>>>BETFAN - TRIUMF BONUSA NAD BOOSTEM <<<<
>>> BETCLIC - ZAKŁAD BEZ RYZYKA DO 50 ZŁ + GRA BEZ PODATKU!<<<
>>> FUKSIARZ - ZERO RYZYKA 100% DO 50 ZŁ. ZWROT W GOTÓWCE!<<<

Chorwacja...

webb4 2

webb4

Użytkownik
Ja przez ostatnie 2 lata w wakacje pracowalem w Chorwacji jak rezydent w biurze podrozy, o jakie konkretnie ceny Ci chodzi?
 
T 9

tosterkm

Użytkownik
Drożej niż w Polsce, zarówno zakwaterowanie, wyżywienie, odzież jak i AGD (drugiego dnia pobytu zmuszeni byliśmy kupić czajnik bezprzewodowy bo grzałka nam wybuchła - dosłownie). Przykładowe ceny podane na końcu każdego dnia oraz w podsumowaniu. Marketów mało. W całym kraju tylko kilka dużych sklepów Getro (takie nasze macro, ale nie trzeba mieć karty), w większych miasteczkach sklepy Konzum, Tommy - a&#39;la nasze Plusy. Słyszeliśmy też o marketach Mercatone, Mercator, Kaufland, Uno, Billa, KTC, Alasor, Kerum, Ultra, CBA, King-Cross Jankomir, Ipercoop, Coop, Lidl - ale się z nimi nie spotkaliśmy. Ogólnie przeważają małe sklepiki. Jeśli chodzi o wyżywienie w restauracjach to cena zestawu w McDonald&#39;sie wynosi ok. 25HRK, średniej pizzy w pizzerii 25-30HRK, dużej 40-50HRK, zestawu obiadowego ok. 80-100HRK, choć można zjeść i za 50HRK. Oczywiście, w zależności od restauracji, bywa też dużo drożej.
 
T 9

tosterkm

Użytkownik
Ceny towarów w Chorwacji zależą przede wszystkim od pory roku i położenia geograficznego miejsca, w którym towar jest sprzedawany. Niektóre towary czy usługi mają zbliżone ceny do ich polskich odpowiedników. Jeżeli chodzi o żywność to w Chorwacji jest drożej (jakieś 20%). Napoje, piwo, nawet owoce cytrusowe są droższe! Bardzo droga jest woda mineralna, której dziennie wypija się litrami. Poza tym jest bardzo niedobra (strasznie słona-przynajmniej te gazowane, próbowałem kilku). Nie zauważyłem w Chorwacji żadnych hipermarketów. Owoce trochę taniej można kupić na bazarach.
Wina można kupić tu taniej. Noclegi, parkingi są tańsze niż u nas. Ceny noclegów wahają się w sezonie od 20 DM/dzień (Dalmacja) nawet do 50 DM (Istria). Istria jest dużo droższa od Dalmacji, jest nastawiona przede wszystkim na turystów z Włoch i RFN.
Jeśli chodzi o ceny posiłków w restauracjach to jedzenie kosztuje podobnie jak w naszych restauracjach, tylko napoje, alkohole są dużo droższe. Piwo 20 kun (spokojnie), mineralne 10 kun (200 ml). Ceny dań rybnych i z owoców morza są wbrew logice wysokie. Poza sezonem ceny (usług turystycznych) spadają nawet o kilkadziesiąt procent.
Ceny paliw są zbliżone do cen paliw w Polsce. 1 litr bezołowiówki 95 kosztował (08.2001) ok 6,3 kun.
Należy pamiętać o opłatach za autostrady oraz niektóre wiadukty i mosty. Cena przejazdu odcinkiem ok. 50 km autostrady wynosi jakieś 15 kun.
 
J 3,9K

jacques

Forum VIP
Jeśli jedziesz na wakacje do jakiegoś kurortu to przygotuj się Damian na ceny porównywalne z Włochami czy Grecją czyli DROGO ;-) Ja jakieś 3 lata temu byłem na wakacjach w jakieś dziurze to ceny były nawet znośne ale jak już pojedziesz do kurortu to rosną o 50 % nawet ;-)
 
webb4 2

webb4

Użytkownik
Jako ze rok w sumie przebywalem w Chorwacji to troszke wiem. Do powyzszej tabelki-to kazda cene x2. W zyciu nie znajdziesz piwa za 5 kun- minimum 8 w sklepie- w restauracji minimum 15kun. Raczej nie ma tam win 0.75 tylko 1l i sa naprawde dobre i naprawde tanie- jakies 15 kn za litr czyli jakies 8-9zl, polecam pic pol na pol z woda mineralna mocna gazowana(biale) lub z coca-cola(czerwone)
 
webb4 2

webb4

Użytkownik
Najbardziej zabawne jest to ze np w restauracji za np zajebisty talez muli placisz 25kn a jak bys chcial wypic piwko to placisz 15kn-najdrozsze sa w knajpach napoje. Generalnie Chorwacja ma dwa oblicza- 1.Piekne-dla turystow, 2. Smrod i ubostwo-nachodzilem sie po hardcorowych dzielnicach Splitu wiec wiem ???? bylem nawet na meczu Hajduk-Dynamo-MASAKRA. Napisz gdzie jedziesz dokladnie to moge Ci cos wiecej napisac
 
webb4 2

webb4

Użytkownik
Chorwaci to sa maniacy-cen. Sa bardzo leniwi-wiec najlepiej im sie zyje z turystki, tylko ze potrafia takie ceny dawac i tak szybko je zmieniac ze masakra. No i jeszzce jedno-bukmacherka jest tam na porzadku dziennym-w weekendy w Fortunie wiecej ludzi niz u nas
 
unique- 32

unique-

Użytkownik
Potwierdzam zdanie użytkowników . Chorwacja nie należy do tanich państw . Szczerze mówiąc jak pierwszy raz tam byłem to spodziewałem się niskich cen , nie porównując ich nawet do tych we Włoszech itp . Na miejscu niemile się zdziwiłem :p .
Pod względem turystyki , plaż , morza , kurortów to polecam ten kraj - dla mnie raj na ziemi ;) .
 
Do góry Bottom