>>>BETFAN - TRIUMF BONUSA NAD BOOSTEM <<<<
>>> BETCLIC - ZAKŁAD BEZ RYZYKA DO 50 ZŁ + GRA BEZ PODATKU!<<<
>>> FUKSIARZ - ZERO RYZYKA 100% DO 50 ZŁ. ZWROT W GOTÓWCE!<<<

Biegi narciarskie sezon 2008/09

Status
Zamknięty.
nasty 12

nasty

Użytkownik
Nikt z obslugujacych to forum nie pokusil sie o dodanie tematu dotyczacego biegow???? ???? , wiec ja wladca typeczkow to zrobilem ????
Szkoda, ze zima wszyscy licza na Adasia i pozostalych naszych skoczkach a nie znaja nawet nazwisk polskich zawodnikow z innych dyscyplin, ktorzy zdobywaja lepsze miejsca ???? Typeczki to zmienia.
Kuusamo - Women - 10 km - Classic ⛔⛔ SMUTNO MI ????
Zakończy na podium
Justyna Kowalczyk 2.00 bet365

W dzisiejszym sprincie Polka pokazala lwi pazor i walecznosc ???? mimo, ze nie jest specjalista od sprintow. W poprzednich zawodach w sztafecie osiagnela zdecydowanie najlepszy czas na 5 kilosow. Pokonala pozostale rywalki roznica minmum 10 sek ???? Styl klasyczny to jej domena. Sama zapowiada, ze powalczy a miejsce na podium moze dac jej koszulke lidera ???? Widac, ze zawodniczki beda sie rozkrecaly w miare sezonu ale na ten moment to Polka jest glowna faworytka (wedlug typeczkow ???? ) do wygrania jutrzejszych zawodow. Podium jest praktycznie pewne.
Pozdrawiam, buziaczki :*
 
malin157 72,4K

malin157

Znawca - Sporty zimowe
10km stylem klasycznym
Typ: Kowalczyk wygra
Kurs: 5.00
Buk: Unibet
Analiza:

Dzisiaj o godzinie 10:00 rozpocznie się bieg na 10 km stylem klasycznym w fińskim Kuusamo. Polka od początku sezonu jest w wyśmienitej formie, najpierw wystartowała 15 listopada w zawodach FIS Race w szwedzkiej miejscowości Bruksvallarna właśnie na 10km klasykiem i wygrała je bez problemu, wyprzedzając Szwedki Nordgren i Kalle prawie o pół minuty, co pokazało że jest w świetnej formie. Po 7 miejscu w wyścigu stylem dowolnym w zeszłym tygodniu, w sztafecie na swojej zmianie klasykiem uzyskała oczywiście najszybszy czas. Bradzo dobrze spisała się także wczoraj w sprincie, którego specjalistką w żadnym ze stylów nigdy nie była, a udało jej się stanąć na podium. Pamiętać trzeba że najważniejszy jej start, na który ona się nastawia to właśnie dzisiejsze zawody na 10km stylem klasycznym. W zeszłym roku zajęła tu 3 miejsce ale w tym roku weszła już na wyższe obroty a do tego Finowie zmienili trase, na korzyść naszej zawodniczki (jest mniej zakrętów na trasie). Kowalczyk podkreśla, że jest dobrze przygotowana i że im dystans dłuższy tym lepiej dla niej na obecnym poziomie przygotowania. Zawodniczkami, które są w stanie walczyć z naszą Justyną o podium to według mnie 4 zawodniczki - na pewno Finki Kuitunen i Saarinen, Słowenka Majdic i Norweżka Bjoergen, wydaje się jednak że Kowalczyk w obecnej formie w zwycięstwie zagrozić może tylko pierwsza z Finek. Zapowiadają się ciekawe zawody, w których Polka będzie walczyć o zwycięstwo, które wydaje się być bardzo realne
 
