>>>BETFAN - BONUS 200% do 400 ZŁ <<<<
>>> BETCLIC - ZAKŁAD BEZ RYZYKA DO 50 ZŁ + GRA BEZ PODATKU!<<<
>>> FUKSIARZ - ZERO RYZYKA 100% DO 50 ZŁ. ZWROT W GOTÓWCE + 2 FREEBETY!<<<
Fortuna bonus

Coppa Italia mężczyzn i kobiet 2012/2013

Status
Zamknięty.
redwitz 6,6K

redwitz

Forum VIP
Coppa Italia mężczyzn 2012​


Ćwierćfinały:

środa, 26 grudnia
Itas Diatec Trentino - Sir Safety Perugia
Tonno Callipo Vibo Valentia - Bre Banca Lanutti Cuneo
Cucine Lube Banca Marche Macerata - Andreoli Latina
Copra Elior Piacenza - Casa Modena

Półfinały:

sobota, 29 grudnia
Itas Diatec Trentino/Sir Safety Perugia - Tonno Callipo Vibo Valentia/Bre Banca Lanutti Cuneo
Cucine Lube Banca Marche Macerata/Andreoli Latina - Copra Elior Piacenza/Casa Modena

FINAŁ:

niedziela, 30 grudnia

Półfinały i finał są rozgrywane w Assago.



Zapraszam do dyskusji i przede wszystkim podawania typów !​
 
ivvan 2,8K

ivvan

Użytkownik
W jednym meczu dla mnie jest spore value. Piacenza podejmuje Modenę w bardzo wysokiej formie, a kurs na gości jak dla mnie bardzo wysoki (za wysoki). O ile nie ma tam jakiś niespodzianek w składzie sądzę że można się pokusić. Piacenza ostatnio łapie formę, potencjał ma spory. Do zespołu z Modeny doszedł Urosh Kovacevic. Modena nie raz pokazywała że może sprawić niespodziankę. Wygrać z Maceratą na wyjeździe to nie lada sztuka i sądzę że stać ich na walkę w meczu z Coprą. Moje typy to:
Modena hcs +7.5 p 1.94 Marathon ✅
Modena 3.25 B365 ✅
Jeszcze tego nie gram na bukach bo czekam na info od Was czy Modena i Piacenza pojechały w najsilniejszych zestawieniach. Proszę o takową informację. Z góry dziękuję
 
Otrzymane punkty reputacji: +9
berciq89 473

berciq89

Użytkownik
W meczu Piacenzy z Modeną nie szukałbym niespodzianki, ostatnie wyniki znakomite w stosunku do potencjału i możliwości druzyny, jednak Copra powinna ich odprawić z kwitkiem na swoim parkiecie. Ciekawszy wydaje mi się mecz Valentii z Cuneo. Gospodarze są na pewno w stanie pokusic się o niespodzianke ze slabo ostatnio dysponowanym Cuneo. Tylko że Cuneo też wiecznie przegrywało nie będzie, personalnie skład bardzo dobry a oni spinają się na ważne mecze. Trzeba będzie rozejrzeć się zajakimś overkiem ale to jutro jak wszystkie buki wystawią kursy.
 
