>>>BETFAN - TRIUMF BONUSA NAD BOOSTEM <<<<
>>> ZAKŁAD BEZ RYZYKA DO 200 ZŁ!<<<

EUROPA Mistrzostwa Europy - Kobiety 2019r Łotwa & Serbia

Status
Zamknięty.
ted 9,5K

ted

Forum VIP


Wiem że w dobie turniej piłkarskich będzie małe zainteresowanie, ale zakładam temat do dyskusji i analiz owych mistrzostw. 
 
Otrzymane punkty reputacji: +10
W 5,5K

wojtek_89

Użytkownik
#1
Białoruś - Rosja
Białoruś(+6.5)
    62-76
@1.80


Grupa D to grupa śmierci, bo obok Białorusi oraz Rosji mamy tutaj jeszcze Belgię oraz Serbię. Przed mistrzostwami Białorusinki byly w gronie tych najslabszych na tym turnieju i malo kto o ile w ogole ktos typował je do wyjscia z grupy. To juz nie ten sam zespol bez Leuchanki, ponad to uraz pozbawil Białoruś, Malashki.. Mimo to Białoruś zaskakuje, zaskakuje bardzo na plus. Po dwoch meczach dziewczyny maja 1-1, choc rownie dobrze mogły miec 2-0. 
Pierwszy mecz to porazka by 2 z Serbkami po trafieniu w samej koncowce Petrovic, drugie starcie to wygrana z mocnymi Belgijkami, ktore Bialorus w 4q zatrzymala na 9 oczkach.
To nie sa zle wyniki, to wyniki dające naprawde spore nadzieje przed meczem z Rosją.
Jak wspomnialem wyzej, Bialorus to nie ten sam zespol bez weterana w postaci Leuchanki, do tego ten uraz Malashki.. Zgadza sie, ale Verameyenka robi swoje, jest przeciez naturalizowana Bentley, sa Papova, czy Likhtarovich, jest Snytsina i te nazwiska poki co prowadza calkiem niezle ten zespol i tutaj tez mimo wszystko skreslac Bialorusinek nie wolno.
Rosja fakt faktem przed mistrzostwami byla typowana nawet do medalu, wyniki w meczach sparingowych tez poniekąd to potwierdzaly, ale sam turniej to poki co niewypał, tak można to mysle smialo nazwać.
Dwa mecze, dwie porazki by dd i widmo odpadnięcia juz w fazie grupowej zdają sie to zreszta potwierdzac.
Oczywscie ja zdaje sobie sprawe, ze z nozem na gardle, mając Vadeevą w skladzie, Rosja moze odpalic, ale jakos po tych dwoch meczach obu ekip jakos trudno mi sobie wyobrazic, zeby to miał byc jednostronny pojedynek, a tez mam wrazenie, ze gdy Vadeeva przestanie trafiac, Rosja nie znajdzie juz rozwiązania.
Bialorus po tych dotychczasowych wynikach jak najbardziej ma tutaj szanse powalczyc i mysle, ze to handi warto rozwazyc.
 
Otrzymane punkty reputacji: +63
W 5,5K

wojtek_89

Użytkownik
#2
Wielka Brytania - Ukraina
Iagupova A. (Ukraina) powyżej 28.5    21
@1.82



Dla Ukrainek to mecz o zycie, wiec wypadałoby, zeby Alina swoje dolozyla.
Ukrainka przez niektorych nazywana jest europejska Diana Taurasi i dla swojej druzyny znaczy w zasadzie tyle co Diana dla PHX. Jeszcze przed mistrzostwami chodzily sluchy, ze Iagupova w ogole ma sie w nich nie pojawić, ale na szczescie dla Ukrainy stalo sie inaczej. Fakt faktem poki co nawet z nia w skladzie Ukraina ma 0-2, ale z drugiej strony tylko dzieki niej jest jeszcze szansa wyszarpac wyjscie z grupy.
Iagupova to bezsprzeczna liderka druzyny.. Oczywiscie mamy tu Malashenko i kilka innych znajomych z parkietow twarzy, ale prawda jest taka, ze to Alina ciągnie ta gre.
Poki co Ukrainka notuje 33.0PPG i jest najlepiej punktująca w turnieju. Pierwszy mecz w jej wykonaniu to 38 punktow przeciwko Hiszpanii, drugi to 28 przeciwko Łotwie. Z Hiszpanią, Iagupova zagrala na bardzo solidnej skutecznosci, z Łotwa bylo nieco gorzej, ale 4q w jej wykonaniu pieknie cyferki poprawila.
Pierwsze 30 minut Iagupovej pod względem skutecznosci wyglądaly tak sobie i to 4/12 zdaje sie potwierdzac.. Ostatnia kwarta wyglądala juz duzo lepiej, Alina trafila 5/9 koncząc tą czesc meczu z 14 oczkami.
W tym starciu "30" jest jak najbardziej w zasiegu Ukrainki.. Przy jej mozliwosciach, w sytuacji must win dla Ukrainy warto sprobowac.
 
