>>>BETFAN - TRIUMF BONUSA NAD BOOSTEM <<<<
>>> ZAKŁAD BEZ RYZYKA DO 200 ZŁ!<<<

Curling

psotnick 828,5K

psotnick

ModTeam
Członek Załogi
Mecze o 18:30
Denmark vs Canada
Typ: Canada (-3.5) @ 1.65 ✅ 2-8

Latvia vs Sweden
Typ: Sweden (-3.5) @ 1.80 ✅ 3-10
W obu meczach różnica co najmniej klasy między ekipami. Zarówno Dunki jak i Łotyszki do Kanady wysłały swoje gorsze ekipy, bo te lepsze grały przecież na niedawnych Igrzyskach. I tą różnicę widać w wynikach, zarówno Regza z Łotyszkami jak i Dupont z Dunkami dostają regularny łomot od faworytek i najprawdopodobniej razem ze Szkotkami, Czeszkami i Niemkami stoczą fascynującą niewielu walkę o utrzymanie się w grupie A. Rywalki na zupełnie innym biegunie umiejętności, ale też formy, od każdej ekipy z Kanady oczekuje się tylko i wyłącznie złota i Homan ma tu coś do udowodnienia, zwłaszcza po wczorajszym laniu od Szwajcarek (2-8). Szwedki wiadomo, seryjne multimedalistki największych imprez nie powinny mieć problemu z deklasacją nieumiejętnych rywalek. Handicapy oczywiście pokaźne, ale myślę, że do ogarnięcia. Właściwie jedynym zagrożeniem jest, że słabeuszki przy wysokim prowadzeniu faworytek będą miały dość i poddadzą mecz wcześniej niż po 9 endzie.
Korea Republic vs Russia
Typ: Russia @ 1.45 ⛔ 6-5 :;/: narobiły tylko nadziei, a potem wtopiły w dogrywce..
Po tym co zobaczyłem dzisiaj w wykonaniu Koreanek, to Rosjanki musiałyby zagrać beznadziejnie, żeby mieć jakiekolwiek problemy. A w Kanadzie widać po rosyjskich ślicznotkach, że są solidnie zmotywowane, żeby szybko zatrzeć jakimś dobrym wynikiem kiepską postawę na swoich domowych Igrzyskach. Jak na razie drużyna Sidorovej radzi sobie świetnie (3-1), drugie miejsce w tabeli i dobre widoki na strefę medalową. Ale ścisk w czubie spory i każde zwycięstwo będzie się liczyło, zwłaszcza z teoretycznie słabszymi rywalkami. W normalnej dyspozycji obu ekip Rosjanki wygrywają pewnie, jeśli Koreanki pokażą taki dramat jak dzisiaj na początku meczu z Chinkami, to będzie pogrom. Tak czy siak Rosjanki są dla mnie solidnymi faworytkami.
Marathon
 
inzaghi78 2,7K

inzaghi78

Użytkownik
Korea Republic vs Russia
Typ: Russia @ 1.45

Po tym co zobaczyłem dzisiaj w wykonaniu Koreanek, to Rosjanki musiałyby zagrać beznadziejnie, żeby mieć jakiekolwiek problemy. A w Kanadzie widać po rosyjskich ślicznotkach, że są solidnie zmotywowane, żeby szybko zatrzeć jakimś dobrym wynikiem kiepską postawę na swoich domowych Igrzyskach. Jak na razie drużyna Sidorovej radzi sobie świetnie (3-1), drugie miejsce w tabeli i dobre widoki na strefę medalową. Ale ścisk w czubie spory i każde zwycięstwo będzie się liczyło, zwłaszcza z teoretycznie słabszymi rywalkami. W normalnej dyspozycji obu ekip Rosjanki wygrywają pewnie, jeśli Koreanki pokażą taki dramat jak dzisiaj na początku meczu z Chinkami, to będzie pogrom. Tak czy siak Rosjanki są dla mnie solidnymi faworytkami.

Marathon[/size]
Ogladales moze spotkanie ???

Ja nie wiem co tam sie stalo, czy Sidorova grala z zawiazanymi oczami czy zdarzylo sie cos innego ale w glowie mi sie nie miesci zeby na poczatku wygrac skromnie 2 endy a pozniej od 4 enda nic - kompletnie NIC az do pogoni rozpaczy pod koniec ...:-|
 
