>>>BETFAN - TRIUMF BONUSA NAD BOOSTEM <<<<
>>> ZAKŁAD BEZ RYZYKA DO 200 ZŁ!<<<

Finał Ligi Europy: Eintracht Frankfurt - Glasgow Rangers [18.05.2022 - 21:00]

Status
Zamknięty.
sunxl 1,8M

sunxl

Typer
Dyscyplina: Piłka nożna/Liga Europy
Godzina: 21:00
Spotkanie: Eintracht Frankfurt vs Rangers
Typ: Filip Kostić lub Ansgar Knauff zanotuje asystę
Kurs: 2.15✅️🖤❤
Bukmacher: TOTALBET
Analiza:


Oj dzisiejszy finał jest dla mnie najważniejszym meczem w historii mojego 29 letniego życia. Wydawało się, że dla Eintrachtu szczytem był sezon 2018/2019, gdzie pod przewodnictwem Adiego Hüttera piłkarze tego klubu awansowali do półfinału Ligi Europy i w Londynie w meczu z Chelsea po serii rzutów karnych musieli pogodzić się z brakiem promocji finału. Zawodnicy, jak i sami kibice mocno przeżywali to niepowodzenie i w social mediach pojawiły się przejmujące zdjęcia Martina Hintereggera z fanami ze Stamford Bridge. Pamiętamy przecież tamtą drużynę SGE i zabójcze trio Luka Jović, Sebastien Haller oraz Ante Rebić było nie do zatrzymania. Wiele obserwatorów uważało, że ten sukces w Europie się nie powtórzy. Czasy się zmieniły, ale wola walki pozostała i tym razem Orły poprawiły swój wynik sprzed lat, awansując do wielkiego finału LE.

Pamiętam początek przygody Olivera Glasnera z zespołem znad Menu, gdzie były związane z nim spore nadzieje, bo przecież wraz z Wolfsburgiem awansował do Ligi Mistrzów. Start miał bardzo trudny i gra nie do końca zachwycała, bo w 1. Bundeslidze porażkę goniła porażkę, ale w Europie wyniki się zgadzały i w fazie play-off postanowiono postawić wszystko na jedną kartę. Do tej pory to się opłaciło, ale brak zwycięstwa w Lidze Europy spowoduje małą rewolucję we Frankfurcie, bo niektórzy piłkarze będą poszukiwać wyzwań w europejskich pucharach. Problemem Glasnera od początku jego pracy w Eintrachcie był brak prawego wahadłowego. Próbował na tej pozycji Timothy Chandlera, ale nie miał takiej wydolności, aby utrzymać intensywność przez całe 90 minut. Danny da Costa nie prezentował takiej jakości, jak jeszcze kilka sezonów temu. Wypożyczenie z Borussii Dortmund Ansgara Knauffa było strzałem w 10 i wraz z Filipem Kosticem tworzą zagrożenie po obu stronach boiska. Czy młody Niemiec odwdzięczy się dzisiaj za zaufanie swojemu trenerowi?

Po drugiej stronie barykady znajduje się Rangers, które jest sporą niespodzianką na tym etapie Ligi Europy. Po drodze mieli bardzo wymagających rywali jak Borussię Dortmund, czy też RB Lipsk i z każdym z tych przeciwników sobie poradzili. Nie było łatwo, ale magia Ibrox zadziałała i formalni goście stoją przed historyczną szansą, aby sięgnąć po puchar na europejskim podwórku. Niestety na krajowym się nie powiodło i to Celtic świętował mistrzostwo, ale w pewnym momencie zespół z Glasgow również postawił wszystko na jedną kartę i liczyło się LE. Warto wspomnieć, że podczas tej kampanii doszło tutaj do zmiany na stanowisku trenera i Steven Gerrard przeniósł się do Aston Villi, a na jego miejsce został zatrudniony Giovanni van Bronckhorst. Muszę przyznać, że jego praca w Chinach mnie do końca nie przekonywała, bo jego Guangzhou City nie wyróżniało się niczym szczególnie, ale swoje umiejętności i warsztat trenerski potwierdził w Rangers. Czy jego Rangers sięgnie po puchar Ligi Europy?

