>>>BETFAN - TRIUMF BONUSA NAD BOOSTEM <<<<
>>> BETCLIC - ZAKŁAD BEZ RYZYKA DO 50 ZŁ + GRA BEZ PODATKU!<<<
>>> FUKSIARZ - ZERO RYZYKA 100% DO 50 ZŁ. ZWROT W GOTÓWCE!<<<

Co się tu dzieje?

sawas 27

sawas

Użytkownik
To niedobrze, że piszę o tym, co głęboko w moich myślach właśnie na forum bukmacherskim. Ale tutaj spotykają się ludzie o bardzo różnych zainteresowaniach i poglądach, dla których jedynym spoiwem jest bukmacherka. Tutaj ona będzie kompletnie nieistotna, a o to mi właśnie chodziło.


Już od baaardzo dawna jest w mojej głowie i nie tylko w mojej pytanie o miejsce, do którego zdążamy i powód, dla którego idziemy właśnie tym sposobem i w tym kierunku. Krótko mówiąc chodzi mi o sytuację w polskim społeczeństwie.

Jestem bardzo młody i nie pamiętam żadnego z epokowych wydarzeń w historii społecznej Polski. Ale z wielu źródeł wiem, jak wyglądało życie w naszym kraju np. w PRL. Było wiele różnic, ale nie ma sensu ich wymieniać. Chodzi jedynie o to, by pokazać jak zgnoiło się polskie społeczeństwo w ciągu tych kilkudziesięciu lat. Mam nadzieję, że osoby zainteresowane wiedzą, o co mi chodzi, ale napiszę króciutko.

Totalny brak szacunku do osób starszych i bardziej zasłużonych, wszędzie panoszące się kłamstwo, skłonność do narzekania przy braku chęci do jakichkolwiek działań, obojętność na sprawy wybiegające poza własne życie, negatywne kombinatorstwo, pijaństwo, negowanie wartości, które od zawsze były obecne w kulturze polskiej i wiele, wiele innych.

Przykłady najbliższe mi to m.in. katastrofalne zachowanie uczniów wobec nauczycieli i rodziców, ogromne zafascynowanie młodzieży kulturą masową przy jednoczesnej obojętności na to, co wymaga choćby najmniejszego zaangażowania własnych sił, sięganie po alkohol, papierosy i narkotyki w bardzo młodym wieku (używki są poza tym wyznacznikiem bycia albo nie bycia w towarzystwie). Poza tym, jeszcze wśród młodzieży, ogromny spadek zainteresowania religią, a wśród dorosłych - słaba frekwencja wyborcza, fatalny stan sfery politycznej, zawiść, zazdrość, doszukiwanie się podstępu i kłamstwa właściwie wszędzie.


Ktoś może wyśmiać ten temat, inny napisać coś idiotycznego, jeszcze inny wypowie się bardzo mądrze. Liczę się ze wszystkim.

Mam świadomość, że te sytuacje, które opisałem są ciągiem przyczynowo-skutkowym, ale gdzie to wszystko się zaczęło i co było tego przyczyną? Zamiast poprawiać Polskę, kroczymy ku narodowej katastrofie i nawet,pojawiające się raz po raz, jasne sygnały o stanie naszego życia nie są w stanie zmienić ogólnej oceny tego, co dzieje się w naszym kraju.

Ma ktoś tutaj podobne odczucia, jak ja? Nie wierzę, że nie.
 