psotnick 828,5K

psotnick

ModTeam
Członek Załogi
Ogladales moze spotkanie ???
Ja nie wiem co tam sie stalo, czy Sidorova grala z zawiazanymi oczami czy zdarzylo sie cos innego ale w glowie mi sie nie miesci zeby na poczatku wygrac skromnie 2 endy a pozniej od 4 enda nic - kompletnie NIC az do pogoni rozpaczy pod koniec ...:-|
Nie oglądałem, bo akurat z tej sesji nie było transmisji, ale pewnie tak własnie było. One już tak mają, duży potencjał, ale nieregularne, ogrywają pewnie Szwedki by potem wtopić z Koreankami.
Mecz o 23:30
Switzerland vs Denmark
Typ: Switzerland (-2.5) @ 1.66 ✅ 7-3
Chyba jednak na tych mistrzostwach najpewniejsze są handicapy ujemne z meczach faworytek z outsiderkami. W tych mistrzostwach tyle zmian w składach ekip, że różnice miedzy najlepszymi a słabeuszami jest chyba nawet większa niż zwykle na tej rangi imprezach. O playoffy będą walczyć Szwedki, Kanadyjki, Szwajcarki, Amerykanki, może Rosjanki, a reszta będzie dla powyższych dostarczycielami punktów. Dunki z Dupont dostają od wszystkich, to czemu by miały się postawić niepokonanym Szwajcarkom? Dzisiaj dostały planowe lanie od Kanadyjek (2-8), a wczoraj dokładnie w takim samym stosunku Kanadyjki dostały lanie od Szwajcarek. Oczywiście każdy mecz to osobna historia, ale w takim kontekście trzy punkty handicapu to wcale nie tak dużo.
Marathon
 
Otrzymane punkty reputacji: +7
psotnick 828,5K

psotnick

ModTeam
Członek Załogi
Denmark vs Sweden
Typ: Sweden (-3.5) @ 1.52 ✅ 2-7

Latvia vs Canada
Typ: Canada (-3.5) @ 1.50 ✅ 4-8
Marathon
W tych mistrzostwach jak na żadnych innych warto grać handicapy na faworytki, bo różnice między najlepszymi a resztą stawki są dużo większe niż zwykle na tego typu imprezach. Większość ekip przywiozła do Kanady drugi garnitur dając odpocząć po Igrzyskach swoim flagowym skiperkom. Z tym że u najlepszych nacji curlingowych ta różnica jest praktycznie niewidoczna, a u słabszych wręcz przeciwnie, jakość gry z wielu względów mocno się obniżyła. I to widać po wynikach, dawno nie było na MŚ tylu pogromów 4-5 i więcej punktami, brylują w tym zwłaszcza Szwajcarki, Szwedki i Kanadyjki, które na ten moment są murowanymi kandydatkami do podium. Na drugim biegunie są właśnie Dunki i Łotyszki, które grają po prostu źle i razem z Czeszkami i Niemkami czeka ich trudna walka o utrzymanie. W takim zestawieniu faworytki są jasne i klarowne i jeśli ktoś chce prawdziwe lokaty to czyste wygrane Szwedek i Kanadyjek (z AKO 1.14 np. w bwin) takimi są, a myślę, że nawet 4 punkty zapasu na koniec meczu powinny być łatwo przekroczone.
Korea Południowa - Czechy
Typ: Korea Południowa @ 1.80 betsafe ✅ 8-5
Prezent od buka, zdecydowanie zawyżony kurs, wszędzie indziej kurs 1.40-1.50 i nawet takie byłyby value, a tu buk ocenia szanse obu ekip jako niemal wyrównane, co jest niedorzecznością. Czeszki czerwona latarnia, jedyna ekipa bez wygranej, Kubeskova chyba zupełnie bez formy, dostaje sromotne lania od najlepszych, ale też ze słabymi Niemkami czy Szkotkami swoich szans nie wykorzystały. Koreanki na zupełnie innym poziomie, mocno się trzymają w górnej połówce tabeli (3-2), potrafiły ograć Rosjanki i choć nie są demonem regularności, to z Czeszkami powinny sobie łatwo poradzić.
Rosja - Szkocja
Typ: Rosja @ 1.55 bwin ✅ 10-4
Chyba ostatnia szansa dla Rosjanek na załapanie się do czuba tabeli, już jedną szansę zmarnowały wtapiając z Koreankami, ale teraz powinny być dużo łatwiej. Szkoci po brązie w Soczi dali odpocząć Eve Muirhead i na MŚ reprezentuje ich Kerry Barr ze swoją ekipą i już wiadomo jaka jest między nimi różnica. Barr zaczęła beznadziejnie wtopami z chyba jeszcze słabszymi Łotyszkami i Dunkami, potem już lepiej i wygrane z Niemkami i Czeszkami, problem w tym, że mecze ze słabszymi już się skończyły i teraz będzie tylko trudniej. Szkotka poza juniorskimi rozgrywkami parę lat temu nie ma wielkiego doświadczenia na arenie międzynarodowej i to powinna być największa przewaga Rosjanek. Umiejętności też zdecydowanie po stronie rosyjskich ślicznotek i liczę na to, że już nie będą rozdawały prezentów.
 