Otrzymane punkty reputacji: +63
W 5,5K

wojtek_89

Użytkownik
#3
Łotwa - Hiszpania
Brumermane A. (Łotwa) poniżej 6.5
    10
@1.85


Stosunkowo niska linia, ale sprobujemy.
Aija w mistrzostwach punktowo poki co srednio, tylko 4.5PPG. Pierwszy mecz z Brytyjkami, w ktorym Łotyszki polegly wysoko to 3 punkty z jej strony, kolejny, wygrany z Ukrainą to 6 oczek. Z Ukrainkami skonczylo sie poniżej zaproponowanej tu linii mimo, ze Brumermane zagrala 11 minut dlużej niz z Brytyjkami. 3/7 zrobilo jednak swoje.
Nie są to pod względem punktowym wybitne mistrzostwa ze strony Łotyszki, a ona i przed tym turniejem, w starciach towarzyskich specjalnie nie brylowala. Spojrzmy tylko:
vs Hiszpania 3p 
vs Węgry 4p
vs Turcja 6p
vs Bośnia i Hercegowina 15p
vs Czechy 5p
vs Węgry nie grała
vs Chiny 6p
vs Słowenia 3p
Tylko z Bośniaczkami udało się Łotyszce poszalec, ale umowmy sie, ten rywal był po prostu slaby. Z mocniejszymi zespolami juz tak kolorowo nie bylo i juz ten sparingowy mecz z Hiszpankami bardzo dokladnie obrazuje to czego mozna i dzis oczekiwac. 
Sporo wowczas Brumermane pograla, ale na niewiele to sie zdalo, co zreszta 1/5FG troche potwierdza.
Tutaj tez na wiele wiecej z jej strony bym nie liczyl i choc linia niska, jak najbardziej do sprobowania.
 
W 5,5K

wojtek_89

Użytkownik
#4
Belgia - Serbia
Meesseman E. (Belgia) powyżej 21.5
    21
@1.82

#5
Belgia - Serbia
Vanloo J. (Belgia) poniżej 5.5
    4
@1.85


Poki co idzie jak krew z nosa w tym turnieju, ale coz... 
Nie wiem, czy dobrze tutaj kombinuje, ale zwlaszcza drugi typ mi sie podoba.
Vanloo dostaje tutaj malo minut, nieco ponad 11 i punktowo smialo można powiedziec, ze wiele nie wnosi. Po dwoch meczach Julie notuje 2.5PPG, z Serbia koncząc na 2 oczkach, z Rosją na 3, trafiając lącznie dwukrotnie (za 2 i 3).
Tutaj tez wiele wiecej się po Vanloo nie spodziewam. Na parkiecie ona wiecej czasu nie spedzi, trafic wiele wiecej nie trafi i ta linia naprawde wydaje sie byc trudna do przekroczenia.
Co do Emmy mam troche wiecej obaw, ale z drugiej strony Meesseman poki co turniej ma swietny. Sporo rzutow, swietna skutecznosc i dwa mecze z ponad 20 oczkami na koncie.
Te wystepy tylko potwierdzily jak wazną role ona pelni w tej druzynie.
Last match nie udalo sie z Bialorusią, dzis mecz z gospodyniami, ale to Belgia dla mnie faworytem, a skoro tak, licze, ze liderka nie zawiedzie.


#6
Francja - Szwecja
Francja(-10.5) 71-65
@1.80



Dołoże jeszcze tak, bo choc Szwedki nie wyglądaja jakoś slabo majac w skladzie Zahui to jednak Francja mimo tych paru absencji jest zespolem personalnie wyglądającym duzo lepiej i te +11 nie powinno byc jakims ogromnym problemem.
 
