>>>BETFAN - BONUS 200% do 400 ZŁ <<<<
>>> BETCLIC - ZAKŁAD BEZ RYZYKA DO 50 ZŁ + GRA BEZ PODATKU!<<<
>>> FUKSIARZ - ZERO RYZYKA 100% DO 50 ZŁ. ZWROT W GOTÓWCE!<<<

Dominet Bank Ekstraliga 08/09

Status
Zamknięty.
roxanne 5,7K

roxanne

Forum VIP


http://www.plk.pl

Basket Kwidzyn

Vladimir Tica
Krzysztof Mielnik
Marcin Kowalewski
Piotr Dabrowski
Hubert Mazur
Piotr Wilczewski
Bartosz Potulski
Dariusz Puncewicz
Kalen Grimes
Greg Davis
Erick Barkley
chris Garner
Brian Lubeck
Richard Law

przybyli: Garner, Lubeck, Law, Davis, Mielnik, Tica, Grimes, Kowalewski,

odeszli: Ansley, Ibrahim, Hicks, Eldrige, Zurawski, Tuljkovic, Andrzejewski

Sportino Inowrocław

Artur Robak
Lukasz Zytko
Dariusz Cywinski
Hubert Wierzbicki
Michal Swiderski
Bartosz Pochocki

Czarni Słupsk


Pawel Leonczyk
Mantas Cesnauskis
Jack Ingram
Demerick Bennett
Jason Straight
Rolando Howell
Marcin Sroka
Pawel Malesa
Andrei Lebedev
Marcin Dutkiewicz
Lukasz Ratajczak
Hubert Pabian
Mateusz Bieg

przybyli: Bieg, Ratajczak, Dutkiewicz, Malesa, Sroka, Leonczyk, Howell, Straight, Bennett, Ingram, Lebedev

odeszli: Chmielewski, Bozeman, Mieczkowski, Andrsen, Barlett, Humphrey, Bierwagen, Kudriawcew, Cywinski, Frasunkiewicz, Szczotka, Wisniewski, Kikerpill, Scott

PBG Basket Poznań

Robert Brannen
Alex McLean
Joel Jones
Rafał Bigus
Marcin Flieger
Wojciech Szawarski
Adam Metelski
Miah Davis
Stanislaw Prus
Grzegorz Radwan
Paweł Mowlik
Albert Skowronski
Tomasz Morawinski

przybyli: McLean, Brannen, Jones, Szawarski, Bigus, Flieger, Metelski, Davis

odeszli: McNaull, Wiekiera, Baganc, Stoklosa, Malecki, Bogdan

Prokom Sopot

Ronnie Burell
David Logan
Przemyslaw Zamojski
Mateusz Kostrzewski
Daniel Wilkusz
Dan Ewing
Aleks Nosovic
Tomasz Swietonski
Piotr Szczotka
Adam Lapeta
Filip Dylewicz
Koko Archibong
Adam Hrycaniuk

przybyli: Burell, Ewing, Logan, Archibong, Hrycaniuk, Szczotka, Swietonski, Ksotrzewski, Nosovic,

odeszli: Slanina, Kisner, Sow, Serapinas, Harisis, Stelmach, Roszyk, Stanojevic, Gurovic

Turów Zgorzelec

David Copeland
Darian Townes
John Turek
Damir Milijkovic
Gorjan Radonjic
Bryan Bailey
Chris Daniels
Tomasz Bodzinski
Sebastian Szymanski
Matesz Jarmakowicz
Bartosz Bochno
Iwo Kitzinger
Robert Witka
Krzysztof Roszyk

przybyli: Roszyk, Szymanski, Bodzinski, Daniels, Bailey, Radonjic, Milijkovic, Turek, Townes, Copeland

odeszli: Logan, Kelati, Ljubotina, Petrovic, Scekic, Nana, Drobnjak, Rodriguez, Skibniewski

