>>>BETFAN - TRIUMF BONUSA NAD BOOSTEM <<<<
>>> BETCLIC - ZAKŁAD BEZ RYZYKA DO 50 ZŁ + GRA BEZ PODATKU!<<<
>>> FUKSIARZ - ZERO RYZYKA 100% DO 50 ZŁ. ZWROT W GOTÓWCE!<<<

Luźna dyskusja Dyskusje o Ekstraklasie w sezonie 2022/2023 - Newsy, Transfery, Zakłady długoterminowe

Status
Zamknięty.
ibis 1,2M

ibis

ModTeam
Członek Załogi
Michal Helik bardzo blisko Lecha Poznań.

Jorge Felix oficjalnie z powrotem w Piaście Gliwice.
 
arass1 165,3K

arass1

Użytkownik
Po blisko trzyletniej przerwie Carlitos wraca do Legii Warszawa. Hiszpan podpisał kontrakt do 30 czerwca 2024 roku z opcją przedłużenia o kolejne dwanaście miesięcy.
Panathinaikos zarobił na jego sprzedaży 100 tysięcy euro, ale do tej kwoty mogą dojść jeszcze bonusy w postaci kolejnych 200 tysięcy euro, jeśli zespół Legia sięgnie po mistrzostwo Polski.
 
robek13 67,8K

robek13

Użytkownik
Pogrążony w ligowym kryzysie mistrz Polski pilnie poszukuje napastnika. Lech Poznań nie bez powodu zagiął parol na Bartosza Śpiączkę, który w bieżącym sezonie PKO Ekstraklasy zdobył już cztery gole. Do Korony wpłynęły dwie oferty.

Jednak żadna z nich nie spełniła wysokich oczekiwań kieleckiego klubu. "Kolejorz" już wcześniej był zainteresowany współpracą ze Śpiączką, co miało miejsce tuż po zakończeniu poprzedniego sezonu. Ostatecznie Lech odpuścił, a piłkarza z Górnika Łęczna ściągnęła do siebie ekipa żółto-czerwonych.


Był dla nas transferem priorytetowym, a Lech sam wyłączył się z tej walki. Z nim w składzie będziemy walczyli o ambitne cele. Oddawać takiego gracza za pięć dwunasta byłoby głupotą. Znalezienie zastępstwa jest niemożliwe – dodał Golański.

Trener Leszek Ojrzyński przyznał, że ciężko byłoby sobie wyobrazić Koronę bez Bartosza Śpiączki. – Decyzja nie należy do mnie, ale wyraziłem swoje zdanie. Liczę, że Bartek będzie z nami. Ciężko kogoś zastąpić w ostatniej chwili. Nikt do nas o podobnej jakości nie przychodzi, a wiemy, że jest końcówka okienka transferowego.

Działacze Lecha znów próbują szkłem du.ę obetrzeć. Wszystko ma być po taniości.
 
robek13 67,8K

robek13

Użytkownik
Tomasz Kaczmarek nie jest już trenerem piłkarzy Lechii Gdańsk. 38-letni szkoleniowiec stracił posadę po środowej porażce gdańszczan 0:3 na własnym stadionie z Lechem Poznań, która była ich czwartą z kolei. To pierwszy w tym sezonie zwolniony trener w PKO BP Ekstraklasie.
 
Otrzymane punkty reputacji: +769
ibis 1,2M

ibis

ModTeam
Członek Załogi
Tomasz Kaczmarek nie jest już trenerem piłkarzy Lechii Gdańsk. 38-letni szkoleniowiec stracił posadę po środowej porażce gdańszczan 0:3 na własnym stadionie z Lechem Poznań, która była ich czwartą z kolei. To pierwszy w tym sezonie zwolniony trener w PKO BP Ekstraklasie.
Karuzela ruszyła?. Jak dobrze wiemy w polskiej ekstraklasie szybko dochodzi do zwolnień trenerów. Lechia grała/gra słabo i bez pomysłu. Między zawodnikami niema komunikacji. Byłem lekko w szoku, że Lech spokojnie wczoraj sobie poradził na ich terenie 0:3.
 
ibis 1,2M

ibis

ModTeam
Członek Załogi
Z dniem dzisiejszym Waldemar Fornalik przestaje pełnić role pierwszego trenera w ekipie Piasta Gliwice.
Jego następcą został Aleksandar Vuković.


Młodzieżowcy po 14. kolejce.
Źródło: TT

Zrzut ekranu 2022-10-27 o 11.33.35.png
 
Otrzymane punkty reputacji: +790
Waldi1979 1,6M

Waldi1979

Administrator
Członek Załogi
Z dniem dzisiejszym Waldemar Fornalik przestaje pełnić role pierwszego trenera w ekipie Piasta Gliwice.
Jego następcą został Aleksandar Vuković.


Młodzieżowcy po 14. kolejce.
Źródło: TT

Pokaż załącznik 22546
Odnośnie Piasta to w sumie lekkie zaskoczenie, bo działacze tam wykazywali się wcześniej mega spokojem i nawet jak wyniki nie były korzystne dawali szansę trenerowi Fornalikowi na wyjście z kryzysu co w naszej lidze nie jest takie oczywiste. Podsumowując te 5 lat było owocne, bo i mistrzostwo Polski i 3 miejsce to największe sukcesy w historii Piasta.