qozi 4,8K

qozi

Forum VIP
Totalny brak szacunku do osób starszych i bardziej zasłużonych
Nie wiem czy aluzja odnośnie osób starszych jest do dyskusji na temat Powstania Warszawskiego, ale nie nazwałbym wypowiedzi użytkownika &#39;&#39;Aka Shakala&#39;&#39; do braku szacunku.Każdy może mieć zdanie na dany temat, a w Polsce utarło się, że jak jest coś patetycznego to każdy ma to uznawać za takie.
Ja muszę się przyznać, że mam dość podobny pogląd co w/w Użytkownik [ nie tak radykalny ] bo jeżeli patrząc na sprawę obiektywnie i statystycznie to cały zryw od początku był skazany na przegraną, a teraz jest on motywowany tym, że był to sygnał do walki.
Gunner napisał świetne zdanie :
Jeszcze taka mała dygresja. Polska nie jest i nigdy nie była pępkiem świata, Narodem Wybranym ani dyżurnym męczennikiem świata, który cierpi za grzechy niepopełnione. Mamy przebogatą historię, ale nie wszystkie jej karty są kartami chlubnymi. To tak pod rozwagę, żebyśmy nie myśleli, że jesteśmy najwspanialsi i nam się należy, bo tak:]
Podpisuję się pod nim rękoma i nogami.Po przez te klęski, zwycięstwa, zrywy,heroiczne walki uważamy się za męczenników i lubimy pokazywać martyrologię narodu polskiego wszędzie.
Chłodne spojrzenie na sprawę od razu musi być brakiem szacunku wobec osób starszych [ przepraszam, że nie konkretnie na temat ] ?

skłonność do narzekania przy braku chęci do jakichkolwiek działań, obojętność na sprawy wybiegające poza własne życie, negatywne kombinatorstwo, pijaństwo, negowanie wartości, które od zawsze były obecne w kulturze polskiej i wiele, wiele innych.
Zgadzam się.
Ja jako młody człowiek nie jestem tak pesymistycznie nastawiony do sytuacji polityczno-ekonomiczno-społecznej [ chyba nie poprawnie napisane ], ale pokolenie mojego ojca jak najbardziej.
Na każdym kroku słyszę narzekanie na Rząd, wszystko jest winą rządu, brak perspektyw etc.
Nawet jak rozmawiam z ojcem [ mój ojciec wszystko sprowadza do nieudacznictwa polityków ] to nie które stwierdzenia są absurdalne.
Mój ojciec twierdzi, że dobrze jak Polak oszukują swojego pracodawcę biorąc lewe L4 bo uważa, że owe L4 jest winą Rządu - małe płace, wyzysk etc.
Następnie broni bandytów z KDT, choć Ci mieli ponad pół roku na opuszczenie hali, oraz mieli zapewnione inne miejsca.
Sądzę, że te narzekania są przesadzone bo jest to obarczanie winy swoich nie powodzeń polityków [ nie mówię, że są bez winy ], a nie spojrzenia na siebie - brak znajomości języków, słabe wykształcenie.

Skasowałeś posta więc nie mogę cytować :

Religia, Kościół - wcale mnie nie dziwi spadek religijności Polaków jak ma się takie wynalazki jak Rydzyk.
Druga sprawa to brak autorytetu w polskim Kościele - ciągle słyszy się o Duchownych &#39;&#39; patriotach&#39;&#39; [ na pewno wiesz z historii ocb. ], choć dużo ludzi nie wie, że wstępowali Oni do SB dla &#39;&#39;świętego spokoju&#39;&#39;, ale u Polaka Agent= zły.
Trzecia sprawa to ta która mnie najbardziej wkurza - mieszania spraw Kościoła z Polityką, nie znoszę tego.
Dlaczego Prymas, Kardynał, Biskup czy nawet Proboszcz muszą opowiadać o swoich preferencjach, wyrażać swoje opinie na forum.
Ja m.in dlatego nie uczęszczam do Kościoła bo jeżeli mam słuchać pouczeń na temat in vitro, to denerwuje mnie ograniczanie i wyznaczanie ścieżki przez Kościół kiedy uważam, że ta kwestia [ w tym wypadu ] jest indywidualną kwestią człowieka.

Reszty nie napiszę bo użytkownik o bardzo historycznym nicku [ nota bene nie widać, aby mógł popisać się wiedzą na aktualny temat (poniekąd historyczny) ] dorzucił swój błyskotliwy tekst.