AZS Koszalin

Greorge Reese
Steffon Bradford
Lukasz Diduszko
Wojciech Barycz
Pawel Bogdan
Przemyslaw Luszczewski
Grzegorz Arabas
Lukasz Grys
Brandon Callahan
Jeff Nordgaard
Javer Mojica
Dante SWanson

przybyli: Bradford, Mojica, SWanson, Callahan, Grys, Luszczewski, Barycz, Diszusko

odeszli: Goss, Thomson, Barnes, Stolarek, Korszuk, Burns, Bacik, Konare

Stal Ostrów

Aaron Cook
Nikola Jovanovic
Tomasz Andrzejewski
Lukasz Majewski
Valdan Jocovic
Lukasz Plociennik
Tomasz Ochonko
Marcin Fabianczyk
Krzysztof Szubarga
Ricky Woods

przybyli: Woods, Szubarga, Ochonko, Plociennik, Jocovic, Andrzejewski, Jovanovic, Cook, Fabianczyk

odeszli: Hughes, Pozniak, Freeman, Cota, Kruk, Adams, Przybyszewski, Boykin, Kadziulis, Szawarski, Sroka

Śląsk Wrocław

Oliver Stevic
Tony Weeden
Kamil Chanas
Paweł Mróz
Marcin Stefański
Artur Mielczarek
Bartosz Diduszko
Robert Skibniewski
Łukasz Seweryn
Piotr Halas

przybyli: Halas, Seweryn, Skibniewski, Mielczarek, Weeden

odeszli: Kiausas, Martin, Homan, Giedraitis, Prostak, Robinson, Atkins

Polpharma Starogard

Jaroslaw Drewa
Cartney Eldrige
Eric Coleman
Michael Hicks
Mujo Tuljkovic
Jacek Sulowski
Marek Drewa
Paweł Kowalczuk
Jacek Jarecki
Dawid Neumann
Wojciech Zurawski
Zbigniew Marculewicz
Nejc Glavas
David Patten

przybyli: Eldrige, Coleman, Hicks, Patten, Tuljkovic, Glavas, Drewa, Kowalczuk, Jarecki, Sulowski

odeszli: Zakrzewski, Hernik, Bocevski, Bennett, Kellogg, Witos, Majewski, Lubeck

Polonia Warszawa

Tommy Adams
Greg Harrington
Michael Ansley
Milosz Ludwin
Mariusz Bacik
Hubert Radke
Robert Nowakowski
Przemysław Frasunkiewicz
Kevin Johnson
Kamil Laczynski
Michal Przybylski
Marcin Krajewski

przybyli: Bacik, Nowakowski, Ludwin, Johson, Frasunkiewicz, Adams, Harrington, Ansley

odeszli: Miller, Szarzalo, Pisarczyk, Szybilski, Riley, Rivera, Richardson, Szubarga, Lucas,

Znicz Jarosław

Mateusz Gazarkiewicz
Grzegorz Szczotka
Tomasz Fortuna
Tomasz Celej
Kamil Nowak
Marek Miszczuk
Tomasz Przewrocki
Artur Mikolajko
Marcin Ecka
Grzegorz Kukiełka
Ansley Guzman
Gready Reynolds

przybyli: Reynolds, Guzman, Kukielka, Nowak, Gazarkiewicz

odeszli: Sikora, Was, Miller, Dryjanski, Bialas, Pajda

Górnik Wałbrzych

Marcus Carr
Adam Waczynski
Maciej Raczyński
Damian Pieloch
Dawid Konczak
Mateusz Bierwagen
Rafal Glapinski
Kristjan Ercegovic
Jonathan Steven
Tomasz Zablocki
Damien Argrett
Ousmane Barro

przybyli: Bierwagen, Waczynski, Raczynski, Argrett, Steven, Barro,

odeszli: Saran, Czerwonka, St.John, Baxley, Montgomery, Clarkson, Wichniarz, Archie,

Kotwica Kołobrzeg

Kevin Hamilton
Julien Mills
Dawid Brek
Szymon Rduch
Tomasz Cielebak
Pawel Kikowski
Dawid Przybyszewski
Sefton Barret
Piotr Stelmach
Drew Naymick
Adam Liberty
Brandon Crone

przybyli: Stelmach, Przybyszewski, Kikowski, Mills, Hamilton, Crone, Naymick, Liberty

odeszli: Bree, Barkley, Bigus, Mrozek, Szalay, Davis, Daniels, Armstrong,

Anwil Włocławek

Paul Miller
Kamil Michalski
Michal Gabinski
Łukasz Koszarek
Bartłomiej Wołoszyn
Marek Piechowicz
Damian Janik
Milos Paravinja
Stipe Modric
Andrzej Pluta
Marko Brkic
Ian Boylan
Gerrod Henderson

