>>>BETFAN - TRIUMF BONUSA NAD BOOSTEM <<<<
>>> ZAKŁAD BEZ RYZYKA DO 200 ZŁ!<<<

Finał EURO 2012: Hiszpania - Włochy [01.07.2012]

darius010 1,3K

darius010

Forum VIP
Wielu widzi tu przegraną Hiszpanii, argumentuje to różnie. Jednak nie można ukryć, że dużej części nas jakoś nie przychodzi do głowy fakt, że jakaś drużyna może wygrać trzy wielkie turnieje z rzędu. Pamiętając jak Hiszpanie grali w RPA, jestem przekonany że jednak mogą wygrać te ME. Hiszpania gra schematycznie, Hiszpania nie zaskakuje, najczęściej jednak grają skutecznie, w RPA tak naprawdę zagrali jeden mecz na swoim poziomie - finał, reszta to było ślizganie się, a to przegrana na początek ze Szwajcarią, innym razem ledwo przeszli Paragwaj (nie jestem pewny, czy Paragwaj, w każdym razie o Latynosi). Euro układa się Hiszpanii podobnie, ślizganie, były na tym turnieju zespoły lepsze, dla których Hiszpania była w zasięgu m.in. Portugalia. Jednak La Roja jest w finale i teraz wystarczy dopiąć wszytko: taktykę, mobilizacje, poruszyć ambicje piłkarzy i Włosi są bez szans.

Odnośnie Italii, dla wielu są faworytem bo zagrali ładnie, w całym turnieju prezentowali się najlepiej, Ballotelli jest królem Kwejka ale to nie wystarczy, bo trzeba pokonać Hiszpanów, drużynę która w finale już rozwinie skrzydła. Osobiście no bet, kibicuje Włochom ale uważam, że Hiszpanie są faworytem.
 
unicaja 6,2K

unicaja

Użytkownik
Przed nami wspaniałe (miejmy takową nadzieję) zakończenie turnieju. Można grymasić i narzekać ale prawda jest taka że spotykają się dzisiaj najlepsze a zarazem najefektywniejsze drużyny mistrzostw. Może i Hiszpanie dalej nudzą kibiców swoim ciągłym klepaniem piłki ale w moich oczach to mimo wszystko nadal oni są faworytem finału. No bo cóż z tego że ta gra nie wygląda porywająco skoro główny cel jest ciągle realizowany. A ten cel to rzecz jasna obrona tytułu i podtrzymanie swej dominacji. Co prawda Espania nie imponuje w ofensywie ale grę obronną należy zapisać na wielki plus. Jedna do tej pory stracona bramka w turnieju również budzi szacunek bo przecież od niej wszystko się zwykle zaczyna. Włosi to oczywiście największe pozytywne zaskoczenie imprezy choć jeszcze przed ostatnią kolejką zmagań grupowych sam awans do najlepszej ósemki stał pod wielkim znakiem zapytania. Pamiętam jak wiele wówczas krążyło teorii spiskowych dotyczących rzekomej - jak się później okazało - ustawki Hiszpanów z Chorwatami na remis 2:2. I choć wtedy to wydawało się irracjonalne to dzisiaj można stwierdzić że del Bosque i jego chłopcy mogą sobie pluć w brodę że nie zrealizowali tego planu i nie wyeliminowali tak groźnego rywala już w początkowej fazie bo może się to na nich teraz zemścić. Jednak wg mnie ten najlepszy mecz w turnieju dopiero jest przed Hiszpanią i dzisiaj udowodnią kto tak naprawdę zasługuje na tytuł.
Hiszpania wygra &amp; under 2.5 @3,70 bwin ⛔
W unibet można natomiast zagrać zakład która z drużyn straci najmniej bramek w mistrzostwach. Na Hiszpanię mamy co prawda niewielki lecz w miarę pewny kurs @1,2 ✅. W chwili obecnej mają oni aż 2 bramki zapasu nad następną ekipą w klasyfikacji bowiem po 3 gole straciło kilka ekip. Tak jak już wyżej wspomniałem 1 gol stracony i to w pierwszym spotkaniu turnieju obrazuje chyba w najbardziej dobitny sposób możliwości defensywne drużyny z Płw. Iberyjskiego. Włosi też nie szaleli dotychczas, dopiero półfinał z Niemcami podreperował ich dorobek bramkowy. Z tego co sprawdzałem idzie to zdarzenie połączyć z innymi na kuponie więc zawsze gdzieś można dołożyć dla podbicia ako.
 
