wedlug mnie Ferrari ma jeden cel w tym sezonie ???? Zajac 3 miejsce w klasyfikacji generalnej konstruktorow zeby wyprzedzic... McLarena. I ja naprawde nie lekcewazylbym Raikonnena, wedlug mnie znajdzie sie na podium ????
 
toxic 0

toxic

Użytkownik
No to jak dla mnie nie maja szans utrzymać tą trzecia pozycję tylko z Raikkonenem ???? Zresztą mają może i taki cel ale nic nie robia w tym kierunku wstrzymując pracę nad tegorocznym bolidem. A co do Kimiego to bardzo chętnie zobacze go ponownie na podium. Bardzo lubię go jako zawodnika i kierowce. Taki prawdziwy kierowca, interesuje go tylko jazda i w d**ie ma cała resztę ???? A na torze kiedy trzeba to nie wymięka. Takie powinny byc cechy mistrza świata.
a tak btw. to Badoer jest przeciwieństwem tych cech ???? To jak puścił Grosjeana w pit-stopach było blamażem stulecia ????
 
snajper 322

snajper

Forum VIP
Sutil - Fisichella
Typ: Sutil @ 1.50
unibet

Sutil dzisiaj blysnal podczas III serii treningowej gdzie zajal 3 miejsce. Dopiero w koncowce z pozycji lidera zepchnal go Heidfeld wraz z Trullim. Osobscie uwazam ze to Sutil jest lepszy od swojego wloskiego partnera i tak powinno byc podczas dzisiejszych kwalifikacji jak i treningu. Jezeli popada to moze wkoncu Sutil zdobedzie pierwsze punkty dla swojego zespolu.
 
mateuszm 1

mateuszm

Użytkownik
Fernando Alonso - Roman Grosjean 2 @ 5,7 Betsafe⛔

Bardzo duże value. Na treningach to właśnie Szwajcar sprawiał o wiele lepsze wrażenie. 23 letni Roman w piątkowych jazdach osiągał czasy porównywalne do najlepszych. Nie będę tutaj pisał o 1 treningu, który odbywał się podczas deszczu. Jednak o 2 warto wspomnieć. Grosjean 5 pozycja, i strata jedynie 0,132s do Lewisa. Alonso, który po tej sesji był bardzo zadowolony z ustawień bolidu był dopiero 14. W porannej sesji znowu dobrym czasem popisał się Roman. 4 lokata gdzie jego partner dopiero 16. Widać, coraz pewniej zaczyna się czuć za kierownicą bolidu i warto spróbować.
 
wisnia_1988 131

wisnia_1988

Użytkownik
Robert Kubica - Nick Heidfeld 1 @ 2.7 ✅
Zaryzykuję i postawie na Roberta mimo tego iż znajduję się 2 pozycje za Niemcem. Nick ma o parę kg cięższy bolid od Kubicy oraz Barrichello którzy znajdują się tuż za nim, Brawn GP dysponuje lepszym bolidem od BMW i na starcie pewnie wyprzedzi Niemca, i właśnie tutaj wypatruję szanse Roberta że pójdzie w ślady Brazylijczyka przesunie się o jedną pozycję w górę, obawiam się tylko 6 Raikkonena który dysponuje KERSEM, no i tego że Polak narzekał na silnik w Q3. Typ ryzykowny ale nie nie możliwy.
Pisałem na szybko, każdemu może się zdarzyć literówka.
edit snajper: BRAWN a nie BROWN :!:

 
Status
Zamknięty.
Do góry Bottom