przybyli: Brkic, Modric, Paravnija, Miller, Janik, Michalski, Gabinski, Henderson, Boylan

odszedli: Petrovic, Zagorac, Bialek, Daniels, Okafor, Dunn, Raczyński, Gaidamavicius, Grudzinski
 
roxanne 5,7K

roxanne

Forum VIP
1 kolejka

Prokom Sopot - Basket Kwidzyn
Czarni Słupsk - PBG Basket Poznań
Turów Zgorzelec - AZS Koszalin
Stal Ostrów - Śląsk Wrocław
Polpharma Starogard - Polonia Warszawa
Znicz Jarosław - Górnik Wałbrzych
Kotwica Kołobrzeg - Anwil Włocławek
 
kapa91 2

kapa91

Użytkownik
PGE Turów Zgorzelec - AZS Koszalin (1 kwarta) 1 - 1,55 ✅

Drugie spotkanie tej kolejki to pojedynek wicemistrza polski z akademicką ekipą z koszalina. Faworyt oczywiście jest jeden - Turów. Chociaż miałem sporo obaw co do &quot;nowego&quot; Turowa to dzisiaj postawie na nich. Fakt, odeszli najlepsi - Logan, Keltai, główny rozgrywający i center - Rodriguez i Drobnjak, ale przyszli nowi. Najgłóśniej było chyba o Donaldzie Copelandzie - najlepszy strzelec tamtego sezonu postanowił zasilić skład ekipy ze Zgorzelca i już po pierwszych sparingach było widać, że była to trafna decyzja ze strony władz klubu. Pamiętajmy, że David Logan mimo, że najlepszym strzelcem ligi był jeszcze przedtym jak trafił do Turowa, to dopiero tam w pełni rozwinął skrzydła i pokazał się nie tylko nam, ale też Europie dzięki pucharowi ULEB. Drugi &quot;nowy&quot; czołowy zawodnik to Chris Daniels, który najlepiej zbierał w tamtym sezonie i taką rolę również ma pełnić w Zgorzelcu. Warto też przypomnieć, że w Turowie ciągle gra Witka - bardzo dobry polski zawodnik, który z roku na rok jest coraz lepszy, a do składu wraca Krzysztof Roszyk, który potrafi świetnie bronić. Jednak jak wszyscy zgodnie podkreślają siłą tej ekipy będzie cała pierwsza 10-tka, może nawet 12-tka. Na każdej pozycji Filipovski ma dwóch bardzo dobrych graczy, jeden lepszy w ofensywie drugi w defensywie, jeden od zadań specjalnych itd. Warto na to zwrócić uwage tym bardziej, że w ekipie AZS zagra tylko jeden nominalny środkowy - Steffonem Bradfordem. W dodatku obaj centrzy Turowa mają nad nim przewage wzrostową dochodzi do tego Daniels i mamy mocny Turów na deskach. Mimo wszystko AZS w tym sezonie według wielu ma zaskakiwać, według mnie też, ale chyba nie w tym meczu. Wygrać na wyjeździe z Turowem to chyba za wysoka poprzeczka, silna defensywa ze strony gospodarzy, tylko jeden center ze strony gości. Gram na wynik pierwszej kwarty ponieważ myśle, że już od początku Turów pokaże na co go stać, Filipovski na pewno wciąż czuje niedosyt po ostatnim finale, a kurs jest lepszy :-D.

Pozdrawiam

:spokodfhgfh: Bardzo ładnie i BARDZO duży zapas 23:9 - to wynik pierwszej kwarty. Niestety nie mogłem oglądnąć.
 
