>>>BETFAN - TRIUMF BONUSA NAD BOOSTEM <<<<
>>> BETCLIC - ZAKŁAD BEZ RYZYKA DO 50 ZŁ + GRA BEZ PODATKU!<<<
>>> FUKSIARZ - ZERO RYZYKA 100% DO 50 ZŁ. ZWROT W GOTÓWCE!<<<

FAME 20: The Tournament

psotnick 845,3K

psotnick

ModTeam
Członek Załogi
FAME 20: The Tournament

FAME-MMA-20.jpg

Data: sobota, 10 lutego 2024, 19:30
Miejsce: Tauron Arena - Kraków, Polska
Transmisja: Pay-per-View na fammma.tv


Main event
Turniej – WALKA FINAŁOWA
(3 rundy po 5 min)

Co-main event
Michał „Boxdel” Baron vs Kasjusz „Don Kasjo” Życiński / K-1, rękawice bokserskie

Karta główna
Dariusz „Daro Lew” Kaźmierczuk vs Marcin „Xayoo” Majkut
/ K-1, małe rękawice
Turniej – półfinał #2

Turniej – półfinał #1
Jakub „Kosa” Kosecki vs Łukasz „Tuszol” Tuszyński / K-1, małe rękawice
Norman Parke vs Michał „Wampir” Pasternak
Turniej ćwierćfinał #4: Jose „Josef Bratan” Simao vs Adrian „Polak” Polański (1 runda, 5 min)
Turniej ćwierćfinał #3: Filip „Filipek” Marcinek vs Dawid Malczyński (1 runda, 5 min)
Turniej ćwierćfinał #2: Arkadiusz Tańcula vs Maksymilian „Wiewiór” Wiewiórka (1 runda, 5 min)
Turniej ćwierćfinał #1: Amadeusz „Ferrari” Roślik vs Krystian Wilczak (1 runda, 5 min)
Natan „Szatan” Marcoń vs Piotr Szeliga / BOKS, małe rękawice

Karta wstępna
Marta „Murcix” Błoch vs Paulina Kozłowska / K-1, rękawice bokserskie
Tomek Olejnik vs Wiktor „Wronek” Wronka / BOKS, małe rękawice

źródło: mmaacademykrakow.pl, ebilet.pl, famemma.tv

GFRyP-xXYAEXOTy.jpeg GFRybVwW4AAgCz4.jpeg


930x250.jpg
 
Ostatnia edycja:
S 27,8K

sobolekk

Użytkownik
Orientuje sie ktos jakim cudem nagle tak drastycznie kurs spadl na malczynskiego w kontekście win w turnieju? Poszlo jakies info czy co? Byl kurs 10 jest 3.75
 
psotnick 845,3K

psotnick

ModTeam
Członek Załogi
Orientuje sie ktos jakim cudem nagle tak drastycznie kurs spadl na malczynskiego w kontekście win w turnieju? Poszlo jakies info czy co? Byl kurs 10 jest 3.75
Pewnie kursy dla wszystkich się zmieniły po wynikach losowania i jak wygląda teraz drabinka. Akurat Malczyński trafił na chyba najsłabszego Filipka, o głowę niższy, więc jesli nie da ciała to druga runde ma na wyciągnięcie ręki. Tam pewnie spotka się z Polakiem, a w jednej rundzie 5 min wszystko się może stać. Jemu akurat losowanie dało łatwiejszą drogę i może stąd te spadki kursów. A moze buki coś wiedzą, o jakimś urazie np Polaka? Who knows
 
adrianabch 2,1K

adrianabch

Użytkownik
Pewnie kursy dla wszystkich się zmieniły po wynikach losowania i jak wygląda teraz drabinka. Akurat Malczyński trafił na chyba najsłabszego Filipka, o głowę niższy, więc jesli nie da ciała to druga runde ma na wyciągnięcie ręki. Tam pewnie spotka się z Polakiem, a w jednej rundzie 5 min wszystko się może stać. Jemu akurat losowanie dało łatwiejszą drogę i może stąd te spadki kursów. A moze buki coś wiedzą, o jakimś urazie np Polaka? Who knows
Ale kursy takie były po losowaniu już. Coś słyszałem że Malczynski teraz trenuje ostro ale ile w tym prawdy
 