Mod ????.
 
bania 0

bania

Użytkownik
Popieram sawasa ale to nie jest temat do rozmow na forum, na szybko to co mi przyszlo do glowy to wina wychowania, slabosci jednostki etc etc. Mozna to mierzyc juz w skali swiatowej, szkoda ze nie ma juz w zyciu wielu mlodych ludzi idealow i honoru. Nie chce mi sie rozpisywac bo juz pozna pora.

homo homini lupus
 
olo 2,2K

olo

Użytkownik
Tak mi się rzuciło w oczy to zachowanie wobec nauczycieli i brak szacunku. Nie wiem czym to jest spowodowane, ale wiem że jak ja byłem w podstawówce (a było to stosunkowo niedawno, teraz idę na 2 rok studiów) to wiedziałem, że jak nawrzucałbym komuś starszemu to po prostu bym dostał i raczej niechętnie wracałbym do szkoły, może to była lekka patologia, ale szacunku mnie to nauczyło. Jak bym się rzucał za bardzo do nauczyciela to też lekko by nie było, byli u mnie po prostu nauczyciele, np facet od techniki, co miał swoją listewkę do lania po rękach i tyle, nikogo to nie ruszało. A teraz?? Nagle to niehumanitarne itp. Że narusza godność osobistą i inne tego typu pierdoły. Tylko, że jak ktoś walnie nauczyciela to jakoś to już nie jest takie złe. To jest chore i tyle. Przychodzi mi do głowy sytuacja trochę z innej beczki, ale chodzi o to samo. Podobnie jak z więziennictwem w Polsce, mam znajomego, klawisza w więzieniu. I ludzie tam mają lepiej niż wielu ludzi normalnie, uczciwie żyjących. Może moje zdanie jest bardzo radykalne, ale uważam, że morderców, gwałcicieli i innych przestępców siedzących za takie &quot;mocniejsze&quot; sprawy powinno się po prostu wsadzić w kopalnię, albo w jakiś kamieniołom i tyle. Szkodzili społeczeństwu, to niech teraz odpracują, a nie, że jeszcze ludzie mają na nich kasę łożyć. Ale to niehumanitarne itd, tak nie można, gdzie prawa człowieka.
Póki co tyle mam do napisania, więcej pewnie mi przyjdzie do głowy to też się wypowiem.
 
P 0

pavlinho

Gość
Tak mi się rzuciło w oczy to zachowanie wobec nauczycieli i brak szacunku. Nie wiem czym to jest spowodowane, ale wiem że jak ja byłem w podstawówce (a było to stosunkowo niedawno, teraz idę na 2 rok studiów) to wiedziałem, że jak nawrzucałbym komuś starszemu to po prostu bym dostał i raczej niechętnie wracałbym do szkoły, może to była lekka patologia, ale szacunku mnie to nauczyło. Jak bym się rzucał za bardzo do nauczyciela to też lekko by nie było, byli u mnie po prostu nauczyciele, np facet od techniki, co miał swoją listewkę do lania po rękach i tyle, nikogo to nie ruszało. A teraz?? Nagle to niehumanitarne itp. Że narusza godność osobistą i inne tego typu pierdoły. Tylko, że jak ktoś walnie nauczyciela to jakoś to już nie jest takie złe. To jest chore i tyle. Przychodzi mi do głowy sytuacja trochę z innej beczki, ale chodzi o to samo. Podobnie jak z więziennictwem w Polsce, mam znajomego, klawisza w więzieniu. I ludzie tam mają lepiej niż wielu ludzi normalnie, uczciwie żyjących. Może moje zdanie jest bardzo radykalne, ale uważam, że morderców, gwałcicieli i innych przestępców siedzących za takie &quot;mocniejsze&quot; sprawy powinno się po prostu wsadzić w kopalnię, albo w jakiś kamieniołom i tyle. Szkodzili społeczeństwu, to niech teraz odpracują, a nie, że jeszcze ludzie mają na nich kasę łożyć. Ale to niehumanitarne itd, tak nie można, gdzie prawa człowieka.
Póki co tyle mam do napisania, więcej pewnie mi przyjdzie do głowy to też się wypowiem.
Tak oni mają tam po prostu zajebiście. Siódme niebo. Paczki żywnościowe co 3 miesiące, są problemy chociażby z daniem w paczce kremu do golenia &quot;bo w środku może być telefon&quot; super warunki w lecie w celi 50 stopni, w zimie pizga niemiłosiernie. Praktycznie nie wychodzą na zewnątrz, jeżeli masz jakiś problem to oni go rozwiążą, nie sprzątasz za sobą to wypijesz sobie płyn do mycia naczyń aż zmądrzejesz. Chyba za dużo się naoglądałeś Prison Breaka albo innych amerykańskich filmów więc nie wypowiadaj się w tym temacie jak nie wiesz. Albo ten Twój klawisz jest w więzieniu gdzie pisze na drzwiach wejściowych &quot;Sheraton&quot; albo Cię po prostu wkręcał.
 
