>>>BETFAN - BONUS 200% do 400 ZŁ <<<<
>>> BETCLIC - ZAKŁAD BEZ RYZYKA DO 50 ZŁ + GRA BEZ PODATKU!<<<
>>> FUKSIARZ - ZERO RYZYKA 100% DO 50 ZŁ. ZWROT W GOTÓWCE + 2 FREEBETY!<<<

Bukmacherka-Totalnie zielony gracz

Q 0

quesidas

Użytkownik
Witam !
Chciałbym w niedalekiej przyszłości zacząć grać.Czytałem już trochę tematów na forum i dowiedziałem się sporu rzeczy, jednakże chciałbym zadać te najprostsze pytania.
-Czy to jest legalne ? (Kiedyś niby było , ale jakaś ustawa była czy coś.Nigdy zaciekawiony nie byłem to nawet nie czytałem)
-Czy jest różnica między stawianiem w internecie , a tym w zakładzie ?
Mam czas , chętnie oglądam różnorakie sporty , a jeszcze możliwość zarobku na tym mnie bardzo by ucieszyła ????
Możliwe , że gdzieś były odpowiedzi na te pytania , z góry przepraszam ,ale widocznie nie zauważyłem. Pozdrawiam, Zielony gracz ;)
 
kuchcik 4,6K

kuchcik

Użytkownik
Jest legalne w punktach zarejestrowanych w Polsce. STS, Totolotek i tak dalej.
Ale to i tak nieważne, wszyscy gramy praktycznie w necie i nikt nie ma problemów z tym.
Różni się tym, że w naziemnych pobierany jest podatek 12%, czego nie ma w internetowcach. Poza tym masa opcji więcej w bukach online, możliwość stawiania live (w trakcie meczu) i wiele innych ważnych jak i mniejszych zalet.
 
t0mson 639

t0mson

Forum VIP
-Czy to jest legalne ? (Kiedyś niby było , ale jakaś ustawa była czy coś.Nigdy zaciekawiony nie byłem to nawet nie czytałem) -Czy jest różnica między stawianiem w internecie , a tym w zakładzie ?
Teoretycznie gra u netowych buków jest nielegalne ale na to nikt nie zwraca uwagi więc śmiało możesz grać.
U ziemniaków kursy są dużo niższe a niżeli u konkurencje netowej , po za tym wygodniej dużo bo wątpię aby ci się chciało latać do punktu zimą jak będzie -15 na zewnątrz.
 
F 0

free_salary

Użytkownik
Teoretycznie gra u netowych buków jest nielegalne ale na to nikt nie zwraca uwagi więc śmiało możesz grać.
U ziemniaków kursy są dużo niższe a niżeli u konkurencje netowej , po za tym wygodniej dużo bo wątpię aby ci się chciało latać do punktu zimą jak będzie -15 na zewnątrz.
Nie słyszałem o przypadku, gdy skazano kogoś lub nałożono karę za obstawianie przez internet, ale mogę się mylić ;)
 
assassin84 119

assassin84

Użytkownik
Internetowi bukmacherzy mają siedziby w większości na Malcie, więc teoretycznie (chyba też praktycznie) gramy tam gdzie jest to dozwolone. Ja osobiście jestem ciekawy czemu u buków nie mogą grać osoby z USA, Włoch, Francji, Hong Kongu, Chin ?
 
dawid1892 2,1K

dawid1892

Użytkownik
W Polsce granie w bukach internetowych nie zarejestrowanych w Polsce jest nielegalne (choć to ustawa która to narzuca jest niezgodna z prawem UE, więc nie do końca są nielegalne), buki internetowe narzucają 12% podatek i dlatego wygrane są niższe, przeważnie też same kursy są niższe, uboższa jest także oferta zaczynając od tego że np. na mecz Serie A w bukach naziemnych jest dostępnych ok. 20 typów, a w obojętnie jakim buki internetowym jest ich kilka razy więcej, kończąc na tym że w naziemnych jest o wiele mniej sportów do typowania.
 
Otrzymane punkty reputacji: +1
C 0

ccc11

Użytkownik
Mam trochę inne pytanie bo tez jestem początkujący - czy żeby założyć sobie konto np w bwin trzeba być pełnoletnim i podać prawdziwe dane przy rejestracji? Teoretycznie zawsze trzeba mieć 18 żeby obstawiać, ale nigdy nie proszą mnie o dowód jak obstawiam u normalnego buka (jestem niepełnoletni).
 
dawid1892 2,1K

dawid1892

Użytkownik
Tak trzeba być pełnoletnim i podać prawdziwe dane, zawsze możesz założyć teraz konto i ryzykować że pieniędzy nie wypłacisz bo nie przejdziesz weryfikacji, a w Bwin bardzo często weryfikują konto, więc jak chcesz grać przez internet to załóż konto na któregoś z rodziców albo załóż konto u buka gdzie zbyt często nie weryfikują (np. Sportingbet), ale licz się z tym że nawet tam mogą Cię zweryfikować.
 