malkolm 2

malkolm

Użytkownik
Generalnie to typ ciekawy ale też ryzykowny. W tym sezonie Koszalinianie mają grać szybką koszykówkę opartą na bieganiu więc według mojej wizji to właśnie pierwsze kwarty będą mieli najlepsze.
Co do samego Turowa to odeszło kilku klasowych graczy o czym ogólnie wiadomo i nie warto się rozpisywać. Z Koszalina odszedł miedzy innymi DJ który na początku nie pokazywał nic ciekawego lecz potem kiedy zaczął sie rozkręcać pokazał że jest dobrym strzelcem bo ja od rozgrywającego jednak oczekuje troche innej postawy.
Zboczyłem trochę z toru, juz wracam ;) Obie te ekipy spotkały sie już w tym sezonie na turnieju w Ostrowie. Po zacietym meczu Turów był górą lecz zawodziło to co w tamtym sezonie było wysmienitą bronią czyli obrona. Jednak po I kwarcie to Zgorzelczanie prowadzili 7 punktami a w dodatku nie grali u siebie.
Copeland przed pierwszym meczem mówi że będą starali sie pokazać ze idą na mistrza lecz dodał że zespół jeszcze nie zdążył się dotrzeć i nie wszystko jest jeszcze tak jak być powinno. AZS to ciekawa drużyna i sądzę że przynajmniej na początku mogą powalczyć a w przeciagu całego sezonu sprawić kilka niespodzianek.
Oczywiscie życzę powodzenia i trafnego typu.
Mój typ na tą kolejkę to
Kotwica Kołobrzeg - Anwil Włocławek (-5.5) 2 1.90

O Kotwicy w tym sezonie nie wiadomo jeszcze zbyt dużo wiec nie można się niczego spodziewać. Anwil jednak przed sezonem pokazał sie z bardzo odbrej strony wygrywajac wszystkie 11 przedsezonowych spotkań. Do zespołu wraca Henderson co przez jednych postrzegane jest za dobry ruch, przez innych za zły. Ja wiem jedno, rozgrywajacy nie będzie musiał oddychać &quot;rękawami&quot; w trakcie spotkań i w końcu Anwil bedzie miał dobrze osadzoną jedynkę ponieważ obu tych graczy uważam za dobrych i Koszarek bedzie mógł dawać dobre zmiany ponieważ najprawdopodobniej zostanie przesunięty na ławkę. Szkoda bo lubie oglądać jak największą ilość polaków na boisku.
Warto jeszcze wspomnieć o jednej ważnej rzeczy. Anwil był na zgrup[owaniu w Kołobrzegu i w hali Milenium spędzili trochę czasu miedzy sezonami więc na pewno nie bedą sie czuć tam obco. Oczywiście dochodzi brak dopingu.

Do zespołu dołączyli : Miller Paul , (Polonia), Boylan Ian , (Gmunden - AUT), Brkic Marko , (Polpak), Modric Stipe , (Slovan - SLO), Paravinja Milos , (Basket LI - ITA), Michalski Kamil , (Big Star), Gabinski Michal , (Sportino I.), Janik Damian , Zajac Bartosz , Adamczewski Dawid , Golebiowski Jakub (Grayson County CC - USA-NCAA), Klarecki Grzegorz , Glabas Wojciech

A opuścili go : Petrovic Vladimir (Panellinios - GRE-A1), Zagorac Zeljko (Helios - SLO-Liga UPC), Bialek Zbigniew (Falco - HUN-A Division), Gaidamavicius Tomas (Pardubice - CZE-NBL), Daniels Alan (Besancon - FRA-ProA), Okafor Patrick (Atlas Stal - POL-DBE), Dunn Alex (Selcuk Uni. - TUR-TBL), Raczynski Maciej (Gornik W. - POL-DBE), Szepczynski Grzegorz (Zastal ZG - POL-1Liga), Soltysiak Grzegorz (MOSiR Kr. - POL-1Liga), , Grudzinski Wiktor, Czarkowski Bartlomiej
 
kapa91 2

kapa91

Użytkownik
Szybka odpowiedź do malkolma, może na przyszłość piszmy w swoich tematach komentarze, ale mniejsza z tym. Dlaczego pierwsza kwarta ? Mówisz, że run&amp;gun to fakt, ale na początku meczu prawie zawsze większość graczy musi się &quot;wstrzelić&quot;, wpaść w swój rytm, a w takim wypadku niezawodna jest obrona i to na nią właśnie liczę. Nie chodzi mi o to żeby podwarzyć Twoją opinie bo też jest ona prawdą, ale każdy typ niesie ze sobą pewne ryzyko. Również życze trafnego typu (sam mam go grać).
Pozdrawiam
 
roxanne 5,7K

roxanne

Forum VIP
Sklad Gornik ma na pewno lepszy niz Znicz ale masz jakies ciekawe argumenty inne? Jarosław to wielka niewiadoma, wrocil do Polski Tomasz Celej oraz Marek Miszczuk. Miszczuk to beznadziejna, Celej nie mam pojecia w jakiej jest formie, Fortuna i Kukiełka to sredni ligowy poziom a Ecka ciezko powiedziec. Szczotka rowniez niczym sie nie wyroznia, no i Amerykanie Hughes oraz Reynolds znani z polskich parkietow. Strasznie malo.