Otrzymane punkty reputacji: +11
psotnick 828,5K

psotnick

ModTeam
Członek Załogi
Żeby uniknąć zbędnych pytań podaje jeszcze raz linki do livescora i transmisji.
Oficjalna strona turnieju
http://www.curling.ca/2014worldwomen-en/
Livescore
http://www.curling.ca/scoreboard
Wybrane mecze z każdej sesji również na kanale World Curling TV
http://www.youtube.com/user/WorldCurlingTV
Mecze o 18:30
Latvia W - China W
Typ: China W (-1.5) @ 1.39 ✅ 5-9
Sweden W - Germany W
Typ: Sweden W (-2.5) 1.45 ✅ 11-4
Kolejne dwa typy przeciwko najsłabszym ekipom, bo w obu przypadkach różnica umiejętności jest zbyt duża, by zwiastowało to coś dobrego dla dogów. Zarówno Łotyszki jak i Niemki to outsiderki tego turnieju i nie powinny mieć wiele do powiedzenia z rywalkami. Szwedki to w moim odczuci główne kandydatki do medali, a w tak przetrzebionej stawce rywalek może i nawet do złota. Chinki to oczywiście dużo niższa półka, medale im nie grożą, ale są w turniejowej stawce bardzo solidnym średniakiem i również nie powinny mieć problemy ze spełnieniem handicapu, zresztą obniżonego do minimum. Kursy może nie oszałamiają, ale wydaja mi się pewne.
Russia W - USA W
Typ: Russia W (+1.5) 1.53 ✅ 8-5
Po dobrym starcie i 3 wygranych ze słabeuszami Amerykanki wróciły na swoje miejsce, dwie wyraźne porażki z faworytkami i dzisiaj również nie będą mieć łatwego meczu. Rosjanki mają swoje humory, nie są geniuszami regularności, ale grać potrafią i powinny wykorzystać niezbyt przekonującą postawę Pottinger i jej drużyny. Spodziewam się wygranej rosyjskich piękności, ale dla pewności warto się podeprzeć handicapem.

Switzerland W - South Korea W
Typ: Switzerland W @ 1.45 ⛔ 2-9 :;/: to było nieuniknione, ale nie sądziłem, że akurat z Koreankami i w takim stylu..
Szwajcarki z bezbłędnym bilansem (5-0) dość niespodziewanie przewodzą tabeli i chociaż raczej wykluczone, żeby niepokonane zostały do końca fazy zasadniczej, to wątpię, żeby akurat dzisiaj popsuły sobie bilans. Drużyna Feltscher gra wystarczająco dobrze, by nie mieć problemów z Koreankami.
BetCity
 
psotnick 828,5K

psotnick

ModTeam
Członek Załogi
China W - Denmark W
Typ: China W (-1.5) @ 1.55 ✅ 9-3
Canada W - Germany W
Typ: Canada W (-3.5) @ 1.50 ⛔ 7-5 ???? Kanadyjki cudem wygrały, z każdą solidną ekipą wtopiłyby grubo...
Switzerland W - Scotland W
Typ: Switzerland W (-1.5) @ 1.60 ✅ 10-5
Tabela powoli się już krystalizuje, Kanada, Szwecja i Szwajcaria na czele z takim samym bilansem (6-1) i prawie pewnym awansem do playoffów. Za ich plecami powinna się rozegrać walka o 4 miejsce między Chinkami, Rosjankami i Koreankami. Chinki dość niespodziewanie mają szansę na medale, ale terminarz im nie sprzyja, dzisiaj mają ostatni łatwy mecz z Dunkami i muszą go bezwzględnie wygrać, bo w ostatnich meczach ze Rosjankami, Szwedkami i Kanadyjkami o zwycięstwa będzie ciężko. Kanadyjki powinny rozbić Niemki i tu nie ma sensu zbytnio się rozwodzić, różnica w umiejętnościach skiperek jak i drużyn w całości jest kolosalna. Szwajcarki po wpadce z Koreankami (2-9) wczoraj ograły Amerykanki, a dzisiaj o zwycięstwo powinno być jeszcze łatwiej. Szkotki pod wodzą Barr to słabeuszki, bez żadnego porównania do Muirhead, ich sukcesem będzie uniknięcie baraży o spadek z grupy A. Fletscher i spółka wczoraj nie miały najlepszego dnia, ale widoki na strefę medalową mają jasne i z takimi rywalkami nawet w średniej formie są mocnymi faworytkami.
BetCity
 
