>>>BETFAN - BONUS 200% do 400 ZŁ <<<<
>>> BETCLIC - ZAKŁAD BEZ RYZYKA DO 50 ZŁ + GRA BEZ PODATKU!<<<
>>> FUKSIARZ - ZERO RYZYKA 100% DO 50 ZŁ. ZWROT W GOTÓWCE + 2 FREEBETY!<<<

Finał World Grand Prix 2009

Status
Zamknięty.
radek03 90

radek03

Forum VIP



Ostateczne rozstrzygnięcia w tegorocznej edycji World Grand Prix, pięć najlepszych ekip fazy eliminacyjnej plus gospodarz - Japonia, spotkają się w Tokio aby walczyć o wygraną w tej prestiżowej imprezie. Niestety w tym gronie zabraknie naszych siatkarek, którym do awansu brakło w zasadzie jednego wygranego meczu.

TERMINARZ:

środa (19.08):
Holandia - Chiny
Brazylia - Rosja
Japonia - Niemcy

czwartek (20.08):
Holandia - Niemcy
Chiny - Brazylia
Japonia - Rosja

piątek (21.08):
Chiny - Rosja
Brazylia - Niemcy
Japonia - Holandia

sobota (22.08):
Niemcy - Rosja
Brazylia - Holandia
Japonia - Chiny

niedziela (23.08):
Niemcy - Chiny
Rosja - Holandia
Japonia - Brazylia


W sumie zostanie rozegrane 15 spotkań, wygra oczywiście drużyna z najlepszym bilansem, kto to będzie? Jest kilka faworytek, emocji z pewnością nie zabraknie. Zapraszam do pisania analiz i dyskusji.
 
L 237

lookash

Użytkownik

Już jutro w japońskim Tokio do walki o triumf w WGP staną reprezentacje Chin oraz Holandii. Obie ekipy bez większych problemów zakwalifikowały się do finałowej rundy rozgrywek zajmując odpowiednio trzecią i drugą lokatę. Holenderki szły przez turniej jak burza doznając jednej porażki dopiero w ostatnim niedzielnym spotkaniu przeciwko...Chinkom 1-3. Mecz ten jednak nie miał większego znaczenia a bardziej zależało reprezentanką gospodarzy które chciały zmazać blamaż po porażce z Polkami 2-3. W tegorocznych rozgrywkach bardziej przekonują mnie &quot;pomarańczowe&quot; które widać że są w wysokiej formie przed zbiżającymi się mistrzostwami Europy. Mogliśmy się o tym przekonać na własnej skórze doznając dwóch porażek w trzech setach. Poza Chinkami i może Niemkami, nie miały jednak zbyt wymagających rywalek toteż łatwe zwycięstwa. Widać w tym zespole pracę wkładaną przez Avitala Selingera który od wielu lat (wcześniej ojciec) prowadzi kadrę narodową Oranje. Jest to połączenie rutyny przez choćby takie zawodniczki jak Chaine Staelens, Ingrid Visser czy Janneke van Tienen oraz wciąż młodej ale wiodącej siłę ataku, gwiazdę reprezentacji Manon Flier. Przed dwoma laty to właśnie zespół Pomarańczowych sięgnął po tytuł w tych rozgrywkach i nie stawiam ich na straconej pozycji w tegorocznym WGP. Chinki to już nie jest to samo co choćby przed pięcioma laty kiedy to zdobywały złoto olimpijskie. Kadra odmłodzona a gra opiera się głównie na Wang Yimei oraz Xue Ming która bryluje w statystykach na najlepszą blokującą i atakującą. Oglądając mecz z Polkami niczym specjalnym nie zaimponowały a trzeba przypomnieć że to zaledwie kilka dni temu. Bukmacherzy w roli faworytek stawiają ekipę z Azji jednak myślę że to Holenderki wyjdą zwycięsko z tej batalii i dopiszą sobie dwa oczka. Ciekawym rozwiązaniem jest też over punktowy który przy czterech setach powinien być pokryty bo nie sądzę aby któryś z zespołów aż w takim stopniu zdominował spotkanie.