S 27,8K

sobolekk

Użytkownik
Ogolnie mimo drabinki uwazam ze dysproporcje kursowe pomiedzy Malczynskim a np Krycha to jest jakis zart. Tancula wiewior i bratan szanse maja duzo wieksze od Malczynskiego . Faworytem w obecnym systemie jest chyba mimo wszystko Polak. Gdyby ferrari trafił na Polaka w 1 albo 2 rundzie gdzie mamy jednorundowe walki to jego uznalbym za faworyta
 
slomiany400 32,3K

slomiany400

Użytkownik
Ja liczę, że chaotyczny josef bratan sprawi niespodziankę i wygra z polakiem. Ma przewagę w zasięgu i to duża, wystarczyłoby go jakoś taktycznie rozegrać, ale podejrzewam, że wyjdzie on się z nim bić i może jakieś latające kolano wleci
 
berserk 227,7K

berserk

Użytkownik
Do finału pewniakiem jest Tanclula . Wiewiór nie będzie mógł skorzystać z parteru a w stójce to on nic nie umie . W półfinale trafi na Ferrariego który ma sił na 3 minuty pojedynku a to będzie druga walka. Zresztą Wilczak powinien się temu gamoniowi trochę postawić . Z drugiej strony drabinki w finale powinien być wygrany walki Bratan / Polak
 
E 6,5K

elan96

Użytkownik
A nie uważacie, ze przesadzony kurs jest na Marconia? Szeliga ma walczyć z tego co czytałem z jedna ręka zawiązana. Nie jestem ekspertem, ale to chyba mocno utrudnia zadanie? Na Marconia przed czasem można łapać kurs ponad 5…
 
S 27,8K

sobolekk

Użytkownik
Nie s
Do finału pewniakiem jest Tanclula . Wiewiór nie będzie mógł skorzystać z parteru a w stójce to on nic nie umie . W półfinale trafi na Ferrariego który ma sił na 3 minuty pojedynku a to będzie druga walka. Zresztą Wilczak powinien się temu gamoniowi trochę postawić . Z drugiej strony drabinki w finale powinien być wygrany walki Bratan / Polak
Wiewior w k1 pokonal juz ferrariego i bratana wiec z tym ze on nic nie potrafi to bym sie wstrzymal. Do tego ferrari w 1 rundowym pojedynku tez moim zdaniem z tancula bedzie faworytem, walczyli niedawno w mma i tancula ewidentnie sie bal wchodzic w jakiekolwiek wymiany , tutaj jezeli tancula bedzie do tego podchodził tak pasywnie to zanim sie ferrari wypompuje to moze sie okazac ze karty sedziowskie będą juz nie do uratowania bo tez bym nie przesadzał ze ferrari traci sily az tak szybko
 