k_ubell_a 0

k_ubell_a

Użytkownik
Kilka zdan ode mnie. Na poczatku napomkne,ze zyje na tym swiecie nieco dluzej niz wiekszosc userów;). Sawas oczywiscie masz racje,choc to jak społeczeństwo zubożało zarówno intelektualnie jak i moralnie jest oczywiste i kazdy-zwlaszcza starszy- to widzi. Przyczyn takiego stanu jest multum,jednak pierwsza z nich jest to,ze obecnie nie ma w Pl jednego wspolnego wroga. Kiedys to był PZPR,UB,SB i generalnie caly system. Polacy stlamszeni przez komune trzymali sie razem, zjednoczeni we wspolnym froncie przeciw wladzy. Kosciól w duzej mierze (bo wg badan prawie 25% ksiezy wspolpracowalo...) wspieral ludnosc tak jak to powinien robic,zgodnie z jakas misja i poczuciem troski o swoich wierzących. To wszystko budowalo poczucie jednosci i wspolnej walki w slusznej sprawie. Do tego nalezy dodac odciecie od masowej kultury rodem z USA (co paradoksalnie bylo jakims tam plusem). Co do uczniow to jak nauczyciel przywalil uczniowi linijka w rece to dzieciak w domu dostawal drugie manto za to,ze smial byc niegrzeczny i wyprowadzil belfra z rownowagi. a teraz? Za przeproszeiem,gnoje niszcza psychicznie,czasem fizycznie nauczycieli, a nauczyciel,ktory zechcial by sie bronic od razu bylby pozwany do sadu za przemoc wobec ucznia,do tego Fakt czy Super Express zrobilyby z tego afere,jak to polskim dzieciom jest zle. U mnie w miescie ostatnio pobity (dotkliwie) zostal nauczyciel angielskiego,za to ze jest czarny. Nie mozemy zapomniec o tym, ze glownym ideologiem obecnych czasow sa media,zwlaszcza tv i net. Mozemy sie smiac z Bolka i Lolka,ale tak naprawde t w bajkach tego typu byly ukazywane pozytywne wzorce,natomiast teraz to sam nie wiem jak to nazwac. Czy nawet seriale dla mlodziezy- od takie &quot;Wakacje z duchami&quot; czy cos w ten desen bylo naprawde fajne i nie lasowalo mozgu,a teraz? Kazdy z kazdym, wszyscy lans tp itd. o stacjach typu MTV nie beda pisal,bo wiekszosc programow stantad jest naprawde trujaca wyobrazenie o swiecei dla dzieciakow. Podobnie do TV jest z gazetami, jakies bravo itp itd. O necie nie bede pisal,bo kazdy wie jak to jest z dostepnoscia tresci niezdrowych dla dzieci i mlodziezy. Jak juz jade po mediach zwrocmy uwage na muzyke. Hip-Hop jest muzyka wartosciowa ale dla kogos kto umie jakos to zrozumiec i jednoczesnie odebrac z dystansem. a jak widze jak w MZK na ostatnich siedzeniach siedzi 3 gangsterow under 15lat puszczajacych polskie HH z komory i rzucajacych mordercze spojrzenie wszystkim, to naprawde rece mi opadaja.
Co do starszych to coz, chcielismy wolny rynek to go mamy (na szczescie), ale z negatywnymi konsekwencjami. Teraz nie ma tak jak kiedys, ze &quot;czy sie stoi czy sie lezy 1500 sie nalezy&quot;. Teraz trzeba ciezko pracowac zeby zarobic,doksztalcac sie,robic nadgodziny co skutkuje upadaniem zycia rodzinnego,mniejsza kontrole nad dziecmi (a one TV,net itp), Zrodzil sie z tego swoisty kult pieniadza, co zepchnelo religie na drugi plan (inna sprawa,ze ksieza w duzej mierze stracili chyba poczucie misji). Teraz wyznacznikiem tego jak bedziesz postrzegany jest to ile masz w portfelu a nie to jakim czlowiekiem jestes dla innych. To wszystko sie zazebia,tworzy spoleczenstwo znieczulone i o ile teraz jeszcze panujemy nad tym,to za paredziesiat lat moze byc naprawde zle,gdy jakiekolwiek wartosci i idee kompletnie sie zdeprecjonuja. Kiedys obecne dzieciaki i mlodziez zostana rodzicami i beda wychowywali swoje dzieci wg tego jacy są, co bedzie skutkowalo dalszym poglebianiem moralnej ulomnosci. A gdy te dzeci beda dorastac to nam jako starszym ludziom bedzie sie ladnie obrywalo ???? . Tak w naprawde baardzo wielkim skrocie moje odczucia. Pzdr.
 