Otrzymane punkty reputacji: +7
psotnick 828,5K

psotnick

ModTeam
Członek Załogi
Mecze o 18:30
Canada W - South Korea W
Typ: South Korea W (+3.5) @ 1.50 ⛔ 10-3
Po tym co pokazały dzisiaj Kanadyjki nie sposób nie grac w stronę Koreanek. Homan i spółka omal się nie zbłaźniły w meczu ze słabiutkimi Niemkami przez cały mecz dostając baty i tylko niedoświadczeniu rywalek i fuksowi zawdzięczają wygraną 7-5. Homan gra wyraźnie poniżej swoich możliwości i jak na razie jest chyba najgorsza w ekipie. Z Niemkami ślizgała na poziomie 59% co jest katastrofą, a jeśli dodamy do tego lanie jakie dostały od Szwajcarek (2-9), to widać wyraźnie, że Homan nie wytrzymuje presji przed własną publiką i nie wróżę jej sukcesów w 3 ostatnich meczach z Koreą, Chinami i Szwecją. Koreanki z realnymi szansami na playoffy, więc mają o co grać, a że grac potrafią to pokazały wygrane z Rosjankami (6-5) i w ostatnim meczu ze Szwajcarkami (9-2). Koreanki nie są bez szans moim zdaniem, a już w ogóle nie wyobrażam sobie, żeby miały wtopić 4 punktami, bo mecz zapowiada się na bardzo zacięty.
Russia W - Denmark W
Typ: Russia W (-2.5) @ 1.70 ✅ 7-4
Rosjanki dużo większe umiejętności i potencjał, Dunki już chyba zrezygnowane i zniechęcone, co było widać w dzisiejszym meczu z Chinkami, gdzie wcale nie grały źle, tylko najważniejsze kamienie puszczane albo nieumiejętnie przez skiperkę psuły cała grę. Dla ekipy Sidorovej to must-win-game, żeby liczyć się walce o fazę medalową i myślę, że ta motywacja będzie bardziej decydująca, niż różnica umiejętności.
Scotland W - Sweden W
Typ: Sweden W (-2.5) @ 1.55 ⛔ 7-8
Na ten moment Szwedki, to główne faworytki do złota, przynajmniej dla mnie. Grają po prostu najlepiej, mają najwięcej doświadczenia na tym poziomie ze wszystkich ekip i pewnie dlatego nie miewają takich wpadek jak Szwajcarki, czy Kanadyjki. Słabsze ekipy rozgramiają aż miło, wyniki mówią same za siebie seria okazałych zwycięstw (10-5, 13-4, 8-5, 10-3, 7-2, 11-4) i tylko jedna przegrana z Rosjankami, którą można wliczyć w koszty. Wygląda, na to, że nikt nie będzie miał do nich startu, a już na pewni nie Szkotki pod wodzą niedoświadczonej Barr, która będzie musiała się bardzo gimnastykować, by pozostać w grupie A. Dla mnie no-brainer, to powinno być kolejne łatwe zwycięstwo Szwedek.
Betcity
 
psotnick 828,5K

psotnick

ModTeam
Członek Załogi
China W - Russia W
Typ: China W (+2.5) @ 1.67 ⛔ 2-10 :;/: posypały się Chineczki zupełnie, 2 razy z rzedu oddały swój end za 3 punkty i było po meczu
Dla mnie spore value w stronę Chinek, które są na fali, po pierwszych dwóch porazkach zanotowały sześć zwycięstw z rzędu i z bilansem 6-2 mają realne szanse na włączenie się w walkę może nawet o medale. Zaskakująco dobrze gra debiutująca na tak dużej imprezie skiperka Liu, reszta ekipy również trzyma poziom i myślę, że z takim bagażem pewności siebie będą bardzo trudnym przeciwnikiem dla Rosjanek, które nigdy nie imponowały regularnością, co pokazały nawet w tym turnieju. Moim zdaniem szanse co najmniej wyrównane, jeśli nie w stronę Chinek, więc 2 punkty zapasu biorę z pocałowaniem ręki.
Sweden W - Switzerland W
Typ: Total Under (13.5) @ 1.60 ✅ 3-5
Mecz na szczycie tabeli, nie ma przepaści w umiejętnościach I formie, więc można się spodziewać zaciętych endów i permanentnego poszukiwania szansy na więcej niż 1 punkt w partii. A jeśli to nie będzie możliwe, to drużyny będą zerować partie i szukać lepszego układu w następnej. Dlatego nie spodziewam się tu wielu punktów i under przy korzystnej linii wydaje się rozsądną opcją.
BetCity
 
psotnick 828,5K

psotnick

ModTeam
Członek Załogi
Mecze o 13:30
Sweden W - China W
Typ: Sweden W @ 1.35 ✅ 10-5
Po wczorajszej niespodziewanej porażce ze Szwajcarkami żarty dla Szwedek się skończyły. Ciągle są na premiowanym miejscu, ale potrzeba zwycięstw, żeby je zaklepać. Na szczęście dzisiaj za rywalki mają Chinki, które wczoraj zupełnie się posypały z Rosjankami (2-10) i powinny być łatwym łupem. Sporo błędów młodych Azjatek, zwłaszcza młoda skiperka zawiodła na całej linii oddają z rzędu 2 endy za 3 punkty. W dwóch ostatnich meczach Chinki grają ze Szwedkami i Kanadyjkami i będzie bardzo ciężko o wygrane, bo faworytki bardzo potrzebują punktów.