dawidbarca 6,2K

dawidbarca

Użytkownik
Valentia - Cuneo​
Wyniki Cuneo ostatnio bardzo słabe, ale tym akurat nie ma co się sugerować. Cuneo to drużyna która nie lubi &quot;szastać siłami&quot; i z reguły na 100% gra tylko w meczach najważniejszych, jak np. z Maceratą w lidze gdzie zagrali kosmiczną siatkówkę (zresztą podobnie jak ich rywale). Kiedy przyjdzie zagrać spotkania o wysoką stawkę, można być niemalże pewien że Grbic i spółka wejdą na wyższy poziom.
Nie wyobrażam sobie, aby Cuneo zabrakło w półfinale Pucharu Włoch, to zdecydowanie mocniejsza drużyna od Vibo. W spotkaniu ligowym &quot;Zieloni&quot; pewnie pokonali swoich jutrzejszych rywali 3:1. Widzę tutaj przewagę gospodarzy praktycznie na każdej pozycji. Bre Banca musi oczywiście zwrócić uwagę na głównego bombardiera przeciwników, czyli leworęcznego Nielsa Klapwijka. Valentia chcąc powalczyć z Cuneo musi liczyć na niesamowity mecz swojego Holendra, bo nie wydaje mi się aby ktokolwiek z reszty zespołu był wstanie ich jutro poprowadzić do wygranej. Para przyjmujących Kaliberda - Urnaut jak dla mnie mocno przeciętna, wyraźnie słabsza od Ngapetha i Wijsmansa. Niemiec jest słabiutki w ataku, powinien mocno porozbijać się o zielony blok. Na rozegraniu mimo wieku ciągle różnice robi Grbic.
Kurs ciekawy, Cuneo na pełnej mobilizacji jest niesamowitym zespołem i myślę że jutro ujrzymy niesamowity volley w ich wykonaniu.
Cuneo (1.60) B365 ⛔
Piacenza - Modena​
Ja tutaj absolutnie nie widzę sensu grania na Modene. Copra przewaga na każdej pozycji, ostatnio świetna forma. Jednym słowem nie widzę szans dla ich rywali w jutrzejszym meczu.
Piacenza na swoim boisku jest w tym sezonie prawie nie do pokonania, jedna porażka w siedmiu spotkaniach na własnym parkiecie mówi wiele. W ostatnich pięciu spotkaniach u siebie jedynie trzy stracone sety i komplety punktów w każdym z tych meczów. W meczu ligowym miedzy tymi zespołami 3:1 dla Copry po dosyć wyrównanym spotkaniu. Modena dokonała ciekawego transferu Urosa Kovacevica, ale nie powinien On być większym zagrożeniem dla Piacenzy. Super ciekawy zawodnik z nienaganną techniką, ale trochę tej mocy w ataku jeszcze mu brakuje, często wykorzystuje niekonwencjonalne zagrania aby obijać blok, trudny do zablokowania.
Piacenza ze swoją plejadą gwiazd w postaci De Cecco, Simona czy Feia powinna odnieść zwycięstwo. W ostatnim spotkaniu zabrakło Argentyńczyka na rozegraniu, ale świetne oceny pomeczowe zebrał jego zmiennik Corvetta.
Piacenza (1.33) Bwin ⛔ ładnie się zabawili od 2:0 ????
 
ivvan 2,8K

ivvan

Użytkownik
A tak z ciekawości? Mecze są rozgrywane na neutralnym terenie? Bo nie jestem pewien... Jeśli Piacenza gra u siebie to faktycznie kursy wystawione odpowiednio, ale jeśli nie to dla mnie Modena to spore value
 
redwitz 6,6K

redwitz

Forum VIP
A tak z ciekawości? Mecze są rozgrywane na neutralnym terenie? Bo nie jestem pewien... Jeśli Piacenza gra u siebie to faktycznie kursy wystawione odpowiednio, ale jeśli nie to dla mnie Modena to spore value
Ćwierćfinały są rozgrywane na parkiecie lepiej rozstawionego po I rundzie.
Czyli Piacenza gra u siebie.
 
redwitz 6,6K

redwitz

Forum VIP
Zgadzam się z Dawidem odnośnie Cuneo.

Ostatnio prezentowali się słabo, ale Ci co oglądali mecz z Castellaną widzieli chyba jak bardzo Cuneo było zaangażowane w to spotkanie.

Jeżeli zależy im na Pucharze Włoch (podejrzewam, że tak) to dzisiaj zagrają na pełnej mobilizacji i powinni wygrać to spotkanie. Prawda jest taka, że właśnie ważne mecze pokazują siłę drużyny. Wijsmans chyba uwielbia takie spotkania.

Valentia u siebie jest mocna, więc pewnie łatwo nie będzie. Na każdej pozycji przewagę mają jednak zawodnicy Cuneo (może nad libero trzeba by się poważniej zastanowić).