yar000 9,6K

yar000

Użytkownik
Internetowi bukmacherzy mają siedziby w większości na Malcie, więc teoretycznie (chyba też praktycznie) gramy tam gdzie jest to dozwolone.[...]
Teoretycznie i praktycznie to Malta, jak i UK zresztą są w UE (czy nawet i Gibraltar możnaby jakoś &quot;podciągnąć&quot; pod UE) a w UE obowiązuje jeden z jej absolutnie podstawowych filarów: zasada swobody przepływu usług (osób i towarów oczywiście także).
Nic z tego ;). Tu jest Polska. Tu taka zasada nie obowiązuje ???? .
Jeśli jesteś obywatelem RP (i posiadasz tutaj swoje tzw. centrum życiowe - jeśli nie posiadasz w RP to musisz wykazać, że posiadasz je gdzie indziej) oznacza to, że jesteś rezydentem Rzeczypospolitej Polskiej. Jurysdykcją dla Twoich działań jest RP. Twoja rezydentura to RP.
Podlegasz pod - nie tylko tę zasr ... ą ustawę &quot;antyhazardową&quot; ale także pod Kodeks karno skarbowy, który funkcjonuje o wiele latek dłużej niż sama wspomniana Ustawa.
Wg polskiego chorego prawa, jeśli jesteś obywatelem/rezydentem RP to nie jest ważne z jakiego zakątka Świata zawierasz zakład. Podlegasz pod polskie prawo.
Na dodatek, jeśli z terytorium RP zawierasz zakład internetowy to tym bardziej jesteś prawdopodobnie pogrążony wg polskiego chorego prawa. Zawierasz go bowiem wg tego prawa, najprawdopodobniej w Polsce a wg wspomnianego Kodeksu nie możesz uczestniczyć w zakładach wzajemnych zagranicznych, cytuję Kodeks: &quot;na terytorium RP&quot;.
Itd, itp ...
 
C 0

ccc11

Użytkownik
Btw, myślicie że przy większej wygranej gość który przyjmuje zakłady mógłby poprosić mnie o dowód? (mam tu na myśli buka naziemnego oczywiście) Dotychczas wygrywałem tylko małe sumki i problemów nie było.
 
dawid1892 2,1K

dawid1892

Użytkownik
Przy każdej wygranej (też przy zawieraniu zakładu) mogą prosić Cię o dowód, przy większej wygranej jeśli wyglądasz na mniej niż 18 lat to pewnie spytają, licząc na to że nie masz i nie będą musieli Ci wypłacić.
 
C 0

ccc11

Użytkownik
No zdaję sobie z tego sprawę, z tym że tak jak mówiłem - dotychczas nigdy nie było z tym problemów. W styczniu kończę 17 lat.

Tak sobie myślę czy gdy np dałbym facetowi kupon żeby mi wypłacił pieniądze, on połapałby się że za wysoka wygrana to mógłby mi go nie oddać?
 
michal99652 64

michal99652

Użytkownik
Albo po prostu załóż konto na necie na matkę. Wpłacisz sobie pieniądze, jak przegrasz to nic nie powiesz, a jak wygrasz to czemu matka miałaby mieć jakieś pretensje o to, że zarobiłeś sobie pieniądze? ;)
 
C 0

ccc11

Użytkownik
Matka może nie ale generalnie stary boi sie obstawiać przez internet, bo to nielegalne ???? . Także odpada, muszę obstawiać normalnie.
 
forin 450

forin

Użytkownik
Tak trzeba być pełnoletnim i podać prawdziwe dane, zawsze możesz założyć teraz konto i ryzykować że pieniędzy nie wypłacisz bo nie przejdziesz weryfikacji, a w Bwin bardzo często weryfikują konto, więc jak chcesz grać przez internet to załóż konto na któregoś z rodziców albo załóż konto u buka gdzie zbyt często nie weryfikują (np. Sportingbet), ale licz się z tym że nawet tam mogą Cię zweryfikować.
z zakładaniem konta na rodziców był bym ostrożny, wygra się więcej pieniędzy i mogą zażądać weryfikacji telefonicznej, i nie wystarczy podać tylko danych osobowych mogą zapytać o różne rzeczy związane z kontem i operacjami na koncie, więc mówię to do niepełnoletnich z zakładaniem konta poczekajcie do 18stego roku zycia, a do tej pory grajcie u naziemnych bukmacherow. Tym bardziej że firmy bukmacherskie/kasyna ostatnio zaczęły bardziej weryfikowac niz kiedys, jeszcze z 4 lata temu wypłacałem z wielu firm i dowod chciala tylko firma bwin. Teraz trzeba byc przygotowanym na taka procedure w kazdej firmie bukmacherskiej/kasynie
edit: i jeszcze jedno zakladasz konto na matke ktora ma 40-50 lat = weryfikacja telefoniczna w wiekszosci bukmacherow przy wyplacie a to sie = nie przejscia pomyslnie weryfikacji na 95% = nie wyplaceniem pieniedzy a to sie moze = zly slad na psychice mlodego czlowieka
 
Do góry Bottom