Reynolds/???
???
Celej/Szczotka
Kukielka/Przewrocki
Hughes/Ecka

Jak widac pod koszem braki wielkie, Miszczuka to ja nawet nie licze, Wyka, Mikolajko - lipa. Tylko czy Gornik to wykorzysta? Nie mam pojecia. To raczej zespol wlasnego parkietu lecz sklad duzo lepszy. Argrett i Ercegovic oraz Barro na &quot;5&quot; na razie nie zgrany zupełnie, Carr, Glapinski, Raczynski i Waczynski i Zablocki porownywalnie jak w Zniczu (Waczynski swietnie gral w sparingach) chociaż akurat Zablocki, Glapa i Ercegoci bornic niezle potrafia. Przewaga pod koszem, napewno Gready bedzie grac 40 minut o ile faule do nie wyeliminuja.

Handicap plusowy na Gornik raczej do wziecia, przynajmniej tak mi wychodzi, nie mocniej jak 2/10 chociaz moze faktycznie dwoja 2.20 na Walbrzych handi bedzie malutkie.

Górnik Walbrzych 2.20 2/10 ⛔
 
damian22stw 0

damian22stw

Użytkownik
Znicz z takimi wzmocnieniami jakie zrobił to poprostu porażka. Praktycznie skład taki jaki był w 1 lidze. Z takim składem to mam wątpliwości czy Znicz pokonałby moją Stalówkę. Podobno w najbliższych dniach ma do Znicza trafić center z prawdziwego zdarzenia bo jak narazie to fatalnie wygląda kadra Znicza.
cytując &#39;&#39;wrocil do Polski Tomasz Celej&#39;&#39; to chyba jakaś nowość. hehe
Białas, Fortuna, Kukiełka, Mikołajko, Przewrocki to raczej nieporozumienia jak na Ekstraklasę!
Grady i Brandon sami nic nie zrobią na parkiecie.
Plus Ecka i Miszczuk to może niezli zawodnicy ale raczej na 1 ligę. Bo do poziomu ekstraklasy dużo im brakuje. Do tego dodając słabych młodzieżowców to Znicz będzie miał duże problemy w tym sezonie.
Drugim dobrym meczem który polecam zagrać to Atlas Ostrów 1 pewna. Pozdrawiam
 
gorillaz 0

gorillaz

Użytkownik
Jestem z Jarosławia i przyznam wam racje, ale tylko po częsci.
Podstawowym młodzieżowcem bedzie Nowak który w meczach przedsezonowych dobrze sobie radził, dzisiaj podobno niegra Celej. Miszczuk ostatnio jest w słabszej formie, a punkty powinny byc zdobywane z obwodu i pół dystansu. Moim zdaniem skład znicza lepiej wgląda na boisku niż na papieże, największym problemem powinno być zgranie.
Dlatego niechce typowac wyniku tego meczu.
 
roxanne 5,7K

roxanne

Forum VIP
2 kolejka (01/10/08 )

Górnik - Kotwica
Anwil - Sportino
Polonia - Znicz
Bank BPS - Czarni
Stal - AZS Koszalin
Śląsk - Polpharma
Basket - Turów
 
roxanne 5,7K

roxanne

Forum VIP
3 kolejka

04/10

Znicz - Slask
Kotwica - Polonia
Anwil - Gornik
Polpharma - AZS Koszalin
Prokom - Sportino
Turow - Bank BPS
Atlas Stal - PBG Basket
 
inzaghi78 2,7K

inzaghi78

Użytkownik
Na dzis dosc pewnym typem wydaje sie byc Znicz Pruszkow grajacy na wlasnym parkiecie z bedacym w mocnej rozsypce Slaskiem
Jedyne co przeraza to fakt ze wszystko za ladnie wyglada i za latwo i obawiam sie czy nie zdarzy sie tutaj jakas super sensacja... Tak czy inaczej Znicz 6/10