South Korea W - USA W
Typ: Total Under (13.5) @ 1.65 ⛔ 8-6

Russia W - Switzerland W
Typ: Total Under (13.5) @ 1.57 ✅ 8-5
Dwa mecze kluczowe dla układu tabeli, wszystkie ekipy mają o co grać. Umiejętności w obu starciach również bardzo wyrównane, więc trudno spodziewać się tutaj jakichś pogromów. Tym bardziej, że spora stawka raczej nie będzie zachęcać do fajerwerków, a raczej do bezpiecznej i uważnej gry i pilnowania endów ze swoim ostatnim kamieniem. Kilka wyzerowanych endów też prawdopodobnych, bo w razie braku szansy punktowania za więcej niż jeden punkt, ekipy często przenoszą przywilej ostatniej kamienia na następny end i tam szukają swojej szansy. Okoliczności bardzo sprzyjają underowym wynikom, zwłaszcza przy podwyższonej linii.
BetCity
 
psotnick 828,5K

psotnick

ModTeam
Członek Załogi
Canada W - Sweden W
Typ: Sweden W (+3.5) @ 1.41 ✅ 9-6
Czech Republic W - Russia W
Typ: Russia W @ 1.20 ⛔ 8-7 :;/: Sidorova ostatni kamień w ostatnim endzie i oddany punkt i cały mecz.. Brawo
AKO: 1.69
Betcity
Końcówka fazy zasadniczej przynosi jak dla mnie bardzo pewny dubel. Role w tabeli są już mniej więcej rozłożone. jak się można było spodziewać medale zagrają Kanadyjki, Szwedki, Szwajcarki i Rosjanki i wiele wskazuje, że wszystkie 4 ekipy skończą z takim samym bilansem 9-2 i będą potrzebne baraże by wyłonić kolejność. Ale do tego potrzebne zwycięstwo Szwedek z Kanadyjkami i myślę, że szansa jest na to spora. W tym meczu wagi ciężkiej faworytkami buków są gospodynie, ale wątpię by przyszło im to łatwo, a nie jestem tez pewien czy w ogóle się to stanie. Najpewniej będzie od początku bardzo ciasno na tablicy wyników i wszystko się zdecyduje w ostatnich kamieniach ostatnich endów. Trzy punkty zapasu powinny być aż nadto. W drugim meczu Rosjanki przypieczętują swój awans do playoffów, złapały w ostatnich meczach świetną formę i outsiderki z Czech powinny stanowić dla nich większego kłopotu, skoro wczoraj łatwo ograły Chinki (10-2), a dzisiaj Szwajcarki (8-5). Zapowiada się wysoka wygrana Rosjanek, nie od rzeczy byłoby zagranie jakichś handicapów, ale oczywiście pewniejszy czysty win.
 
Otrzymane punkty reputacji: +9
psotnick 828,5K

psotnick

ModTeam
Członek Załogi
Czas na playoffy, ale zanim dojdziemy do tego, konieczny jest tiebreak, by wyłonić czwartą ekipę. Przypominam, że w curlingu faza playoff rozgrywana jest w systemie Page’a, który premiuje 2 najlepsze ekipy z fazy zasadniczej, które grają ze sobą w pierwszym mecz playoffów i zwycięzca ląduje od razu w finale, za to przegrany ma druga szansę, bo finał będzie grał ze zwycięzcą meczu 3 i 4 ekipy. Myślę, że to bardzo sprawiedliwy system, który każdemu daje szanse, ale mimo wszystko nagradza ekipy, które przez cały tydzień grały najlepiej. Mecz o 18:30
Sweden W - South Korea W
Typ: Sweden W (-1) @ 1.40 ⛔ 5-7 :;/: dla mnie szok, szkoda, że nie było transmisji, bo chętnie bym to zobaczył..
Szwedki dość niespodziewanie pod ścianą, przegrały z wszystkimi głównymi kandydatkami do medalu (Rosjanki, Szwajcarki i Kanadyjki) i właśnie dlatego muszą grać z Koreankami w tiebreaku o miejsce w playoffach. O ile w fazie zasadniczej z faworytkami radziły sobie bez powodzenia, to resztę ogrywały bardzo pewnie, w tym z Koreankami, które wręcz rozbiły (13-4). Dzisiaj nie spodziewam się takiego pogromu, bo waga meczu jednak duża, ale różnica między ekipami jest dla mnie zauważalna gołym okiem. Myślę, że nawet wyższe handicapy nie byłyby zbyt ryzykowne, ale wolę wziąć ten najmniejszy ze zwrotem przy wygranej jednym punktem. Po prostu nie wyobrażam sobie playoffów bez Szwedek, ciągle dla mnie są faworytkami do medali, może nawet do złota. Chociaż droga do tytułu trochę się wydłużyła, to w najważniejszych meczach ich doświadczenie będzie procentowało podwójnie.
Mecz o 23:30
Canada W - Switzerland W
Typ: Switzerland W (+3.5) @ 1.53 ⛔ 9 -3
Dwie najlepsze ekipy fazy zasadniczej grają o bezpośredni awans do finału. Szwajcarki z oczywistym handicapem, jako że ograły ekipę Rachel Homan i to żadnego problemu (8-2). Oczywiście mecz meczowi nierówny, zwłaszcza, że ten ma zupełnie inną wagę, ale trudno mi sobie wyobrazić jakiś pogrom w tym spotkaniu. Chociaż wydaje mi się, że Kanadyjki nie zawiodą własnej publiki i wygrają ten mecz, to trzy punkty zapasu dla ekipy Binii Feltscher powinny wystarczyć z nawiązką.
Betcity
 