M 27,2K

madangelo

Forum VIP
Tutaj obszerniej opisywałem sytuacje Włochów i Hiszpanów przed pierwszym meczem i w sumie wiele sę nie zmieniło ???? http://forum.bukmacherskie.com/f361/gr-c-hiszpania-wlochy-and-irlandia-chorwacja-10-06-2012-a-77491.html#post2910227

Zwracałem też uwage że dużo może zależeć od Pirlo czy Balotelliego, teraz mówią o nich wszedzie więc nie ma się co powtarzać. Myślę że to jeszcze nie koniec możliwości Włochów, mimo że zepsół kilka okazji z Niemcami to świetnie prezentuje się Marchisio, asekruje w obronie, pierwszy włącza się do ataku, mnie się o nim mówi a dla mnie to najlepszy piłkarz biegający po boiskach serie A i kto wiem może dzisiaj bedzie miał swoje 5 minut.
Jakby nie patrzył Włosi ratują ten turniej, wiekszość ekip Niemcy, Hiszpanie, Francuzi czy Holendrzy grali na jednego napastnika z wariantem ofensywnych skrzydłowych co tak naprawdę było asekuracyjnym ustawieniem bo koszt jednego napastnika to był na ogół kolejny defensywny poocnik. Włosi natomiast od początku grają klasycznie 4-4-2 co stwarza im więcej mozliwości w ataku. W obronie pełen spokój i zaufanie, zresztą ta formacja opiera się na graczach Juve, Stara Dama ostatni raz mistrzostwo zdobyła 6 lat temu i wtedy też reprezentacja sięgneła po tytuł, teraz może być podobnie bo Chiellini, Barzagli czy nawet niech i bedzie ten Bonucci prezentuja się bardzo pewnie.
Hiszpanie może grą na kolana nie rzucili ale są w finale i przypadkiem tutaj się nie znaleśli. Także podoba mi się ich gra w obronie, Pique czy Alba świetnie potrafią przeczytać gre jak i włączyć się w akcje ofensywną. Taktyka jest jednak z goła odmienna, preferują krótke szybkie podania i być może właśnie to przyniesie pozytywny efekt. Włosi bronią 1 na 1 i tutaj moment złego ustawienia podanie w tempo i robi się groźna sytuacja, Itali chyba jednak bardziej leży rywal który gra dłuższymi podaniami, czy próbuje akcji skrzydłami.
Od 16 lat sympatyzuje z Włoską piłką, nieważne czy to są słąbe mecze z Nową Zelandia czy finały, więc to dla mnie wielki dzień i chyba naturalne za kim jestem ???? Staram się oglądać każdy mecz reprezentacji, na turniejach to już wiadomo, co prawda do końca mnie nie przekonuje aktualny styl bo wolałbym jednak jednego zawodnika defensywnego więcej ale skoro Prandelli darzy takim zaudaniem bieżących zawodników i ustawienie to trzeba mu ufać. Moim zdaniem o wygranej może zdecydować stały fragment, Włosi świetnie mają je opanowane, każdy wie co ma robić, natomiast Hiszpanie przy rożnych jak juz widzieliśmy próbują je rozgrywać krótko nie czują się w tym elemencie najmocniej. Mocną stroną może za to być ogranie w finałach, Hiszpanie wiedą jak się gra takie mecze, (reprezentacyjnie jak i klubowo) Włosi poza sukcesem w 2006 takich doświedczeń nie mają (jak Inter wygrywał LM to był tam może 1 czy 2 Włochów). 4 lata temu zabrakło szczęścia w karnych, 8 lat temu ustawiony remis Dani z Szwecją a jak 12 lat temu pamiętam jak wczoraj gol w ostatniej akcji meczu Francozów dał im dogrywkę i wygraną, także liczę dzisiaj ja wielki mecz i tytuł który zamknie usta wszystkim krytykom ????
 