verti 3,4K

verti

Forum VIP
VS

Anna Haag vs Evi Sachenbacher Jutro o 11:30 w szwajcarskim Davos na trase biegu narciarskiego zamelduja sie zawodniczki. Będa rywalizować na dystansie 10 kilometrów, stylem klasycznym. Niewatpliwie, styl klasyczny to ogromny handicap dla niemieckiej zawodniczki, ponieważ to właśnie w stylu klasycznym Sachenbacher święciła swoje największe sukcesy, została m.in złota medalistka na Igrzyskach Olimpijskich w Salt Lake City, w sztafecie oraz srebrna medalistka na tym samym dystansie w Turynie. Jednak sukcesy posiada również, w zawodach indywidualnych - w 2002 roku na Igrzyskach w Salt Lake City zdobyła srebrny medal w sprincie na 1.5 km, ulegajac jedynie rosjance - Yulji Chepalovej. Ponadto Sachenbacher może poszczycić się trzema zwycięstwami indywidualnymi w cyklu Pucharu Świata oraz ośmioma miejscami na podium ( nie wliczałem startów w drużynie ), dokonania 28 - letniej Niemki, przy dorobku młodej szwedki to ogromna przepaść. Debiutujaca 2 lata temu - w szwedzkim Gaellivare, szwedka jak dotad może pochwalić się jedynie - 19 pozycja w klasyfikacji generalnej na koniec sezonu 2007/2008. W tym sezonie jak dotad Haag wywalczyła 36 oczek, co pozwala jej na zajmowanie 25 lokaty w światowej czołówce, 16 punktów więcej na swoim dorobku zgromadziła utytułowana Niemka (52), co pozwala ulokować się Sachenbacher na 18 pozycji w obecnym sezonie. W dyscyplinach zimowych niezwykle ważnym czynnikiem jest doświadczenie i to również, przemawia na korzyść Niemki. Widać, spora różnica w klasie obu zawodniczek jak i ogromny handicap dla Sachenbacher - czyli styl klasyczny, który jest koronna konkurencja dla srebrnej medalistki z Salt Lake City. Wysoki kurs być może jest spowodowany bardzo dobrym wystepem Anny Haag na ostatnich zawodach w La Clusaz, kiedy to zajeła 13 miejsce ( przy 27 miejscu Sachenbacher ), jednakże tydzień wcześniej w Kuusamo lepsza była Niemka, która zajeła miejsce 8, natomiast Szwedka odlegla 36 pozycję. Ostatnio Niemka w stylu klasycznym wyprzedziła Haag o przeszło 1 minutę. Widać, jak wiele brakuje tej zawodniczce w tej konkurencji, która zdecydowanie preferuje styl dowolny.
Doświadczenie + ulubiona konkurencja + wyższość sportowa - każe upatrywać faworyta tego pojedynku w Sachenbacher - świetny kurs, każe mi spróbować.
Typ : Evi Sachenbacher @ 2.45

@ wybaczcie, mi za język tej analizy - jednak, sporty zimowe to dla mnie nowa bajka - więc proszę o wyrozumiałość.​
 
nasty 12

nasty

Użytkownik
Co do powyzszego typu nie jestem pewien czy wejdzie ale mozna smialo zagrac szur beta, ktory na 100% wejdzie :-D
513 Anna Haag 1.752
514 Evi Sachenbacher-Stehle 2.170
pinnacle
Anna Haag - Evi Sachenbacher
1.48 2.45
nordicbet
Dobrze kombinujac mozna sie dorobic 2.08%:-D
Osobiscie tez bym sie sklanial do Niemki. Ale wole obstawiac zaklady facetow ???? :*
 
midel 189

midel

Użytkownik
na jutro Kowalczyk - Bjoergen po kursie 2,25 na Justynę powinno jak najbardziej wejść ???? Coś czuję, że jutro Kowalczyk na podium, a może nawet na najwyższym stopniu ????
 
fc_barcelona 0

fc_barcelona

Użytkownik
SPOTKANIE : Head-to-Head M. Bjoergen/A. Pollis
Typ: Arianna Follis (ITA)
Kurs:1.72
Bukmacher : Bwin
Analiza : Już dziś czeka nas kolejny dzień prestiżowego Tour De Ski. Rywalizacja już wczoraj przeniosła się do &quot; Nove Miasto&quot; . Zapowiada się bardzo ciekawy sprint. Faworytką jest według mnie Arianna Pollis , która zwyciężyła w sprincie w stolicy Czech ( Pradze ) . Chciał bym przedstawić wyniki w postaci tabeli z poprzedniego sprintu .

Jak widać Pollis była bez konkurencyjna . M.Bjoergen po prostu nie specjalizuję się w tych dyscyplinach. Pollis jest dobra w sprintach . Pokazała to już w krótkim prologu otwierającym Tour de ski , gdzie zajęła 2 miejsce . Przegrywajac z pierwszą zawodniczką o sekundę !!! Marit straciła do Pollis 6 sekund . Prolog miał tylko 3km. Śmiało i z wielką pewnością obstawiam zwycięstwo włoszki w tym pojedynku. Nie ma co patrzeć na klasyfikację generalną , ponieważ Adriana nie specjalizuje się w biegach masowych itp. Pozdrawiam
 