Holandia win 2,25 ✅
Holandia +1,5 seta 1,6 ✅
over 180,5 pkt 1,72 ✅
unibet
 
radek03 90

radek03

Forum VIP
Japonia - Niemcy⛔
typ:1
kurs: 1,65

Gdyby mecz odbywał się w innym miejscu niż Japonia, może rozważałbym inny wynik, jednak u siebie w roli faworyta występuje właśnie ekipa Japonek. Pierwszy weekend tej drużyny nie był udany, trzy porażki i ta najbardziej dotkliwa z Tajlandią, swoim kontynentalnym rywalem. W tych meczach występowała częściowo nowa rozgrywająca a także kilka zawodniczek, których w ostatnich latach w kadrze nie było. Takie zmiany w hermetycznej dotąd reprezentacji musiały sprawić chwilowe załamanie formy. Teraz jednak znowu obserwujemy starą i dobrą grę Japonii. Nie wspaniałą ale dobrą, bo jednak warunki fizyczne jak zwykle nie pozwalają im na osiąganie wielkich sukcesów. Japonki grają bardzo dobrze na własnym parkiecie, udowodniły to już wiele razy, u siebie są groźne dla wszystkich ekip świata, udowodniły to i w tej edycji, w turnieju rozegranym w Osace wygrały 3 spotkania, tracąc 2 sety. Ich przeciwnikiem będzie reprezentacja Niemiec, trochę zmieniona, bo nie ma w ich szeregach niektórych ważnych zawodniczek, które w poprzednich latach decydowały o ich sile. Niemki w tej edycji GP zaprezentowały dobrą siatkówkę, ale też i nie unieknęły wstydliwych porażek, np. ta poniesiona z Brazylią, gdzie przegrały bardzo wysoko w setach 3-0. Na jutro stawiam na taki scenariusz, że niesiona dopingiem Japonia, będzie wspaniale bronić w polu (jak zwykle) i przeprowadzać skuteczne kontry, które zniechęcą Niemki do gry. Taka skuteczna gra Japonek w obronie potrafi wzbudzić frustrację w ekipach lepszych od Niemek. Japonia nie ma raczej szans na wygraną całej imprezy, ale jutro powinny wygrać.

Brazylia - Rosja ⛔
typ: 1 (-14,5pkt)
kurs: 1,85

Miałem tutaj stawiać na 3-0 ale patrząc na ostatnie mecze Brazylii, seta mogą stracić. Jednak to co charakterystyczne dla tej ekipy, jesli się odpowiednio zmotywują i uderzą od początku to potrafią zmiażdżyć przeciwnika bardzo wysoko w secie, myśle że co najmniej jedna partia, w której Brazylia wygra wysoko z Rosjankami będzie miała miejsce. Pięta achillesowa Rosji to gra w defensywie, tutaj niemiłosiernie to jest wykorzystywane przez przeciwników, którzy potrafią to wykorzystać, takim właśnie jest Brazylia. Sborna przechyla często wygraną na swoją stronę poprzez warunki fizyczne, atakując nad blokiem ale tutaj po drugiej stronie będą miały takie zawodniczki jak np. Thaisa (196cm) czy Mari (188cm). Brazylia też prawie do perfekcji opanowała grę kiwką, takie zagrania z 6. strefy Sheilli frustrowały drużyny lepsze w obronie od Rosji, więc co będą mogły na to poradzić te zawodniczki? Nie za wiele. Myślę, że jutro Brazylia obnaży całkowiecie braki gry w obronie Rosjanek i jednocześnie pokażą, że samą siłą fizyczną wygrać nie dadzą rady. Jeden set wygrany wysoko powinien pozwolić na swobodne wejście z handi -14,5.
 
mihi 0

mihi

Użytkownik
Co myślicie o Rosjankach jutro w siatę? Dzisiaj musieli zagrać naprawdę ładne spotkanie skoro prawie wygrali z Brazylią. Brazylia miała jakieś osłabienia? Czy Rosjanki tak dobrze zagrały? Japonia nie zachwycała przegrywając z Niemcami. Wiecie czy jutro Rosja wystąpi podstawowym składem i czy będą jakieś zmiany w ekipie Japonii? Myślę o Rosji bo kurs naprawdę dobry ok. @1.75 Argument przeciw: Japonia wygrała już w tym turnieju 3-1 z Rosją..