Otrzymane punkty reputacji: +7
levy42 3,9K

levy42

Użytkownik
Kto więcej żółtych kartek? HISZPANIA @3,70(trzydrogowo)

W takim meczu odpuszczam granie czegokolwiek po kursie 1,01-1,99 a spośród wysokich kursów mam taki bet na kartki.Oba zespoły grają na podobnej agresji,lubią symulować faule i dyskutować z arbitrem. To taka ogólna charakterystyka,ale już w moich oczach na tym turnieju Włosi grają jak na swoje temperamenty dość zachowawczo i niezbyt agresywnie. Hiszpanie natomiast nie wystrzegają się głupich zachowań nawet w meczach z takim outsiderem Euro jak Irlandia. Oczywiście dziś to kto dostanie więcej kartek w głównej mierze zależy od aktualnego wyniku. Ja poprzez moje wyczulenie na teatralną grę Hiszpanów i sędziego z Portugalii oraz zdecydowanie za wysoki kurs-pogrywam tak a nie inaczej;)
 
gystlik 13,2K

gystlik

Użytkownik
Typ na Finał Mistrzostw Europy raczej z tych czysto statystycznych. Oba zespoły mają za sobą po 5 spotkań.
Hiszpania w tych 5 spotkaniach straciła zaledwie 1 bramkę - z Włochami w pierwszym spotkaniu grupowym. Włosi natomiast stracili 3 bramki a pogromcami Buffona byli: Fabregas, Mandzukic oraz Ozil. Średnia Hiszpanów: 0.20 bramki na mecz. Średnia Włochów: 0.6 bramki na mecz. - Więc statystycznie nie powinniśmy ujrzec dzisiaj dużej ilości bramek. Ostatnie pojedynki wyżej wymienionych drużyn to: 1, 0, 3, 3, 2 bramki. - Więc bramek nie padało dużo. - W tych spotkaniach aż 4-krotnie w pierwszych połowach nie strzelano bramki. - Dzisiaj liczę na podobny wynik.

Hiszpanie:
La Furia Roja w przeciwieństwie do Włochów najwięcej goli zdobywa w drugiej połowie. Po zmianie stron padło ich aż 6 z 8 jakie trafili piłkarze Hiszpanii. Zwłaszcza upatrzyli sobie ostatnie trzydzieści minut meczu kiedy strzelili aż 5 goli. Trzy z nich padały po 80 minucie meczu co powinno być ostrzeżeniem dla Włochów, bo wtedy ich defensywa wygląda zazwyczaj najgorzej. Hiszpanie stracili jak dotąd tylko jednego gola, właśnie z Italią w 61 minucie spotkania.
Włosi:​
Najczęściej strzelają w pierwszej połowie (4 z 6 goli), zwłaszcza przed przerwą (3 z 6 goli). Wszystkie trzy bramki natomiast stracili w drugiej części meczu, co może sugerować, że wtedy ich obrona niedomaga już kondycyjnie.
Liczę na to, że... Nie liczę tylko tak będzie - Hiszpanie narzucą swój styl gry jak to mają w zwyczaju, będą cały czas pod piłką i to oni będą próbowali rozmontowac defensywę Włochów. Tak naprawdę system 4-6-0 daje jeszcze mniejsze niż zazwyczaj szansę Włochom na wyprowadzenie skutecznej kontry.

Jeszcze jedna ciekawa statystyka:
Finał MŚ 2006: Włochy 1:1 Francja
Finał ME 2008: Hiszpania 1:0 Niemcy
Finał MŚ 2010: Hiszpania 0:0 Holandia
Finał ME 2012: Hiszpania - Włochy

W ostatnich finałach największych imprez piłkarskich padało bardzo mało bramek. - Podobny scenariusz będziemy zmuszeni oglądac dzisiaj. Hiszpania jak zawsze będzie w posiadaniu piłki natomiast Włosi będą czekac na swoje okazje wykorzystując większą przestrzeń do gry podczas kontrataków. Czy Pirlo przycmi Inieste, Alonso i Xabiego - zobaczymy już dzisiaj od 20:45.