Spotkanie Piacenzy z Modeną według mnie może być wyrównane. Modena ostatnio w dobrej dyspozycji i pewnie łatwo nie odpuści. Celitans w dobrej, równej formie. Piacenza ma bardzo fajny skład, ale na razie to nie wygląda tak jak powinno. Fajnie, że może grać Simon, bo to jest ogromne wzmocnienie.
 
andvari1x2 1K

andvari1x2

Użytkownik
Itas Diatec Trentino - Tonno Callipo Vibo Valentia

Zdobywca pucharu Włoch kwalifikuje się bezpośrednio do CEV Cup w przyszłym sezonie. W tej edycji zdobycie trofeum nie gwarantuje miejsca w Champions League. (Do CL awansuje dwóch finalistów meczu o mistrzostwo i najlepszy zespół na koniec sezonu regularnego.). Niemniej puchar Włoch to prestiż i cenne trofeum.
Granie typu (-2.5 seta) to igranie z ogniem. Graczom Trentino zdarza się, że po wygraniu dwóch pierwszych setów, niestety rozluźniają się w trzecim. Miało to miejsce chociażby w ostatnim meczu z Perugią. Wówczas jednak w perspektywie były dwa dni przerwy i mogli sobie pozwolić na dłuższe granie. Nie ujmując nic drużynie Vibo, ale kolejny mecz jest już następnego dnia, tak więc ważne będzie zakończenie meczu przy jak najmniejszej utracie sił. Myślę, że podopieczni Stojczewa są w stanie zmobilizować się i powtórzyć wynik sprzed tygodnia, gdzie wygrali na terenie Vibo 3:0.
Dużo osób już wyleczyło się z grania Trento (-2,5 seta), możliwe, że jutro do nich dołączę. Kurs 1.99 za drobniaki można spróbować, GL.

Typ:
Itas Diatec Trentino (-2,5 seta) @ 1.990 Pinnacle ✅
 
redwitz 6,6K

redwitz

Forum VIP
Ćwierćfinały:
Itas Diatec Trentino 3:1 Sir Safety Perugia / Statystyki
Tonno Callipo Vibo Valentia 3:0 Bre Banca Lanutti Cuneo / Statystyki
Cucine Lube Banca Marche Macerata 3:0 Andreoli Latina / Statystyki
Copra Elior Piacenza 2:3 Casa Modena / Statystyki

Cucine Lube Banca Marche Macerata - Casa Modena​

Spotkanie zostanie rozegrane o 18:30, transmisja na Rai Sport 1, teren neutralny.
Macerata gładko w ćwierćfinale ograła Latinę, która według mnie bez Kuby Jarosza (w dobrej dyspozycji oczywiście) jest zupełnie przeciętna. W półfinale najprawdopodobniej Macerata rozpocznie z Zaytsevem i Parodim na przyjęciu, po przekątnej z Travicą zagra Starovic. Na tą chwilę jest to chyba optymalne zestawienie. Atutem Maceraty jest na pewno bardzo mocny serwis, którym dysponują prawie wszyscy zawodnicy.
Modena kiepsko rozpoczęła sezon, ale ostatnio gra po prostu świetnie. Zwycięstwa z Cuneo i Maceratą w A1 i świetny come back w ćwierćfinałowym meczu z Piacenzą. Może się podobać postawa Baranowicza, który naprawdę ciekawie rozgrywa. Bardzo dobrą, równą formę prezentuje atakujący Celitans. Sporo do zespołu wniósł młody Deroo, a przecież niedawno dołączył jeszcze Kovacevic.
Wiadomo, że faworytem jest Macerata, ale Modena spokojnie jest tutaj w stanie nawiązać walkę. Ostatnia seria zwycięstw podopiecznych trenera Lorenzettiego to nie jest przypadek. Widać, że gra zaczyna wyglądać tak jak powinna i kolejne zwycięstwa z mocnymi rywalami na pewno napędzają tych chłopaków.
Typ:
Casa Modena (+1.5 seta) @ 2.30 Bwin ⛔
 
Otrzymane punkty reputacji: +2
dawid.400 14K

dawid.400

Forum VIP
Itas Diatec Trentino - Lube Banca Marche Macerata 1 @ 1,40 Bwin ✅✅✅ 3-1 Niestety :-(
Niestety muszę zagrać przeciwko Maceracie, kontuzje Kovara i Savaniego dają się we znaki nie ma takiej rotacji jaka miała być i zawodnicy zdecydowanie szybciej się wypalają. Ostatnia dyspozycja pozostawia wiele do życzenia, na szczęście dzisiaj ładnie ogarnęli Modenę 3-1, ale nie bez trudu. Trentino jest w tym momencie poza zasięgiem rywali. Łantorena zrobi różnicę i niestety oni to wygrają. Dzisiaj zagrali jak z chłopcami z Valentią ledwo co wypuszczając rywala z 10 punktów. Obie drużyny mają sporą siłę na zagrywce, nieco lepiej wygląda w tym elemencie Macerata, ale jak Trentino poceluje Zajcewa w przyjęciu to kolorowo nie będzie.
 