Jeżeli chodzi o typowanie meczów Eintrachtu Frankfurt, to jestem obiektywny. Bardzo dobrze znam ten zespół i niejednokrotnie grałem przeciwko Orłom również w tym sezonie, ale dzisiaj jestem zdania, że sięgną po triumf w europejskich pucharach. Największym problemem Rangers jest fakt, że finałowe spotkanie odbywa się poza Glasgow. To właśnie na Ibrox są niesieni dopingiem i fantastyczna atmosfera, która panuje na tamtym obiekcie, dosłownie niesie dzisiejszych formalnych gości. Jasne, mają patent na niemieckie drużyny w tej kampanii, ale nie mierzyli się jeszcze z takim zespołem, jak ten z Frankfurtu. Oliver Glasner potrafi umiejętnie zarządzać spotkaniem i dokonywać odpowiednie zmiany, jeżeli coś nie idzie po jego myśli. Filip Kostić oraz Ansgar Knauff znajdują się w świetnej dyspozycji i jestem zdania, że boki boiska zdecydują o triumfie Orłów.

Stawiam na asystę jednego z wahadłowych SGE. Tak jak pisałem wyżej, sprowadzenie Ansgara Knauffa było strzałem w 10 i to pokazuje kunszt austriackiego szkoleniowca, który z napastnika stworzył bocznego obrońcę. Wypożyczony piłkarz z Borussii Dortmund jest, jak to mówię Niemcy "Leistungsträger" i odmienił grę Eintrachtu. Teraz zagrożenie pojawia się z obu stron boiska i uważam, że stać go na kolejny kapitalny występ. Stworzyłem zakład, który mówi o tym, że Knauff lub Kostić zanotują asystę. Serb regularnie wykonuje stałe fragmenty gry w tym rzuty rożne, więc z jego strony kluczowe podanie jest jak najbardziej możliwie. Podobnie oczekuje tego od Ansgara, który potrafi dokładnie dośrodkować piłkę.
 
Ostatnia edycja:
Otrzymane punkty reputacji: +1096
ibis 1,2M

ibis

ModTeam
Członek Załogi
Dyscyplina: Piłka nożna/Liga Europy
Godzina: 21:00
Spotkanie: Eintracht Frankfurt vs Rangers
Typ: obie strzelą gola
Kurs: 1.74
Bukmacher: Betfan
Analiza:


Spotkanie dwóch drużyn w finale, których zapewne nikt z nas się nie spodziewał, ale nic w tym dziwnego. Eintracht przecież wyeliminował takie marki jak Barcelonę czy West Ham. Rangersi natomiast pogonili RB Lipsk czy Brage.
Spróbuje pograć gole w tym spotkaniu, a dokładniej to, że obie drużyny strzelą przynajmniej po jednym golu przez 90. minut meczu. Obie ekipy udowodnił i pokazały w tym sezonie w europejskich pucharach, że nie boja się atakować, a co najważniejsze mają parcie na strzelanie goli. Wystarczy spojrzeć na ostatnie spotkania tych drużyn i ile goli strzelają. Bardziej obawiam się tego, że jest to finał i zobaczymy tutaj szachy, a co za tym idzie żadna z ekip nie będzie na tyle się otwierać i atakować żeby nie stracić gola.
Liczę jednak na to, że zobaczymy naprawdę dobry mecz. Po jednej stronie jest bramkostrzelny Borre, a pomagać mu zapewne będą Kosić czy Kamada. Zabraknie natomiast Martina Hintereggera oraz Jespera Lindstrom, a występ Obite Evan Ndicka jest dzisiaj zagrożony
W ekipie Rangersów wyróżniającą się postaciami są Morelos, który dzisiaj nie zagra, a do niego dołączają Ryan Jack, Kemar Roofe, których dzisiaj również nie zobaczymy na boisku.
Jednak są Aribo, Kent czy Wright oraz bramkostrzelny i asystujący w tym sezonie Tavernier.
Obie ekipy przystępują do tego spotkania osłabione, a więc niema wymówek. Biorę, że obie strzelą gola.

