>>>BETFAN - BONUS 200% do 400 ZŁ <<<<
>>> BETCLIC - ZAKŁAD BEZ RYZYKA DO 50 ZŁ + GRA BEZ PODATKU!<<<
>>> FUKSIARZ - ZERO RYZYKA 100% DO 50 ZŁ. ZWROT W GOTÓWCE!<<<

Dyskusje na temat piłki w Niemczech - newsy, transfery 2014/2015

Status
Zamknięty.
hansa 5,2K

hansa

Użytkownik


Zapraszam do dyskusji na temat niemieckiej piłki - od Bundesligi po Oberligę, a nawet niżej jeśli przyjdzie komuś ochota ????​
 
Otrzymane punkty reputacji: +8
matcyp 3,2K

matcyp

Użytkownik
Oficjalnie: Joseph Gyau piłkarzem Borussii Dortmund.

Borussia Dortmund dokonała kolejnego wzmocnienia przed zbliżającym się sezonem. Oficjalna strona wicemistrzów Niemiec poinformowała o zakontraktowaniu nowego ofensywnego pomocnika.
 
rabbi 34

rabbi

Użytkownik
Thorgan Hazard dołączył do Borussii Mönchengladbach. Pomocnik został do niemieckiego klubu wypożyczony z Chelsea na najbliższy sezon.
Do Chelsea młodszy brat Edena przeszedł latem 2012 roku z francuskiego Lens. W barwach „The Blues” nie zdołał jeszcze zadebiutować. Ostatnie dwa sezony spędził na wypożyczeniu w belgijskim Zulte Waregem. Z klubem tym zdołał wywalczyć wicemistrzostwo kraju, zagrał też kilka spotkań w ramach Ligi Europy.


Najbliższy sezon 21-letni Belg spędzi na wypożyczeniu w Borussii Mönchengladbach. Szósty klub Bundesligi nie zapewnił sobie jednak prawa pierwokupu zawodnika. Ten na Stadion im Borussia-Park będzie występować z numerem 26.

transfery.info

Ciekawa informacja i bardzo fajny transfer Borussii Mönchengladbach, bo patrząc na statystyki tego chłopaka i jego znakomite osiągnięcie w postaci MVP sezonu w Belgii, już teraz można zgadywać czy będzie tak samo dobry jak Eden czy jeszcze lepszy? Spodziewam się, że Thorgan zrobi furorę w Bundeslidze w tym sezonie.
 
Y 0

ypsson

Użytkownik
podzielam Twoje zdanie zapowiada się ciekawy zawodnik w bundeslidze zawojuje w lidze ???? liczymy na to
 
dawid1892 2,1K

dawid1892

Użytkownik
podzielam Twoje zdanie zapowiada się ciekawy zawodnik w bundeslidze zawojuje w lidze ???? liczymy na to
No nie wiem czy będzie taki ciekawy jeśli mistrzostwo jeszcze przed startem sezonu ma już zapewniony Bayern. Jedyny klub który potrafił z pozytywnym skutkiem walczyć z monachijską maszyną była Borussia która się powoli rozsypuje mimo że jest naprawdę dobrze zarządzana. Odszedł Goetze, odchodzi Lewandowski czyli z trójki zawodników która &quot;pociągneła&quot; ten klub do sukcesów został tylko Reus o którym mówi się że też odejdzie. Wyprzedaż klubu zaczeła się już wcześniej oczywiście, Kagawa czy Sahin to też byli czołowi zawodnicy tego zespołu ale też zostali sprzedani (oczywiście jeden z nich wrócił ale to nie ma znaczenia). Chodzi mi głównie o to że polityka zespołu jest taka że odchodzą ci najlepsi i kupuję się młode gwiazdy. Reus kosztował sporo ale to wypaliło, tak samo było chociażby z Mychitarianem. BVB po prostu miała mnóstwo szczęścia z transferami bo kogo nie kupily praktycznie zawsze wypalało ale tak nie będzie zawsze. Moim zdaniem Lewandowskiego nie zastąpi ani Ramos ani tym bardziej Immobile. Reszta zespołów to już w ogóle nie ma żadnych szans. Poza tym mając króla strzelców który przecież odszedł właśnie do Bayernu to przecież BVB i tak miała mnóstwo straty do Monachijczyków. Dodatkowo Guardiola na pewno ściągnie kogoś kto niemal na pewno będzie grał na wysokim poziomie. Wiem że to dziwnie brzmi ale jest różnica między zakupem Ramosa z Herty a jakiegoś czołowego zawodnika z Realu czy Barcy (oczywiscie chodzi mi o większość takich transferów). Po prostu Bayern ma taką pozycję że mogą kupić niemal każdego a BVB musi (a raczej mają taką politykę transferową) się ograniczać do diamentów który trzeba oszlifować ale niektórzy po prostu są przeciętni i ich nie da się oszlifować dlatego zostają na zawsze dobrymi piłkarzami ale nic poza tym.
 