Co do tabelki to jedyny plus Zagłębia w tym sezonie to właśnie dawanie szans chłopakom z Akademii, w którą są ładowane ogromne środki w Lubinie, niestety nie przekłada się to na wyniki, a jeżeli o nie chodzi to trener Stokowiec, którego większość kibiców po meczu z Lechią żegnała to nieoficjalnie dostał czas do końca rundy, jednak nie jest powiedziane jaki dorobek punktowy w ostatnich meczach będzie satysfakcjonujący dla Zarządu, a terminarz nie rozpieszcza Cracovia (d), Stal (w) i Raków (d).
 
ibis 1,2M

ibis

ModTeam
Członek Załogi
Niewiem czy Vuko jest coś w stanie zmienić w grze Piasta, ale na pewno da to jakiś impuls drużynie. Vuković w poprzednim sezonie o ile mnie pamięć nie myli ratował Legię i się udało. Teraz czas na Piast?, zobaczymy.
 
Waldi1979 1,6M

Waldi1979

Administrator
Członek Załogi
Potwierdziło się to o czym mówiło się od kilku dni, że po ostatnich wynikach, a szczególnie wypowiedziach trenera Stokowca do kibiców po słynnej już na cały kraj "rozmowie pod trybuną" nie będzie już na kończącym rundę meczu z Rakowem, który "życia" w Lubinie już nie ma, w ostatnim meczu Zagłębie poprowadzi drugi trener Karmelita, niestety nie ma nic o dyrektorach Burlikowskim i Guldanie, więc na dobrą sprawę nic się nie zmieni, dalej ma być stawianie na młodych, więc trochę wątpliwy robi się angaż trenera Fornalika, którego wielu dziennikarzy łączy już z Lubinem, poniżej komentarz prezesa Miedziowych

Prezes Michał Kielan


To była dla mnie bardzo trudna decyzja, poprzedzona licznymi rozmowami i dokładną analizą sytuacji. W ostatnich tygodniach drużyna gra zdecydowanie poniżej oczekiwań nas wszystkich. Zmiana trenera jest zawsze ostatecznością, dlatego dałem drużynie i sztabowi czas. Po ostatnim meczu w Mielcu uznałem, że zmiana będzie w obecnej sytuacji najlepszym wyjściem dla klubu. Potrzebujemy zrobić krok do przodu, przy czym na pewno nie zejdziemy z obranej przez nas drogi, którą jest stawianie na młodych, perspektywicznych zawodników.
Mam swoje wymagania wobec liderów zespołu, o których oni doskonale wiedzą. Po ostatnim meczu rundy będziemy podsumowywać naszą sytuację, zarówno punktową, jak i kadrową, by zespół po przerwie zimowej prezentował się zdecydowanie lepiej. Wiem doskonale, że Zagłębie stać na zdecydowanie więcej i tego wymagam zarówno od trenerów jak i samych piłkarzy.
Przed nami bardzo trudny mecz z Rakowem. Zdaję sobie sprawę z napięcia wokół gry zespołu, natomiast proszę kibiców o wsparcie w czasie meczu, tak jak w poprzednim sezonie, gdy mimo dużo trudniejszego położenia wspólnymi siłami udało się wywalczyć trzy punkty i utrzymanie w Ekstraklasie.
Wybór nowego szkoleniowca zostanie dokonany możliwie jak najszybciej, natomiast nie działamy pod wpływem emocji. Chcemy wybrać trenera, który wniesie do zespołu i całego klubu dodatkową wartość. Dziękuję za wykonaną pracę trenerowi Stokowcowi. Życzę mu wszystkiego najlepszego w dalszej karierze.
.

Swoją drogą czy ktoś z was wyobraża sobie, żeby w najbliższych miesiącach albo latach były już trener lubinian znalazł zatrudnienie w Ekstraklasie po tej swojej wypowiedzi, bo ja nie.
 
ibis 1,2M

ibis

ModTeam
Członek Załogi
Wygląda na to, że trenerem Zagłębia Lubin zostanie Waldemar Fornalik. Jego głównym rywalem w walce o stanowisko był Bartosz Grzelak, niedawny trener AIK.
 
Otrzymane punkty reputacji: +802
C 92,1K

cybul100

Forum VIP
Miedziowi w rundzie jesiennej zaprezentowali się fatalnie. Na pewno potencjał mają znacznie większy niż wskazuje na to ligowa tabela.

Fornalik akurat ma sporo czasu, aby ten zespół przygotować do rundy wiosennej.
 
jozzy22 554,1K

jozzy22

Użytkownik
31-letni hiszpański pomocnik Nono został nowym zawodnikiem Korony Kielce, z którą związał się kontraktem obowiązującym do 30 czerwca 2024 roku.

Nono ostatnio pozostawał bez klubu. W poprzednim sezonie hiszpańskiej Segunda División (drugi poziom rozgrywkowy) wystąpił w 23 spotkaniach, w których zdobył dwie bramki w barwach UD Ibiza.
 
C 92,1K

cybul100

Forum VIP
To już przesądzone - Kevin Friesenbichler znowu będzie grał w Lechii Gdańsk.


W środę Lechia Gdańsk poinformowała o dojściu do porozumienia z FK RFS w sprawie definitywnego transferu Kevina Friesenbichlera, a także zapowiedziała jego testy medyczne. W czwartek doczekaliśmy się na komunikat potwierdzający, że przeszedł on je pomyślnie i podpisał kontrakt ważny do 30 czerwca 2025 roku. W zespole z Trójmiasta napastnik będzie grał z numerem 30 na koszulce.
 
Otrzymane punkty reputacji: +835
Status
Zamknięty.
Do góry Bottom