Przewidywane składy:

Eintracht Frankfurt (3-4-2-1)
: Trapp; Toure, N’Dicka, Tuta; Knauff, Sow, Rode, Kostic; Kamada, Hauge; Borre
Rangers (4-3-3): McGregor; Tavernier, Goldson, Bassey, Barisic; Kamara, Lundstram, Jack; Kent, Aribo, Wright
 
Ostatnia edycja:
Otrzymane punkty reputacji: +842
ziroxxx 759,9K

ziroxxx

Znawca - Piłka nożna
Frankfurt - Rangers
Typ: 1 połowa under 11,5 fauli @ 1.92 betcris


Analiza:
Fianały rządzą się własnymi prawami, ale liczę że zawodnicy rozpoczną mecz spokojnie. Bez szaleństw. Dla obu ekip jest to spore osiągniecie. Na papierze obie ekipy na swojej drodze do finału wyeliminowały lepsze drużyny. I trudno tak ocenić czy Szkoci są lepsi czy Niemcy. Jak dla mnie jest to mecz 50/50. Dyspozycja dnia i aktualnej formy będzie bardzo istotna. Spodziewam się, że nie zobaczymy wielu fauli od początku spotkania. Rangersi w fazie grupowej należeli do ekip z niską ilością popełnianych fauli. Frankfurt natomiast po drugim biegunie gdyż należeli do ekip z największą ilością fauli. Jak na finał i w pierwszej połowie linia 11 fauli jest jak najbardziej do grania.
 
psotnick 827,4K

psotnick

ModTeam
Członek Załogi
Eintracht Frankfurt - Glasgow Rangers
Zawodnik strzeli gola: Tavernier, James @ 4.95
BETFAN

Zaskakująco wysoki kurs na gola lidera strzelców tej edycji LE (7 goli, 2 asysty), po części słuszny bo prawy wahadłowy to nie jest pierwsza pozycja na boisku o której myślimy jeśli chodzi o strzelanie goli. Ale w tym przypadku jest ciut inaczej. Tavernier buduje sobie pomnik w Glasgow i to chyba dosłownie, zdecydowany lider ekipy Rangers (9 goli, 13 asyst szkockiej Premiership), kapitan na boisku i poza nim. I chyba jeden z głównych kandydatów to miana najlepszego gracza całej edycji LE. Jak na prawego obrońcę Anglik jest niezwykle skuteczny, cyferki wykręca lepsze niż napastnicy i prawa strona Rangers to naprawdę zagrożenie dla każdej ekipy. Tavernier jest też etatowym wykonawcą rzutów karnych, co też może pomóc przy tym typie. Nie sądzę też żeby ekipy się okopały na swoich pozycjach by przede wszystkim nie stracić, bo obie raczej lepsze w ofensywie niż w grze do tyłu. Więc jest szansa żeby ten finał się przerodził w szaloną wymianę ciosów, wystarczy by wynik otworzył się w miarę szybko.
 
his_airness 16,2K

his_airness

Użytkownik
Eintracht Frankfurt - Rangers FC

Szukałem jakiegoś ciekawego zdarzenia, którego zagranie miałoby sens i chyba znalazłem. Przeglądając oferty wystawione przez bukmacherów na ten mecz finałowy rozgrywany w Sevilli w oczy rzucił mi się jeden typ. Wydaje mi się, że przynajmniej z początku spotkania żadna z drużyn nie narzuci szaleńczego tempa. Myślę, że obie drużyny będą się na początku "badać" i zagrają w popularne boiskowe szachy. Oczywiście, że przeszkodą może być szybko zdobyta bramka przez którąś z ekip, ale mam nadzieję, że tak się nie stanie i mój typ będzie w miarę logiczny. Wybrałem na to spotkanie under strzałów na bramkę. Linia 23,5 strzału po kursie 1.73 może być kuszącą do jakiegoś dubla lub kuponu z większą ilością zdarzeń. Wiadomym jest, że to nie są rozgrywki ligowe, tylko finał. Co za tym idzie, nawet jeśli którejś z drużyn w swoich meczach ligowych zdarzało się przekroczyć tę linię, to myślę, że tu spotkanie będzie bardziej zamknięte. Przynajmniej do pewnego momentu. Zarówno w meczach ćwierćfinałowych, jak i półfinałowych, ani razu zarówno Rangersi, jak i Eintracht nie przekroczyły tej linii. Wydaje mi się, że tutaj będzie podobnie. Liczę na ciekawy mecz, toczony w szybkim tempie, ale wydaje mi się, że póki któraś z drużyn nie wyjdzie na prowadzenie, to nie będzie tu narzuconego jakiegoś ogromnego tempa. Jeśli się nie pomylę, to po 90. minutach typ powinien wejść na zielono.