Odnośnie meczu Brazylia - Rosja, to tutaj słabo zaprezentowały się Brazylijki. Rosjanki to co mogły wykorzystać, czyli blok i Gamovą wykorzystały, a Brazylia to co miała wykorzystać czyli dobrą zagrywkę i braki w defensywie rosyjskiej ekipy nie wykorzystały. Tylko czasami udało się dobrze zaserwować, np Sheilli i to dawało rezultaty, gdyż punkty sypały się w jednym ustawieniu. Jednak przez większość meczu Brazylijki znudzone prostymi błędami w elemencie zagrywki zaczęły serwować łatwo i to wykorzystywały Rosjanki, które spokojnie dogrywały do rozgrywającej a ta tylko świeczki do góry (czasami tylko rozgrywała jakieś inne akcje) i tyle. Było blisko wielkiej niespodzianki, Rosja miała w Tb 14-12 i przegrała.
W kolejnym meczu znowu Japonki zagrały słabo, nie broniły tak wiele jak zawsze, nie serwowały dobrze a ich dobra zawodniczka - Sakashita siedziała na ławce, co mnie zdziwiło. Niemki wykorzystały przewagę fizyczną i zdołały dość łatwo wygrać


radek03
 
natmar21 100

natmar21

Użytkownik
W dzisiejszych meczach nie było widać żeby jakaś podstawowa zawodniczka z którejkolwiek ekipy uległa kontuzji.Oglądałem wszystkie trzy???? i uważam że jutro jest pewna Brazylia oraz Rosja.Meczu Hol-Niem w ogóle nie ruszam bo uważam że każdy wynik w nim jest możliwy.Trenerzy w finale GP grają najlepszymi zawodniczkami bo jest to jak na ten moment impreza docelowa.Kasa + prestiż robią swoje.Moim zdaniem Rosjanki zagrały dziś bardzo dobry mecz i o ile jak to u kobiet bywa nic się do jutra nie zmieni to kulną Japonki bez dwóch zdań.Brazylia zwyczajnie jest lepsza od Chinek i też powinna wygrać.Zakładając że wszystkim zależy na jak najlepszym wyniku w GP ja gram dubelek w pinnacle:
Rosja - Japonia 1 -1,571
Brazylia - Chiny 1 -1,295
o kursie 2,03
 
radek03 90

radek03

Forum VIP
Dzisiaj mecze pokazały, że w prawie każdym spotkaniu można spodziewać się każdego scenariusza, dlatego ja sobie odpuszczam granie za kase (chyba że coś przypadnie mi bardzo do gustu). Najlepiej dla mnie wypadły Holenderki, coprawda powinny wygrać 3-1, gdyż prowadziły wysoko w 4. secie jednak wszystko rozstrzygnęło się w TB i tutaj lepsze okazały się pomarańczowe, stawiałem na tą ekipę od początku i tego się trzymam.
Zdrowy rozsądek podpowiada, że grająca tak słabo reprezentacja Japonii powinna i w kolejnym meczu ponieść porażkę, Rosjanki także będą chciały wziąc rewanż za porażkę sprzed 2 tygodni. No właśnie tylko czasami zdrowy rozsądek nie ma nic wspólnego z wynikiem meczu. Najciekawiej jednak zapowiadają się dwa pierwsze mecze, BRA-CHI, HOL-NIE.
 
michal1090 1,7K

michal1090

Użytkownik
A jak dla mnie mimo wszystko jutro wygrana Japonek po bardzo wysokim kursie,oglądałem końcówkę ostatniego seta meczu Brazylia-Rosja i tak jak pisze redek to Brazylijki grały słabo a nie Rosjanki świetnie,w następnym meczu dużo błędów taktycznych u Japonek,jedynie wygrany 2 set do 18 dobry w ich wykonaniu.Jak dla mnie na jutro mimo wszystko Brazylia -1.5 ponieważ spodziewam się o wiele lepszej gry niż dziś,dodatkowo Holenderki które są dla mnie po prostu lepsze od Niemek i Japonia na koniec po bardzo dobrym kursie i na pewno chęci pokazania czegoś więcej na finałowym turnieju u siebie,dwie przegrane po 2 dniach za dobrze by nie wyglądało a szanse na wygranie jutrzejszego meczu z Rosjankami jak dla mnie naprwdę bardzo duże.
 
