>>>BETFAN - TRIUMF BONUSA NAD BOOSTEM <<<<
>>> BETCLIC - ZAKŁAD BEZ RYZYKA DO 50 ZŁ + GRA BEZ PODATKU!<<<
>>> FUKSIARZ - ZERO RYZYKA 100% DO 50 ZŁ. ZWROT W GOTÓWCE!<<<

Czy w Polsce zakłady online są legalne ?

Status
Zamknięty.
sir-alex 19,6K

sir-alex

Użytkownik
Temat zamieszczam tutaj gdyż nie znalazłem na tym forum działu który zajmowałby się bukmacherką ogólnie.

Moje pytanie jest całkiem poważne, gdyż szukając dziś informacji na temat bukmacherów online trafiłem na temat poświęcony ich legalności w Polsce. Z tego co przeczytałem wynika ( o zgrozo) że teoretycznie wszyscy którzy bawią się bukmacherką online są oszustami skarbowymi za co grozi nawet do 3 lat pozbawienia wolności + grzywna. Wszystko dlatego, że pomimo nowelizacji obowiązuje ustawa z 1992 roku, która wciąż nie przewiduje zawierania internetowych zakładów. Widać polscy politycy mają ważniejsze sprawy na głowie ...

To co napisałem powyżej nie wziąłem z kapelusza ale stąd:

http://www.twoja-firma.pl/wiadomosc/15834,e-bukmacherzy-zarobili-na-mundialu-co-najmniej-10-mln-zl.html

Zdaniem analityków Gemiusa dochody internetowych bukmacherów będą rosły z roku na rok. Pojawia się tu problem ponieważ zdaniem Ministerstwa Finansów transfery te są nielegalne. Ustawa o grach losowych nie przewiduje zakładów internetowych. Czyni to z grających przestępców skarbowych. Prawo to jest martwe. W praktycy urzędnicy uważają, że problemu nie ma, ale jednocześnie nie chcą zalegalizować e-bukmacherki.

i stąd: (koniecznie przeczytajcie wszystkie posty bo dają one do myślenia)

http://forum.pokerzysta.pl/showthread.php?t=6126

Temat założyłem z nadzieją na to, że uda nam się w wspólnie znaleźć odpowiedź na pytanie czy zawieranie zakładów przez e-bukmacherów jest w Polsce legalne.

Prosiłbym o rzetelną i merytoryczną dyskusję popartą wiarygodnymi informacjami a nie co i jak się komu wydaje.


WIĘC JAK TO W KOŃCU JEST? ????
 
yakashi 0

yakashi

Użytkownik
Alex, sprawa jest prosta. Polskie prawo do tej pory nie uwzględniło istnienia internetu (XXI wiek:kwasny4565 ???? . A jak wiadomo wszystko o czym nie ma mowy w konstytucji czy kodeksie prawnym nie jest legalne, a więc zakłady online również. Pozostaje tylko nie przejmować się tym i grać dalej.

Chociaż powinni już coś z tym zrobić. Właśnie w takich przypadkach widać zacofanie Polski. Niestety ale właśnie w takim kraju przyszło nam żyć i to trzeba zaakceptować.
 
piotrek2222 0

piotrek2222

Użytkownik
&quot; Czy w Polsce zakłady przez internet są legalne&quot; - sczerze mówiąć ***** mnie to obchodzi, kasa płynie interes się kręci i wszyscy są zadowoleni ( kto jest zadowolony zależy od tego w którą stronę kasa płynie ???? ) a że Rząd Polski coś tam skrzeczy że nielegalne czy coś to jego sprawa, Internet jest dla ludzi a nie dla skarbówki.

Mówimy stanowcze NIE ???? panice &quot; o boże zagrałem u internetowego buka zaraz mnie zamkną aaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa:wowsdf:&quot;
 
R 0

robert-20790

Użytkownik
Ja przłączam się do teorii piotrka22222. Ma świętą racje i równiez gowno mnie to obchodzi, kasa płynie interes się kręci hehheheh ????