darius010 1,3K

darius010

Forum VIP
BVB po prostu miała mnóstwo szczęścia z transferami bo kogo nie kupily praktycznie zawsze wypalało ale tak nie będzie zawsze.
Mylisz się, to nie szczęście. BVB ma bardzo dobry skauting. Więc dalej będą kupować tanich zdolnych, bo mają niemal 100% pewność, że wypalą. Na nowy sezon Dortmund ma trzech nowych napastników: Ciro Immobile, Adrián Ramos i Dong-Won Ji. Szczerze nie ma co płakać, bo to bardzo duże wzmocnienia. Dwaj pierwsi to dziś z mojej perspektyw mocni kandydaci na króla strzelców BL.
Chodziły słuchu, że Bayern może wydać 250 mln na Messiegie, może i to nie prawda, ale FCB może kupić 99% piłkarzy na świecie i to, że wykupuje piłkarzy BVB to zbieg okoliczności. Fakt, że wytrzymali Lewego w Dortmundzie do końca kontraktu pokazuje, że w BVB zmieniają politykę.
 
dawid1892 2,1K

dawid1892

Użytkownik
@darius010
Ale jeszcze lepszy skauting ma choćby Porto. Co z tego? To że im też zdarzają się wpadki bo nie da się za każdym razem kupować piłkarzy którzy będą na poziomie Reus&#39;a czy Lewandowskiego niezależnie czy wydadzą na danego zawodnika 5 czy 50 mln euro. Moim zdaniem nikt nie zastąpi Lewandowskiego ale pomijając już jego transfer do Bayernu to jak pisałem, BVB ma za słaby skład żeby równać się z Bayernem więc dla mnie sezon w Niemczech jest już rozstrzygnięty. Dodam jeszcze że trochę dziwią mnie takie transfery BVB jeśli chodzi o napastników, mają przecież Aubameyanga i dodatkowo kupili trzech wspomnianych przez Ciebie zawodników. Czy ktoś z nich jest w stanie zapewnić BVB te 20 goli w Bundeslidze? Raczej nie, więc będzie to tak wyglądało że co mecz będzie grał kto inny a moim zdaniem taka rotacja nie jest dobra. Lepiej mieć jednego klasowego zawodnika który jest zgrany z resztą zespołu niż mieć na jednej pozycji kilku zawodników na podobnym poziomie. Wiadomo że tych meczy w sezonie jest dużo ale jeśli odszedł Lewandowski to mogli chociażby kupić Dzeko (to jest tylko przykład, nie wiem czy on w ogóle jest dostępny na sprzedaż). Nie wiem czy dobrze oddałem to o co mi chodziło ale w skrócie to jakoś nie widzę tych nowych nabytków BVB i tym samym walki z Bayernem o mistrzostwo bo nawet jakby się Borussia jakoś bardzo wzmocniła to mimo wszystko i tak byłoby trudno walczyć o wygraną w Bundeslidze.
 
darius010 1,3K

darius010

Forum VIP
BVB ma za słaby skład żeby równać się z Bayernem więc dla mnie sezon w Niemczech jest już rozstrzygnięty
Z tym nie polemizowałem ;).
Dodam jeszcze że trochę dziwią mnie takie transfery BVB jeśli chodzi o napastników, mają przecież Aubameyanga i dodatkowo kupili trzech wspomnianych przez Ciebie zawodników. Czy ktoś z nich jest w stanie zapewnić BVB te 20 goli w Bundeslidze?
Moim zdaniem każdy z nich, Aubameyang może bo był zdaje się królem strzelców we Francji, Immobile był najlepszym strzelcem Serie A, Ramos chyba 12 goli (nie będę sprawdzał) w poprzednim sezonie.
BL BVB nie wygra, chyba że Bayern będzie grał poniżej oczekiwań. Jeśli Bayern zagra tak jak grał do wiosny ubiegłego sezonu tylko cały sezon, to na 10 kolejek przed końcem zapewni sobie zwycięstwo i wygra LM.
Natomiast BVB zajmie swoje 2 miejsce i raczej będzie w 8, może w 4 najlepszych drużynach LM.
 