0:0 do przerwy ▶ 2.25 Unibet
 
B 1,5K

baltazar_gabka

Użytkownik
Finał: Hiszpania - Włochy
Nie wiem za bardzo co mam napisać na kilka godzin przed finałem : ) Tak jak pisałem przed ćwierćfinałem i tak samo jak przed półfinałem widzę Włochów jako zwycięzców tego turnieju. Mam ich już zagranych po kursie 12.00 i 6.00 dlatego dziś zagrałem ich wręcz symbolicznie. Każdy kto widział jak grała Hiszpania w meczu z Portugalią zdaje sobie sprawę że nawet tak klasowa drużyna jak ona jest do pokonania. Piłka nie jest uczciwą grą i nie zawsze wygrywa lepszy o czym Portugalczycy niestety się przekonali kilka dni temu. Niemcy w półfinale jakoś dziwnie zapomnieli jak się gra w piłkę... a Włosi grają konsekwentnie jak nigdy...
Włochy - zwycięzca turnieju kurs 1,95 1/10 Totomix
wynik Hiszpania - Włochy 4:0

Jeżeli analiza się przydała kliknij &quot; dzięki &quot;...
 
keyst 149

keyst

Użytkownik
Włochy -:- Hiszpania
Typ: Włochy strzelą
Kurs: 1.60
Buk: Betsson

Ja dzisiaj stawiam na to, że drużyna Italii strzeli gola Hiszpanom po znakomitym kursie 1.60, pomimo tego, że w bramce Hiszpanów stoi Iker Casillias. Bez wątpienia Hiszpanie mają wielkiego bramkarza Iker to żyjąca legenda i ten finał jest w dużej mierze dzięki niemu oraz jego grze w rzutach karnych przeciwko Portugalii jak i w całym turnieju, w którym stracił zaledwie jedną bramkę zdobyta właśnie przez Włochów. Bramkarz sam bramki nie obroni dlatego też ma obrońców do pomocy w reprezentacji Hiszpanii są to gracze reprezentujący Barcelonę i Real Madryt, czyli świata klasowa. Po drugi stronie mamy duet napastników Balotelli i Cassano, którzy przy zdobyciu pierwszej bramki w meczu z Niemcami pokazali, że potrafią ze sobą współpracować. W tym, że spotkaniu Balotelli zdobył dwie bramki i w sumie ma ich na tym turnieju trzy, ale powinien mieć ich znacznie więcej i spokojnie zostac królem strzelców jednak wcześniej nie potrafił wykorzystywać nadarzających się okazji teraz po odblokowaniu się powinno mu się grac łatwiej i w sumie na niego będą liczył najbardziej.
Obserwując cały turnieju daje obu finalistom po 50% szans na zwycięstwo, nawet z lekkim wskazaniem na Włochów, dlatego też kurs 1.60 na to że strzela bramkę jest dla mnie pomyłka buk, którą trzeba wykorzystać.
 
nole 6,1K

nole

Forum VIP
Włochy -:- Hiszpania
Typ: Włochy zdobędą puchar
Kurs: 2,62
Buk: Bet365
Po dlugich namyslach, po Waszych opiniach...po czestych zdaniach, ze mecz no bet zdecydowalem, ze jednak zagram ten mecz, bo mysle, ze jest bet.
Uwazam, ze Wlosi dzis siegna po puchar, bo w tym meczu nie chodzi o to kto jak zagral na tych ME w grupowych meczach, czy pozniej. Tu nie chodzi o statystyki wedlug mnie.
Na boisko wybiegna bardzo, ale to bardzo zmotywowani Wlosi. Mysle, ze spokojnie sa w stanie osiagnac sukces, bo tak jak ktos z Was powiedzial dzis na tym forum...nikt jeszcze nie obronil tego trofeum. Tak samo jak nikt jeszcze nie wygral LM dwa razy z rzedu. Cos w tym jest. Hiszpania gra pieknie, ale te kombinacje z ustawieniem..ten Toress z forma, czy bez niej...Xavi nie przekonujacy...jakos to wszystko dla mnie za bardzo rozklekotane.
To nie jest taka zwarta ekipa, ktora idzie jak burza...
Wlosi bardziej &quot;konkretni&quot;..mniejsza presja.
Mysle, ze to Oni beda dzis wieczorem nowymi Mistrzami Europy
 
ogoras 272

ogoras

Użytkownik
Od razu w oko wpadło mi takie oto zdarzenie - Hiszpania ponad 1,5 kartki Betsson @ 1.81. :zoltakartka:

Jak wszyscy doskonale wiemy już dziś w finale Mistrzostw Europy zmierzą się ze sobą Hiszpanie z Włochami. Jak również każdy wie będzie to spotkanie pełne emocji niezależnie od liczby bramek. Balotelli pokazał w półfinale co potrafi i tu może być podobnie - w przypadku długich podań, hiszpańscy obrońcy mogą ratować się faulami które w takim przypadku mogą być nagrodzone kartonikiem. Obydwie drużyny nie mają nic do stracenia, sądzę że jest to niewysoka linia na Hiszpanów, a jest paru którzy nóg nie powstrzymują;)
Analiza może nie wyczerpująco, ale wiele już zostało powiedziane bądź napisane, a najlepszym argumentem i tak pozostanie fakt, iż jest to finał gdzie nie przebiera się w środkach.
 
ramzesa 13,8K

ramzesa

Forum VIP
Hiszpania - Włochy (Most shots on goal)
Włochy 2,72 Tobet

Hiszpania - Włochy
Poniżej 2 goli (2 bramki=zwrot) 1,80 Bet365

Dwa najlepsze typy jakie udało mi się wyrobić na ten finał. Kursy U/O na linii są bardzo słabe, więc biorę azjana i w przypadku dwóch bramek mam zwrot. Gradu goli tu nie oczekuję. Hiszpania zapewne znowu czymś zaskoczy i nawet nie próbuję się domyślać jak. Hiszpania ma wielu świetnie wyszkolonych technicznie zawodników, dryblerów, ale brakuje im zawodników którzy bez większych ceregieli wpakują piłkę do siatki. Deficytu w szerokiej kadrze nie ma, ale chodzi mi tu bardziej o decyzje personalne del Bosque. Torres jest jaki jest, ale przynajmniej jest rasowym napastnikiem jakkolwiek to brzmi w chwili obecnej. Fabregas jest fałszywą &quot;9&quot; i gra tam jedynie dlatego, że Hiszpanie grają praktycznie identyczną piłkę jak Barca. Dlaczego szans nie dostanie Llorente ? Miał dobry sezon i przynajmniej taka gra miałaby sens. Patrząc na mecze Hiszpanów to tam bardzo często brakuje zawodników w polu karnym, kogoś kto mógłby się przepychać z obrońcami. Włosi przeszli ogromną przemianę z turnieju i ja sam nie sądziłem, że zajdą tak daleko (chociaż wierzyłem w to, że Niemców jednak pykną). Spora część forum, internetu, dziennikarzy jest podniecona Balotellim, ale ja nie podzielam tego zachwytu. To może być aktor jednego meczu, ale nie turnieju. Prawda jest taka, że z Niemcami miał dobry dzień, ale dziś, gdy wszyscy będą na niego liczyć, po prostu się spali. Nie wiem jaką taktykę obiorą Włosi na to spotkanie. Możliwe, że wyjdą odważnie, pressingiem jak Portugalczycy, a mogą skulić się na własnej połowie wypychając rywali z obrębu pola karnego. Na pewno będą oddawać sporo strzałów na bramkę rywali i w tym upatruję swojego typu. Widzę spore value w tym typie i warto go zagrać. Hiszpania pomimo ogromnego posiadania piłki nic nie potrafi z tego zrobić. Mizerne warunki fizyczne niektórych zawodników sprawiają, że Hiszpanie muszą szukać rywalizacji gdzieś indziej i z tego wynika chęć &quot;zabicia&quot; rywala kondycyjnie. Włosi to jednak poukładana drużyna i zdecydowanie są w stanie utrzeć nosa Hiszpanom. Mimo wszystko bezbramkowy remis, dogrywka i ewentualne karne mnie nie zdziwią. Do tego podam kilka suchych statystyk:

W TOP10 zawodników którzy oddali w turnieju najwięcej celnych strzałów jest aż 4 Włochów:
Balotelli - 14 strzałów
Di Natale - 7 strzałów
Cassano - 7 strzałów
Marchisio - 7 strzałów

Jedynym Hiszpanem w tym gronie jest Iniesta, który oddał w sumie 13 celnych strzałów.