psotnick 828,5K

psotnick

ModTeam
Członek Załogi
Mecz o 13:00
Russia W - South Korea W
Typ: Total Under (13.5) @ 1.58 ⛔ 5-9
Kanadyjki już w finale, Szwajcarki czekają na zwycięzcę tego meczu, by zmierzyć się w wieczornym półfinale. Ciężki mecz do typowania wyniku końcowego, bo dla obu ekip są to najlepsze mistrzostwa w historii i wszystko co teraz ugrają to bonus. Sidorova na MŚ była najwyżej na 6 miejscu, więc tu już jest lepsza. Nie mówiąc już o Koreankach, które nigdy nawet się nie zbliżały do strefy medalowej, a tutaj najwyraźniej grają turniej życia, na rozkładzie mają już Szwajcarki i wczorajsze niespodziewane zwycięstwo nad faworyzowanymi Szwedkami. Nie zdziwi mnie żaden wynik, dlatego odpuszczam granie na zwycięzcę (choć kibicuję Rosjankom) i wolę zagrać bezpieczniejszy moim zdaniem under punktowy. Jak już powiedziałem dla obu ekip to najważniejszy mecz w karierze (a na pewno jeden z ważniejszych), a takie chwile to nie czas na jakieś szarże i ryzyko. Spotkanie pewnie będzie miało przebieg podobny do meczu Koreanek ze Szwedkami, gdzie obie ekipy pilnowały swoich kamieni, a o zwycięstwie zadecydował jeden wygrany za 3 punkty. Moim zdaniem 13 punktów to sporo, zwłaszcza, że całkiem prawdopodobne są zerowane endy, kiedy ekipy będą szukały lepszej szansy na punktowanie w następnej partii.
Betcity
Transmisja bezpośrednia na kanale World Curling TV
http://www.youtube.com/user/WorldCurlingTV
 
szelech 120

szelech

Użytkownik
Czy dzisiaj o 23.30 Kanada Szwajcaria 1 za 1,14 to jest kursiwo przesadzone czy zwycięstwo przesądzone? Jeśli ktoś ma czas odpowiedzieć byłby zobowiązany.
 
inzaghi78 2,7K

inzaghi78

Użytkownik
Czy dzisiaj o 23.30 Kanada Szwajcaria 1 za 1,14 to jest kursiwo przesadzone czy zwycięstwo przesądzone? Jeśli ktoś ma czas odpowiedzieć byłby zobowiązany.
@psotnick
Dzieki za linka do transmisji ????

A co do pytania @szelech

Moim zdaniem Kanadyjki sa zdecydowanymi faworytkami ale kurs 1.14 to jest smiech na sali jak na final MS.
Ja szczerze mowiac po meczu Koreanek z Rosjankami tak sie zafascynowalem gra skosnych ze chcialem pograc na niespodzianke ze Szwajcaria ale jednak to nie ta polka i nie ten poziom.
Mimo wszystko gdybym mial grac kurs 1,14 to wolalbym zaryzykowac za kurs 1.50 Szwajcaria +3.5 ale to jest moje zdanie
 
szelech 120

szelech

Użytkownik
Dzięki za odpowiedź, men. Rozważę. Raczej dokładam do tasiemca tradycyjnie, niż idę w jakieś konkretne zakłady.
 