wojttekkk 7,3K

wojttekkk

Użytkownik
BL BVB nie wygra, chyba że Bayern będzie grał poniżej oczekiwań. Jeśli Bayern zagra tak jak grał do wiosny ubiegłego sezonu tylko cały sezon, to na 10 kolejek przed końcem zapewni sobie zwycięstwo i wygra LM.
Natomiast BVB zajmie swoje 2 miejsce i raczej będzie w 8, może w 4 najlepszych drużynach LM.
W 4? ???? Ja myślę, że oni ten sezon prześpią i nie wyjdą nawet ze swojej grupy w LM... No chyba, że ich transfery wystrzelą z golami.. Ale tak szczerze to moim zdaniem nic dwa razy się nie zdarza w przypadku takich średniaków składowych, jeżeli ich porównać do czołówki Europy i nie zajdą zbyt daleko w LM, a w Bundeslidze 2 lub 3 miejsce w zasięgu na pewno.
 
darius010 1,3K

darius010

Forum VIP
W 4? Ja myślę, że oni ten sezon prześpią i nie wyjdą nawet ze swojej grupy w LM... No chyba, że ich transfery wystrzelą z golami.. Ale tak szczerze to moim zdaniem nic dwa razy się nie zdarza w przypadku takich średniaków składowych, jeżeli ich porównać do czołówki Europy i nie zajdą zbyt daleko w LM, a w Bundeslidze 2 lub 3 miejsce w zasięgu na pewno.
BVB nie ma średniego składu. Weidenfeller to klasa światowa, Hummels to może najlepszy stoper na świecie, co najmniej absolutny top. Reus jest warty pewnie z 50 mln i to jeden z lepszych skrzydłowych na świcie. Aubameyang najszybszy piłkarz. Do tego nowy król strzelców ligi włoskiej – Immobile. Mychitarian, Gundogan. To jest skład lepszy niż dzisiaj ma Manchester United, porównywalny z Chelsea - I to nie jest teza na wyrost, bo BVB wydaje mi się na równych szansach z Chelsea by grało.
 
dawid1892 2,1K

dawid1892

Użytkownik
Moim zdaniem każdy z nich, Aubameyang może bo był zdaje się królem strzelców we Francji, Immobile był najlepszym strzelcem Serie A, Ramos chyba 12 goli (nie będę sprawdzał) w poprzednim sezonie.
No widzisz, ja mam o tych zawodnikach inne zdanie, dla mnie to po prostu nie jest poziom BVB bo jednak między Torino czy Herthą to jest znaczna różnica.
@Wojttekkk
Borussia słaby skład? ???? Może i nie są wstanie rywalizować w lidze z Bayernem na obecną chwilę ale... Mają jednego z najlepszych trenerów młodego pokolenia. Piszczek, Gundogan, Mkhitaryan, Błaszczykowski czy Weidenfeller to czołówka na swoich pozycja w Niemczech czy nawet w Europie. Reus to jeden z najlepszych skrzydłowych gdzie można go stawiać obok Robbena czy Ribery&#39;iego. Hummels jak pisał Darius możliwe że jest najlepszych stoperem na świecie także nie wiem jak można napisać że jest to średni zespół... Poza tym mają też kilku solidnych &quot;rzemieślników&quot; jak Grosskreutz czy Subotic.
 
gorszcz 141

gorszcz

Użytkownik
BVB nie ma średniego składu. Weidenfeller to klasa światowa, Hummels to może najlepszy stoper na świecie, co najmniej absolutny top. Reus jest warty pewnie z 50 mln i to jeden z lepszych skrzydłowych na świcie. Aubameyang najszybszy piłkarz. Do tego nowy król strzelców ligi włoskiej – Immobile. Mychitarian, Gundogan. To jest skład lepszy niż dzisiaj ma Manchester United, porównywalny z Chelsea - I to nie jest teza na wyrost, bo BVB wydaje mi się na równych szansach z Chelsea by grało.
Otóż to... jako fan Bayernu najchętniej widziałbym Hummelsa i Reusa w Monachium bo to jedni z najlepszych na świecie na swoich pozycjach. Mats może i najlepszy nawet. No ale przejście tego drugiego za rok bardziej prawdopodobne niż wychowanka Bayernu który jakoś obraził się na swój były klub.
Nikt nie pisze, że Kroos trafił do Realu, a Lahm zakończył reprezentacyjną karierę :p
 