Kolejne ciekawe ale tylko pod katem typowania spotkanie to mecz Prokomu z Inowroclawiem . Zwyciestwo Prokomu nie podlega zadnej dyskusji ale mozna sie zastanowic jakie beda jego rozmiary ...
Mysle ze handi wystawione przez bukow w granicach 22-26 pkt jest spokojnie do przeskoczenia nawet bez zbytniego zaangazowania graczy Prokomu
 
damian22stw 0

damian22stw

Użytkownik
pierwsze słyszę
Na dzis dosc pewnym typem wydaje sie byc Znicz Pruszkow grajacy na wlasnym parkiecie z bedacym w mocnej rozsypce Slaskiem :jezora:

A kiedy to kolego Znicz Pruszków awansował do DBE?????? Bo jakoś sobie nie przypominam hehe
 
slander 10

slander

Użytkownik
Polpharma Starogard Gdański - AZS Koszalin Typ: AZS +6
Gracze AZS mają dość ciężki początek sezony. Zanotowali dotąd 2 porażki i dziś zagrają 3 mecz z rzędu na wyjeździe. Turów(zdecydowanie) i Stal na papierze wydają się być silniejsze od dzisiejszego rywala. Polpharma na razie wygrała 2 mecze, ale jej przeciwnicy nie byli z najwyższej półki. Polonia od kilku sezonów krąży w dolnych okolicach ligowej tabeli. W tym sezonie postawili na doświadczenie i to było za mało na zespół ze Starogardu. Z kolei Śląsk to nie ta sama drużyna, która regularnie walczy o medal, a zbitek graczy młodych i utalentowanych z 3-4 graczami nieco bardziej doświadczonymi.
Stawiam tutaj na AZS z handi, ale nie zdziwiłbym się gdyby po zaciętym meczu goście schodzili z parkietu jako zwycięzcy.
Transmisja w TVP Sport.

Kotwica Kołobrzeg - Polonia Warszawa Typ: over 160pkt
Obie drużyny postawiły w tym sezonie na atak. Średnia z 2 meczy Kotwicy wynosi 89,5pkt! Szczególnie imponujące jest zwycięstwo na własnym parkiecie z Anwilem 96:94. Z kolei Polonia średnio rzuca 86,5pkt, a co najważniejsze trzyma wysoką skuteczność na wyjeździe(85pkt z Polpharmą).
Z kolei obrona obu teamów nie stoi na najwyższym poziomie. Kotwica traci średnio 83,5pkt, a Polonia 77pkt. Jednak w ostatniej kolejce gracze ze stolicy grali ze Zniczem Jarosław, który odbiega nieco poziomem od reszty Ekstraligi i zdołał zdobyć w Warszawie jedynie 59pkt!. Większą miarodajność daje tu mecz na wyjeździe z Polpharmą przegrany 95:85.
Myślę, że mecz będzie pełen popisów strzeleckich i over wpadnie jak w masło.
 
kapa91 2

kapa91

Użytkownik
Polpharma Starogard HC(-6.5) - AZS Koszalin 1 1.90 ✅
Drugi raz w tym sezonie stawiam przeciwko akademikom z Koszalina. Drużyna, która miała być czarnym koniem tego sezonu póki co zawodzi, skład, który był budowany o rozgrywającego Dante Swansona, nie może sobie poradzić z kolejnymi ekipami po tym jak ten w/w doznał kontuzji. Co prawda sprowadzono innego PG, ale nie pełni on już tej roli, którą pełnić miał Swanson. Teraz w ekipie z Koszalina najlepiej radzi sobie podkoszowiec Steffon Bradford. W dwóch meczach zdobył on w sumie 40 punktów, zobaczymy jak będzie dzisiaj wylądało jego starcie z ekipą z Starogardu Gdańskiego ponieważ oni punkty zdobywają również głównie pod koszem. W świetnej formie jest Michael Hicks, sam myślałem, że po pierwszym meczu nie utrzyma tak wysokiej formy, a tu w kolejnym spotkaniu rzuca 22 oczka i ze średnią 24ppg jest obecnie najlepszym strzelcem w PLK. Na myśl nasuwa się również konfrontacja trenerów, Mariusz Karol w zeszłym sezonie moim zdaniem niesłusznie został zwolniony z Kwidzynia, w tym roku wraca i narazie idzie mu bardzo dobrze. Z drugiej strony Dariusz Szczubiał niegdyś trenował zespół z Pomorza i teraz gospodarze mogą chcieć mu coś udowodnić. Moim zdaniem warto zaryzykować nawet ten 6.5 punktowy HC.
Pozdrawiam
:spokodfhgfh: Wynik 77:54
 
U 0

user007

Użytkownik
Pozwole sobie przedstawic jak bedzie wygladala nastepna kolejka PLK oraz sprobuje przedstawic swoje typy.