Włosi i Hiszpanie to dwie drużyny, które oddały w tym turnieju najwięcej celnych strzałów
Włosi - 55 średnio: 11
Hiszpanie - 49 średnio: 9,8

W fazie grupowej pomiędzy tymi drużynami pojedynek na celne strzały wygrali Hiszpanie (9-6)

Przypomnijmy sobie jednak, że Włosi z meczu na mecz się rozkręcali, a mecz Hiszpania - Włochy były pierwszym przetarciem dla obu ekip. Uważam, że bukmacherzy mocno kierują się meczem w fazie grupowej. Linia posiadania piłki ustawiona pod wynik pierwszego meczu (absolutnie nie do grania) i z typem na celne strzały jest podobnie. Uważam, że tym razem to Włosi oddadzą więcej strzałów na bramkę chociaż nie przeniesie się to na efekt bramkowy. Pirlo, Cassano, Balotelli to piłkarze, którzy lubią sobie huknąć z daleka i głównie na to nastawiam się w dzisiejszym meczu.
 
G 7

garrincha

Użytkownik
Dyscyplina: Pilka nozna, EURO 2012
Spotkanie: HiszpaniaWłochy - Top scorer H2H Pojedynek:Mario Balotelli - Remis- Andrés Iniesta
Typ: Mario Balotelli (strzeli więcej goli od Iniesty)
Kurs : 4.50
Bukmacher : Tobet

Faworytem dla mnie jest ekipa włoska, ciąży na niej mniejsza presja, na zawodnikach hiszpańskich jako obrońcach tytułu jest ona na pewno większa. Hiszpanie niczym szczególnie nie zaskoczyli na Euro, może za wyjątkiem gra bez nominalnego napastnika. Grają jak przyzwyczaili długo rozgrywając piłką i szukając luk u przeciwników, dzis może byc problem bowiem rywal ma naprawdę szczelna linie obronny jak i pomocy. Włosi sa nieobliczalni na Euro, tak naprawdę nikt do konca nie moze byc pewny, co oni zagrają i jaka obiorą taktykę. Sa chodzącą niewiadoma i zagadka trudna do rozgryzienia, zanim Hiszpanie rozgryza przeciwników moze byc juz za pozno niestety. I na to własnie dzis licze na włoska nieobliczalność na boisku i zdobycia mistrza, bowiem z całego Euro na pewno najbardziej zasłużyli swoja grą na te miano.

Co do typu na bramki: Mario zle rozpoczął turniej, ale z biegiem czasu nabierał pewności siebie i formy. Mario ma na pewno pierwsze spotkanie grupowe z Hiszpanami, gdzie zmarnował pamiętną swietna okazje i zachował sie jak dzieciak. Dzis po ostatnich udanych występach, podejrzewam ze jak znowu będzie miał okazje jak z pierwszego spotkania, juz jej nie zaprzepaści tylko jak profesor ja wykończy i jeszcze zapyta bramkarza w który róg bramki ma strzelić. Andres Iniesta owszem stwarza sobie okazje strzelecki, i oddaje spora ilość strzałów ale strasznie chybia lub nie wykorzystuje świetnych okazji. I tak od początku turnieju, wiec nie liczył bym dzis że nagle cos sie zmieni, lepiej dla niego i zespołu jakby odrywał piłki do kolegów z drużyny.
 