k.@.m.i.l 0

[email protected]

Użytkownik
Przeczytałem wypowiedź sawasa, zgadzam się z tobą. Sam w nie których sytuacjach próbuję reagować, lecz taka prawda jest że Polskie społeczeństwo jest w mizernym stanie, dla jednych może to znaczyć po prostu, że panuje powszechna bieda, a według mnie znaczy to, że ludzie cierpią na brak kultury. W innych krajach uważam iż jest o wiele lepiej z tym.
P.S
Popraw wypowiedź jeśli potrafisz i spróbuj wkleić ją na najpopularniejsze polskie fora internetowe, może nawet wyślij je do Wirtualnej Polski albo Onetu ????
Ciekawy temat, na prawdę.
 
qozi 4,8K

qozi

Forum VIP
Tak oni mają tam po prostu zajebiście. Siódme niebo. Paczki żywnościowe co 3 miesiące, są problemy chociażby z daniem w paczce kremu do golenia &quot;bo w środku może być telefon&quot; super warunki w lecie w celi 50 stopni, w zimie pizga niemiłosiernie. Praktycznie nie wychodzą na zewnątrz, jeżeli masz jakiś problem to oni go rozwiążą, nie sprzątasz za sobą to wypijesz sobie płyn do mycia naczyń aż zmądrzejesz. Chyba za dużo się naoglądałeś Prison Breaka albo innych amerykańskich filmów więc nie wypowiadaj się w tym temacie jak nie wiesz. Albo ten Twój klawisz jest w więzieniu gdzie pisze na drzwiach wejściowych &quot;Sheraton&quot; albo Cię po prostu wkręcał.

A co ma pisać Sheraton ?!
Może mają mieć kartę menu, czerwone wino przy objedzie, Canal+, Cyfre Plus i sprzątaczkę ?!
Chyba nie siedzą tam za niewinność, a mają mieć lepie niż uczciwy polski podatnik.
Nie rób z nich takich męczenników bo należy im się taki stan rzeczy.
I tak mają co dziennie ciepły posiłek, telewizor, a wszystko z kieszeni podatnika,na którego owy bandyta tworzył szkodę.

Olo ma rację, jeszcze im bardziej ukrócić standardy, za gwaty, morderstwa, rozboje nie powinni mieć nic.
 