nasty 12

nasty

Użytkownik
SPOTKANIE : Head-to-Head M. Bjoergen/A. Pollis
Typ: Arianna Follis (ITA)
Kurs:1.72
Bukmacher : Bwin
Analiza : Już dziś czeka nas kolejny dzień prestiżowego Tour De Ski. Rywalizacja już wczoraj przeniosła się do &quot; Nove Miasto&quot; . Zapowiada się bardzo ciekawy sprint. Faworytką jest według mnie Arianna Pollis , która zwyciężyła w sprincie w stolicy Czech ( Pradze ) . Chciał bym przedstawić wyniki w postaci tabeli z poprzedniego sprintu .
Jak widać Pollis była bez konkurencyjna . M.Bjoergen po prostu nie specjalizuję się w tych dyscyplinach. Pollis jest dobra w sprintach . Pokazała to już w krótkim prologu otwierającym Tour de ski , gdzie zajęła 2 miejsce . Przegrywajac z pierwszą zawodniczką o sekundę !!! Marit straciła do Pollis 6 sekund . Prolog miał tylko 3km. Śmiało i z wielką pewnością obstawiam zwycięstwo włoszki w tym pojedynku. Nie ma co patrzeć na klasyfikację generalną , ponieważ Adriana nie specjalizuje się w biegach masowych itp. Pozdrawiam
dobry typ xd analiza tez mila mimo kilku bledow w imieniu i nazwisku tyciej wloskiej biegaczki i napisaniu, ze Bjorgen nie lubi sprintow :d a i w sprintach nic nie jest pewne xd :**
 
fc_barcelona 0

fc_barcelona

Użytkownik
już sam nie wiedziałem jak mam napisać . Bwin oferowało Pollis ... ???? więc tak napisałem. Włoszka wygrała sprint . ???? więc ✅✅✅✅✅ PRZEPRASZAM ZA BŁĘDY !!!
 
fc_barcelona 0

fc_barcelona

Użytkownik

Spotkanie : Tour de Ski Panie, Kto wygra Tour de Ski? (03-01-09 13:30)
Typ: Kuitunen V.
Kurs : 2.75
Bukmacher : Bet-at-home
Analiza :
Już jutro o 13:30 kolejny etap Tour de Ski kobiet . Klasyk o długości 10km ze startu masowego ( wszystkie zawodniczki startują razem ) . Faworytką według bukmacherów jest Saarinen A.-K. . Kurs , że wygra ona jutrzejszy etap wynosi 2.50 . Jest ona faworytką według bugów , ponieważ jest liderką Tour De Ski . To , że jest ona liderką spowodowane jest słabą dyspozycją Virpi Kuitunen w sprintach . Wpadka w ostatnim sprincie spowodowała to , że spadła ona w klasyfikacji na 2 pozycję . Chciałbym przedstawić klasyfikację generalną w postaci tabeli .


Sarinen ma 14 sekund przewagi . Lecz w klasyku jest lepsza Virpi . Chciałbym przedstawić wyniki klasyku na dystansie 10km z tego rocznego etapu Tour de Ski . Startowały indywidualnie .


Widać , że Virpi zdeklasowała rywalki . Myślę , że jutro będzie tak samo. Musi nadrabiać straty . Dzisiaj miały dzień przerwy . Myślę , że to bardzo dobrze zrobi Virpi ponieważ jest ona zawodniczką reprezentującą starsze pokolenie biegaczek . Za pewnie była bardzo zmęczona . Nie dziwie się . Ma już 33 lata . Kto wie co będzie dalej ???? . Być może to ostatnia szansa wygrać Tour De Ski . Na pewno jutro będzie atakować od startu do mety . Tak zrobiła w biegu indywidualnym gdzie od początku ruszyła mocno i na każdym pomiarze czasu na trasie było widać jak zwiększa swoją przewagę . Nie oszukujmy się wrzuciła swojej rywalce 38 sekund ... ???? Myślę , że jutro będzie podobnie . Jest w bardzo dobrej dyspozycji i liczę na nią . Pozdrawiam​
 
nasty 12

nasty

Użytkownik
FC_BARCELONA
milo, ze piszesz analizy z mojej ulubionej dyscypliny ????
zapewne nie wiesz, ze w Twoim typie miesci sie jeszcze kolejna konkurencja cyklu czyli 10 kilometrowa wspinaczka pod szczyt, na ktorym normalnie strtuja alpejczycy ????
Jutrzejszy bieg nie przyniesie duzych roznic. Biegi masowe charakteryzuja sie tym, ze przerwy miedzy zawodniczkami powstaja na koncowych kilometrach.
Virpi jest jutro jednak zdecydowana faworytka kurs na nia waha sie w okolicach 1,3 - 1,4 i jest bardzo prawdopodobne, ze wygra ale pozostaje wspinaczka gdzie w ostatnim roku przegrala w smieszny sposob cale zawody. Aino jest duzo lepsza na finiszu oraz w stylu dowolnym, wiec ich szanse oceniam na 40 do 40 na zwyciestwo. Pozostale 20 % daje Ariannie Follis, ktora na ostatnim etapie bedzie odrabiac straty oraz Norwezce Bjorgen. :*
to teraz moj typeczek:
Aino Kaisa Saarinen - (Tour De Ski Overall) - Marit Bjorgen
Winter Sports International Cross Country Women✅✅
1 kurs 1,64 bet24