Otrzymane punkty reputacji: +18
gystlik 14,5K

gystlik

Użytkownik
A ja na ten pojedynek patrzę z tej strony, że... Siła na skrzydłach będzie jeszcze większą bronią Trentino. Matey, Osmany i Jano chodzo jak głupie. Po drugiej stronie dorównuje im Ivan Zaytsev, Simone musiałby zagrac ponadprzeciętny mecz żeby nie było widac różnicy - natomiast Sasa Starovic nie jest już siatkarzem z tego levelu - jednak to nie Omrcen, jednak to nie Sokolov.

Dla upewnienia się co to betu, spojrzałem na statystyki ich ostatniego pojedynku. Zaytsev 36x, Parodi 26x, Henno 17x razy przyjmowali zagrywkę. I Ivan zmontował tylko 22% w ataku - o to Nam chodziło. Co prawda dołożył w tamtym spotkaniu 5 asów, które przyczyniły się do tego że Macerata ugrała 1 punkt. Ale! Główna praca domowa została odrobiona ze strony Trento. Jutro będzie podobnie a co Macerata ugra to ich - byle nie za dużo :cool:

Stokr - Raphael - Kaziyski - Juantorena - Birarelli - Djuric - Bari (L)
Starovic - Travica - Zaytsev - Parodi - Stankovic - Podrascanin - Henno (L)​


Z drugiej strony patrząc na to można tak. Lube strzela... wiadomka - w Andrea Bariego, dalej w Mateya - w Juantorenę nie ma co strzelac bo jego nic nie rusza. Także jutro mocno cza zwrócic uwagę na dyspozycję Bariego bo to on na spółę z Zaytsevem przedłużyli ostatnio mecz w Palatrento.

Spotkanie na żywo od 17:30 na Rai Sport 1 (kto ma tv z satelitki to niech ogrania bo naprawdę warto, warto, warto!) Dla spóźnialskich albo niemających - na TVP Sport będzie powtórka (to nie żart) o godzinie 20:05. - Także zapraszam na wysokiej jakości siatkówkę w kosmicznym wydaniu, na kolorowym we włoską flagę parkiecie!
 
Otrzymane punkty reputacji: +9
andvari1x2 1K

andvari1x2

Użytkownik
Itas Diatec Trentino - Lube Banca Marche Macerata @ 1.319 ✅
powyżej 3,5 seta @ 1.493 ✅
Pinnacle
Powtórka finału z poprzedniego roku. Czwarty z rzędu mecz finałowy o puchar Włoch, w którym będzie grało Trentino, w tym 2 wygrane finały właśnie z Maceratą.
Czy będziemy świadkami 25 zwycięstwa z rzędu klubowych mistrzów świata? Myślę, że są na to duże szanse.
Trentino mecz półfinałowy rozgrywało 2,5 godziny wcześniej, szybko kończąc go w trzech setach (18, 13, 15), przy 4-setówce Maceraty z Modeną. Mimo wszystko może to mieć znaczenie w sytuacji gdy gra się dzień po dniu. Dochodzą do tego wspomniane wyżej absencje w Maceracie.
W meczach między tymi zespołami bardzo często dochodzi do rozstrzygnięć w tie-break&#39;ach. Chociażby w tym sezonie gdzie Trento było gospodarzem, we wrześniowym meczu o Superpuchar, czy zeszłorocznym finale o puchar Włoch. Porównując składy i aktualną formę widzę w jutrzejszym finale over 3.5 seta, ze wskazaniem na zwycięstwo Trentino.
e:molto bene, molto bravo... spaghetti, ferrari,... Italia!
 