nikefootball 779

nikefootball

Użytkownik
Otóż to... jako fan Bayernu najchętniej widziałbym Hummelsa i Reusa w Monachium
Już byście chcieli podbierać kolejnych zawodników swoich rywali ???? ???? / oczywiście w formie żartu, a nie hejtu ;)
Czekałem aż @dawid1892 doceni skład BVB bo po poście #8 lekko się zdziwiłem. Myślałem że krytycznie podchodzisz do wzmocnień BVB i nie widzisz w tym nic szczególnego. Jednak odwiodłeś mnie od tej myśli i stanąłeś w obronie Borussii ;)
Bo taka jest prawda, BVB ma bardzo ciekawy skład. Wspominany już Immobile przechodzi do Niemiec jako król strzelców Serie A, który wspomniane 20 bramek potrafił strzelić (a nawet 22 ???? ). Jest Reus, Mychitarian, do zdrowia wraca Kuba. Mam nadzieje że Aubameyang wrzuci drugi bieg, bo z wszystkich dotychczasowych transferów mam wrażenie że on lekko odstaje. Może dostanie więcej szans w tym sezonie i uruchomi swoją stronę jak np. Di Maria w Realu czy Argentynie. W takiej perspektywie widzę tego zawodnika i zdania nie zmienię. On ma dostać piłkę na boku, ma ruszyć z nią jak Ferrari z Fiatem 126p spod świateł, skrócić w pole karne, dograć/strzelić i cieszyć się grą. W defensywie jest Hummels, Gundogan, Subotić, jest też Jojic który dla mnie osobiście jest cichym kreatorem do przodu i cichym przerywaczem akcji z tyłu. On robi dobrą pracę tylko czasami gra zbyt asekuracyjnie. Nie jest to częste i dobrze. Był dla mnie wielką niewiadomą po przyjściu do Borussii. Widziałem tylko filmiki z jego grą, a ligi serbskiej nie śledziłem. Warto przyjrzeć się jak pracuje na boisku. Jest też Piszczek. Jak wejdzie na obroty które prezentował w sezonie 12/13 kiedy to był wymieniany jako jeden z najlepszych bocznych obrońców to będzie dobrze. Sezon 13/14 okupował kontuzją więc za końcówkę można go rozgrzeszyć. Teraz ma dużo czasu aby popracować i od samego początku być w gazie.
 
Z 812,3K
Chelsea Londyn wypożyczyła Lucasa Piazona na rok do Eintrachtu Frankfurt.
Dla 20-letniego Brazylijczyka będzie to trzeci kolejny sezon na wypożyczeniu. Po roku w Maladze i holenderskim Vitesse Arnheim, teraz spróbuje sił w Bundeslidze. W ostatnim sezonie w Holandii zagrał w 29 meczach i strzelił 11 bramek, ale w Chelsea nie miałby dużo szans na grę, więc Anglicy woleli, by grał regularnie gdzie indziej.
Dyrektor sportowy klubu z Frankfurtu Bruno Huebner podkreślił, że jego klub pozyskał uniwersalnego piłkarza, który może grać na różnych pozycjach w ofensywie.
Zrodlo pilka nozna.pl
 
mako23 27

mako23

Użytkownik
Bramkarz Pepe Reina opuści tego lata Liverpool. Hiszpan dołączy do Bayernu Monachium na zasadzie transferu definitywnego. Kwota transferu wyniesie około 2 mln funtów po tym, jak Liverpool zaakceptował propozycję niemieckiego klubu – poinformował Gary Jacob z The Times.

Wkrótce więcej informacji.


źródło: lfc.pl
 
edi8 9,1K

edi8

Forum VIP
Bramkarz Pepe Reina opuści tego lata Liverpool. Hiszpan dołączy do Bayernu Monachium na zasadzie transferu definitywnego. Kwota transferu wyniesie około 2 mln funtów po tym, jak Liverpool zaakceptował propozycję niemieckiego klubu – poinformował Gary Jacob z The Times.

Wkrótce więcej informacji.


źródło: lfc.pl
http://www.dailystar.co.uk/sport/football/392846/Bayern-Munich-set-to-seal-SHOCK-swoop-for-Liverpool-keeper-Pepe-Reina

Na portalu http://www.covers.com/pageLoader/pageLoader.aspx?page=/data/bund/teams/team644.html

w składzie Bayernu już jest świeżo pozyskany Reina - ale nadal nie ma w nim Lewandowskiego ????
Napisałem im kilka słów - może wkrótce dopiszą do składu i Lewego.

EDIT:
i już jest efekt maila: Lewy pojawił się w składzie ????

AUG 08, 2014 | 04:43PM ADT
Covers Support replied:

Thanks!
We’ll make sure he’s added to the players list: Robert Lewandowski
Regards,
Alex

--
Alex
Customer Support
Covers

...........

Tak szczerze: no i komu Lewandowski zawdzięcza, że znalazł się w Bayernie?
Mnie! ???? ???? ????
.
 
Otrzymane punkty reputacji: +3
flancja 0

flancja

Użytkownik
tutaj sprawa dla mnie jest jasna że mistrzem przez wiele lat będzie Bayern... BVB sprzedaje swoich najlepszych zawodników a nie pozyskuje żadnych nowych gwiazd. Dlatego Bundesliga traci swój urok gdyż jeszcze przed rozpoczęciem sezonu wiadomo jest kto będzie mistrzem... Można obstawiać kto będzie na 2 i 3 miejscu. Ciekawe jak Rober sobie poradzi w Bayernie.
 
Status
Zamknięty.
Do góry Bottom