hopkirk 3,2K

hopkirk

Forum VIP
Dla mnie jutro łatwa wygrana Rosjanek będzie zaskoczeniem. Rosjanki grają nierówno, jak dobra drużyna prowadząc 22:17 może tracić 5 punktów z rzędu. Poza tym Rosjanki miały dzisiaj tylko 12 błędów, według mnie taki mecz się nie powtórzy.Brazylijki zagrały słabiej a Rosjanki to wykorzystały wygrywając dwa sety. Dla Japonek jutrzejszy mecz to jedyna szansa na zwycięstwo u siebie, w pozostałych meczach nie mają większych szans z rywalkami. Od turnieju kwalifikacyjnego u siebie Japonki zaczęły lepiej grać, w każdym meczu grają nieźle zagrywką i myślę, że jutro może nie wygrają , ale dwa sety są w ich zasięgu.
Myślę też o zakładzie w meczu Brazylia - Chiny na Chiny +2,5 seta po kursie 1,50, według mnie Brazylijkom niesamowicie trudno będzie wygrać 3:0, w pierwszym meczu nie pokazały świetnej gry, a dla reprezentacji Chin wygranie jednego seta to minimum.
 
pawlikn 51

pawlikn

Forum VIP
Ja już dawno wrzuciłem na luz i tegorocznej edycji GP przyglądam się &quot;z boku&quot;.
Moim zdaniem nie opłaca się grać na Brazylię po takim kursie. Chinki po porażce z Holandią na pewno wyjdą mocno zmotywowane w jutrzejszym spotkaniu. Brazylijki już dzisiaj mogły po raz pierwszy przegrać w tej edycji spotkanie, gdyż w 5 secie przegrywały z Rosją 14:12 i rywalki nie potrafiły skończyć meczu i przegrały frajersko.
Tak jak kolega wyżej dobrym typem wydaje się handicap +2.5 na Chiny a nawet można się pokusić o +1.5.
 
hopkirk 3,2K

hopkirk

Forum VIP
Zdarzenie: Holandia - Niemcy (-1,5/+1,5seta)⛔(3:2)
Typ: 1
Kurs: 1,90
Stawka: 6j /10j
Bukmacher: Interwetten


Holandia, obok Brazylii, prezentuje najwyższy poziom na Grand Prix. Dobrze grają w ataku, nie mają dłuższych przestojów w grze, dobrze organizują obronę. W poprzednim meczu tych drużyn zwyciężyły Holenderki 3:1. Pojedynek ma też aspekt psychologiczny przed mistrzostwami Europy. Niemki dobrze się prezentują w Grand Prix, jednak są narazie gorszym zespołem niż Holenderki. Dla reprezentacji Niemiec te mecze są fazą przygotowawczą do mistrzostw Europy, natomiast Holenderki mogą poważnie myśleć o zwycięstwie w całej imprezie. Holenderki w pojedynku z Niemkami powinny poradzić sobie w maksimum 4 setach.


Za mniejszą stawkę postawię taki dubel
Zdarzenie: Brazylia - Chiny (-2,5/+2,5seta)⛔(3:0)
Typ: 2
Kurs: 1,50
Zdarzenie: Japonia - Rosja (+1,5/-1,5seta)⛔(1:3)
Typ: 1
Kurs: 1,72

Stawka: 2j /10j
Kurs ogólny: 2,58
Bukmacher:Unibet


Z takim kursem warto zagrać na Chiny. Według mnie jeden set dla chińskich zawodniczek to minimum. W meczu z Rosją Brazylijki zaprezentowały się na pewno poniżej oczekiwań. Chinki przegrały mecz z Holenderkami, ale po wyrównanej walce. Poprzedni mecz tych drużyn zakończył się wygraną Brazylii 3:2. Mimo odmłodzenia Chinki są bardzo mocne, wystarczy kilka błędów Brazylijek i set będzie wygrany przez Chinki.
Rosja gra bardzo nierówno, mają często dłuższe przestoje w grze i tracą seriami punkty. Podporą drużyny jest Gamowa, ale ona samemu meczu nie wygra. Japonia w meczu z Niemkami nie zagrała dobrze, ale według mnie z Rosjankami muszą powalczyć, oprócz tego rywala szans na wygrany mecz w finale praktycznie nie będzie. Azjatki grają nieźle zagrywką a przyjęcie i obrona nie jest mocną stroną Rosjanek. Wygranie dwóch setów jest w zasięgu Japonek, grając przed własną publicznością mają nawet szanse na zwycięstwo.