Co do autora tematu to duo pisalo sie na temat buka w sieci i bylo duzo argumentow ze nie jest to zabronione czy odwrotnie. Jednak jedno jest pewne, w uni europejskiej zaklady bukmacherskie w sieci są dozwolone. polska mogłaby zabronić tego typu zakładów i ścigać oszustów (czyli nas) ale tylko wtedy kiedy w polsce nie bylyby zalegalizowane zaklady a sa tereaz nimi np. STS, profesjonal itp.
polski przepis jest martwy i sie nie dziwie. Polscy politycy sa skorumpowani i nei maja czasu na jakies pierdoly typu 100 mln zl z bukmacherki jak on 1000 mln zl to ujebie co tydzien.

Na pewno chroni cie prawa UE i urzednik maze ci szczerze naskoczyc... Zreszta idz i odprowadz sobie podatek to baba w skarbowce zapyta się &#39;&#39;aco to to e bukmacherka&#39;&#39;
po drugie w swietle naszego prawa jeszcze nie jest wiadomo co to jest internet i jakie sa granice internetu. Jenak zaklad zawierany jets na malcie wg firmy bukmacherskiej X.
Więc wszystkoi chyuba jasne ? to ze polska jest zacofana o 3 wieki to wszyscy wiemy. Frajerzy nei potrafia nic zalatwic to neich sie odjebia.

W tym artykule co zacytowałeś to ten sam tekst jest/byl we wszystkich dziennikach ta temat zakladow w sieci. Wszyscy pisali to samo ale tyczy sie to fizycznych firm ktore nie maja licencji na zaklady wtedy moze byc KARA.

Po trzecie czy czwarte PRZEPIS JEST ZA CZASOW GIERKA o czym my tutaj w ogole mowiy. Wtedy obstawialo sie wyscigi koni i wtedy nawet nei bylo internetu.
 
S 269

sztywny

Użytkownik
Odpowiem Ci ze 100% pewnością,że zakłady internetowe są w Polsce legalne.Po pierwsze prawo unijne,jeśli nawet by Cię skarbowy oskarżył to trybunał w Strasburgu przyznałby Ci rację.Jak myślisz dlaczego do tej pory nie było żadnych pozwów w tej sprawie??Po drugie dlaczego firmy bukmacherskie sponsorują nasze reprezentacje?? przecież jakby były tu nielegalnie to nikt by się na to nie zgodził.Państwu zapewne marzył się monopol na zakłady ale jest to niestety niemożliwe.Z tego co wiem PO w niedalekiej przyszłości ma zająć się tą sprawą i zakłady będą legalne.
 
sir-alex 19,6K

sir-alex

Użytkownik
Znalazłem coś na pokrzepienie serc:
Cytat stąd: http://www.seo.dirmaster.net/internetowe-zaklady-sportowe/
Gra za pośrednictwem Internetu daje nam dużo korzyści, największą z nich jest brak podatku. Jest to konsekwencja niedoskonałego systemu prawno - podatkowego w naszym kraju. Według prawa urządzanie zakładów bukmacherskich online jest zakazane. Tak więc żaden polski bukmacher nie posiada takiej usługi, a co za tym idzie nikt na terenie Polski z nich nie korzysta. Obstawiając w zagranicznych systemach sportowych zawieramy umowę na terytorium ich państwa, gdzie zakładanie się jest legalne. Przedsiębiorstwo, które ma licencję na działalność w choćby jednym kraju Zjednoczonej Europy, nie musi ubiegać się o takie zezwolenie w pozostałych krajach Unii Europejskiej. Zatem prawo unijne zezwala na zakłady sportowe przez Internet.
Jeśliby kierować się powyższą interpretacją, to jest jeszcze dla nas jakaś nadzieja. :-D
 
Status
Zamknięty.
Do góry Bottom