Otrzymane punkty reputacji: +227
xavi90 176,5K

xavi90

Znawca - Boks
Dziś dowiedzieliśmy się nieco więcej, przynajmniej o dokładnej formule walki Marcoń- Szeliga. Zaskakujące są dwie rzeczy, pierwsza taka że doszło już do takiego absurdu (mimo że postać Natana rozumiem że można nawet lubić) że to Marcoń wyznacza reguły gry a druga że nawet mimo to, to kursy są wciąż niesamowicie wysokie na jego wygraną. Oczywiście Szeliga ma atut w postaci mocnego ciosu ale Natan to wciąż kawał chłopa, chyba nawet cieższy od Piotrka a i sporo wyższy no i nie do końca taki ułomek- może walk z Bagietą czy Hejterem nie ma co traktować jako jakieś szczególne wyzwania ale nawet tutaj można wyciągnąc wnioski ze on aż takim ułomkiem nie jest. Kluczowa jest kwestia tego jak ten pas ogranicza koordynację ruchową Szeligi- jakby miał rękę związana z tyłu to bym nie stawiał na niego nawet jakby walczył z Tomkiem Olejnikiem. Ale że z przodu to jednak zmienia troche postać rzeczy ale wciąż obstaje przy tym że koordynacja jest zupełnie inna, ktoś mądry kiedyś mówił że ciosy wyprowadza sie właściwie od nóg, całym ciałem więc spore ograniczenie jakieś cześci może być bardzo kłopotliwe, tym bardziej jak ktoś ma znacznie słabsze warunki fizyczne jak Szeliga tutaj. Do tego Natan może nie wygląda ale jest raczej inteligentny i pewnie opracuje strategię na walkę. Więc kurs 1,40 (gdzie wyjściowe były bodajże po 1,85) na wygraną gościa który może to zrobić bazując na sile pojedynczego ciosu i mając ograniczone możliwości obrony jest mocno przesadzone. Wydaje mi się że tak może być bo po prostu ludzie zbili wyjściowy kurs bo ... nie widzieli że Szeliga walczy jedną rękę. Do tego Piotrek na którymś z programów powiedział takie zdanie w stylu że 'nie ukrywa że wynik jest tu drugorzędny'. Nie zdziwi mnie więc jak zagra w Natana grę i jak nie będzie mu szło to po prostu wyjmie druga rekę i wówczas zostanie zdyskwalifikowany. Warto też dodać że była nie tak dawno podobna walka na Fame, gdzie Jaks walczył z Medusa i ten drugi nie mógł zadawac ciosów i mimo że coś próbował robić to punktacja nie mogła być inna niż jego zdecydowana przegrana. Dla mnie to jedyne value tej gali, to wygrana Natana przez KO/TKO/DQ po kursie aż 5,25 z podkreśleniem tej możliwości DQ. O Kasjo-Boxdel pewnie dodam coś od siebie poważeniu a tak to uważam że pozostałe walki raczej mają wystawione prawidłowe kursy, gdzie szczególnie ciekawe jest Parke- Pasternak bo Norman oczywiście walczy zawsze inteligentnie i powinien to wygrać ale Pasternak jest jednak sporo silniejszy co wyrównuje szanse.
Ogólnie rzecz biorąc to jestem zawiedziony tą galą, jak na jubileuszową to wygląda jakby wypadło z 20 zestawień i musieli szukać jakiś rozwiązań. Sam fakt aż tylu debiutantów na tej gali jest dla mnie mocno absurdalny. A sam turniej który ma być tutaj główną atrakcją mi 'śmierdzi', nie jestem pewien ale chyba formuła została zmieniona i teraz mamy (oprócz finału gdzie jest 3x 3min) jedną runde 5 minut, każda z 4 walk ćwierćfinałowych ma kursy koło 1,30 na pełen dystans więc to już tylko pokazuje 'atrakcyjność' tego pomysłu. Nie wiem jak to będzie punktowane ale jak 3 sędziów (na moje to powinien sędzia ringowy dać werdykt jak to często w boksie bywa) to moga być zupełnie różne odbiory i ... każdy może wygrać z każdym. Gdzie oczywiście sensownie dla Fame jak to zmierzać będzie do finału Ferrari- Polak. Jakbym miał stawiać to chyba bym próbował Arka Tańcule, on fizycznie przeszedł metamorfoze (tutaj muszą mieć zawodnicy wagę 80 kg o 16 w dniu gali co się praktycznie nie zdarza i np dla Amadeusza może być sporym problemem) i on jest raczej taki inteligentnie walczący to może dojśc do finału, chociaż fakt że Wiewiór już na początku będzie trudnym wyzwaniem tak jak wspomniał S sobolekk wyżej, jego stójka jest mocno niedoceniona i jeśli on wygra z Tańculą to w nim upatruje faworyta do końcowej wygranej.
 
Otrzymane punkty reputacji: +150
P 947

paskal

Użytkownik
Wydaje mi się że tak może być bo po prostu ludzie zbili wyjściowy kurs bo ... nie widzieli że Szeliga walczy jedną rękę.
Też mi się tak wydaje, dla mnie bardzo nielogiczne zestawienie kursów patrząc po prostu na sam fakt, że szeliga nie będzie miał jak trzymać gardy. W normalnym pojedynku oczywiście wiadomo kto by wygrał, ale na takich zasadach prezentuje się to całkowicie odwrotnie.

EDIT: Kurs już zaliczył spadek z 2.60 na 2.35 i nadal jest szansa złapać fajną promocję według mnie. Ludzie chyba dopiero teraz zaczynają ogarniać na czym polega ta walka.

A zmieniając temat - ktoś ma jakąś analizę pod walkę Kosecki - Tuszol? Dziwne kursy, były reprezentant w piłkę nożną vs ktoś o kim nic nie wiemy.
 