maximus88 1K

maximus88

Użytkownik
Citta di Castello v Atripalda 1 1,4
Wszyscy walą Trento a ja chciałbym zwrócić uwagę na spotkanie finałowe A2. Castello w A2 jest w tym momencie nie do zatrzymania, stracili 7 setów na 12 spotkań, pewnie idą po awans. Z dzisiejszym przeciwnikiem w lidze wygrali 3-1. Wobec masówki na Trento jest to dobra alternatywa/typ do dubla.
 
wojcirej 2K

wojcirej

Użytkownik
Itas Diatec Trentino - Cucine Lube Banca Marche Macerata
Powtórka sprzed roku. Finał nad finały, wielkie marki, bla, bla bla... Co roku ta sama śpiewka. Co roku też ten sam faworyt i co roku też te same argumenty.
I co roku nie warto grać Trento po takim gównianym kursie. ;) Niemniej jednak wcale się nie dziwię tym, którzy to zrobią/zrobili, bo siła gry tego zespołu jest piorunująca. Zaczyna się oczywiście od strzelania na zagrywce. Cytując zestawioną przez Gystlika szóstkę:
Stokr - Raphael - Kaziyski - Juantorena - Birarelli - Djuric - Bari (L)
Mamy bombardowanie na 4 ustawieniach w osobach Stokra, Kazijskiego, Juantoreny i Djuricia przeplatane flotem Birarelliego oraz Raphaela. Czyli ogłupieć można. Z zagrywką wiąże się dobry blok i tu też można zobaczyć wielkie mury, bo wszyscy skrzydłowi czy środkowi mają sporo centymetrów. Ofensywą dyryguje Raphael, który równie dobrze mógłby posyłać świeczki, ale tego nie robi, bo to jednak mądry Brazylijczyk jest. Ładnie kontroluje tempo wystaw, wysokość piłek, bo trzeba wykorzystać zasięg tych swoich drwali, ale moim skromnym zdaniem jest czasem problem z dokładnością. Momentami piłka za bardzo jest wrzucona w siatkę i trza się nieźle napocić. No i poza tą jedną wadę mamy dream team, których powinien jechać niczym walec drogowy i miażdżyć, tak jakby choćby wczoraj.
Tyle że po drugiej stronie nie będzie ponadprzeciętna Valentia, lecz Macerata. A czymże oni się różnią? Znowu pozwolę sobie zacytować szóstki podane przez Gystlika:
Starovic - Travica - Zaytsev - Parodi - Stankovic - Podrascanin - Henno (L)
I idąc tym samym tropem, znowu mamy strzelanie, ale tym razem na WSZYSTKICH ustawieniach. To zarówno wada jak i zaleta. Wada, bo idzie przywyknąć do bombardowania przez cały mecz, a zaleta, bo mimo że człowiek się przyzwyczai, to jak strzelający odpowiednio zarotuje, to i tak nie ma siły. Czyli mimo wszystko opłaca się strzelać. I akurat po stronie Maceraty ten potencjał jest większy, jednak nieco nieobliczalny. W bloku podobnie jak w Trento. Może środkowi bardziej doświadczeni i otrzepani. Rozegranie to jednak bolączka. Travica jako taki zmysł taktyczny do gry kombinacyjnej ma, jednak na skrzydło gra bardzo prostą piłką, byle dokładną i byle wysoką i niech se skrzydłowy radzi. A że wykonawcy są, to taki styl gry się sprawdza. Oczywiście bolączką jest brak charyzmatycznego Savani&#39;ego, który zawsze był duszą tego zespołu. Ale płakać nad czym nie ma, bo taki stan rzeczy trwa już od jakiegoś czasu.
Podsumowując - jeden mecz, jedno starcie, jeden dzień. Mamy powtórkę sprzed sezonu i to dosłownie. Trento przystępuje w glorii chwały po masakrze w półfinale, Macerata po mękach. Finał wcale nie musi wyglądać do jednej bramki. W podobnym zestawieniach mecz w tym sezonie już się odbył i o dziwo tragedii nie było.
Typy
Cucine Lube Banca Marche Macerata +2,5 seta @1,36 Betsafe ✅ 3-1
Cucine Lube Banca Marche Macerata +1,5 seta @2,30 Bet365 ⛔ 3-1
Cucine Lube Banca Marche Macerata +10,5 pkt @1,96 Marathonbet ⛔ 96-81 Spodziewałem się jednak więcej...
 