W 5,5K

wojtek_89

Użytkownik
#7
Wielka Brytania - Czarnogóra
Aleksic S. (Czarnogóra) poniżej 3.5
    
@1.85


Bardzo niska linia, do ktorej przekroczenia wystarcza dwa celne rzuty.. Niby malo, ale wydaje mi sie, ze to i tak za duzo jak na Aleksic.
Fakt faktem w tych mistrzostwach Snezana dostaje sporo minut, srednio prawie 31, ale na punkty sie to nie przeklada. Aleksic w trzech dotychczas rozegranych meczach trafila raz na dwanascie prob, lącznie zdobywając 4 oczka. Wynik zatem jak widac kiepski i osobiscie raczej nie spodziewalbym sie tutaj jakiegos wiekszego przelamania.


#8
Wielka Brytania - Czarnogóra
Vucetic J. (Czarnogóra) poniżej 5.5
    
@1.82


Vucetic moze i przed mistrzostwami wykrecala niezle cyferki, ale trzeba pamietac o tym, ze i rywale byli slabi (Malta, Niemcy, Islandia) i sklad nie byl optymalny.
Sam turniej to juz zupelnie inna bajka.
Poki co Jelena dostaje srednio 18.3MPG, choc w kazdym kolejnym meczu tych minut jest coraz mniej. Zaczelo sie od 22 minut z Czeszkami, gdzie Vucetic skonczyla z 5 oczkami, w kazdym kolejnym starciu ten swoj dorobek i minutowy i punktowy zmniejszając.
Z Francja, Jelena skonczyla na 4 punktach, z Czeszkami w meczu o zycie wczoraj z 2 punktami przy juz tylko 15 minutach.
Tutaj tez na jakies show jak w tych starciach przed mistrzostwami nie licze, nie po tym co mozna bylo dotychczas zaobserwowac, nie z rywalem mocniejszym i to duzo niz ci ze starc przed Euro, nie biorąc pod uwage optymalny sklad Czarnogory.
 
W 5,5K

wojtek_89

Użytkownik
#9
Serbia - Hiszpania
Serbia(+5.5)
    66-71
@1.91

#10
Serbia - Hiszpania
Serbia(+8.5) 
    66-71
@1.57


Poki co mistrzostwa wychodza bokiem, ale probujemy dalej.
Hiszpanki są tutaj dosc sporym faworytem, ale jakos nie widzi mi sie ich latwa przeprawa. Owszem, dziewczyny meczu tutaj nie przegraly, w poprzedniej rundzie odprawiając wysoko Rosjanki, ale...
W grupie bylo pod gorke z Brytyjkami, a i z Lotyszkami w koncowce bylo gorąco mimo, ze przed 4q niewiele wskazywalo na to, ze cos w tym meczu jeszcze może sie zdarzyc. Z Rosjankami z kolei udalo sie wygrac wysoko, ale jakos Rosja nieszczegolnie pokazuje tutaj swoj potencjal.. Nie mowie nawet juz o tym, ze i Serbki ograly Rosjanki by dd, tyle, ze w grupie. 
Ogolnie ja tam nie jestem wielkim fanem Serbii, ale tez obiektywnie trudno przejsc obojetnie obok wynikow dziewczyn w tym turnieju. Fakt, ten pierwszy mecz z Bialorusia nie byl moze najlepszy, tam Serbia wygrala tylko by 2, ale potem... Najpierw Serbia by 14 odprawila Rosje, potem wygrala z Belgią po niesamowitej koncowce by 4 mimo, ze na 11s przed koncem do Belgia miala +1.
Cwiercfinal to z kolei demolka z niezle przeciez wyglądająca tu Szwecją.
Serbia nie wykreca tutaj zlych wynikow, do tego przeciez gramy dzisiaj w Belgradzie, wiec ja tutaj na pewno nie mam zamiaru skreslac gospodyn. 
Nie bede bawil sie tutaj w czysty win Serbii, nie jestem taki odwazny, ale takie handi mysle, ze bez dwoch zdan warto rozwazyc.