n3r0 632

n3r0

Użytkownik
Hiszpania - Włochy Total Shots on Target - under 13.5 @1.75 Expekt
Moim zdaniem spotkanie finałowe będzie bardzo podobne do pojedynku grupowego tych drużyn, kiedy to padło 13 celnych strzałów. Ponownie obie ekipy mają wiele do stracenia i na pewno nie będą się od początku spotkania nastawiały na ofensywę. W grupie nikt nie chciał przegrać pierwszego spotkania, dlatego gra była zachowawcza, mało okazji do zdobycia goli. Hiszpania była cały czas przy piłce, a Włosi czekali na swoją okazję i grę z kontry. Podobnie powinni być dzisiaj. A byłbym skłonny powiedzieć, że jeszcze bardziej obie drużyny będą bały się zaatakować. Widać, że Hiszpanii nie klei się do końca gra. Z Portugalią mieli spore problemy w pierwszej połowie, gdy ci zagrali wysokim pressingiem. Na dodatek grają albo bez napastnik, albo tak jak ostatnio z Negredo z przodu, który kompletnie nic nie wniósł do gry. Hiszpanie małe uderzają z dystansu i głównie skupiają się na wymianie masy podań i szybkiej wymianie piłki w polu karnym. To nie sprzyja celnym uderzeniom. Podobny typ podawałem przy okazji meczu Hiszpanii z Portugalią, ale tam dodatkowo był C. Ronaldo, który był sporym zagrożeniem jeśli chodzi o ilość celnych strzałów. Przytoczę jeszcze raz statystyki. W dotychczasowych meczach obu drużyn padało kolejno 13, 17, 11, 4, 13 celne strzały (Hiszpania) i 13, 10, 8, 18 i 12 celnych strzałów (Włochy). Jak widać obie drużyny tylko po razie przekroczyły linię. Hiszpania w meczu z Irlandią, a Włochy w potyczce z Anglię, gdzie zagrali bardzo nieskutecznie. Warto przyjrzeć się też kilku ostatnim finałom większych imprez. W MŚ 2010 w spotkaniu finałowym Holandia - Hiszpania padło 11 celnych strzałów, W ME 2008 w meczu Hiszpania - Niemcy 7 celnych strzałów, w MŚ 2006 w meczu Włochy - Francja 8 celnych strzałów. Nie udało mi się dotrzeć do danych z ME 2004, ale nie sądzę, aby w meczu defensywnie grających Greków padło więcej niż 13 celnych uderzeń. W obecnych czasach gra może nieco się zmieniła, szczególnie Hiszpania wypracowała sobie charakterystyczny styl, wiadomo czego można się po nich spodziewać. Dużą niewiadomą są Włochy, które z defensywnego stylu gry przeszli na bardziej ofensywny. Włosi mogą zaskoczyć. Zaskoczyć może też Pirlo i Balotelli. Może paść szybki, przypadkowy gol, np. po rzucie karnym i później druga ekipa będzie non stop atakowała. Są to tylko gdybania, mało prawdopodobne. Licząc, że spotkanie ułoży się według zwykłego meczowego schematu i obie drużyny nie będą popełniały dużej liczby błędów, nie sądzę, aby przekroczyły linię 13 celnych strzałów. Kurs nie najgorszy, typ całkiem prawdopodobny, więc ja próbuję.
 
aka-shakal 16,7K

aka-shakal

Użytkownik
Można szczerze powiedzieć, że Hiszpanie dogrywkę z Portugalią i finał zagrali na swoim wysokim mistrzowskim poziomie. W reszcie meczy grali na pół gwizdka, a i tak nikt nie zdołał ich pokonać. Bramek nie stracili, tylko strzelali.
Brawo, brawo i jeszcze raz brawo dla Hiszpanów. Dzisiaj poziomowi Hiszpanii nikt by nie dorównał, ani Niemcy ani nikt inny.
Trochę zdziwił mnie ten forumowy optymizm na Włochów, bo jak nie 80% na forum stawiało tutaj w tym temacie na Italię...
 