Niestety typy nie okazały się trafne

Jutro najciekawszy mecz do typowania według mnie to Chiny - Rosja.
Rosja nie prezentuje świetnej formy, myslałem że Japonki dzisiaj bardziej powalczą a dwa sety oddały przeciwniczkom bardzo łatwo. W dwóch walczyły, ale nadrabiały punkty głównie pod nieobecnośc na parkiecie Gamovej. Jutro z pewnością cięższy mecz przed Rosją. W reprezentacji Chin najbardziej ciekawa jest nieobecność w dzisiejszym składzie Wang, która prezentowała się w kwalifikacjach bardzo dobrze, miała słabszy mecz z Polkami, w finale słabiej zagrała z Holandią, ale według mnie ta zawodniczka obok Ming Xue podstawa kadry. Faworytkami według mnie są Chinki, które po dwóch porażkach muszą byc bardzo zmobilizowane. W pierwszym meczu tych drużyn wygrały Chinki, obie drużyny miały podobny styl gry, u Rosjanek większośc piłek do Gamovej, u Chinek do Wang Yimey. Chinki lepsze mają środkowe, grają duzo krótkich, Rosjanki rzadko to grają, środkowe zdobywają punkty prawie tylko z bloków. Problemem Chinek może być brak w składzie Wang, czyli problemy w ataku. Ciekawy jestem opinii innych o tym meczu.

Drugi mecz to Holenderki -1,5seta alboo -2,5seta
 
hopkirk 3,2K

hopkirk

Forum VIP
Napiszę nowe typy już w nowym poście

Zdarzenie: Holandia - Japonia (-1,5/+1,5seta)⛔(0:3)
Typ:1
Kurs: 1,6
Stawka: 7j /10j
Bukmacher: Betgun


Holenderki są zdecydowanymi faworytkami, prezentują się lepiej niz Rosjanki i Niemki a Japonki bardzo łatwo z nimi przegrały. Japonki w dzisiejszym meczu oddały Rosji łatwo dwa sety, w dwóch pozostałych odrabiały punkty pod nieobecność Gamovej, warunki fizyczne nie pozwoliły blokować Gamovej i Makarovej. Starały się grać w obronie, ale to nie wystarczyło na ataki Rosjanek. Podobnie według mnie będzie w meczu z Holenderkami, tylko Japonkom może być jeszcze trudniej, ponieważ Oranje nie maja takich przestojów jak Rosjanki, mają też lepsze środkowe. Mecz powinien skończyć się w 3 setach, góra w 4 setach. Holenderki też na pewno nie chcą znowu grać 5 setów, bo może nie starczyć im sił w końcówce turnieju, a tam czekają najtrudniejsze rywalki.
Stawiam też 2j na Holenderki -2,5seta po kursie 2,65 w Unibecie.⛔(0:3)

Zdarzenie: Chiny - Rosja⛔(1:3)
Typ:1
Kurs: 2,2
Stawka: 3j /10j
Bukmacher: PaddyPower


Rosja w pierwszym meczu trafiła na Brazylię w słabej dyspozycji, w drugim na dużo słabszą Japonię, mimo dobrych wyników w tych meczach według mnie faworytkami są Chinki. Azjatki po dwóch porażkach są na pewno bardzo zmobilizowane, w dzisiejszym meczu w druzynie Chin nie pojawiła Wang Yimey, ale jeśli jutro pojawi się wypoczęta duże szanse na zwycięstwo mają Chinki. Jej zmienniczka Zhao też dobrze gra i na Rosjanki może wystarczyć, ale Wang ma dużo lepszy serwis. U Chinek dobrze funkcjonuje gra przez środek, tak samo blok, u Rosjanek środkowe punkty zdobywaja prawie tylko z bloków.Pierwszy mecz tych drużyn w Grand Prix wygrały Chinki 3:2. Według mnie szanse są bardzo wyrównane, nawet ze wskazaniem na Chiny. Po takim kursie warto zagrać.
 