Mecze juz w srode, oto rozklad dnia :
(podaje rowniez swoje typy)

Asseco Prokom - Energa Czarni 1
Sportino - Victoria Górnik 2
Polonia - Anwil 2
AZS Koszalin - Sokołów Znicz 1
PBG Basket - Polpharma 1
Bank BPS - Atlas Stal 2
Basco Śląsk - Kotwica 2

Najwieksze watpliwosci mam dosyc paradoksalnie do spotkania... Polonia - Anwil. Rottweilery grają mocno ponizej oczekiwan, porazka w Kolobrzegu, po drodze Sportino i znow wymeczone zwyciestwo w Walbrzychu. Bez centra nie da sie zwojować ligi i mam wrazenie, ze Polonia u siebie moze postawic wysoką poprzeczke. Przy atrakcyjnym kursie mysle, ze mozna sie pokusic o postawienie na Polonie - to Anwil bedzie faworytem, a mecz nie bedzie spacerkiem - Polonia latwo skory nie sprzeda.
Basket Poznan musi wygrac u siebie, Ślask... nie nie, wygrana ze Zniczem to wielka niespodzianka, reszty juz nie skomentuje. To moje typy.
 
malkolm 2

malkolm

Użytkownik
Może to się wydawać głupie ale w meczu Sportino - Górnik 1 stawiałbym na gospodarzy. Osobiście nie zagram bo mam przerwę od tego ale postaram się to jakoś zargumentować.
Głównym powodem jest wzmocnienie się ekipy z Inowrocławia trzema graczami.
Jak do tej pory Sportino miało trudnych przeciwników do których nie ma co Górnika przyrównywać. Nie wiadomo co pokażą z nowymi zawodnikami i przeciwko słabszemu rywalowi, jestem tego strasznie ciekaw ale mam dobre przeczucia.
Ekipę zasilili Łukasz Obrzut, Stanislav Votroubek i Torre Johnson.
Polakgrał w tamtym sezonie w D-league. Kariery nie zrobił ale doświadczenie ma i co ważne warunki fizyczne. Jego 216cm moze sprawić sporo problemów Górnikowi.
Votroubek jest jeszcze wyższy (217cm) lecz ma grać na pozycji silnego skrzydłowego. Jeśli ich umiejetnosci bedą na dobrym poziomie to pod koszem Sportino będzie praktycznie nie do zatrzymania. W meczu z Prokomem dobrze zaprezentował się Landry i to w nim mozna upatrywać gracza na którym bedzie leżał ciężar gry.
Dużym plusem może okazać się własna hala ale dużym minusem brak zgrania. Sportino dopiero sie buduje. Mam nadzieję że bedzie to wyrównany mecz i skończy się wygraną gospodarzy.
 
roxanne 5,7K

roxanne

Forum VIP
Basket Kwidzyn - Stal Ostrow 2.36 2/10

Stal gra przeciętnie od początku sezonu, poprzedni zespół się rozpadł, odszedł kluczowy gracz symbol Stali - Wojciech Szawarski. Ten drugi symbol, negatywny, pozostał i mam na myśli trenera Kowalczyka. Archaiczna koszykówka oparta na rzucie za trzy punkty, przy słabszej kadrowo Stali będzie duży problem w tym sezonie. Stal to zespół własnego boiska, na wyjazdach grają słabo. Nawet w poprzednim roku tak silna Stal nie wygrywała wyjazdów stąd moje zdziwienie widząc taki kurs na Kwidzyn. Trenera Prabuckiego oceniam średnio pozytywnie. Skład Basketu wydaje się być troszke gorszy niż Stali lecz nierówności niweluje własna hala i wsparcie kibiców, akurat w przypadku Ostrowa to jest jakis argument. Po dolączeniu do zespołu Kueblera nie wygląda ten skład jakoś bardzo zle, Brian Lubeck i Chris Garner to wyróżniające się postacie Kwidzynian, kilku Polaków Mazur (nie wiem czemu ostatnio nie grał), Puncewicz i Dąbrowski oraz były gracz Polpaku Vladimir Tica i i Greg Davis rónież znany z występów w polskich zespołach. Dzięki temu ten zespoł jest obliczalny, Kuebler też występował w Kagerze Gdynia, łatwiej tych graczy zebrać i ocenić, łatwiej będzie im się zgrać znając realia polskiej ligi. Tych graczy stać na wiele niespodzianek u siebie, Stal jest spokojnie w zasięgu ręki. Ochońko i Jocović nic takiego nie grają, Majewski średni, Wichniarz wielki talent tylko czemu grał ostatnio niecałe 5 minut? Zapewne to kolejne głupie pomysły Kowala, którzy trzyma graczy po 20 minut a potem nagle wpuszcze 2-3 z ławki, chore. Jest 6-7 graczy niezlych i tak samo w Baskecie, szanse są wyrównane, ja zakładam, że minimalnym faworytem jest Basket Kwidzyn więc 2.36 jest do gry. Zapraszam do dyskusji. Na pewno warto pomyślec o Koszalinie bo Znicz to jedna wielka koszykarska tragednia (Celej, Reynolds i koniec Znicza...).
 