Norwezka ma 40 sekund straty do Kaisy ???? Jutro przybiegna zapewne razem a pod gore to ta przewaga wystarczy:-D A na serio: moja faworyta pod koniec roku prezentowala bardzo wyrownana, wysoka forme w biegach i w stylu klasycznym i dowolnym, jest bardzo silna co moze przydac sie na stromej, finalowej trasie. Moze jeszcze wspolpracowac ze swoja kolezanka z reprezentacji. Mysle ze ten typeczek jest wzglednie pewny ????
 
fc_barcelona 0

fc_barcelona

Użytkownik

Spotkanie : Justyna Kowalczyk vs Petra Majdic (Cross Country Women: Tour de Ski 10 km Classic Mass Start Val di Fiemme)
Typ : 1
Kurs : 1.50
Buk : Pinnacle
Analiza :
Już jutro o 13:30 kolejny etap Tour de Ski kobiet . Klasyk o długości 10km ze startu masowego ( wszystkie zawodniczki startują razem ). Na początku przedstawie tabele ostaniego klasyka w Tour De Ski.

Jak widać kowalczyk pokonała Majdic. Włożyła jej około 5 sekund. Klasyk to najmocniejsza konkurencja polki. Ostatnio dużo straciła w sprincie i jeżeli chce walczyć o czołowe lokaty musi się jutro pokazać z bardzo dobrej strony. Majdic to wszechstronna biegaczka dlatego zajmuję teraz 4 lokatę w Tourze . Justyna traci do miejsca na pudle ponad minute . Jeżeli chce nawiązać walke w ostatnim etapie musi to również pokazać jutro. Jestem optymistycznie nastawiony i sądzę ze nasza rodaczka uplasuje się w czołowej 3 ???? . Za Virpi i Sarinnen ???? . Marit Bjorgen jest w jej zasiegu , nie wspominajac juz o Majdic .​
 
midel 189

midel

Użytkownik
Dzisiaj Kuitunen zrobi co najmniej 15 sekund nad Saarinem, według mnie jej tempo są wstanie wytrzymać tylko Kowalczyk i Bjoergen. Niewykluczone, że Saarinen dzisiaj będzie miała kryzys. Poza tym Follis nie daję żadnych szans, według mnie jedyną zawodniczką, która może wejść na podium oprócz Finek i Norweżki jest Kowalczyk, która jednak ma dosyć sporą stratę, ale tak jak pisałem, dzisiaj Saarinen lub Bjoergen mogą mieć krysys i na to liczę. W cyklu stawiam na Kuitunen.
edit
Overall Tour de Ski: Kowalczyk top 6
typ: TAK
kurs: 1,8
unibet
Według mnie prezent na Nowy Rok od unibetu. Kowalczyk jest w tej chwili 6, ale ma bezpieczną przewagę nad Longą i dzisiaj oraz jutro powinna wyprzedzić przynajmniej Majdić i Follis, polecam ten typ ????
 
bukqueen 23

bukqueen

Użytkownik
Spotkanie:Alexander Legkov-Nikolay Pankratov
Typ:2
Kurs:2.15
Bukmacher:expekt
Analiza:

Dziś o godzinie 15.30 odbędzie się bieg ze startu wspólnego techniką klasyczną mężczyzn we włoskiej miejscowości Val di Fiemme. To kolejny etap cyklu Tour de ski. Obaj ci zawodnicy w Novym Meście na podobnej trasie( 15 km stylem klasycznym) radzili sobie nieźle , nieznacznie lepszy( o cztery sekundy) był co prawda Alexander Legkov, ale różnica między nimi nie była duża, tak więc w dzisiejszych zawodach lepszy może okazać się Nikolay Pankratov, który woli rywalizować na dłuższych trasach niż na krótkich, gdzie nie zajmuje najlepszych miejsc. Jego dzisiejszy przeciwnik i Pankratov prezentują dość podobną formę tak więc w dzisiejszym biegu wynik może być różny. Ze względu na niewielką różnice między tymi zawodnikami i wyższy kurs na to, że lepszy będzie Nikolay Pankratov niż Alexander Legkov, zdecydowałam wytypować ten kurs. Chociaż dotychczas Pankratov był nieznacznie gorszy od swojego rodaka liczę na to że w tym biegu uda mu się wyprzedzić Legkova. Pankratov woli rywalizację na dłuższych trasach niż na sprintowskich, gdzie osiąga gorsze wyniki. Faworytem bukmacherów jest Legkov, ale w sporcie często zdarzają się niespodzianki i faworyt przegrywa. Liczę na to, że dziś właśnie coś takiego będzie miało miejsce. Poniżej podaję wyniki rywalizacji w Novym Meście na trasie 15 km stylem klasycznym( z 31 grudnia )