psotnick 828,5K

psotnick

ModTeam
Członek Załogi
Russia vs Korea Republic
Typ: Korea Republic Over 5 @ 1.90 ✅ 7-6 :grin: Oj były emocje... przed ostatnim endem Rosjanki przegrywały 4-6, a wygrały po dogrywce, w której ostatni kamień miały Koreanki.. Brąz dla ślicznotek, nie powiem, żeby mnie to martwiło ;)
Marathon
W kontekście piątkowego tiebreaku między tymi samymi ekipami, który wygrały Koreanki (9-5) kontrolujące mecz od 3-4 endu, to faworyzowanie Rosjanek jest trochę niezrozumiałe. Tiebreak zawaliła Rosjankom Sidorova, która oddała swój end za 2 punkty przejeżdżając cały dom swoim ostatnim kamieniem. To był punkt przełomowy, bo z początkowego prowadzenia 2-0 szybko zrobiło się 2-4 i już nie dało się dogonić Koreanek, które grały wtedy bezbłędnie. Oczywiście każdy mecz inny, ale taki wynik ciężko wymazać w kilkadziesiąt godzin, zwłaszcza w meczu o brąz mistrzostwa świata. Myślę, że może być znowu wyrównany mecz, a o medalu zadecyduje jeden end wygrany za więcej niż 1 punkt. Nie wiem czy Koreanki znowu ograją Rosjanki, ale wiem, że na pewno stać ich na te 5-6 punktów. Będą miały na to co najmniej 8 endów (w playoffach można poddać mecz dopiero po 8 endzie), a najpewniej całe 10, albo jeszcze dogrywkę.
Canada W - Switzerland W
Typ: Total Over (11.5) @ 2.01 ✅ 5-9 :grin: Kanadyjki po raz kolejny nie wytrzymały presji przed własną publikę, zagrały w finale najgorszy mecz w całym turnieju na czele z Homan jako skiperką, w 2 endach wtopić z 5-3 na 5-9 to trzeba umieć.
Betcity
W finale Kanadyjki z Homan na czele pewnie nie zawiodą pełnej hali swoich kibiców, ale też już były precedensy niedawno, kiedy Kanadyjczycy (mężczyźni) palili się zupełnie w finale MŚ 2013 i wtopili ze Szwedami. Inna sprawa,że Szwedzi to zdecydowanie inna półka niż Szwajcarki pod Feltscher. Nieważne, ważne jest to, że kursy na czysty win są chyba zbyt niskie, z kolei handicapy ryzykowne, bo przecież to mecz o złoto i liczy się sama wygrana, a nie jej rozmiary. Za jakieś value widzę w overze w tym meczu. Przede wszystkim obie ekipy ofensywnie nastawione, nie boją się wstawiać sporej ilości kamieni do domu licząc na punkty w jednym endzie. Kursy chyba przesadzone, bo to wprawdzie finał i stawka najwyższa z możliwych, ale przecież nie będą non stop zerować endów. Na ogarnięcie overa będą miały co najmniej 8 endów, a pewnie i cały dystans, bo nie wyobrażam sobie, żeby w finale poddawały mecz przed 10 endem, a każdy dodatkowy end to więcej punktów. Na razie w tym turnieju obie ekipy na remis, w fazie zasadniczej wygrały Szwajcarki (9-3), w playoffach Kanadyjki wzięły rewanż dokładnie takim samym wynikiem, więc w obu przypadkach były blisko tej linii mimo pogromów w obu meczach i wcześniejszego oddania meczu. Tym razem powinno być bardziej ciasno na tablicy wyników, dlatego over widzi mi się jako value.
Transmisja obu meczów na kanale World Curling TV
http://www.youtube.com/user/WorldCurlingTV
 
Otrzymane punkty reputacji: +15
psotnick 828,5K

psotnick

ModTeam
Członek Załogi
Trochę w cieniu innych wydarzeń zaczęły się mistrzostwa Europy kobiet (i mężczyzn) w curlingu, spróbujemy coś z tego wyciągnąć.
Switzerland W - Estonia W
Typ: Switzerland W (-2.5) @ 1.50 ⛔ 6-5
Starcie Dawida z Goliatem. Szwajcarki to aktualne mistrzynie świata, więc jako gospodynie z automatu są głównymi kandydatkami do tytułu, wprawdzie skład nieco inny, ale trzon ze skiperką ten sam. Grają u siebie i na razie idzie im tak sobie (2-2), ale też nie miały najłatwiejszych rywalek. Muszą powoli zbierac punkty, żeby na koniec mieć szanse na playoffy, więc mecze z najsłabszymi na tych mistrzostwach Estonkami to będzie dobre przetarcie przed późniejszymi meczami. Estonki oczywiście same porażki i to raczej z gatunku pogromów, dzisiaj z potrzebującymi punktów gospodyniami powinny być łatwym kąskiem. Kolejny pogrom jak najbardziej spodziewany i w tym kontekście kurs na czysty win Szwajcarek @ 1.10 można rozpatrywać w kategoriach lokaty 10%.

Sweden W - Finland W
Typ: Finland W (+2.5) @ 1.64 ⛔ 7-4 baby są jakieś inne, Szwajcarki ledwo ledwo ze słabeuszkami, a Finki wyciągnęły z 1-4 na 4-4 po to żeby w dogrywce wtopić za 3 pkt..
Finki to jak na razie rewelacja początku turnieju, po 4 meczach bilans 4-0, wprawdzie 3 z nich to wygrane ze słabymi ekipami (ale za to bardzo wysokie), za to już wygrana ze Szwajcarkami dowodzi, że taki bilans to nie przypadek. Szwedki albo w przebudowie albo dali trochę odpocząć swoim największym gwiazdom, bo na ME przywieźli ekipę młodą i dość niedoświadczoną na takim poziomie. Na razie widać, że do poziomu Prytz im daleko, grają nierówno, zaskakują zwłaszcza rozmiary klęsk ze Szwajcarkami (3-8) i Rosjankami (3-9). Coś mi mówi, że z będącymi w gazie Finkami tak łatwo nie będzie i kurs wydaje się przesadzony, dwa punkty handicapu powinny wystarczyć.
Betcity
 
psotnick 828,5K

psotnick

ModTeam
Członek Załogi
Temat dawno nie odświeżany i warto to zmienić, zwłaszcza, że Mistrzostwa Europy w curlingu mężczyzn wchodzą w decydującą fazę. Dzisiaj półfinały i warto się zainteresować ofertą buków.
Mecz o 13:30
Norway - Sweden
Typ: Norway @ 1.555 ⛔ 7-8 Ulsrud katastrofa (70%), znowu sflaczał w najwazniejszym meczu i znowu ze Szwedami, Edin klasa (91%), ale to Norwegowie przegrali a nie Szwedzi wygrali.
Pinnacle