zibicool 99

zibicool

Użytkownik
Wspaniały mecz Hiszpanów. To jest ta Hiszpania jaką lubią Ci co lubią hiszpański styl. Niektórzy wątpili wcześniej, ja też zwątpiłem, ale dopiero na ten mecz. Niemcy jednak dalecy byliby od tego zespołu w finale. Czemu takiej gry wcześniej nie pokazali? Nie musieli. Zostawili sobie wszystko na koniec. I to nie przypadkowo, bo do tej pory to była gra na jakąś część ich możliwości, wiedząc że stać ich na więcej nie dawali z siebie wszystkiego bo też po co, chociaż mogło się wydawać inaczej. Taka jest Hiszpania, daleko odstająca od reszty europy...
 
wilq 1,8K

wilq

Użytkownik
Gratulacje dla Hiszpanów,finał należał do nich.Mieli wczoraj wszystko potrzebne do wygrania tego meczu,swój dzień i mase szczęścia.Zacznijmy od interwencji Ikera po kontuzje Chielliniego aż po wypadnięcie ze składu Motty.Kto wie jakby ten mecz sie potoczył gdyby Włosi nie pozwolili sobie narzucić gry Hiszpanów i do przerwy schodzili by z wynikiem 0:0.Nie ma co gdybać,wyszedł Hiszpanom ten mecz i ja ich widze w roli faworyta,głównego faworyta w Brazyli choć co za dużo to nie zdrowo.I wolałbym widzieć inne drużyny włączające sie do walki o mistrzostwo świata.Dziękuje reprezentacji Włoch za wspaniały turniej i mase wrażeń jakich nam dostarczyli.
 
TommyTSW 46,4K

TommyTSW

Forum VIP
Włochom w tym meczu zabrakło sił jak wcześniej pisałem, 3 mecze w tygodniu powieszone poziomem na najwyższej poprzeczce, gdzie dawali z siebie więcej niż max (w tym jeden z dogrywką w której pokazali znakomitą wydolność).Druga sprawa Hiszpanom ładnie wyszedł ten mecz i te małe zapasy sił Włochów nie zdały się tu na wiele.Jeden z przewidywanych scenariuszy wszedł, choć dobicie przeciwnika miało już miejsce pod koniec 1 połowy nie meczu czyli mniej nerwów.
 
dani88 30

dani88

Użytkownik
Myśle że druga bramka dla Hiszpanów ustawiła trochę mecz mimo iż Italia atakowała.Przy grze w 10 już wszystko było jasne Włosi chcieli dowieś to co stracili(dwie bramki) a tu dostali drugie tyle i stał się pogrom.Zresztą niesłuszny bo Włoscy piłkarze prezentowali się naprawde dobrze zabrakło szczęścia i innego bramkarza w zespole &quot;la roj&#39;y&quot;
Wreście ujrzeliśmy szybko,pomysłową gre Hiszpani to na co czekałem,mistrzostwo i historyczny triumf zasłużony.
 
konrad140 2,5K

konrad140

Forum VIP
Jak już kogoś na upartego z ekipy mistrzów chcieli wybrać na MVP to ja innego kandydata niż Casillas to nie widziałem. 1 gol wpuszczony w 7 meczach , bardzo pewny w fazie grupowej , w pucharowej nawet nie zawaham się tego użyć , że doprowadził Hiszpanów do finału (choćby karne z Portugalią) , a w finale tylko potwierdził swoją klasę bodajże setka Di Natale na bramkę kontaktową.
Szkoda Włochów bo nie zasługiwali na takie lanie. Kontuzja Motty , i przegrywając 2:0 i grając z Hiszpanią musiało się to tak skończyć. Dziś porażka boli Włochów , ale jak na chłodno przeanalizują sytuację to co się działo przed Euro to pewnie uznają to za sukces.
 
TommyTSW 46,4K

TommyTSW

Forum VIP
Hiszpanie w ogóle mało co dopuszczali do zagrożeń pod własną bramką, liczna pomoc wypychała rywala ze swojej połowy a Casillas tak na prawdę nie miał żadnego poważnego testu na tych mistrzostwach.Wybronił karnego z Portugalią, reszta interwencji to piłki jakie każdy ogarnięty bramkarz ma obowiązek wyciągnąć, na jego poziom normalka (no chyba że coś tam z Portugalią wcześniej wybronił bo byłem trochę pyknięty)
 
Do góry Bottom