Nove Mesto (CZE) 15 km C
Data 31.12.2008 Tour de Ski

1 TEICHMANN Axel 1979 GER 39:03.7 0.00
2 JOHNSRUD SUNDBY Martin 1984 NOR 39:08.7 1.71
3 CHEBOTKO Nikolay 1982 KAZ 39:14.2 3.58
4 MAE Jaak 1972 EST 39:15.0 3.86
5 BAUER Lukas 1977 CZE 39:17.1 4.57
6 ROENNING Eldar 1982 NOR 39:18.4 5.02
7 LEGKOV Alexander 1983 RUS 39:18.7 5.12
8 PANKRATOV Nikolay 1982 RUS 39:22.5 6.42
 
midel 189

midel

Użytkownik
Dzisiaj Kuitunen zrobi co najmniej 15 sekund nad Saarinem, według mnie jej tempo są wstanie wytrzymać tylko Kowalczyk i Bjoergen. Niewykluczone, że Saarinen dzisiaj będzie miała kryzys. Poza tym Follis nie daję żadnych szans, według mnie jedyną zawodniczką, która może wejść na podium oprócz Finek i Norweżki jest Kowalczyk, która jednak ma dosyć sporą stratę, ale tak jak pisałem, dzisiaj Saarinen lub Bjoergen mogą mieć krysys i na to liczę. W cyklu stawiam na Kuitunen.
edit
Overall Tour de Ski: Kowalczyk top 6
typ: TAK ✅
kurs: 1,8
unibet

Według mnie prezent na Nowy Rok od unibetu. Kowalczyk jest w tej chwili 6, ale ma bezpieczną przewagę nad Longą i dzisiaj oraz jutro powinna wyprzedzić przynajmniej Majdić i Follis, polecam ten typ ????
Przeceniłem Bjoergen, natomiast nie doceniłem Majdić, szkoda, że wczoraj Justyna miała straszny kryzys, bo jej dzisiejszy występ był fantastyczny :spokodfhgfh:
 
nasty 12

nasty

Użytkownik
15 km C, World Championships, Liberec (CZE) podium Lukas Bauer 1.6 ✅
-u siebie jest
-forma mu rosnie
-wygral ostatnie zawody, w ktorych byl
-w ostatnich latach wiele sukcesow
- sam gram
czyli to jest typeczek ????
 
malin157 72,4K

malin157

Znawca - Sporty zimowe
Bjoergen - Renner
Typ: 2
Kurs: 2.15
expekt
Mistrzostwa świata w narciarstwie klasycznym - bieg łączony kobiet 2x7.5 km (najpierw technika klasyczną potem stylem dowolnym). Norweżka Marit Bjoergen jest zawodniczką, która całą karierę odnosiła sukcesy tylko i wyłącznie techniką klasyczną, w której od zawsze jest zdecydowanie lepsza. Jednak widać już że w tych mistrzostwach jest zupełnie bez formy o czym świadczy dopiero 16 miejsce na 10km klasykiem, jeśli tak słabo wystąpiła w konkurencji w której szło jej zawsze najlepiej, będzie już tylko gorzej. Pamiętać trzeba że w drugiej części jutrzejszego biegu zawodniczka ta straci bardzo dużo (nawet gdy wygrywała biegi stylem klasycznym drugą techniką nie było już tak dobrze). Kanadyjka Sara Renner to zawodniczka, która prezentuje się tu lepiej i obie techniki ma opanowane na równiejszym poziomie. Widać, że forma idzie do góry, po 6 miejscu w połowie stycznia (w takim samy biegu jak ten, który zostanie dzisiaj rozegrany) zrobiła sobie prawie miesięczną przerwę na treningi. Wróciła w zeszłym tygodniu i na 10 km stylem klasycznym była 5. Nieźle było także w czwartek kiedy to zajęła dobre 9 miejsce.
 
Status
Zamknięty.
Do góry Bottom