Otrzymane punkty reputacji: +2
T 17,2K

tadzin

Użytkownik
I idąc tym samym tropem, znowu mamy strzelanie, ale tym razem na WSZYSTKICH ustawieniach.
przeciwko Modenie Stankovic, Parodii jak i Zaytsev bardzo dużo flotowali, Zaytseva pare razy z wyskoku na serwisie widziałem ale nei były to udane zagrywki i chyba dlatego dostał polecenie od trenera aby zagrywać flota. Co do Stankovica i Parodiego to mogło być podobnie, gdyz nie ogladalem pierwszego seta przegranego przez Maceratę, tym nie mniej w setach 2-4 głownie serwowali oni flotem.
Kaziyskiego, Juantorene czy Stokra serwujacych flotem nie widziałem chyba nigdy.
 
dawid.400 14K

dawid.400

Forum VIP
Tego to widziałem jak dołem serwował ????
Odnośnie meczu, to tu wszystko rozegra się w polu serwisowym. Ogólnie lepszy potencjał w tym aspekcie ma Macerata, ale Trentino nawet pokopane zagrywką jest nie do ruszenia przy takim sypaniu jakie preferuje Raphael.
 
redwitz 6,6K

redwitz

Forum VIP
Ciężko się tutaj nie zgodzić z Dawidem.

Trento jest w bardzo dobrej dyspozycji, wczoraj po prostu znokautowali Valentię. Nie ma kontuzji, pełny skład.

Macerata w ustawieniu ze Starovicem jakoś mi się szczególnie nie podoba. Serb może nie gra źle, ale według mnie po prostu nie pasuje do tej drużyny. Brak Savaniego i Kovara widoczny, nie ma w sumie rotacji na skrzydłach.

Liczę na siatkówkę na najwyższym poziomie, ale dosyć łatwe zwycięstwo Trento by mnie nie zdziwiło. Macerata w najlepszej dyspozycji nie jest i jedyną rzeczą, która może ich uratować jest jakaś doskonała forma w zagrywce. A to jest w dużej mierze loteria.

Wczoraj wieczorem można było złapać nawet fajny kurs na Trento.
 
kasztanowy 2,7K

kasztanowy

Użytkownik
Ja spróbuję w tym meczu pograć poniżej 183.5 pkt ✅ (177) @1.85 Betsafe. Nie ma się co oszukiwać, Macerata raczej nie jest na tyle mocna w ostatnim czasie, tym bardziej bez Savaniego nie wydaję mi się, by byli w stanie nawiązać taką równorzędną walkę jak w meczu ligowym. Trentino ostatnio jest w formie i grają naprawdę dobrze, ogromna siła na skrzydłach, tak jak wspomnieliście. Potencjał na zagrywce obydwie ekipy mają ogromny, ale w przyjęciu mimo wszystko lepiej wypada Trento. Spodziewam się 3-0 lub 3-1, bez jakiejś morderczej walki w poszczególnych setach.
 
redwitz 6,6K

redwitz

Forum VIP
Coppa Italia mężczyzn 2012​



Ćwierćfinały:
Itas Diatec Trentino - Sir Safety Perugia 3:1 (25:16, 25:18, 21:25, 25:17)
Tonno Callipo Vibo Valentia - Bre Banca Lanutti Cuneo 3:0 (25:22, 33:31, 25:20)
Cucine Lube Banca Marche Macerata - Andreoli Latina 3:0 (25:18, 25:20, 25:23)
Copra Elior Piacenza - Casa Modena 2:3 (25:22, 25:22, 18:25, 18:25, 6:15)

Półfinały:
Itas Diatec Trentino - Tonno Callipo Vibo Valentia 3:0 (25:18, 25:13, 25:15)
Cucine Lube Banca Marche Macerata - Casa Modena 3:1 (22:25, 25:23, 25:19, 25:19)

FINAŁ:
Itas Diatec Trentino - Cucine Lube Banca Marche Macerata 3:1 (25:17, 25:16, 21:25, 25:23)


MVP: Raphael Vieira De Oliveira (Itas Diatec Trentino)
 
Status
Zamknięty.
Do góry Bottom