Ostatnia edycja:
Otrzymane punkty reputacji: +262
sza 73,3K

sza

Użytkownik
Wronek - Olejnik
Typ: Wronek
Kurs: 1.82 betclic

W tym pojedynku idę w stronę debiutanta którego wystawia teamBangee. Tuszol podpuścił Olejnika aby najpierw zawalczył z Wronkiem, a ten widząc że Wronek wygląda jak dziecko zgodził się na pojedynek, a chwile pozniej wyszło na jaw że Wronek trenuje Boks kilka lat z przerwami. Olejnika nie trzeba przedstawiać to gość który ma bilans 1-6 i wygrał tylko z jeszcze bardziej upośledzonym ruchowo Robalinim. Tomek niema psychiki do walk, wystarczy na niego ruszyć i chłop już praktycznie kładzie się i klepie, chwilowy hape jest bo odważył się na kilkusekundowa walke z Gola, a w turnieju miał za partnera 140kg fryzjera. W tym pojedynku będzie sam, praktycznie nie trenuje, po prostu łapie okazje by zarobić póki jeszcze się da oczywiście ktoś napisze ma warunki fizyczne po swojej stronie ale co z tego skoro nie potrafi tego wykorzystać.. Wronka trenuje, ojciec Bandury i mimo że czasami się spozniał nie opuścił żadnego treningu. Po takim kursie według mnie warto wchodzić w zwycięstwo 19-latka.
 
versa 397,5K

versa

Typer
Szeliga - Marcoń
Marcoń
Betclic @2.35

Chłopaki wyżej już wypowiedzieli się wystarczająco na temat tego zestawienia, który jest pierwszym w historii takim pojedynkiem w naszych freakach ponieważ Szeliga, ktory mierzył się z bardzo mocnymi zawodnikami w przeszłości stanie do walki z Marconiem, problem w tym taki, że Szeliga będzie miał jedną rękę zawiązaną przy pasie, a Marcon do dyspozycji będzie miał obie ręce.
Co ciekawe, u bukmacherów dalej dużym faworytem jest Szeliga, kto wie czy ludzie się mylili, czy po prostu uważają Marconia za totalnego dzieciaka bez charakteru i umiejętności w tym sporcie, sam osobiście zapytałem paru znajomych i również oni znając zasady pojedynku myślą, że Szeliga da radę - ja jednak uważam, że nie, zdecydowanie nie.
Mam dwa scenariusze na ten pojedynek:
1. Marcon będzie się bawił całe 3 rundy spokojnie obijając i punktując Szeligę;
2. Marcon wleci w Szeligę i przez brak defensywy pojedynek zakończył się dosyć szybko.
Większe szanse daje pierwszemu scenariuszowi, Marcon może umiejętności nie ma ale swoje waży, a ciosy od ~100kg chłopa mimo wszystko muszą ważyć, mając przed sobą odkrytego Szeligę - dla mnie rachunek jest prosty.
 
xavi90 176,5K

xavi90

Znawca - Boks
Widzę że kolejna osoba uważa kurs na Natana za zdecydowanie przesadny.. oj coś czuje że to sie może źle dla nas skończyć 😵. Dziś tez na tym programie Fame któraś z osób wspomniała całkiem mądrze coś o czym nie pomyślałem- wystarczy sobie wyobrazić że ktoś biegnie na Ciebie i zadaje po prostu kombinacje- lewy-prawy (przy czym w tym przypadku wiekszy ktoś), no nie sposób sie obronić przed takim atakiem mając jedną rękę, albo ustrzelenie pojedynczym ciosem albo samemu wyląduje się na deskach. Tylko że wówczas Natan może coś odstawić i np kopnąć Szelige dlatego im dłużej o tym myśle tym bardziej wydaje mi się że przynajmniej na papierze te kursy sa absurdalne ale jednocześnie .. to może być układ z bukmacherem. Zobaczymy co jeszcze wydarzy się w piątek.
 