jako47 130

jako47

Użytkownik
dlatego fajnie sie typuje przeciwko zniczowi ???? chociaz jestem z podkarpacia osobiscie jestem za tym zeby wrescie awansowal sokol lancut ???? a nie jaroslaw ;)
under ppktowy znicza ????
 
1 0

14honor88

Użytkownik
Spotkanie: Slask - Kotwica
Typ: 2
Kurs: 1.65
Bukmacher: pinnacle
Analiza:
IV kolejka DBE. W najciekawszym pod względem typowania w tej kolejce będzie spotkanie Śląska z Kotwica Kołobrzeg. Faworytem tego spotkania będą goście , którzy jeszcze nie przegrali w tym sezonie.
&quot;Czarodzieje z wydm&quot; odnieśli trzy wygrane. Z Polonia W. (69:57), Górnikiem Wałbrzych (83:73), i w pierwszej kolejce z Anwilem (96:94). Gospodarze natomiast zmagają się z wieloma kłopotami. Przede wszystkim nie mogą występować w hali we własnym mieście dlatego też grają w hali Orbita w Brzegu dolnym. Cudem wogóle załapali się do rozgrywek gdyż dopiero po ostatecznym terminie zgłaszania drużyn dostali się do ligi. Zespół jest całkowicie rozbity i w porównaniu z poprzednim sezonem skład jest diametralnie inny. Grają w nim przede wszystkim juniorzy bez większego doświadczenia. Efektem czego są dwie porażki w trzech spotkaniach. Ze Zniczem Jarosław Śląsk odniósł jedyną wygraną (76:75). Wcześniej natomiast przegrał z Polpharma (77:99) i uległ z Gipsar Stal (77:84).
Taka postawa gości nie jest zaskoczeniem bowiem klub ściągnoł do zespołu kilku wartościowych graczy. M.in. Brandon Crone, Kevin Hamilton, Julien Mills i Drew Naymick wszyscy z USA. Oraz udało się zatrzymać zawodników polskich grających w poprzednim sezonie. Dlatego też stara wzmocniona Kotwica odnosi takie sukcesy. A ich główna bronią są zbiórki. Bowiem inaczej być nie może jeśli ma się pod tablicami zawodników mających po 208 i 213. W dodatku bardzo atletycznie zbudowanych.
Śląsk natomiast nie dość że ma problemy z zestawieniem drużyny to jeszcze nie zagrają dziś Olivera Stevicia i Pawła Mroza. Sa to główne postacie wrocławskiej druzyny szczególnie jeśli chodziło o walkę pod tablicami. A jesli porównać Bartosza Diduszko (195 cm), który w meczu ze zniczem grał środkowego to nie wyobrażam sobie jak może on walczyć o zbiórki z mającym 18 cm więcej silnym Przybyszewskim.
 
roxanne 5,7K

roxanne

Forum VIP
Zdecydowanie sie zgadzam mialam pisac analize ale to juz nie jest potrzebne, natomiast nie radze szalec ze stawka. Chanas jest w formie, jesli nie zagra Stevic to Slask bedzie starac sie trojkami wygrac mecz. Kotwica w tym roku jest bardzo mocna, maja Kikowskiego, Cielebaka i kilku dobrych Amerykanow. 2/10 nie wiecej.
 
Status
Zamknięty.
Do góry Bottom