Zdecydowanym liderem tabeli z kompletem zwycięstw są Norwegowie na czele z ich świetnym skipperem Ulsrudem. Wystarczy zerknąć na ich bilans meczów, żeby wszystko było jasne. Właściwie tylko ze Szwajcarami mieli nieco problemów (6-5), a tak to absolutnie wszystkie mecze to pogromy, włącznie ze środowym meczem ze Szwedami, których rozbili 9-2. Szwedzi bardzo nieregularni, jak ich kapitan Edin, o miejsce w półfinale musieli się bić się ze Szkotami i był to mecz, który decydował się w ostatnich kamieniach (8-7). Norwegowie mają ze Szwedami rachunki do wyrównania za ostatni finał MŚ, w którym właśnie Edin i spółka zgarnęli im tytuł sprzed nosa. Tylko, że wtedy to był inny skł a d Szwedów, a przede wszystkim forma, na czele z Edinem, który grał wtedy zdecydowanie lepiej. Teraz formą imponuje ekipa Ulsruda, która właściwie nie ma słabych punktów na żadnej pozycji (90% perfekcyjnych zagrań), a zwłaszcza na ostatniej (Ulsrud 88%), co w porównaniu z Edinem jest znaczącą różnicą (81%), a brakuje mu jeszcze wsparcia od ekipy. Stawiam na formę Norwegów, którą pokazywali przez cały tydzień. EDIT: Curli ng na żywo w Eurosport 2 od 14:00, ale nie jestem pew ien czy akurat ten mecz, mogą pokazać Szwajcaria - Finlandia tak jak zaplanowano na kanale YouTube fed erac ji curlingu http://www.youtube.com/user/WorldCurlingTV Jeśli transmisji akurat z tego meczu nie będzie to trzeba będzie posił kować się livescorami tutaj http://worldcurling.org/ecc2015/
albo tutaj http://ecc.curlit.com/aspnet/results.aspx?EventID=1&amp;amp;SessionID=46
 
psotnick 828,5K

psotnick

ModTeam
Członek Załogi
Curling - World Championship. Women. 2017
Russia (W) - Canada (W)
Spread punktowy: Russia (W) +1.5 @ 2.30 ⛔ 3-7 Kanadyjki zbyt równe, Homan bezbłędna, Sidorova też na poziomie, ale kompletnie bez wsparcia koleżanek, zwłaszcza Fomina psuła na potęgę..
unibet

Mecz o bezpośredni awans do finału MŚ, ale de facto mecz bez presji, bo system playoffów Page &#39; €™a rywalizacji w curlingu (i nie tylko) sprawia, że 2 najlepsze ekipy po rundzie zasadniczej spotykają się wła ś nie w playoffach, zwycięzcy grają od razu w finale, natomiast przegrani mają druga szansę na finał w meczu ze zwycięzcą meczu drużyn z miejsc 3-4. Tyle o regułach. Co do drużyn to nie ma wątpliwości, że to 3 najlepsze ekipy turnieju, Kanadyjki z kompletem zwycięstw (11-0), Rosjanki z 3 porażkami (8-3), w tym minimalna właśnie z Kanadyjkami (9-10). Było to zaraz na początku turnieju, więc parę dni temu, wtedy Rosjanki przyparły faworytki do muru i dopiero ostatnim kamieniem Homan zapewniła swojej ekipie wygraną. Kanadyjki dużo bardziej regularne, średnio 88% skuteczności zagrań na przełomie całego tygodnia, Rosjanki 76%, ale one akurat jeśli chodzi o jeden mecz bez presji, to mogą sprawić niespodziankę, mają wystarczająco talentu, na czele z błyskotliwą skiperką Anną Sidorową, żeby znowu sprawić faworytkom problemu. Dodatkowo jeszcze, skiperka Kanadyjek Rachel Homan ma na koncie kilka spektakularnych wtop w najważniejszych momentach, żeby tylko wspomnieć całkowitą klapę w finale MŚ 2104, gdzie przed własną publiką w Kanadzie oddała wygrany mecz w 2 ostatnich endach. Dzisiejszy mecz o podobnym ciężarze gatunkowym, rywalki w formie, do tego nieobliczalne, moim zdaniem kursy na Kanadyjki przesadzone, zwłaszcza na dodatni handicap.
Mecz będzie można na żywo obejrzeć na Eurosport 2, a także na profilu YouTube światowej federacji curlingu. https://www.youtube.com/channel/UCAKIdgLUYV-Z1DM0_W_Z_gA
 
Do góry Bottom