>>>BETFAN - TRIUMF BONUSA NAD BOOSTEM <<<<
>>> BETCLIC - ZAKŁAD BEZ RYZYKA DO 50 ZŁ + GRA BEZ PODATKU!<<<
>>> FUKSIARZ - ZERO RYZYKA 100% DO 50 ZŁ. ZWROT W GOTÓWCE!<<<

czy to trading ?

T 0

tico

Użytkownik
Witam wszystkich. Prosiłbym o wytłumaczenie mi pewnej kwestii : jeśli daje LAY ( nie wygra ) za 5$ po kursie 10,5 ,a następnie BACK ( wygra ) za 5$ po kursie 19,5 - to jakie jest saldo ? Czy to jest to, co nazywają tradingiem ?
Idiotyczne może pytanie, ale mimo wszystko proszę o odpowiedź.Pozdr.
 
win1988 164

win1988

Użytkownik
Najprościej mówiąc, tak, w tym przypadku to jest trading. Back jest wyższy od Laya, więc sprzedajesz z zyskiem. Jaki zysk ? Można to łatwo obliczyć jednym z kalkulatorów, których mnóstwo jest w necie. Przy stawce 5 $ i takim rozłożeniu kursów wystarczy, że zagrasz backa po 2.69, a profit wyniesie niezależnie od wyniku spotkania 2.16-2.19.
 
T 0

tico

Użytkownik
Win1988 - dzięki za odpowiedź. Drążę temat dalej : To co wcześniej napisałem odnosi się do sytuacji rzeczywistej. I Betfair uznał , że nie miałem zysku. Może ktoś pomóc ?
 
cpt-obvious 7

cpt-obvious

Użytkownik
LAY 5$ po 10.5 = chcesz wygrać 5$ ryzykując 5$*(kurs-1)=5*(10,5-1)=47,5
BACK 5$ po 19.5 = chcesz wygrać (19,5-1)*5$=92,5$ ryzykujac 5$
Ergo wychodzisz 45$ na plus
Pokaż screen bo nie wiem co znaczy &quot;betfair znał że nie miałęm zysku&quot;
 
T 0

tico

Użytkownik
LAY 5$ po 10.5 = chcesz wygrać 5$ ryzykując 5$*(kurs-1)=5*(10,5-1)=47,5
BACK 5$ po 19.5 = chcesz wygrać (19,5-1)*5$=92,5$ ryzykujac 5$
Ergo wychodzisz 45$ na plus
Pokaż screen bo nie wiem co znaczy &quot;betfair znał że nie miałęm zysku&quot;
Dokładnie. Tak i też myślałem.W tym czasie pisałem do betfair i okazało się , że zrobiłem freebeta. Niby rację mają, ale gdyby ktoś jeszcze chciał mi trochę podpowiedzieć, to będę wdzięczny.
Screena wrzucę po południu. Teraz szykuję się do pracy.
p.s.
Był sobie mecz : dałem lay&#39;a za 10,5. Padła bramka, więc dałem back&#39;a po 19,5 ( za tą samą stawkę ). Czyli niejako zarobiłem te 45$. Okazuje się, że mógłbym je zarobić, gdyby był remis. A nie był.
Będę wdzięczny za każdą pomoc, bo chyba utknąłem w &quot;dołku&quot; i czegoś na pewno nie rozumiem. Pozdr.
 
sieczka 6

sieczka

Użytkownik
Witam
Zawarłeś na tym rynku dwa zakłady.Pierwszy (lay), który dawał Tobie 5$ zysku w przypadku braku remisu, oraz drugi (back), w którym całe 5$ postawiłeś na remis.Po rozliczeniu rynku przez BF pierwszy zakład wygrywa (5$ na plus) natomiast drugi przegrywa (5$ na minus ) ,a Twój stan konta się nie zmienia. Sytuacja byłaby dle Ciebie lepsza gdybyś na drugi zakład przeznaczył tylko część z tych 5$, wtedy reszta byłaby Twoim zyskiem bez względu na wynik spotkania. 45$ móglbyś zarobić tylko w przypadku gdyby mecz zakończył się remisem ponieważ wtedy sytuacja się odwraca. Pierwszy zakład jest przegrany (47,5$ na minus) ,a drugi wygrany (92,5$ na plus).
Aby uniknąć takich sytuacji w przyszłości proponuję używać przycisku Hedge.
 
Do góry Bottom