olo 2,2K

olo

Użytkownik
Tak oni mają tam po prostu zajebiście. Siódme niebo. Paczki żywnościowe co 3 miesiące, są problemy chociażby z daniem w paczce kremu do golenia &quot;bo w środku może być telefon&quot; super warunki w lecie w celi 50 stopni, w zimie pizga niemiłosiernie. Praktycznie nie wychodzą na zewnątrz, jeżeli masz jakiś problem to oni go rozwiążą, nie sprzątasz za sobą to wypijesz sobie płyn do mycia naczyń aż zmądrzejesz. Chyba za dużo się naoglądałeś Prison Breaka albo innych amerykańskich filmów więc nie wypowiadaj się w tym temacie jak nie wiesz. Albo ten Twój klawisz jest w więzieniu gdzie pisze na drzwiach wejściowych &quot;Sheraton&quot; albo Cię po prostu wkręcał.
Chłopie, oni sobie cele i okna mierzą, bo nie mogą mieć za mało miejsca na jedną osobę, okna muszą mieć tyle i tyle bo światła nie ma itp. A jak za mało to od razu skargi piszą i trzeba najczęściej im zmieniać. Telewizory normalnie w więzieniach są, siłownie itp. Ile dzieci nie ma jedzenia, nie dostaje obiadów?? A oni?? Codziennie 3 posiłki, co najmniej jeden ciepły, bo musi być taka i taka porcja. Chłopie to jest chore. Zimą ludzie niektórzy specjalnie kradną, bo lepiej im spędzić zimę w więzieniu niż gdzie indziej. Wrzucić ich do kopalni i niech tam pracują, jak nie będą pracowali, sory, nie ma jedzenia i tyle. Tylko tak nie można bo to niehumanitarne itp., tylko że ich gwałty czy morderstwa raczej też nie były humanitarne. A największy błąd, to to, że większość gwałcicieli i pedofilów ładuje się do innych zakładów, nie do tych gdzie siedzą za morderstwa, pobicia, rozboje itp. A gdyby ich tak wsadzić wszystkich razem od razu by ich mniej było. Bo w więzieniach pedofile to jest najgorszy rodzaj człowieka, gorszy od takich złodziejaszków co radia z aut kradną. Ale tak też nie można, bo coś tam. A wszystko przez to, że Unia nie pozwala, bo tam mają takie przepisy a nie inne i w więzieniach muszą być takie a nie inne standardy. I dopiero jak tam zaczną się prawdziwe rozpierduchy to może i oni wpadną na to, żeby zaostrzyć rygor. Już nie mówię o karach za kradzieże, bo za to moim zdaniem to kary powinny być dużo, ale to dużo ostrzejsze niż są.
 
radek03 90

radek03

Forum VIP
Tak oni mają tam po prostu zajebiście. Siódme niebo. Paczki żywnościowe co 3 miesiące, są problemy chociażby z daniem w paczce kremu do golenia &quot;bo w środku może być telefon&quot; super warunki w lecie w celi 50 stopni, w zimie pizga niemiłosiernie. Praktycznie nie wychodzą na zewnątrz, jeżeli masz jakiś problem to oni go rozwiążą, nie sprzątasz za sobą to wypijesz sobie płyn do mycia naczyń aż zmądrzejesz. Chyba za dużo się naoglądałeś Prison Breaka albo innych amerykańskich filmów więc nie wypowiadaj się w tym temacie jak nie wiesz. Albo ten Twój klawisz jest w więzieniu gdzie pisze na drzwiach wejściowych &quot;Sheraton&quot; albo Cię po prostu wkręcał.
Bez przesady, nie pisz, że więzień w Polsce ma źle. Mój wujek np. posiedział 3 miechy, to tak, 3 posiłki dziennie, standardowo, obiad dwudaniowy, normalnie śniadanie i kolacja. Godzina spaceru, potem położyć się do góry dupą i sobie poczytać gazetę albo godzinami oglądać TV, gdzie za oknem wisi antena czy satelita. A jak chcesz trochę aktywniej to idziesz sobie w ping-ponga pograć albo na siłownię. Dla porównania, dużo rodzin w Polsce o regularnych 3 posiłkach czy dwudaniowym obiedzie mogą tylko pomarzyć. Masa dzieci chodzi głodnych a obiady w szkolnej stołówce są gorsze od tych w więzieniu. Miesięczne utrzymanie jednego więźnia kosztuje do 2000 zł, za takie pieniądze często w Polsce utrzymuje się 6-osobowa rodzina. A i jeszcze zdarzają się sytuacje, że więźniowie składają protesty jak im źle, to jest tylko oznaka jak ktoś musi być bezczelny. Tak wygląda życie z polskim więzieniu a nie zapominajmy po co ktoś tam trafiła - aby odbyć KARĘ. A jak ktoś narzeka, to wystarczy zobaczyć np. jak wyglądają więzienia w Wenezueli.
 
Do góry Bottom