natmar21 100

natmar21

Użytkownik
W jutrzejszych meczach GP nie widzę nic klarownego do zagrania.Na mecze Brazylii oraz Holandii może jakieś handi ujemne? Ale nie mam do końca przekonania co do tego.Najbardziej jestem skłonny zagrać over 180,5 pkt. w meczu Rosja - Chiny. W tej chwili unibet proponuje kurs 1,72.Poczekam jeszcze na oferty innych buków. Dlaczego over? Chinki mam wrażenie jakby były jeszcze w trakcie budowy zespołu i ich gra jest niepewna, momentami dobra i na odwrót.Na pewno będą walczyły do ostatnich piłek i przynajmniej seta ugrają.Rosjanki z kolei nie sądzę aby też przynajmniej jednego nie ugrały zwłaszcza że ich gra jest jak na to co pokazały w grupach całkiem niezła.Również jak Chinki mają przestoje w grze.Podsumowując - cztery zacięte sety powinny dać w/w granicę punktową i typ powinien wejść.
 
radek03 90

radek03

Forum VIP
Chinki mam wrażenie jakby były jeszcze w trakcie budowy zespołu
Chinki na 100% mają przebudowę zespołu. Po złocie w Atenach, zaliczyły porażkę w Pekinie, bo tam liczyło się tylko złoto. Odeszło dużo zawodniczek, które wcześniej stanowiły o sile tej drużyny, przyszły nowe, młode i teraz jest budowany team, aby znowu wskoczyć na najwyższy stopień podium. Chinki grają nierówno, popełniają głupie błędy i ten over nie jest głupim pomysłem.

Taki ciekawy typek, to może być Holandia -1,5 seta. Japonki w zasadzie dzisiaj powinny przegrać 3-0, gdyby nie rozuźnienie chwilowe Rosjanek. Na siatce Holenderki mają podobne parametry jak Rosja a w obronie grają lepiej niż Sborna, więc skoro tak łatwo wygrała Rosja, to wydaje się, że i pomarańczowe większych problemów nie powinny mieć. Holandia narazie dwa mecze do przodu i dwa rozegrane TB i wszystko wskazuje na to, że o wygranej w całej WGP zadecyduje mecz HOL-BRA. Japonki rozegrały dobry turniej dwa tygodnie temu, gdzie wygrały wszystkie trzy mecze, ale też wtedy i rywalki ciężkich warunków nie postawiły. Cóż, pewnego poziomu Japonki nie przeskoczą i wydaje się, że prezentowany przez Holandię, to jest właśnie ten poziom nie do przeszkoczenia.
 
natmar21 100

natmar21

Użytkownik
Masz rację z tym handi -1,5 seta na Holandię. Powinny zakończyć ten mecz (na swoją korzyść oczywiście) jak najszybciej ,gdyż następnego dnia grają właśnie z Brazylią.Jeżeli więc mecz Hol - Bra ma decydować o pierwszym miejscu w GP to konieczne jest zachowanie maximum energii na batalię z Brazylijkami.W związku z tym typ ma duże szanse wejścia. W unibecie :
Holandia - 1,5 seta @ 1,55
Rosja - Chiny pow. 180,5 pkt. @ 1,72

dają ako: 2,66
Chyba to zagram :spokodfhgfh:
 
radek03 90

radek03

Forum VIP
Jestem wstrząsnienty ???? 3:0 Japonki win... i to w jakim stylu... nie moge tego pojąć....
No ja chyba nigdy nie rozwikłam sposobu myślenia kobiet. Holandia wygrywa w ostatnich 3 tygodniach 8 z 9 meczów fazy zasadniczej, teraz w finale grają Tb z Chinkami i wygrały, potem ważny mecz z Niemkami także walka do ostatnich piłek i wygrana 3-2 a teraz tracą szansę na wygraną całego cyklu po blamażu z najsłabszą ekipą. Ktoś jest to w stanie wytłumaczyć? Japonki, mające w swoich szeregach zawodniczki o warunkach np. 159cm, czy 174 cm mają przewagę na siatce:wowsdf:. No to teraz Brazylia ma już z górki, wygra z Japonią, co pewnie uczyni i wygrana w kieszeni.
Wspomniana Brazylia, dzisiaj spokojnie wygrała nad Niemkami, prowadziła i kontrolowała każdego seta od początku do końca.
 