punkfiction 15,4K

punkfiction

Użytkownik
Daro Lew vs Xayoo
typ: Xayoo wygra w 1. rundzie
kurs 1.45 Betclic


Można powiedzieć, że Darek przechodzi drugą młodość, w ostatnich 5 walkach zanotował 3 wygrane, z czego ostatni skalp jest wyjątkowo cenny, bo wygrał z "Disem" przez KO, gdzie był gremialnie skreślany. Jednak moim zdaniem Xayoo będzie zdecydowanie cięższym przeciwnikiem od Norberta Gierczaka, 26-latek ma na swoim koncie już 4 wygrane, z czego 3 kończył przed czasem. Oczywiście trzeba zaznaczyć, że jego przeciwnicy nie grzeszyli umiejętnościami. Natomiast widać, że Majkut na poważnie podchodzi do sportów walki i nie ma wątpliwości, że będzie bardzo dobrze przygotowany. Dodatkowo biorąc pod uwagę, że Xayoo będzie chciał zmazać plamę po ostatniej potyczce z Boxdelem, to spróbuje jak najszybciej pokonać swojego przeciwnika, a że "Daro" często przegrywał w 1. rundzie, to i taki scenariusz przewiduję na tę walkę. Kurs może niezachęcający, ale można wykorzystać do dubla.
 
igor123 34,8K

igor123

Użytkownik
Fame MMA 20

Michał "Wampir" Pasternak - Norman "Stormin" Parke
Typ: 1
Kurs: 1,98
betclic

W sobotę jubileuszowa, dwudziesta gala Fame MMA. Uważam, że jest to jednak z najciekawszych gal freekfightowych ostatnich miesięcy. Bardzo mocno obsadzony jest turniej, w którego puli jest aż 2 mln zł. Nawet walka wieczoru zeszła na dalszy plan i właśnie turniej przyćmił jej rangę. Mam nawet wrażenie, że Boxdel z Kasjo na ostatniej konferencji próbowali "pokręcić" swój konflikt, aby tylko na chwilę podnieść rangę swojego pojedynku. Mimo kilku tych emocji to moją uwagę przykuwa walka typowo sportowa, czyli Wampir vs Parke. Moja sympatia przemawia z Polakiem i tak też typuje w tej walce. Co prawda Parke bardzo dobrze wypadł w pojedynku z Sulęckim to uważam, że przewaga warunków fizycznych w tym pojedynku zrobi różnicę. Staną na przeciwko siebie dwaj sportowcy i wiadomo, że jeżeli poziom umiejętności jest na wysokim poziomie z obu stron to różnica wzrostu oraz kilogramów może zrobić różnicę. Pasternak to świetny parterowiec i tutaj uważam, że właśnie dzięki warunkom fizycznym będzie miał przewagę. Jeżeli dojdzie to sprowadzenia i to Polak będzie "z góry" to jest szansa, że walka skończy się przed czasem. Uważam, że Parke będzie miał przewagę w stójce, a Wampir będzie o tym wiedział i jak najszybciej spróbuje sprowadzić walkę do parteru. Kurs dość fajny i warty zaryzykowania.
 
T 56,4K

Tommmy

Użytkownik
Marta "Murcix" Błoch (K1) - Paulina Kozłowska (K1)

Pełen dystans: Tak
Kurs: 1,5
Beclic

Walka Pań w kategorii K1 - walka w stójce.
Niesadze aby któraś z Pan dysponowała takim uderzeniem aby powalić przeciwniczkę na mate. Dla obu będzie to pierwsza walka i rozeznanie terenu. Wydaje mi się że dla oby pod względem medialnym będzie warto przewalczyć wszystkie rundy. Nie pamiętam nawet kiedy jakąś inna wcześniejszą walka na tej gali zakończyła się nokate przy walce Pań. Na Murcix jest dosyć niski kurs 1,28 dlatego też warto zastanowić się nad tą alternatywa.
 
Otrzymane punkty reputacji: +1323
kudel 282,8K

kudel

Znawca - Tenis
Olejnik 1,82

Warunki zdecydowanie na korzyść Olejnika plus jest na fali wznoszącej i na pewno będzie mu zależało na wygranej. Wronek wchodzi do klatki po raz pierwszy w życiu, są pogłoski że niby trenował boks x lat - nie wierzę w nie. Na konferencji podczas f2f Wronek nawet nie umiał dobrze popchnąć Olejnik. Uważam, że Olejnik skończy to szybko przed czasem bo Wronek to jeszcze śpik i mocno nastawiony Olejnik z impetem rzuci się na niego i będzie po walce.
 
Do góry Bottom