Suma strzałów w meczu - poniżej 23,5 @1.73 Betclic
 
Ostatnia edycja:
L 1,4M

lucaxx95

Mistrz Typów Dnia 2023
Eintracht - Rangersi, over 4.5 zółtych kartek, 1.66 Betcris

Wielki finał, a w nim ekipy o zupełnie innej charakterystyce. Eintracht awansował w dziwnych okolicznościach, bo eliminował m. in. faworyzowaną FC Barcelonę, przeplatając te mecze z fatalnymi występami w Bundeslidze, gdzie defensywa Frankfurtczyków czy ofensywna wygląda bardzo słabo. Rangersi grają bardziej wyrachowany futbol i lepszy defensywnie, wyeliminowali BVB czy odrabianie strat w innych meczach to niemała sztuka. Myślę, że szanse w tym finale to absolutne 50/50, rozum podpowiada Rangersi, natomiast Eintracht gra po prostu skutecznie do bólu. Kartki powinny się posypać w tej konfrontacji.
 
Ostatnia edycja:
elalma 119,1K

elalma

Olimpijski Mistrz Skoków
Eintracht Frankfurt - Glasgow Rangers
Punkty za kartki (suma) - Poniżej 59.5 (90 minut) & Rzuty rożne (suma) - Poniżej 14.5 (90 minut)
forbet 1.58 (betarchitekt)

Na Estadio Ramón Sánchez Pizjuán zostanie dzisiaj rozegrany finał Ligi Europy. Część osób po zobaczeniu, kto zagra w półfinałach zapewne spodziewało się innego zestawienia rywali w tym ostatnim meczu rozgrywek, ale to Eintracht i Rangers okazały się lepsze od West Hamu i RB Lipsk. Obie ekipy w ofensywie potrafią sporo, co pokazywały nie tylko na europejskich ale i również ligowych boiskach w Bundeslidze i Premiership. Mimo wszystko finał to zupełnie inny mecz i nie spodziewam się tutaj ataków od samego początku oraz otwartej gry. Moim zdaniem nawet jeśli padną bramki, to już kornerów czy kartek nie będzie zbyt wiele. Szczególnie jeśli chodzi
o kartoniki, to nie zagrają dziś ze sobą zespoły grające zbyt agresywnie. Linia rzutów rożnych z kolei jest na tyle wysoka, że nawet zespoły wykonujące je często nie powinny jej przekroczyć.
 
Ostatnia edycja:
A 519

ajjj

Użytkownik
Eintracht Frankfurt - Glasgow Rangers
Zawodnik strzeli gola: Tavernier, James @ 4.95
BETFAN

Zaskakująco wysoki kurs na gola lidera strzelców tej edycji LE (7 goli, 2 asysty), po części słuszny bo prawy wahadłowy to nie jest pierwsza pozycja na boisku o której myślimy jeśli chodzi o strzelanie goli. Ale w tym przypadku jest ciut inaczej. Tavernier buduje sobie pomnik w Glasgow i to chyba dosłownie, zdecydowany lider ekipy Rangers (9 goli, 13 asyst szkockiej Premiership), kapitan na boisku i poza nim. I chyba jeden z głównych kandydatów to miana najlepszego gracza całej edycji LE. Jak na prawego obrońcę Anglik jest niezwykle skuteczny, cyferki wykręca lepsze niż napastnicy i prawa strona Rangers to naprawdę zagrożenie dla każdej ekipy. Tavernier jest też etatowym wykonawcą rzutów karnych, co też może pomóc przy tym typie. Nie sądzę też żeby ekipy się okopały na swoich pozycjach by przede wszystkim nie stracić, bo obie raczej lepsze w ofensywie niż w grze do tyłu. Więc jest szansa żeby ten finał się przerodził w szaloną wymianę ciosów, wystarczy by wynik otworzył się w miarę szybko.
Bet365 daje super ulepszenie na ten zaklad kurs 11
 
Otrzymane punkty reputacji: +502
Status
Zamknięty.
Do góry Bottom