 
 
Otrzymane punkty reputacji: +11
W 5,5K

wojtek_89

Użytkownik
#11
Hiszpania - Francja
Hiszpania
    86-66
@1.62


Wczoraj troche przeciwko Hiszpankom, dziś juz inaczej jakoś nie mogę, mimo calej mojej sympatii do Francji.
Owszem Hiszpania w grupie może i miala nielatwe zadanie z Brytyjkami, moze i skomplikowala sobie mecz z Lotwą, gdzie mimo sporej przewagi wygrala niewielką roznicą, ale patrząc na caly turniej to wlasnie Hiszpania wygląda dla mnie przynajmniej lepiej i to ona wedlug mnie sięgnie po tytul.
Tutaj takim decydującym argumentem jest tez wczorajszy mecz polfinalowy z Serbkami, ktory chyba ostatecznie pokazal, ktora druzyna jest na tych mistrzostwach najlepsza. Hiszpanki w zasadzie przez caly czas mialy mecz pod kontrolą, ale w ostatniej kwarcie Serbia zaczela gonic i to tak gonila, ze wyszla nawet na prowadzenie.. Niestety dla Serbek, majac 66-64 niesportowy faul zaliczyla Dabovic i od tego momentu wydaje sie, jakby wszystko siadlo. Ana musiala opuscic parkiet, a Serbki od tego momentu nie zdolaly juz zdobyc punktu, Hiszpania zaliczyla run 7-0 i skonczylo sie jak skonczylo.
Można oczywiscie mowic, ze ten faul i zejscie z parkietu Dabovic troche Serbie moglo roztroic, ale generalnie mysle, ze tak, czy inaczej Hiszpania zagrala na tyle dobre spotkanie, ze w pelni zasluzenie wywalczyla awans do finalu. Inna sprawa, ze dziewczyny zachowaly tez zimną krew i mimo poscigu rywalek wytrzymaly.
To byl wedlug mnie najtrudniejszy mecz Hiszpanek na tym turnieju i dzis mimo, ze to final juz tak trudno nie bedzie. Serbia prezentowala/prezentuje sie na tych mistrzostwach naprawde niezle, do tego gralismy w Belgradzie, wiec tym wieksze brawa dla Hiszpanii.
Francja to jest oczywiscie w Europie jak i na swiecie uznana marka, ale wedlug mnie to jednak nie ta moc co po drugiej stronie..
Oczywiscie ja wiem, ze w skladzie sa swietne nazwiska, ale to tez nie jest najmocniejsza wersja Trojkolorowych bowiem nie graja tutaj Ciak, Tchatchoung, czy Michel. Owszem, Hiszpania gra bez kontuzjowanej Torrens, ale dla mnie personalnie wygrywaja i tak Hiszpanki.
Sama gra Francji w tym turnieju tez nie nalezy do najbardziej widowiskowych, takie moje zdanie. Owszem, tez nie bylem w kazdym meczu Hiszpanek w 100% z nich zadowolony, ale co by nie mowic one prezentowaly sie lepiej.
Francja tylko ze slabiutka Czarnogora zrobila show, poza tym zostawiając raczej mieszane uczucia. Z Czeszkami pierwsza czesc meczu przecietna, ze Szwedkami mimo +14 w 4q spora nerwowka, z Belgia bardzo szczescliwie wygrany mecz no i wczorajsza wygrana z Brytyjkami, ktora tez nie przekonuje i tutaj szczegolnie mi w pamieci zapadl ten "fenomenalny" start, kiedy Francuzki mialy bodaj 1/15 z gry.
Hiszpanki wygladaja tu lepiej, personalnie tez jest solidniej niz po drugiej stronie, do tego dziewczyny są po wygranym przedwczesnym finale z gospodyniami i ja uwazam, ze to one, dosyc spokojnie sięgna po tytul.
 
 
Otrzymane punkty reputacji: +26
pilka_radom 38,4K

pilka_radom

Znawca - Nizsze ligi polskie
Siatkówka zgodnie z planem, to lecimy dalej... tym razem przerzucamy się na parkiety koszykarskie.

S. Gruda (FRA) powyżej 13.5 punktów 
   18pkt
kurs: 1.8
liderka Francuzek z średnią 15 pkt na mecz. tą średnią mocno zaniżają spotkania, gdzie była mniej eksploatowana. swój kunszt pokazała w ćwierćfinałowym pojedynku z Belgijkami, gdzie zdobyła 33 pkt! 


Kto więcej punktów w meczu: M. Xargay - B. Hartley?    23-17
typ: M. Xargay
kurs: 1.7

przyznam szczerze - dziwne zestawienie. zdecydowanie lepiej na całym turnieju wypada hiszpanka Marta Xargay (średnia 12.4 pkt na mecz i grywa średnio 28 min). dla porównania jej rywalka z średnią 10pkt na mecz, i co najważniejsze grywa mniej 24 min na mecz.

polecam, póki kursy zachęcające
wszystko z betfan
 
Otrzymane punkty reputacji: +36
Status
Zamknięty.
Do góry Bottom