P 0

pejs007

Użytkownik
właśnie obawiałem się o postawę Holenderek, bo mogły być przemęczone po wcześniejszych pięciosetowych pojedynkach, szczególnie Flier, która bardzo dużo atakowała, ale jakby nie było aż tak gładkiej porażki trudno się było spodziewać
 
natmar21 100

natmar21

Użytkownik
Japonki, mające w swoich szeregach zawodniczki o warunkach np. 159cm, czy 174 cm mają przewagę na siatce:wowsdf:.
Przejrzałem statystyki meczu i doszedłem do wniosku ,że Japonki wygrały dziś elementami siatkówki które tak naprawdę nie mają nic wspólnego z wysokim wzrostem , oprócz obrony oczywiście.
Mianowicie :

przyjęcie excellents - Jap 56% , Hol 39%

asy serwisowe - Jap - 11 , Hol - 3

błędy niewymuszone - Jap - 16 , Hol - 22


no i obrony - Jap -36 , Hol - 27


Wzrost jest w siatkówce bezcenny, ale może zdecydować o losach meczu gdy w/w statystyki są na zbliżonym poziomie a tu jak widać 14 pkt Japonki mają więcej tylko na asach i niewymuszonych błędach. Wygrały 13 punktami.

HOLANDIA ????
 
radek03 90

radek03

Forum VIP
Przejrzałem statystyki meczu i doszedłem do wniosku ,że Japonki wygrały dziś elementami siatkówki które tak naprawdę nie mają nic wspólnego z wysokim wzrostem (...) punktami.
No ale też statystyki, jak to się mówi, są jak bikini pokazują wiele ale nie pokazują najważniejszego. To że Japonki będą lepsze w przyjęciu i obronie to się można było spodziewać, ale np. statystyki nie mówią nic o pasywnym bloku, a tych w meczu po stronie japońskiej było mnóstwo. Kiedy po drugiej stronie skacze blok - 159cm i 174cm a atakuje zawodniczka 190cm, to powinno być tylko jedno - mocne zbicie piłki, po którym nie ma co zbierać, natomiast tutaj w co drugim ataku piłka po palcach (blok pasywny) była spokojnie do podbijania i kontrowania, jak to robiły Japonki. Swoje warunki wykorzystały Niemki i Rosjanki i tutaj Azjatki były bezsilne. Sądziłem, że Holandia jako drużyna doświadczona, spokojnie także to wykorzysta i tyle, a one wykorzystały to, ale tylko do stanu 14-10 w pierwszym secie. Widziałem już x spotkań Japonii i zawsze jest tak samo, jak dasz im pograć, to one się nakręcają, mają szczęście i wszystko im idzie, jak to dzisiaj zrobiły Holenderki i niestety zamknęły sobie w taki frajerski sposób drzwi do wygranej całego cyklu.
 
hopkirk 3,2K

hopkirk

Forum VIP
Dzisiaj Holenderki były całkiem bezsilne, sam początek dobry, ale później coraz gorzej, dużo nietypowych jak dla nich błędów: nieczyste odbicia, przełożenie ręki na drugą stronę, zepsute ważne zagrywki, seryjnie tracone punkty w jednym ustawieniu. Na pewno dużym zaskoczeniem była gra Sakashity, która wcześniej w finale nie grała. Holenderki słabo grały w przyjęciu, ale nawet pomimo tego powinny z wysokich piłek kończyć tak jak Rosjanki. U Holenderek denerwują mnie zmiany na linii Stam, Grothues, Blom, niby zawodniczki niezłe, ale takie mieszanie zespołem nie wpływa dobrze na jego grę, podobnie ma sytuacja w drużynie Chin, dużo zmian, ale ich pozytywnych wyników nie ma. Radek dobrze pisze, że najważniejszy był blok, pasywny u Japonek i ogólnie słaby u Holenderek. Serwis Japonki miały dobry, ale też przyjmujące holenderskie za dużo puszczały piłek na granicy autu, tak jakby nie były pewne drużyny w ataku.
 
natmar21 100

natmar21

Użytkownik
Sorry radek 03 ale bloku 159cm nie było , gdyż ta zawodniczka będąc w pierwszej linii odchodziła do asekuracji.Zawodniczka o wzroście 190 cm jak piszesz może znacznie mniej w ataku przy &quot;kijowym&quot; przyjęciu(z reguły dobrze ustawiony blok) niż zawodniczka Jarońska o wzroście 170 cm przy przyjęciu w punkt(blok dziurawy , ruchomy). To jest oczywiste.
 
Status
Zamknięty.
Do góry Bottom